Brusinčata - 36. díl - Námluvy

Rodičovství

Ahoj holčiny a miminečka! Tak je tu opět nový týden a s ním i deníček. A jak sem slíbila, tak i plním a přinášíme (teda já a Míša_L) hlášení z námluv Mišutky a Martínka. Ve středu ráno jsem se vypravila se známou a tátou do Prahy, kde jsem se nechala vy:,(it (Mišutka zatím byla u babičky se zamraženou sklenkou mléka a zeleninou k obídku ? vše by proběhlo ok, kdyby se mi ráno nepozvracela a neměla prázdnej žaludek, a tak jsem ji ještě narychlo před odjezdem za velikého pokřiku táty, že mám dělat že spěcháme, krmila) a utíkala jsem na metro.

Po Míšině navigaci po telefonu jsem dorazila k Míše a Martínkovi.
V Praze jsem se chtěla podívat na kočárek ? golfáč pro Mišutku, ale bohužel jsem ho nepořídila (to je dlouhá internetová story). Pak už jsme se rozjeli směr východ ? Pardubice.
Cesta byla ucházející, Martínek většinu prospal, a tak jsme mohly drbat a drbat. K našim jsme dorazili za poledne a akorát mi to tak vyšlo, že jsem Mišutku nakrmila a nemusela dostávat mražáka.

Až do podvečera jsme trávili Palermo u bazénu na zahradě. Mišutka se poprvé koupala v chlorovaný vodě v bazénu a následky to naštěstí nenechalo. Martínek nám předvedl své dovednosti v potápění (hodně se to líbilo mojí babičce, která z toho byla unešená, jak se tak malý dítě může potápět a jestli ho náhodou Míša neutopí?) Pak Martínek předvedl lezení, to se zas líbilo mě a představte si, fungoval jako taková malinká sekačka na trávu. (Hlodal sedmikrásky a moc mu chutnaly - asi aby byl krásný.)
Pak jsme naskákali do auta a jeli jsme k nám domů do paneláku, kde se Martínek začal vrhat na Mišutku v autosedačce ? vše zdokumentováno ? a začal ji houpat. Pak už jen vykoupat, nakrmit a spinkat. Samozřejmě že nám to dětičky neulehčily a než usnuly tak to chviličku trvalo, ale nakonec se zadařilo. Udělaly jsme si večeři a pak už jsme jen žvanily a žvanily a žvanily až do 1h do rána a ?hubu? jsme zavřely snad jen když jsme šly spát, a to každá do jiný místnosti. Ještě teď se z toho nemůžu vzpamatovat.
Nicméně v půl druhý se Míše nelíbilo, že mi vržou dveře od koupelny a záchodu, a tak se rozhodla, že je namažeme. Tak jsme ihned vysazovaly dveře a mazaly panty? no nás někdo pozorovat, tak řekne baby bláznivý? Ale to ještě zdaleka nekončilo. Míša se ještě rozhodla, že zlikvidujeme všechny mouchy, co se mi uhnízdily v ložnici a šly jsme je vyvraždit. Pak přišel na řadu pavouk ? křížák co se mi tam producíroval. Poté okolo 2h následoval zasloužilý spánek.

Ráno jsme se probudily a skoro jsme neměly očička. Jen ty děti byly plné elánu. Po snídani jsme vyrazili na zahradu k našim a nakonec z plánovaného Míšinýho odjezdu okolo 15h byl odjezd v 19:30h. Domluvily jsme, že další týden přijedeme zase my s Mišutkou do Prahy a jak jsme slíbily, tak jsme i splnily a dnes jsme se ocitly v plné kráse v Praze. Sice jsme skoro zas neodjely (jak jinak, ale to by bylo skoro na new deníček), ale nakonec jsme dorazily. Sešly jsme se s Brusinkou a Amálkou na Letné v parku.
Dětičky si polezly po dece, teda kromě Mišutky, ta si skromně polehávala na zádech nebo bříšku, zdrbly jsme co se dalo a pěkně si užily odpoledne.
U Míši jsme zápasily s cestovní postýlkou, nedařilo se nám ji rozložit. Poté, co jsem ji chtěla vyhodit z okna, protože jsem si skřípla do ní ruku, se to povedlo.

Mišutka už spinká a Martínek chuďátko brečí, protože ho pobolívají zoubky, a tak Míša uklidňuje.
Toť zprávy z námluv, které sice pokračují, ale o tom až někdy jindy.

Papa Darka a Mišutka 7 měsíců

Tak a teď dáme prostor k vyjádření se z druhé strany? Míše.
P.S. Nepíšu tu na CZ klávesnici a hledám tu háčky a čárky jako divá. :o)

Ahoj holky, Darka zas přehání, huba z toho tlachání bolela jen jí, protože ten pant za celý den nezavřela. Upřímně řečeno mě nepustila ke slovu.
Jinak musím říct, že mě celá její rodina nadchla, maminka se o mě starala jako o vlastní, snášela mi modré z nebe ? obídky, svačinky, večeře, grilování ? no paráda. Babička mě nabalila vajíčky a bylinkami. Budu jim muset poslat trochu chutného vinného moku z Moravy.

Pa

Míša a Martínek

Váš příspěvek
pasanek
Povídálka 28 příspěvků 19.08.04 13:14

Ahoooooooooooj Holkyyyyyy!!!

Teeeda Vy si uzivate namluvy o 106 - to je moc fajn!!!!
My s Tomikem taky jedeme pokracovat v so. v namluvach :-))) (jééé píšu zase bez čárek a háčků - pardon - nechce se mi to přepisovat:-))
V so razíme za Aničkou!!!!!Tak pak taky nějak písneme.
Jak přežíváte ta vedra v Praze - to si fakt neumím představit!!
Líbněte Míšutku i Martínka:-)))
papapa Tomík a Iva

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 20.08.04 07:35

Ahojte!

Koukám, že námluvy jsou v plném proudu:-) My už se těšíme na Tomáška, až k nám zítra přijede. Áňa se kvůli němu už naučila plazit!!!! Zpočátku to vypadalo dost komicky, samozřejmě to brala stylem Meresjev, ale ještě to vylepšila na ochrnutýho Meresjeva (tahala všechno jednou ručičkou):-))) Včera už kromě ruček zapojila i jednu nožku, tak byla pro změnu jak postřelená. Do zítřka to bude muset ještě vypilovat:-)) Taky už nabírá rychlost, takže má za sebou i první karambol… (a já jsem pochopila, proč už tolik nepíšete).

Dál se musím pochlubit, že je Áňa od úterka zubejda!!! Zatím jenjednozubec, ale to přijde.

A to nejkrásnější jsem si nechala na konec - od včera jsem teta!!!! Áňa má sestřenici Elišku!!!! Brácha už poslal fotky a ta je táááák krásná, úplná princezna:-))

Už tu po mně někdo řve, tak se loučím.

Lajka + plazivá zubejda Áňa (7,5m)

PS: Míšo, strašně nám vržou dveře od balkonu, nechceš se stavit? :-))))

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 20.08.04 13:03

Ahoj holciny!
Tak jak je? Dnes je super hnusne tak by se mohly objevit i nejake prispevky. Misa prave usla a tak se zapojuju i ja. :)
Musim to uvest vse na pravou miru, protoze nez se poslal clanek, tak to proslo pre¨s cenzuru Misu. :)Tu hubu sme pouzivaly obe a ne jen ja… ale to vam je asi jasny a nemusim to nijak vyvracet. :)
Jinak v Praze bylo blaze. :) Az na par veci jako je treba ze me stipla vosa. :) Ale Misa bylinkarka byla hned ve strehu a osetrovala me obkladama z jitrocele a tak se obeslo bez vetsiho otoku. Pak sme byly v ZOO (ja PArdubicacka sem ji tu zoo musela ukazat a provst ji tam :o) ) a tak sme si udelali peknej den. Ne ze by to deticky nejak zajimalo, ale aspon sme se podivaly mi. :)
posledni den sme jely navstivit Natalku a Sklebounky ale o tom urcite napise Misa nebo NAtalka az se dostane k pocitaci, protoze ja si jich moc neuzila, protoze sem se pripravovala na cestu domu, uspavala sem Misutku a kdyz se mi to povedlo prijel pro me brach a uz sme pelasili smer PArdubice. :)
tak dopoobedvala sem tatranku a caj a jdu neco delat nez se to zvire probudi.

Tak papa a zatim!
Darka + Misutka dnes 7m

P.S. LAjko: ty dvere sice nevrzou, ale ted se zas prozmenu porad zaviraji. :)

Jirina
Neúnavná pisatelka 15318 příspěvků 20.08.04 22:43

Ahoj Brusinčata,
hlásíme se po delší době, nějak nestíháme. Minulý týden jsme tu měli bratrance, takže po večerech nebyl čas sednout k počítači, teď jsme byli 3 dny v Beskydech na svatbě a vzpamatováváme se. Ještě jsem slíbila v neděli odeslat Jírův deníček, takže se musím činit. Za týden už zase píše Hanička, takže si zážitky schovám. Kdo je vlastně na řadě ještě před námi?
Barči deníček jsem přečetla se zpožděním, ale byl moc prima. Nejvíc mě pobavilo ?nechat řvát, dokud nebudí prvorozené?, to je velmi trefné :o)))

Návštěva Brusinky byla taky fajn, připadala jsem si, jako že se známe odjakživa. Janička se nám taky moc líbila, byla veselá a rozchechtaná a taky jsme se jí asi líbili (včetně našeho taťky), protože po nás ochotně lezla a smála se. Jíra jí říkal ?Janíka?, podle vzoru ?Haníka? a ?mamíka? :o))) Tak Janičko, nechtěla bys radši Jíru, když se Ti Janek tak dlouho neozývá???
Marti omlouvám se, že jsem neodpověděla na SMS. Hanička je narozená v 6:00, můžeš mi zjistit ten ascendent? Jestli by to bylo možno i u Jíry, ten je 5.9.2002 v 22:5­5 hod.

Minulou sobotu jsme slavili Haničky svátek a v pátek odpoledne (když měla přijet Brusinka) jsem pekla dort. Když jsem ho dala péct, nechala jsem ho hlídat manžela a narychlo se rozhodla jít s Háňou Brusince naproti. Ušla jsem kousek a telefon. Volá manžel: dort přetekl! A co prý má dělat. Tak jsem poradila vložit pod něj plech, dort dopéct a druhý den jsem si smlsla na čištění trouby :o)))

Slíbený recept:
Piškotový dort s pudinkem
(původně to má být koláč, ale já to dělala do dortové formy a rozkrojila a plnila uvnitř, jinak se to má jen potřít).

5 vajec, 250g práškového cukru ušlehat do pěny, přidat 1 dl vlažné vody a 1 dl oleje a opět vyšlehat. Přidat 250g polohrubé mouky a 1 prášek do pečiva. Vlít na vymazaný plech či do formy.
Podle návodu na obalu uvařit pudink (karamelový, vanilkový). V případě koláče 2 pudinky, podle velikosti formy na dort stačí jeden, to byl důvod přetečení. Ještě teplý pudink vlít do syrového těsta, péct při 200 stupňů cca 30 minut. Pozor, pudink ztuhne až po vytažení z trouby, takže při píchání špejlí se jeví jako syrový!
3 zakysané smetany utřít s vanilkovým cukrem a skořicí a potřít hotový koláč (nebo i dovnitř dortu). Já dort ještě zdobila šlehačkou (Rama na šlehání) a skořicí jsem navrch napsala HANA. Haničce dort moc chutnal, i když jsem se původně nechystala jí ho moc dopřát, ale když ona se po něm vrhla, že to se nedalo :o))) Víc o oslavě napíše sama Hany.

Ahoj Jiřina s Háňou, 9 měsíců

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 22.08.04 08:39

Nazdárek,
námluvy Tomáška s Aničkou se pomalu chýlí ke konci a my se až teď dostáváme k tomu, abychom o nich podaly jakés takés hlášení.
V prvé řadě musím napsat, že Tomášek perfektně leze, hezky po kolínkách, žádné plazení jako Áňa. Taky už pěkně sedí a má šest zubů!!! O tom, že je to fešák, se snad ani nemusím rozepisovat.
Jinak se dětičky k sobě mají, dokonce proběhla i výměna slin - když Áňa ukradla Tomčovi dudlík a dřív než jsme stačily zasáhnout, strčila si ho do pusy a dudlala a dudlala. To, že si navzájem ožužlali hračky, zřejmě jaksi patří k věci.
Tentokrát si Tomášek s sebou nechal přivézt i vlastní lože, takže žádné postelové scény se nekonaly. Každý chrupčil hezky ve svém. Na to, že jsme všichni 4 nocovali v jednom pokoji (víc jich totiž nemáme:-))) a tátu jsme ubytovali v kuchyni) nebyla ta noc až tak hrozná, i když kolem půlnoci to vypadalo, že se nevzájem budou budit až do rána, ale nakonec to ustáli a naše kojo pauza kolem třetí Tomíka vůbec nerozhodila.

Pošlu to a předám žezlo (=klávesnici) Ivě.

Lajka + Áňa prskající

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 22.08.04 08:52

Pokračování - o námluvách Aničky a Tomíka:-)
Iva: Ahoj všichni kamarádi - jak už psala Laječka - námluvy se nám skoro chýlí ke konci - Tomík byl při této návštěvě trochu pasivnější:-)myslím tím v jeho obvyklém osahávání Aničky - asi se trošku zarazil, když jsme měli tu možnost poznat Aničky babičku, která nám řekla"Á tak to je ten další ženich v pořadníku…"No, umíte si představit to zklamání????? Prý v pořadníku!!! Asi se lekl, a tak dělá slušňáka - dělí se o hračky a když jsme včera odpol zkou´šeli Tomíka dát do jeho cestovní postýlky k odpolednímu spánku = oddělili jsme ho od Aničky - byl naprosto smutný a zoufalý - tak se Ti naši manželé (nastávající) k sobě snažili dostat i přes síťku - hladili si ručičky atd - bylo to hodně dojemné - přirovnala bych to k loučení vojáků, kteří rukovali na vojnu na 20let:-)))
Jinak Aninka je pořád stejně krásná - pořád se na nás usmívá, prská si, osahává nás…:-))) Nestačili jsme se s tomíkem divit, jak se nám Anička spravila rozkošné faldíky, které vypadají jako oobrovské svaly, jimiž je ochotna bránit našeho vychrtlého Tomíka:-)))Tak už jsou role mírně předurčené:-)))
Budeme pomaloučku končit - má si pro nás přijet taťulín a pak nás čeká 150km zpět. Zatím pááááááááááá Tomík a Iva

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 22.08.04 10:55

Ahoj holky,

Tomíku, Aničko - tak vy jste se také družili, to ten název „Námluvy“ je celkem trefný. Janička s Haničkou a Jírou se taky poznávali, ale v tomto případě zřejmě nešlo o námluvy - i když…???? Jíra už je velký chlapák a Janča je kus ženské, ta by si s ním hravě poradila :o)))

My se taky sráželi, kromě Mišutky jsme se viděli s Amálkou, Janičkou a Šklebounky.
Holky, tak jak Natálka působí bombmarďácky tady v deníčku, tak taková je i ve skutečnosti. Velmi jsem se s ní nasmála, zejména mě rozesmála tato situace: Natálka dává Šklebounkům lučinu, ptám se, jak jim ji podává a ona nato - Mažu jim ji na rohlík, oni si s tím poradí :o)))))))))))))­))))))))))))))))))))))
Obě děti jsou stráááášně hodné, sami si hrají, sami usínají no paráda.

My dnes odjíždíme na Vysočinu, kde bude probíhat celotýdenní kurz plavání. Po návratu vám dám reference, už se nemůžu dočkat. Koná se to v Hartmanicích

Končím, jdu balit, žehlit, zašívat a vařit, ve 2 hodiny chci odjet, to to asi nestihnu, že? Tak to vaření vypustím nebo raději to žehlení nebo zašívání? No jdu balit.

Papapa
Míša a Martínek 8 mšsíců

.

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 24.08.04 22:35

Ahoj Holciny!

Mam vas vsechny (no, moc vas tu teda neni… :o)) pozdravovat od Marty a vzkazat ze maji pocitac v opravne a tak se nedostane vubec na emimino. TAky poslala posledni miry Pati …9600g a 76 cm.

JInak vcera sem byla s Misutkou na kalmetizaci a podle doktorky nic moc. Ve 2-3 letech pujde Misa na prezkouseni protilatek a pripadne preockovani.
Jinak se Mise jaks taks ekzem ztratil a to po ty Vitaminovy masti co ste tu probiraly… Infadolan, erevit, a Kalcium a zacala brat jeste homeopatika a je uplne skvela…(doufam, ze sem to prave nezakrikla a zitzra rano se neprobudi s nohama jako ropusak.....)
Jinak jsme dens byly taky na kontrole v poradne a nase aktualni miry v 7 mesicich jsou… 7730g a vysku nevim, nemuzu najit ockovak. :o) Uz jsem ho nasla ale stejne vysku nevim. :o)
Tak pozdrav od Marty jsem vyridila a tot uz odemne vse… tak papa a pozdravujte milacky - miminka. :o)

Darka a Misutka

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 25.08.04 00:16

Ahoj holky!
Dovolila jsem si vybrat pár … (no, trochu více pár … je jich toliká moc, že jsem to hodne, hodne zredukovala :o) ) … fotek z Martínkovích a Mišutčiných námluv jak v PArdubicích, tak i v Praze.
 Darka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.04 11:21

Ahojky!

Po dlouhé době zdraví všechny Brusinčata a jejich maminky Sýkorka a Janek. Máme se skvěle, děláme obrovské pokroky a bohužel nemáme čas na internet, ale snad se to ve školním roce zlepší a trochu se rozepíšu.

Mějte se fajn
Sýkorka a Janek 9 m

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 25.08.04 19:31

Ahoj,

tak my jen krátce. V pondělí jsme byli s týdenním předstihem na 8m prohlídce - 7,90kg a 69cm. Předpokládám, že z klubu hubeňourů je Áňa definitivně vyloučená.
V úterý jsme jeli na kalmetizaci (vše ok, přeočkování v 11 letech) a taky trochu pomoct našim se stěhováním. Večer mi už bylo trochu „blivno“, ale zvládla jsem ještě vykoupat, nakrmit a uložit Áňu. Zalezla jsem do vany a viroza udeřila vší silou, takže jsme spali s lavorem u postele. Áňa je naštěstí solidární, takže se v noci vzbudila jen jednou, dopoledne spala skoro 3 hodiny a já s ní. Po obědě ji vzala ven babička a já pro změnu spala. Už jsem do sebe vpravila dva rohlíky a když se moc nehýbu, není mi nijak zvlášť blbě.
Abych nezapomněla - Áně se prořezal dnes druhej zub!
Mizím na kutě. Nějak jsem dnes asi málo spala:-)))

Mějte se zdravě,
Lajka + Áňa (skoro 8m)

Jirina
Neúnavná pisatelka 15318 příspěvků 26.08.04 19:49

Ahojky,
nějak nám vypadl deníček, tak jsem ho napsala dřív a právě ho odesílám, tak strpení. Doufám, že se zase nesejdou dva :o)

Ahoj Jiřina a Hanička

Vložit nový komentář

Všechny deníčky uživatele

Brusinčata - 50. díl ? Alergie