Snažilky jsou naše hrdinky. Nelitujme je

Snažení o miminko

Čím kratší doba snažení, tím lépe. To ale nemusí být nutně pravda. Mnoho žen v období snažení se o miminko vnitřně dozrává. Často se stanou silnějšími a inspirují tak ostatní. Jaké je třeba brát na snažilky ohledy a kdy už to opravdu přeháníme?

*

Téměř každá žena si za život vyslechne nějakou tu rádoby vtipnou, ale ve skutečnosti nemístnou poznámku o odtikávání jejích biologických hodin nebo ubývajících nevyužitých vajíčkách. Ať už se snažíte, nebo ne, počítejte s tím, že se vás okolí nepřestane ptát na to, kolik dětí chcete mít a kdy je plánujete. Tedy alespoň do té doby, než budete vypadat, že máte po přechodu.

Já chci být babičkou

Maminky, které se snaží o děti a svěřily se okolí, většinou neočekávají, že se jich na to rodina každý týden bude ptát. Především fanatická touha některých rodičů stát se babičkou a dědečkem neudělá dobře žádné ženě. Jak se svěřila terinka4444diskusi: „Tchyně stále otravovala, že se chce dožít vnoučat. Když jsem řekla, že to prostě nejde, tak to byly kecy, proč by to jako nešlo, když jsme byli na dovolené, tak stále dokola.“

Uživatelka Yweta upozornila na předsudky, se kterými se snažilky musí potýkat: „Okolí dokáže být někdy kruté. Já taky poslouchala, že jsme s manželem furt v práci. Na dotaz tchyně, kdy bude babičkou, jsem jí řekla, že jestli chce být babičkou, ať si vnouče udělá sama a nechá mě být.“

Nelitujte snažilky

Ženám, které chtějí mít děti nebo se už o děti snaží, především velmi vadí zvláštní přístup okolí. Pokud na ně budeme brát přehnané ohledy, a dávat jim najevo soucit až lítost, také jim moc nepomůžeme.

Uživatelka Jindřiš se v diskusi Deprese z mimin, batolat a těhotných žen svěřila: „Já jsem ráda, když mi na rovinu řeknou o svém těhotenství, než aby to přede mnou tajily. To bych pak měla pocit, že mě považují za chudinku, co nemůže otěhotnět, tak ji nebudeme zbytečně trápit. Jedna moje kamarádka to tak udělala a to bylo daleko nepříjemnější.“

Od myšlenek na malé děti a rodící kamarádky si ale musí snažilka hlavně odpočinout. Proto je dobré příliš své zatím bezdětné kamarádky nezahlcovat. Na to upozorňuje i uživatelka Linečka v téže diskusi: „Mně se třeba stalo, že moje sestřenice porodila teď v pondělí a dala mi o tom vědět. To je dobře. Jen posílat mi MMS a sdělovat detaily, to už mi přijde trošku zbytečné.“

Sebepoznání jako vedlejší efekt

Dlouho se snažící ženy si leckdy neoprávněně připadají neúspěšné. Ve skutečnosti ale na své cestě dosáhnou hlubšího sebepoznání a stanou se inspirací pro ostatní. Své o tom ví i uživatelka lemaz: “Jakmile mi nevyšlo první IVF, tak jsem na tom byla dost špatně. Nenáviděla jsem všechny těhulky a maminky. Prostě šílená závist a nenávist zároveň. Dostala jsem se z toho. Pořádně jsem se vypsala. Zrovna v tu dobu bylo okolo mě dost lidí s malýma prckama a paradoxně mě z toho vytáhly ty děti. Prostě přišla kámoška a: „Na, hlídej, potřebuju tam a tam“. Nejdřív taková nejistota, ale pak jsem zjistila, že život nekončí jedním nezdarem.”

Jeden z mnoha příkladů na eMiminu je příběh naší uživatelky Keshi. Ta po několika letech snažení se rozhodla dát věcem volný průběh. Až pak se dočkala těhotenství.

Za tým eMimina děkujeme vám, snažícím se ženám, za vaše odhodlání. Dáváte nám inspiraci a přejeme vám mnoho štěstí!

Váš příspěvek
madlicka
Kelišová 7214 příspěvků 30.11.16 11:11

@Pudloslava i vykrádadání sama sebe, natož druhých, chce energii, ćas a nápad. :-) O původních věcech nemluvě. Navíc se mě Ti do toho ani nechce, pro mě by to byly dva dni minimálně, abych si za tím mohla stát.

Celkem souhlasím s @klody (mimochodem gratuluju k miminu :-), chtělo by to jít mnohem víc do hloubky.

Příspěvek upraven 30.11.16 v 11:14

reinkarnace
Závislačka 4472 příspěvků 29.11.16 14:08

Teda ty články tady jdou vážně do kopru..mezi sebou máme několik slohově hodně zdatných ženských (např, Jensina a nebo již citované…) stačí udělat třeba nábor, myslím, že články by byly oblíbenější, nápaditější a čtivější :nevim:

klody
Kelišová 6931 příspěvků 29.11.16 13:14

Dlouholeté snažilky nad tímto článkem vrtí hlavou a ťukají si na čelo, nesnažilkám to stejně nic nepřinese. Museli byste jít mnohem, mnohem víc do hloubky.
Mimochodem - patřím k té první skupině. Čekali jsme skoro 3 roky. Číst tento článek tehdy, fakt by mi nijak nepomohl, spíš uškodil.

Attila8
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.16 12:33

Upřímně, každého věc jestli někdo děti chce nebo ne, jestli jo tak kdy, to že neustálě tlačí okolí do žen aby se stali matkami je hnusné, každý se má starat sám o sebe…já dospěla do fáze, kdy jsem lidem začala říkat, že prostě děti nechci a hotovo.

Pudloslava
Hvězda diskuse 35127 příspěvků 28.11.16 17:18

@admin článek nemá ambice deníčku? Nemělo by to být naopak? Pokud je to tak, pak je nepište, je to zbytečná práce. Úroveň pod deníčkem je diskuse a těch je za den založeno myslím dost. Ostatně ohlasy na všechny předchozí články, jejich čtenost a diskutovanost myslím jasně naznačuje, že toto úsilí je nemá ovoce.

admin
Extra třída :D 12404 příspěvků 28.11.16 16:57

@Pudloslava Dobrý den,

děkuji za tip i ohlas. Budeme rádi, když uživatelka, která má k tématu co říci, vloží deníček. Ty jsou velmi čtené. Článek nemá ambice deníčku. Pouze jsme chtěli podpořit a ocenit snažilky z eMimina a zároveň vytáhnout několik základních problémů a situací k tématu. Třeba i podnítit diskusi z jiného pohledu. Budeme rádi, když do komentářů pod článek vložíte odkazy na zajímavé diskuse nebo deníčky na toto téma :kytka:

admin Josefina

Pudloslava
Hvězda diskuse 35127 příspěvků 28.11.16 16:36

Ale vážně @admin, nechcete kontaktovat treba uživatelku Madlicka? Na emjiminu je zavisla a na psani clanku ma skolu. Vzdyt tyhle clanky jsou jedno zoufalstvi, jedine co se jim da pricist k dobru, ze zjevne nemaji ani zadne velke ambice, takze nevyznivaji ani nijak krecovite, proste je z nich videt, ze na to autorka sedla na pet minut pred tim, nez se zritila vycerpanim do postele :-)

Pudloslava
Hvězda diskuse 35127 příspěvků 28.11.16 15:52

@bel my jsme se teda rozhodne s gustem litovaly, ne? :-)

bel
Závislačka 3710 příspěvků 28.11.16 11:00

Ono by stacilo probrat nase stare diskuze, co, pudlo ;) - tam je materialu :mrgreen:

Pudloslava
Hvězda diskuse 35127 příspěvků 28.11.16 08:39

Jako poněkolikáté - tak slibné téma a tak chabé zpracování! Oslovte autorku nekterého z chválených deníčků a zadejte jí téma, udělá vám to nejspíš zadarmo a lépe.

Vložit nový komentář