Podvod v Bazaru: jak vyřešit nedošlý balíček a špatný nákup

Nákupy a slevy
*

Kočárek nevypadá jako na fotce, prodávající přestala komunikovat nebo dokonce neposlala zboží? Bazar eMimino.cz stojí za vámi a poradí, jak postupovat.

Slušná komunikace spraví všechno

Těšíte se na zboží a nakonec přijde něco, co neodpovídá fotce nebo popisu. I taková situace se ale dá vyřešit ke spokojenosti obou stran. Slušně se na prodávající obraťte a vysvětlete, v čem je zboží jiné. Čím vstřícnější v komunikaci budete, tím spíše vám prodávající vyhoví.

A často to dopadne dobře. Například uživatelka baibr popsala svou zkušenost s Adlita : „Velice příjemná a ochotná paní. Komunikace na úrovni. Obleček mi přišel poškozen, ale vyřízení reklamace proběhlo bez sebemenších problémů. Poštovné za odeslání i následné poslání v reklamaci platila paní prodávající. Nový kousek my přišel po předchozí domluvě naprosto v pořádku. Mohu paní jen a jen doporučit.“

Je maminka ze stejného města a nechcete platit poštovné? Doporučujeme praktický článek Jak na osobní předání v Bazaru.

Co dělat, když uživatel nekomunikuje

U nepřečtené soukromé zprávy vidíte očíčko, tedy zda si uživatel SZ přečetl. Na jeho profilu také vidíte, kdy se naposledy přihlásil.

Pokud odpověď nepřichází už druhý týden, doporučujeme udělit neutrální hodnocení. Komunikace zkrátka vyšuměla. Kdybyste pak obchůdek přece jen dokončili, hodnocení můžete editovat.

Poslali jste peníze a zboží nepřišlo?

Ještě nepanikařte, nemusí jít hned o podvodníka. Kolikrát se stane, že maminka má spoustu starostí, dítě v nemocnici a pak jdou obchody stranou.

Sepsali jsme proto jednotlivé kroky, jak postupovat při podvodu v Bazaru (a tím zjistit, jestli se třeba jen zásilka nezdržela):

  1. Připomeňte se obchodujícímu soukromou zprávu. Zeptejte se, jestli platba dorazila a kdy se můžete těšit na balíček. Někdy se stane, že maminka omylem zapomněla nebo se balíček zdržel kvůli nemocnému dítěti nebo jiné nečekané události. Jsme jen lidi.
  2. Přidejte hodnocení. Nic se neděje? Doporučujeme udělit neutrální nebo negativní hodnocení. Připište vysvětlení, že uživatel nekomunikuje a že stále čekáte na jeho reakci. Některé obchodníky to doopravdy pošťouchne a zboží dopošlou.
  3. Přišla jste o peníze? Napište také soukromou zprávu na nick admin. Pokud nepřišla odpověď od prodávajícího a ani hodnocení nepomohlo, obraťte se na administrátora. Ten vám poradí další postup. Obvykle kontaktuje druhou stranu s výzvou, případně ji zablokuje a smaže její inzeráty.
  4. Pátrejte po dalších podvedených. - Když nic nezabralo, peníze ani zboží nemáte, oživte diskuzi Podvod na bazaru eMimino. Ta slouží jako takzvaný black list a uživatelky se tu mohou spojit, když je podvedl stejný nick. Jakmile částka zboží přesáhne 5 tisíc korun, už jde o trestný čin - a pro Policii ČR je maličkost podvodníka dopátrat.

Přečtěte si návod pro kupující: Jak se nenechat napálit při nákupu na internetu.

Témata článku

Váš příspěvek
ANAPAC
Kecalka 122 příspěvků 05.02.18 13:43

Dobrý den paní Eliško. Paní pod Jménem Zlcník nabízela samolepky Animal Kingdom. Vybrala jsem 39 kusů s tím, že paní za ně chtěla 5,8eur Poslala jsem je doporučeně, at mám jistotu, že peníze převzala!!!.Dnes mi přišel dopis jen s 25!!! kusů a úplně jiné, než jsem byla s ní domluvená. Psala jsem ji, zatím neodpovídá. Všechny inzeráty vymazala.Je si vědoma, že podvádí a získává peníze od druhých lidí. Prosím o vyřešení, at vrátí peníze zpátky Proto chci tady varovat všechny sběratelky nakupující na Bazárku. Mění si různé jména. Na Bazoši byla pod jménem Mária Gaspariková tady je Pod jménem Monika Gaspariková Obě měly bydliště stejné SNP1468/110 Považská Bystrica. Prosím o vyřešní a pomoc o vrácení peněz Děkuji Anna

admin
Extra třída :D 12282 příspěvků 14.05.17 19:22

@sparaxis

Dobrý den,

v podobných případech se nebojte kontaktovat administrátory, rádi poradíme v dalším postupu. V případě, že je obchod nakonec uzavřen ku prospěchu obou stran, negativní hodnocení můžeme smazat.

Děkuji za pochopení
adminka Eliška

Valentýn Dobrotivý
Nováček 1 příspěvek 14.05.17 08:49
prodejce Babyssimo

https://www.emimino.cz/…e/babyssimo/

Dobrý den, toto je krásná ukázka toho jak si vytvořit vlastní ESHOP zcela zadarmo.

Pokud vím jsem v sekci BAZAR!!!

Toto zboží, které tu nabízíte není vůbec bazarové a jen si tu za nulové náklady děláte reklamu.

NECHÁPU TEDY JAK MŮŽETE INZEROVAT VE ZDEJŠÍ BAZAROVÉ SEKCI.

Co je to BAZAR?

Nejběžnějším význam slova pak toto slovo označuje českou maloobchodní prodejnu nazývanou souslovím obchod s použitým zbožím – slangově také někdy označovanou jako sekáč. Bazar pod širým nebem se nazývá bleší trh, lidově blešák.

NEMÁM PROBLÉM S VAŠÍ KVALITOU ZBOŽÍ, OCHOTOU, RYCHLOSTÍ. JEN MI PROSTĚ VADÍ ZNEUŽÍVANÍ PORTÁLU KTERÝ JE URČEN PRO BAZAROVÉ ZBOŽÍ.

KDYŽ BUDU CHTÍT NOVÉ JDU DO ESHOPU, POKUD CHCI POUŽITÉ JDU SEM DO BAZARU.

NIC VÍC, NIC MÍŇ.

PROSÍM O VYJÁDŘENÍ ADMINISTRÁTORA

VALENTÝN

admin
Extra třída :D 12282 příspěvků 12.05.17 14:17

Dobrý den,

@sparaxis v současnosti podobnou funkci neplánujeme, ale děkujeme za zpětnou vazbu. Zvážíme. :potlesk:

adminka Zuzka

vnovak
Nováček 2 příspěvky 12.05.17 11:43
Odkaz

Hmm nerozumím, prč jste mi z příspěvku smazali odkaz? Takhle můj příspěvek moc nedává smysl. To už je doba taková, že se člověk nemůže podělit o svou zkušenost, aniž by ho hned někdo neobviňoval z reklamy?? Chtěl jsem ostatním jen poradit, od toho snad diskuze je, ne? :think:

vnovak
Nováček 2 příspěvky 31.03.17 11:20
Neriskujte

Měl bych příspěvek k tématu. Pokud se bojíte nakupovat bazarové věci od jiných prodávajících, tak to zkuste spíš od firmy. Pokud ta firma myslí své podnikání vážně, udělá všechno proto abyste jako kupující byli spokojeni. Navíc si většinou snadno můžete dohledat recenze na tu firmu. Těch firem, které se tím zabývají není až tak moc, ale namátkou třeba ******* :mavam:

edit admin: smazán odkaz

admin
Extra třída :D 12282 příspěvků 11.07.16 11:17

Zdravím,

@Adlita máte pravdu. V současné době editace možná není, avšak v dohledné době bude tato funkce doplněna i do nové verze Bazaru. Hodnocení může smazat administrátor po oboustranné dohodě mezi prodejcem a kupujícím. Poté můžete vložit hodnocení nové.

adminka Zuzka

Adlita
Ukecaná baba ;) 1315 příspěvků 7 inzerátů 09.07.16 21:20

@sparaxis Tak tak.. spravedlivy negativ mi byl take vzdy nespravedlive vracen. Take uz si dost rozmyslim, komu ho udelim a jestli mi to za to stoji :roll:

sparaxis
Kecalka 237 příspěvků 09.07.16 17:30

@admin No dala jsem 2 negativní hodnocení- dle mého oprávněně a obdržela jsem je zpátky. Takže akce - reakce, což mi přijde nefér. Navíc nemám možnost se ani obhájit a ráda bych se obhjovala na svém profilu, kde mám špatné hodnocení a né na cizím. Od té doby raději už žádné neg/neutrální nedávám a mávnu nad tím rukou, ikdyž by si to nějkteré nakupující zcela zasloužily, abych taky zpět neco nevyfasovala. Celá takto nastavená zpětná vazba pak postrádá smysl a ke kultivaci slušného obchodu tady zde určitě nepřispěje.

Adlita
Ukecaná baba ;) 1315 příspěvků 7 inzerátů 09.07.16 00:28

„Kdybyste pak obchůdek přece jen dokončili, hodnocení můžete editovat.“
Hodnocení už několik týdnů, možná i měsíců, editovat nejdou. Já bych to ocenila. Občas jsem udělila neutrál, protože kupující přestala komunikovat. Některé to probralo a obchod nakonec proběhl. Hodnocení jsem pak jednoduše přepsala. Teď už to bohužel takto snadno nejde a je to škoda. Bylo to fajn.

admin
Extra třída :D 12282 příspěvků 08.07.16 10:42

Dobrý den @sparaxis,
možnost přidávat komentáře neplánujeme, ale brzy se možnost upravit své hodnocení - tedy pokud byste chtěla něco dodat k původnímu komentáři. Pokud jde o jeden negativ, obvykle si nakupující udělají sami obrázek (například podle vyjádření apod.) a neohrozí to Vaše potenciální obchody.

Monika

sparaxis
Kecalka 237 příspěvků 07.07.16 17:57

Jen k bodu 2. bohužel se mi stalo, že paní na můj negativní komentář reagovala rovněž negativním hodnocením, ke kterému se já ale již vyjádřit nemohu a komentovat to na jejím profilu postrádá smysl, pochybuji, že to potenciální kupec/prodejce bude extra dohledávat. Stálo by teda za zvážení, dát i šanci „obdarovanému“, aby se ke komentáři mohl vyjádřit.

Vložit nový komentář