Zlomenina lebky

2
29.2.12 13:07

Zlomenina lebky

Ahoj maminky. Mé dceři je necelých 10 měsíců. Minulý pátek odpoledne jsem si všimla,že má malá velkou, měkkou bouli na hlavě nad pravým uchem,kterou tam dopoledne neměla.Moc se mi to nelíbilo a tak jsme jí vzali do nemocnice,kde nás hospitalizovali na pozorování. Udělali sono měkkých tkání,sono mozku přes velkou fontanelu a zkontrolovali oční pozadí.Vše v pořádku. Doktoři tvrdili,že mi malá musela upadnout,nebo vypadnout z kočárku,ze schodů z přebalováku a pod. Malá už začíná chodit okolo nábytku,takže nějaký ten žuchanec občas je. Žádný velký pád,či pád z výšky. V pondělí se na RTG potvrdilo,že má 4cm velkou zlomeninu lebky. Chci se zeptat,jestli s tím máte některá zkušenost a zda to může být jen z těch drobných tukanců,všude máme koberce a dost jí hlídám. Všichni mi tvrdí opak,ale já jsem si jistá,že k žádnému velkému pádu nedošlo. Děkuji za jakoukoliv odpověd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4990
29.2.12 13:13

to mi prijde zvlastni. my byli min tyden na pohotovosti. maly (jeden rok) vylezl na zidli a spadl primo na ostrou hranu repraku k domacimu kinu. ja mela strach, aby nemel prasklou lebku, tak jsme jeli. doktor mu pouze posvitil do oci a usi a rikal, ze kdyby mel, tak by videl krev :nevim:
no zijeme v Anglii a tady je to zdravotnctvi vselijake :?

hlavne at je mala v poradku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
736
29.2.12 13:14

Ahoj, naše malá si při obcházení pravidelně jednou denně křápla hlavou, většinou o stolek pod televizí. A vždy jen mega modřina a boule a za dva dny to zmizelo. A to šlo o fakt velké rány. U doktora kontrola ukázala jen bouli. A největší rána byla na přebalováku, když přebaloval přítel a to tekla i krev a taky lebka vydržela. 4 cm zlomenina lebky vypadá spíš na pád z výšky (kočárek, přebalovák) nebo na dlažbu.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18515
29.2.12 13:16

A nehlidal malou chvilku nekdo jiny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
L-enny
29.2.12 13:17

A nemohla spadnout někomu jinýmu když jsi u ní nebyla? Manžel,babička, kamarádka…a neřekli ti nic? To bylo teda první,co mě napadlo. Není normální,aby mělo dítě takovou zlomeninu po obyčejným upadnutí a ještě na koberci. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
5230
29.2.12 13:17

A nemůže mít slabý kosti? Dávaš vitamin D?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5823
29.2.12 13:25

Mamce mojí kamarádky vypadlo miminko cca v 5m ze špatně zapnuté vložné tašky do kočáru, kterou nesla v ruce, čili pád z max 40 cm na rovnou zem (kamarádka u toho byla, takže viděla, jak to bylo), a mělo prasklinu lebky taky několik cm. Při běžných dětských pádech později se mu nestalo nikdy nic.

Prostě špatně dopadl; může se stát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
483
29.2.12 13:27

Musela někomu spadnout..není možné aby měla takovou frakturu lebky jen z nějakého ťukance..je to divné :nevim: ..asi bys měla zapátrat co se stalo..držím palečky ať je malá v pořádku.. :kytka: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
441
29.2.12 16:06

my taky včera byly v nemocnici naštěstí se nic nestalo, akorát má bouli jako brno
a nemohla na sebe něco strhnout, mě se třeba kluk mlátí do hlavy sám hračkama a taky mlátí hlavou do zdi :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
29.2.12 21:28

Děkuji všem,že jste odepsali. Původu zranění se už nejpíš nedopátrám,ted si jen moc přeji,aby byla malá zcela v pořádku. V různých diskuzích čtu,jak dětičky padají z přebalováků,postelí,židliček a jsou ok. A ten náš prcek má zlomeninu a ani netuším z čeho. Jinak Vigantol užíváme a nikdo jiný ji nehlídá. Ještě bych chtěla napsat,že na ní,kromě té boule nebylo nic poznat,žádná změna chování,plačtivost,ospalost,zvracení,prostě nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
850
29.2.12 21:38

no je to zvláštní, porad se s tvoji mudrou a nejak ji sleduj aby se neco neopakovalo, je to zvlaštní decké pady jsou hrozne ja vím ale co uz deti se nedaj uhlidat i kdybys mela 4 oči a ruce
bratranec koupil synovi helmičku maji ji eshopech kolem sedmiset tak bych to poridila mi to teda taky mame a spokojenost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.12 11:57

Ahoj maminky
Já radši anonymě, mám pocit že jsem to zanedbala a teď začínám mít obavy.
Minulý týden náš kluk(13m)uklouzl na mém saténovém pyžamu na plovoucí podlaze a spadl na bok. Až druhý den sem si všimla, že se mu udělala nad levým uchem boulička(nepravidelná 2×4cm) měkkčí ale né nijak zvlášť. Moje mamka i teta (má dvojčata) mi řekli, že nemusím plašit, protože mu nebylo nevolno, nezvracel, zorničky v pořádku a ani žádná změna v chování nebo větší spavost, vše jsem sledovala. Už uběhl týden a boulička se pořád neztratila, malý si akorát občas jakoby hladí rukou to místo. Když sem ji jemně ohmatávala, objevila sem, že tam má jakoby hrbolek, který na druhé straně nemá.Ale na pohmat ho to nijak nebolí. Jinak je i pravdu vše tak já bylo předtím. Žádné neobvykle potíže nemá. Tak mám jít radši k dětšké aspoň? Nebo rovnou do nemocnice? Mám strach že když jim řeknu, že to bylo už pred týdnem, tak mě napadnou že jsem zanedbala pěči.Poraďte prosím :(

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.12 12:28

fraktura lebky

Po vlastní zkušenosti bych asi nečekala na nevolnosti, zvracení, spavost. Roční syn nám spadl ze schodů, vůbec žádné příznaky, dokonce jen krátce plakal. Ale druhý den se mu udělala na hlavě měkká boule (jakoby vylitá tekutina pod kůží) a v nemocnici se ukázalo, že má frakturu lebky. Navíc se mu ta boule nevstřebávala, takže to skončilo malou operací. Naneštěstí se to vše odehrálo hooodně východně od ČR, takže noční můry z toho mám dodnes.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.12 12:38

Určitě bych na nic nečekala a šla s malým k lékaři. Co mi řeknou nebo neřeknou bych taky neřešila, hlavně aby malého vyšetřili a věděla jsi co a jak. Příznaky jako nevolnost, zvracení, spavost…jsou spíš příznaky otřesu mozku - a ten k prasklé lebce být nemusí. Určitě bych to nenechala, jestli se to „ztratí“ samo…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.12 13:18

A mám jít teda k dětské a nebo rovnou do té nemocnice? Ale kam tam? traumatologie nebo dětské?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama