Nemocnice s poliklinikou v Karviné - Ráji, Gynekologicko-porodnické oddělení

Porodnice v Karviné poskytuje 16 standardních dvou a čtyřlůžkových pokojů a navíc dva nadstandardní jednolůžkové pokoje (za cenu 500 korun za noc) s vlastním sociálním zařízením, televizí, lednicí, telefonem.

Porody probíhají na nadstandardně vybavených boxech. K dispozici pro první dobu porodní zde najdete porodnické míče, masážní vanu, sprchu, žíněnky, masážní válečky, ribstole a radiomagnetofon, který má za úkol navodit příjemnou atmosféru.
Personál se snaží respektovat přání rodičky - může si např. zvolit polohu k porodu, která jí vyhovuje. Stejně tak je respektován individuální porodní plán každé rodičky. Doprovod u porodu je vítán a může dokonce přestřihnout pupeční šňůru.
Možný je taktéž ambulantní porod.

Porodnice je nositelem diplomu Baby Friendy Hospital.

Podívejte se na Facebook porodnice.

Doporučují maminky porodnici Nemocnici s poliklinikou v Karviné - Ráji, Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 38x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: prim. MUDr. Tomáš Rusnok

Vrchní sestra: +420 596 383 266

Novorozenecké oddělení: +420 596 383 275

Laktační poradkyně nonstop: +420 731 505 348

Adresa: Vydmuchov 399/5, Karviná 734 12

URL: http://www.nspka.cz/cs/pacient/oddeleni/luzkova-cast-karvina/gynekologicko-porodnicke-oddeleni.html

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Karviná

29.01.20

Moje zkušenost na porodním odd. byla velmi krátká, přiběhli jsme skoro za 5min 12, personál jsem tudíž moc nevnímala. Příjem jako takový se nekonal; po mém vběhnutí na porodní sál však byla zachována intimní atmosféra, tlumená světla, ticho, každý při příchodu zaklepal, tak jak jsem si přála a měla také napsáno v porodním přání, které respektovali. Na každý úkon jsem byla tázána, mohla jsem si zvolit polohu. Komunikace jak s partnerem, tak i s mou dulou byla velmi profesionální.
Pobyt na oddělení šestinedělí byl však očistec, ačkoliv personál byl vstřícný a milý. Ležela jsem na nadstandardním pokoji hned u vchodu na oddělení, takže šlo vše slyšet a i vzhledem k předešlým událostem a rozbouřeným hormonům jsem se dobré 3 dny pořádně nevyspala. Určitě by byl lepší pokoj někde vzadu nebo na gyndě, kde asi není taková fluktuace. Dětské sestry byly také i přes vytíženost milé a vstřícné. Jediné negativum snad je, že jako prvorodička jsem si s dost věcmi nevěděla rady a většina informací mi byla sdělena v noci po příchodu na oddělení..no do rána jsem polovinu věcí nevěděla. Naštěstí jsem si se vším tak nějak poradila. Během pobytu jsem si vlastně péči o dítě nastudovala z informačních letáků vylepených na zdech. Vzhledem k vytíženosti dětských sester (občas jen jedné na celé oddělení) nebyla péče taková, jaká by mohla být a jakou jsem jako prvorodička očekávala. Kojení mi bylo jen krátce zkontrolováno až třetí den.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vyplněné dokumenty pro příjem, soukromou laktační poradkyni rovnou na oddělení, jinak všechny potřebné věci jsou vypsány v dokumentu k příjmu (ke stažení na stránkách porodnice)

1
29.11.19

Vzhledem k dnes už standardnímu vybavení ve všech porodnicích musím říct, že porodnici dělá hlavně personál a zde jsem s ním byla velmi spokojená. Respektovali mé porodní přání, při porodu byli všichni příjemní (i když jsem je moc nevnímala, na sále jsem strávila 20 minut.) Na vše se ptali, dobrá komunikace s doprovodem. Příjemně mě překvapilo, že během porodu ani na šestinedělí jsem nepotkala žádného doktora:D Jediné menší negativum bylo šití, které dle mého bylo zbytečné a dost nepříjemné a dlouhé. Na oddělení šestinedělí snad nebyla jediná protivná sestra, i když dětské sestry toho měly nad hlavu. Vyzdvihnout musím také jídlo..snídaně a večeře na nadstandardu byly jak švédský stůl. Obědy klasika. I přes mou depresi z toho, že musím být 4 dny zavřená v baráku, zatímco je venku nádherné babí léto hodnotím šestinedělí kladně.

Personál:

MUDr Tatarková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vypracované porodní přání, vyplněné papíry k příjmu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše co je potřeba mají v papírech k příjmu. Já si vzala ještě navíc vlastní noční košile pro lepší pocit.

19
13.05.19

Porodnici jsem vybrala na základě dřívějších zkušeností a dala jsem i na doporučení. Nezklamaly mě. Snad jen 2 mladší doktorky nic moc, ale doktorka Tatarková a doktor Konečný super. Porodní asistentky, sestřičky na novorozeneckém i poporodním skvělé. Nikdo nebyl nepříjemný. A to jsem byla po císaři, takže se mnou bylo víc práce.
Co mě hodně překvapilo byl přístup ke kojení. Nikdo mě násilím netlačil, že musím musím musím!!! Naopak. V klidu, že uvidíme, jak to půjde. Fakt si daly holky tu práci a poradily. A šlo to. Lépe než u mých starších dětí.
Co mi kapku vadilo - nadstandartní pokoje jsou na poporodním hned u dveří na oddělení. Takže máte soukromí, ale v době návštěv jste jak na vrátnici.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodnice má na stránkách seznam.
Místo sportovní tašky doporučuji nabalit se do kufru na kolečkách.

14.02.19

V Karviné jsem rodila v červenci 2018. Měla jsem rizikové těhotenství - vcestnou placentu a můj gynekolog mi doporučoval porodnici v Ostravě Porubě. Při vyšetření v porodnici v Porubě, kdy mi lékař tvrdil, že blížící porod nechají proběhnout přirozeně i přesto, že placenta byla na hranici a také věděl, že první dítě se narodilo císařským řezem a při druhém porodu kvůli zúženým porodním cestám jsem ztratila mnoho krve a poté musela na transfuze na JIP. Rozhodla jsem se, že v Porubě rodit nebudu! V Karviné se ošetřující lékař po odsouhlasení pana primáře rozhodl pro plánovaný císařský řez. Od mého nástupu do porodnice až do propuštění byl veškerý personál milý, vstřícný, usměvavý a přátelský. Od paní doktorky jsem se poté dozvěděla, že přirozeně bych porodila se ztrátou krve, ale placenta by ve mně zůstala a pro její odstranění by mě museli stejně po porodu otevřít. Jsem ráda, že jsem dala na svou intuici a rozhodla jsem se pro Karvinou. Mnohokrát děkuji panu primáři, lékařům, sestřičkám, sanitařkám i paní uklizečce, jak se o mě i dceru úžasně starali a zpříjemnili nám celý pobyt.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nechodit rodit do porodnice v Porubě, přesvědčila jsem se, že tam neberou ohled na individuální případ rodičky, ale funguje tam systém „pásové linky“ komplikacím se tam nepředchází, ale ty se řeší, až nastanou. Pokud chcete pěkné vzpomínky na porod, jít rodit do Karviné.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu.

13.11.18

Nemocnici jsem měla vybranou v Krnově, ale na úkor dojezdu jsem nakonec volila Karvinou (i když bydlíme u Frýdku-Místku). S Karvinou jsme byli max spokojeni. Příjemný personál od sestřiček na přijmu po paní uklízečku na gynekologickém oddělení. Připlatili jsme si za rodinný pokoj a byli jsme tam jak na hotelu. Nešlo si na nic ztěžovat. Všichni usměvaví a ochotní. Porod proběhl v pořádku a byla splněna má porodní přání.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se jeďte předem podívat, ať víte co a jak. Srovnat si myšlenky, co si přeji a co ne.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Brčko. :-D

241
06.08.18

V mém případě druhý (vyvolávaný) porod.

Příjem: rychlý, příjemný, předporodní pokoj pěkně vybavený.

Porod: porodní sál vybavený z mého pohledu skvěle. Možnost využití porodní stoličky, žíněnky, sedacího vaku, vany.
Oceňuji soukromí a skvělý přístup pana doktora Fialy a paní porodní asistentky Kasparkové.

Oddělení šestinedělí: prostě šestinedělí :-), dítě u sebe, pokoj vybavený přebalovákem s vaničkou pro mimčo.

Novorozenecké oddělení: sestřičky i paní doktorky moc milé a příjemné, kdykoli ochotné poradit či pomoct ať už s malým nebo s kojením.

Personál:

příjem: sestřička Simona; u porodu: MUDr. Petr Fiala, PA: Pavla Kasparková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Projít si seznam na stránkách porodnice (co vzít s sebou).
Vypsat si, pokud možno, dopředu potřebné papíry, mít ofocený oddací list - vše uvedeno na stránkách porodnice.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše, co píšou na stránkách porodnice. Ze své zkušenosti bych si příště přibrala více jednorázových kalhotek a poporodních vložek, a alespoň dva toaletní papíry (pokud máte někoho, kdo vás tím může během návštěvy zásobit, tak nemusíte.)

184
05.09.17

Rodila jsem zde v srpnu 2017.Po přečtení všech recenzi jsem se tam vlastně těšila, jelikož mám syndrom bílého pláště, tak jsem si říkala, že je super, že jdu rodit někde, kde se k rodičkám chovají mile.

Po 4 dnech ježdění do poradny, kdy poslední 2 dny už jsem měla stahy opravdu silné, ač nepravidelné. Pořád mi bylo řečeno jednou nejmenovanou lékařkou, že to jsou poslíčci. Dnes vím, že to poslíčci nebyli, neboť falešné kontrakce netrvají 2 minuty v kuse. Takže po 4 protrpěných dnech mě v noci milostivě přijali (při mém štěstí opět tatáž paní doktorka) a nechali mě trápit se ještě celou noc. Podotýkám, že jsem ty 4 dny nespala, jelikož 8 minut mezi kontrakcemi se spát opravdu nedá. Díky tomu nahoře, že mi následující den, i přes opětovnou službu stejné doktorky, která tam snad bydlí, seslal pana doktorka, jehož jméno bohužel nevím. Nicméně mě ráno v 8 přivítal se slovy: „Dnes porodíme.“

V 9 mi dali klystýr, v 10 píchli vodu a v poledne byla malá na světě. Nicméně porod byl pro mě velmi hrozný zážitek, neboť díky zanedbané péči paní doktorky došlo k tomu, že dcera byla celá zamotaná v pupeční šňůře napůl cesty ven, tudíž mi byla doslova vytlačena z břicha. Kdybych věděla jméno pana doktora, tak ho vynesu do nebes, díky němu mám zdravou dceru, nechat to na paní doktorce, kdo ví.

Co se týče péče potom. Vše muselo být hned. Hned musel být i monitor před porodem, nikoho nezajímalo, že mám kontrakci a že by bylo fajn počkat tu minutu, než to přejde. Tak samo muselo být rychle snědeno jídlo, snad během půl hodiny, neboť poté přijela paní pro nádobí a obličej, který nasadila, když jsem si snad dovolila kojit dítě, místo abych rychle snědla oběd, když ona si přijela pro nádobí. Koupání mi bylo ukázáno jednou a to jejich rychlou metodou, neboť v tom samozřejmě mají praxi. Další koupání jsem vyděšeně absolvovala úplně sama, aniž by u mě někdo byl a třeba mi trošku poradil.

Jestli se někdy vzpamatuju z protrpěných 4 dní a následně šíleně bolestivého a plného strachu konce, budu hodně přemýšlet, zda-li zvolím tuto porodnici pro porod svého dalšího dítěte.

28.08.17

Zdravím. Je mi 20 let a v červenci 21.7. jsem porodila svého prvního syna.
Jako prvorodička můžu říct, že jsem měla termín 11.7., tudíž jsem 10 dní přenášela, takže jsem jezdila každý den do Karviné na ozvy. Už při ozvách byly sestřičky moc hodné, nemohu si stěžovat. V pátek 21.7. jsem měla v 7 ráno nástup na císařský řez. V 9:15 jsem šla na sál, 9:32 se malý narodil. Všechno šlo rychle, až na malé komplikace na sále jsme to vše zvládli hlavně s pomocí přítele, který tam byl se mnou až do večera. Personál velice zdvořilý a milý. Nemůžu si tuhle porodnici vynachválit, pomohli s kojením, se vším, co bylo potřeba vědět jako prvorodička. Moc všem doporučuji.

Personál:

MUDr. primář Petr Fiala

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít dobrou náladu a těšit se na své štěstí, které si odneseme domů. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příbor, plenky, ubrousky, vložky, vložky do prsou.
Košili půjčí a velice dobře se v ní kojí.

18
13.03.17

V téhle porodnici jsem porodila svého prvního syna a v říjnu zde s radostí odrodím i své druhé mimčo. Jako prvorodička jsem v 1 ráno panikařila a po prasknutí vody ihned volala sanitku. Pomoc v sanitce za 1 super pokec a dost srandy. Vše si pamatuju matně, všechno se to odehrálo tak tyhle a přitom jsem tam strávila 17 hodin.

Dostala jsem košili a poslali mě si lehnout a čekalo se, až se něco začne dít. Poslali mě pak na sál, kde jsem měla k dispozici vložky, balóny, vanu .. vše bylo perfektní. Největší radost asi udělá ta přichystaná postýlka. Vše se rozjelo pořádně kolem 15:00, chodili mě kontrolovat a se vším pomáhali.

Stále jsem myslela, že už je to ono…A stále nebylo. Až kolem 18:00. Jedna doktorka řekla „ještě je čas“, druhá, že už bychom to možná zvládly, do toho přišel pan Fiala, koukl na mě a řekl „To dáme“. Řekl „zatlačte“ a trochu mi tlačil na bříško, aby pomohl a vše bylo ok. Co se týče šití.. nevěděla bych o tom vůbec, kdyby mi o tom neřekli.

Po tom všem to je snad to nejmenší. S laktační poradkyní taky za 1, dali mi malého a hned po porodu a hned mu cpali prso. Chytl se hned.

Jinak jsem ráda, že jsem měla tak super porod a hrozně doufám, že druhý bude aspoň trochu podobný a trochu rychlejší. Za mě 1.

Personál:

Fiala

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Co se týče maminky, košili vám půjčí. Je pohodlná a dá se v ní lehce kojit. Co se týče prcka, oblečení a zavinovačku taky půjčí, ale stejně jsem si malého po jednom dni oblékla do svého.

09.02.17

S porodnicí i personálem jak na porodních sálech, tak na novorozeneckém jsem byla velmi spokojena. Mohla jsem rodit v jakékoliv pozici, jaké jsem chtěla, asistentka byla velmi vstřícná a ochotná, nikdo na mě nijak netlačil, naopak všichni byli velmi podporující. Na novorozeneckém to bylo taky v pohodě, kojení šlo tak nějak samo, takže nebylo ani třeba pomoci laktační poradkyně, i přesto, že jsem byla prvorodička. Vřele doporučuji :-) Kdybych šla rodit podruhé, jinam bych nešla.

Personál:

MUDr. Petr Fiala, as. Lasotová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně plen, ubrousků a poporodních vložek. Netřeba si brát vlastní košili ani župan, protože tam stejně všechny maminy lítají v eráru.

30.12.16

Z Karvinské porodnice mám rozporuplné pocity. Rodila jsem tam v listopadu 2016 svého prvního syna - průběh porodu bych hodnotila kladně, měla jsem štěstí na pana primáře i moc milou porodní asistentku, která se neustále starala o to, jak se cítím a radila mi, jak si ulevit od bolesti, nebo jak to vše trochu popohnat. Při samotném tlačení mi pak nabízela změnu polohy. Pan primář taky moc milý a klidný, nemohu si stěžovat. Prostředí porodního boxu bylo příjemné a intimní, cítila jsem se tam dobře.

První zádrhel, který měl nejspíš podíl na následných problémech s kojením, přišel u bondingu, kdy se malý sám od sebe nepřisál a personál tomu nijak nepomohl. Další věc je separace - rodila jsem večer a malého mi na noc vzali - že musím ležet a odpočívat a nezvládla bych se o něj postarat s čímž zpětně nesouhlasím, stejně jsem celou noc nespala, plná dojmů. A když by už nastal problém, se kterým bych si nedokázala poradit, jsou tam od toho přece sestry, aby mi přišly pomoci (navíc jsem platila nadstandard). Nejspíš pro ně ale bylo pohodlnější mít jej u sebe. Od „baby friendly“ porodnice bych to ale nečekala, spíš bych řekla, že budou proti oddělování miminka od matky i za cenu, že se budou muset trochu více starat (projít se za miminkem na pokoj).

Na oddělení šestinedělí mě zpětně zaráží přístup novorozeneckých sester ke kojení. První den jedna z nich zkoušela dát malému bradavku jen chvíli, nedařilo se, tak prohlásila, že mám malé bradavky, podstrčila mi klobouček a kojila jsem s kloboučkem. Malý nepřibíral, hubl a když jsem zkoušela kojit bez kloboučků, sestry tvrdily, že to není možné, že mám prostě kojit s kloboučkem, mě se první dny nechtěla rozjet laktace a tak malý dále hubl, až bylo nutné jej dokrmovat UM a museli jsme zůstat o den déle, než bylo nutné. Když nás pouštěli domů už s rozběhlou laktací, sestra připomínala, ať kojím kvůli malým bradavkám s kloboučkem a domů mi s sebou dali pro případ nutného dokrmu UM - až nyní jsem zjistila, že mi pro novorozeně dali sáčky s UM vhodným až pro půlroční kojence - vážně nechápu.

Doma i nadále malý neustále plakal až jsme o 4 dny později na první kontrole u pediatry zjistili, že celou dobu hladověl a nedokázal přes kloboučky efektivně sát a tak opět po propuštění zhubl… Doktorka nakázala v ordinaci vytáhnout prso, nabídnout jej malému bez kloboučku - malý se okamžitě napoprvé chytil a sál jak šílený!! Opravdu nechápu přístup novorozeneckých sester, které mi všechny celou dobu pobytu tvrdily, jak malý není schopný sát bez kloboučku a že ho „nemám trápit“ nabízení prsa bez něj. Tolik trápení bychom si ušetřili a malého by možná nebylo třeba dokrmovat UM aby přibíral, kdyby byly sestry trochu trpělivější… od okamžiku, kdy jsem odhodila klobouček malý přibírá ukázkově.

Karvinská porodnice je vhodná spíše pro rodičky, co už jedno dítě mají a vědí co a jak, aniž by je to musel někdo učit, já jako prvorodička, co nemá zkušenosti, jsem plně důvěřovala tomu, co říkaly sestry a bylo to, bohužel, spíš na škodu.

06.09.16

Rodila jsem v Karviné v Únoru a musím říct, že první přijetí bylo docela v pohodě, personál vypadal mile. Jakmile mne pak nejmenovaná sestřička natáčela na monitor, tak jsem myslela, že uteču a okamžitě jdu do jiné porodnice! Tak bolestivý monitor jsem ještě nezažila… :(

No pak už to bylo docela v pohodě. :)

Oddělení šestinedělí a novorozenecké bylo super, sestřičky docela milé a ochotné. :) Podle mně to bude ve všech nemocnicích stejné, hodně záleží na personálu!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, toaletní papír, pleny.

25.03.16

Depresivní prostředí, nic moc.

09.10.15

Pokud se chystáte do porodnice v Karviné, tak buďte zcela bez obav. Personál je tam naprosto luxusní a pan primář MUDr. Petr Fiala je opravdu naprosto úžasný člověk a podle toho vypadá i celé oddělení. V nemocnici jsem strávila celkem 8 dnů, tzn., že se tam vystřídalo hodně sester a ani na jednu nemohu říct půl křivého slova.

Kolikrát jsem si říkala, že to snad ani neberou jako práci, ale že je to musí fakt bavit, protože pro mě dělaly daleko víc, než musely. Partnera tam nechaly naprosto kdykoli bez jediného slova výtky po celou dobu, což pro mě bylo velmi uklidňující.

Co se týče oddělení šestinedělí, tak sestřičky opět naprosto úžasné. Se vším měly zlatou trpělivost, byť jako prvorodička s docela komplikovaným porodem jsem byla docela vystresovaná. Kubík se narodil přímo na Velikonoce, takže jsem ještě nezažila zrekonstruované porodní oddělení, nicméně kdybych měla hodnotit personál, tak nemám jedinou výtku a nedala bych jedničku, ale jedničku s hvězdičkou :-).

VELICE děkuji všem za jejich přístup! Zejména panu primáři MUDr. Petru Fialovi, sestřičkám paní Simoně Balasové a Mgr. Pavle Kasparkové.

Personál:

MUDr. Petr Fiala, Simona Balasová a Mgr. Pavla Kasparková.

18.08.15

Zkušenosti na velkou jedničku. V říjnu mě čeká třetí porod císařským řezem a určitě chci rodit u pana primáře Fialy! Této porodnici se nedá nic vytknout. :) Doporučuji.

Personál:

MUDr. Fiala

15.04.15

S Karvinskou porodnicí jsem byla na 100% spokojená.

Porod byl těžký a komplikovaný, a přesto jsem se nebála, celou dobu se o mě starala pečlivě porodní asistentka.

Nesmím zapomenou pochválit všechny sestry a dětské sestry.

Porodnici doporučuji,šla bych zde rodit znova.Děkuji veškerému personálu za skvělou péči.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vložky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky pro mimi.

30.01.15

V karvinské porodnici jsem byla týden od 7. 1. do 14. 1. 2015. Za sebe můžu tuto porodnici jen doporučit.

Měli jsme nadstandard s více než nadstandardními podmínkami. Partner mohl být se mnou nejen před a během porodu, ale i později na šestinedělí neomezeně. Doporučuji si připravit porodní plán. V porodnici ho respektují, a pokud něco bylo potřeba změnit, vše se mnou konzultovali. Při porodu umožňují i alternativní polohy a podporován je také bonding.

Za celou dobu pobytu jsem se nesetkala s neochotnými nebo špatně naladěnými pracovníky porodního sálu. Velký dík patří panu primáři MUDr. Petru Fialovi za jeho profesionální a zároveň lidský a pohodový přístup. Ocenila jsem rovněž milý a klidný přístup porodní asistentky Simony Balasové, která také byla přímo u porodu. Celkově ale všechny porodní asistentky byly příjemné, vstřícné a ochotné pomoct v případě potřeby.

Spokojená jsem byla i s kolektivem na porodním a novorozeneckém oddělení. Faktem je, že koupání nebo kojení miminka mi sestřičky ukázaly jen jednou, ale pokud jsem si s něčím nevěděla rady nebo jsem potřebovala další informace, sestřičky mi vždy ochotně pomohly a poradily. Co se týká jídla, měla jsem možnost výběru z denní nabídky. Jídla bylo tolik, že nebylo v silách jednoho to všechno spořádat, a přitom nešlo o nadstandardní stravu za doplatek.

Prostory karvinské porodnice sice ještě stále čekají na rekonstrukci, ale z mého pohledu jsou nakonec důležitější lidé, které máte kolem sebe a kteří ve finále vytvoří klidnou a pohodovou atmosféru bez stresu. Díky perfektnímu kolektivu porodnice v Karviné mám jen ty nejlepší vzpomínky na porod našeho prvorozeného syna.

Personál:

MUDr. Petr Fiala, PA Simona Balasová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zachovat klid a pohodu, protože bez strachu jde všechno lépe. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kuchyňské papírové utěrky na šití, příbor, pleny, vlhčené ubrousky, přebalovací podložky, vložky (na první dny mi dali v porodnici jejich vlastní).

1279
17.01.15

Sestřičky i lékaři na porodním sále byli celkem milí, s personálem jsem tam problém neměla.

Po porodu jsem byla na nadstandardu na porodním sále, který patřil k oddělení šestinedělí. Sestřičky tam chodily tak 3× denně, obvykle donést snídani, oběd a večeři a ukázat mi, jak mám malou koupat, což bylo jednou, jinak se nikdo nestaral, jen v případě potřeby jsem měla volat z telefonu na pokoji.

Nemocnice má status Baby Friendly Hospital. Nejvíc mě baví z výpisu v péči o miminko po porodu toto: „Dodržujeme „Deset kroků k úspěšnému kojení„. Je to možné, pokud nejste na nadstandardu na porodním sále, kam se jim evidentně nechtělo chodit, a když už náhodou přišly, tak byly protivné. Vůbec mi s kojením nepomohly, a to ani přes to, že jsem byla prvorodička. Nezajímalo je, že kojím špatně, hlavně, že kojím. Nyní kojím jen částečně, jelikož jsem si musela po opuštění nemocnice nechat zhojit do krve "rozkousané“ bradavky od malé a stresem z kojení se přestalo tvořit mléko.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rodit jinde.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír.

12.09.14

V porodnici jsem byla jako prvorodička. Kvůli vyvolávání porodu a novorozenecké žloutence to bylo více než týden - vystřídalo se tu tedy několik sester na porodním a poporodním oddělení.

Kdybych mohla vrátit čas a věděla bych, že budu prvorodička s komplikacemi a nevystačím si sama, ale budu potřebovat pomoc, nikdy bych do NSPKA nešla.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechat se stresovat a ubíjet.

18
28.08.14

Porodnické oddělení - jsou tam milé sestřičky, ale hrubí doktoři.

Poporodnické oddělení - absolutní nespokojenost. Sestřičky hrubé, s ničím vám nepomohou.

Kdybych měla znovu rodit, vybrala bych si jinou porodnici.

Personál:

MUDr. Martin Konečný

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přichystejte si pevné nervy. Některý personál se neumí chovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny, ubrousky, vložky.

1959
16.07.14

V karvinské porodnici jsem rodila 24.5.2014 a byla jsem velmi spokojená. Už týden před porodem jsem na porodní oddělení docházela každý den na monitory, jelikož jsem přenášela. Pokaždé jsem se tady setkala s milými porodními asistentkami i ostatním personálem. Primář MUDr. Fiala je příjemný člověk, který mě do ničeho netlačil, po každém vyšetření vše vysvětlil a nechal mě samotnou rozhodnout, jaký další postup si zvolím.

Už to vypadalo na vyvolávání porodu, v pondělí jsem měla nastoupit, ale v sobotu si to malá rozmyslela a místo pravidelného dopoledního monitoru jsem přijela na příjem s kontrakcemi. Manžel mohl být celou dobu se mnou, což bylo obrovské plus a bohužel ještě ne všude je toto samozřejmostí. Měli jsme dostatek soukromí, klid, pohodu. A přestože jsem rodila na nezrekonstruovaném porodním sále, ve finále mi to bylo jedno, postaráno bylo o dceru i o mě výborně. Po porodu jsem pak měla komplikace a musela znovu na sál, ale opět jsem se setkala s prvotřídní péčí. Tímto děkuji MUDr. Kotrbovi a PA Evě Mustafě za profesionální přístup a slova uklidnění. :-)

Na poporodním oddělení jsem měla štěstí na nadstandard, takže obrovská spokojenost. Sestry na šestinedělí i dětské sestry byly opět velmi komunikativní a pečlivé. Měla jsem problém s kojením, prsa se nalila až noc před propuštěním, přesto mě dokázaly sestřičky uklidnit, poradit. Strašně vděčná jsem zejména jedné z dětských sester, bohužel neznám jméno (taková snědší, nakrátko ostříhaná, kolem čtyřicítky), která se mnou v podstatě „strávila“ jednu z nocí, kdy mi pravidelně nosila pro malou dokrmy, aby už nešla s váhou dolů, naučila mě krmit finger sondou a vůbec poskytla útěchu, když už jsem začínala panikařit.

Vím, že karvinské porodnici ubírá na jméně zejména zastaralé prostorové zázemí, ale věřím, že se všichni - maminky i personál - brzy dočkají stále slibované a odkládané rekonstrukce. Držím pěsti! :-)

Personál:

MUDr. Jaroslav Kotrba, PA Pavla Kasparková a Eva Mustafa

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji především důvěru v lékaře a sestry, vědí, co dělají, a dělají to, jak nejlépe umí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příbor, toaletní papír.

03.06.13

Rodila jsem v Karviné dne 22. května. Trošičku jsem měla obavy z toho, jaká to bude porodnice a musím jim dát to nejlepší hodnocení.

Od prasknutí vody až po porod to trvalo 7 hodin a během té doby se ke mně nádherně chovali a komunikovali se mnou. Porod byl náročnější - malý musel ven zvonem.

Na šestinedělí byly naprosto skvělé sestřičky, které se přímo ukázkově staraly jak o maminku, tak i o miminko. My jsme si pobyt v nemocnici prodloužili kvůli žloutence, ale i tak byl celý personál skvělý. Sice trošičku starší zařízení, ale tohle bylo vykompenzováno tou skvělou péči a těmi skvělými radami, které nám tam dali. Docela jsem nakonec byla ráda, že jsem si nevzala nadstandard, protože jsem byla na pokoji s příjemnou paní, a ta se s mnou podělila o pár rad.

Za mě nejlepší porodnice a šla bych tam rodit znovu!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ať se nedají odradit veškerými negativními recenzemi. I když zařízení není super moderní, tak personál je naprosto báječný!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kuchyňské ubrousky kvůli šití, příbor (který mi i půjčili).

168
02.02.13

Všem doporučuju. :-) Původně jsem chodila k lékaři v Ostravě, jenže jsme se přestěhovali do Orlové, tak jsem chtěla rodit v Karviné. Nejdřív mě všichni strašili, jak je to špatná porodnice, ale i přesto jsem to riskla. A nemůžu si ji vynachválit.

Termín jsem měla 6.7.12, ale přenašela jsem 10 dní, takže jsem denně dojížděla na ozvy. Pak jsem 14.7. nastoupila na vyvolání - rodila jsem 3 dny, ale nemohla jsem se otevřít, takže mi to ukončili císařem. Ale musím říct, všichni se ke mě chovali hezky před i po porodu. Oo malou se taky krásné starali. Brzy nás nutili vstávat po operaci z postele a jsem za to ráda, protože jsem pak mohla mít malou pořád u sebe. Je to skvělá porodnice, musím opravdu všem doporučit. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Neberte si sebou zbytečně noční košile a oblečky pro mimi, nebudete je potřebovat

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, pleny, dudlík, příbor.

83
24.04.12

Všem jen a jen doporučuji. Na základě toho, že jsem navštěvovala předporodní kurz v Orlové, který byl přínosný a vážně supr (musím pochválit), měla jsem docela představu o tom, jak to tam vypadá.. I když není oddělení vybaveno nově, důležitější je personál a ten byl vážně super, jak porodní, tak novorozenecké i šestinedělí, nenarazila jsem na nikoho nepříjemného, vždy byli ochotní a milí.. Určitě supr je nadstandartní pokoj, kdykoliv mohl za námi někdo přijít a pokud se na něj nedostanete nebo to není ve finančních možnostech, tak si objednej nadstandartní stravu, udělají pro vás cokoliv si zamanete, až se mi nechtělo domů:)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Papírové kuchyňské utěrky (supr po sprše, nezašpiníte si ručník - doporučeno na kurzu),
poporodní vložky - dají vám jen pár v porodnici, ale ty stáli za to, asi zn. Bella,
příbor,
plínky a ubrousky pro mimčo