Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
V Praze v byte a v mhd tyden ne. Na chate jsme bez signalu a i 2 tydny uplne v pohode, ani mi to neprijde.
@Justin Case
Proc to cely ad block zavrhujes?
Zasadni je prece mira pouziti.
Ja diky sockam ziskala realne kamose, realne aktivity, realneho psa
. Naprosto skvele to propojuje lidi, co by se jinak nepotkali.
@Justin Case píše:
@asddsaA co kniha, časopis, hudba v uších?
Hudbu poslouchám doma, tak ji nepotřebuju mít s sebou venku. A časopisy a knihy se mi nechce tahat.
@Justin Case píše:
@SaxaLProč by to nešlo? Já žiju bez sociálních sítí celý život. Nikdy jsem neměl žádnou ani na minutu. Pracuji s více než 220 lidmi a nemám nutkání s nimi komunikovat skrze internet. Buď si zavoláme nebo osobně
Veškerý trh práce je teď na sociálních sítích. Pokud nepracuješ ve státní správě.
@Justin Case píše:
Instagram, tik tok, Facebook, Twitter atd…
V pohodě, našel bych si pro prokrastinaci jinou zábavu. ![]()
Tak tohle je lež jako když tiskne
jsem normálně v soukromém sektoru a pri 6 letech praxe jsem sociální sítě nikdy nepotřeboval. Je pravda, že zaměstnavatel nejdříve nechápal, že nemam ve 30 sociální sítě ( kde si mě chtěl lustrovat ) ale následně to po vysvětlení neskutečně ocenil ![]()
@Justin Case píše:
Instagram, tik tok, Facebook, Twitter atd…
Otázku bych rozšířila na celkový internet mimo situace, kdy člověk hledá recept nebo vlakový spoj. A za sebe řeknu, že ztěžka.
@Kfětoslava píše:
Otázku bych rozšířila na celkový internet mimo situace, kdy člověk hledá recept nebo vlakový spoj. A za sebe řeknu, že ztěžka.
a to je přesně ono.
Cca před těmi pěti, šesti lety se fakt dalo vypnout všechno na pár dnů, nebo na víkend a BYLO TO.
Nic nechybělo.
Dneska už tě honí o víkendu učitelé, šéfové, klienti, kamarádi (a div se pak každej neptá, jestli vůbec žiješ), trh práce je tam taky… apod. Už se nedá odpojit ačím víc se nedá odpojit, tím víc mám tu potřebu.
Vzpomínám na covidovou dovolenou na farmě, kde signál byl až po vystoupání na kopec. Šlo se tam jednou denně, večer.
Ke konci už se mi tam ani nechtělo.
Nebýt toho, že o sobě musel dát člověk vědět, nebo zorganizovat něco doma (byl tam i mobilní signál teda), tak by teda ani nehnulo, být to jen na mně.
@Justin Case píše:
@PaníBovaryováTak tohle je lež jako když tisknejsem normálně v soukromém sektoru a pri 6 letech praxe jsem sociální sítě nikdy nepotřeboval. Je pravda, že zaměstnavatel nejdříve nechápal, že nemam ve 30 sociální sítě ( kde si mě chtěl lustrovat ) ale následně to po vysvětlení neskutečně ocenil
Já mám FB, ale nemám tam příjmení a veřejně žádné info, ani seznam přátel a hlavně žádnou soukr. fotku. Kdežto o jiných to říct nemůžu. Lidi jsou blbí. Hlásí se mi do práce třeba týpek a já předem během 10 minut zjistila, kde studoval, kdy a s kým se ženil, kdy se rozvedl, jak se jmenuje a jak vypadá jeho dcera, že je dva měsíce zadaný apod a již z toho profilu zjistím, že není zrovna jaderný inženýr. Kdo nemá tuhle internetovou stopu, má pro mě větší hodnotu. Takže ti fandím
@SaxaL píše:
a to je přesně ono.Cca před těmi pěti, šesti lety se fakt dalo vypnout všechno na pár dnů, nebo na víkend a BYLO TO.
Nic nechybělo.
Dneska už tě honí o víkendu učitelé, šéfové, klienti, kamarádi (a div se pak každej neptá, jestli vůbec žiješ), trh práce je tam taky… apod. Už se nedá odpojit ačím víc se nedá odpojit, tím víc mám tu potřebu.
Vzpomínám na covidovou dovolenou na farmě, kde signál byl až po vystoupání na kopec. Šlo se tam jednou denně, večer.
Ke konci už se mi tam ani nechtělo.
Nebýt toho, že o sobě musel dát člověk vědět, nebo zorganizovat něco doma (byl tam i mobilní signál teda), tak by teda ani nehnulo, být to jen na mně.
No já bych se odpojit mohla, nejsem prezident. Ve svém volném čase být online nemusím. Ale závislost je sviňa. Jsem zvyklá na netu viset už u snídaně. Nějaká odvykačka by se šikla.
Nemám problém se odpojit od sociálních sítí. O prázdninách, na dovolených, to mohu klidně i měsíc být off. Nijak mi to nechybí.
@Justin Case píše:
@PaníBovaryováTak tohle je lež jako když tisknejsem normálně v soukromém sektoru a pri 6 letech praxe jsem sociální sítě nikdy nepotřeboval. Je pravda, že zaměstnavatel nejdříve nechápal, že nemam ve 30 sociální sítě ( kde si mě chtěl lustrovat ) ale následně to po vysvětlení neskutečně ocenil
Lžeš ty.
Tady jsi učitel:
https://www.emimino.cz/…doby-517914/
Takže troll
@vokishka píše:
Tohle jsou vlastně taky sociální sítě
Ano, FB je sociální síť
Detox si dávám už třetí měsíc, vše jsem deaktivovala, smazala, od FB, IG, WhatsAppu, YouTube, a žije se mi dobrej, zhubla jsem 6 kg, protože nudou chodím cvičit a ozve se mi maximálně moje máma. Život je hned hezčí.