Hubnutí po porodu nejde

10.05.16

Dobrý den,

mám dotaz ohledně hubnutí po porodu. Mám 6měsíční dceru, kterou jsem kojila 2,5 měsíce. V těhotenství jsem přibrala 18 kg, z toho 9 kg jsem nechala v porodnici, zbylých 9 kg se nemůžu nijak zbavit.

Těhotenství jsem snášela šíleně, takže v podstatě od začátku jsem kvůli obrovským nevolnostem nemohla cvičit, byla jsem na rizikovém těhotenství a celou dobu v podstatě proležela, proto ten velký váhový přírůstek.

Před otěhotněním jsem vážila cca 60 kg, cvičila tak 5× týdně HEAT (intenzivní intervalový trénink) + nějaká ta posilovna. Stravu jsem si hlídala vyváženou podle stránek stobklub.cz, tzn. 25% bílkovin (kvůli nárůstu svalové hmoty), 30 % tuku a 45 % sacharidů. Tohle na mě vždy platilo, jsem aktivní člověk, který cvičí a stravuje se vyváženě a zdravě, a tak mě nikdy nenapadlo, že zrovna já budu mít problém s tuky po porodu.

Když jsem cca měsíc po porodu najela na tento svůj režim a k tomu přidala ještě další aerobní aktivity kvůli rychlejšímu spalování tuků, nešlo dolů vůbec nic, ani na váze, ani v centimetrech. A nejde dolů ani deko doposud.

Jsem z toho psychicky úplně už vyřízená, protože nechápu, kde dělám chybu a nevím, proč když moje tělo bylo s tímto před porodem naprosto spokojené a v normě bez tuků a perfektním podílem svalové hmoty, tak teď připomínám spíš člověka, který v životě nezvedl činku a nevím, jak z toho zpět, kde dělám chybu… Je mi 32 let a nechci strávit zbytek života v tuku.

Můžete mi, prosím, poradit, kde dělám chybu?

Děkuji a zdravím.

tymfitnessie
22.11.16

Dobrý den.
Chápu Vás. Toto jsem sama zažila při mých dvou těhotenstvích. Má na to určitě podíl i hormonální výkyv.
Doporučuji vyhledat odborníka přes výživu - na netu si na něj najít také reference. Nechat si sestavit jídelníček pro Vás s optimálním kalorickým příjmem. Bohužel se nám metabolismus věkem dost mění a hormony zde mají také velký vliv.
M.Vošická

Fitnessie-studio zdravého pohybu
www.fitnessie.cz