Dětské knihy, které vysvětlí sex, peníze i smrt

Tyto knížky dětem objasní, jak to na tom světě chodí. A ještě víc pomůžou rodičům, kteří se u zapeklitých témat často zapotí.

Moje první knížka o sexu

Tahle knížka spasí všechny stydlivé rodiče, kteří nevědí, jak s dětmi mluvit o sexu. Moje první knížka o sexu vysvětlí přiměřeně věku, jak se dostávají na svět děti. Knížka je vhodná od 9 let, ale doporučujeme se s ní vybavit v předstihu. Abyste se nedostali do úzkých, když se děti začnou ptát dřív.

Další tipy: Já jsem holka, já jsem kluk nebo Jak děti přicházejí na Svět

Dědečku, vyprávěj

Jak se chovat na hřišti, na návštěvě nebo v restauraci? Kdo lépe by to podal než odborník na etiketu Ladislav Špaček, který napsal pro děti knihu Dědečku, vyprávěj a pokračování Dědečku, ještě vyprávěj.

„Je to moc hezky, čtivě psané a nenásilnou formou jsou dítěti podány základy etikety,“ chválí uživatelka adeeelia v diskuzi Knížka pro tříleťáka.

Další tipy: hra Nešťourej se v nose nebo kniha Mistr E

V Bazaru eMimino.cz prodáte i koupíte knížky pro děti za super ceny.

Kde rostou peníze?

Finanční gramotnost nemusí školáky nudit, naopak. Jak fungují peníze a co si za ně člověk nekoupí, i na to odpovídá knížka Kde rostou peníze. Knížka spojuje krásné ilustrace, prostor pro vlastní vymalování a nebo zaznamenávání kapesného a prvních výdajů.

Další tipy: knížka Poznáváme peníze nebo hra Povídačky u kasičky

Anna a Anička

Knížka Martiny Špinkové popisuje to, o čem dospělí neradi mluví - o smrti. Citlivě vysvětluje malým i velkým, že umírání je přirozenou součástí života, ke které patří i slzy a smutek.

Další tipy: Když Dinosaurům někdo umře nebo Návštěva malé smrti

Četli jste některou z knížek? A které se osvědčily u vás doma? Napište ostatním maminkám pod tímto článkem.

Autor:

Monika na eMiminu začala pracovat jako administrátorka v roce 2011. Web se nakonec stal nedílnou součástí jejího života. Stále ji baví zlepšovat eMimino po textové a uživatelské stránce. více

Aby vám neutekla žádná výhra: Stáhněte si věrnostní eMimino kartičku do mobilu a zvyšte svoji šanci na vítězství.

eMimino kartička

Témata článku

Přečtěte si také

Literatura pro děti

Literatura pro děti

Dětské knížky jsou pro vývoj dítěte nenahraditelné. Jen těžko si dovedeme představit dětský svět bez pohádek, dobrodružných příběhů a obrázkových knížek.