Uklizeno, vyděláno: Jak si z domácího úklidu udělat kšeft

Nákupy a slevy

Už dávno nejsme jako naše babičky. Nemusíme schovávat oblečení, hračky nebo jiné věci po generace. Nelpěte proto na starých nepotřebných předmětech a pošlete je dál. Stačí je vyfotit, nahrát do online bazaru a za vydělané peníze koupit něco, co vám bude opravdu užitečné.

*

Vložit inzerát na Bazar eMimina je jednoduché. Jak ale zařídit, aby se mezi tolika inzeráty prosadil právě ten váš?

1) Stručně a jasně

Základem inzerátu je jeho název, který by měl být stručný a jasný. Pokud si nejste jistí, zkuste si vaše zboží najít na internetu. Překlep nebo špatně napsaný název může způsobit, že předmět, který prodáváte, případný kupec nenajde.

2) Za kolik mám zboží nabídnout?

Cena nabízeného předmětu je společně s jeho stavem pro kupujícího to nejdůležitější. V případě, že nevíte, kolik si za zboží říct, podívejte se, za jakou cenu ho prodávají ostatní. Položte si otázku: Koupila bych si takové zboží za takovou cenu?

3) Uvádějte poštovné a způsob odeslání

Vždy je příjemnější, když kupující ví, kolik za zboží a jeho dopravu dohromady zaplatí. Cena poštovného je často stejně rozhodující jako cena zboží. Některé potencionální zájemce tato chybějící informace odrazuje.

4) Fotka prodává

Fotka zboží je to, co kupujícího zaujme jako první. Obrázek u inzerátu by tedy měl být kvalitní a odpovídat skutečnosti. Doporučujeme tedy fotit nabízené předměty na denním světle a s neutrálním pozadím. Případný zájemce ocení také doprovodné fotky některých detailů zboží.

Nahrávání inzerátů do Bazaru je ještě snazší. Stáhněte si ZDARMA aplikaci Bazar eMimino a inzeráty nahrávejte rovnou z mobilu.

5) Prodejte slovem

V inzerátu nezapomeňte uvést technické parametry prodávaného zboží. Rychlejší prodej v bazaru podpoří vaše vlastní zkušenosti s výrobkem. Nebojte se proto napsat výhody i nevýhody, na které jste během používání narazili. Kupující spíše uvěří, že jste upřímným prodejcem a nic před ním neskrýváte.

6) Zboží se ještě neprodalo?

Zkontrolujte, zda jste zaškrtli správnou bazarovou kategorii, vše je vyplněno správně nebo jestli v inzerátu nechybí nějaká důležitá informace. Vše je v pořádku a stále nic? Možná opravdu budete muset snížit své nároky a zboží nabídnout trochu levněji.

Mohlo by vás zajímat:

Máte doma něco, co už dlouho leží ladem? Prodejte to na bazaru eMimino.cz.

Váš příspěvek