Dva nezapomenutelné zážitky

Porod

První a druhý porod, oba krásné, v něčem náročné, ale největší životní zážitky. Daneček se narodil v 39. tt+4, 10. května 2010 ve 4:06 ve FN Ostrava. Vážil 3 220 g a měřil 48 cm. Apgar skóre 91010. V den původního termínu porodu 13. 5. nás pustili domů.

Porod byl úžasný a hrozně rychlý. 9. 5. dopoledne mi začalo být trochu divně, dostávala jsem sem tam křeče do podbřišku, tvrdlo mi břicho a cítila jsem tlak na konečník. Ale myslela jsem si, že jsem asi přetažená (byli jsme v plném proudu stěhování), nebo že jsou to střeva nebo možná poslíčci. Absolutně by mě nenapadlo, že už začala první doba porodní. Celý den jsem normálně fungovala, k večeru křeče prodýchávala, ale nezdálo se mi, že by se intervaly zkracovaly nebo bolest stupňovala.

Ve 20 hodin jsem se koukala na Robina Hooda, to už byly stahy po 7 minutách a trvaly necelou minutu. Ale pořád se mi zdálo, že to nic není. Po vyhlášení výsledku toho, kdo vypadl, jsem se naložila ve 22 hodin do vany a byla tam 1,5 hodiny. Voda neudělala nic, bolest nerozehnala ani nezesílila. Tak jsme šli v 23.30 spát. O hodinu později jsem šla na wc a zjistila jsem, že špiním. To už mi přišlo trochu divné, tak jsem vzbudila manžela, že se radši pojedeme zeptat do porodnice. Nachystali jsme se, zavolali taxi a kolem 1.30 jsme dorazili na příjem.

Udělali mi monitor, něco se tam dělo, takže si mě tam nechali. Manžel byl dost překvapený, mysleli jsme si, že nás vrátí domů. Tak mě převzala PA ve 2. patře, sepsali další papíry a v 2.30 mě vyšetřila doktorka. Podle UTZ byl malý v dobré poloze, váhový odhad 2 900 g. Taky mi poprvé měřili pánev a prý pohoda, že je prostorná dost :-) Při vyšetření mě pak doktorka šokovala, když mi řekla, že má pro mě dobrou zprávu, jsem otevřená na 8 cm a za chvíli budeme rodit :-) Nebyl čas ani na předporodní přípravu.

Pak nás s manželem odvedli na porodní pokoj, napíchli mi kapačku s ATB a nechali nás chvíli o samotě. Jak dokapala, začala jsem mít opravdové kontrakce a brzy i pocit na tlačení. Manžel mi zvlhčoval rty mokrým kapesníkem a přidržoval mi kyslík. Malý ale ještě nebyl sestoupený, musel dorotovat, takže jsme sem tam zkusili polohu na boku. PA se snažily vytvořit pro hlavičku prostor a roztáhnout hráz, ale moc to nešlo, tak mě nakonec trochu šmikli. Pak už byl Dany na dvě kontrakce a tři zatlačení venku (jedna sestřička mi tlačila na břicho, aby malému pomohla ven). Bylo 4.06 :-)

Do porodnice jsem přijela s tím, že je mi divně a za 1,5 hodiny jsme byli rodiče. Ani jsme nemuseli platit za otce u porodu :-)) Další dvě hodiny jsme byli na pokoji sami tři a užívali jsme si našeho malého zázraku. V 6.30 mě převezli na oddělení šestinedělí (akorát na snídani), v 11 hodin mi dali na pokoj malého. A od té doby spolu válčíme.

Druhý porod byl porod snů. Díky Bohu za to :-)
Dominik se narodil 17. března 2012 v 38 tt+­6 v 00.14h ve Fakultní nemocnici Ostrava. Apgar skóre měl 10-10-10, vážil 3 250 g a měřil 50 cm. Porod byl úžasný a ještě rychlejší než první.

13. 3. kontrola u gyndr – monitor nic zajímavého, takže objednání za týden.

16. 3. krásný den, odpoledne jsme byli s malým venku, dokoupili jsme plenky, takže jsem si s dvěma taškami „vyběhla“ našich 5 pater. Už pár dní, a hlavně ten den, jsem cítila miminko hodně dole, úplně v třísle, bříško mi už dost dlouho tvrdlo, pro mě tedy setrvalý stav. K večeru jsem se houpala na baloně a trochu cvičila, uvolňovala pánev… pomalu jsem začala pociťovat stahy v podbřišku, jako slabší MS bolesti.

19–19.30 uspávala jsem Danečka, cvičně sledovala intervaly, cca 5-7minut, šla jsem se vykoupat a pro jistotu jsem udělala předporodní přípravu, ostříhala nehty, nachystala oblečení, co kdybychom náhodou opravdu museli v noci jet.

20.30 koukala jsem na Vyprávěj.

21–21.50 seděla jsem na netu a nadávala na poslíčky, zkusila jsem jít spát, ale nešlo to, tak jsem volala dule o radu, prý máme radši jet.

22.30 volám mamce, ať přijde hlídat.

22.50 volám bráchovi, ať nás odveze do porodnice, kontrakce každých 3–5 minut.

23.15 příjem v porodnici, 20 minut na CTG, vypisování papírů, miminko spí, já prodýchávám kontrakce každé 2 minuty, tlak na konečník.

23.45 předání na porodní oddělení, vyšetření. Dr. mi sděluje, že je tam už jen lem, takže honem přejít na sál, napíchnout kanylu a na boku nechat miminko sestoupit.

17. 3. 00.05 necha­la jsem si píchnout vak blan a odtéci vodu, dvě kontrakce tlačit nesmím, pak už jo, na dvě zatlačení vyklouzává hlavička, na další dvě zbytek tělíčka.

00.14 se Dominiček narodil :-) Měl krátkou pupeční šňůru, takže ho napřed museli odstřihnout, a pak mi ho položili na bříško. Byl krásně růžový, tentokrát mi ani nedávali kyslík, asi jsem pěkně dýchala :-) Držela jsem to malé tělíčko a přivítala ho slovy: „Ahoj, miláčku“, a pak už jsem se jen šťastně smála na manžela a na všechny a hladila synáčka po hlavičce.

Dali mi oxytocin, nějakou dobu jsme čekali na placentu, malého zabalili a dali manželovi do náruče. Přišel doktor, zkontroloval, jestli je placenta celá, potom udělal vnitřní vyšetření a zase šel. Nebylo potřeba nic šít, porod proběhl bez jakéhokoliv poranění. Díkybohu za to že existuje Epino. Zkoušeli jsme malého přiložit, ale moc nechtěl, při druhém pozdějším pokusu už trošku jo.

Do 2.30 jsme byli všichni na porodním pokoji, Domíšek ležel na vyhřívaném lůžku, hladila jsem ho a on se na mě koukal skoro celé dvě hodiny. Usnul až před převozem. S manželem jsme si říkali, jaké umíme krásné chlapečky a srovnávali jsme se s tím rychlým úžasným porodem. Vždyť ještě před pár hodinami by nás ani nenapadlo, že krátce po půlnoci už budeme rodiče. Po dvou hodinách mi PA pomohla do sprchy, bylo mi skvěle a měla jsem super náladu. Jako bych ani nerodila a moc jsem se těšila na pokoj a na to, až budeme s Domíškem spolu.

V 3.40 mi ho přivezli na oddělení šestinedělí, nakojila jsem ho a pak spinkal až do 9 hodin, prospal skoro celý den, ale další den už začal pěkně papat, mezi druhým a třetím dnem se mi udělalo mlíčko a Domi začal přibírat.

Hodnotilo 5 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Lexuska
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 16.06.12 09:55

Moc pěkný deníček a ty porody faak dobrý. Taky bych si takový přála, čekám 4 miminko, tak snad to bude rychlovka :)
Přeju dětičkám zdravíčko :kytka:

 
luci.hor
Kecalka 471 příspěvků 16.06.12 11:31

Taky bych si takový porod přála, tak snad… Dnes mám první termín :roll: Hodně zdraví celé vaší rodině

 
andelka83
Neúnavná pisatelka 16100 příspěvků 16.06.12 15:29

@Lexuska jé, tak čtvrté už bude úplná pohodička, ne? :potlesk: Taky přeju zdravíčko celé rodině :mavam:
@luci.hor já pořád nemůžu uvěřit, že jsme to všichni tak dobře zvládli, asi psychika a dobrá kondice taky pomohly…za bezdětna jsem se těhotenství aporodů dost obávala, tak jsem vděčná že byly oba docela bezva a i pak všechno šlo a jde, kojení a tak. Fakt díky Bohu.
Jejda, tak to už jste všichni nedočkaví co? Mi se oba kluci narodili ještě před termínem, takže vždycky nečekaně.Přeju aŤ vše zvládnete na jedničku :palec:

 
merryferry
Stálice 89 příspěvků 16.06.12 20:42

Tak to je suprov fakt rychle ja sem moji prvni ceru porodila za dve a pul hodky a kontrakce byly jen 3 hodky to bylo asi tim ze jsem si nechala vyvolat potrat z krz tehotenskou cukrovku porodila jsem tedy presne na termin porodu 8.4.2011 a sem rada ze jsem nerodila jako moje sestra 24 hod uf, tak at se vam dari :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 17.06.12 13:03

Moc pekny denicek gratuluji k malym a hlavne k malemu Dominickovi s Fakultni nemocnici Poruba nejsem vubec spokojena! malem jsem prisla o mojeho syna protoze mi 25.4.2012 praskla plodova voda a ja jsem jela s mamkou do Poruby a tam me vyvedli s omylu, ze mi nic neprasklo tak jsme jeli domu a na druhy den jsem rodila na fifejdach a musela jsem cisarem, protoze tam bylo ohrozeni zivota maleho jak se narodil tak mel 2250g a 44cm protoze se narodil v 37+4tt takze do Poruby nikdy!!!

 
andelka83
Neúnavná pisatelka 16100 příspěvků 17.06.12 13:10

@milena13 to mě mrzí…jak to že vás poslali pryč? Přece se dělá test jestli je to plodovka :(
Ono fakt záleží…negativní zkušenosti jsou s každou porodnicí, člověk musí doufat, že se mu to zrovna vyhne. Já jsem měla výhrady jen k prvnímu porodu, k druhému už vůbec žádné, ani k šestinedělí. Ale to bylo asi i tím, že to bylo rychlé, bez komplikací a na pokoji jsme taky neměli problémy a všechno jsem si pamatovala z minula.
Doufám že je chlapeček v pořádku, a přeju moc moc zdravíčka :kytka:

 
andelka83
Neúnavná pisatelka 16100 příspěvků 17.06.12 13:11

@merryferry tak to je pěkné, 3hoďky, při vyvolávaném porodu :palec: supr. Jj, taky jsem ráda, že proběhly porody docela rychle, taky mám kamarádky co rodily hodně hodin.

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 17.06.12 13:30

To zalezi na doktorech a ja jsem chytla slovaka a on me poslal domu a na druhy den jsme sly s mamkou na fifky a tam me hned vzali cisarem a chlapecek je v poradku musim zaklepat jsem moc rada :D

 
ABAB
Stálice 72 příspěvků 19.06.12 22:19
:potlesk: :potlesk: :potlesk:
 
Sarik12
Extra třída :D 13192 příspěvků 21.06.12 19:16

Tak to bylo jak u nas, prineli sme sice jen na 4, ale nez se natocil monitor a vykapaki atb, tak sem byla na 9 a slo se rodit :lol:

 
andelka83
Neúnavná pisatelka 16100 příspěvků 21.06.12 19:23

@Sarik12 gratulka k rychlému porodu :palec: já mám pocit, že ty solidní kontrakce přišly v tu chvíli, kdy mi dokapaly ATB - asi náhoda? kdoví..hlavně že mě ani první klučk mo netrápil

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama