Dlouhý deníček o krátkém porodu

Porod

Když jsem porodila naši první dcerku, ihned jsem na sále manželovi oznámila, že to byl můj první a zároveň poslední porod. Po několika měsících se můj názor na druhé mimčo změnil na možná někdy a ještě k tomu císařem. Za několik dalších měsíců už to všechno pomalu opadávalo a 2.1.2013 jsem v ruce držela těhotenský test se //.

Ještě v porodnici
1 komentář

Se sestřičkou
1 komentář

Termín porodu jsem měla 10. a 12. září, na všech utz nám pan doktor potvrdil holčičku. Čím víc se blížil termín, tím víc zase přicházel strach z porodu. Představa, že se bude opakovat to co minule, mě děsila. Navíc nám tak nějak bylo jasné, že malá asi zase nebude žádný drobek, stejně jako první dcerka, takže jsem se začala hodně strachovat, jak to tentokrát dopadne, jestli mě čekají zase 2 hodiny tlačení, omdlívání a skákaní PA po břiše.

Před termínem mě můj gynekolog předal do péče rizikové poradny do porodnice, kde jsem chtěla rodit. Nebylo snad doktora, který by mi neudělal Hamiltona a stejně se nic nedělo. Akorát jsem krvácela a nemohla skoro ani chodit. Té malé potvůrce se prostě nechtělo ven. Na poslední kontrole v pondělí už jsem se skoro bála nechat vyšetřit a Hamiltona jsem odmítla. Paní doktorka řekla, že se jí můj nález líbí a už mě nebude trápit. Jen udělala na moji prosbu váhový odhad, který byl 4 kg. Objednala mě na čtvrtek na indukci, nástup ve středu v 16:00. Ten odhad mě natolik vylekal, že jsem se prostě na rovinu zeptala, jestli by mi nemohli udělat císaře. Prostě jak hysterka, že?! Ale prý je to dole pěkně připravené a s takovým pěkným nálezem by bylo škoda mě řezat. Prý měřila víc a miminko tolik mít nebude, ať se nebojím. V čekárně jsem se pak manželovi rozbrečela. Myslela jsem, že je všechno v háji, bude se opakovat to co minule a já nedokážu porodit.

Nastal den nástupu. Na příjmu se mě ujala moc příjemná PA s paní doktorkou. Byly obě tak úžasné, že mě úplně uklidnily a já se šla s naprosto čistou hlavou, otevřená na 2 cm, ubytovat na oddělení gynekologie.

Po sedmé hodině večer mi začaly nepravidelné bolesti, takové jiné, než jsem mívala při poslíčkách. Nedělala jsem si ale naději, že by se mi porod rozjel sám, i když jsem si to tak moc přála. Spontánní a rychlý porod v noci, toť bylo přání mé. Asi za hodinu přišla sestra a donesla mi prášek na spaní, abych se na ten velký den vyspala. Prý kdybych začala rodit, tak mě to vzbudí, nemám se bát. Ani jsem se ho nedotkla, chtělo se mi spát i tak. Bolístky ale tak nějak sílily a bylo jich víc a víc, sice nepravidelně, ale zaspat nešly. Najednou jsem si uvědomila, že ta bolest už není jen tak, tak jsem teda zazvonila na sestru. To bylo něco po půlnoci. Chudinka, asi jsem ji vyrušila od televize, příjemná moc nebyla, napojila mě na monitor a odešla. Mně už se začaly bolestmi kroutit prsty u nohou, jenže monitor prý nic neukazuje. Tak lehnout na záda. A to už ukazovalo, jenže podle ní je to na porod málo, kontrakce jsou moc krátké a slabé. Bože, v tu chvíli bych ji kopla, babu jednu! Vyšetřila mě s tím, že mám smůlu, nalez stejný na 2 cm, rodit se nebude. Během 2 minut přišel doktor, vyšetřil mě, nález 4 cm, ihned na sál! „Tak a máš to, babo jedna!“

Ve výtahu, kde jsem prodýchávala jednu pěknou bolístku, mi ještě stihla sdělit, ať se moc neraduju, že to zase tak rychlý nebude. Ale kdyby věděla, to by koukala.

V 1:00 jsem přišla na porodní box. Volám manželovi, ať v klidu vzbudí mamku, aby přišla nahoru k malý a ať nespěchá, že jsem teprve na 4 cm. Potom přišel doktor, mimochodem taky mi dělal Hamiltona v rizikové poradně, že si mě pamatuje a že to říkal, že porodím bez indukce. PA mu oznámila, že mám sebou porodní plán. Tak říká, že se mrkne, co mi můžou splnit. Hned se hlásím, že chci hlavně ten epidurál. Bojím se totiž, že přijdou mnohem horší bolesti a ty už nebudu zvládat, takže pro jistotu. Nejdřív mě musí vyšetřit a pak jestli se ty 4 cm nehly, tak zavolají anesteziologa.

„Epidurál nebude, jste na 8 cm, píchnem vodu a rodíme, ani přípravu nebudeme dělat!“, hlásí doktor a já nevěřím vlastním uším a pro jistotu chci po PA, aby mi to zopakovala. „Ale já tu nemám manžela, dorazí až tak za půl hodiny!“, prosím je, abychom s tou vodou počkali. Souhlasí, ale upozorňují mě, že voda může prasknout sama a pak to bude frkot. Píšu manželovi: „LASKO, SPECHEJ, JSEM NA 8CM!“ Manžel přijíždí zhruba po 20 minutách a mně se ještě vůbec nechce rodit. Čekáme na doktora, ale mezitím mají příjem, akutního císaře, takže další čekání půl hodiny. Něco před drunou konečně přichází píchnout tu vodu. Mně se chce ještě strašně čůrat, tak jdu na záchod. Nechávám otevřený dveře a všichni vidí, jak se snažím sednout na proklatě nízko posazené WC. PA mě přemlouvá, abych se vyčůrala na lůžku, že pode mě dají mísu. „Tak to teda ne, nikdo nebude koukat, jak čůrám!“, špačkuju si pro sebe. Nakonec se zadaří, vstávám a zjišťuju, že potřebuju na velkou. „Ještě moment, musím na velkou, tlačí to!", povídám s úsměvem. „Ale to vás tlačí miminko, honem!“

Uvědomím si, že jsme nestihli YAL a bojím se, že doktora prostě a jednoduše podělám. „Nééé, to není miminko, to je hovínko a já se bojím, že vás potóóó, že vás podělám!“ Doktor se směje a uklidňuje mě: „Na to nemyslete, honem, píchneme vodu a rodíme!“ Došourám se na stůl, doktor píchá vodu, je to příjemné. Čekám na kontrakci. „Do prčic, to bolí!“, zakřičím, až se divím. A jdeme tlačit. První kontrakce, koušu manžela do prstu. Druhá kontrakce, manžel schovává ruku a jde se mi postavit za hlavu. Doktor mě upozorňuje, že musí udělat nástřih, jinak se roztrhnu sama a já nemám nic proti. Nic necítím, ani tu injekci. „A na třetí kontrakci už porodíme!“ nadšeně zavelí. „Cože, už? Vždyť jsem ještě ani pořádně netlačila a to má být jako všechno?“, nevěřím. A tak prostě třikrát zatlačím. Spíš mám u toho pocit, že jsem na velký a ne že rodím.

U třetího zatlačení cítím velký štípání a cosi mi projíždí mezi nohama. Trošku si zařvu, přichází velká úleva. Hodiny ukazují 2:25. Dorotka je na světě, konečně je tady s námi!!! Hned mi ji pokládají na břicho, vypadá maličkatě, nevěřím, že by mohla mít 4 kg. Je úžasná, kníká a vypadá stejně jako první dcerka. Já nechápu, že už je to za námi, že to šlo takhle pěkně. Jsme s manželem nadšeni. Ten ještě přestřihne pupečník a potom odchází se sestrami k ošetření Dorotky. Já mezitím porodím placentu a nechám si ji pěkně ukázat ze všech stran.

Jde se na šití, není to moc příjemné, ale dá se to vydržet. Poté přichází sestra oznámit mi, že Dorotka má 4.320 g a 53 cm. Koukám jak puk. Dostávám pochvalu od pana doktora, jak jsem to pěkně zvládla. Je došito, doktor nám gratuluje a loučí se s námi, setra mi přikládá Dorotku k prsu a nechávají nás o samotě. Hrají nám k tomu moji oblíbení U2 With or Without You. Jsme šťastní, je nám krásně.

Nemůžu říct, že to nebolelo. Bolelo. Ale tak málo, že jsem na tu bolest ihned zapomněla. Byl to nádherný porod a já za něj Dorušce moc děkuju. A taky všem co mě podporovali, že to zvládneme. Hlavně manželovi samozřejmě. A holkám tady z eMimina taky moc děkuju za podporu.

Hodnotilo 26 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
vodolejka
Vesmírná mluvilka 30684 příspěvků 2 inzeráty 07.10.13 00:08

Krásný :palec: :srdce: :potlesk:

 
Milu86
Kecalka 194 příspěvků 07.10.13 00:13

Ahojdáá malá (teda velká:-)je krásná a dost podobná starší sestřičce :kytka: gratuluji

 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 07.10.13 00:48

Trochu mi to pripomina muj porod, kdy jsem po celodennich bolestech dojela do porodnice a dr. Mi sdelila, ze mam poslicky a nalez stejny jako par dni predtim na poradne, nicmene jsem ji uprosila, at si me tam nechaji, prospala jsem se, sem tam kontrakce a pri rannim vysetreni se me sestra ptala, zda necitim tlaky, ze jsem na 8 prstu. Taky jsme s rupnutim vody cekali na manzela, ten dojel za hodinu a me v tu chvili voda praskla sama a mala za pul hodiny na svete.at

Jinak mas muj obdiv, dcera mela 3,5kg a byla to fuska. Rodit skoro o kilo vetsi dite si vubec neumim predstavit!

 
Elísek22
Kecalka 377 příspěvků 07.10.13 05:21

Mas moc pekny holcicky :kytka: Denicek se pekne cetl :) Ja jsem mela prvni porod pohodovy, tak doufam, ze u druheho to bude jeste lepsi, treba jako tvuj druhy porod :mrgreen:

 
Hannah84
Závislačka 3327 příspěvků 07.10.13 06:48

Super, tak to jsi měla krásný. Já se taky budu bát druhého a při mém štěstí bude ještě horší než první…
Zdravíme obě holky :mavam:

 
jita99
Kecalka 158 příspěvků 07.10.13 11:06

:potlesk: krásný :D
Ať jste spokojený a zdraví, celá rodinka!

 
facetia
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 07.10.13 12:58

To je moc krásný :-):-) gratuluju!!
a holčičky jsou nádherné :kytka:

 
klarriska86
Povídálka 41 příspěvků 07.10.13 13:28

Krásný deníček ;-)

 
katkalaila
Extra třída :D 11671 příspěvků 1 inzerát 07.10.13 13:40

Krásný deníček moc mě pobavilo při první kontrakci koušu manžela do prstů při druhé ruku schová hhhh :lol: :lol:
at jste všichni v pořádku a maličká vám dělá jen samou radost

 
Flooa
Extra třída :D 10623 příspěvků 07.10.13 14:19

@katkalaila Musim rict, ze mne to v tu chvili taky prislo vtipny, jak chudak ucuknul a radsi se postavil jinam :P

 
Maneli
Závislačka 3941 příspěvků 07.10.13 14:24

Nádhera :srdce:. Moc jsem ti takový porod přála. Je super, když máš z porodu krásný zážitky, že jo?!
Gratuluju a přeju vám všem hodně štěstí a zdraví! :hug:

 
katkalaila
Extra třída :D 11671 příspěvků 1 inzerát 07.10.13 14:31

@Flooa jj úplně to vidím,, vážně hrozně mě to rozesmálo a smála jsem se tady do ticha jak blázen :lol: :lol:

 
Flooa
Extra třída :D 10623 příspěvků 07.10.13 14:39

A jinak vsem moc dekujem ;)

 
Flooa
Extra třída :D 10623 příspěvků 07.10.13 14:52

@Maneli To jo, hezky se na to vzpomina, byl to fakt nadherny zazitek :) A dekuju :hug: :hug:

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 07.10.13 15:24

Ktasný :)

 
wobludka
Extra třída :D 11486 příspěvků 07.10.13 19:50

@Flooa moc gratuluju k druhé princezně :kytka:

 
Jankaxx
Závislačka 2869 příspěvků 28 inzerátů 07.10.13 20:35

Floinko krásný deníček :pankac: :hug: tak já ti ještě jednou gratuluji i pod deníček! Ať jste zdraví a šťastní jako blešky… jste krásná rodinka…

Moc doufám, že můj druhý porod bude taky fajn a že platí, že druhý porod je lepší!
U tebe to platilo kočko :* :srdce:
Dorotka je srdíčko sladký a určitě bude hodná jako Libu :palec:

 
Flooa
Extra třída :D 10623 příspěvků 07.10.13 21:10

@Jankaxx Moc moc dekuju, Janicko moje zlata :hug: :hug: :hug:
To si pis, ze budes mit taky hladky a rychly porod ;)

 
GumídekMegí
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 07.10.13 21:27

:hug: nádhera! gratuluji

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 07.10.13 21:51

Romanko, nadhera, se mi z toho chce az brecet, hned se mi vybavi muj porod :potlesk: :potlesk:. Kdyz si vzpomenu na tvuj prvni, tak tomu vubec nechci verit! Akorat nerozumim tomu, proc ti chteli pichat vodu… :nevim: :nevim:. A s tim curanim, ty teda mas starosti :mrgreen:. Ja jsem v porodnich bolestech mela takovy tlak na mocak, ze jsem vubec nepoznala, jestli se mi chce curat nebo ne a curala jsem sama na prosteradlo, aniz bych to mohla ovlivnit a bylo mi to teda sumak :mrgreen: :mrgreen:. Zitra vyjde muj denicek o druhem porodu, mela jsem taky peknou rychlovku, takze at se vesele rodi dal! :palec: :palec: :hug: :hug: :hug:

 
dani24687
Neúnavná pisatelka 15429 příspěvků 07.10.13 22:00

Tak to je parada!!! gratuluju a dekuju za pobaveni o tom, ze jdes jeste kadit :-D

 
trixi.V
Zasloužilá kecalka 715 příspěvků 07.10.13 22:06

Teda já si u toho pobrečela. Moc hezký! :srdce:

Příspěvek upraven 07.10.13 v 22:06

 
Crystalline  07.10.13 22:07

Teda to byla velka holcicka :D Nas Adamek skoro v terminu 46 cm a 2,4 kg. Ale drzela jsem dietu kvuli cukrovce, takze jsem byla vychrtla ja i dite.

 
Flooa
Extra třída :D 10623 příspěvků 08.10.13 04:32

@dani24687 :P :P :P :pankac:

 
Marbora
Závislačka 4397 příspěvků 08.10.13 13:12

Jééé, parádní jsi to měla, přesně tak, jak to být mělo… za to čekááání než to přijde :potlesk: :potlesk:
holčičky jsou jako princezny :srdce: třeba k nim za nějaký čas přibude princátko, co?? :mrgreen: :mrgreen: toho by jsi třeba porodila už rovnou na přijmu :mrgreen: :mrgreen:

ať jste všichni u vás moc zdraví, šťastní a veselí :mavam: :mavam:

 
AngelikaO
Závislačka 4433 příspěvků 23.10.13 23:22

Krásný deníček, já tak nejak cetla parkrát porodnice Hradec Králové, jak jsi se na porod chystala a porad si rikam, ze se Te zeptam…Kdo Te rodil? Jaky to je v HK? Ja jsem taky z Hradce a prave jsem neslysela na HK nemocnici nic moc slavnyho, tak zvazuju, ze budu chtit rodit jinde, nevim..mohla bys mi napsat klidne do osobky, jak to tam probihalo, jsi takova jedina koho jsem na emiminu zaznamenala, ze tam v posledni dobe rodil… :hug:
Díky :kytka:

 
Flooa
Extra třída :D 10623 příspěvků 28.10.13 09:29

@AngelikaO Jsem zapomnela, rodil me vyborny pan doktor Bestvina :) A PA Koziskova-ta mi opravdu moc pomohla svym pristupem a povzbuzovanim, byla skvela a spolecne s PA Havlickovou-ta byla taktez skvela a moc mi psychicka pomohla na odd. sestinedeli-osetrovala malou po porodu. A pak mam jeste na pametni karticce psanou PA Neumanovou a Skodovou, jedna z nich me prijimala a druha vyprovazela ze salu. Nevim, ktera je ktera, ale ta co me prijimala, byla o dost prijemnejsi :lol:

 
Duckula
Generální žvanilka 23066 příspěvků 03.11.13 12:40

Krásné, jiné slovo mě fakt nenapadá, upně ukázkové, jak by to mělo být :* :srdce: :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jak jsem konečně porodila


Reklama