Den Blbec

Když se daří, tak se prostě daří.

*

Existují dny, kdy je vše prozářeno sluncem. Takové bychom rádi prožívali znovu a znovu. Vyskytují se ovšem i dny jiné. Na ně bychom nejraději zapomněli a poslali je do propadliště dějin, pokud možno expresní rychlostí. Jeden takový mě letos potkal.

Nad ránem, někdy kolem čtvrté, mi zapípal mobil. „Co se, probůh, děje,“ pomyslela jsem si a celá rozespalá se vydala do kuchyně, abych zjistila, kdo je tím narušitelem mého sladkého spánku. Sms od manžela, v tu ránu jsem byla dokonale probuzená. Manžel mě nikdy při svých nočních cestách do práce nebudí. Něco se muselo stát. Plna strachu otevírám sms a očima přelétávám těch pár slov: „Srna, auto v prde…“

Zavírám dveře do ložnice, abych nevzbudila děti, a vyděšeně volám manželovi, chci se ujistit, že je v pořádku. Po krátkém vyzvánění mi telefon zvedá. Dozvídám se, že jel naštěstí velmi pomalu, srna poskočila a pokračovala ve své cestě neznámo kam, jemu se naštěstí nic nestalo, ale jelikož si ve světle mobilního telefonu všiml prasklého nárazníku, volal policii. Teď čeká někde mezi poli, až muži zákona dorazí, auto je prý normálně pojízdné, tudíž po vyšetření pojede do práce. Spadl mi balvan ze srdce, následky mohly být horší.

Představa manžela opuštěného, ve čtyři ráno, kdesi mezi poli, mi nedovolí znovu v klidu usnout. Noc se mi zdá nekonečně dlouhá. Musela jsem ale přeci jen na chvíli klimbnout. Kouknu na budíka a jasně vidím 6:30. No vida, čas vstát a vypravit nejstarší ratolest do školky. Budíka zamačkávám, před probouzením dětí volám znovu manželovi, abych se ujistila, že je vše, v rámci možností, v pořádku. Tvrdí, že ano. S policejním protokolem v kapse je na cestě do práce. „Uf,“ oddechnu si.

Budím ta naše zlatíčka. Dostat je z postele se mi dnes nedaří tak snadno, jako jindy.

Nasnídáme se, vykonáme nezbytnou hygienu, oblékneme se a hurá směr školka.

Po příchodu na ulici mi je trochu divné, že je poměrně velká tma, vždyť včera jsme šli prakticky za světla. Ani ten provoz aut není tak silný jako obvykle. Po chvíli zjišťuji, že okna školky nám nezáří v ústrety. Vše mi začne býti více než podezřelé.

Vytahuji mobil z kapsy, zírám na displej a nevěřím tomu, co na něm vidím: 5:59. To snad není možné, rozrušena manželovým nočním dobrodružstvím, jsem se o hodinu překoukla. Omlouvám se dětem za zbytečně brzké vstávání. V duchu děkuji, že to do školky máme jen cca 200 metrů. Měníme směr a vracíme se domů.

O necelou hodinu později se vydáváme ke školce znovu, tentokrát již úspěšně. Automobilový ruch je na stejné úrovni jako obvykle a okna školky vesele září do dáli. Člověk by si řekl: *„Na jeden den bylo toho vzrušení až až.“ Ale ne, to ještě nebyl konec.

Dopoledne proběhlo hladce. Poklidila jsme, co bylo třeba, nachystala oběd a před dvanáctou jsme se vydali vyzvednout synka. Ne, nebojte, hodiny umím, ranní mýlka se neopakovala. Syn už byl najedený, a tak jsme pospíchali domů, abych mohla uložit k odpolednímu spánku nejmladší robě. Kluci zalezli do pokojíčku. Vytáhli stavebnice a autíčka. Mně se podařilo slečnu uspat záhy.

Nepovažuji se za žádnou biomatku. Jsem ale ráda, pokud vím, co mají moje děti na talíři. Po přečtení mnoha článků o prospěšnosti křepelčích vajec pro lidské zdraví bylo rozhodnuto, ty musím mít. Do sklepa jsme umístili 15 slepiček křepelky japonské nosné. Proč do sklepa? Neboť, aby začaly snášet ten zázrak přírody, musí k tomu mít vhodné podmínky. Jednou z nich je stabilní teplota.

Jelikož nechci, aby případné návštěvy pocítily, že máme ve sklepě malou drůbežárnu, čistím každý den křepelkám jejich ubikaci. Využívám k tomu právě chvilku, kdy nejmladší potomek spí. Zaběhla jsem do pokojíku, upozornit kluky, ať nekřičí, neboť jdu čistit koko a vůbec by se mi nehodilo, kdyby vzbudili sestřičku. Přikývli. Letím do sklepa, vyndávám trusník. Běžím ho vysypat na hnůj, osprchovat hadicí a následně vrátit zpět.

Z pokojíku se začíná ozývat hádka o autíčko. Nevadí, že jich kluci mají mraky, teď prostě oba dva potřebují nutně to samé. Snažím se dělat co nejrychleji, představa ukřičeného batolete, vytrženého z odpoledního spánku, mě nutí k překonávání rekordu v rychlosti čištění ubikace. Úplně zapomenu na rčení: Pospíchej pomalu.

Slézám schody do sklepa, v rukou neforemný trusník a nehoda je na světě. Úplně zapomenu, že pod schody je vyhloubená díra, do níž se v případě dlouhodobých vytrvalých dešťů stahuje voda. Padám do díry. V obou kotnících cítím silnou bolest a trusník, který upouštím, mi řádně nafackuje.

Snad jen silou vůle se belhám ze sklepa pryč. Oba kotníky pěkně natékají a získávají barvu dobře zralé švestky. Děti na mě zírají jako na zjevení. Neznají maminku ve stavu totální nepoužitelnosti. Najdu obinadla. Kotníky ovážu, abych zabránila ještě větší škodě, volám manželovi, jak šikovnou má ženu.

Ten den jsme si, doufám, vybrali smůlu na spoustu dnů, neřku-li let dopředu. Můj úraz měl však i drobné pozitivum. Nikdy jsem neviděla naše děti tak hodné a pečující.

Večer přijel manžel z práce, nešťastný ze šrámu na autě, snažil se mě přesvědčit, abych se šla podívat do garáže, jak jeho plechový miláček dopadl. Nakonec pochopil, že je jeho snaha marná, neboť by mě z gauče nevylákalo ani to, kdybychom měli v garáži auto po srážce se žirafou.

Toho dne jsem se zařekla, že budu vše dělat v klidu a s rozvahou.

Co myslíte, jak se mi toto předsevzetí daří plnit se třemi malými raubíři za zády? :-)

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
4566
15.10.18 03:45

Pekne - jj, kdyz se to s…, tak se to s… vsechno :mrgreen: A jak jsi to prosimte zvladla se o ty 3 kousky starat, potom ty dalsi dny, asi to bolelo dlouho - co jsi s tim mela, vyvrknute? Skolku jste predpokladam asi vypustili, co…ja si ve 2 letech maleho (dikybohu jsme meli tehdy jen jeho a ne treba dalsi mimino k tomu)ten kotnik zlomila, resp. ulomil se mi kus kosti, ta spicka. Doktor taky nechapal, co jsem na tom cviceni delala, jak se mi tohle podarilo. Stalo se mi to vecer, dojela jsem 1 zast.mhd domu (maly mel tehdy trochu teplotu, tak jsem si ani nevolala o odvoz a nechtela ani k dr.) a jeste 2. den jsem celkem fungovala, ledovala, ale nijak zvlast to nebolelo, myslela jsem, ze to mam opet jen zvrknute…muzovi se ale nezdalo, jak to mam otekle, ale prisel az odpol., takze jsme jeli na pohotovost a bylo z toho 5 tydnu v gypsu…to byla streda, Ct-Pa si vzala volno moje mami, ze se o malyho postara a od Po jsme pak byli u tchyne - tatka nam odjel na tyden na skoleni. Takze to bylo taky vesely, o klackach skakat za dvouletakem, kterej byl hned tady, zas tam, proste jsem ho nestihala…a tchyne at si ho pry zabavim a hlidam, at za ni neleze do pracovny, ze ji rusi…postarano jsem mela akorat o psa, venceni jsem fakt nedavala, jesteze maji barak se zahradou a mohli jsme byt aspon venku. Z bytu bych se dostavala blbe. A kdyz mi sadru sundali a uz jsem mohla aspon trochu na tu nohu zacit doslapovat (mela jsem nechodici), tatinek opet odjel na tyden a tchyne si mela prijet pro psa, ale „nejak ji to nevyslo“'…no, tak jsem to aspon hned pekne rozchodila venku s obema, nastesti bylo leto…jo, sportem k trvale invalidite.. :mrgreen: A jednou jsem malem sla do prace v nedeli a divila se, ze kluci nevstavaj do skolky (jako manzel se synem) :mrgreen: A to jeste navic ve 4 rano, nemohla jsem spat;-)

Příspěvek upraven 15.10.18 v 04:02

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
15.10.18 05:54

@Jahudka82 Školku jsme vypustit nemuseli, to by syn asi brečel, moc se mu tam líbí. :lol: Když přijel manžel v podvečer z práce, chtěl mě odvézt na pohotovost, ale věřila jsem, že je to jen vymknuté a nikam jsem nechtěla, bála jsem se sádry, jako čert kříže. :D takže jsem ledovala, stahovala, mazala mastmi, jak divá :D bolelo to docela dost tak čtyři dny, jedna noha byla horší, druhá o trochu lepší, jak začaly mizet otoky a modřiny, ulevilo se mi. Úraz se mi stal ve čtvrtek. V pátek jsem tu měla mámu, která si narychlo vzala dovolenou. V sobotu a v neděli byl doma manžel, do další středy u mě znovu byla mamka a pak už jsem začala jakž takt fungovat. No a jak bolest odezněla, začala jsem nohy lehce rozcvičovat a naštěstí se vše zahojilo bez trvalých následků a já už si ve sklepě dávám sakra pozor. :D to jsi měla také povedenou taškařici :zed: ať se daří a úrazy ať se nám vyhnou velkým obloukem

 • Nahlásit
 • Zmínit
15.10.18 06:50

no… ale aspoň ta srna to přežila ve zdraví :mrgreen: to byl teda den, držím palce (všem), jen ať je takových co nejmíň ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
15.10.18 07:01

@sinapis.alba :mrgreen: přesně takhle to komentoval můj drahý tatínek :D „Copak tvoje hnáty, ale hlavně, že srnce se snad nic nestalo.“ :D hezký den

Příspěvek upraven 15.10.18 v 07:01

 • Nahlásit
 • Zmínit
4566
15.10.18 07:59

@Jadala :lol: :lol: :lol: :palec: Neni on tatka myslivec nahodou? :lol: No, rozhodne se ale asi lip snasi vlastni bolest nez dite volajici o zachranku jako v predchozim denicku, co… ;) Tak aspon zes mela tu mamku na vypomoc. To jste teda husty, chovat ve sklepe slepice ;) A nesou aspon poradne? :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
15.10.18 08:08

@Jahudka82 ne, ne myslivec není :D to mi povídej, ve srovnání s nemocí mého syna, byl tohle čajíček :lol: nemám tam slepice, ale křepelky, jsem sice takový nadšený chovatel amatér, ale slepice bych si do sklepa nedala :D nesou perfektně v zimě, v létě je jim to jedno, od té doby co je máme, jsem nekoupila ani jedno vajíčko :pankac:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4566
15.10.18 08:38

@Jadala Ja vim, a cim to krmite?

 • Nahlásit
 • Zmínit
15.10.18 08:42

No ježkovi voči 8o . Tomu rikam den blbec :lol: .

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
15.10.18 08:46

@Jahudka82 používám různé obilniny, přes léto zelené krmení a kombinuji to se směsí speciálně namíchanou pro křepelky, to aby měly dostatek bílkovin. Snáší krásná vajíčka, vypadají spokojeně, tak snad se jim u nás líbí :mrgreen: :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
15.10.18 08:47

@Citronkalekninka Viď, zopakovat bych si ho fakt nechtěla :D hezký den

 • Nahlásit
 • Zmínit
4566
15.10.18 09:02

@Jadala Tak to se o ně asi dobře staráš :palec: To jsi dobrá, tři děti a v době, kdy aspoň jedno spí, ještě lítat do „kurníku“, ale určitě za to ten výsledek stojí - hlavně, když dětem vajca chutnají :lol: Mají jinou chuť a způsob úpravy než normální, nebo je to podobné a můžou nahradit normální vejce, jestli jsem to dobře pochopila? Občas se dají koupit i v krámu, ale zatím mě to nikdy ještě nenapadlo je zkusit, myslela jsem si, že je to jen taková specialitka pro nějaké echt gurmány :think:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4566
15.10.18 09:07

@Citronkalekninka Taky jsem si říkala, že to prostě nevymyslíš :lol: A za všechno může srnka a manžel :D Aneb na někoho se to svést musí :mrgreen: Na mě ten můj taky koukal jak zjara, když jsem je s malým (spali spolu v ložnici bo se k nám mladej tehdy stěhoval pravidelně a nedalo se tam s ním pak ve třech vyspat, jak se mlel, takže já se stěhovala do jeho pokojíčku, bo mě vždycky vzbudil) budila v Ne v 5 (místo v 6, ještě navíc změna času) jestli by jako neměli vstávat do školky:) Nějak jsem tehdy trpěla nespavostí, kolikrát když mě kolem té 3., 4. vzbudil, už jsem neusnula a šla radši něco dělat a do práce na půl 6., 6., to tam býval aspoň klid :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
15.10.18 09:10

@Jahudka82 Mám to jako koníčka. Vždycky jsem chtěla zvířata, tak teď, když tu možnost mám, ráda jsem ji využila a křepelky nejsou jediný živý tvor z říše zvířat, kterého vlastním :lol: Nahrazuji křepelčími vajíčky úplně bez problému vajíčka slepičí ve všem, co dělám, jen je potřeba jiný počet, kvůli velikosti. :D Chuťově mi přijdou jemnější, ale třeba je to jen můj pocit.

 • Nahlásit
 • Zmínit
15.10.18 09:55

@Jadala krepelci vajicka jsou luxusni. A jsou jemnejsi. Zloutek lip klouze do krku nejsou tak suche :-)

Příspěvek upraven 15.10.18 v 09:56

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
15.10.18 09:59

@Citronkalekninka něco na nich asi bude. O slepičí vajíčka děti moc nestály, ale tyhle baští s chutí :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4566
15.10.18 11:21

@Jadala Fakt,jo? No nas malej ji vajicka jen michany, tak nevim, jestli by poznal rozdil;-) A obcas dostavam od mami domaci, miva je od kolegyne. Tak to poznat samozrejme je :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
15.10.18 20:45

@Jahudka82 U míchaných těžko říct :D moji potomci mají nejraději vajíčka natvrdo a tam se rozdíl přehlédnout nedá :lol: ale to loupání, děs :zed: hezký večer :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4566
15.10.18 20:52

@Jadala :mrgreen: makacka piplacka jo? :D :palec: My mame akorat 1 zcela neuzitecnyho psa, kterej nic nesnasi, a hlavne teda nesnasi vysavac a mop - stejne jako panicek :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
15.10.18 22:02

@Jahudka82 přesně, děsná piplačka, některá jdou loupat líp a jiná hůř. :D Náš kocour nemůže vysavač ani cítit, stačí mu, že vidí, jak pro něj jdu a mizí pod postel a morčata jsou zase užitečná v buzení dětí. Mají snad šestý smysl, jakmile děti uspím, začnou pištět a mohu začít znovu :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
4566
16.10.18 04:25

@Jadala No, to mate dobrej zverinec, chtelo by to ty hlodavce naucit na buzeni spis rano, co? :mrgreen: Nebo prestehovat do sklepa ke krepelkam :mrgreen: :lol: Ale to by deti asi neprezily ;) Nas malej nastesti diky psovi uz po jinem zviratku neprahne, to by mel smulu ;) Staci mi chlupy ze psa a curbes od deti, uklizet bordel z dalsi haveti, to uz by me asi odvezli :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
16.10.18 08:03

@Jahudka82 Jo, jo můj soukromý zvěřinec. :lol: Od těch dob, co jsem obklopena dětmi, je to jeden z mých největších relaxů. :) největší bordel mi tu dělají potomci, kocourovi chlupy jsou tedy taky všude a vysavač se nezastaví, ale na 100krát vylitý hrnek, hračky roztahané na možných i nemožných místech, a spoustu dalších kousků, ani on nemá :mrgreen: říkám si, co budu dělat s volným časem, až děti povyrostou :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4566
16.10.18 08:06

@Jadala Jj, ani mi nemluv. U nas je ovsem asi nejvetsi bordelar tatinek…a mladsi mu solidne konkuruje, co ta dokaze vyrobit pri jidle… :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
16.10.18 08:13

@Jahudka82 U nás nejvíc bordelaří starší syn a sourozenci mu zdatně sekundují, když jsem včera jen tak letmo nahlédla do jejich pokojíku, zhrozila jsem se a zařekla, že Ježíšek nám letos žádné nové krámy nepřinese, už se vidím, jak to dodržím :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4566
16.10.18 08:14

@Jadala Ja relaxuju uklidem za soucasneho vyhnani zbytku rodiny na prochazku :mrgreen: Ten klid na to a nasledna sprcha jsou proste k nezaplaceni :lol: A jeste lepsi je vypadnout z toho bordelu uplne pryc - jednou tydne chodim na kurz orient. tance, od dalsiho pololeti az uz nebudu - doufam - kojit, chci pridat anglictinu. Vcera jsem prisla po 8., rocni mlade uz spalo, idealni stav. Nebo jdu aspon sama se psem ;) Ale je fakt, ze kdyz se jde ven, na vylet apod., tak se dost casto necham ukecat a jdu s nima, uzit si jeste posledni hezke teple podzimni dny - uklid neutece :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
16.10.18 08:32

@Jahudka82 Jéé, to opuštění hnízda ti závidím, nyní nemám nikoho, kdo by mi pravidelně hlídal a nejmladší také ještě kojím ale už jen ráno a večer. Příští rok jde mamka do důchodu, tak už se těším, že pohlídá, (ona se naštěstí těší také) a já budu moct absolvovat nějaká školení, než se vrátím do práce, abych nebyla úplný Mimoň :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Smazaný anonym
16.10.18 09:32

Taky to znám,když je den blbec, tak to pořádnej :roll:

 • Upravit
1040
16.10.18 09:43

@TRIO Jo, jo jak jsem psala, když se daří ,tak se daří. Jen ať je takových dnů co nejméně. :) Hezký den :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4566
16.10.18 10:14

@Jadala Mne pujde do duchodu tchyne ale ta dost pochybuju ze by hlidala abych mohla do prace driv. Asi bych to ani nechtela. Ona uz si nebere ani toho starsiho, driv na vikendy spolu s bratrankem tam byl tak 1× za mesic, ted tam musime prijet vsichni, aby mohli delat neco na zahrade a nemuseli klukovi vymyslet program, kdyz tam synovec od svagrove zrovna neni. A hlidat malou uz vubec cas nemaji. Max.ji ted naposled vzala tchyne na prochazku na chvili. Za pul hodiny byly zpatky ze nespi a ma trochu studeny ruce. Hlavne ze jsem jim chtela dat s sebou deku a bundu. Prej to je dobry, je teplo. A pak za to muzu ja ze jsem ji malo oblikla…to je fakt lepsi tam ani nejezdit. Maleho si berou nastesti hodne nasi. Ale tatka se jinak taky s tim hlidanim posledni dobou moc nepretrhne. Pritom uz taky moc nekojim. Rano, vecer a v noci. Nekdy si pres den rekne 2×, nekdy vubec. Takze abych sla nekam na kafe,vino nebo za kulturou s holkama, nehrozi. Max.s detma do kavarny s hernou resp.detskym koutkem a to si moc nepokecas, I tam ji musim furt hlidat. Hlavne aby ji ty vetsi deti nejak nezvalchovaly. A ven na prochazky, kdy spi v kocaru a mam klid na pokec, s nama nikdo nejde,bo vetsi jim spi po O doma, mensi nechcou byt v kocarku, nebo jo ale spi v jinou dobu…mne odpada tak v 11…pak jdeme do skolky,na hriste…tam zas za malou beham…takze si behem prochazky spojene s vencenim psa pokecam leda tak po telefonu a do toho zase nahanim coklika :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
16.10.18 12:35

@Jahudka82 O kultuře si můžu taky nechat zdát, což mě jediné celkem mrzí. Tchýně s tchánem nehlídají, bydlíme od nich poměrně daleko a oba mají jiné priority, než točení se kolem vnoučat, což mě občas zamrzí, ale ne kvůli hlídání, ale kvůli tomu, že ač tam jezdíme poměrně často, děti k nim nemají vztah, jaký bych si představovala, ale každý je holt nějaký. Naši si kluky berou, jezdí s nimi na výlety, chodí na procházky a poslední dobou si máma občas troufla a na hodinku, či dvě si vzala všechna tři robata, ten božský klid na luxování, vytírání a žehlení ti popisovat určitě nemusím :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
4566
16.10.18 14:43

@Jadala Jj,to pak je tezky budovat vztahy, kdyz 2.strana nema zajem. My ke tchanom driv jezdili mnohem vic,hlavne pres leto, jeste kdyz malej zacal chodit do skolky, ho obcas I vyzvedavali a nechali si ho tam na odpoledne, ja kdyz byla v praci autem,jela jsem si pak pro nej nebo ho privezli vecer. Ze deda zapomnel obcas doma sedacku kdyz pro nej jel rovnou z prace,jsem se dozvidala dodatecne… :pocitac: A k jejich stylu ze „hlidaji vsichni a nikdo“ jsem teda duveru moc nikdy nemela, no zatim to tam vzdy prezil ale k mori jsem ho teda s nima letos jeste nepustila. Nastesti leteli v terminu, kdy uz s nim meli zamluvenou dovolenou nasi - tem ho sverim bez obav, venujou se mu a nespolihaji na to, ze mu chuvu bude delat o 8 let starsi bratranec, kterej uz ma jiny zajmy…a kdyz nam nebyla tchyne schopna rict vcas,kdy ma dovolenou a terminy porad menila, tak jeji smula. Hlavne i oni o hodne prichazeji… :think:

 • Nahlásit
 • Zmínit
5563
16.10.18 19:01

@Jadala Teda krepelky zavidim. Doufala jsem, ze poradis ostatnim figl na loupanni, to je ocistec .Ale kupuji je rada.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
16.10.18 19:56

@tulipán kdybych nějaký fígl měla, ráda bych se podělila, ale bohužel :nevim: vždycky je hned po uvaření dám do studené vody a pod vodou je i loupu, používám nehty. Někdy to jde líp,někdy hůř, ale každopádně je to piplačka. :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
16.10.18 20:09

@Jahudka82 Je fakt, že děti rostou opravdu rychle a snažím se užívat si s nimi každou chvíli, takže momentálně dávám chvílemi s nimi přednost absolutně přede vším. Uteče to a pak se zase budem moci věnovat trochu víc i samy sobě a budeme vzpomínat, jaké to byly časy, když jsme byly pro naše děti ty absolutně nejdůležitější osoby na světě. :D Hodně štěstí celé Tvé rodince :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
5563
16.10.18 20:30

@Jadala Hrozne je, kdyz z toho pidi vajicka pri loupani uloupnu kousek do drezu :roll: a zustane mi jen zbytecek. :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
16.10.18 20:38

@tulipán Jo to znám, v tu chvíli bych nejradši vzala všechna vajíčka a flákla je do koše, ale jelikož dětem opravdu chutnají, vždy se premůžu :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
11717
16.10.18 21:13

@Jadala já mám asi hloupý dotaz :oops: a mají ty křepelky ve sklepě dost světla k životu nebo to nepotřebují?

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
16.10.18 21:28

@stinga Vůbec není hloupý, ono představa křepelek ve sklepě může působit zvláštně :lol: přisvěcuju jim tam, každý den mají cca 14 hodin světla, ale jsou spokojené spíše v pološeru, než v přímém světle. Než jsem si je pořídila, spoustu jsem si toho o nich nastudovala, snažím se jim zajistit co nejlepší podmínky k životu. Tím, že mají dobrou snášku mám potvrzeno, že jsou spokojené, protože jsou citlivé na změny, kdyby se jim něco nelíbilo, snáška by pravděpodobně značně poklesla. :mavam:

Příspěvek upraven 16.10.18 v 21:30

 • Nahlásit
 • Zmínit
11717
16.10.18 21:59

@Jadala díky za vysvětlení, tak křepelkám i celé rodině hodně zdraví a zdravého papání :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
16.10.18 22:10

@stinga Není vůbec zač, hodně štěstí a zdraví i vám :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4566
16.10.18 22:37

@Jadala Diky, napodobne :lol: At te ta zver vc. deti moc nezlobi :lol: :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4566
18.10.18 20:50

@Jadala Jojo, cistkou hracek vyhrozuju dost casto-vzdy kdyz si ma predskolak uklidit pokoj :mrgreen: Coz jedine na nej plati. Ze je dame chudym detem, ktere zadne nemaji. Nacez si zacne psat Jeziskovi o jakysi „tlaptulnik“-omg!

 • Nahlásit
 • Zmínit
1040
19.10.18 04:17

@Jahudka82 Já jsem se tenhle týden toho nepořádku v pokojíku tak lekla, že jsem napsala dopis. Nejstaršímu synovi nedávno vypadl první zub a teď se mu začal kývat druhý, tak jsem vzala papír a tužku a psala jménem Zoubkové víly, že v noci přišla zkontrolovat, jak moc se mu zub kýve, ale přes ten nepořádek se nemohla k synovi dostat, že brzy přijde znovu a přeje si, aby byl pokojík uklizený, synátoři kmitali jak fretky, teď mají krásně uklizeno, ale nedělám si iluze, že to dlouho vydrží :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
4566
19.10.18 13:30

@Jadala :lol: Doost dobry, chudak vila :lol: To jste na tom stejne, u nas taky 1 dira a 1 kyvaci!

 • Nahlásit
 • Zmínit