Dopis Vojtíškovi

Rodičovství

Mému Vojtíškovi bude brzy deset měsíců a já mám potřebu napsat mu další deníček. Vše tak strašně rychle letí a za chvilku už bych si nepamatovala, co se kdy událo. Věřím, že jednou za tyhle dopisy bude rád.

S mámou

S Tátou v Maďarsku

Komu jsem více podobný?

s Maminkou

Milý Vojtíšku,

za pár dní Ti bude deset měsíců a já Ti píšu další dopis. Jsi strašně šikovné miminko, vlastně už ani ne miminko, ale batolátko naše nejkrásnější.

Když Ti byl měsíc, začal jsi spinkat celou noc. Každá maminka mi Tě záviděla, jaký jsi šikulka. Ve čtvrtém měsíci sis to rozmyslel a byl jsi vzhůru několikrát za noc. Jé, jak já jsem se zlobila, ale brzy mě to přešlo a zvládli jsme to. V devíti měsících jsme jeli já, Táta a Ty na dovolenou na Slovensko a tam jsi zase začal spinkat celou noc. Snad už nám to vydrží. S Tatínkem jsme zjistili, že potřebuješ spinkat hodně i přes den, tak chodíš spinkat hned po snídani, po obídku a pak ještě před večeří. A večer usneš a spinkáš do pěti hodin do rána. Jsi moje Zlatíčko.

Jsi hrozně šikovný a zvídavý. Už v porodnici jsi zvedal hlavičku. Koníčky jsi začal pást také brzy a v pátém měsíci už ses přetáčel ze strany na stranu. Ale než jsi přišel na to, jak tam dát ručičky a nožičky, jé to ses nazlobil. V sedmém měsíci jsi začal krásně sedět a hned na to lézt po čtyřech a stoupat si k nábytku. Úplně jsi přeskočil plazení, rovnou jsi lezl. Od osmého měsíce chodíš kolem stolu i gauče. Když se máš čeho držet, tak si krásně dojdeš, kam potřebuješ. Poslední dobou se začínáš pouštět a vydržíš chvilku stát sám bez držení, tak si s tatínkem myslíme, že Tvé první krůčky už jsou za dveřmi.

V osmém měsíci jsme byli v nemocnici. 3. srpna 2012 v noci jsi nechtěl vůbec spinkat, měl jsi teplotu a Tatínek objevil na Tvé hlavičce nad levým ouškem otok. Honem jsme jeli na pohotovost do Žatce, a protože nikdo nevěděl, co se Ti stalo, museli jsme spolu v nemocnici zůstat až do středy. V pondělí Ti udělali rentgen a sono a zjistili, že máš prasklinu v lebce dlouhou 9 cm. Musel jsi spadnout z velké výšky, ale doteď je nám s Tatínkem záhadou, jak se to stalo, protože nám jsi nikdy nespadl. Ty jsi naštěstí vše zvládl, i pobyt v nemocnici i zranění, a teď už je snad vše v pořádku. Pro jistotu jsme Ti koupili helmu, ale nosil jsi ji jen měsíc, pak jsi zjistil, jak si ji sundat, a to byl konec helmičky.

Jsi hrozně veliký jedlík. Jakmile spatříš jakékoliv jídlo nebo talíř, upneš k tomu zrak a jdeš (lezeš) hlava nehlava. A když si toho náhodou všimnu a vezmu Ti to, protože to ještě papat nemůžeš, tak se šíleně vztekáš. Ječíš, kopeš nožičkama a zlobíš se na mě. Ale já jsem ráda, že Ti tak jídlo chutná, jsi pořádný kus chlapa.

Máš hrozně rád kolečka všeho druhu. Tvoje hračky, které mají kolečka, jsou Tvé oblíbené, otočíš je a hraješ si jen s kolečkem, točíš ho a zkoumáš, jak se točí. Také miluješ otevírání skříní a šuplíků. Skoro všude jsme s Tatínkem dali pojistky proti otevření, ale na pár skříňkách zámečky nejsou a Ty je rabuješ každý den.

Tatínek je hodně v práci, ale když přijde, strašně krásně se na něj směješ a hned k němu lezeš a chceš, aby si Tě pochoval. Pak spolu řádíte a tatínek Ti utíká a Ty ho honíš, je to hrozně roztomilé. Minulou sobotu Tě po prvé hlídala babička Jana, hlídala Tě skoro celý den a krásně jsi to zvládl, neplakal jsi. Máš nejkrásnější úsměv na světě a pořád se směješ, kdykoliv někoho potkáme, tak se usměješ a každý Ti říká, jaký jsi krásný smíšek. Už umíš říkat: Táta, nene, ham, haf a hafík. Prožvatláš skoro celý den. Jsi náš ukecánek.

Dávám Ti pořád nějaké přezdívky, dřív jsi byl Bumbrlíček, Šmoulíček, Koťátko a poslední dobou jsi moje Bublinka nebo Bublíček. Podobný jsi teď více mně, ale o tom se s Tatínkem pořád dohadujeme, on tvrdí, že jsi podobný více jemu.

Moc Tě miluji Vojtíšku. Ty a Tvůj Tatínek jsme mé všechno.

Máma

Hodnotilo 7 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 17.09.12 09:34
:kytka:
 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 17.09.12 10:20

Krásný :)

 
AnitAma
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 17.09.12 23:33

Moc krásný deníček :srdce:

 
ondrášekabarunka
Kecalka 144 příspěvků 19.09.12 12:46

Krásnej deníček :kytka:

 
vojtíšek
Stálice 66 příspěvků 21.09.12 10:14

Krásnej deník :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Miluji, když...


Reklama