Ztrácím mléko, ale jen večer

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pink Lady
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 05.11.14 14:08
Ztrácím mléko, ale jen večer

Ahoj maminky, poslední dobou mám málo mléka, že to malé 3-měsíční cácorce sotva stačí, ale večer kolem těch 6ti hodin je to katastrofa. Nemám jí co dát, musím oddalovat koupání, protože po něm vždycky jí. Vím že je tady mraky témat o ztrátě mléka, pročítám už druhý den, ale tápu nad jednou věcí a to odstříkáváním mezi kojením. :think: Když už tak tam mám prd a třeba v 5 se nají, jedno prso úplně prázdný, v druhým je něco málo a vím, že o půl sedmé po koupání bude zase jíst, kdy mám odstříkat, když nemá pořádně co jíst ani tak? :nevim: Když odstříkám třeba v 6, tak tam přece za půl hodiny nebude ani kapka mléka. No a přes den to samý, když dojí, nemám tam nic, tak kdy odstříkat, když za dvě hodiny bude mít zase hlad? Teď to dělám tak, že kojím z obou u každého kojení, víc piju, přikládám co nejčastěji, beru ricinus communis ch5, 5 kulek třikrát denně. Ale z toho odstříkávání mám docela strach, že jí fakt nebudu mít co dát :oops:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Billi
Nadpozemská drbna 26020 příspěvků 05.11.14 14:14

@celipipka54 u prvního jsem to řešila tak, že jsem odstříkávala celý den po každém kojení a večer jsem mu to dala. Případně jsem odstříkávala večer, když už spal celou noc. Musela jsem vytrvat. První dny nic nebylo, pak si prsa zvykla a mlíka přibylo.
Teď mám stejný problém a už jsem nevydržela a dala UM :oops:

Uživatel je onlinepikola
Generální žvanilka 20210 příspěvků 05.11.14 14:14

Ale prsa nefunguji jako zasobarna mlika, tvori se primo pri kojeni. Radila bych vydrzet, muze jit jen o chvilkovou zalezitost a azase se to srovna. Me prsa treba i v roce reaguji na vetsi poptavku az druhy den, jinak mam pprad dva prazdny pytliky. Zda se ti hladova, nepribira?

Příspěvek upraven 05.11.14 v 14:16

mamkasl
Kelišová 6356 příspěvků 05.11.14 14:14

Kdyz hlady nebreci v ten vecer, tak ma asi dost…ale pokud budes mit malo mleka, tak bych zacala dokrmovat jen vecer…treba ma mala jen spurt a za par dni tl bude zase jinak…jo a mne take pomahalo na mleko tmave pivo

Uživatel je onlineAdelka951
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 05.11.14 14:16

Odstříkání má zvýšit laktaci, tudíž hned po kojení začneš odstříkávat, nebo odsávat cca 5 minut každé prso, nevadí že nic nepoteče, jde jen o stimulaci tvorby mléka. Za několik dní to potom už nebude potřeba.

LenaNell
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 05.11.14 14:17

Možná se teď ptám blbě, ale proč odstříkáváš mezi kojením a proč vůbec odstříkáváš? Já kojila dlouho, ale nikdy jsem neodstříkávala a pokud jsem celý den s mimi, pak ani nerozumím tomu přoč to dělat :nevim:. Třeba když přestaneš, bude mít co jíst :kytka:

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 05.11.14 14:18

Já teda odstříkávala jen v případě, že jsem měla nadbytek… a bolelo to. Jinak tvorba mléka se reguluje právě odběrem, t. j. čím víc budeš kojit a odstříkávat, tím více se mléka bude tvořit, ale má to zpoždění, cca dva tři čtyři dny, není to ihned. Prostě musíš vydržet.

Jinak já u juniora taky nevydržela a nasadila jsem UM. A nemám kvůli tomu žádné výčitky svědomí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.14 14:21

Mě to zní, jako klasický růstový spurt… Zkuste vydržet, kojit co nejčastěji, hlavně v noci, to se tvoří nejvíce mléko. Buďte co nejvíce s malou v kontaktu kůže na kůži.. Pokud chcete odstříkávat, tak ihned po kojení. Nemusí téct mlíčko, stačí, že se tím bradavky stimulují. Pokud nic neodstrikate, odsavejte max 5 minut… Brzy se to upraví, hlavně se nevzrušuje, to by se pak opravdu tvořilo méně mlíčka. Držím palce…

geilens
Závislačka 4621 příspěvků 05.11.14 14:24

Proč teda večer neodsáváš, a v případě že by měl prcek po kojení stále hlad, nedokrmíš tím odsátým? A jak už bylo psáno - čím víc budeš kojit a odsávat, tím víc mlíka bude. Já si nedávno taky takhle zvyšovala produkci mléka (každý večer jsem odsála cca 120ml) a za týden sem nevěděla kam s ním :-)

Pink Lady
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 05.11.14 14:24

@pikola Přibírá pěkně, ale večer už se po nějaké době začne vztekat a když si zmáčknu bradavku, tak nevyteče ani kapička. Mě jde hlavně o to, aby se to nezhoršilo a nedošlo mléko úplně :|

@mamkasl Zatím se to dá s tím oddálením koupání a pak musí taky vydržet dýl, než jde spát. Spurt to nebude, jinak tomu nic nenasvědčuje, to jde i večer viděl, že mám prsa jak lentilky pod kobercem :oops:

@Billi To jsem zkoušela a efekt byl tak pět kapek po každém kojení, jedině v noci bych mohla něco odstříkat :palec:.

Uživatel je onlinepikola
Generální žvanilka 20210 příspěvků 05.11.14 14:27

To nevypada na nejakou tragedii, vecer to byva normalni. Jak ti pak spi?

Verca1989
Echt Kelišová 9091 příspěvků 05.11.14 14:29

Ono to ale nefunguje tak, že čím déle nekojíš, tím víc mléka budeš mít, právě naopak. Čím víc další kojení oddaluješ, tím víc si snižuješ tvorbu mléka, tělu tím vlastně dáváš signál, že ho nemusí tolik tvořit, když odkládáš kojení. To odsávání/ostříkání bych nijak neřešila, místo toho si dej radši malou k prsu, i kdyby se ti zdálo, že tam nic není, opravdu to tak není, dítě si vždycky něco vytáhne a dítě nejlíp stimuluje tvorbu mléka, to odsávačka nenahradí. Zkus kojit častěji, neřeš jestli jsou prsa měkká nebo tvrdá, prostě koj třeba po 2 hodinách, ty homeopatika klidně ale neber je dýl jak týden v kuse, jinak můžou mít opačný účinek. A pokud chceš odsávat, zkus to v noci, to se mléko tvoří nejlíp :kytka:

Hobitka
Závislačka 4761 příspěvků 05.11.14 14:31

@celipipka54 Ve trech mesicich maleho jsem mela takovy tyden, celkove nic moc a vecer uplna katastrofa. Prikladala jsem vecer klidne i po pulhodine, pokud byl maly ochotny cucat. Asi za tyden se to upravilo. Rekla bych, ze hlavni rada je kojit a kojit. Kdyby to nebylo me druhe dite a nemela jsem tudiz uz nejake zkusenosti, byl by to presne ten okamzik, kdy bych zacala uvazovat o dokrmu. Takhle uz je to dva mesice zpatky a porad jen kojim.

mili84
Ukecaná baba ;) 1846 příspěvků 05.11.14 14:31

@celipipka54 odstříkane ji můžeš dát stříkačkou po prstě, kdyby jsi měla pocit, že chybí ;-)

Pink Lady
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 05.11.14 14:33

@LenaNell Já právě neodstříkávám, to jsem teď vyčetla že by se mělo odsávat když se ztrácí mléko, jen jsem nevěděla kdy, když nic neteče. Ale když je to tak, jak píše anonymní, že nemusí nic téct, tak už mi to dává smysl :oops: @Emilie A toho já se právě bojím, co ty čtyři dny, než se to spraví, tak jedině jí dávat to odstříkaný ze stříkačky. Lahví a UM bych to myslím zazdila, měli jsme dost problémy i jen kvůli dudlíku

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >