Porodnice Frýdek - Místek

, http://www.nemfm.cz/porodnice/

porodnické oddělení: 558 415 730
porodní sály: 558 415 740
novorozenecké oddělení: 558 415 430
laktační poradkyně: 558 415 415, 731 849 323

Primář: MUDr. Martin Němec

Nově zrekonstruovaná porodnice ve Frýdku-Místku nabízí porodní sál se třemi samostatnými porodními boxy, každý s vlastním sociálním zařízením, kde lze přímo na místě provést i císařský řez, či jinou porodnickou operaci. Ročně proběhne v porodnici téměř 1600 porodů. Nemocnice se může pyšnit titulem Baby friendly hospital. Přečtěte si, co s sebou do porodnice Frýdek-Místek.

Doporučují maminky porodnici Frýdek - Místek?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Frýdek - Místek

Rodila jste v porodnici Frýdek - Místek?
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Anonymní 05.03.19 napsala :

Děkuji Frýdecké porodnici za perfektní péči, všem jen vřele doporučuji :-) Vše bylo na jedničku…porodnice, šestinedělí i péče o naši Stellinku :-) A zvlášť bych chtěla poděkovat třem andělům, kteří měli se mnou zlatou trpělivost :-) MUDr. Škanderová, porodní asistentka Miloševská a Mudr. Pavlasová

Ještě jednou Vám moc se Stellinkou děkujeme :-)

Personál: MUDr.Kristýna Pavlasová, MUDr. Škanderová a porodní asistentka Miloševská Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Sis92 23.02.19 napsala :

V této porodnici jsem po prohlídkách všech porodnic v Ostravě a po zralém uvážení vsech pozitiv a negativ přivedla na svět našeho syna, nakonec sice sekcí, ale vybavení a přístup personálu pro mě bylo velmi důležité. Všichni tady jsou neskutečne profesionální a příjemní, lékaři ochotní a lidští, rádi vysvětlí do detailů postup. Musím vyzdvihnout anesteziologa MUDr. Žižku, který píchal spinál tak, že i já jako strašpytel se strachem z ochrnutí jsem do toho šla. Počkali, opravdu počkali až začne spinál působit, no a šlo se na věc. Díky panu primáři máme krásného chlapečka. Byl i bonding a kdyby nebyl zákaz návštěv kvůli chřipce, mohli bychom být v podstatě celý den spolu. Sestřičky z novorozeneckeho ochotně, ukážou a vysvětli, ale musíte upozornit ze něco nevíte, chcete ukázat znovu. Sestřičky z šestinedělí až na jednu blonďatou důležitou jsou taky fajn a zatím nebyl s ničím problém.

Personál: prim.MUDr Martin Němec, MUDr. Ondřej Žižka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hooodně vlastních plenek pro mimi, ještě pod léky budete sestry navigovat, kde je máte, aby nemusely dítě přebalit za nemocniční peníze. Klasicky to, co je uvedeno na webu, termofor, pokud si bloknete krk jako já, toaleták, balzám na rty, papuče, dobrou náladu a někoho, kdo vás podpoří v péči o mimi.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, na porodní box vodu a pokud se chcete vyspat, tak vlastní kvalitní polštář

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - doubenka duhová 31.12.18 napsala :

Hezký den.
Jsou tomu sice už více než dva měsíce, co jsem zde porodila náš malý uzlíček štěstí, přesto stále cítím vděčnost a potřebu poděkovat ještě touto cestou celému týmu frýdecké porodnice, v čele s úžasným primářem MUDr.Martinem Němcem, za profesionální a zároveň velmi citlivý a přátelský přístup a péči, kterou nám poskytli, a to jak při předporodní přípravě, tak i u porodu a během celého našeho pobytu.
Přiznám se, že tato porodnice nebyla původně mou vyvolenou, o to šťastnější jsem, že se jí nakonec stala.
Nesmírně jsem ocenila otevřenost a vstřícnost v podstatě vůči všem mým požadavkům a porodnímu plánu (byť jsem chtěla původně rodit technikou hypnoporodu), z nichž nejvíce bych vyzdvihla možnost přítomnosti otce (či jiné blízké osoby) během celého pobytu vč.samotného porodu, ačkoli se jednalo o (plánovanou) sekci, nesmírně důležitý byl pro mne také bonding (ve kterém mohl pokračovat manžel, než jsem se dostala na pokoj), a v neposlední řadě také možnost mít miminko neustále u sebe.
Po celou dobu pobytu jsem se setkávala s ochotou, milým a citlivým přístupem veškerého personálu, za nadstandartní (neboť ze zkušenosti vím, že toto zdaleka není všude samozřejmostí) bych označila „služby“ v podobě vyškolených odborníků, kteří mi pomohli osvojit si techniku kojení, péči o dítě, či o sebe samu v době šestinedělí.
Jmenovitě bych ze srdce ráda ještě jednou chtěla jmenovitě poděkovat našemu porodníkovi, primáři Mudr.Martinu Němci a vrchní sestře Bc.Evě Šprlové za vše, co pro nás udělali.. a samozřejmě náš dík patří i celému jejich úžasnému týmu.
Moc bych Porodnici ve Frýdku přála, aby si získala srdce dalších (budoucích) rodičů, a to i těch, toužících přivést své děti na svět „jinak a po svém“ neboť pod novým vedením je cítit opravdu moderní a pokrokový přístup, a už dávno to není „ta stará frýdecká porodnice“ ;)

S vděčností a díky
Petra a Kilián Přečkovi

Personál: primář MUDr.Martin Němec, vrchní sestra Bc.Eva Šprlová, celý personál Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Ver_Woz 18.12.18 napsala :

Ve Frýdku-Místku jsem rodila v listopadu 2018 plánovaným císařem. Po celou dobu pobytu se mnou bylo velmi trpělivě a slušně zacházeno - byl to můj druhý porod, takže můžu srovnávat. Informovali mě průběžně, co se bude dít, a všechno, co jsem dál chtěla vědět, mi bylo vysvětleno. Personál byl ochotný a nikdy mě neodmítli, když jsem poprosila o pomoc nebo radu. Pozitivně hodnotím taky návštěvu fyzioterapeutky, která mě přišla i druhý den zkontrolovat, jestli se mi se zablokovanou krční páteří ulevilo. (Zkrátka se nedělo to, že by celkově jedna ruka nevěděla, co dělá druhá, jako při mém předchozím pobytu v porodnici-„velkovýrobně“.)
Každá maminka si asi projde během prvních dní několika krizemi a má větší nebo menší poporodní blues, a to bez ohledu na to, kde rodí. Vstřícnost personálu v téhle porodnici mi dost pomohla takové chvíle překonat.
Porod tady můžu za sebe rozhodně doporučit, první dny s malým tu pro mě proběhly v naprostém klidu, domácké atmosféře a pohodě, což je nejlepší start, jaký si maminka a dítě dokážou představit.

Personál: MUDr. Martin Němec

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ručníky, toal. papír, omyvatelné přezůvky do sprchy, pár oblečků pro mimi, plenky, krém, vlhčené ubrousky, sušené švestky, kvalitní kojící podprsenku, co drží. Hodně mi pomohl kojící polštář - i pro sebe při polohování po porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dopředu vyplněné papíry, ušetří to čas oběma stranám při příjmu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Anonymní 01.12.18 napsala :

Já jsem tu rodila 2× - dceru 02/17 a nyní syna 11/18. U dcery jsem se těšila domů, byla tu nepříjemná sestra, neustále na mě tlačila… naštěstí tu už není..porod byl komplikovaný, dcera vážila 4020g, rodila jsem přirozeně, indukci, vytrpěla si svoje… myslím si, že se měl tenkrát udělat raději sc, ale to trápení stálo za to, až na komplikace u dcery - dystokie ramének, zlomená klíční kost a oživování.. Nyní si nemůžu stěžovat, vše na 1, teda až na to, že jsem bohužel musela z indukce na plánovaný císař kvůli váze miminka, odhad 4kg jako u dcery…nakonec si myslím, že bych to zvládla i přirozeně, malý byl droboučký, 3870g, oproti dceři fakt drobeček… ale naštěstí se pátý den po sc cítím skvěle a to hlavně díky péči personálu, o malého i o mě se postaraly na novorozeneckém oddělení na 1! Doporučuji!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - MiMit 27.11.18 napsala :

Dne 5.10.2018 jsem rodila plánovaným císařským řezem.
Již od nástupu do nemocnice /4.10./ se všichni chovali mile. Ať to byla paní doktorka, která mě vyšetřovala, či sestřičky na oddělení.
A teda musím vypíchnout, že oddělení praskalo ve švech.
Na oddělení byl klid.
Sestřičky, ať z oddělení šestinedělí či novorozeneckého oddělení, byly neskutečně milé, ochotné, dokázaly podpořit i povzbudit.
Jsem ráda, že jsem si tuto porodnici vybrala, ač v okolí mám hned 3 nemocnice, do kterých bych mohla jet, ovšem nikde by nebyl takový klid.
A musím taky podotknout, že jídlo mi tam chutnalo a měli výborný čaj.
Za mě tuto porodnici mohu jen doporučit.

Personál: Primář Mudr. Martin Němec Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - zoink 22.07.18 napsala :

Dobrý den,

ve frýdecké porodnici jsem 17. 7. 2018 porodila své první miminko. Za sebe mohu tuto porodnici ve všech ohledech doporučit, vše probíhalo skvěle již od přijetí k porodu, všichni se snažili se mnou komunikovat, vysvětlovat kroky, které budou následovat apod. Probrali se mnou můj porodní plán a vzhledem k bezproblémovemu porodu byl i 100% dodržen.

Rovněž musím moc pochválit všechny na oddělení šestinedělí. Musim se přiznat, že po přečtení recenzí jsem měla trochu strach, jaký zde bude personál, ale buď mám štěstí, nebo je to prostě jen o způsobu komunikace, ale na mě byli všichni opravdu zlatí. Ochotní, připravení pomoci. Měla jsem například problém s přibíráním miminka, laktační sestřička u mě byla velmi často a radila, jak kojit a opravdu přemýšlela, jak mi pomoci.

Neskutečně si vážím osobního přístupu všech zaměstnanců gyn-por. oddělení a za sebe doporučuji.

Personál: MUDr. Kristýna Pavlasová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučila bych vzít si s sebou dostatek ručníků, toaletní papír.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Anonymní 17.07.18 napsala :

Letos jsem rodila ve Frýdku. Jedna velká katastrofa. Neochotný personál a velmi mladý s žádnými zkušenostmi. Doktor řekl, že ještě nejsem připravena na porod a skončil směnu, druhý pak zmatkoval, že je porod komplikovaný. Stará sestra velmi nepříjemná mě po šití a pod vlivem léků hnala samtnou do sprchy a pak odvezla po šití na kolečkovém .křesle. Asi po 2 hodinách jsem krvácela, takže operace. Vytrpěla jsem si tam jak kůň! Tam rodit už nikdy, lituji dodnes, že jsem nešla jinam.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Majdina.pro 02.05.18 napsala :

Také přidám svou zkušenost. V porodnici jsem rodila letos v dubnu. Museli mi porod vyvolavat kvůli preeklampsii. V porodnici jsem byla dohromady 7 dní s tím, že jsem stihla poznat snad všechny sestřičky i doktory. Obojí hodnotím na jedničku. Informovali mě o každém kroku, nic nenutili, navrhly několik variant a prostě přístup parádní! Nemám absolutně nic, co bych vytkla.

Ba naopak co se týče novorozeneckeho oddělení, katastrofa. Nakonec jsem musela podstoupit sekci císařem a měla bolesti. Sestřičky mě málem ukamenovaly za to, že jsem nemohla vstát z postele a že se mi musí postarat o malou. Evidentně je to obtěžovalo, potom vypadala tak i péče. Celý pobyt v nemocnici byly nepříjemné, nedej bože je o něco požádat..

Personál: Porodni oddělení celkově na jedničku! Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - KatrynWolf 12.03.18 napsala :

Přidám novější zkušenost. Rodila jsem zde v listopadu 2017 a upřímně si nemůžu na nic stěžovat. U porodu velmi ochotní, dokonce mě chtěli nechat v poloze, jaká vyhovuje mně, i když jsem byla prvorodička a prcek koncem pánevním. Vše komentovali, snažili se podpořit. Na oddělení šestinedělí jsem měla velmi příjemné sestry, které byly fakt ochotné, snažily se pomoct, poradit, měla jsem problémy s chůzí po šití a z nich jsem měla pocit, že mě fakt opečovávají, i doktoři byli fajn. Akorát je štvalo, že musí vracet nádobí do kuchyně a já to nestíhala, :D ( přednost mel prcek) ale taky jen ťukli a poprosily, ať už jdu konečně jíst. Dětské sestry a laktační taky ochotné, staraly se, ukázaly, poradily. Půjčili klobouček, láhvičku, sterilizovali moje donesené věci. Rehabilitační taky příjemné.

Personál: Petronela Bieliková, Kateřina Staňková, Aleš Březina

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajděte na den otevřených dveří, ať máte představu, mrkněte na pár videí o kojení, ať aspoň tušíte, vemte si sebou někoho - když sebou někoho máte a prcek je v pořádku tak vám ho tam klidně nechají po celou dobu než vás přemístí na pokoj ;) a nebojte se ptát.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuju dubovou kůru, buď použijete na šití nebo jen tak na hygienu, ale je to fakt lepší. Krém, plenky, a vemte si jeden, dva pohodlné oblečky pro prcky, někdy se stane, že nebudete mít zrovna náhradní a než vám sestra donese, tak můžete prcka obléct do čistého, ;) a jinak doklady, nabíječku a sušené švestky. ;)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Anonymní 22.02.18 napsala :

Já tady rodila už v roce 2012, ale nikdy na to nezapomenu. Personál odměřený, každý se díval, jako že je obtěžuju a hlavně komunikace na bodu mrazu. Porod silně rizikový, protože dcera měla porodní podváhu, věděli že mohou být problémy a stejně to nikdo neřešil, byla přidušená protože neměla kyslík a musela být kříšená, po porodu nedýchala a byla celá modrá, dodnes má díky tomu špatné centrum řeči takže logopedie a podobně.

Nikdo mi nic neřekl, měla jsem strach se na cokoliv zeptat, ani co mi píchají do ruk, proč, žádné info. Připadala jsem si jako kus masa na porážku. Všechno jsem si pak přečetla až z propouštěcí zprávy, co se vlastně dělo. Dneska děkuji bohu, že dcera žije.

Oddělení šestinedělí to samé v bleděmodrém, na pokoji se mnou byla hodně mladá maminka, takže návštěvy sociálky na denním pořádku, včetně večera, kolikrát si mě s ní spletli a omluva žádná. Slečna mi kradla, věci když jsem byla ve sprše (jablka ze stolu od oběda, plínky, mast a podobně). Když jsem si jednou dovolila postěžovat setře, prý si vymýšlím a nemám být tak „sobecká.“ Po devíti dnech pobytu s tímhle přístupem, jelikož dcera měla novorozeneckou žloutenku, byla spása propuštění.

Teď čekám, jsem zase těhotná a i když bránu Frýdecké nemocnice vidím z okna, rodit už tady nebudu NIKDY, mám vyhlídnutou nemocnici v Ostravě a pojedeme tam, protože nechci ohrozit i druhé dítě.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - jirina365 03.08.17 napsala :

V porodnici Frýdek-Místek jsem rodila celkem 2×, a to v 8/2011 a v 1/2016. Oba porody proběhly bez komplikací. Personál na porodním sále byl v obou dvou případech naprosto úžasný, když jsem dělala to, co mi řekli, tak to vždycky fungovalo.

Po prvním porodu jsem byla akorát trošku zklamaná z přístupu sestřiček na novorozeneckém oddělení, nicméně teď, jak se na to dívám s odstupem, je spíše obdivuju… Na službě jsou dvě a mají na starost jak xx maminek, kterým pomáhají s kojením, tak nespočet novorozenců. Jednou zrána jsem přišla do sesterny a sestřička zrovna krmila asi šest drobků najednou. A to leckterá maminka má problém řádně nakrmit své jedno dítko.

To byl asi ten největší problém - některé maminky si nechávaly dítko dokrmovat (to snad mohou zvládnout samy), a dokonce i koupat, což si myslím, že je tak trochu jejich lenost, obzvlášť po spontánním porodu bez nutnosti císařského řezu. Např. moje tehdy třicetiosmiletá sestra rodila své první dítko v Praze, a tam ji po porodu pomáhali s dítkem akorát prvních 24 hodin. Víc ani ťuk. Čas, který se ušetří při těchto činnostech, by šel mnohem lépe využít pro větší a lepší podporu kojení u prvorodiček, které to potřebují. Toť můj názor.

Neváhala bych rodit zde znovu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nezaměřovat se tak na studium informací o porodu, ale spíš o kojení. Nejsem žádná pološílená přírodní matka, ale přirozený porod je rychlejší a srovnatelně bolestivý, jako ten „chemický“. Masáž beder ve spojení s horkou vodou je velice ulevující, až jsem byla překvapena.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Luciiiš83 21.06.17 napsala :

Ve Frýdku-Místku jsem rodila 2×.
V roce 2002 císařským řezem a v roce 2010. Úplně úžasní, vstřícní nemůžu si ji nemocnici vynachválit.
U mě je na prvním místě a jelikož se snažíme o třetí děťátko, tak absolutně neváhám tam znova rodit.

Kdykoliv jste se mohli poradit přijít na novorozenecké oddělení za sestřičkami, když si nevěděl rady.

Personál: Už nevím

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Projít si na webových stránkách, co si s sebou vzít do porodnice.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Bepanten krém, který pomůže na bolavé bradavky.
Vložky, jednorázové kalhotky, pleny, rukavičky pro novorozence zabrání proti poškrábání dítka.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Spojka2 27.04.17 napsala :

Na svůj porod v téhle nemocnici si nemůžu vůbec stěžovat. Byla jsem maximálně spokojená jak s přístupem na porodním, šestinedělí i novošky! Za mě 1*.

Malá se narodila 16.11.2016.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Intimní gel s budovou kůrou a vlhčené ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Jana_Kas17 12.03.17 napsala :

Porod mi byl vyvolán, porodní asistentky úžasné, Nejvíc mi leží v hlavě paní Foldynová. Byla u porodu dcery a vše byla v pohodě. Já u porodu řvala a nikdo mi neřekl ani popel. Paní doktorka Kamila Šubová odvedla úžasnou práci. Bylo nutné nastřihnutí a pak šití. Vše nádherně a v klidu provedené. Přístup naprosto v pořádku. Jen bych vytkla polohu v leže na zádech.

Na novorozeneckém sestřičky ochotné. Malá byla uřvaná, nikdy mě neodmítly a s kojením kdykoli pomohly. Za mě bych tam rodila znova. Ale i sestry a doktoři jsou jen lidi a mají své dny a my to musíme chápat. Ale za mě bylo vše v naprostém pořádku :)

Personál: Por.as Jana Foldynová Mudr. Kamila Šubová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vše předem domluvit s doktorem a porodní asistentkou a I. a II. rodící dobu neležet. Být ve sprše a nebo stát a pohupovat se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na porodním sále budete potřebovat poporodní vložky, plenku pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - hyanie 24.11.16 napsala :

Nevím, jak ostatní, ale já rodila 28.9.2016 a nemůžu si vynachválit. Jak doktory, tak sestřičky a asistentku na porodním sále a samozřejmě sestřičky, co se staraly o miminka. Prostě vážně super.

Sice jídlo občas nic moc, ale co by jsme chtěli - je to nemocniční strava. Sama za sebe mohu jen doporučit a určitě tam chci rodit znovu!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - knedlik01 30.10.16 napsala :

Mezi tímto hodnocením a porodem jsem si nechala několik měsíců, abych se zbavila zbytečných emocí. Dnes vidím svůj pobyt v této porodnici asi takto. Porod byl z důvodu nestandartní polohy plodu veden nejprve jako klasický, nakonec mě přemlouvali na císaře, kterého jsem také podstoupila. To, že se lékaři nebyli schopní domluvit, jak bude vůbec porod probíhat, jsem byla ochotná přejít zejména díky jejich následnému velmi preciznímu a milému přístupu.

Velká pochvala a díky patří každopádně ženským sestrám na porodním oddělení. Se vším pomohly, byly milé a neustále se zajímaly, jestli něco nepotřebujeme.

To bohužel nemohu říci o novorozeneckých sestrách. Kromě jedné mladé sestřičky, byl jejich přístup doslova a do písmene otřesný. Po císaři mi malého přinesly až po hodné době, kdy jsem se ho ještě musela domáhat. Dokonce mi bylo řečeno, jestli ho opravdu potřebuju vidět, jestli to nestačí až ráno (za nějakých dalších cca 12 hodin). Když mi jej milostivě donesly, řekly ať ho zkusím nechat přisát a odešly. Ani slovo o tom, jak to mám udělat. Na noc mi jej pak odnesli a ráno mi řekli ať prostě kojím. Když jsem žádala o pomoc, nacpali malému prso do pusinky a odešly. Ten se hned pustil a celou zbylou dobu pokusu o kojení prokřičel. Toto trvalo celé dva dny. Když mi ani třetí den nepřibíral a non stop brečel, zvonila jsem zoufalá na sestry, které mi řekly, že na mě nemají čas, protože je jich málo a musí hlídat miminka. Když jsem přišla na sesternu, nepříjemná sestra středního věku mě opět odbyla, ať si poradím sama. Až po mém téměř zhroucení se milostivě dostavila do pokoje a opět malému nacpala prso do pusy. Tím mé prosby o pomoc skončily. Odcházela jsem z porodnice s tím, že jsem poslední den před propuštěním chytala záchvaty paniky s tím, že pokud nás nepustí domů, podepíšu za oba reverz.

Celý pobyt v této porodnici pro mě v konečném důsledku znamenal sledování videí na YouTube a hledání informací na internetu, abych mohla své dítě alespoň nakojit.

Za mě přístup naprosto katastrofický a přestože chápu, že toho mají novorozenecké sestry dost, v životě bych si nedovolila se svými klienty takto jednat. Příště si svůj porod v této porodnici opravdu rozmyslím.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vše o péči s dítětem si nastudovat doma nebo na předporodním kurzu. V porodnici vám opravdu nikdo (až na světlé výjimky) nepomůže.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Naprosto všechno, sestry mají problém i s tím, že by dítěti musely dát plenu za nemocniční peníze.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Terča94 29.08.16 napsala :

Ve Frýdecko-Místecké porodnici jsem rodila již podruhé a mohu jen doporučit. Personál velmi příjemný, již při příjmu se mě ujala velmi hodná sestřička, která mi v průběhu kontrakcí i pomáhala masáží zad v oblastí beder a kříže. Pak proběhla kontrola u MUDr. Svrčkové - vše naprosto v klidu. Následně na porodním sále proběhlo vše v klidu. Druhý porod byl rychlý, u prvního porodu jsem se tam „trápila“ 12 hodin. Úžasný byl i přístup MUDr. Malchara, který mi zajišťoval dostatečné pohodlí, poskytoval průběžně informace, a to jak po porodu, tak i kdykoli ještě v průběhu těhotenství.

Na odd. šestinedělí bylo také vše ok, neboť sestřičky i porodní asistentky pomáhaly jak s kojením, tak i s péčí o miminko.

Závěrem lze říct, že tato porodnice je naprosto skvělá, personál se snaží porod co nejvíce zpříjemnit a pokud se člověk řídí jejich radami, tak i samotný porod je rychlý a daleko snesitelnější. :-)

Personál: MUDr. Svrčková, MUDr. Malchar, Lucie Černá

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozhodně se jít podívat v nějakou středu na informativní kurz pro nastávající maminky. Vysvětlí tak, co a jak bude probíhat, ukáží úlevové polohy při porodu, poskytnou veškeré informace a zodpoví případné otázky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, jednorázové kalhotky, veškeré dokumenty (ať nejste jako já a nezapomenete polovinu věcí doma:-D), pantofle, noční košile, hygiena pro vás i miminko, plenky, odsávačka, kojící kloboučky, vložky do podprsenky, ručníky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - IviIvi 03.07.16 napsala :

Jako prvorodička jsem prožila peklo - hrozné sestry na novorozeneckém oddělení. Nechtěly dokrmovat ani pohlídat v noci. Nechtěly mi půjčit odsávačku, a tak mi jedna sestra(stará) mačkala prsa do bolesti. Pak mi na to nedaly ani studené obklady, poslaly mě pro ledy, které ani neměli :( Jen arogance, buzerace, naprostá povýšenost, neochota k práci a neochota pomoci!

Byla jsem zoufalá a skoro pořád jsem brečela. Dočkala jsem se jen posměšných připomínek namísto rad. Malému necitlivě urvali a ukroutili pupeční šňůru (až do krve). Mnohokrát ho nechali jen tak brečet a odešli od něho jako by nic! Málem jsem se zhroutila, ani jeden večer jsem se nevyspala. Nechali mě tam týden, přestože přibíral. Nebudu zde ani vypisovat vše, co jsem prožila.

Nikdy v životě už tam rodit nebudu. Horší porodnice asi není! Byl to můj první a poslední porod ve Frýdecké nemocnici!

A to jsem napsala velmi slušně.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - aledud 15.05.16 napsala :

Rodila jsem zde 2×, porodní asistentky a lékaři výborní, ochotní.

Novorozenecké oddělení katastrofa, nešlo mi kojení, takže jsem byla ta co neumí dítě nakrmit, co jsem to za matku. Sestry (hlavně teda jedna směna) posedávaly a nepomáhaly a měly jen hnusné řeči, bohužel hormony udělají své - nikdy více!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - stanipet 07.04.16 napsala :

Velice ráda bych se chtěla podělit se svými zkušenostmi s porodnicí ve Frýdku Místku. Rodila jsem císařským řezem minulý měsíc a nemohu si vynachválit ochotu všech lékařů, porodních asistentek a novorozeneckých sester.

Byli velice příjemní, ochotní, ve všem byli nápomocní a hlavně jsme jim všichni mohli plně důvěřovat. Už se s manželem a rodinou těšíme na dalšího potomka a rozhodně budeme rodit opět v této porodnici.

Celému personálu tímto děkujeme za našeho krásného zdravého syna.

Personál: Prim. MUDr. Němec a spol. Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - LucyT 23.03.16 napsala :

Zdravím všechny (nastávající) maminky,

v září loňského roku jsem rodila v nemocnici ve Frýdku. Jako prvorodička jsem měla z porodu strach a obavy, ale zrovna v ten den jsem dostala ty nejlepší lékaře a porodní asistentky.

Na příjmu se mě ujala mladá paní doktorka se slovenským přízvukem (jméno si nepamatuji), byla příjemná, ale jelikož měla na konci služby, byla velmi unavená a bez nálady.

Na porodním sále jsem měla ty nejpříjemnější a nejskvělejší lékaře. Chtěla bych jmenovitě ještě jednou poděkovat paní doktorce Hlistové a panu doktorovi Malcharovi. Při silných bolestech mi pan doktor dal tlumící léky (ne epidural), ze kterých mi bylo fajn a bolest ustoupila (prý tajná receptura, ale skvělá!), takže ještě jednou děkuji. ;-)

Sestřičky jak na gynekologickém oddělení, tak i na oddělení dětském byly úžasné. Se vším pomohly a byly usměvavé a příjemné. Jediné, co bych vytkla, je dětská vizita. Nebyla pravidelně a lékaři chodili jak se jim zachtělo, navíc každý ordinoval jinak. Můj syn měl žloutenku a museli jsme si poležet v nemocnici 8 dnů. Při posledních odběrech jsme měli hodnoty žloutenky v normě, ale přesto nás pan doktor (nevím jméno) chtěl držet v nemocnici ještě o 2 dny déle. Nebýt hodných sestřiček na dětském oddělení, které se přimluvili, tak jsme v nemocnici o další dny déle.

Jinak doporučuji a u druhého dítěte nepojedu jinam, než do FRÝDKU! :-)

Personál: MUDr. Hlistová, MUDr. Malchar Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - vlo-kla 25.02.16 napsala :

Byla jsem na předporodním pokoji od 11.2.2016 a porodila jsem 12.2.2016. Všichni doktoři a sestry, kteří se v té době u mě vystřídali, byli velice milí a ochotni. U porodu byly přítomny MUDr. Renata Hlístova a porodní asistentka Lucie Černá a další osoby, jejichž jména bohužel neznám. V rámci předporodní péče se o mě starala MUDr. Petronela Bieliková, která byla opravdu úžasná.

S porodnici ve Frýdku-Místku jsem byla velice spokojená! Mohu jen doporučit. S druhým mimčem jedeme zase tam. :-)

Personál: MUDr. Petronela Bieliková, MUDr. Renata Hlistová, PA Lucie Černá Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Simdan 20.02.16 napsala :

100% spokojenost.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, WC papír, vložky, plenky, partnera a dobrou náladu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - msona 08.02.16 napsala :

Rodila jsem zde 2×, pokaždé jsem byla spokojená. Určitě si s sebou vemte partnera. Mně to ohromně pomohlo, byla jsem o moc klidnější.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připravte si včas tašku do porodnice. Může se to hodit, já rodila dříve o 14 dní.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vemte si porodnické vložky, plínky pro miminko, ručníky, toaletní papír, vodu, dostanete čaj. Jídlo bylo dobré, ale něco na zub určitě neuškodí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - danink 05.02.16 napsala :

Ve Frýdku-Místku jsem porodila dceru. V noci začaly kontrakce. Po pár hodinách zesílily. Brzo ráno jsme byli v porodnici. Sestřička mi udělala ozvy a šlo se na to. Neodtekla mi ale plodová voda ani po několika hodinách. Tehdejší primář pak doktor Vaněk mi tedy pomohl, aby voda odtekla. Byl moc milý, vše mi vysvětlil.

Následně se u mě vystřídali lékaři i jiní, protože jsem rodila dlouho. Nakonec mě rodil mladý pan doktor, na jméno si nemohu vzpomenout. Vím, že mě pak po nástřihu šil a měl obavy, aby mě to nebolelo. Cítila jsem velkou empatii.

Miminko mi přiložil, zkoušelo i pít. Za 5 dní jme byli doma. Kojila jsem 19 měsíců. Ze začátku mi to nešlo. Styděla jsem se v porodnici zeptat, ale maminka se mnou na pokoji se jeden den ptala, že si neví s kojením rady, tak jsem se taky zeptala i já. Pak jsme to zkoušeli, sestřičky radily. A povedlo se. Pak se mě ptaly, jestli už papá. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nechte si poradit, pokud něco nevíte.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - limetka.x 05.02.16 napsala :

S maminkami v dětském centru jsme diskutovaly o našich porodech. A tak jsem se dověděla o eMiminu. Proto jsem taky chtěla přispět. Sama jsem porodila jedno dítě, a to ve Frýdku-Místku.

Byla jsem moc spokojená s průběhem i s pobytem na šestinedělí. Porod byl spontánní, sice dlouhý, ale mám příjemné vzpomínky. Měla jsem epidurál. Tatínek byl u porodu. Za 4 dny jsme byli doma. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se. Já jsem se bála, ale nebylo třeba. Nebojte se na cokoli zeptat. Protože vás to uklidní a to je nejdůležitější, být klidná.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - pajulini 02.02.16 napsala :

Všem velmi děkuji. Mám krásné a zdravé děti. Celkem 2, chlapečka a holčičku. Obě narozené ve F-M porodnici. Volila jsem tu nejbližší porodnici a neprohloupila jsem. Byla jsem moc spokojená, oba porody s komplikacemi, přesto zvládnuté přirozeně.

Zlobila mě těhotenská cukrovka. I na oddělení za mnou došla lékařka co mě sledovala po celou dobu a překontrolovala, pohovořila jaké mám testy, co miminko, zdali se mám bát, či ne nějakých následků cukrovky. Nikam jsem nemusela extra, vše propojené. Super.

Doktoři fajnoví, sestřičky obětavé. Byla jsem vyklepaná, neuroložka co vyšetřila dceru na novorozeneckém v porodnici jí pak měla pod dohledem i následně. Rehabilitační sestřička učiněný anděl. No cítila jsem se opečovávaná a věděla, že děti budou v pořádku, vše uteklo a pak hurá domů. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - marki ik 30.01.16 napsala :

Porodnice ve Frýdku je skvělá. Porodila jsem 3 děti, a to s odstupem 12 let to poslední. Moderní sály i pokoje na šestinedělí. Skvělé sestry i doktoři. O miminka skvěle postaráno a o mě taky. Pokud jsem se ptala, vždy jsem dostala odpověď a radu co a jak. Ono toho člověk za těch 12 let dost zapomene. Vlastně vše. :)

Za mě super, ale čtvrté už teda neplánuji. Všem maminkám radím, hlavně důvěru v personál. Oni vědí, co dělají, mají denní praxi na rozdíl od nás. My zas musíme komunikovat a pak je vše fajn. :) Těžko vám hned přiloží mimčo, které musí oživovat a vám je to stejně v tu chvíli jedno, protože jen chcete, aby děťátko žilo. Lidskost zde je a to je moc důležité.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se, na bolest zapomenete hned, jak uvidíte toho malého človíčka.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - spokojená máma 26.01.16 napsala :

Ráda bych touto cestou poděkovala frýdecké porodnici za úžasný přístup. Jsem máma 3 dětí, všechny jsem odrodila v této porodnici, vždy jsem byla moc spokojená s přístupem, jak na porodním, šestinedělí, tak i na dětském.

Třetí miminko jsem porodila v listopadu 2015, a když mi skončilo šestinedělí, dostala jsem akutní zánět slepého střeva a musela jsem okamžitě nastoupit na operaci. Nemocnice mi vyšla úžasně vstříc. Miminko hospitalizovali se mnou a krom pár hodin těsně po operaci jsem ho mohla zase plně kojit.

Druhý den po operaci nás přeložili na oddělení šestinedělí a od té doby jsem mohla být s miminkem neustále. Díky tomuto přístupu plně kojím dál a celá nepříjemná epizoda se obešla bez následků a újmy jak miminka, tak mně. Díky moc, jste skvělí!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - izola 13.01.16 napsala :

Ráda bych se podělila o zkušenosti s porodnicí ve Frýdku-Místku. Porodila jsem zde 2 děti, holčičky. Pokaždé byl u porodu manžel. V obou případech jsem měla skvělé porodní asistentky.

První porod byl dlouhý, lékaři mi vycházeli vstříc a asistentka mi byla nápomocná. U druhého porodu byly komplikace, byla jsem velmi unavená a vylekaná. Celý tým kolem mě se snažil a měl mou plnou důvěru. Dcera je zcela zdravá. A já tímto děkuji všem, lékařům i sestrám za péči a lidskost a děkuji i svému muži. S porodnicí mám jen ty nejlepší zkušenosti.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - janet30 12.01.16 napsala :

Chtěla bych poděkovat porodnici FM, že mi pomohli přivést na svět krásného chlapečka. Teď už má půl roku a je to to nejhezčí, co nás potkalo.

Pobyt na porodnickém oddělení bylo bezchybné, hodné a starostlivé sestřičky i doktoři a doktorky. Předporodní příprava proběhla v klidu a můj porod byl zcela bez problémů. Mě i malého pustili za 3 dny domů.

S touhle porodnicí jsem nadmíru spokojená a i další miminko hodlám porodit zde. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - nelfis 29.12.15 napsala :

Kamarádka žijící v zahraničí chce rodit v ČR a já jsem ji doporučila frýdecko-místeckou porodnici. Před časem mi poslala odkaz na tyto stránky a já jsem se rozhodla napsat svou zkušenost.

V nemocnici jsem na konci jara 2015 rodila druhého syna, porod byl vyvolávaný.
Přístup doktorů, sester a vlastně i personálu obecně byl naprosto úžasný. Se vším mi pomáhali, komunikovali, vysvětlovali a byli celkově velmi vstřícní.

Vše jsem si dopředu prohlídla, porodnice i novorozenecké oddělení je moderně vybaveno a zařízeno přesně podle mých představ, co se týče přístupu k maminkám i miminkům. Po mé zkušenosti s nemocnicí 25 km odtud jsem si připadala jako Alenka v říši divů. :)

Tímto chceme s rodinou poděkovat veškerému personálu a nemocnici všem doporučit.
A k negativním recenzím – vždy je to o přístupu lidí k lidem. Já si opravdu nemohu stěžovat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přijet se dopředu podívat. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Anonymní 28.12.15 napsala :

Na přístup a péčei ve frýdeck-omístecké porodnici si nemohu stěžovat. Pokud se budu znovu rozhodovat, kde budu rodit, tak mám jasno. Doporučuji.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Frýdek - Místek - Verunka_17 13.12.15 napsala :

Rodila jsem v této porodnici v červnu plánovanou sekcí. Na vedení cs si stěžovat nemůžu. Doktoři byli úžasní i sestřičky z porodního. Ale děs bylo novorozenecké oddělení.

Malá se narodila v 8:29, na pokoji šestinedělí jsem byla ve 12 a od té doby jsem žádala donést malou. Nakonec mi jí donesli až v 16:30. Dle sestřiček bylo hodně maminek, co byly propuštěné, tak neměli čas mi jí donést.

Rozkojení bylo hrozné. Mléko jsem neměla a malá ubírala na váze hodně. Dokrmili mi jí až 4. den od porodu po mém nátlaku, protože jsem už byla s toho strašně unavená, jak malá celou noc i den probrečela. Ten 4. den jsem měla „štěstí“ na 3 vyměněné směny. Začalo to ráno se sestřičkou, která mi oznámila, že s mými prsy nemůžu kojit, tak mi dala klobouček. Přišla odpoledne jiná sestřička, která mi klobouček vzala, že musím bez něj. Večer mi další sestřička nadala, jak jsem šla malou převážit, že jsem neschopná matka, která není schopna nakrmit dítě. Bylo to báječné na nervy prvorodičky. To jsem už byla přesvědčená, že budeme na um, protože jsem to psychicky nezvládala a chtěla, odtud co nejdříve odejít.

Teď, kdybych mohla vrátit čas, tak bych tam jako prvorodička rodit už nechtěla, protože mi s ničím nepomohli a byly akorát arogantní (myslím novorozenecký úsek).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - renule121 04.12.15 napsala :

V porodnici jsem rodila letos v červnu a téměř se vším spokojenost. ;-) Personál velice vstřícný a příjemný - od doktorů po uklízečky. :-D Porod vedla trošku přísnější porodní asistentka, ale za to jsem nakonec i ráda - nic strašného a vše myšleno pro dobro mé a malého. S jídlem také naprostá spokojenost. Když jsem měla nějaký problém, hned pomohli nebo poradili.

Jediné, co se mi moc nelíbilo, že jsem se na vše musela ptát. Sami od sebe moc neinformovali a když, tak každý říkal něco jiného. Taky byl trošku problém s kojením. Sice se mi snažili pomoct, ale teď zpětně když si vzpomenu, jak pláčícímu mimču narvali prso násilím do pusy a jaké problémy jsem pak měla s ragádama, tak to asi nebylo zrovna to pravé ořechové. Sice jsme se rozkojili, ale šestinedělí pak bylo celkem peklo.

Celkově jsem ale ráda, že jsem v této porodnici rodila. Jen doporučuji hned, když vás něco napadne, ptát se, nebo si co nejvíc informací pozjišťovat předem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Potřebné doklady, telefon + nabíječku, osobní a hygienické potřeby, věci pro mimi (plenky, ubrousky, mastičku, oblečení na cestu domů), vodu + nějaké dobroty, časopisy, křížovky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Anonymní 13.11.15 napsala :

Rodila jsem ve zdejší porodnici již podruhé, oba porody provedeny sekcí. Co se týče lékařů, jsem na vážkách, někteří byli prima a někteří hrůza.

Ovšem novorozenecké oddělení byla jedním slovem hrůza, ani v jednom případě jsem se nerozkojila. Mimčo jenom přinesly a přistrčily, málokterá poradila. Prostě báby z jedové chýše.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Anonymní 05.10.15 napsala :

Porod červen 2014.

Porodní sál fajn, oddělení taky celkem fajn, přestože mě udivilo, jaké jídlo dávají maminám po porodu. Žádné přizpůsobení jídelníčku, normálně čerstvé pečivo, prostě jsem byla ráda, když mi návštěvy donesly aspoň banán. :o)

Taky se ale musím přidat k negativnímu hodnocení sestřiček na dětském. Ne teda všechny, ovšem ty postarší už by asi měly jít z kola ven. Kojení mi nevysvětily téměř vůbec, levé prso jsem zvládla rozkojit tak nějak sama, u pravého jsem brečela bolestí a nakonec pomohla až laktační poradkyně u nás doma. Ukázala mi, jak miminko přiložit, a po pár dnech už bylo vše OK. Kojila jsem do 13m, pak se malá odstavila sama.

Pokud budu rodit znovu, určitě půjdu zase do FM nemocnice. ALE už se ozvu, když se mi něco nebude líbit. Tentokrát jsem si pořád říkala, že je to mými hormony, že jsem asi natvrdlá já, že si to moc beru. Prostě každý svého štěstí strůjce.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Těšte se na miminko, porod je cesta k němu. A navíc zvládly ho naše mámy, jejich mámy… tak proč bychom to nezvládly my. :o)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuju dost ručníků (po porodu je nejlepší čůrat do sprchy, před kojením se chodí do sprchy nahřívat prsa), takže ručníků je velká spotřeba. Dost poporodních vložek (můj manžel snad nosil na návštěvy obden balík). A pak i nějaké oblečení pro mimi, hlavně teda bodyčka - moje malá měla 2,8 kg a 48 cm a všechno, co jsme dostaly jako erár oblečky, by jí bylo dobré až tak ve 3 měsících.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - KaCinDa 04.09.15 napsala :

Jako prvorodička mám stejnou negativní zkušenost, jakou mají zde v hodnocení i ostatní maminky. Co se týče porodu a gynekologie, nemůžu si ztěžovat jak na sestry, tak na doktory, ale sestry z dětského oddělení - hrůza slabé slovo.

Neochota, arogantní chování, absolutní hnus. Nebýt tam asi dvou mladých sester, tak si nedovedu představit, co by můj malý jedl, protože mi nikdo nebyl schopný nic říct ke kojení. Prsa jsem měla natekla, rozkousaná a rozpraskaná do krve. Malý se mi pořád jen přisával a odsával a nešlo mu moc pít, takže byl dokrmovaný (s řečmi, ale jo). Až jedna mladá sestra se zhrozila, když mě viděla, jak mi tečou slzy bolesti u kojení. Ukázala mi, jak na to, pomohla rozmašírovat zatvrdliny a půjčila odsávačku a malý byl na dokrmování, než jsem byla schopná
kojit, ale bohužel už prso odmítal, takže mi pak byla už doma zastavena laktace a nekojila jsem.

Je mi to líto, ale děkuji za to sestrám, které mi nebyly schopné ukázat jak na to. Vím, že po druhé už bych si to líbit nenechala a stala si za svým.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zásoba toaletního papírů a vložek, něco na jídlo pro vybíravky, co nejí všechno jako já, a pak bych už bych se řídila běžným seznamem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Papíry nezbytné k porodu. Mně unikala ještě plodovka, takže za mě náhradní kalhotky a vložku a něco na přezutí, jinak mě nic nenapadá.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Sachmetkaa 17.06.15 napsala :

Po pravidelné kontrole na ambulanci si mě už v porodnici nechali s tím, že zřejmě další den ráno se bude porod vyvolávat. Ten den jsem ještě chodila na ozvy, vystřídaly se u mě čtyři PA, všechny milé, usměvavé.

Ráno se tedy porod vyvolával. Vzhledem k tomu, že jsem byla prvorodička a porod měl tedy podle všeho trvat nejméně 10 hodin, šlo všechno moc rychle a za tři hodiny byla už malá na světě. Jak to šlo tak najednou, tak jsem ani neměla možnost vyzkoušet si všechny ty věcičky na porodním sále.

Příprava a porod na porodním sále vše proběhlo v pohodě, PA byly moc milé, tatínka jsem mohla mít u porodu (ten mi opravdu hodně pomohl). Moc bych chtěla poděkovat doktorům Vaňkovi a Medelské, byli super a byla jsem ráda, že tam byli. :-) Porodní plán jsem sice nachystaný měla, ale nakonec jsem jim ho nedala, ono stejně všechno probíhalo dle mých představ a do práce doktorů jsem se míchat nechtěla, myslím, že vědí co je zrovna v danou chvíli správné.

Po porodu jsem dostala malou na chvíli na břicho, PA se mě zeptala jestli ji chci. Chvilku jsme tam spolu ležely a pak se šla vážit a měřit, poté mi ji už přivezly v boxu vedle postele. Za půl hodinky přišla dětská sestra a zkoušely jsme přiložit k prsu. Tatínek tam s námi mohl být další dvě hodiny.

Pak jsme jeli na oddělení. Měla jsem nadstandart, což vřele doporučuji. Každý den se sestřička ptala, zda potřebuji čistou košili či prostěradlo, pití bylo dost, sestřička mi pomohla poprvé do sprchy, řekla co a jak.

Dětské sestry byly ochotné, ukázaly mi jak přebalit, jak správně nakojit, okoupat. Na kojení se mě několikrát ptaly, přišly se podívat jestli něco nepotřebuji. Malou jsme museli přikrmovat, nebyl problém jim ji na dokrmení dát.

První noc jsem mohla nechat malou u sester, čehož jsem využila. Také doporučuji, alespoň si po porodu odpočinete.

Jediné, co mi vadilo bylo jídlo. Nepřijde mi moc normální mít jídlo 3× denně bez jakékoli zeleniny či ovoce, zvláště na porodním oddělení.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tatínka u porodu. Pokud potřebujete něco vědět nebo si nejste jistá, tak se ptát a ptát. Sestřičky i doktoři mi vždy mile odpověděli a pomohli.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Do tašky na porodní box: tři plenky pro mimi, vodu na pití, ručník a sprchový gel, poporodní vložky a kalhotky. Do větší tašky na pokoj: celé balení plenek pro mimi,krém na dupku, dva balíčky poporodních vložek, síťované kalhotky, oblečení pro mimi při propuštění domů, vlhčené ubrousky a hodně toaletního papíru.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Anonymní 16.06.15 napsala :

Co se týče těch starších sester, tak nic moc. Jsou neochotné, mračí se a tváří se jak kyselé zelí. Nechápu proč, vždyť práce s dětmi a rodičkami může být pěkná práce. Mladých sestřiček tam moc není, ale ty jsou jinak ještě milé.

Celkově bych nemocnici ve FM nedoporučovala. Ležela jsem tam i se streptokoky v břiše, když jsem na ně zvonila potřetí, že mi není dobře, dali mi pípák nahoru na poličku, abych na něj z leže nedosáhla (to jsem byla ještě mladší). Babi s krkem měla otoky a nějakou alergii a málem se jim tam udusila. Nakonec ji převezli do Ovy. Jediný taťka byl s ledvinovými kameny spokojený, protože se mu tam o to staraly mladé pěkné sestřičky.

Pokud se vám něco nelíbí, vydupejte si jinou sestřičku, postěžujte si. Pošlete na ně manžela. Každé oddělení nemusí být hrozné, ale mají se tam o nás starat. A jestli tomu tak není, není to vhodný člověk pro nemocnici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - jaema 11.03.15 napsala :

Ráda bych se podělila o velice pozitivní zkušenost s mým porodem v porodnici Frýdek-Místek.

Měla jsem plánovaný císařský řez. Přijali mne den před termínem. Vše mi řádně sestřičky vysvětlily. Jak bude příští den vypadat - ráno budíček v 4:30 - klystýr, pak cévkování, zavedení kanyly… V den přijetí jsem se ubytovala na pokoji, kde jsem byla do konce mého pobytu.

Druhý den po sekci jsem byla odvezena na pooperační pokoj, kde mne pozorovali, a pak na svůj pokoj. Po celou dobu se mnou někdo komunikoval, ptali se mne na bolesti a případné jejich snížení.

Na pokoj na porodním za mnou přišel lékař, který mě operoval - vysvětlil mi, jaké byly komplikace, a ujistil mne, že vše dopadlo v pořádku.

Odpoledne mi konečně dovezli dceru na kojení. Dětské sestřičky se mnou měly trpělivost a u kojení mi asistovali i 15 minut, i když jsem byla druhorodička, nikdo mi to nepředhazoval a vše mi znovu trpělivě vysvětlily.

Domů jsme odcházely po 10 dnech kvůli novorozenecké žloutence. Kdybych šla rodit třetí dítko, tak jen do této porodnice.

Přístup všech byl až obdivuhodný - milý, trpělivý personál, a to jak na podorním, tak gynekologii a dětském odd. Všem díky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

V porodnici se nebojte na cokoliv zeptat. Jsou to odborníci a poradí vám.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vezměte si dostatek ručníků a vložek. Noční košili vám kdykoliv poskytnou, a to stejně jako župan či převlečení postele.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Frýdek - Místek - Anonymní 30.01.15 napsala :

Já mám zkušenosti dobré i na porodním sále, kde mi nakonec dělali císaře a necítila jsem vůbec nic super - jen tahání, ale za ten pocit, jak vidíte své miminko, to stojí. Anesteziolog super chlap. Vše vysvětlil i pobavil, když mi řekl opačné pohlaví miminka než jsme mysleli, ale jen dráždil. :-)

Na dospávacím pokoji také velmi příjemná paní. Na novorozeneckém super sestřičky chodily kontrolovat a druhý den pomohly se sprchou a vším. Každý den výměna prádla i povlečení, pokud jste chtěly.

Miminko jsem měla až druhý den večer, co jsme se snažili přisát a okamžitě mi bylo řečeno, že jen s kloboučkem a sestry z dětského nás nechali trápit. Strčily malé klobouček do pusy a odešly… A já nevěděla, která bije. Naštěstí 4. den přišla starší sestra a jak viděla mé bradavky úplně zhuntované, ukázala mi co a jak a vysvětlila, že bych měla chodit do sprchy a prsa dát pod teplou vodu. Měla jsem je strašné nalité a malá nemohla sát, jinak sestry na dětském arogantní, neochotné pomoc a cokoliv vysvětlit. Přece musím všechno vědět, i když jsme byla prvorodička. Tvářily se, co je vůbec obtěžujeme, ani kafe si nemůžeme v klidu vypít.

Chtělo by to trochu jiný přístup z jejich strany. Ale jinak doktoři, sestry super. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nedat a na všechno se ptát a nenechat se odbýt. A pokud to nepomůže, tak tam poslat chlapa, ať s nimi udělá pořádky. :-) Nebo být mrcha a říct to primáři.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Stačí přezuvky, plínky, ubrousky a své hygienické potřeby. Zbytek donese rodina postupně.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Frýdek - Místek - Anonymní 07.12.14 napsala :

Asi bych doporučila s komplikacemi před samotným porodem zvolit jinou porodnici. Jinak péče o matku dobrá, sestřičky ochotné pomoci a lékaři schopni vysvětlit, co a jak bude.

Novorozenecké sestry ohodnotit nedokážu, protože s nimi jsem v kontaktu moc nebyla, jelikož dítko bylo převezeno po porodu na vyšší specializované pracoviště. Pokud nemáte žádné problémy, tak roďte tady, pokud už není vše dobře, ať už s vámi a nebo s dítětem, tak pouvažujte o změně.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně dost toaletního papíru a vložek.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Frýdek - Místek - Samanta021 20.11.14 napsala :

Co se týče péče o maminky, sestry na poporodním byly fajn. Ale ty na novorozeneckém byly často příšerné.

Po císaři se mi hned nevytvořilo mléko, takže mi ho musely dokrmovat, mnohdy jejich mimika vypovídala o všem (zase někdo otravuje), takže asi tak. Jedna sestra mi tak zmáčkla prso, že kontrakce je proti tomu nic. Dala mi odsávačku, ať si mléko odstříkám, jenomže mezitím mi malého nedokrmila a já na pokoji byla celá zoufalá, protože mi miminko několik hodin s malými přestávkami brečelo.

Odstříkat mléko jsem neměla kdy, protože jsem malého nosila kvůli zoufalému pláči. Po několika hodinách jsem šla za sestrami z novorozeneckého znovu, že má dítě hlad a že ho potřebuji dokrmit. Z hlasu poznala asi zoufalost, tak mi ho nakonec vzala - opět s křivým úsměvem.

Hrůza a děs, co si mohou zdravotníci dovolit, zvlášť na oddělení, kde maminky zrovna rodily a potřebují hlavně podporu a vlídné slovo - především pokud se jedná o prvorodičku. Nechápu je a kdybych byla pomstychtivá, nahlásím to primáři. Tak alespoň doufám, že si sestry z novorozeneckého oddělení ve Frýdku - Místku možná někdy přečtou tyto diskuze a změní svůj přístup.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Frýdek - Místek - Anonymní 16.11.14 napsala :

Šla jsem na vyvolávaný porod. Bolesti strašné. Brala jsem vše proti bolesti, po epiduralu se zastavilo otevírání, takže oxytocin a nakonec císař. Porod nic moc, mimčo mi jen ukázali na 20 sekund. První přiložení asi po 5 - 6 hodinách po porodu, což mi přijde hodně dlouho. Bonding nula nula nic.

Péče o mě byla dobrá, proti bolesti dali kde co, pomáhali do sprchy atd. Jídlo super, i když po císaři se snad den či den a půl nejedlo nic, prostě dieta se vším všudy.

Oddělení šestinedělí katastrofa - nikdo nic neřekne, vůbec nevím, jak vypadá správné přisátí mimča, nechali mi rozkousat mimčem bradavky, přikládaly mi ho ty slavné laktační poradkyně. Po císaři začalo mléko téct až 5. den, takže mi ho dokrmovaly z lahve poté, co jsem byla nucena rozkousané bradavky léčit a kojit s kloboučky.

Odcházela jsem z porodnice na Nutrilonu, kojím a zároveň musím dokrmovat. Sestry z novorozeneckého říkaly, že kojit nechci (při bolestivém rozkousání bradavek, kdy z jedné mi tekla krev tak, že kojit stejně nešlo a mimčo krev pít nemůže). Chtěla bych vidět je, kdo by v kojení pokračoval (nakonec jsem musela přestat kojit na pár dní, byly potoky krve). Ale pak už asi dokonaly své dílo a daly mi pokoj, dokrmovaly, jak bylo třeba. Ukázaly přebalování, koupání a stejně neřekly všechno, takže fakt katastrofa, děs. S tímto poradenstvím to je o ničem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nenechat buzerovat s tím kojením a mít svou hlavu. Zkrátka pokud není mléko, trvat na dokrmení od 3. dne (první dva dny děti vydrží). Počítat s tím, že z vás jednotlivé směny budou dělat blbce, jedna směna řekne něco, druhá to popře a strašně se diví a řekne něco jiného.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si s sebou vše, včetně odsávačky, toaleťáku atd.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - kyruška 27.09.14 napsala :

No já mám zkušenost tak půl na půl. Co se týkalo porodu a péče o mou osobu, nemůžu si na nic stěžovat. :) Porod šel hladce a díky bohu, že doktor radši odešel potom, co jsem si už bolestmi říkala o císaře. Teď jsem za to ráda, že na mé prosby nedal.

No ale co se týká novorozeneckého oddělení, tak nebýt tam pár mladších sestřiček, tak se tam asi totálně sesypu. Nikdo mi nic pořádně nevysvětlil. Porodila jsem večer, takže mě nechali přes noc vyspat. Sestřička ráno přišla, malého mi hodila a nic mi pořádně ke kojení neřekla. Viděla, že mám malé bradavky a že se malý nechce přisát, tak řekla, že na nás nemá celý den a odešla. Tak takovýto přístup bych nečekala. No každopádně nebýt tam laktační poradkyně, která my aspoň vysvětlila přebalování a koupání, tak mi tam nikdo nepoví, jak se co má dělat.

Měla jsem problémy s rozkojením. Neměla jsem skoro žádné mléko a malý mi řval pořád hlady. No když jsem si byla říct o jeho dokrmení, tak to bylo jako bych žádala miliony. Neochota šílená, hlavně u starších sester. Jeden večer jsem tam narazila na jednu sestru a ta mi odmítla malého dokrmit a ještě na mě tak povýšeně začala, že děti nepláčou jen hlady a asi třičtvrtě hodiny mi ho neskutečně mačkala a trápila. Chudák celou dobu řval, jako by ho na nože brali a byl celý zpocený. Divím se, že mu nepraskla cévka na hlavě. :( Muselo ji po chvíli dojít, že vážně bříško ho netrápí. No já už tam v slzách a ona pak odešla, že mi ho nedokrmí. Byla jsem před složením. Asi o půlhodinu později jsem díky bohu narazila na mladou sestru a ta mi ho dokrmila a uklidnila mě. Zbytek pobytu jsem tam už nějak přežila.

Takže na novorozeneckém podle mě by se měly chovat trochu jinak, hlavně ty starší. A tak celkově by měly prvorodičkám něco málo vysvětlit a ne je nechat se v tom vymáchat. Při příštím porodu pokud nějaký bude zvažuji jinou porodnici!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Chiquinquirá 26.09.14 napsala :

Šla jsem na plánovaný císařský řez.

Na příjmu milá paní sestřička mi natočila ozvy, pak moc milá Slovenka udělala UTZ (odhadla velikost miminka téměř přesně, i když se nedala změřit). Pak mě doprovodily na pokoj, kde jsem se ubytovala. byla jsem tam sama, takže najednou klid a dostavila se „trudomyslnost“. Hned mě začali tahat po nemocnici, CTG , EKG, píchli něco na ředění krve.

Ráno budíček o půl páté (i když tu noc se usnout nedalo). Klystýr, pak ozvy a po příchodu na pokoj mě začali trápit - infuze, bandáž nohou, cévkování. Nakonec si pro mě přišel nějaký doktor a odvezl mě na posteli na porodní sál, kde jsem čekala na muže. Po příchodu mého manžela mě dopravili na operační sál, kde jsem si musela sama přemístit na stůl.

Pan anesteziolog (moc sympatický mladý muž) mi vše znova vysvětlil, jak to bude probíhat. Píchl mi epidurál a už jsem jen čekala, co se bude dít. Začalo teplo od nohou a pořád se o mě hezky starali. Zaplentovali mě a už to začalo. Upřímně, myslela jsem si, že spinální SC nebolí, ale tohle bylo peklo. Tomu anesteziologovi jsem ryla svoje nehty do jeho rukou, jak mě za ni držel. Říkal, že by to bolet nemělo, ale bolelo, hlavně šíleně tahalo, myslela jsem, že jim tam vyskočím. Pláč miminka to ale zachránil.

U šití mi dali něco na spaní, vše jsem vnímala, ale bylo mi fakt dobře, šílená úleva. Pak mě dopravili na „dospávací“ pokoj, kde mi neustále měřili tlak. Pak mě odvezli zpět na můj pokoj. Nohy jsem ještě necítila, ale už to bylo fajn. Po 24 hodinách mi vytáhli cévku a mohla jsem se poprvé postavit a sestřička mě doprovodila do sprchy. Jídlo jsem nedostala až za dva dny jen bujon. Péče byla skvělá, poradily mi s kojením a přebalováním a také si mě pozvali na koupání miminka.

Jediné, co mohu vytknout, byl samotný císař, který byl opravdu bolestivý, myslím si, že spěchali, jelikož po mě nejspíš dělali akutní SC. Chování personálu opravdu na úrovni a moc jim za to děkuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

I když se zdá, že je to nekonečné, ono to rychle uteče, opravdu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

2 ručníky, toaletní papír, mýdlo na ruce (ten jsem tam neměla), pyžamo netřeba, dají své. Kojící podprsenku, 2 balíky poporodních vložek a síťované kalhotky. Pro mimčo jen vše pro přebalování) a také doporučuji svoje bodyčka, jelikož ty jejich trička, co dávají miminkům, byl pro mě jako prvorodičku fakt hlavolam. A také svou zavinovačku (mají je tam strašně tvrdé, já bych v tom teda neusnula ani za nic).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Anonymní 09.09.14 napsala :

Ve frýdecké nemocnici jsem rodila v srpnu 2014, byla neděle ráno.

Praskla mi voda, ale zatím mě nic nebolelo. Na příjmů byla moc milá PA, mladá blondýnka v brýlích. Natočila mi ozvy a vyplnila se mnou papíry. Pak jsem šla na vyšetření, byla tam doktorka, mladá, hnědovlasá Slovenka (velice příjemná). Řekla mi, že zatím to nevypadá na to, že v blízké době porodím. Byla se mnou moje sestra, která měla jít k porodu. Poslali ji ještě domů, protože na předporodní pokoj nemůže jít se mnou, což mě dost mrzelo, protože jsem měla strach a chtěla jsem mít někoho u sebe.

Ležela jsem tam a čekala, až mi začnou kontrakce. Ta mladá PA mě neustále chodila kontrolovat a točila mi ozvy. Asi za 3 hodiny to začalo. Udělala mi klystýr a šla jsem na porodní sál, tam už jsem byla se svou sestrou. Byly tam 2 PA a ta doktorka, co byla na příjmů. Neustále mě kontrolovaly a staraly se, zda je vše ok a moc mi pomáhaly. Byly usměvavé a hodné, neměla jsem absolutně žádný problém.

Po porodu mě odvezli na pokoj. Na poporodním byla super sestra, která mi pomohla do sprchy a neustále mě hlídala, zda něco nepotřebuji, jak mi je atd. Za ty 4 dny jsem si nemohla stěžovat ani na jednu sestru či doktora. Fakt super přístup. Sestry z novorozeneckého mi všechno ukázaly a neustále se někdo chodil ptát, zda nepotřebuji s něčím poradit. Kojení, koupání, přebalování, všechno mi bylo ukázáno a vysvětleno.

Já byla první 2 dny na normálním pokoji, pak se uvolnil nadstandard a nedá se to srovnat. Vřele doporučuji. Máte tam své soukromí, toaletu a sprchu, televizi (což bylo super proti nudě), ledničku, varnou konev a pro návštěvy křesla a stolek. A návštěvy tam jsou od 6 do 22 hodin, takže paráda.

Já byla velice spokojena.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nebát, ono to vždycky nějak dopadne a ten človíček, co se vám narodí, za to stojí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Minimálně troje balení vložek, nejlépe těch největších a něco na čtení, dny tam jsou dlouhé, takže je tam nuda. Není třeba brát vlastní pyžama, každý den se dostává čistě.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - leník91 07.08.14 napsala :

Ve frýdecké porodnici jsem byla spokojená. Jak na porodním sále, tak na oddělení příjemný personál. Sestřičky z novorozenců příjemné, ochotné poradit a pomoci. Nastávajícím maminkám porodnici rozhodně doporučuji.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Frýdek - Místek - Anonymní 13.06.14 napsala :

Rodila jsem v této porodnici před rokem a velmi mě udivila nemožnost mít parnera/manžela na přípravně před porodem. Tam jsem s ním opravdu být chtěla. Ani v místnosti před přípravnou jsem s ním nemohla být déle než 10 minut. Nic mě nebolelo a musela jsem sama koukat do zdi. Manžela poslali domů, že určitě rodit nebudu dříve než další den ráno (měsíc před termínem porodu mi praskla voda, byla jsem prvorodička). Samozřejmě jsem porodila chvíli po půlnoci - pohodovým porodem - a mažel ani nestihl přijet.

Dále mi velmi vadil přístup ke kojení. I přes žádosti - mi nikdo příliš nepomohl. Jen stylem - kloboučky, kloboučky, kloboučky. Kojení jsem si nestihla nastudovat, porod přišel dříve a nečekaně. Nikdy jsem nekojila. :-(

Příště to zkusím jinde.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vše si řádně načíst, být samostatná ihned po porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít úplně vše!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - TKovalova 19.04.14 napsala :

Na to, jak všichni pěli chválu a chlubí se titulem „Baby friendly hospital“ tak to byl děs. Fakt vydržím hodně a bolesti se nebojím, ale to bylo už příliš. Měla jsem stahy, ale za boha jsem se nemohla otevřít. Začalo to u mě v pondělí v jednu ráno a porodila jsem až v úterý v 18:00, přirozeně. Nejhorší byla asi to pondělí dopoledne, kdy mi dali strašný oblbovák a já ani nevěděla, jak se jmenuji.

Jak říkám, bolest mi ani tak nevadila, ale ten přístup sester. Doktorka se mě ptala, zda jsem měla ještě po té injekci stahy a já řekla, že jo a sestra „Prosím Vás, jak byste je mohla mít, když jste spala jak mimino?“ Nebo při volbě epiduralu: „No protože jste taková cíťa, tak si ho raději vemte.“

Dále bych doporučila, kdo je stydlivý, ať rozhodně nepodepisuje ten formulář, že se na něm smí studenti učit. Fakt to není příjemné, když se vám „tam“ hrabe za ty dva dny 8 různých lidí.

Vše toto bych „prominula“ ale ta „péče“ po porodu? Katastrofa! Kojení typu „Maminko, tady máte miminko a kojte.“ Ani půl slova, jak to mám udělat. Žádné vysvětlení, ukázání, jak přebalit, obléknout, o koupání jsem si musela říct!

Teď čekám druhé miminko a spíš zvažuji Ostravu. Takže asi tak.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připravit se na to, že porod může trvat i dva dny, takže se na to fyzicky a hlavně psychicky připravit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Odsávačku a svačinu jak pro sebe, tak pro manžela. Po dvou dnech hladovění si musíte říct i o ten blbý rohlík!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Anonymní 07.04.14 napsala :

Moje zkušenost je přímo zdrcující. Podruhé už bych tam rodit nešla, teda já ani podruhé rodit nechci, jelikož kvůli personálu z frýdecké porodnice mám z porodu hrozné trauma.

Po té, co jsem dostala tabletky na vyvolání porodu, jsem dostala hrozné bolesti, že jsem ani chodit nemohla. Říkám jedné starší sestřičce (tedy pro mě tohle žádná zdravotní sestra nebyla, protože se neumí chovat), že mám hrozné bolesti, co mám dělat, aby se mi ulevilo. Ona tam po mně začala řvát, že tohle je porod a že to bude bolet ještě víc, že jsem teprve na začátku. Takže tohle mě úplně dostalo, byla jsem prvorodička a bála jsem se. Místo toho, aby mi někdo poradil nebo mě nějak utěšil, tak mě tam ještě seřve, no co na to říct…

Potom když jsem měla už tlačit, tak tam na mě snad celý personál řval, ať jsem ticho, že na mě nikdo není zvědavý. A to mi ještě nedávno řekla kolegyně z porodnice, co rodila po mně, že se na mě ptala, jestli jsem porodila, a nějaká sestra řekla „Asi těžko, když ani tlačit neumí.“ No to by bylo všechno z porodního sálu, více to rozebírat nebudu, myslím, že nic horšího tam ani nebylo.

Na šestinedělí byly úžasné sestřičky, co se staraly o nás maminky, na ty si opravdu stěžovat nemůžu, byly úžasné! Ale sestřičky, co se staraly o děti, byly hrozné. Vedle kolegyni (37letá prvorodička) seřvali, že neumí kojit. Jak to má asi umět, když to nikdy nedělala?

No prostě hrozná porodnice, už bych tam opravdu nikdy podruhé nešla!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Raději jděte jinam, nechci, abyste měly trauma jako já!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně toaletní papír, ten vám tam fakt nedají. :-D

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Jitka719 04.04.14 napsala :

Super porodnice, personál příjemný.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, ručníky, přezuvky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Petule 1 03.03.14 napsala :

Na příjem jsme přijeli dopoledne a byla tam moc milá sestřička p. Krutová, kterou už jsem znala z kontrol a natočila mi ozvy. Potom jsme sbalili malou tašku na porodní box a mezi stahy jsem podepisovala s nějakou učenkou porodní plán. Potom jsem šla na vyšetření k MUDr. Teuerové, která mě i potom rodila. Šla jsem do přípravny, kde se o mě starala moc milá PA Pavlína Garbová, ta mi udělala klystýr a pak byla se mnou po celou dobu přirozeného porodu. Moc mi pomohl tatínek, který mohl do přípravny i na box jít s námi.

K porodu přišla doktorka, která mě vyšetřovala a nabídla mi inhalační přístroj Entonox (platí se) a částečný epidurál (je zdarma). Píchla mi vodu - byla na mě moc rychlá a miminku se přitížilo, takže jsme museli nakonec na akutního císaře. Na sále jsem nikoho neznala, ale byli moc hodní a rychle mě uspali, bez protahování.

Na pokoji se u mě střídaly všecky moc milé, většinou mladé sestřičky. Ta nejhodnější byla novorozenecká sestřička Barča Kanoková, díky její péči a trpělivosti jsem se jako prvorodička naučila kojit, jsem jí moc vděčná.

Po císaři jsem měla dietu, takže jsem po dobu pobytu pila jejich čaj a ten mi chutnal, jídlo bylo sice planější, ale mně to nevadilo. Každý den se o nás starali, měly jsme čisté košile, dostatek léků a vitamínů, chodily k nám laktační poradkyně a miminkům se také hezky věnovaly. Sestřičky byly usměvavé, a to dokonce i v noci, vždycky mi poradily, cítila jsem se tam jako doma. Jizva mě hodně bolela a když jsem jednou nemohla vstát, tak na mě vlítla nějaká starší sestra a já byla do pěti minut v koupelně. Jinak o ničem špatném nevím, bylo to tam fajn.

Personál: sestřička Tána Krutová, PA Pavlína Garbová, MUDr. Teuerová, primář Vaněk, novorozenecká sestřička Barča Kanoková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít s sebou tatínka u porodu, moc mi to pomohlo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Do menší tašky na porodní box: tři plenky pro mimi, vodu na pití, ručník a sprchový gel, poporodní vložky a kalhotky, foťák pro taťku. Do větší tašky na pokoj: celé balení plenek pro mimi,krém na dupku - Sudocrem nebo jiný, dva balíčky poporodních vložek Samu, síťované kalhotky, těhotenský průkaz, občanku a popř. papíry o jméně dítěte, kapesníky, něco na čtení, oblečení pro mimi při propuštění domů, vlhčené ubrousky a hodně toaletního papíru.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - kamce 01.03.14 napsala :

Rodila jsem v této porodnici poprvé. Už na příjmu byly milé sestřičky a s personálem jsem neměla problém až do propuštění (až vlastně na jednoho primáře, který se neuměl pořádně ani vyjadřovat).

Na pokoji 1. doby porodní jsou 3 postele - nemůže tam otec (to mi přijde jako nevýhoda, ale dalo se se sestřičkou domluvit a byla jsem s ním v místnosti pro tatínky:-)). Porodní box super - můžete „skákat“ ve sprše na balónu, sedět v takovém tom „perličkovém“ křesle. Tady už otec s vámi být může. Je to příjemné prostředí.

Měla jsem i super složení personálu u porodu - jména nevím, ale mlaďoučká paní doktorka a starší PA, ta byla naprosto úžasná - ještě uvažuji, že si ji najdu a poděkuji jí znova.

Do porodního plánu jsme si psali, že chceme bonding - jsem ráda, že to respektovali, jen to nebylo možné, jelikož měl malý krátkou pupeční šňůru. Na druhou stranu jsme také chtěli, aby mu Kanavit (vit. K, který se píchá injekčně, nebo kape do očí) nepíchali, ale kapali do očí. To asi nikoho nezajímalo a prostě mu ho píchli. :-/ 2 hodiny po porodu se zůstává na porodním boxu. Pak mě převezli na pokoj a mimčo až za 2 hodiny - což se mi moc nelíbí, když nevíte, co s ním je.

Jinak personál po celou dobu opravdu super - měla jsem problémy s kojením - vždycky, když byl čas kojení, jsem si zavolala dětskou sestru a pomáhaly mi.
Až tedy na toho primáře, který mi např. řekl, že malému budou brát krev z patičky a že je to vlastně v pohodě, že to je jen na psychiku. :-/

3. den malý dostal žloutenku, dali mi ho pod lampu. A vrátili mi ho s úplně zapruzeným zadečkem až do krve. :( Pokud to nějak způsobuje to svícení, tak se omlouvám, že jim křivdím, ale myslím, že tomu šlo zabránit. Příště bych jim tam k plenkám přibalila krém a zdůraznila, ať mi ho mažou.

Základ je se ptát no, nikdo za vámi nebude chodit a ptát se. Kdo se neptá, nic se nedoví. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si tatínka k porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Do malé tašky k porodu - ručník, poporodní kalhotky, vložky (odtékala mi voda, takže jsem je potřebovala i před porodem - ale měli tam i jejich), náhradní kalhotky, 3 plenky pro mimi, foťák. Pak na pokoj - poporodní kalhotky, vložky, plenky (hodně plenek:-)), ručník, dubovou kúru v případě šití, toaletní papír, kapesníčky, kojící podprsenku a vložky do podprsenky, vodu (ten čaj opravdu stojí za to:-)), krém na opruzeniny, něco na čtění. Oblečení pro mimčo i košile netahat - všeho dosti. Oblečení na cestu domů může dovést tatínek později :)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Mijina80 17.02.14 napsala :

Rodila jsem zde v 7/2013 jako prvorodička. Podruhé zde rodit již nebudu.

I přesto, že personál byl přátelský, lékařské vedení porodu mě zcela znechutilo. Absolutně mě nebrali jako partnera, žádné souhlasy s použitím oxytocinu na zrychlení kontrakcí, oddalování epidurální anestezii tak dlouho, až ji nebylo možno provést, provedení nástřihu přes můj nesouhlas. A na hekárně nemohou být při přítomnosti dalších rodiček přítomní rodinní příslušníci ani manžel.

Tři dny strávené po porodu na pokoji rozhodně nebyly o laktačním poradenstvím a intimita vyšetřování rodidel byla směšná. Nezapomenu lékaře, který se cítil dotčený, že jsem mu odmítla roztáhnout nohy, protože vypadal spíš jako údržbář než lékař a absolutně neměl potřebu se nějak představit.

A počítejte s tím, že jako prvorodička budete na pokoji s další prvorodičkou, takže výměna zkušeností nebo ujištění, že děláte něco dobře, se Vám od zkušenější spolubydlící nedostane. Je u nich zcela běžné, že pokud jste ve sprše, vzkáží Vám přes dveře, že Vám berou dítě na vyšetření a Vy pak 20 minut lítáte po oddělení a řvete, kdo si dovolil Vám vzít dítě bez dovolení a o jaké vyšetření se jedná.

Kdo má rád paternistický a medicínský přístup a má snad i nižší intelekt, rozhodně využijte frýdecko-místeckou nemocnici. Navíc, zde máte jistotu, že to co si nepřinesete, nedostanete (včetně dezinfekce na pupík dítěte).

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nejezděte tam.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Frýdek - Místek - Anonymní 29.01.14 napsala :

Odrodila jsem zde obě dcerky.

První porod byl zdlouhavý. Mohu jen doporučit ptát se. Jsou sestřičky a doktoři, kteří vám vše řeknou hned a jsou takoví, kteří sotva pozdraví.

U druhé dcerky byl porod rychlý, přístup personálu tentokrát lepší. Jen mne mrzí, že miminko pokaždé hned odnesou, mé přání k přiložení nevyslyšeno, nikdo mi nevysvětlil proč, u první dcerky mi neřekli vůbec nic, byla jsem vystresovaná až hrůza.

Oddělení šestinedělek na prostředí doporučuji, čisté sprcha, WC vlastní nebo sdílené s jednou maminkou, dostatek oblečení pro Vás i miminko. Přístup sester je už jiná diskuze, prostě nemají čas a tečka. Mohou mít na starosti třeba víc miminek, které potřebují hodně péče, tím pádem čas na Vás prostě nemají. Dá se to pochopit, ale mrzí to zvláště, když nemáte zkušenosti. Proto radši kojení nastudovat doma, na internetu, po kamarádkách.

Jinak 12. února jedu rodit potřetí opět do této porodnice. Na protivný personál můžete narazit všude, bohužel to porovnám s jinými profesemi. Prostě když někdo nemá náladu, nemůže se pořád přetvařovat, takže to budu přehlížet a budu se těšit domů. Jinak budoucím maminkám doporučuji optimismus a s sebou doprovod, je to lepší, než si zoufat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Informovat se hodně předem. Vzít si k porodu doprovod a hlavně dobrou náladu, jde s ní všechno lépe.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, velkou dávku vložek, pohodlné kalhotky, župan a noční košile nechat doma a plínky pro mimi, hlavně doklady!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Anonymní 07.01.13 napsala :

Rodila jsem v listopadu 2012. Byla jsem velmi spokojená. Doporučuji. :-) Personál vstřícný. Pokud jsem něco nevěděla, ptala jsem se (třeba i dokola) - vždy mi bylo odpovězeno. Pokoje velmi pěkné. A mňam - dobré jídlo.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pozor na dokrmování miminek z lahví, po delší době si zvyknou a nechtějí sát z prsu!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít vše (skoro nic tam není k dispozici kromě oblečení pro vás a pro miminko).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Simír83 05.11.12 napsala :

Já tam rodila už 2×, naposledy 28.8.12, vše v naprostém pořádku, milé porodní asistentky, když jsem něco potřebovala, tak ochotně povolily atd.

Níže někdo píše, že oblečení pro mimi otřesné, … Co by jste chtěli? Je to porodnice a věci nemůžou být pokaždé nové a krásné, denně to obléká jiné mimčo, pořád se to pere atd… Takže pokud jste náročná, vezměte si své, mě stačilo jejich a nebylo špatné.

Sestry na novorozeneckém taky v pohodě, já jsem problém neměla, mám druhé dítě, takže jsem věděla co a jak, ale prvorodičkám radím, ptát se, ptát se, ptát se, ony za vámi nebudou chodit a klečet vám u nohou, bude to pro vás těžké, ale ony jsou taky lidi, kteří musí denně poslouchat naříkající maminky :), ale nebojte nejsou zlé, jen toho mají někdy moc :). Jen mě zarazilo, že nemají hygienické prostředky :(, to jsem jim i napsala do anketního lísku :) !!!

Závěrem, pro mě skvělá porodnice !!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se, jen se ptejte když nevíte a když vás sestra odbude, zeptejte se znovu, pořád se ptejte :).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toal.papír, vložky, plínky, plavací kruh (pokud jste nastřihlá) - dobré na sezení :) mast na bradavky a na zadeček miminka, kojící vložky a skvělou náladu a hodně sil :).

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Anonymní 19.08.12 napsala :

Pokud mohu doporučit tak vynechat Frýdecko-Místeckou nemocnici.

Měla jsem plánovaný císařský řez. Odvezli mě na sál a personál po mě chtěl, abych si všechno nemocniční oblečení sundala a nahá došla na lehátko, kde jsem podstoupila CS, tohle opravdu bylo na mě moc!!!

Novorozenecké oddělení, jedna velká katastrofa. Pokud by bylo na mě, celý personál bych vyhodila do jednoho!!! Měla jsem problémy s kojením jako prvorodička a můj syn nechtěl sát z prsu, mám vpáčené a malé bradavky a nechtěl se chytit. Ze začátku jsem měla hodně mléka, když jsem vyžadovala po sestrách, aby mi syna dokrmily UM, tak jsem se dočkala záporné odpovědi, že NE! Takže můj syn byl celý dny o hladu a já brečela celé dny, že ho nemůžu nakojit.

Celý ten pobyt v nemocnici jsem psychicky nezvládala a odcházela domu se synem jako troska!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

UM pro jistotu, kdyby maminka nemohla kojit, toaletní papír, šampón a mýdlo, ručník, velké balení vložek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Hesovi 25.07.12 napsala :

Já přijela do nemocnice už den předem, protože můj porod měl být vyvolaný.

Na prvním pokoji ještě byl toaleťák. Další den, po porodu, jsem byla přestěhovaná do pokoje už s postýlkou pro mimčo. Pokoj byl pěkný, čistý (i když po pravdě mi do postýlky pro mimčo jednou spadnul nějaký brouk). Na záchodě nebylo nic, ani kousek toaleťáku. Jediné co vím je, že na všech pokojích jsou nějaké mastičky na dupku a nějaké mýdlo pro mimča.

Oblečení pro miminka bylo dost strašné, proto vám všem doporučuji vzít si svoje!!

Personál byl milý, všechny sestřičky ochotné. S tím jsem neměla problém. Akorád za mnou přišla nějaká sociální pracovnice co tam pracuje a ta byla strašná..

Jinak porodní oddělení ve Frýdecké nemocnici můžu doporučit :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ať si užívají poslední dny relativního klídku :).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaleťák, oblečení pro mimčo, hyg. potřeby pro sebe, koupací kruh (v případě nastřižení), čaj pro podporu tvorby mat. mlíčka, samozřejmě plíny a dál už si nemůžu vzpomenout :).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - petravak 05.07.12 napsala :

V této porodnici jsem rodila po 4. Opět jsem byla spokojená, až jako vždy na jídlo(to je neslané nebo dávají čato suché pečivo.

Milé sestřičky i doktoři.Říkali,že jim ubylo porodů, že všichni jezdí rodit do Ostravy. Já k tomu nevidím jedinný důvod. Pěkná moderní porodnice s veškerým vybavením a péčí jakou maminky potřebují.

Vřele ji doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajděte se tam podívat na den otevřených dveří ale určitě budete spokojeni.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně dostatek wc papíru a vložek a nějaké musli tyčinky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Andinka26 25.05.12 napsala :

Předem zdravím všechny nastávající maminky.

Dlouho jsme se s přítelem rozhodovali mezi Vítkovickou a Frýdeckou nemocnicí. Důvod byl prostý, slyšeli jsme špatné ohlasy na Frýdeckou, ale nakonec stejně vyhrála a rodili jsme v ní.

Byli jsme mile překvapeni! Personál byl vstřícný, snažil se vyhovět jak to jen šlo. Ale ty porodní bolesti si každá maminka musí vytrpět, bohužel to tak je. U mne byla smůla v tom, že jsem úzká v bocích. Měla jsem silné bolesti, kontrakce den a půl. Nejhorší na tom jsou ty šílené bolesti a nešlo se mi otevřít. Po 12 hodinách se střídaly směny, to už jsem byla na 2 prsty ale je to stále málo. Doktorka jak viděla ozvy, hned se ptala zda-li nechci něco od bolesti. Už to šlo takže jsem využila epiduralu. Hodně se mi ulevilo ale stejně jsem dostala kapačku na vyvolání, jinak bych tam rodila asi do dneška :-D

Chtěla bych poděkovat personálu z 22.4. - 23.4. panu primáři Vaňkovi a porodnímu asistentovi Pomahači, který mi opravdu pomohl! Děkuji :-)
V ten den do opoledních hodin jsme odrodili jediného chlapečka, našeho Honzíčka. :-)

Personál: pr. Vaněk, p.a. Pomahač

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dostatek poporodních vložek, bepanthen a foťák.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, pokud nejste sezdáni, potvrzení o určení otcovství, rodné listy.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Frýdek - Místek - anomally 22.05.12 napsala :

Co se týče samotného porodu,vše bylo v naprostém pořádku, porodní asistentka radila jak správně dýchat,kdy pořádně zatlačit,apod., šití téměř bezbolestné, o nástřihu jsem ani nevěděla :-)

Pobyt na porodním oddělení byl podle mě průměrný. Byla jsem prvorodička a nikdo mi pořádně neukázal jak co správně dělat. Pokud se sami s něčím neozvete, tak si vás nikdo nevšimne,až na pár vyjímek. Až tam budu podruhé, budu spokojená 100%, protože už budu sama vědět co mám jak dělat, ale jako prvorodička už byl do FM zřejmě nešla :-(

Jídlo bylo dobré,kdo si stěžuje že se nedá jíst,ať si uvědomí,že po porodu jste na dietě a taky vše jde přes mléko miminku,tak težko vám mouhou jídla kořenit tak jak jste zvyklí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky a kalhotky, ručník, mýdlo, toaletní papír - nic jiného jsem ani nepotřebovala. Župan a košili jsem měla zbytečně, dostanete nemocniční. Časopisy, mp3, knížky - zkrátka něco k zabavení, miminko bude skoro pořád spinkat a vám bude dlouhá ch

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - BáraaÁďa 17.04.12 napsala :

Baby friendly hospital ? musím se smát, porod dobrý, ale ten pobyt šílený, nikdo si nás tři dny nevšinmul. Takže poprvé a naposledy.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - gaga 04.04.12 napsala :

Naprostá spokojenost!!! Personál na porodním i novorozeneckém byl milý, ochotný a pořád usměvavý!!!!!!!!!!! Až na to jídlo :o) ale hlad vás donutí :o)

Nahlásit
neutrální
Porodnice Frýdek - Místek - Anonymní 27.01.12 napsala :

Rodila jsem loni v létě, co se týče porodu, tak jsem byla naprosto spokojená PA se o mě výborně starala, porod byl rychlý, na otázky ochotně odpovídala a pomáhala. MUDra přišla jen na šití, kterého nebylo mnoho:). Horší zkušenost mám s některými sestrami z novorozeneckého, které neměly problém říci, že třeba ted nemají čas. Měla jsem problém s kojením, prsa nalitá, mléka na rozdávání,neustálé odstříkávání a ačkoliv se zdálo, že neustále kojím,tak malá nepila, nedokázala si mléko vytáhnout.Tahala, tahala a plakala. A když i pátý (propouštěcí) den zhubla,tak se byly každou chvíli ptát, jak to jde a byly najednou velmi milé. Jedna směna byla super a pomáhali s přisátím, ale další směna mě odbývala tím, že to vždy skončilo tím,že jsem vyfasovala stříkačku na nalákání a už se nikdo neobjevil.

Personál: PA Foldynová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Co se týče péče o dítě a kojení tak nespoléhat, že se jen tak něco dozvíte…Je třeba pořád chodit, ptát se, ptát se, ptát se,..

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití je dost, ale byl hlad, tak jídlo :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - MarcelaPacanska 22.01.12 napsala :

Svoje třetí dítě jsem se rozhodla po předchozí dobré zkušenosti z roku 2003 opět porodit ve FM, opět mě personál ani služby nezklamaly, sestřičky i paní doktorka usměvavé a chápající a co je nejdůležitější - připraveny pomoci v těžkých chvílích. Ačkoli jsem uvažovala o nadstandartním pokoji, nelituji toho, že jsem zůstala na běžném, protože jsem strávila čtyři bezva dny v příjemné společnosti jiné maminky a měly jsme si stále co povídat. Péče o miminka výborná, udivilo mě snad jen dokrmování miminek do doby nástupu laktace z lahvičky, ale i to dle sestřičky není podmínkou a je možné si vyžádat jinou variantu. Vřele doporučuji tuto porodnici i ostatním maminkám.

Personál: MUDr.Svrčková, porodní asistentka paní Ličková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Každopádně vzít s sebou důvěru v sebe sama a hlavně v personál, který je znalý věci a pomůže, když přijde těžká chvilka.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Scházely mi snad jen svačinky a druhá večeře :o), vzpomínám, že před 12lety ve Vítkovicích a tuším i v Porubě je k dispozici mléko a pečivo pro hladové maminy…ve FM snídaně v 7, oběd v 11,30 a večeře v 17,30…mimoto vlastní zásoby.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Ropuška_M 25.12.11 napsala :

Ahojky, tak přesně zítra tomu budou 3. týdny, kdy jsme v této porodnici přivedli na svět našeho syna Šimona. Musím hned na začátek říct, že si vůbec nemůžu stěžovat a byla jsem naprosto spokojená. TP jsme měli stanovený na 27.11.2011, ale jelikož se malému nechtělo a začly nějaké problémy přímo u ně, byli jsme po týdnu přenášení přijati k pozorování v pátek 2.12.2011. Celý víkend kontrolovali můj tlak a pravidelně jsme chodili na ozvy… stále se nic nedělo a tak bylo v pondělí 5.12.2012 ráno rozhodnuto, že budou porod vyvolávat… stalo se…

Kolem 11 hodiny dopoledne jsme se s manželem, který již byl nějakou dobu se mnou na čekatelském pokoji, přesunuli na porodní sál na kontrolu jak pokračujeme v otevírání a přitom prasklá plodová voda… můžu říct, že od té doby jsem měla kontrakce každé 2 minuty a křížové bolesti k tomu… Manžel bohužel musel odejít, ale zpět se vrátil kolem 15:30 a už u nás zůstal… sestřičky na porodním sále byly úžasné, starají se dokonalé, aby každá maminka byla spokojená dle jejích potřeb… Faktem zůstává, že v ten den bylo porodu mnoho, takže se nemohly věnovat každé mamince jak si samy představují, ale i tak jejich péče je nadstandardní… teda dle mého.

Abych to zkrátila… stále nám kontrolovali ozvy, vyšetřovali doktoři a nakonec těsně před 18:00 hodinou zástupce primáře rozhodl, že nastal problém s otevíráním a malému že chybí kyslík a má slabé ozvy, takže museli přistoupit k akutnímu císařskému řezu… V ten moment mi to ani náhodou nepřišlo divné, doktoři přece vědí, co dělají a co je potřebné…

Veškerá příprava byla skvělá, na sále mi anesteziolog přesně vše vysvětlil a nakonec to byl on, kdo mi, jelikož jsem měla lokální umrtvení, popisoval, co přesně doktoři dělají a kdy přesně malého vyndali… Takže v 18:22 se náš syn narodil… Touto cestou rozhodně děkuji celému personálu - jak porodním asistentkám, tak doktorům, a následně také sestřičkám jak z novorozeneckého oddělení, u kterých nebyl žádný problém se na cokoliv zeptat, vždy ochotně odpovídaly na každý dotaz a to dělají i nyní, když potřebuji pomoc a ozvu se na horkou linku kojení…

Také sestřičky na šestinedělí zaslouží velké poděkování za vzornou péči, mají ohromnou trpělivost s každou maminkou…

Personál: PA p. Ličková, MUDr. Pomahač, zástupce primáře MUDr. Pešat, MUDr. Kocich a samozřejmě veškeré sestřičky z novorozeneckého a šestinedělí

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně vzít si dobrou náladu, pohodu a nezapomenout tatínka…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Dee19 23.11.11 napsala :

Rodila jsem v roce 2010. Při příjmu nepříjemný doktor. Jméno si bohužel nepamatuji. Nechali si mě tam přes noc, pač to byl planý poplach. Na druhý den se ale kontrakce rozjely a já večer v 19 hod. šla na porodní sál. Starší, silnější sestřička, byla docela nepříjemná, ale dalo se to…Syna jsem porodila do hodiny takže doktor nestihnul přijít. Bohužel mě šili a šil mě pan doktor, který mě přijímal…hrozný zážitek …spíš blbé kecy u toho měl. Sestřičky mi daly syna ke kojení až hodinu po porodu. Na oddělení šestinedělí všechno super, úžasné, až na jednu mladou arogantní sestřičku, ale jak ona ke mě tak já k ní. V červnu mám rodit znovu a to ve stejné porodnici kvůli zkušenostem. Předtím jsem byla prvorodička, zamlká, tichá…teď si už nic nenechám líbit :-) Myslím, že za ty prachy, co platíme by měli snášet pomalu modré z nebe… Doufám,že u porodu budu moct mít svého gynekologa :-)) to bych byla nejštastnější..Je to spíš o tom, na kterého doktora narazíte a která sestřička se vám připlete do cesty..:-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Simisek015 04.10.11 napsala :

Ve Frydecke porodnici jsem rodila minuly tyden, moc chvaly jsem se, ale na ni nedozvedela, i presto jsem se rozhodla pro tuto porodnici jako nejblizsi..Byla jsem maximalne spokojena, vsichni velmi mili, ochotni, nesetkala jsem se s zadnym kyselym ksichtem, jenom s usmevavyma tvarickama, sestricky vse hezky vysvetli, nikdo vas neodbyde kdyz se ptate na kazdou blbost, ale s usmevem vase dotazy zodpovi, kdyz se potrebujete nutne osprchovat atd. a miminko vam place, ochotne kdyz se zeptate vam tech par minutek pohlidaji:)Doktorky taky tak velmi mile, sice nepoznate kdo je sestricka, doktorka, protoze jsou vsechny mlade a nejak se v tom clovek nevyzna:D Nic se tam nedela automaticky, i pristup k miminkum velmi krasny:))) Takze za me urcite DOPORUCUJI:)))

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

At sebou netahaji jako ja:zupan, vlastni kosile atd.. vsechno dostanete erarni, aspon si neznicite vlastni kosile…:)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletni papir, tak 3 baliky vlozek Samu, a staci troje sitovane kalhotky, ktere kdyz se preperou jsou suche do 20 minut:)a stim cajem, kdo ho opravdu nema rad, tak svoje piti..:)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Weruska 23.09.11 napsala :

Byla jsem se vším v porodnici FM maximálně spokojená. Možná, že jsem měla jen štěstí, nevím. Rodila jsem císařským řezem (plánovaným). Již před operací mě všichni informovali, co se bude dít a na co se připravit. V průběhu porodu bylo vše na jedničku, personál kvalitní, vše bez komplikací. Po operaci jsem měla dost času i na rozhovor s partnerem a ještě podruhé se podívat na dítě. Sestry na novorozeneckém oddělí ochotné, vše vysvětlily. Je určitě pravda, že se člověk musí na věci kolem kojení a péče o dítě ptát. Ale to se není čemu divit, při takovém počtu pacientů nejde mít přehled, kdo co ví a neví. Holt kdo se málo ptá, málo se dozví. Sestry na šestinedělí byli úplně senzační, milé, vždy příjemné, hodné a precizní. Péče doktorů na jedničku s hvězdičkou. Odcházela jsem z nemocnice jakobych ani po žádné operaci nebyla a s plně kojeným, zdravým dítětem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Co nejméně stresovat a co nejvíce si vychutnávat, že můžete celý den jen ležet a věnovat se dítěti :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kdo nemá rád nemocniční čaj, tak určitě vlastní pití - bez bublinek, bepanthen, toaletní papír

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Anonymní 08.09.11 napsala :

Negativní.
Rodila jsem císařským řezem a při odstraňování stehů před propuštěním mi doktorka přetrhla tzv. koncovku, takže stehy nešly vytáhnout. Nebyly samovstřebávací, takže problém. A co mi poradili? Prý: „Nechejte to vyhnisat, pak to půjde vytáhnout.“ Musela jsem s tím po propuštění na plastiku, prostě jsem si užila.
Také vytahování drenu z rány byl zážitek. Sestřička mi ho vytahovala velice pomalu a při nádechu. Přitom se to má dělat při výdechu a velmi rychle, jinak to hrozně bolí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Raději si vyberte jinou porodnici.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Frýdek - Místek - Anonymní 08.09.11 napsala :

Moje zkušenost s porodnicí ve Frýdku je neutrální. Rodila jsem v srpnu 2010 císařským řezem. Operace proběhla hlavně díky senzační paní anestezioložce tak, že jsem chvílemi zapomínala, že mě operují. Hodně mě povzbuzovala a byla velice milá. Akorát na oddělení šestinedělí byly některé sestry laxní a nepříjemné. Měla jsem velké problémy s kojením - nalitá prsa k prasknutí, ale malý se neuměl pořádně přisát a nikdo mi s tím pořádně neporadil. Bohužel jsem se tehdy nechala odbýt - laktační poradkyně mě ukázala, jak správně kojit jen velmi rychle a tvářila se, že ji otravuju. Tak jsem se už neptala a malý byl prostě odmalička na Sunaru. S kojením ale měla problémy i moje sestra, máme to v rodině. I přesto mě ale sestřičky nutily do kojení tak moc, až mi to bylo krajně nepříjemné a cítila jsem se provinile za to, že mi to nejde. Ale žádná z nich mi nijak nepomohla. Jedna mi prsa mačkala ve snaze dostat z nich aspoň pár kapek tak moc, že jsem málem brečela. Tím, že jsem nekojila, neměl malý moc jídla. První 2 dny nejedl vůbec, prý mu stačilo to, co nasbíral ještě v mém těle. A další 2 dny jedl jenom 20 ml hypoalergenního Nutrilonu, který mu dali na novorozeneckém. Čili 4 první dny života se moc, chudák nenapapal. U mě mu to nešlo a na novorozeneckém na něj kašlali - když jsem se jedno ráno zeptala, zda mu v noci dali na novorozeneckém příkrm (byl tam zpočátku přes noc), tak mi sestra s klidem řekla, že ne! No hrůza. Prostě přístup příšerný, laxní, sestry se nepřetrhly. Nezajímalo je, že mé dítě nejedlo a když jsem po nich chtěla, aby mu daly cucnout Nutrilonu, tak se na mě dívaly, jako bych chtěla porodnici zruinovat, nebo co. Příště bych rodila ve Frýdku sice znovu, ale jen díky tomu, že to mám kousek. Nicméně bych tam naklusala s krabicí Sunaru a vlastními lahvičkami a nenechala bych se buzerovat ke kojení, když s tím máme v rodině problém. Přece nenechám dítě p hladu. Nezajímá mě, že si porodnice chce udržet dobrou statistiku kojení. Klidně jim to pokazím :-) Ne naschvál, ale když to nejde, tak to prostě nejde.
Další věc: všem doporučuji, aby si pro svá miminka přinesly vlastní oblečení. Protože erární jsou vyložené hadry. Bez knoflíků, vetché, prostě hrůza. Malý dostal jednou v neděli dupačky a košilku obojí úplně bez knoflíků, takže odepnuté a pořád byl napůl vysvlečený, protože to na něm nedrželo. Bylo mi řečeno, že prý můžu být ráda, že dostal vůbec něco, protože je neděle a prádelna nedodává čisté oblečení.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vlastní oblečení pro miminka, vlastní porodnické vložky, něco vhodnějšího na snídaně a svačiny, než jsou nadýmavá jablka a suché, tvrdé rohlíky, které tam dostanete.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - LG 15.08.11 napsala :

Paní doktroka Teuerová byla skvělá. Vysvětlila vše srozumitelně. Sestřičky na novorozeneckém taky skvělé. Nejvíc s kojením pomohla sestřička paní Vojkovská (?).Ohledně jídla jsem trochu nepochopila čerstvé pečivo, jabka a podobně (přitom se říká, že by se nemělo).Jinak nejsem v jídle vybíravá, takže mi tam chutnalo.

Personál: Mudr. Teuerová Nahlásit
neutrální
Porodnice Frýdek - Místek - Anonymní 08.07.11 napsala :

Maximální spokojenost, určitě bych ale nejedla vše co mi naservírují :D Květáková polevka malému 2× neprospěla a rajče ke svačině no nic nebudu říkat :-)

Sestřičky z porodního jsou báječné, vyhoví ve všem :) Jedna sestřička z novorozeneckého je teda dost protivná, jinak supr :))

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nenechat se odbít a chtít pomoct s kojením, nestačí tam říct jen jednou :( bouhžel ja na to přišla pozdě, u druhého už se odbýt nenechám

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Anonymní 07.07.11 napsala :

Rodila jsem už dvakrát ve Frýdku a můžu jen doporučit.Super sestry i doktoři.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby se nebály a hlavně při porodu poslouchat doktory a sestry

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Papuče,mýdlo,poporodní kalhotky,toaletní papír,plínky,vlhčené ubrousky,vložky(aspoň 2 balíky)župan,ručník,plavací kruh(hodí se na sezení)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Jana Miková 03.07.11 napsala :

Rodila jsem v nemocnici ve Frýdku-Místku a byla jsem nad míru spokojená. Porodní personál byl výborný a chápavý a na novorozeneckém oddělení ani nemluvím. Byly prostě všichni báječní. Kdybych měla zrovna rodit, tak jen tam. A to mám v místě bydliště bližší porodnici a tam bych měla obavy rodit. I když je Frýdek-Místek od nás vzdálený cca 50 km, stálo to za to tam jet.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně chladnou hlavu a TATÍNKA.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Anonymní 03.06.11 napsala :

Se vším naprostá spokojenost, mohu jen doporučit.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Veronika Bulova 02.03.11 napsala :

Byla sem velice spokojena s touto porodnici.Mela sem problem s prijmem do porodnice a to sem jich prosla 5 a nikde me nechteli prijmout a to sem mela stahy a uz sem rodila.Jedina porodnice ktera mi pomohla byla prave ve Frydku mistku.Porodila sem krasneho chlapecka cisarskym rezem.Pobyt v teto porodnici byl uzasny je to podle me super porodnice.Pristup personalu je hodny,ochotny a velice prijemny.Strava je typycka domaci a velice chutna.Velice prijemny personal co se tyka uplne vsech.Jsem vdecna ze mame v moravskoslezkem kraji aspon jednu normalni porodnici.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mile maminky muzu vas ujistit ze v porodnici ve Frydku Mistku je to velice prijemne a doporucuju.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Ja doporucim jen klid a tesit se na potomka.A hlavne jen ten klid.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Seal 06.01.11 napsala :

Maximální spokojenost s přístupem všech, vyzdvihla bych zejména doktora Březinu, který se o mě staral při komplikaci i v 6ti nedělí (malá mě potrhala rukou, byla jsem dost šitá a špatně se mi zavinovala děloha) Ten byl naprosto fantastický, pečlivý, milý a vtipný zároveň. Vždy když šel kolem mého pokoje, nakoukl zeptat se, jak se daří. Porodní asistentky normál řekla bych, nemám žádné vyloženě pozitivní ani negativní vzpomínky. Oddělení šestinedělí patří další obrovská pochvala, tolik milých ženských pohromadě aby pohledal. Jediné mínus bych brala právě absenci nějakých rad okolo kojení, ale zrovna já jsem tedy naštěstí problém neměla, takže nehodnotím.
Za mě tedy Frýdek 100% ano.

Personál: Mudr. Kocián, Mudr Březina

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zbytečně se nebát, porod si člověk nenaplánuje. Důvěřovat personálu, ale nebát se ozvat se, když máte obavy nebo problém.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

kojící čaj (vaří tam jen černý), sušené švestky, nafukovací kruh na sezení

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Ha-ni 05.01.11 napsala :

Rodila jsem v této porodnici v říjnu 2010. Bohužel má zkušenost z porodního sálu není moc pozitivní.

Porod byl dlouhý, neobešel se bez lékařských zásahů (dirupce PV, Oxytocin, analgetika). Přístup PA i doktorů vzhledem k ne úplně snadnému průběhu porodu byl laxní. Ukončeno SC.

Operace proběhla v pořádku, vyzdvihla bych tady naprosto úžasnou anestezioložku, která mě neustále povzbuzovala.

Oddělení šestinedělí bylo velmi příjemné - sestry milé, vždy pomohly.
Oddělení novorozenecké - pokud nejsou žádné problémy, tak tady ok, my jsme měli problémy s kojením, laktační poradkyně neměla moc času, co sestra to jiný názor.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nestresovat se kvůli kojení, vše má svůj čas :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

pantofle, pití, ručníky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - Anonymní 22.07.10 napsala :

Spokojená jsem byla,na gyn. byly všechny sestřičky příjemné,dr byli suproví,asi dvě sestry na novorozeneckém byly teda fakt nepříjemné,jídlo supr a celkově byli všichni v pohodě :) jen jediná věc mě tam zklamala a to kojení.Nepřišla zamnou žádna laktační poradkyně ikdyž jsem žádala o radu jelikož mi kojení opravdu nešlo.Ukázaly mi to jen jednou a to tím stylem že jen kojení v leže na boku a taková rychlovka že ani nevím jestli jsem to pak já dělala správně.. ale to je jediná výtka.. jinak rodit bych tam šla určitě znova :) jen bych se nenechala odbýt s kojením :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

připravte se na kojení doma tam se moc rad nedovíte :/

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - nat02 31.03.10 napsala :

Výborná

10/2008 jsem zde podstoupila císařský řez.

Personál velmi ochotný, anestezioložka úžasná, velmi mi pomohla a díky tomu jsem po prvních minutách stresu ani neměla pocit, že probíhá nějaká operace.

Přístup všech lékařů velmi profesionální.

Měla jsem nadstandart ,jídlo nosili na pokoj, doplňovali termosky s čajem, nic nebyl problém.

Personál: Mudr. Jányš, Mudr. Lindnerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud jsou prvorodičky,nebo mají problém s kojením, trvat na pomoci. Já s tím problém neměla, ale proti Vítkovicím jsou trošku laxnější :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady,oddací list, kojící polštář.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - p.novackova 03.01.10 napsala :

Moc se omlouvám,jestli jsem to duhé jméno panu doktorovi nějak zkomolila,tak snad ne.. Moje zkušenosti s nemocnicí ve Frýdku-Místku byly suprové.Rodila jsem v červenci našeho prvorozeného syna Martínka..16.07.2009..Taky jsem po dobu těhotenství měla problémy s vysokým tlakem,takže jsem si porodnici prohlédla už v 8.měsíci na doporučení mého ošetřujícího lékaře.Mám mladého gynekologa a jsem nad míru spokojená.Za nic na světě bych neměnila.Byla jsem v porodnici asi 4dny a pak mě pustili domů..No a malému se na svět moc nechtělo,takže jsem měla nástup do porodnice na datum stanoveného porodu.Po celý den jsem chodila asi 4× na sály na ozvy,pořád nicDruhý den ráno po vizitě na kontrolu k zástupci prymáře,kde mi zavedli prášek na vyvolání porodu.V 7hodin mi ho zavedli,v 9h jsem šla na kontrolu na porodní sály,podotýkám vysmátá a bez bolesti.Měla jsem štěstí,zrovna na sálech sloužil můj gynekolog Mudr.Kocián.No a po prohlídce už jsem tam na sále zůstala.že porod už běží.Měla jsem štěstí i na asistentku,ale na její méno si nevzpomenu.Byla hubená,mladá a měla dlouhé vlasy.Byla opravdu strašně chápavá,poradila a pomáhala,co mohla.Pak mi v 10h píchli vodu na urychlení,do hodiny přijel manžel a náš syn se narodil ve 14:03.Sice na konec porodu už u mě byl druhý porodník,ale v té chvíli mi to bylo úplně jedno.Pomohl mi a to bylo hlavní..Byla jsem opravdu spokojená,nemůžu si na nic stěžovat a až se rozhodnem pro druhé mimi,tak ani ve vteřině neváhám a jdu zase tam:-))))))Všem nastávajícím maminkám rychlý a nebolestivý porod a maminkám spokojené a zdravé dětičky..

Personál: porodník- Mudr. Kocián ,Mudr.Štěrba

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid,žádný stres

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Předem se rozhodnout,co si sebou vezmu na sál:foťák,ručníky,žinky,piti,atd..

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - LadyRebeka 28.12.09 napsala :

Rodila jsem v červenci 2009, a také můžu jen doporučit. Přijela jsem v 4:45 a narazila jsem na asistentky a doktora na noční, byli notně unavení a doktor dokonce drzý, že prý jsem přijela moc brzy že jsem otevřená jen na 4 cm. Napíchli mi kapačku, protože jsem měla pozitivní GBS kultivaci a k mé radosti, se vystřídali všichni na ranní směnu. Porodní asistentky byly zlaté, jak jsem měla kontrakce už co minutu nosili mi vodu, držely mě za ruku nesměla jsem slézt totiž z lůžka protože nemohli natočit miminku ozvy, podporovaly mě a nakonec mi nabídly i analgetika proti bolesti a porod ten jsme zvládli i s panem doktorem za 10 minut u prvorodičky paráda!!! Na oddělení šestinedělí byli zlatí a radili jak s kojením tak se vším ostatním. Mohu jen doporučit!!!

Personál: Mudr. Hrbek Nahlásit
doporučuje
Porodnice Frýdek - Místek - trixinka 27.12.09 napsala :

Mám s touto porodnicí dobrou zkušenost. Rodila jsem v únoru 2008 kdy byla hodně omezená kapacitně z důvodu renovace gynekologie a přesto v pokojích jsme byly jen po dvě s vlastním záchodem a sprchou což je pro mě hodně důležité.
Příjem jsem měla trochu jiný než některé maminky co už rodí, byla jsem již v termínu a měla jsem vysoký tlak tak mě mladý pan doktor už nechtěl pustit domů, protože jsem to měla 40km daleko tak se u prvorodičky bál, byla jsem hodně oteklá(trvalé bydliště mám ve FM a chtěla jsem tam rodit i když jsem už v jiném okrese) přijali mě rychle, problém nebyl žádný, starali se o mě moc pěkně a opravdu jak pan doktor napsal do karty 6-8× denně měřit tlak tak sestřičky chodily.
Ozvy jsem měla 4× denně a taky poctivě. Ležela jsem 5 dnů než vyvolávali porod, porodní asistentka byla docela rázná, ale velmi příjemá, nahlásila že když budu poctivě tlačit mimčo bude na světě za pár minut, když to budu flákat tak to může trvat půl dne :-) tak jsem si řekla že to radši rychle a malá fakt byla na světě od příchodu na sál asi za 20 minut :-)
Po porodu mě přesthovali do pokoje co patří pod „šestinedělku“ protože předtím jsem ležela na druhé straně chodby což bylo „jako gynekologie“ neměli to jak jinak řešit.
O mě i miminko se sestřičky straly pěkně, kontorlovaly jestli dobře přikládám mimi k prsu, mě se taky docela často ptaly jestli není nějaký problém a vše probíhalo úplně v klidu.
Návštěva mi chodila mimo návštěvní hodiny a ani tomu nikdo neřekl půl slova, protože když jinak je v práci tak jak to má dělat.
Jídlo se taky dalo jíst, jen teda není v jídelníčku moc mléčných výrobků, což je pro rodičky dost důležité, ale to návštěvy vyrovnají :-)
Po 4 dnech nás pustili domů a také nebylo z propouštěním problém, žádné dlouhé čekání na papíry nebo jiné věci, vše pěkně za sebou bez prostojů.
Pokud budem čekat další dítko jsem 100% rozhodnutá opět rodit ve Frýdku - Místku.

Personál: porodník - Mudr. Jányš Nahlásit

Fotky z porodnice

Laurinka

Barunka narozena 4.3.2011 ve frýdecké nomocnici

MATTHEW

MIA

Ondrášek v porodnici ve Frýdku-Místku

Tatínek s Ondráškem

Marketka 1den porodnice Frydek

Přidejte Vaše fotky k porodnici Frýdek - Místek.>

Děti z porodnice Frýdek - Místek

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Frýdek - Místek
petinelka Nelinka neznámé 18.06.2019
Martina1560 Malvína neznámé 20.06.2019
Děti narozené v porodnici Frýdek - Místek
Michaela241 Nina neznámé 12.05.2019
Verunka_17 Vlastík
51 cm, 3480g 08.05.2019
lackovak Štěpán/Štěpanka neznámé 19.02.2019
Thaliakenn Thalia
43 cm, 2140g 02.10.2018
Cechovakatka Adélka 51 cm, 3870g 21.09.2018
Luciiiš83 Šenov Tomáš
50 cm, 3470g 20.09.2018
VlnkaStormik Vojta
52 cm, 3990g 08.07.2018
Emicka1234 Brusperk Jakub
neznámé 14.06.2018
katiHa Roman
51 cm, 3540g 07.06.2018
JuraskovaMaminka1 Jiříček
neznámé 28.05.2018
Hekop Elenka
50 cm, 3350g 17.05.2018
Dazuz Teodor
48 cm, 2840g 17.05.2018
Nelaeich Jáchym neznámé 20.04.2018
veju27 Kopřivnice Karolína neznámé 02.04.2018
sarilain Tereza 50 cm, 3150g 13.03.2018
KatkaVac Frýdlant nad Ostravicí Tina 50 cm, 3680g 12.03.2018
Mikou Jáchym
neznámé 23.02.2018
Zuza518 Dávidek
49 cm, 2740g 14.02.2018
Jirka.svoboda Plzeň Petřík neznámé 05.02.2018
bogape Praha 9 šimík neznámé 04.01.2018

Rodily v porodnici Frýdek - Místek

Chystají se rodit v porodnici Frýdek - Místek

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Frýdek - Místek?