Zmrazení vajíček věk 35+

Anonymní
22.10.19 12:30

Zmrazení vajíček věk 35+

Ahoj, často slýchám o možnosti nechat si „za mlada“ zmrazit vajíčka a pak v 35 jako když najdeš. A co třeba já? Je mi 35 nad druhým dítětem váhám, nebránila bych se otěhotnění v 40 letech (prosím těchto diskuzi je tu dost, to resme případně okrajově, děkuju). Nebylo by teda lepší si teď něco nechat zamrazit? Dělá se to jen tak? Taky se dělají nějaké stimulace hormonální? Kolik to může stát? Děkuji všem za informace :kytka: prosím anonym nebo smazat.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22171
22.10.19 12:41
@Anonymní píše:
Ahoj, často slýchám o možnosti nechat si „za mlada“ zmrazit vajíčka a pak v 35 jako když najdeš. A co třeba já? Je mi 35 nad druhým dítětem váhám, nebránila bych se otěhotnění v 40 letech (prosím těchto diskuzi je tu dost, to resme případně okrajově, děkuju). Nebylo by teda lepší si teď něco nechat zamrazit? Dělá se to jen tak? Taky se dělají nějaké stimulace hormonální? Kolik to může stát? Děkuji všem za informace :kytka: prosím anonym nebo smazat.

Jo. Prej Olga Lounová to udělala. Pro mě zbytečný. Pokud se necítím na druhé ve 35, ve 40 by to nebylo lepší. Umělé jen v případě problémů, ne u zdravého páru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2952
22.10.19 12:45

Tak stačí mrknout do ceniku jakekoliv kliniky, první co me napadlo, tak reprofit Brno.

Odběr a zamražení vajíček 35tis. + každý rok 13tis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
699
22.10.19 12:47

Nač čekat do 40? Určite to jde, ale hormonalni stimulace je zahul pro telo a neni to zrovna levna zaležitost. Umělé jen pro páry s problémem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.10.19 12:50
@Cenarius píše:
Tak stačí mrknout do ceniku jakekoliv kliniky, první co me napadlo, tak reprofit Brno.Odběr a zamražení vajíček 35tis. + každý rok 13tis.

Děkuju, takže nějakých 80 tisíc. Tak zřejmě v těchto případech počítají i s ivf, když to nabízí „jen tak“.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.10.19 12:51
@splendis píše:
Nač čekat do 40? Určite to jde, ale hormonalni stimulace je zahul pro telo a neni to zrovna levna zaležitost. Umělé jen pro páry s problémem… [/citace
Máš pravdu, to by pak muselo i metodou ivf a stejně třeba nevyjit…asi je to blbost teda.
  • Nahlásit
  • Citovat
22.10.19 12:51

Kamaradka o tom uvazovala a dle toho, co nastudovala, je krome vysoke ceny nevyhodou i to, ze ta vajicka nemusi po rozmrazeni fungovat. Spolehlivejsi jsou embrya. Nemam to sama nactene, davam, jak jsem koupila :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.10.19 12:53

Představovala jsem si to jak Hurvínek válku… No někdy je dobrý přemýšlet nahlas :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
26531
22.10.19 12:54
@Anonymní píše:
Děkuju, takže nějakých 80 tisíc. Tak zřejmě v těchto případech počítají i s ivf, když to nabízí „jen tak“.

Jak presne jinak bys chtela to zmrazene vajicko oplodnit???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
699
22.10.19 12:58
@Anonymní píše:
@splendis píše:
Nač čekat do 40? Určite to jde, ale hormonalni stimulace je zahul pro telo a neni to zrovna levna zaležitost. Umělé jen pro páry s problémem… [/citace
Máš pravdu, to by pak muselo i metodou ivf a stejně třeba nevyjit…asi je to blbost teda.

Jinak než celé ivf by to nešlo. Blbost by to nebyla kdyby jsi měla problém třaba malou rezervu vajíček. Tak se uděla stimulace, bud se zamrazí vajíčka a nebo partner odevzda sperma a zamrazi se embrya. Pak mužeš jit na transfer, ktery se taky platí, ale bohužel ti nikdo neda jistotu uspěchu. Proto byt tebou nečekám tak dlouho. S věkem uspěšnost klesa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.10.19 13:01
@jenny.fields píše:
Jak presne jinak bys chtela to zmrazene vajicko oplodnit???

Byla vm reakce na to, že mi tu psali, že je ivf jen pro nemocné páry. My bychom byli zdraví, ale chtěli použít mladší vajíčka.

• Nahlásit
  • Citovat
22171
22.10.19 13:56
@Anonymní píše:
Byla vm reakce na to, že mi tu psali, že je ivf jen pro nemocné páry. My bychom byli zdraví, ale chtěli použít mladší vajíčka.

Ale jinak než IVF metodou to přece nejde. Jak oplodnit vajíčka mimo tělo? In vitro je ve zkumavce přece.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26531
22.10.19 14:21
@Anonymní píše:

Budes muset podstoupit ivd zdrava nezdrava :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.10.19 15:53

Já vím, ale nevím, proč v těch dvou příspěvcích někdo motá, že umělé je JEN pro nemocné :P

• Nahlásit
  • Citovat
699
22.10.19 16:29

Nemotá je to holej fakt… Možná proto, že pro (nemocny) par jsou stejne podminky jako pro ty, co jen okladaji těhotenství a přitom mohou mít děti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama