5 tipů, jak se pustit do prodávání handmade

Nákupy a slevy

Svým šitím oblékáte celou rodinu? Vámi vyrobené šperky probouzejí v kolemjdoucích němou závist nebo pečete tak dobře, že na vás dobroty loudí i vaše kamarádky? „Tím by ses mohla živit!“ Pokud tuhle větu slýcháte až podezřele často, možná je nejvyšší čas se nad tím vážně zamyslet.

* zdroj: yvettta
zdroj: yvetttazdroj: yvettta

Nemusíte mít drahý e-shop ani domácí manufakturu. K tomu, abyste začala prodávat to, co vyrobíte, vám budou stačit vaše šikovné ruce a účet na eMiminu. A taky našich pět tipů, jak zvládnout prodávání vlastních výrobků levou zadní.

1. Najděte své poslání

Že pro vás zdobení marcipánem není žádná věda a muškový steh umíte i potmě? Ať už jste jednou z těch, která dokáže všechno, na co ukáže, nebo vás prostě jen baví od každého něco, na začátek si musíte vybrat. Zamyslete se, kam vás to opravdu táhne, v čem obzvlášť vynikáte a především, čím by z davu vybočily vaše výrobky. V čem jsou originální? Koho by mohly potěšit? Jak se co nejvíc odlišit od ostatních, aby byly opravdu jen vaše? Až najdete styl, ve kterém se cítíte dobře, je načase vzít do ruky foťák.

zdroj: yvetttazdroj: yvettta

2. Nafoťte to


I kdyby byl váš výrobek sebelepší, nekvalitní fotka může pokazit zájem budoucího majitele. Stejně jako má vaše tvorba vlastní rukopis, lišit by se měl i způsob, jak ji zachytíte na fotkách. Pohrajte si s aranžmá, vyberte vhodné pozadí a cvakněte fotku, která zaujme i zmlsané oko zákazníka.

3. Řekněte si cenu


Máte strach, že by příliš vysoká cena mohla případné zájemce odradit? Buďte realisti, ale zbytečně se nepodceňujte. Pro začátek se podívejte, v jakých cenových relacích se pohybuje vaše handmade konkurence. Cenu ručně vyráběného zboží nikdy nesrovnávejte se standardizovanými výlisky z továrny, které koupíte v klasických obchodech. Kromě materiálu započítejte i lidskou práci, kterou jste do výroby věnovaly.

4. Dejte o sobě vědět


Je to tady. Čas prodávat. Vystavte svůj inzerát on-line. Kromě fotky nezapomeňte doplnit popis zboží. Čím originálnější, tím lepší. Kreativitou nešetřete už v nadpisu. Zákazníky nezapomeňte nalovit na sociálních sítích. Své inzeráty jednoduše sdílejte na facebooku.

5. Zanechte dojem


Ručně psaný vzkaz? Malý dárek? Vtipné balení nebo originální vizitka? Handmade není nakupování v supermarketu. Jedinečné a netuctové kousky, které nikdo jiný nevlastní, můžete posunout na ještě vyšší úroveň – osobním přístupem. Malá pozornost nejenže zahřeje u srdce, navíc zajistí, že na vás vaši zákazníci jen tak nezapomenou.

Žádné odkládání na zítra. Se svým talentem se v Bazaru pochlubte ještě dnes.

Témata článku

Váš příspěvek
Uživatel je onlineadmin
Extra třída :D 12392 příspěvků 18.9.15 17:24

@Regina Hero Děkujeme za tip! Určitě tomu v budoucnu věnujeme samostatný článek. :kytka:

adminka Zuzka

Regina Hero
Nadpozemská drbna 29325 příspěvků 11.9.15 16:49

Možná by to ještě chtělo doplnit článek o rady ohledně legislativy, aby zde prodávající maminky neměly potom problémy s finančním nebo živnostenským úřadem…

Vložit nový komentář