Porodnice Frýdek - Místek

V porodnici proběhne ročně kolem tisíce porodů. Od roku 2017 je zapojena do projektu Přirozený porod.

Nově zrekonstruovaná porodnice ve Frýdku-Místku nabízí porodní sál se třemi samostatnými porodními boxy, každý s vlastním sociálním zařízením, kde lze přímo na místě provést i císařský řez, či jinou porodnickou operaci. Pokoje jsou dvoulůžkové, k dispozici jsou také dva nadstandardní pokoje.

Předporodní kurzy probíhají ve středu.

Nemocnice se může pyšnit titulem Baby friendly hospital.

Od r. 2019 pořádá porodnice kurzy hipnoporou.

Doporučují maminky porodnici Nemocnici ve Frýdku Místku, Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 70x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Martin Němec

porodnické oddělení: 558 415 730
porodní sály: 558 415 740
novorozenecké oddělení: 558 415 430
laktační poradkyně: 558 415 415, 731 849 323

Adresa: Elišky Krásnohorské 321, 738 01 Frýdek-Místek

URL: http://www.nemfm.cz/porodnice/

Fotky z porodnice

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Frýdek - Místek

08.10.19

Nastoupila jsem na vyvolání porodu kvůli velikosti plodu (39tt) v neděli kolem 4 hodiny odpoledne. Překvapila mě neinformovanost o mém příchodu, ačkoli jsem chodila na prohlídky do té samé nemocnice a taky otázka, jestli jsem si s sebou vzala večeři. Každopádně mě umístili na pokoj, kde jsem byla sama, což bylo super, protože jsem měla odpočívat a nabírat sílu na porod. Hned ten večer zkoušeli Hamiltonův hmat (dokonce dvakrát) a oxytocinový zátěžový test - neúspěšně. Druhý den ráno začali s podáváním tabletek na vyvolání, každé 3 hodiny jsem chodila na ozvy, nic se nedělo. Postup se opakoval až do úterý, kdy už jsem byla celkem unavená z prodlužování porodu (navíc mi dali na pokoj maminku s mimčem, které pořád plakalo s tím, že není volný žádný pokoj). Ten den odpoledne mě navštívil přítel a promluvil si s lékařkou o dalším postupu a taky požádal o nadstandard, který bohužel nebyl volný a byl na něj pořadník, ale přesto byli tak hodní a dali mě opět na samostatný pokoj. Okolo 7 večer jsem šla na ozvy, kde mi praskla voda a já začala konečně rodit. Musím říct, že co se týče podpory - personál suprový. Pomáhali jak jen mohli a o všem mě informovali. Trápila jsem se až skoro do středy 2:30, kdy konečně přišli na to, že malý asi neprojde a oznámili mi, že musí jít ven akutním císařem. Během snad 5 minut jsem ležela na sále (vůbec nechápu, jak se tak rychle sešlo tolik lidí) a malý se narodil ve 2:42, akorát opět s problémem - s dýcháním, takže byl umístěn do inkubátoru. Mi neřekli ani slovo o tom, že by malý měl nějaký problém a toto jsem se dozvěděla až od doktorky z novorozeneckého někdy dopoledne po tom co jsem se už potřetí ptala sestry, jestli mi ho ukážou. O pár hodin později mi sdělili, že malého musí převézt do FNO, protože pořád dýchá jen s kyslíkem. Takže jsem zůstala sama bez malého až do soboty, kdy mě pustili (děkuji, že celkem brzy i přes to, že jsem byla po císaři), abych mohla za malým. Malinký měl infekci, která přecházela v zápal plic (další děkuji za to, že ho nechali převézt tak brzo). Akorát důvodem této infekce podle FNO byl zbytečně prodlužovaný a k tomu zpackaný porod.
Zkráceně - personál super, pokoje super, přístup super (až na pár výjimek - např. by mohli mít větší trpělivost s maminkou, která po císařském řezu nemůže bolestí ani mluvit, když stojí na nohou)
Akorát na vyvolání porodu nebo na porod, který nebude úplně jednoduchý bych zvolila příště jinou nemocnici.
Dneska už jsme naštěstí konečně doma a doufám, že malý nebude mít žádné následky.

Personál:

MUDr. Markéta Dibonová, Por.as. Kateřina Staňková Dis.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud máte jinou korespondenční adresu než trvalou, tak zkontrolovat, kam nechávají poslat rodný list dítěte, protože ačkoli to hlásíte při příjmu nejmíň 5krát, stejně ho pošlou na trvalý pobyt.
Zkontrolovat všechny papíry při propuštění - občas jsou v něm chyby.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě toaletní papír (v nejlepším případě kuchyňské útěrky- lépe sají)
Trpělivost
Partnera
Svůj čaj
Něco k jídlu (občas se to fakt nedá sníst)

16.08.19

Co se týče porodu samotného, lékaři i sestřičky byli perfektní. Bohužel si má novorozená holčička odnesla z porodnice nákazu kožním infekčním onemocněním impentigo. Porodnice by tudíž měla dbát zvýšených hygienických opatření, aby pak tak malá miminka nemusela být léčená antibiotiky. Po této zkušenosti bych tedy příště vybrala jinou nemocnici.

08.08.19

Dne 26.7.2019 jsem zde porodila svého prvního syna. Během porodu nastaly určité komplikace, kdy byl přivolán i pan primář a malý musel být nakonec vytáhnutý kleštěmi. A ikdyž jsem byla na pokraji sil, všechen personál mi byl velikou oporou. V této porodnici je opravdu skvělý tým pracovníků a to nejen na porodních sálech, ale i na novorozeneckém a oddělení šestinedělí. Nejen lékaři, ale i sestřičky měli vždy úsměv na tváři a člověk se nebál na cokoliv zeptat. Vždycky vyšli vstříc, pomohli a poradili.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vypsat si předem porodní plán, který naleznete na jejich webovkách. Při příjmu si porodní asistentka převzala papíry, které si přečetla a všichni se jim snažili přizpůsobit, i když nakonec kvůli komplikacím byl porod úplně jiný, ale i tak se snažili se mnou na všem domluvit.

Anonymní
05.03.19

Děkuji Frýdecké porodnici za perfektní péči, všem jen vřele doporučuji :-) Vše bylo na jedničku…porodnice, šestinedělí i péče o naši Stellinku :-) A zvlášť bych chtěla poděkovat třem andělům, kteří měli se mnou zlatou trpělivost :-) MUDr. Škanderová, porodní asistentka Miloševská a Mudr. Pavlasová

Ještě jednou Vám moc se Stellinkou děkujeme :-)

Personál:

MUDr.Kristýna Pavlasová, MUDr. Škanderová a porodní asistentka Miloševská

23.02.19

V této porodnici jsem po prohlídkách všech porodnic v Ostravě a po zralém uvážení vsech pozitiv a negativ přivedla na svět našeho syna, nakonec sice sekcí, ale vybavení a přístup personálu pro mě bylo velmi důležité. Všichni tady jsou neskutečne profesionální a příjemní, lékaři ochotní a lidští, rádi vysvětlí do detailů postup. Musím vyzdvihnout anesteziologa MUDr. Žižku, který píchal spinál tak, že i já jako strašpytel se strachem z ochrnutí jsem do toho šla. Počkali, opravdu počkali až začne spinál působit, no a šlo se na věc. Díky panu primáři máme krásného chlapečka. Byl i bonding a kdyby nebyl zákaz návštěv kvůli chřipce, mohli bychom být v podstatě celý den spolu. Sestřičky z novorozeneckeho ochotně, ukážou a vysvětli, ale musíte upozornit ze něco nevíte, chcete ukázat znovu. Sestřičky z šestinedělí až na jednu blonďatou důležitou jsou taky fajn a zatím nebyl s ničím problém.

Personál:

prim.MUDr Martin Němec, MUDr. Ondřej Žižka

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hooodně vlastních plenek pro mimi, ještě pod léky budete sestry navigovat, kde je máte, aby nemusely dítě přebalit za nemocniční peníze. Klasicky to, co je uvedeno na webu, termofor, pokud si bloknete krk jako já, toaleták, balzám na rty, papuče, dobrou náladu a někoho, kdo vás podpoří v péči o mimi.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, na porodní box vodu a pokud se chcete vyspat, tak vlastní kvalitní polštář

31.12.18

Hezký den.
Jsou tomu sice už více než dva měsíce, co jsem zde porodila náš malý uzlíček štěstí, přesto stále cítím vděčnost a potřebu poděkovat ještě touto cestou celému týmu frýdecké porodnice, v čele s úžasným primářem MUDr.Martinem Němcem, za profesionální a zároveň velmi citlivý a přátelský přístup a péči, kterou nám poskytli, a to jak při předporodní přípravě, tak i u porodu a během celého našeho pobytu.
Přiznám se, že tato porodnice nebyla původně mou vyvolenou, o to šťastnější jsem, že se jí nakonec stala.
Nesmírně jsem ocenila otevřenost a vstřícnost v podstatě vůči všem mým požadavkům a porodnímu plánu (byť jsem chtěla původně rodit technikou hypnoporodu), z nichž nejvíce bych vyzdvihla možnost přítomnosti otce (či jiné blízké osoby) během celého pobytu vč.samotného porodu, ačkoli se jednalo o (plánovanou) sekci, nesmírně důležitý byl pro mne také bonding (ve kterém mohl pokračovat manžel, než jsem se dostala na pokoj), a v neposlední řadě také možnost mít miminko neustále u sebe.
Po celou dobu pobytu jsem se setkávala s ochotou, milým a citlivým přístupem veškerého personálu, za nadstandartní (neboť ze zkušenosti vím, že toto zdaleka není všude samozřejmostí) bych označila „služby“ v podobě vyškolených odborníků, kteří mi pomohli osvojit si techniku kojení, péči o dítě, či o sebe samu v době šestinedělí.
Jmenovitě bych ze srdce ráda ještě jednou chtěla jmenovitě poděkovat našemu porodníkovi, primáři Mudr.Martinu Němci a vrchní sestře Bc.Evě Šprlové za vše, co pro nás udělali.. a samozřejmě náš dík patří i celému jejich úžasnému týmu.
Moc bych Porodnici ve Frýdku přála, aby si získala srdce dalších (budoucích) rodičů, a to i těch, toužících přivést své děti na svět „jinak a po svém“ neboť pod novým vedením je cítit opravdu moderní a pokrokový přístup, a už dávno to není „ta stará frýdecká porodnice“ ;)

S vděčností a díky
Petra a Kilián Přečkovi

Personál:

primář MUDr.Martin Němec, vrchní sestra Bc.Eva Šprlová, celý personál

18.12.18

Ve Frýdku-Místku jsem rodila v listopadu 2018 plánovaným císařem. Po celou dobu pobytu se mnou bylo velmi trpělivě a slušně zacházeno - byl to můj druhý porod, takže můžu srovnávat. Informovali mě průběžně, co se bude dít, a všechno, co jsem dál chtěla vědět, mi bylo vysvětleno. Personál byl ochotný a nikdy mě neodmítli, když jsem poprosila o pomoc nebo radu. Pozitivně hodnotím taky návštěvu fyzioterapeutky, která mě přišla i druhý den zkontrolovat, jestli se mi se zablokovanou krční páteří ulevilo. (Zkrátka se nedělo to, že by celkově jedna ruka nevěděla, co dělá druhá, jako při mém předchozím pobytu v porodnici-„velkovýrobně“.)
Každá maminka si asi projde během prvních dní několika krizemi a má větší nebo menší poporodní blues, a to bez ohledu na to, kde rodí. Vstřícnost personálu v téhle porodnici mi dost pomohla takové chvíle překonat.
Porod tady můžu za sebe rozhodně doporučit, první dny s malým tu pro mě proběhly v naprostém klidu, domácké atmosféře a pohodě, což je nejlepší start, jaký si maminka a dítě dokážou představit.

Personál:

MUDr. Martin Němec

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ručníky, toal. papír, omyvatelné přezůvky do sprchy, pár oblečků pro mimi, plenky, krém, vlhčené ubrousky, sušené švestky, kvalitní kojící podprsenku, co drží. Hodně mi pomohl kojící polštář - i pro sebe při polohování po porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dopředu vyplněné papíry, ušetří to čas oběma stranám při příjmu.

Anonymní
01.12.18

Já jsem tu rodila 2× - dceru 02/17 a nyní syna 11/18. U dcery jsem se těšila domů, byla tu nepříjemná sestra, neustále na mě tlačila… naštěstí tu už není..porod byl komplikovaný, dcera vážila 4020g, rodila jsem přirozeně, indukci, vytrpěla si svoje… myslím si, že se měl tenkrát udělat raději sc, ale to trápení stálo za to, až na komplikace u dcery - dystokie ramének, zlomená klíční kost a oživování.. Nyní si nemůžu stěžovat, vše na 1, teda až na to, že jsem bohužel musela z indukce na plánovaný císař kvůli váze miminka, odhad 4kg jako u dcery…nakonec si myslím, že bych to zvládla i přirozeně, malý byl droboučký, 3870g, oproti dceři fakt drobeček… ale naštěstí se pátý den po sc cítím skvěle a to hlavně díky péči personálu, o malého i o mě se postaraly na novorozeneckém oddělení na 1! Doporučuji!

27.11.18

Dne 5.10.2018 jsem rodila plánovaným císařským řezem.
Již od nástupu do nemocnice /4.10./ se všichni chovali mile. Ať to byla paní doktorka, která mě vyšetřovala, či sestřičky na oddělení.
A teda musím vypíchnout, že oddělení praskalo ve švech.
Na oddělení byl klid.
Sestřičky, ať z oddělení šestinedělí či novorozeneckého oddělení, byly neskutečně milé, ochotné, dokázaly podpořit i povzbudit.
Jsem ráda, že jsem si tuto porodnici vybrala, ač v okolí mám hned 3 nemocnice, do kterých bych mohla jet, ovšem nikde by nebyl takový klid.
A musím taky podotknout, že jídlo mi tam chutnalo a měli výborný čaj.
Za mě tuto porodnici mohu jen doporučit.

Personál:

Primář Mudr. Martin Němec

22.07.18

Dobrý den,

ve frýdecké porodnici jsem 17. 7. 2018 porodila své první miminko. Za sebe mohu tuto porodnici ve všech ohledech doporučit, vše probíhalo skvěle již od přijetí k porodu, všichni se snažili se mnou komunikovat, vysvětlovat kroky, které budou následovat apod. Probrali se mnou můj porodní plán a vzhledem k bezproblémovemu porodu byl i 100% dodržen.

Rovněž musím moc pochválit všechny na oddělení šestinedělí. Musim se přiznat, že po přečtení recenzí jsem měla trochu strach, jaký zde bude personál, ale buď mám štěstí, nebo je to prostě jen o způsobu komunikace, ale na mě byli všichni opravdu zlatí. Ochotní, připravení pomoci. Měla jsem například problém s přibíráním miminka, laktační sestřička u mě byla velmi často a radila, jak kojit a opravdu přemýšlela, jak mi pomoci.

Neskutečně si vážím osobního přístupu všech zaměstnanců gyn-por. oddělení a za sebe doporučuji.

Personál:

MUDr. Kristýna Pavlasová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučila bych vzít si s sebou dostatek ručníků, toaletní papír.

Anonymní
17.07.18

Letos jsem rodila ve Frýdku. Jedna velká katastrofa. Neochotný personál a velmi mladý s žádnými zkušenostmi. Doktor řekl, že ještě nejsem připravena na porod a skončil směnu, druhý pak zmatkoval, že je porod komplikovaný. Stará sestra velmi nepříjemná mě po šití a pod vlivem léků hnala samtnou do sprchy a pak odvezla po šití na kolečkovém .křesle. Asi po 2 hodinách jsem krvácela, takže operace. Vytrpěla jsem si tam jak kůň! Tam rodit už nikdy, lituji dodnes, že jsem nešla jinam.

02.05.18

Také přidám svou zkušenost. V porodnici jsem rodila letos v dubnu. Museli mi porod vyvolavat kvůli preeklampsii. V porodnici jsem byla dohromady 7 dní s tím, že jsem stihla poznat snad všechny sestřičky i doktory. Obojí hodnotím na jedničku. Informovali mě o každém kroku, nic nenutili, navrhly několik variant a prostě přístup parádní! Nemám absolutně nic, co bych vytkla.

Ba naopak co se týče novorozeneckeho oddělení, katastrofa. Nakonec jsem musela podstoupit sekci císařem a měla bolesti. Sestřičky mě málem ukamenovaly za to, že jsem nemohla vstát z postele a že se mi musí postarat o malou. Evidentně je to obtěžovalo, potom vypadala tak i péče. Celý pobyt v nemocnici byly nepříjemné, nedej bože je o něco požádat..

Personál:

Porodni oddělení celkově na jedničku!

12.03.18

Přidám novější zkušenost. Rodila jsem zde v listopadu 2017 a upřímně si nemůžu na nic stěžovat. U porodu velmi ochotní, dokonce mě chtěli nechat v poloze, jaká vyhovuje mně, i když jsem byla prvorodička a prcek koncem pánevním. Vše komentovali, snažili se podpořit. Na oddělení šestinedělí jsem měla velmi příjemné sestry, které byly fakt ochotné, snažily se pomoct, poradit, měla jsem problémy s chůzí po šití a z nich jsem měla pocit, že mě fakt opečovávají, i doktoři byli fajn. Akorát je štvalo, že musí vracet nádobí do kuchyně a já to nestíhala, :D ( přednost mel prcek) ale taky jen ťukli a poprosily, ať už jdu konečně jíst. Dětské sestry a laktační taky ochotné, staraly se, ukázaly, poradily. Půjčili klobouček, láhvičku, sterilizovali moje donesené věci. Rehabilitační taky příjemné.

Personál:

Petronela Bieliková, Kateřina Staňková, Aleš Březina

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajděte na den otevřených dveří, ať máte představu, mrkněte na pár videí o kojení, ať aspoň tušíte, vemte si sebou někoho - když sebou někoho máte a prcek je v pořádku tak vám ho tam klidně nechají po celou dobu než vás přemístí na pokoj ;) a nebojte se ptát.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuju dubovou kůru, buď použijete na šití nebo jen tak na hygienu, ale je to fakt lepší. Krém, plenky, a vemte si jeden, dva pohodlné oblečky pro prcky, někdy se stane, že nebudete mít zrovna náhradní a než vám sestra donese, tak můžete prcka obléct do čistého, ;) a jinak doklady, nabíječku a sušené švestky. ;)

Anonymní
22.02.18

Já tady rodila už v roce 2012, ale nikdy na to nezapomenu. Personál odměřený, každý se díval, jako že je obtěžuju a hlavně komunikace na bodu mrazu. Porod silně rizikový, protože dcera měla porodní podváhu, věděli že mohou být problémy a stejně to nikdo neřešil, byla přidušená protože neměla kyslík a musela být kříšená, po porodu nedýchala a byla celá modrá, dodnes má díky tomu špatné centrum řeči takže logopedie a podobně.

Nikdo mi nic neřekl, měla jsem strach se na cokoliv zeptat, ani co mi píchají do ruk, proč, žádné info. Připadala jsem si jako kus masa na porážku. Všechno jsem si pak přečetla až z propouštěcí zprávy, co se vlastně dělo. Dneska děkuji bohu, že dcera žije.

Oddělení šestinedělí to samé v bleděmodrém, na pokoji se mnou byla hodně mladá maminka, takže návštěvy sociálky na denním pořádku, včetně večera, kolikrát si mě s ní spletli a omluva žádná. Slečna mi kradla, věci když jsem byla ve sprše (jablka ze stolu od oběda, plínky, mast a podobně). Když jsem si jednou dovolila postěžovat setře, prý si vymýšlím a nemám být tak „sobecká.“ Po devíti dnech pobytu s tímhle přístupem, jelikož dcera měla novorozeneckou žloutenku, byla spása propuštění.

Teď čekám, jsem zase těhotná a i když bránu Frýdecké nemocnice vidím z okna, rodit už tady nebudu NIKDY, mám vyhlídnutou nemocnici v Ostravě a pojedeme tam, protože nechci ohrozit i druhé dítě.

03.08.17

V porodnici Frýdek-Místek jsem rodila celkem 2×, a to v 8/2011 a v 1/2016. Oba porody proběhly bez komplikací. Personál na porodním sále byl v obou dvou případech naprosto úžasný, když jsem dělala to, co mi řekli, tak to vždycky fungovalo.

Po prvním porodu jsem byla akorát trošku zklamaná z přístupu sestřiček na novorozeneckém oddělení, nicméně teď, jak se na to dívám s odstupem, je spíše obdivuju… Na službě jsou dvě a mají na starost jak xx maminek, kterým pomáhají s kojením, tak nespočet novorozenců. Jednou zrána jsem přišla do sesterny a sestřička zrovna krmila asi šest drobků najednou. A to leckterá maminka má problém řádně nakrmit své jedno dítko.

To byl asi ten největší problém - některé maminky si nechávaly dítko dokrmovat (to snad mohou zvládnout samy), a dokonce i koupat, což si myslím, že je tak trochu jejich lenost, obzvlášť po spontánním porodu bez nutnosti císařského řezu. Např. moje tehdy třicetiosmiletá sestra rodila své první dítko v Praze, a tam ji po porodu pomáhali s dítkem akorát prvních 24 hodin. Víc ani ťuk. Čas, který se ušetří při těchto činnostech, by šel mnohem lépe využít pro větší a lepší podporu kojení u prvorodiček, které to potřebují. Toť můj názor.

Neváhala bych rodit zde znovu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nezaměřovat se tak na studium informací o porodu, ale spíš o kojení. Nejsem žádná pološílená přírodní matka, ale přirozený porod je rychlejší a srovnatelně bolestivý, jako ten „chemický“. Masáž beder ve spojení s horkou vodou je velice ulevující, až jsem byla překvapena.

21.06.17

Ve Frýdku-Místku jsem rodila 2×.
V roce 2002 císařským řezem a v roce 2010. Úplně úžasní, vstřícní nemůžu si ji nemocnici vynachválit.
U mě je na prvním místě a jelikož se snažíme o třetí děťátko, tak absolutně neváhám tam znova rodit.

Kdykoliv jste se mohli poradit přijít na novorozenecké oddělení za sestřičkami, když si nevěděl rady.

Personál:

Už nevím

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Projít si na webových stránkách, co si s sebou vzít do porodnice.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Bepanten krém, který pomůže na bolavé bradavky.
Vložky, jednorázové kalhotky, pleny, rukavičky pro novorozence zabrání proti poškrábání dítka.

27.04.17

Na svůj porod v téhle nemocnici si nemůžu vůbec stěžovat. Byla jsem maximálně spokojená jak s přístupem na porodním, šestinedělí i novošky! Za mě 1*.

Malá se narodila 16.11.2016.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Intimní gel s budovou kůrou a vlhčené ubrousky.

12.03.17

Porod mi byl vyvolán, porodní asistentky úžasné, Nejvíc mi leží v hlavě paní Foldynová. Byla u porodu dcery a vše byla v pohodě. Já u porodu řvala a nikdo mi neřekl ani popel. Paní doktorka Kamila Šubová odvedla úžasnou práci. Bylo nutné nastřihnutí a pak šití. Vše nádherně a v klidu provedené. Přístup naprosto v pořádku. Jen bych vytkla polohu v leže na zádech.

Na novorozeneckém sestřičky ochotné. Malá byla uřvaná, nikdy mě neodmítly a s kojením kdykoli pomohly. Za mě bych tam rodila znova. Ale i sestry a doktoři jsou jen lidi a mají své dny a my to musíme chápat. Ale za mě bylo vše v naprostém pořádku :)

Personál:

Por.as Jana Foldynová Mudr. Kamila Šubová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vše předem domluvit s doktorem a porodní asistentkou a I. a II. rodící dobu neležet. Být ve sprše a nebo stát a pohupovat se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na porodním sále budete potřebovat poporodní vložky, plenku pro miminko.

24.11.16

Nevím, jak ostatní, ale já rodila 28.9.2016 a nemůžu si vynachválit. Jak doktory, tak sestřičky a asistentku na porodním sále a samozřejmě sestřičky, co se staraly o miminka. Prostě vážně super.

Sice jídlo občas nic moc, ale co by jsme chtěli - je to nemocniční strava. Sama za sebe mohu jen doporučit a určitě tam chci rodit znovu!

30.10.16

Mezi tímto hodnocením a porodem jsem si nechala několik měsíců, abych se zbavila zbytečných emocí. Dnes vidím svůj pobyt v této porodnici asi takto. Porod byl z důvodu nestandartní polohy plodu veden nejprve jako klasický, nakonec mě přemlouvali na císaře, kterého jsem také podstoupila. To, že se lékaři nebyli schopní domluvit, jak bude vůbec porod probíhat, jsem byla ochotná přejít zejména díky jejich následnému velmi preciznímu a milému přístupu.

Velká pochvala a díky patří každopádně ženským sestrám na porodním oddělení. Se vším pomohly, byly milé a neustále se zajímaly, jestli něco nepotřebujeme.

To bohužel nemohu říci o novorozeneckých sestrách. Kromě jedné mladé sestřičky, byl jejich přístup doslova a do písmene otřesný. Po císaři mi malého přinesly až po hodné době, kdy jsem se ho ještě musela domáhat. Dokonce mi bylo řečeno, jestli ho opravdu potřebuju vidět, jestli to nestačí až ráno (za nějakých dalších cca 12 hodin). Když mi jej milostivě donesly, řekly ať ho zkusím nechat přisát a odešly. Ani slovo o tom, jak to mám udělat. Na noc mi jej pak odnesli a ráno mi řekli ať prostě kojím. Když jsem žádala o pomoc, nacpali malému prso do pusinky a odešly. Ten se hned pustil a celou zbylou dobu pokusu o kojení prokřičel. Toto trvalo celé dva dny. Když mi ani třetí den nepřibíral a non stop brečel, zvonila jsem zoufalá na sestry, které mi řekly, že na mě nemají čas, protože je jich málo a musí hlídat miminka. Když jsem přišla na sesternu, nepříjemná sestra středního věku mě opět odbyla, ať si poradím sama. Až po mém téměř zhroucení se milostivě dostavila do pokoje a opět malému nacpala prso do pusy. Tím mé prosby o pomoc skončily. Odcházela jsem z porodnice s tím, že jsem poslední den před propuštěním chytala záchvaty paniky s tím, že pokud nás nepustí domů, podepíšu za oba reverz.

Celý pobyt v této porodnici pro mě v konečném důsledku znamenal sledování videí na YouTube a hledání informací na internetu, abych mohla své dítě alespoň nakojit.

Za mě přístup naprosto katastrofický a přestože chápu, že toho mají novorozenecké sestry dost, v životě bych si nedovolila se svými klienty takto jednat. Příště si svůj porod v této porodnici opravdu rozmyslím.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vše o péči s dítětem si nastudovat doma nebo na předporodním kurzu. V porodnici vám opravdu nikdo (až na světlé výjimky) nepomůže.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Naprosto všechno, sestry mají problém i s tím, že by dítěti musely dát plenu za nemocniční peníze.

29.08.16

Ve Frýdecko-Místecké porodnici jsem rodila již podruhé a mohu jen doporučit. Personál velmi příjemný, již při příjmu se mě ujala velmi hodná sestřička, která mi v průběhu kontrakcí i pomáhala masáží zad v oblastí beder a kříže. Pak proběhla kontrola u MUDr. Svrčkové - vše naprosto v klidu. Následně na porodním sále proběhlo vše v klidu. Druhý porod byl rychlý, u prvního porodu jsem se tam „trápila“ 12 hodin. Úžasný byl i přístup MUDr. Malchara, který mi zajišťoval dostatečné pohodlí, poskytoval průběžně informace, a to jak po porodu, tak i kdykoli ještě v průběhu těhotenství.

Na odd. šestinedělí bylo také vše ok, neboť sestřičky i porodní asistentky pomáhaly jak s kojením, tak i s péčí o miminko.

Závěrem lze říct, že tato porodnice je naprosto skvělá, personál se snaží porod co nejvíce zpříjemnit a pokud se člověk řídí jejich radami, tak i samotný porod je rychlý a daleko snesitelnější. :-)

Personál:

MUDr. Svrčková, MUDr. Malchar, Lucie Černá

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozhodně se jít podívat v nějakou středu na informativní kurz pro nastávající maminky. Vysvětlí tak, co a jak bude probíhat, ukáží úlevové polohy při porodu, poskytnou veškeré informace a zodpoví případné otázky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, jednorázové kalhotky, veškeré dokumenty (ať nejste jako já a nezapomenete polovinu věcí doma:-D), pantofle, noční košile, hygiena pro vás i miminko, plenky, odsávačka, kojící kloboučky, vložky do podprsenky, ručníky.

03.07.16

Jako prvorodička jsem prožila peklo - hrozné sestry na novorozeneckém oddělení. Nechtěly dokrmovat ani pohlídat v noci. Nechtěly mi půjčit odsávačku, a tak mi jedna sestra(stará) mačkala prsa do bolesti. Pak mi na to nedaly ani studené obklady, poslaly mě pro ledy, které ani neměli :( Jen arogance, buzerace, naprostá povýšenost, neochota k práci a neochota pomoci!

Byla jsem zoufalá a skoro pořád jsem brečela. Dočkala jsem se jen posměšných připomínek namísto rad. Malému necitlivě urvali a ukroutili pupeční šňůru (až do krve). Mnohokrát ho nechali jen tak brečet a odešli od něho jako by nic! Málem jsem se zhroutila, ani jeden večer jsem se nevyspala. Nechali mě tam týden, přestože přibíral. Nebudu zde ani vypisovat vše, co jsem prožila.

Nikdy v životě už tam rodit nebudu. Horší porodnice asi není! Byl to můj první a poslední porod ve Frýdecké nemocnici!

A to jsem napsala velmi slušně.

15.05.16

Rodila jsem zde 2×, porodní asistentky a lékaři výborní, ochotní.

Novorozenecké oddělení katastrofa, nešlo mi kojení, takže jsem byla ta co neumí dítě nakrmit, co jsem to za matku. Sestry (hlavně teda jedna směna) posedávaly a nepomáhaly a měly jen hnusné řeči, bohužel hormony udělají své - nikdy více!

07.04.16

Velice ráda bych se chtěla podělit se svými zkušenostmi s porodnicí ve Frýdku Místku. Rodila jsem císařským řezem minulý měsíc a nemohu si vynachválit ochotu všech lékařů, porodních asistentek a novorozeneckých sester.

Byli velice příjemní, ochotní, ve všem byli nápomocní a hlavně jsme jim všichni mohli plně důvěřovat. Už se s manželem a rodinou těšíme na dalšího potomka a rozhodně budeme rodit opět v této porodnici.

Celému personálu tímto děkujeme za našeho krásného zdravého syna.

Personál:

Prim. MUDr. Němec a spol.

Chystají se rodit v porodnici Frýdek - Místek

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici