Zlomená noha u dítěte

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
819
23.1.22 07:12

Zlomená noha u dítěte

Ahoj holky, vcera mi moje 3 leta dcera spadla a zlomila si holenni kost, sadra nechodici do pulky stehna… krom toho ze jsem smutna, jsem uz vyrizena… ona je statecna, na rozdil ode me.. ale preci jen tahat 20 kilo vsude ( já mám nějakých 46).. fakt nevim jak si doma odlehcit.. a mam nekolik dotazu. Jak cvicit nebo motivovat zbytek telicka? Preci ji nenecham 3-4 tydny se valet… :( Nevite jak v tehle pripadech funguje ocr? Je narok jen tech 9 dni a finito? Jak dlouho se vam deti hojily a kdy zacaly slapat? Nebo kdy jste se nejak ty sadre prizpusobili? Moc dekuju :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
54726
23.1.22 07:17

Ocr je fakt jen tech 9 dni. Muzes ji prerusit ve dnech, kdy muze hlidat nekdo jiny. Bagristovi se tento uraz stal, kdyz mu bylo 5. Mel sadru 5 tydnu, pohyboval se tahanim po zemi. Pujcili jsme si invalidni vozik, aby se dostal ven. Tobe by mohl stacit sportovni kocarek. Po sundani sadry byl jeste 2 tydny doma, rehabilitace nastesti nepotreboval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
819
23.1.22 07:21

@matkabagristy takze fakt celkem 9 dni? No neda se svitit… kocarek na ven jeste nastesti mame… takze na ven dobry, to jako klido 4 hodky denne kocarkem projezdim.. a kolik vam rikali na zacatku tydnu? Pry ma zlomeninu hezkou.. a bolelo ho to? Je neco na co davat majzla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54726
23.1.22 07:37

Bagrista mel jen vlasecnicovou zlomeninu, zahojilo se mu to pekne. Nebolelo ho nic, snasel to dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9006
23.1.22 08:29

@Xmichaelah OČR je jak dlouho potřebuješ, ale placených je jen 9 dní, u samoživitelů 16.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14766
23.1.22 08:33

Placených je 9 dní, pak to mas jako omluvenku do práce. Můžete se střídat, můžeš jít do prace když budeš mít hlídání. Pak jen vyplnís, který dny bylo OČR. Jinak kočárek doma pokud to jde a venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.22 08:58

To me mrzi! Ale uklidnim te, i kdyby se „dite jen valeli“, z hlediska budouciho moto vyvoje to zadny tragicky vliv mit nebude. Ja jako dite prodelala komplikovanou otevrenou zlomeninu stehenni kosti a sadru jsem mela do pasu po dobu nekolika mesicu, takze jsem jen lezela celou tu dobu…po sundani sadry jsem se sama ani neposadila, hned na to navazovala hospitalizace s nekolikatydenni rehabilitaci, abych byla schopna chodit s berlama. Berle jsem mela pak jeste delsi dobu. Zadne nasledky motoricke to na ne nezanechalo. Bylo mi 6 let. Bude to dobre :*

• Citovat
  • Nahlásit
819
23.1.22 09:01

Diky za objasneni ocr, nikdy jsem nebyla, tak nevim jak to chodi… :( no tak nejak to nakombinujeme jeste s dovolenyma… ja totiz jeste pobiram rp, takze s manzelem se stridat na ocr nemuzeme :/ ale i tak, je to sranda minimalne na 4 tydny, takze to bychom placene nepokryli ani tak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
819
23.1.22 09:04
@Anonymní píše:
To me mrzi! Ale uklidnim te, i kdyby se „dite jen valeli“, z hlediska budouciho moto vyvoje to zadny tragicky vliv mit nebude. Ja jako dite prodelala komplikovanou otevrenou zlomeninu stehenni kosti a sadru jsem mela do pasu po dobu nekolika mesicu, takze jsem jen lezela celou tu dobu…po sundani sadry jsem se sama ani neposadila, hned na to navazovala hospitalizace s nekolikatydenni rehabilitaci, abych byla schopna chodit s berlama. Berle jsem mela pak jeste delsi dobu. Zadne nasledky motoricke to na ne nezanechalo. Bylo mi 6 let. Bude to dobre :*

Moc dekuju! Samozrejme ze se bojim i tohoto, mala je silenej drak, ja verim ze se z toho vylize brzy. Fiha to muselo byt strasne :( jen ji vidim jak tu ma tu nozicku a jak je nestastna, ze nemuze tancit, dojit si na zachod… nase dite jeste nikdy nelezelo… uklidnuju se tim, ze podniknem spoustu vyletu na kocarku, ze ji proste mentalne nejak zamestnam a taky tim, ze se s tim naucime fungovat a urcite najde nejake figle jak se premistit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9006
23.1.22 09:06
@Xmichaelah píše:
Diky za objasneni ocr, nikdy jsem nebyla, tak nevim jak to chodi… :( no tak nejak to nakombinujeme jeste s dovolenyma… ja totiz jeste pobiram rp, takze s manzelem se stridat na ocr nemuzeme :/ ale i tak, je to sranda minimalne na 4 tydny, takze to bychom placene nepokryli ani tak…

Placeně je 9 dnů i při střídání s mužem (tj. celkem 9 dnů pro oba). Nebude vám pak dovolená chybět v létě a v zimě? Školkové prázdniny atd.?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9006
23.1.22 09:08

@Xmichaelah Najde, dcera měla sádru v 8 letech a já se spíš děsila, že si něco zlomí. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.22 09:08

@Xmichaelah ted je to pro ni neprijemna zmena, navic zlomenina i boli samozrejme, takze to muze ty neprijemne pocity celkove umocnovat…kazdopadne deti se rychle adaptuji…takze behem oar dni si to nejak sedne. Jak pises, muzes ji vozit ba kocaru s zabavis ji nejak mentalne. Ono he fajn tu nozku zbytecne netahat, nechat to chvili v klidu, takze ja bych bemela cerne svedomi ani z pohadek :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
7401
23.1.22 09:28
@Xmichaelah píše:
Ahoj holky, vcera mi moje 3 leta dcera spadla a zlomila si holenni kost, sadra nechodici do pulky stehna… krom toho ze jsem smutna, jsem uz vyrizena… ona je statecna, na rozdil ode me.. ale preci jen tahat 20 kilo vsude ( já mám nějakých 46).. fakt nevim jak si doma odlehcit.. a mam nekolik dotazu. Jak cvicit nebo motivovat zbytek telicka? Preci ji nenecham 3-4 tydny se valet… :( Nevite jak v tehle pripadech funguje ocr? Je narok jen tech 9 dni a finito? Jak dlouho se vam deti hojily a kdy zacaly slapat? Nebo kdy jste se nejak ty sadre prizpusobili? Moc dekuju :dance:

9dní placených a pak ti očr (omluvenka do práce) pojede dále, ale zadarmo. Nemáš žádnou pojistku pro sebe a dítě? Koukni co máš sjednano, kdysbys měla. Já mám aspon 300Kč denně při úrazu na dceru, a pak i bolestné má dcera. Tak by se nám to trošku srovnalo.
A jinak ven do kočárku. a jak se bude válet 3-4 týdny nic se nestane, pak se zase rozhýbe. I dospělý člověk jak má nohu zlomenou je rád, že je rád… a neposiluje a necvičí zbytek těla, jen se snaž ji nějak zabavit…hold televize pojede více. Neřešila bych. A pak můžete vyrábět, číst, kreslit… Držte se!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2156
23.1.22 09:41

Taky známe, v tom samém věku, navíc já ve vysokém stupni těhotenství. Dcera se pohybovala v sedě rukama. Nejhorší byla hygiena- vysazování na nočník, koupání. Sádra cca měsíc a cca měsíc rhb, chodila po špičce. Používali jsme kočárek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
819
23.1.22 09:46
@Anonymní píše:
@Xmichaelah ted je to pro ni neprijemna zmena, navic zlomenina i boli samozrejme, takze to muze ty neprijemne pocity celkove umocnovat…kazdopadne deti se rychle adaptuji…takze behem oar dni si to nejak sedne. Jak pises, muzes ji vozit ba kocaru s zabavis ji nejak mentalne. Ono he fajn tu nozku zbytecne netahat, nechat to chvili v klidu, takze ja bych bemela cerne svedomi ani z pohadek :palec:

Nastesti rika, ze ji to vubec neboli! Urcite do dotoceni sadry budu hlidat aby se nesoupala vubec nikam… u nas nastesti frcej i puzzle a deskovy hry 🙏 takze udelame i herni koutek. Tu telku moc najizdet nechci- jsme celkem prisni a trochu se bojim, ze za ty 4 tydny by to byl boj :( proste nejak to rovnam v hlave a zkusime normalni denni rezim akorat bez jejiho pohybu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat