Doktory musel vymyslet jedině Bůh

Lékaři jsou lidé, k nimž já osobně vzhlížím. Už mě zase zachránili. Na úvod musím říct, že nejsem zastánkyně šamanismu, alternativní léčby, čakrů, homeopatie, proudění energií a dalších podobných nesmyslných názorů. Účinnou léčbu dokážu definovat pouze jedním slovem: LÉČBA.

*

Nechápu lidi, kteří mají z bílého pláště strach. Mě přítomnost lékaře uklidňuje. Vím, že můj problém řeší někdo, kdo na to 6 let studoval a pak si ještě musel dělat dalších několik let praxi a atestaci v daném oboru.

Poprvé mě lékaři v nemocnici zachránili, když mi byly 2 roky a kousl mě pes do zátylku. Podruhé mě zachránili v mých 18 letech, kdy mi praskl apendix a dostala jsem z toho zánět podbřišnice. A o tom potřetí vám povyprávím více.

Dodnes mám ještě doma ozdobený vánoční stromek. V prosinci jsem byla v 9. měsíci těhotenství a vykonávala doma všechny možné přípravy na Vánoce, však to znáte samy. Od 6. měsíce těhotenství mě trápily otoky. Začalo to nohama, pokračovalo to přes ruce až k obličeji. Přibrala jsem 25 kilo a připadala jsem si jak stará slonice.

Ke konci těhotenství už jsem chodila téměř každý týden k lékaři na kontrolu. Svátky jsem ještě prožila jako dva v jednom, ale bylo to těsně. 26. prosince večer mě začala hodně bolet hlava a bylo mi opravdu hodně zle. Den poté jsem měla plánovanou kontrolu u gynekologa a z důvodu zlého tušení jsem si s sebou přibalila i tašku do nemocnice.

Vyplatilo se. Byly mi nalezeny bílkoviny v moči, měla jsem tlak 140/90 a velké otoky. Diagnóza zněla strašně: Preeklampsie. Rovnou jsme odjeli na příjem do nemocnice a domů už jsem se nevrátila.

Nelituju faktu, že jsem si nestihla přečíst všechny informace o porodu, že jsem si nesestavila porodní plán, že jsem se nezvládla připravit na hypnoporod, lotosový porod, orgasmický porod, nebo porod do vody. Tohle všechno by totiž v jednu chvíli vzalo za své a já bych byla akorát zklamaná.

Přede mnou byly dvě možnosti porodu. První byl vyvolávaný porod přirozenými cestami a druhou byl samozřejmě plánovaný císařský řez. Rozhodla jsem se pro první variantu. Jednak je pro miminko lepší přirozený porod, jednak je lepší i pro mě, protože se odmítám dva měsíce plazit doma po nábytku.

První den v nemocnici jsem absolvovala všechna možná i nemožná vyšetření, druhý den nastala preindikace porodu. S monitorem na ozvy miminka už jsem se za ty dva dny dokonale sehrála. Třetí den nastala samotná indikace porodu.

První vyvolávací tabletu jsem dostala před 9. hodinou ranní a ve 12:35 byl prcek na světě živ a zdráv. Přiznávám, že jsem byla srab a nechala jsem si podat analgetika ve formě čípků, injekce a kapaček.

Kontrakce jsem měla sice hodně bolestivé, ale zato intenzivní a porod postupoval celkem rychle. Na porodním sále jsem využila hlavně svoje hlasivky, protože porodní cesty jsem neměla úplně dobře připravené.

Místnost byla moc hezká, měli tam žebřiny, vanu, provaz (ten bych si asi hodila, kdybych nedostala tišící injekce), míč. Bohužel jsem nic z toho nebyla schopná využít. Pochopila jsem, proč za dveřmi s nápisem „Porodní sál“ není hned samotný porodní sál, ale je tam přijímací místnost, místnost s monitorem, přípravna, chodba a pak až teprv samotný sál. Poslouchat řev rodiček už v čekárně by asi nebylo to pravé ořechové.

Jsem ráda, že jsme to s malým přežili ve zdraví. Vážím si lékařů, protože mi už potřetí zachránili krk a poprvé mi zachránili dítě. Malý je andílek, prostě nejkrásnější a nejchytřejší miminko na světě.

Jsem Bohu vděčná za to, že stvořil doktory. Jednak už jenom proto, že jsem teď tady, jednak proto, že je tu moje zlatíčko se mnou. Alternativní léčbu a domácí porody považuji za hazard se svým zdravím a se zdravím ještě nenarozeného miminka. Toť vše.

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
1185
13.1.17 00:27

Myslím, že to schytáš :mrgreen: Je to napsáno lehce drsně, ale musím říct, že s tebou souhlasím. Nijak neodsuzuji alternativní přístup k porodu, ale tvůj deníček je pro mě přesně to, co se mi vždycky vybaví, když čtu a slyším ty příspěvky lidí, co mají pocit, že doktoři neví nic a oni, co mají načteno na googlu, si umí stanovit vlastní diagnózu

Já jsem měla dva krásné přirozené porody více méně bez zásahu lékařů, umím si představit, že své první dvě děti bych klidně zvládla porodit doma. Třetímu dítěti u porodu špatně pracovalo srdíčko a v závěru šlo o minuty, rodit ho doma, třeba tu ani nemuselo být… Samotný porod byl v pohodě. Ale nebýt doktorů, tak tu v tuto chvíli taky nemusím koukat na ten tří kilový poklad.

 • Nahlásit
 • Zmínit
31691
13.1.17 01:24

Jenž ona každá minc má 2 strany. jistě, že slepák ani těžký pokousání psem se bez lékařské pomoci neobejde, při preeklampsii je vyvolání porodu taky asi lepší, než to nechat být, ale na druhou stranu občas doktoři do těhotenství zasahují i nesmyslně, třeba chtějí vyvolávat před termínem, nebo těsně po, jen proto, že je dítě dle utz větší, přitom ten utz se kolikrát splete. nebo jim přijde, že normální porod postupuje pomalu, dítěti se sice daří, ale stejně prdneme oxytocin hezky, epidural, do té doby fyziologický porod se zasekne, dítěti z přemíry „lektvarů“ začnou padat ozvy, a lékaři ho s velkou slávou zachrání akutním císařem :roll:
jistě, že jsou studovaní, v 90 procentech věcí doktorům věřím, a poslechnu je, ale taky používám svůj selský rozum. Mimochodem taková naše pediatrička. už pomalu důchodkyně, ale snaží se sledovat moderní trendy. co do diagnostiky je úžasná, tam jí opravdu věřím, jestli dítě potřebuje atb, nebo ne, do toho jí nekecám, a poslouchám, je pečlivá, v tomhle ohledu nemám jedinou výtku. Ovšem můj selský rozum mi nedovolí poslouchat její rady ohledně péče o kojence, kdy mi u blinkajícího mimča radila, nechat ho spávat celé noci v autosedačce, že je tam mimi hezky v klubíčku, hlavičku zvednutou, a nebude ublinkávat. a do 5m kojeného mimina jsem měla futrovat rybí polívčičku se zeleninou a celým vejcem, idálně plnou porci. holt někdo špatně pochopil imunologické okno :) takže ano, lékaři jsou andělé, co zachraňují životy, ale je potřeba si zachovat i špetku svého rozumu ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
13.1.17 06:24

Tak si nech doktory a těm, co chtějí lotosový porod, nech lotosový porod. Každý ať si vybere. Toť vše. :lol:

Ba ne. Ještě ti chci blahopřát k miminku a popřát, ať jste zdraví a spokojení…

 • Nahlásit
 • Zmínit
666
13.1.17 06:54

Souhlasím se slavuska1. Ale opravuji zakladatelku, indukce porodu, ne indikace! A pro slavusku1, imunologické okno je mýtus, který už byl vyvrácen studií.

 • Nahlásit
 • Zmínit
15425
13.1.17 08:07

Léčit může i čas, můžou léčit léčivé bylinky.. to nedělají jen doktoři :lol:

Ano, lékaře musel vymyslet snad Bůh, ale někdo z toho udělal také byznys. To ale poznáš v případě, že lékaře budeš potřebovat trvale. Také nejsem pro léčit vše alternativně, ale zcela upřímně, pokud člověku na psychické problémy pomůže homeo, rovnání čaker nebo snad woodu, považuji to za mnohem lepší výsledek, než když mu psychiatr předepisuje jedno balení léků za druhým. Léčit cukrovku máváním proutku je skutečně hazard.

Slepá víra jen v jediný směr je stejně pošetilé, jako věřit šarlatánům. To, že to Tobě nedává smysl, ještě neznamená, že to nesmyslné je. Každý má ale právo na názor. Každopádně gratuluji ke zdravému miminku :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
279
13.1.17 08:28

Mně přijde vtipné hodit do jednoho pytle s nálepkou blbost alternativní medicínu, homeopatii, čakry a šamanismus a pak napsat, že doktory svořil bůh :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
623
13.1.17 08:31

@slavuska1 Souhlasím ;).

 • Nahlásit
 • Zmínit
11595
13.1.17 08:38

@slavuska1 Presne tak, selsky rozum a u deti materska intuice mi funguje stokrat lip nez 100 doktoru. Ono zdravotnictvi je dnes predevsim velky kseft a lekari jsou taky jen lidi, co se proste mohou mylit. Nezpochybnuji jekich jiste narocnou praci, ale prece jen, v urcitych chvilich je treba si uvedomit, ze ja logicky znam sve telo a sve dite lip nez mekdo, kdo me vidi treba poprve v zivote.

 • Nahlásit
 • Zmínit
11595
13.1.17 08:40

@LennyL1 To imunologicke okno me zajima. Muzes mi k tomu moc prosim rici vice? Klidne v SZ, at tu neplevelim :kytka: Me ho MUDra vnucovala jeste pred dvema mesici :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
11595
13.1.17 08:43

@Kakika Taky souhlasim
Mohla bych tu sepisovat svych sto a jednu spatnou zkusenost z lekari, ale nechce se mi hadat

 • Nahlásit
 • Zmínit
661
13.1.17 08:50

Gratuluji ke zdravému miminku. Jinak já jsem doktorům přestala věřit po tom, co nám v centru asistované reprodukce tvrdili, že s partnerem mít děti přirozeně nikdy nebudeme (máe dvě, jedno se povedlo měsíc a půl po tomto verdiktu) a hlavně když mi v těhotenství tvrdili že dítě bude mít Downův syndrom, hydronefrózu, rozštěp pusy i patra a cysty na mozku. S tím že si necháme jakékoliv dítě jsme odmítli odběr plodovky a svéte, div se, dítě po porodu naprosto zdravé :-) moje minulá gynekoložka stála za prd, současná je skvělá. Ani u doktorů nikdo není dokonalý ;-) jako asi ve všech povoláních.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2510
13.1.17 09:38

@vantili přesně :lol:

Jinak gratuluju.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1885
13.1.17 09:55

Jojo :) Není doktor jako doktor…

Ale je fakt, že to pozná člověk až v negativní situaci s nimi ;)

Každopádně přeji zdraví a grtuluji :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
13.1.17 10:24

@slavuska1 Souhlasím s tebou. :palec:
Autorce gratuluji k miminku.

 • Nahlásit
 • Zmínit
11595
13.1.17 10:59

@luloinka To je taky husty. Mluvila jsem s jednou maminkou, ktery cele tehotenstvi lekari tvrdili, ze bude mit vazne postizene dite, vysel ji blbe i odber plodovky! a dite je po vsech strankach naprosto zdrave…

 • Nahlásit
 • Zmínit
4947
13.1.17 12:01

Jestli důvěřuješ doktorům, tak to dělej, máš na to plné právo.
Stejně jako někdo jiný, s jinými zkušenostmi, má plné právo třeba na ty šamany. Trošku respektu by to chtělo.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1503
13.1.17 12:08

Taky sem vzdy verila doktorum, dokud srm nenarazila… doktorce se syn zdal zcela v poradku a pokud bych si nevydupala neurologii kam nas nechtela poslat tak by nezjistili, zr ma ochrnutou rucku..a tak bych mohla pokracovat…

Samozrejme pri takovych pripadech jako pokousani psa ti alternativa nrpomuze, ale na bolest v krku atd uz vim, co mi z homeo zabere… vzdy sem do sebe cpala coldrex, atd a nic jen vyhozene prachy… nezavrhovala bych alernativu!

 • Nahlásit
 • Zmínit
1672
13.1.17 12:18

@Lucie_Sx souhlas :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
13.1.17 12:23

Ojojoj, ty trpis nějakým druhem sebetryzne, ze ses rozhodla do placu hodit takový vyhraněný az odsuzující deníček :lol:? Musi ti byt prece jasne, ze spoustu holek tim pobouris.
Chapu tvůj vděk, ale třeba je i tolerance. I k lotosovemu kvetu :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
13.1.17 12:24

Ja taky na alternativu nejsem, ale teda mam pak problém s tím, ze za dr dekujes Bohu. To je totiž nemlich to samé jak samanismus apod. Jen společensky více tolerovane. Ja za dr děkuji lékařským fakultám, vědcům, státu a tak

 • Nahlásit
 • Zmínit
13.1.17 12:46

Gratuluju k miminku a k tomu, ze ti doktori jiz 3krat pomohli. Ano, v techto pripadech jsou to lide na pravem miste a patri jim vdek za zachranu zivota. Ale veta: Na úvod musím říct, že nejsem zastánkyně šamanismu, alternativní léčby, čakrů, homeopatie, proudění energií a dalších podobných nesmyslných názorů…ta je trosku pres caru. Ackoliv uznavam lekare, mam zdravotni problem, ktery zadneho lekare nezajima a zapadni medicina ho neumi lecit. Nastesti jsem po dlouhe ceste dosla k medicine vychodni (pro tebe nesmyslne nazory!!), ktera mi pomoci umela.
Kazdy at si mysli co chce, ale takto nevybirave odsoudit neco, o cem nic nevis, je hloupe.
Preji tobe a miminku hodne zdravi ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
143
13.1.17 12:59

Děkuji za přání. V přítomnosti lékařů jsem nevypnula selský rozum. Na rovinu jsem se s nimi domluvila, že bych ráda zkusila rodit přirozenými cestami. S panem primářem byla celkem rozumná řeč a na tomto jsme se shodli.

 • Nahlásit
 • Zmínit
143
13.1.17 13:03

@Jitusee Tolerance není problém. Pokud jde o jednoho člověka, tak ať si každý dělá, co chce. Sám si o tom rozhoduje, sám je svého štěstí strůjcem. Pokud jde ještě o někoho dalšího, kdo má právo na to, aby přišel na svět bezpečně, byla mu poskytnuta náležitá zdravotní péče a nestane se tak, není nějaká tolerance na místě.

 • Nahlásit
 • Zmínit
789
13.1.17 13:04

Teda, taky jsem měla preeklampsii, nevidím to tak dramaticky, nevím jestli mě doktoři zachránili, nebo by to dopadlo dobře i bez nich, každopádně jsem ráda za to, že jsem se s tímhle problémem mohla svěřit do jejich péče. Taky bych ale byla ráda za to, aby se u nás trochu zlepšilo porodnictví a lékaři nedělali na rodičkách rutinní zásahy, myslím že se tak i postupně děje a můžeme si vybrat porodnici, která respektuje přirozený porod.

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
13.1.17 13:12

@rs84 Hele ja tve názory sdílím. Nesatkuju, nelatkuju, nekojim a dokonce ockuju a lékařu si vážím, jsem naprosto odepsana :lol:
Ale nějak se snažím chápat i alternativní maminky. Aspon se jim nevysmivat, prestoze jejich názory nesdílím.

 • Nahlásit
 • Zmínit
13.1.17 13:14

Jsem tu jediná komu vadí když mamky říkaj jak je jejich díťě nejkrásnější a nejchytřejší a prostě nejlepší na světě?

Nechci aby to nikdo pochopil špatně děti mám ráda a vím že ho mamka miluje na de vše a nevadí mi to že si to mamky myslí ale vadí mi když to musej všude říkat nebo psát.

Jen mě zajímá jestli v tom jsem sama a asi divná :think: :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
714
13.1.17 13:21

@rs84
Pokud jde ještě o někoho dalšího, kdo má právo na to, aby přišel na svět bezpečně, byla mu poskytnuta náležitá zdravotní péče a nestane se tak, není nějaká tolerance na místě.
jenže ono to bezpečně může být prostě pro každého jinak - když má někdo s doktory jen špatné zkušenosti a třeba má fobii z bílých plášťů a nemocničního prostředí, tak pro něj asi bezpečně = porodnice neplatí (když se třeba jen příjezdem do porodnice zvedne tlak/porod se zasekne atd.). Vechvíli porodu je dítě ještě součástí matky a každá matka si vybírá dle svého bezpečné místo pro porod - takové, které se jako nejbezpečnější jeví jí. A protože matčiny pocity, emoce a zejména s tím vyplavující se hormony mají na průběh porodu velký vliv, je opravdu na ní, aby si to bezpečné místo vybrala tak, jak sama uzná za vhodné.

 • Nahlásit
 • Zmínit
15425
13.1.17 13:57

@Okurčička jak to souvisí s deníčkem? :think:

 • Nahlásit
 • Zmínit
143
13.1.17 14:00

Bylinky také používám. Na bolest v krku je dobrá lichořeříšnice a šalvěj, na rýmičku zázvor, na podporu odvodnění šípek a brusinky, na uklidnění meduňka, na problém s trávením máta.

 • Nahlásit
 • Zmínit
13.1.17 14:28

Já nechápu jednu věc proč je třeba radikálně prosazovat to moje, můj názor, moje zkušenosti, proč tito lidé nemůžou pochopit, že to máme každý jinak, chybí empatie, tolerance druhých. Já jsem rodila třikrát v porodnici, jsem vděčná všem, kteří mým dětem pomohli na svět, ale hodně chápu i maminky, které chtějí rodit doma, sama jsem si to po prvním porodu přála a taky jsem se podruhé rozhodla sama neriskovat zdraví miminka a raději zatnout zuby, když to v porodnici nebude naprosto ideální. Nikdy bych však nikomu netvrdila, že jedna nebo druhá varianta je ta jediná nejlepší. Osobně jediné, co mi fakt stahuje žaludek a je velmi nepříjemné jsou lidé, kteří právě prosazují jako správné to co mám já a když to má někdo jinak, tak je hloupý, dělá to špatně, hazarduje atd. Ať si klidně i hazarduje, vždyť pokud mu to nevyjde, smutné následky si z toho ponese on, ne někdo jiný, bude to jeho život, jeho volba, na tom se zakládá svoboda a nemyslím, že maminka, která se rozhodne rodit doma by si přála ohrozit své dítě, taky pro něj chce to nejlepší, pouze má jiný názor, co je nejlepší, vždyť je super, že žijeme v době, kdy máme na výběr a nikdo nás nenutí vše dělat jedním způsobem.

 • Nahlásit
 • Zmínit
143
13.1.17 14:36

@Poštolka J Ano, chybí empatie a tolerance druhých, ale z tvojí strany. Prostě má někdo na věc jiný názor a není tak benevolentní. A že si smutné následky ponese on sám? No tak to není pravda, protože v případě porodu už se jedná o dva lidi. Stačí si pouze vybrat solidní porodnici, která není masokombinátem, není tam velký shon a mají tam ke každému individuální přístup. Jednoduché.

 • Nahlásit
 • Zmínit
143
13.1.17 14:37

@tartaletka Už to schytávám. :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
10206
13.1.17 14:38

@Okurčička Neznam jedinou mamu, ktera by si to o tom svém nemyslela. Možná ti to vadi, protoze autorka si mysli, ze její ditko je hezčí a chytřejší nez to tvoje :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
13.1.17 14:53

Ano, v Praze si je možné vybrat porodnici, ne po celé republice - jsou místa, kde člověk vybírá pouze např. menší zlo, protože v dostupném dosahu není, to, co by si představoval a většinou, kde není konkurence, je i menší snaha něco vylepšovat a měnit.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2250
13.1.17 15:07

Miluji ženy, co si k tématu nic nenastudují, ale hned ví, že to je špatné. To dnes čtu tady fakt všude.
Kdybys měla alespoň trošku rozumu, tak si sedneš k netu a zjistíš, že k domácím porodům se přistupuje JEN a POUZE u bezrizikových rodiček, u kterých je průběh těhotenství normální, bez patologických projevů. Takže ty (i já) bys měla prostě s domporodem smůlu. Je ještě možnost, že bys doma rodila jen tak, bez asistentky, anebo asistentce nějakou kontraindikaci zatajila. V tom případě ano, souhlasím, je to hazard, nezodpovědnost a taková matka je hloupá. Stejně tak v případě, že se během porodu PA nebo mamince cokoliv nezdá, jedou urychleně do porodnice.
Nadzvedla mne nedávno ze židle prezentace jednoho domporodu médii, kdy k němu byla vypravena záchranka. PA se k porodu posléze vyjádřila a to byly, panečku, nesrovnalosti! Všichni záchranáři i PA usoudili, že novorozenec je v pořádku, nedělo se žádné rizikové chování a vše probíhalo v klidu a vzájemné souhře. Média z toho udělala málem vraždu :roll:

Myslím si, že vše, co pomůže rodičce se uvolnit je správně, takže nechápu tvé ohrnování nosu nad hypnoporodem, porodem do vody a podobně. Nutil ti to někdo? Ne, tak si ty blbé kecy nechej od cesty, prosím tě.

A taktéž bys měla ze sebe vykřesat alespoň kousíček empatie pro ty, které mají se zdravotnictvím zkušenosti otřesné a na základě toho nemocnici prostě nesnáší.
Narodila jsem se s kataraktou, v té době byly operace bez možnosti hospitalizace doprovázejícího, takže jako miminko jsem strávila dost času po nemocnicích. Lékař to stejně neudělal dobře, levé oko mám tedy tupozraké. Byla jsem opravdu malinká, ale občas mi probleskne opravdu příšerný pocit a zasunuté vzpomínky a věř mi, že to vůbec není příjemné.
Když jsem rodila poprvé, taktéž jsem si nic moc dopředu k porodu nezjišťovala a slepě jsem věřila doktorům. Kdybych nebyla tenkrát tak naivní, věřím, že by spousta věcí dnes byla jinak. Trpím totiž DMI, což lékaři někde berou jako automatickou indikaci k CS, anebo prostě preventivně v 38tt vyvolávají. Přitom pokud není známka fetopatie, rodička se cítí dobře a plodu se daří, není důvod, proč by diabetička nemohla miminko donosit do 40tt, anebo dokonce pár dní přenášet.
Nechala jsem tedy vše na lékařích a z porodu mám otřesný, otřesný, naprosto otřesný zážitek. Hamilton proveden opakovaně bez upozornění a bez souhlasu, spousta oxytocinu, nemožnost se volně pohybovat, pak opět tlumení silných bolestí… Nakonec malá nestihla dorotovat a bylo nutné použít vex, ven šla s ručičkou u hlavy. Naštěstí nemáme ani jedna trvalé následky, ale ta poporodní rekonvalescence bya peklo.
Druhý porod, ač také vyvolávaný kvůli peeklampsii, jsem si opravdu užila, zejéna proto, že jsem měla nastudováno na co mám právo, co je v pořádku, co už ne a hlavně všichni lékaři byli vstřícní, milí, vysvětlovali, žádný direktivní přístup. I přes to všechno jsem se ale v nemocnici prostě necítila dobře a brzdilo mi to například nástup laktace.

Takže prosímtě, přestaň odsuzovat ostatní, dokud nemáš s jejich situací zkušenosti. Jak tak čtu tvůj deníček, začínám nabývat pocit, že zrovna ty budeš ta prvomatka, co s narozením potomka spolkla veškerou moudrost světa a má tedy patent na rozum.

Ať je tvé miminko stále zdravé a spokojené.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2174
13.1.17 15:09

Gratuluju k miminku. Ale chtělo by to trošku víc tolerance. Každý to vnímá jinak, co je a co není bezpečné. Já si třeba myslím, že užívání analgetik matky u porodu není pro dítě dobré, proto jsem je odmítla. Kdybych byla tak nesmlouvava jako ty, vycetla bych ti, že tys je u porodu užívala a zbytečně tím svoje děcko ohrožovala… Ale já jsem docela tolerantní a chápu, že nekdo to potřebuje a na děcko zase až takový ohled nebere ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
6726
13.1.17 16:29

@rs84 zbytecne vrasky si ohledne domporodu delas;)nedavno tu byl pekny denicek o tehotenstvi a porodu v holandsku..mozna jsi ho necetla.svet nekonci u Aše. za nasimi hranicemi se take tehotni a rodi..a i se domarodi;) a dokonce! v tom vyse zminenem denicku je pristup takovy ze nizkorizikova rodicka automaticky! rodi doma a kdyz chteji v pordnici tak si priplati! Mej si svuj nazor na domporody.jen ze to obecne vzato takovy strasak fakt neni…jen u nas. zatim;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
1631
13.1.17 16:29

Buh stvoril doktory? Ale nejdrive asi stvoril nemoce…

 • Nahlásit
 • Zmínit
959
13.1.17 16:50

S preeklampsii ohrožující život dítěte i matky bych já osobně spechala, aby byl prcek co nejdřív venku- takže CS. Jinak já po císaři ten samý den došla sama přes celou chodbu na sesternu (takže vždy to není tak jak píšeš pohroma).

 • Nahlásit
 • Zmínit
143
13.1.17 17:35

@Kajuli Fakt jsi mi to natřela.

Tady někdo nesnese jiný názor než ten svůj jediný správný. A to se někdo chce bavit o toleranci. No to koukám, kolik věcí jsem se na sebe dozvěděla. Že jsem bez rozumu, že slepě věřím jednomu směru, že můj svět končí u Aše, že zdravotnictví je kšeft (vydělává prodej homeopatik, IVF a plastiky), že mi chybí empatie, že Bůh stvořil nejdřív nemoci. Některé diskutující kážou vodu a pijí víno. Dámy, kterých se to týká, prosazujte toleranci, je to správné. Ale s tou tolerancí nejdříve začněte u sebe, ano?! :*

 • Nahlásit
 • Zmínit
4657
13.1.17 18:31

Já ten deníček nepochopila :-D asi jsem už unavená :-D
Ale jinak mám stejné názory jako Ty, očkuju svoje děti, rodím v porodnici, když jsou mé děti nemocné necpu je bylinkama a různýma lektvarama, ale dostanou léky od lékaře. Ale to co dělají ostatní je mi naprosto šumák, alternativní léčbu neodsuzuju, protože je mi naprosto ukradená. A pokud se někdo rozhodne neočkovat svoje dítě je mi to taky jedno, jeho boj. Stejně jako je mi jedno, kde kdo rodí. Pro mě za mě, at si ženské rodí kde chtějí, třeba na stromě :-D Takže jakoby netuším, co jsi tím deníčkem chtěla říct :nevim: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2250
13.1.17 18:36

@rs84 Takže ty chceš, abychom tolerovaly tvé navážení se do jiných postojů? A chceš, abychom tolerovali, že šíříš bludy?
Promiň, to už není tolerance, to už je prostě přes čáru. A to je fakt, ne jen nějaký názor :roll:

Nechtěla jsem ti nic natřít, chtěla jsem, ať se snažíš pochopit i tu druhou stranu. Já chápu, proč ses rozhodla jak jsi se rozhodla, chápu, že máš k doktorům úctu a jsi jim za mnohé vděčná, chápu, že alternativní věci nejsou pro tebe. Za tohle se do tebe tady nikdo nenaváží, nikdo tě za to nekritizuje.
Co ale nechápu, chápat nebudu a pochopit nedovedu je to, že ty se obouváš do jiných, aniž bys o tom pořádně něco věděla, aniž by sis něco pořádně zjišťovala.
Já třeba můžu s klidným svědomím říci, že léčení diabetu skořicí je nehorázná volovina, ale právě proto, že vím, jak organismus funguje a co je to diabetes, mám to nastudováno, zažito, vyzkoušeno… Je to o principu, který evidentně pochopit nechceš.

Celý deníček beru tak trošku jako provokaci, kdyby ses chtěla podělit o příběh svého porodu, dalo se to sepsat i bez oněch úšklebků. Proto tyhle tvé reakce a pokrytecké volání po toleranci tvých odsudků nechápu, co jsi jako čekala? Sluníčkové a pochvalné komentáře všech „uvědomnělých“ matek, které si rovněž přišly kopnout do alternativních metod vedení porodu a zvládání bolesti?

Taktéž děti očkuji, taktéž rodím v porodnici, nemyslím si, že medicína je zlo a nemyslím si, že homeopatika vyléčí vše. To ale neznamená, že budu nad těmito metodami ohrnovat nos. prostě to není ta správná cesta pro mne, to je celé.

Příspěvek upraven 13.01.17 v 18:38

 • Nahlásit
 • Zmínit
326
13.1.17 19:18

@Kajuli Souhlas :-)

 • Nahlásit
 • Zmínit
15013
13.1.17 20:00

@Okurčička Nejsi jedina. Ja to taky nechapu. Svoje dite miluju, ale nikdy jsem si nemyslela, ze je nejkrasnejsi ci nejchytrejsi. A to hezka a chytra dcera je. ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
3647
13.1.17 20:35

Přiznám se, nějak nechápu trend, že někdo úvodním příspěvkem urazí polovinu populace, a když je mu to vytýkáno, případně je nabádán k toleranci, tak se začne stavět do pozice lynčované oběti, a volat po toleranci - ideálně povýšeneckým a moralizujícím způsobem…

JInak deníček se mi nelíbil, nejen kvůli povýšeneckému tónu, ale chybí mi i určitá konzistence v názorech autorky.

Příspěvek upraven 13.01.17 v 20:40

 • Nahlásit
 • Zmínit
6389
13.1.17 20:44

@rs84
Přislo na svět bezpečně…

A to je právě to co není pravda. Porodnice není bezpečné místo kde se rodí jenom zdravé děti. Rodí se spousta dětí poškozených lékaři. Třeba ta holčička co bude doživotně hoodně postižená a její mamink a s protrženou dělohou protože se opět skákalo na břicho i když se to nesmí.

Lékař je člověk a chybuje úplně stejně jako člověk jiný. Bohužel se chyb nedopouští na sobě ale na pacientech a příjde mi hloupé si divit tomu že jim někdo nevěří. Ono když se něco posere tak TY s tím a všemi následky budeš žít, nikoliv ten lékař. A že se toho posrává dost.. Není se divit že lidi pak lékařům nevěří, davat všanc svoje zdraví je něco jiného než když ti kuchař připálí jídlo.

 • Nahlásit
 • Zmínit
281
13.1.17 21:13

No dítěti i nadále přeji krásné zdraví i vlastně Tobě též autorko, o tom žádná… :mrgreen: Ale celý deníček se mi vůbec nelíbil, vše takové povýšené, odsuzující.. To, že si vybereš určitý způsob rození neznamená přeci, že je jediný správný a,,nejvyšší´´ Též mi přijde divné, jak zahazuješ duchovní hodnoty šamanismu a píšeš tady o Bohu a děkování mu za lékaře… :mrgreen: takové házení do jednoho pytle všeho možného… Asi nebudeš zvyklá moc o věcech přemýšlet, spíš čistě prakticky fungovat, že? Protože v tomto psaní postrádám jakékoli objektivní uvažování nad situací/situacemi, kde následně se schyluje k,,terminologickým´´ klišé, přitom pouze ze subjektivních zážitků a jakýchsi povrchních úvah se ke konci odehrává pokus o zobjektivizování tvého porodu jako jediné vyšší formy rození. Kdy vlastně ještě k tomu porovnáváš 3 zcela rozdílné (jak fyzicky, tak psychicky) zdravotní situace. Pochopím, kdyby sis zkusila porodit všemi možnými způsoby, alespoň 3×.. to pak jo, to by bylo už objektivnější. No přijde mi to jako když dřevorubec se snaží psát o metafyzice o které tak akorát ví, co to slovo znamená…:D :D sorry no

 • Nahlásit
 • Zmínit
6726
13.1.17 21:22

@rs84 jak certik z krabicky… sama sebe tim odhalujes.. :nevim: ale zas je.mi sympaticke ze ty komentare ctes, ze jsem treba ten svuj nepsala uplne zbytecne :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
6873
13.1.17 21:25

@J_Doe Souhlas. Jen mi tento deník nestál za rezepisovani se.

 • Nahlásit
 • Zmínit
13.1.17 21:32

Ty jsi se asi chtěla pohádat :lol: je to napsáno zbytečně konfrontačně.
Chápu lidi, které lékaři poškodili, že jim nevěří, nebo ty, kterým nedokáží pomoci, že jdou do alternativní léčby.
Ono to nemusí být vždycky tak černobílé buď a nebo.

Osobně jsme ráda za ty dobré a slušné lékaře a za to, jak dalece medicína pokročila, ale své místo tu mají i některé alternativy ať si o nich myslí kdo chce co chce…

 • Nahlásit
 • Zmínit