Adopce......?!

Snažení

Ahoj všechny. holky. ženy, dívky, které byste chtěly miminko. Já emimino navštěvuju dlouho a před pár měsíci jsem začala přispívat do snažilek, zebřiček. Jsou to holky opravdu snaživý a moc fajn a já jim co nejdřív přeju mimi. Jenomže......s manželem jsme se rozhodli mimi si adoptovat.

Ať jsem hledala jak jsem hledala, nikde jsem nenašla informace, které by mně uspokojily. Všechny ty stránky byly takové obecné, nekonkrétní a dověděla jsem se tam to, co už dávno vím.Proto jsem se rozhodla začít psát o tom, jak to krok po krůčku probíhá.Jsme na úplném začátku, rozhodnutí. Já jsem dost impulsivní a pro co se rozhodnu, to si musím splnit hned. V tomto případě to bude běh na dlouhou trať a hned tak se mi to naše přání nevyplní, ale možná to , že o tom budu psát mi pomůže ty krušné chvilky překonat.
Už v v ranném věku jsem věděla, že chci dítě adoptovat. Nikdy mě nenapadlo, že budu mít problémy s vlastním početím, ale věděla jsem, že dítě jednou adoptuju tak i tak. Hrozně moc mně braly za srdce ty dokumenty o dětech, které nemají lásku ani rodinu a tak moc jí potřebují!A teď je to tady. Nějaká vyšší síla si řekla:" Na co budeš mít svoje, když tolik malých drobečků, nikoho nemá!„Jenže já jsem hrozně netrpělivá, tak se mi to čekání ponese těžko. Ještěže můj muž má trpělivosti na rozdávání. Dneska mi řekl: " mně je jedno, že to potrvá třeba tři roky, hlavně, že vím, že to jednou bude!“ Obdivuju ho! Já bych tak chtěla aby mi někdo řekl:" Jóó, vy máte velký dům se zahradou, práci, auto… to nebude problém, za měsíc si pro něj můžete přijet!!"
Haha, to je jen sen, ale pokud budeme splňovat všechny podmínky, tak snad za rok?Dva? Tři? Čtyři? Takovou dobu to snad nevydržím!!!?
Začínám tento deníček, protože pokud projdeme vším tím prověřováním, tak se snad ty informace budou někomu hodit.
Držte palce. Zítra volám na Fond ohrožených dětí a uvidíme co mi řeknou a jak to bude probíhat dál.Určitě vás budu informovat.
Papa (snažilkám známá) Vendelina

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 02.01.05 22:35

Ahoj Vendelíno,
gratuluji k vašemu rozhodnutí a přeji hodně trpělivosti :o)))
Máme taky zažádáno o adopci, takže vím, co tě čeká. V jedné diskuzi tady, která je adopci věnovaná, jsem popsala podrobně, čím jsme si prošli, tak pokud tě to zajímá, tak ji zkus najít…
Máme zažádáno přes magistrát, ne přes FOD, tak si ráda přečtu, jak budete pokračovat…
Hodně štěstí :o)))
 Dadla

 
Vendelina1
Povídálka 48 příspěvků 02.01.05 22:47

Ahoj Dadlo!
Tak to jsem ráda, že mám od koho čerpat informace!!!Tak se tady snad budeme scházet a budeš mi radit co a jak dál!!!Nemůžeš mi trošku popsat, pod čím bych ten tvůj článek našla? Já než bych ho našla sama, tak je ráno!!
Vendelina!!

 
Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 02.01.05 22:53

Zkusím ti napsat odkaz, snad to najdeš:

https://www.emimino.cz/modules.php?…

Páá
Dadla

 
Vendelina1
Povídálka 48 příspěvků 02.01.05 23:03

SUpr dík!!
Vidím, že jsi taky z toho zítřejšího pracovního dne tak nervozní, že nemůžeš spát?Nebo jsi šťastlivec a nejdeš?
Zkusím na to mrknout, děkuji!!
Vendelina

 
Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 02.01.05 23:07

Možná jsem šťastlivec, možná ne… Jdu až na desátou :o)))
Ale už si říkám, že to půjdu zalomit…
Tak dobrou…
 Dadla

 
Vendelina1
Povídálka 48 příspěvků 02.01.05 23:26

Dadlo, tak jsem si to tam přečetla. Hezky jsi to tam rozepsala, škoda, že se to těžko pro normálního hledatele shání.Moc mě mrzí, že jste přišli o mimi a moc ti přeju další, zdravé´, ale hlavně „tvoje“ ikdyž cizí!!!
S tou pojistkou si to tam řekla moc hezky. My to taky bereme jako ´pojistku, protože taky ještě máme šanci přes IVF. Já mám ožná to štěstí, že je mi teprve v únoru 23, takže čas je. Ikdyž kdoví jestli ten věk není v případě adopce spíš nevýhoda?! Moc ráda přivítám tvé postřehy a rady. A Hlavně chci vědět jak pokračujete!!
Ráno to dám přečíst manžílkovi a večer po práci se tady snad dostanu. A co já vím? Třeba ho přemluvím aby tady přispíval taky?!:-))Takový mužský náhled na věc?Dneska byl ten nový seriál Hop nebo Trop a zrovna jak tam rodili miminko, tak jsem ho přistihla jak pláče.Bylo mi ho moc líto.Tak ale už fakt dobrou!!!

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 02.01.05 23:52

Ahoj Dadlo,
jste se manželem úžasní, že se pouštíte do adopce. Moc vám držím palce. Omlouvám se, že se tady vypíšu ze svých vlastních pocitů. Ale mám pocit, že to potřebuju. Tak pardon, ale nemůžu jinak. Já jsem taky vždycky byla odhodlaná si dítě adpotovat, i kdybych měla děti mnou porozené. Důvod byl stejný jako u Tebe. Nejvíc jsem byla odhodlaná okamžitě po druhém porodu. Jenže teď mě nějak přepadlo období vyčerpanosti. I když vím, že k adpoci samotné by došlo až za několik let, tak se mi momentálně dostává síly tak akorát na běžné „přežití“. No a teď mě dost zaskočila moje kamarádka, která pracuje s mým manželem. Před pár dny se s ním prý bavila o tom, zda budeme mít třetí dítě. Jeho odpověď byla, že to závisí všechno jen na mě. Ale hlavně, že chci třetí dítě adoptovat. No a já se teď cítím docela provinile, že jsem tenhle svůj letitý plán nějak v posledním roce pustila z hlavy. Je mi jasný, že člověk se nemá pouštět do ničeho, na co se necítí a co by nebylo stoprocentní (zvlášť v takovéhle věci). Ale mám trapně stísněný pocit viny, že jsem prostě tíhle svým plánem vlastně nějakému opuštěnému dítěti slíbila, že já „něco udělám“. Svoje svědomí si hnusně uplácím posíláním peněz dětem do dětských domovů. Začala jsem jeden čas uvažovat víc o pěstounské péči než o samotné adopci, protože mi přišlo líto dětí, které jsou v dětských domovech trvale, protože jsou už moc velké a taky často proto, že mají hodně sourozenců a dohromady tudíž jsou pro adopci „nevhodní“. Jenže těžko bychom se do našho malého bytu vešli. A to celé mě přivedlo k další myšlence, a to k soukromému rodinnému dětskému domovu. Ještě jsem vůbec nic konkrétního k takové věci nezjišťovala, jen vím, že to jde. Snad v sobě v budoucích letech najdu dost síly a ke svým snům se odohodlám.

Přeju Tobě i manželovi dostatek síly ve vašem snažení.
Ahoj Esterka & spol.

 
Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 03.01.05 06:48

Ahoj Vendelino!

I já patřím k těm, co mají zažádáno o adopci. Celý minulý rok jsem postupně (v deníčkách snažilkovských - Maru - nyní zebřičkovské) popisovala, čím jsme procházeli a co jsme museli podstoupit.

Žádost jsem si podali na jaře, v květnu a červnu absolvovali psychotesty, v červenci nám přišlo rozhodnutí o zařazení mezi „schválené žadatele“, v srpnu nám přišla pozvánka na předrodičovské kurzy a ty jsme si na podzim absolvovali. Z pohledu sociálky máme v tuto chvíli splněno vše co je potřeba, abychom mohli toho drobečka dostat. Takže teď budeme „JEN“ čekat. Ve středočeském kraji (ze kterého jsem) se čeká 2 - 4 roky.

Zaujalo mě, že chceš rovnou volat na Fond ohrožených dětí. Ty chceš jít rovnou do přímé adopce? Já na to odvahu nemám. Bojím se kontaktu s bio matkou dítěte. Hlavně toho, aby nás nekontaktovala v budoucnu, až se jí „zachce“.

Těším se na povídání o tom, jakou cestou se budete ubírat a držím ti palce, aby to všechno rychle ubíhalo a ať už to bude jakoukoliv cestou, tak aby brzo byl ve vašem náručí ten malý uzlíček štěstí :-)

Kaitlin

 
Vendelina1
Povídálka 48 příspěvků 03.01.05 07:28

Ahoj Kaitlin!HOlky ze Zebřiček mi říkaly ať se na tebe obrátím, že s tím máš své zkušenosti.Na FOD se chci obrátit z více důvodů.Kdyby šla p´římá adopce, byla bych moc ráda a ne ve všech případech se s bio matkou musíš setkat.Někdy ani nechce vědět tvé jméno ani adresu a dá rovnou souhlas. Já vím, že pak jsou tam ty obávané dva měsíce, ale asii s padesáti případů, které byly loňský rok, se to stalo jednou. Druhý důvod je ten, že tam mají takový svůj dětský domov klokánek ( je docela nový) a starají se o děti, které byly někomu odebrány za zanedbání pěče, pro týrání atd.O ty děti se starají tety v normálních rodinných domcích a pravidelně je umisťují do rodin. Děti se tak vyhnou kojeneckým ústavům a jsou téměř v rodinném prostředí. Jedna paní tam psala příběh, že prošla přes magistrát adopčními testy a na FOD si zašla spíš jen „tak“, a za tři měsíce jim volala)i ať si přijdou pro mimi. Nevím, je to všechno rychlejší. Rizika smaozřejmě větší, ale zase šance na novorozeně. AŹ tam zajdu budu vědět víc.
HOlky moc děkuju za rady a příspěvky. Piště,pište, ať jsem chytřejší!
Vendelina

 
Anonymní  03.01.05 10:47

Ahoj holky.
Jsem na tom odmala stejně jako Vendelina, toužila jsem po adopci ještě dřív, než jsem myslela na početí vlastního miminka. Teď máme dvě děti. Chlapečka a holčičku a přemýšlíme nad tím, že třetí dítě si opravdu adoptujeme, protože mým snem je, mít velkou rodinu. Zatím jsem se o to nijak aktivně nezajímala, nebylo to aktuální a tak si ráda přečtu všechno, co tady o adopcích napíšete. Co všechno obnáší ten předrodičovský kurz? Budeme se ho muset účastnit když už máme dvě svoje děti? A je adopce snadnější pro páry, které už děti mají, nebo pro bezdětné?
Mějte se zatím moc hezky. Šárka

 
ploutev
Nováček 4 příspěvky 03.01.05 11:34

Ahojky holcinky a vubec vsichni co tu ctete!
My jsme v situaci, ze mame svoje 2 deti, 10 let kluk a 15mesicu holcicka. O adopci jsme uvazovali dlouho, jeste pred tim, nez se nam narodila holcicka. Mam zavazne zdravotni problemy a manzel i doktori se bali o muj zivot v pripade tehotenstvi. Do 5 mesice me presvedcovali, ze potrat bude lepsi, nez takhle trpet. Prezila jsem silou vule na hadickach a 20ti lecich denne. Modlila jsem se za zdravi miminka, a dobre to dopadlo. Vzdy jsme chteli 3 deti, ale pri zmince o dalsim tehotenstvi manzel zezelena hruzou a obvinuje me z hazardu, ktery si nemohu dovolit, protoze se musim starat o rodinu a ne zas rok lezet na pristrojich…asi ma pravdu.
Tak jsme tedy obvolali instituce, ktere nam rekli co delat …vypisy u rejstriku trestu, danova priznani, dotazniky, zivotopisy, psychotesty…atd. Na rodicovsky kurz jsme nemuseli (kdyz mame svoje deti)…ale co me osobne nejvic odrovnalo, kdyz nam soc. pracovnice na od. nahradni rodinne pece rekla, ze jako rodice s 2ma detmi mame malou sanci na dite (jako do pest. pece, tak adopce), ze jednoznacne uprednostnuji rodiny BEZ deti. I kdyz jsme uvedli, ze nam nezalezi na pohlavi ditete, zdravotni problemy (vyjma tech, co se vylucuji se zivotem …tzn…cekani na transplantaci…), vek jsme omezili do 10let. Proste nam tu rekli, ze nas tam maji v evidenci, ale at si nedelame iluze. Chtela jsem se uz na vsechno vykaslat, ale pak jsem zase videla nejake opustene, zmlacene dite…
To me postrcilo k jednani s FOD, tam je to daleko schudnejsi, to ze mame svoje deti nikomu nevadi. Radi bychom zkusili primou adopci, nebo i vetsi dite …tak uvidime jak to dopadne.
Drzim Vam tu vsem vsechny PALCE!!! a preju krasny den
Ploutev

 
DanaS002
Kecalka 275 příspěvků 03.01.05 12:20

Ahojda holky,
všechno co tady čtu je velice zajímavé, ale zároveň mi jezdí mráz po zádech. Když čtu čím vším musí člověk projít a doložit, aby mohl mít doma to největší štěstíčko. Všechny Vás tady vidím jako bezvadné maminy a moc Vám přeji, aby tomu kdo uvažuje nad adobcí vše klaplo a co nejdříve jste se dočkaly. Hlavou se mi však honí a musím to napsat, že pomalu každá a promiňte mi ten výraz cuchta je plodná o děti se nestará a ty potom vyrůstají v absolutně nevyhovujícím prostředí. Zajímalo by mě, když např. psychotesty nevyjdou podle očekávání (třeba kvůli maličkosti) jestli je šance dostat dítě do péče. Taky mě díky Ploutvy, která psala o doložení daňového přiznání atd…zajímá, zda normálně vydělávající rodina (dejme tomu cca 20-24 tis. měsíčně čistého za oba) má šanci získat dítě, když platí třeba hypotéku 6-8 tis. měsíčně. Jsou rodiny, které žijou díky svým dětem z dávek a doopravdy by mě mrzelo, kdyby jinak zaopatřená rodina kvůli hypotéce dítě nedostala.
My se s manžou o mimčo snažíme od srpna, zatím věřím v to, že vše dobře dopadne, ale to ale taky někdy hlodá.
S držením pěstiček Vám všem Dana

 
ploutev
Nováček 4 příspěvky 03.01.05 16:34

Ahojky,
nevim presne kolik penez nad zivotni minimum musi rodina vydelavat, protoze my vydelavame dle tabulek dostatek. Ale na od. NRP jsem potkala pani, ktera se tam zrovna kvuli tomu hadala se soc. pracovnici. Ona jako prodavacka 7,500 a manzel zednik cca 12,000 a neprosli. Soc. pracovnice rikala, ze musi zvazit, aby kdyz zena zustane s ditetem doma, aby bylo dostatecne fin. zajistene. Dle meho nazoru, kdyby meli vlastni deti, taky by museli vyjit…
Presne udaje jsou dostupne na urade.
Ploutev

 
Anonymní  03.01.05 16:54

Vendelino, jestli jeste neznas stranky www.adopce.com, tak se tam mrkni, treba se dozvis jeste neco noveho. Lenka

 
Anonymní  03.01.05 17:23

Ahoj Vendelíno, s tím FOD je to trefa do černého a možná se ti splní i ta tvoje představa o krátké „dodací lhůtě“.Už jsem o tom tady na emiminu jednou psala.Moje sestra si vzala přes FOD holčičku 4 dny starou rovnou z porodnice a trvalo jim to jen 3 měsíce.Jak ale sama uvidíš,budeš muset mít splněné všechny státem zadané školení a psychotesty atd…a potom už v tom takový problém nebude.Horší bude čekání jestli ti biologická matka nebude chtít mimi vzít, na to má právo ze zákona.Sestra právě teď prožívá to hrozné čekání a strach.Všechna rizika ti ale prozradí na FOD a je na tobě,jestli do toho budeš ochotná jít. Držím palečky ahoj Stáňa

 
jufka
Kecalka 361 příspěvků 04.01.05 06:35

Ahoj Vendelino,
vezmu to z jineho konce - ve 28 letech jsme adoptovali s byvalym manzelem 14 mesicniho chlapce, o pet let pozdeji 4 mesicni holcicku. Ted je mi 38, jsem podruhe vdana a v listopadu se mi narodila dvojcata, chlapecek a holcicka, takze najednou mam deti 4, coz je v panelakovem 4+O docela husty:-) Drzim palce, pokud bys neco chtela vedet, rada odpovim.

danca + 2 mimi z Listopadek a prosincatek

 
Anonymní  04.01.05 09:41

Ahoj holky, to je ale příspěvků!!
Omlouvám se, že nestačím reagovat jednotlivě, jsem v práci, tak to shrnu.
Stránky www adopce.com znám.
Moc vám všem děkuji za rady a hrozně mi to pomáhá. Já jsem včera volala na FOD. Ozvala se mi moc příjemná paní a řekla, že musíme zajít na magistrát podat žádost a projít všemi státem určenými psychotesty. To jsem samozřejmě čekala.Pak m ě moc potěšila, protože mi řekla, že pokud bychom si chtěli s někým promluvit co nás čeká a tak, tak si můžeme domluvit schůzku. Příští týden v pondělí tam jdeme s manžou.
Jinak taky jsem četla, že spíš upřednostňují rodiny bez dětí, protože nemusí zkoumat, jestli to to vlastní dítě unese.
Některá z vás psala o tom, že teď má čtyři děti, omlouvám ,se že už nevím která!!!Ale chtěla bych na to říct, že mně je sice 23, ale měla jsem to štěstí, že jsem zdědila velký, jen 16 let starý dům se zahradou.Máme dvě auta a tak různě. Nic hogo fogo,ale myslím že klidně čtyřčlenýá rodina by se vlezla. Jen ten jeden pokoj, co máme pro jedno dítě, je tak pro tři!!:-)
HOlky zítra mám volno, tak budu mít spoustu času reagovat, ale teď tu kolem mně pořád brousí manageři, tak musím letět!!Ale vůůůůůůůůůůůbec se mi nechce!
Papa VEndelina

 
Katia
Stálice 88 příspěvků 04.01.05 10:04

Hojky Vendy resp. Vendelino, budu ráda, když budeš o tom info, páč mě to zajímá taky. Sice doufám ještě ve své vlastní porozené dítě, ale na druhou stranu se vůbec nebráním představě mít dítko adoptované. FOD stránky navštěvuji . Každopádně budu ráda, když podáš info co a jak na magistrátu…ju? Tak zatím..letííí­íím makat

 
Anonymní  04.01.05 10:56

Jasněže podám p o d r o b n é info!!!!!
Vendelina

 
gothic
Ukecaná baba ;) 1436 příspěvků 04.01.05 19:32

Ahoj Vendelino, neviem, ci ti to uz niekto poradil, ale skus www.adopcia.sk, je sice slovenska, ale mozno pomoze a prajem vela uspechov, nech to cim skor vyjde.

 
Dadla
Ukecaná baba ;) 1930 příspěvků 04.01.05 23:16

Ahoj Vendelíno a všechny ostatní :o)))

Chtěla jsem jednotlivě reagovat, ale nějak nestíhám a teď už se mi zavírají oči. Jen bych napsala tolik, že do přímé adopce bych taky nešla, a to přesně ze stejného důvodu jako Kaitlin. Bála bych se kontaktu s biologickou matkou. To bych asi nezvládala.

Dostali jsme ale ještě jednu nabídku „adopce“, ale to je na dlouhé povídání, tak to napíši někdy příště (až nebude manža doma a já na to budu mít klid :o)))

Mějte se krásně a já zase brzy příjdu :o))))
Dadla

 
Anonymní  13.01.05 10:39

přeji Vám hodně štěstí ,náhodou jsem se podívala na tyto stránky a musím se sVámi podělit ,mám doma totiž už 6 let mrňouska,kterého jsme si s manželem přivezli v jeho 3 měsících a jsme štastni

 
adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 14.01.05 18:34

Ahojky Vendelino,

obdivuju tvé odhodlání, tvou odvahu jít do adopce a moc držím palce, aby se ti to brzy podařilo. Je fajn, že máš v manželovi oporu. S ním to čekání určitě bude snesitelnější. Řeknu ti, že jsem byla docela překvapená kolik holek má problémy s otěhotněním a kolik uvažuje o adopci…
Tyto stránky jsem objevila teprve nedávno, zdají se mi moc fajn. I já mám problém s otěhotněním a bojím se, že nakonec jediná možnost, jak mít dítě, bude adopce. Proto taky uvítám tvé pocity a rady jak na to :-) A uvažuju, že si taky založím vlastní deníček.
Měj se krásně a těším se na další informace, pa Adka

 
kikina4
Kecalka 228 příspěvků 19.10.15 14:01
Adopce

Ahojky chtěla jsem sezeptat kolik musí mit let kyz chceme adoptovat dite prosim o radu předem děkuji

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama