Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Vyzvědačka píše: Více
Já ti nevím, ale existuje něco jako svědomí. Potkal ses s tím někdy? ![]()
Tyhle pocity přece mají lidi bežně, bez ohledu na pohlaví a bez ohledu na počet předchozích parterů/partnerek.
Možnosti jsou akorát tyhle, nic víc asi vymyslet nejde:
A jak si to představuješ? Buď bude sex s novou super a co dál? Budeš mít milenku nebo ukončíš vztah? Nebo sex nebude super, zůstaneš s přítelkyní, ale budeš přemýšlet o tom, že to asi nebyl sex s tou pravou a možná s jinou to bude super. Nebo po té nevěře zkusíš zapracovat na prohloubení vašeho vztahu, které můžeš zkusit už před nevěrou. Myslím, že sex je propojený s kvalitou vztahu. Jste na sebe s partnerkou napojený stejně jako dříve, znáš její myšlenky, touhy, pocity? Píšeš, že sex už není takový, mluvili jste o tom s partnerkou společně, vidí to ona stejně? Jo a ta svobodná možnost to udělat je taky zrádná, když se stane, že se třeba člověk zamiluje, ale zjistí, že druhá strana to tak nemá, co s tím? Můžeš si říkat, ale já to tak cítím, to není správné, ale nezbyde než se s tím smířit ![]()
@Veselej kluk píše: Více
Svědomí aneb bojím se, a tak rezignuju na své touhy.
Je to úplně normální. Všichni (teda všichni ti co mají rádi sex) mají tyhle touhy. Můžeš si užívat bokem aniž by se to partnerka dozvěděla. Ale musíš zvážit, jak se s tím popere tvoje svědomí. Pokud jsi typ, co se z toho pak bude hroutit a chtít partnerce říct pravdu, tak to ani nezkoušej.
@Vyzvědačka píše: Více
Ta touha může napáchat víc škody než užitku. Pak je potřeba si to dát na váhu a rozhodnout se…
@Markus81 píše: Více
Otazkou je, zda nenapáchá víc škody jako nenaplněná. To je individuální
@Vyzvědačka píše: Více
Tak jsi to četl zakladateli, nebuď srab a jdi za svými touhami.
… a dej pak vědět jak si dopadl. ![]()
No za mě je ideální si napřed promyslet, jak to vlastně chcete do budoucna. Opravdu je tohle žena, se kterou chcete strávit zbytek života? Anebo jde o to, že jste si na ni prostě jen zvykl a moc neuvažujete nad tím, jestli si ji třeba vezmete a bude to matka vašich dětí? Ono je dost možné, že je to přechozené zkrátka celkově, ale vy nejvíc vnímáte tu sexuální stránku věci. Jestli ten vztah celkově běží na setrvačnosti a umíte si představit, že jste s jinou ženou, tak se rozejděte. Raději teď než za 5 let. U vás je to asi fuk, ale té ženě budete brát podstatné roky na nalezení životního partnera a založení rodiny. Vy můžete v klidu za 10 let, pro ni už může být pozdě… Buďte zkrátka upřímný. Ono to nejspíš nebude jen o sexu. Ono to je dost možná o tom, že vztah spěje k přirozenému konci, akorát člověk se tomu snaží vyhnout, protože si po tolika letech nechce zvykat na jiný život, když si není na 100 procent jistý, že bude po všech stránkách lepší…