Zoufalost - konec studia x práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.18 18:36
Zoufalost - konec studia x práce

Dnes jsem v jedné diskuzi napsala příspěvek, ale diskuze zapadla…
Chtěla bych poprosit, jestli máte pro mě nějakou dobrou radu, jak z toho ven. Možná mám nějaké řešení před nosem, jen už ho v té krizi nevidím…
Děkuji!

@Anonymní píše:
Zrovna jsem přemýšlela, že založím diskuzi pod stejným názvem. :(
Připadám si v bezvýchodné situaci. Čtyři děti, práce na plný úvazek a poslední semestr Mgr. studia. Problém je ten, že potřebuji tu školu dokončit, protože se to váže k mojí profesi, bez dokončené školy mě zaměstnavatel propustí. Jenže mi přijde, že to nemůžu zvládnout, nemám hotovou diplomku, termín odevzdání 30.3., ještě mi zbývá dalších 6 předmětů tento semestr a už vůbec nevím, kdy se budu učit na státnice… V práci dovolenou nedostanu, tu potřebuji na prázdniny, §232 OZ se mě prý netýká, zaměstnavatel mi řekl, že je to můj problém, že nemám potřebnou kvalifikaci, že je to jeho dobrá vůle, že mi dává prostor na doplnění kvalifikace.
A můj příjem potřebujeme. Tři děti školou povinné a jedno školkové potřebují péči, 3× týdně vozím děti na kroužky do města, přes týden neudělám do školy nic, protože jsem tak unavená ze všeho, že večer padám na ústa. Už jsem z toho vážně zoufalá… :,(
L.
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Drovers
Ukecaná baba ;) 1480 příspěvků 07.02.18 18:45

Prodloužit si o rok studium, v klidu dopsat diplomku a rozložit si zkoušky. Pokud to jde a nemáš dead-line od zaměstnavatele, rok navíc by snad nemusel vadit, ne? Ve tvé rodinné situaci by snad mohl mít pochopení. Je škoda to vzdát těsně před koncem.

selia
Ukecaná baba ;) 1891 příspěvků 07.02.18 18:45

A potřebuješ to mít skončené tento semestr / letos? nemáte k dispozici aspoň opdzimní termín státnic, že bys teď dělal zkouška a diplomku psala na jaře a odevzdala v létě. Rozkrájet se člověk nemůže. Ještě j emožnost, pokud nejsi sůva, vstávat o hodinu - dvě dřív a dělat to ráno a večer chodit spát s dětma klidně v osm. Domácnost musí potáhnout manžel asi komplet (zredukovat na minimum, nežehlit, nakupovat max. jednou týdně, víkend vařit to samé na dva dny, přes týden nevařit, když máte jídlo ve škole v práci, dát suché večeře atd.)

palav
Povídálka 19 příspěvků 07.02.18 18:47

A nešlo by školu přerušit a jít ke státnicím za půl roku? Případně babičky či manžel s hlídáním nepomůžou?

Černá vdova
Echt Kelišová 8065 příspěvků 07.02.18 19:03

Zkus si zaplatit hlídání. A máš taky manžela. Promluv si s ním, aby Ti pomohl.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.18 19:04

Problém je v tom, že jsem dětem slíbila, že jsou to poslední minimalistické Vánoce, že ty další (2018) už studovat nebudu. Nejmladšímu dítěti byl rok, když jsem začínala studovat, příští rok už bude v první třídě a potřebovala bych mít víc času na něj, není úplně standardní, tak bude potřebovat pomoc.
Přerušit nesmím, musím aktivně studovat kvůli práci, ale šlo by odložit státnice o další semestr, jenže to právě znamená na leden 2019, protože na naší univerzitě se státnicuje jen květen a leden.

@LisaSimpsons 8o Tak to bych musela být opravdu na samém dně, protože kdybych něco takového udělala, asi bych si toho Mgr. titulu ani nemohla vážit. Navíc bych měla strach, že ta diplomka neprojde kontrolou plagiátorství a už mám okomentovanou první kapitolu vedoucí práce.

L.

kopretinnka112
Kecalka 447 příspěvků 07.02.18 19:07

Myslím, že v tomhle případě je termín lednových státnic ideální ;) pokus se na všem zamakat do té doby, Vánoce to už neohrozí, když budeš předpřipravená (já vím, nervy pořád dělají svoje), ale bude pro tebe reálnější opravdu dostudovat :kytka:

Drovers
Ukecaná baba ;) 1480 příspěvků 07.02.18 19:08

Tak prodloužit o semestr je asi lepší než zahodit tolik let dřiny. Už proto, aby ty minimalistické Vánoce (a jiné odříkání) měly smysl.
Dokončila bych, i kdyby to znamenalo přerušení a ztrátu tohoto zaměstnání, s vysokou se ti bude hledat líp a navíc je to fakt škoda zahodit.

Karleon
Kelišová 5245 příspěvků 07.02.18 19:11

Jal bych klidně dala státnice až na leden. Když se budeš učit průběžně, tak i Vánoce můžou být krásné a klidné. Já si dělala jen bakaláře tedy, ale studovala jsem ho 6 let. Začala jsem jako bezdětná, 2× jsem přerušila kvůli dětem a státnice jsem dělala s tříletou a 11ti měsíční. Učení a bakalářka každý večer od 21-00. Přes den jsem byla máma na 100%, od 20-21 cas na sebe a od 21 škola. Ten rok u tebe se taky nezblázní, když u mě se nezbláznily 3 navíc.

Uživatel je onlineLenka_Hal
Závislačka 4254 příspěvků 07.02.18 19:25

No, nezbyva nez zatnout zuby. Dodelej si zkousky, postupne davej dohromady diplomku a statnice si odloz na ten leden. Mas deti, takze rozvrhnout si praci je dulezite, protoze se nemuzes od vseho odtrhnout a maknout intenzivne. OPravdu verim na nejaky rozvrh, do kdy dodelas co…uz ten dobry pocit, jak si postupne odskrtavas stoji za to, je to prijemnou motivaci…

Uživatel je onlineLenka_Hal
Závislačka 4254 příspěvků 07.02.18 19:26
@LisaSimpsons píše:
Tak s diplomkou bych ti mohla pomoct. Cena je 200/str.

Ty ani nevis tema a nabizis to napsat?? No to musi byt teda kvalita… 8o

selia
Ukecaná baba ;) 1891 příspěvků 07.02.18 19:28
@Lenka_Hal píše:
Ty ani nevis tema a nabizis to napsat?? No to musi byt teda kvalita… 8o

co téma… ani obor

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.18 19:35

Zapomněla jsem zmínit, že v momentě, kdy sednu ke věcem do školy, je mi fyzicky zle, prostě se mi udělá blbě a mám blok. Potřebovala bych změnit přístup, už mě to studium vůbec netěší a vyloženě obtěžuje. :,(

@Karleon jo, na rodičáku jsem si taky říkala, jak to ostatní nemohou stíhat, jela jsem podle plánu, úkoly dělala hned… Je to opravdu jiné se zaměstnáním, mám psychicky i fyzicky náročnou práci a večer padám na hubu, to si fakt nezvládnu do půlnoci sednout se skripty a studovat.

čarodějka1311
Kecalka 474 příspěvků 07.02.18 19:42

Podle potřeby dovolené o prázdninách tipuju nějaký pajdák? To by ta diplomka nemusela být úplně šílená, ne? Co dát děti na týden k babičce, chlap pak týden dovolenou a za těch čtrnáct dní to skoro celé napsat? A pak se soustředit na zkoušky, myslím, že je lepší zabrat na jeden semestr, zatnout zuby, dětem to vysvětlit, než to zase někam natahovat… Pokud děláš ve školství, měla bys mít nárok na studijní volno - to si vybrat před státnicemi. Držím palce, představ si pak ten pocit, až to budeš mít :dance:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.18 19:52

Jako nezlob se na mně…ale o tom, že musí být dodělané vzdělání se mluví léta… 8o takže mi je fakt záhadou, proc jsi začala studovat a po čtvrtém dítěti. Nehlede na to, že i pak s nynější inkluzí té čeká spousta školení a práce navíc, sebevzdělávání, kvalitní přípravy na hodiny, inovace. Proto jsem studovala před dětmi, děti si pořídila az po nějaké praxi a mam je dvě, abych kvalitě stihala domácnost, postarat se o ně, rozvoz kroužky atd…a Samozřejmě počítám i s tím dalším vzděláváním a přípravama. No jak ty tu práci musíš flákat, z toho je mi smutno. Kolegyně učitelka. Anonym práce.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Saša Rašilov se podruhé oženil: Nevěsta Lída si počmárala šaty!

Populární herec si dnes po poledni vzal za manželku svoji o čtrnáct let... číst dále >

Bohdalová své miliony už asi neuvidí. Bankéř, který jí prodal obrazy, utekl na exotický ostrov

Před rokem se zjistilo, že Jiřina Bohdalová naletěla podvodníkovi, bývalému... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Reklama