Ze snažilky těhulkou - jak dlouho trvalo maminkám otěhotnět?

Ze snažilky těhulkou - jak dlouho trvalo maminkám otěhotnět?

Jaký je průměrný věk snažilek? Jak dlouho se maminky o dítě snažily a co jim pomohlo otěhotnět? eMimino se zeptalo 166 maminek a jejich odpovědi podpoří všechny, které na své vytoužené dítě teprve čekají.

Skoro 46 % dotázaných maminek se začalo snažit o své první dítě mezi 26-30 lety. Druhou nejpočetnější skupinu představují snažilky o něco mladší, a to ve věku 21-25 let. Jste starší? Rozhodně v tom nejste sama. Maminek, které si stejně jako vy, daly na čas a o svého prvního potomka usilovaly v rozmezí 31-35 let, je podle dotazníku skoro 15 %.

Doba vztahu před snažením

Některé ženy si musí kvalitu partnerova genetického fondu důkladně prověřit, jiné mají jasno hned. Důkazem je skoro 10 % dotázaných, které se do snažení pustily již po půl roce známosti. Ostatní respondentky byly podle svých odpovědí rozvážnější. Přesto pouhých 35 % snažilek se svým partnerem čekalo 5 a více let.

V jakém vztahu před otěhotněním?

Prstýnky, svatba, děti, trabant - aneb milníky našich rodičů. Trabant už dávno není hitem a manželství zrovna tak. Snubní prsteny již dlouho nejsou podmínkou založení rodiny.

V sezdaném páru v průběhu snažení žije podle dotazníku méně jak polovina žen. Překvapující je i 10% rodičů, kteří o dítě usilovali v oddělených domácnostech.

Jak dlouhá je cesta od snažilky k mamince?

Doba otěhotnění je opravdu různorodá. Nejvíce oslovených maminek počalo dítě v rozmezí 1-3 měsíců (30,9 %). O něco kratší cestu v podobě jednoho měsíce měla k těhotenství skoro pětina žen. Ty, které po těhotenském bříšku stále touží, nemusí ztrácet naději. Z našeho dotazníku vyplývá, že cca 15 % párů se podařilo počít po 2 letech snažení.

Co vám pomohlo otěhotnět? Tipy a triky od maminky

“Tak na to přestaň tak myslet, ono to půjde.“ Klasická rada pro ženy v dlouhodobém očekávání a zároveň ta nejméně oblíbená. A nejúčinnější…

Nejvíce maminkám (34 %) pomohly jednoduše jiné starosti -studium, práce, bydlení. Na dalších příčkách se umístily: pohyb, zdravější strava, měření bazální teploty, umělé oplodnění, ovulační testy a vitamíny na podporu plodnosti.

Zobat, zobat, zobat…

Na trhu s antikoncepcí stále vede zobání pilulek. Druhým nejpopulárnějším způsobem ochrany je kondom, pesar či přerušovaná soulož. Naopak nejméně užívané jsou hormonální náplasti a nitroděložní tělíska.

Jak se dočkat vytouženého miminka? eMimino.cz pro vás vytvořilo e-book Ze snažilky těhulkou, který je zdarma ke stažení.

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
Anonymní
17.2.16 18:25

Snazeni

Zacali jsme se snažit v mojich 25 letech, po ztrate vejcovodu jsem ve 27 zacala navstevovat z manzelem CAR v Brne, vystridali jsme 3 CARY, pomohl pan úúžasny dr. Machac z Reprofitu a intralipidy.Dnes mi je 41 a mam 2 krasne holky :D :D :D

  • Nahlásit