Extrakce zubů v narkóze I.

Zdraví

Doufám, že můj operační deníček pomůže někomu, kdo na tom bude stejně, jako jsem byla já před operací. Měla jsem plnou hlavu otázek a nikde žádné, pro mě dostačující, info. :) Člověk se cítí líp, když ví, že je na tom někdo stejně a ví, co ho čeká...

Ahoj, tak jsem dnes přesně týden po operaci a teprve jsem schopna k extrakci zubů v narkóze něco napsat. Jak jsem psala na úvod tohoto tématu, tak jsem se nikde nedočetla, co přesně a jak mne čeká. Ani žádný z doktorů nebyl schopen mně podrobně před tímto výkonem informovat, ba naopak. Divili se, že co se o to tolik zajímám. No jak by ne, když je to moje první operace v životě a rovnou na hlavě…

Snad můj příspěvek, který jsem nazvala s nadhledem „operační deníček“, :) někomu pomůže. :think: Mám toho tolik na srdci, takže to spojím s mým příběhem.

Takže, moje diagnóza - extrakce tří zubů moudrosti + jedné osmičky v celkové narkóze.

Výkon byl proveden v Ústřední Vojenské nemocnici, Praha - Střešovice (ÚVN). Operoval mě MUDr. Křížek.

Zuby:

 • pravá horní osmička - v dásni, rostla do kosti,
 • pravá spodní osmička - maličko otevřená dáseň, osmička malinko vyčuhuje,
 • levá horní sedmička - osmička, která je v dásni se tlačí na tuto sedmičku, proto sedmička půjde ven a místo ní poroste osmička,
 • levá spodní osmička - malinko otevřená dáseň, osmička je jen malinko vidět.

Jsem kuřák, mám piercing v jazyku a nosím umělé nehty. V dobu operace jsem měla menstruaci.

A teď tedy můj příběh:

Nejprve jsem vúnoru dostala po ukrutných, nespecifikova­telných bolestech pravé spodní části zubů doporučení od svého praktického zubaře navštívit nemocnici, aby mi udělali (dle jeho slov) již neodkladnou extrakci osmiček. Nejlépe najednou.

Po nějaké době bádání a vyptávání se jsem se objednala do ÚVN na takzvanou vstupní prohlídku a domluvení termínu operace. Přestože se toto vstupní vyšetření koná v ÚVN na pohotovosti, tak je třeba být na toto objednána. Nevím proč. :nevim:

V den vstupní prohlídky 2.března 2015 jsem měla dorazit mezi 9.-11. hodinou.
Tady se pouze vyplňovaly papíry, MUDr. Křížek se jen zběžně koukl do pusy, bez jakéhokoliv nástroje, jen pomocí dřevěné špachtličky, kterou známe od praktického doktora, když se nám pomocí ní kouká do krku, a zasedl k PC se slovy: „Extrakce je nevyhnutelné řešení, je třeba to udělat najednou, tedy v narkóze“

Žádná novinka, pane doktore…

„Nejbližší volný termín je 14.9.2015.“

Tak tady už jsem se zarazila. Bylo mi vysvětleno, že se tyto operace dělají pouze v pondělí, že je přede mnou mnoho čekatelů a není nic, co by mi pomohlo se posunut dopředu. Na jednu stranu se mi ulevilo, ale na druhou stranu jsem si byla jistá, že ty bolesti, které jsem do té doby zatím jen občas mívala, tak do září prostě nepřežiju.

Nicméně jsem odcházela z ordinace s pocitem zadosti učinění, že mám dost času na to, abych se psychicky připravila, že jdu poprvé v životě na operaci v narkóze. Do ruky jsem dostala ještě takovou šikovnou brožuru, kde byl zákrok zjednodušené a dost obecně popsán. Byly tam různé kontakty a vypsané mé termíny atd.

( V ÚVN to funguje tak, že vás objednají na výkon na pondělí. Takže pátek před tímto výkonem je třeba ráno dorazit do ÚVN na příjem, kde projdete rukama několika doktorů, kteří s vámi píší anamnézu, prohmatávají a nakonec je potřeba navštívit anesteziologickou poradnu, kde si vás také zapíši a posoudí, zda jste schopni výkonu v celkové anestezii. Po této peripetii a byrokracii se můžete vrátit domů. Ostrý nástup na ležení do nemocnice je v neděli do 16 hodin. V pondělí se provede operace a pokud nejsou komplikace, tak v úterý dopoledne pouštějí domů. )

Bolesti přicházely cca 1×-2× do týdne, takže mi stačilo si vzít dva Ibalginy 400 a po hodině byl klid. Ale pomalu ale jistě jsem začala pochybovat o tom, že to do září vydržím.

Nejhorší a zlomový den byl 12.května, kdy mi chytla tak neskutečná bolest, že jsem se předávkovala Ibalgin, za hodinu Nalgesin a když ani ten za hodinu nepomohl, tak jsem si nakapala snad 50 kapek Algifenu. Následně jsem si zavolala taxi a nechala se odvézt na pohotovost na Kladně, v místě mého bydliště.

Na pohotovosti mi sdělili, že mám akutní zánět od pravé spodní osmičky a že je třeba zákrok v ÚVN již déle neodkládat. Dostala jsem ATB a šla domů. Ihned jsem kontaktovala ÚVN a prosila je s pláčem, aby mi pomohli, aby mě vzali dříve. Bylo mi to k ničemu. Sedla jsem tedy k internetu a obvolala snad pět nemocnic, iks klinik, iks ostatních zařízení, kde by toto mohli udělat, a prosila je, aby mě přijali k výkonu dříve.

Všude mi bylo sděleno, že na toto jsou čekací lhůty dlouhé a že ať tedy zkusím přijít, ale nic mi prý neslibují. Do finále se mi nejvíce líbilo jednání Vinohradské nemocnice v Praze, kde to vypadalo, že chtějí a jsou asi i nejvíce ze všech ochotni mi pomoci.

Nicméně mě ještě napadla možnost - napsat na jediný e-mailový kontakt, který jsem na netu našla, na nějakého doktora z ÚVN, abych mu mou situaci popsala a poprosila ho o pomoc. Shodou okolností, jak jsem se později dozvěděla, jsem se trefila na primáře oddělení, které mělo co dočinění s tímto zákrokem.

Upřímně jsem nevěřila, že mi vůbec na maila odpoví, ale povedlo se. Hned druhý den ráno mi přišla odpověď, že se mám tedy obrátit na svého operatéra, MUDr. Křížka s tím, že tento pan doktor (záměrně neuvádím jeho jméno) ví o mém zdravotním stavu a aktuálním problému a že souhlasí s upřednostněním mé operace.

Ihned jsem tedy toho 13.května volala do ÚVN, kde se se mnou samozřejmě opět nikdo nechtěl bavit. Jakmile jsem ale sestře do telefonu řekla, že teda nevím, co teď mám dělat, že mě pan doktor X. odkázal na ně, že mi pomohou a oni, že nechtějí, najednou sestra úplně otočila!

„Jo, to je náš pan primář, vy jste od něj?“

Váhala jsem, ale nakonec jsem řekla, že jo, že jsem od něj. Prý mám počkat u telefonu a pan doktor Křížek se mi ozve. Asi za hodinu mi volal, že má pro mě termín - pondělí 1.června 2015. Nicméně mě ujišťoval, že je to hrozná náhoda, že se jim zrovna uvolnilo místo, jinak by mě dřív vzít nemohli. Bla bla…

Jsem v šoku, že to vyšlo a zároveň se hrozně bojím. Ihned jsem se tedy spojila s praktickou lékařkou a domluvila si u ní předoperační vyšetření, které je třeba mít hotové a s sebou v pátek 29.května při příjmu do ÚVN.

Předoperační je v pohodě, praktická mi zvala krev, udělala EKG, změřila tlak a prohlédla a tím to haslo. Do ruky mi pak dala nějaké papíry s výsledky a shrnutí - asi její názor na operaci. :)

A už to začlo - zjišťování, co všechno mě čeká. Nikde přesné info, jaké bych si představovala, aby mě uklidnilo a uspokojilo mou touhu po tom být stoprocentně informována. Takže projíždění různých diskuzí a podobně.

Co mě děsilo, byla má menstruace, která si dělá poslední rok absolutně, co chce. Tuto dobu to bylo již přes měsíc, kdy jsem ji neměla. Ihned jsem se spojila s gynekologem a ten mi dal Orgametril 2×2 na jeden týden. Přesně mi vypočítal, že bych to měla dostat po této léčbě v pondělí 25.5. a tím pádem na operaci OK.

Opak byl pravdou. Menzes se dostavil až ve čtvrtek 28.5. Slabě a pořádně se rozjel až v neděli večer, když už jsem ležela v nemocnici. Takže šílené. Asi nervy dost pracovaly.

Nastal pátek 29.května. V ÚVN jsem měla být v 8.30. Na recepci jsem se zaregistrovala, následně jsem byla vyšetřena v ORL ambulanci (prohmatání krku + změřili tlak), pak mě poslali na lůžkové oddělení ORL, kde se po operaci leží. Tam jsem strávila další dlouhou dobu, aby mi znova přeměřili tlak, proklepali. Následně si mě sestry zapsaly na ležení od neděle. Ještě mě čekala konzultace u MUDr. Křížka a Anesteziologická poradna.

Mezi těmito jednotlivými vyšetřeními se čekalo v jídelně ORL lůžkového oddělení, takže jste mezi pacienty, co tam leží. Když si mě konečně zavolal doktor Křížek, sepsal se mnou už snad po stý mou anamnézu. Dal mi do ruky „mou složku“ - silné desky, ve kterých je milion papírů a informací o mně a mém zdravotním stavu - a poslal mě na Anesteziologickou poradnu, která je na druhém konci areálu nemocnice.

Nicméně tam to šlo rychle. Hned jsem šla na řadu. Jen se mě zase zeptali na nějaké věci, podívali se na papír, co mi dala praktická, mou složku doplnili o další dva papíry. A razítkem od nich jsem šla zpět na ORL lůžkové, odevzdat své papírové já sestrám.

Byla jsem poučena:

 • Nehty všechny odlakovat, aby bylo vidět, jak je prokrvují prsty.
 • Piercing z jazyku si klidně mohu nechat, jazyk prý neotéká (dle slov operatéra). Podle slov anesteziologa raději vyndat, aby se při intubaci neroztrhnul jazyk, kdyby se gázou o to nezavadilo, ale že to nechají na mně.
 • Menzes by byl veliký problém a komplikace. Nikdo nebyl schopen mi říci proč. (později jsem pochopila, že to byla komplikace hlavně pro mě, protože jsem byla na nervy, abych se neproležela a každé vstávání a „přebalování“ bylo pro mě šíleně náročné po operaci)
 • Kouřit, jíst a pít nejpozději do nedělní půlnoci. Nástup tedy do nemocnice na ležení v neděli do 16 hodin. Pokud chci chytnout pokoj jen o dvou lůžkách (protože jsem chtěla nadstandard, ale nebyl volný ještě v pátek), tak nástup okolo 14:30.

Pfff - takže z nemocnice jsem odcházela v pátek po všech těhle příjmech a informačních konzultacích cca ve 13 hodin (byla jsem tam od 8:30).

V sobotu jsem byla na nervy, ale den utekl a nastala neděle 31.května. Spilovala jsem všechny nehty na rukou, protože nosím umělé. Odlakovala jsem nehty na nohou, důkladně se oholila, když tedy budu nahá na tu operaci, a hulila jednu za druhou. :zed: Ve 14 hodin jsme vyrazili…

Zrovna byl takový krásný den a pamatuji si, že se mi chtělo brečet, protože jsem strašně chtěla být někde venku, na svobodě, sedět s přáteli a užívat si. Strašný psycho pro mě.

Jakmile jsme dorazili do nemocnice, dostala jsem svůj náramek na ruku s identifikačními údaji a také mě čekalo milé překvapení - sestra mě odvedla na nadstandardní pokoj. Do teď nevím, jakým zázrakem se uvolnil. Jeden den stojí 1200,–. Jedná se o jednolůžkový pokoj „hotelového typu“, jak píší ve smlouvě o nadstandardní pokoji. Byla tam klasická nemocniční postel, klasický nemocniční stolek, ale byla tam TV, radio. Jinak asi klasika jako jinde.

Ale já chtěla nadstandard hlavně proto, že to byla má první operace a nevěděla jsem, jak budu reagovat po operaci. Hlavně nemohu spát s cizími lidmi za zády a podobně… Nelituji toho. Koukala jsem v telce, na co jsem chtěla, celou dobu i v noci jsem měla okno otevřené dokořán a nikdo mi do toho nekecal.

A musím říct, že i sestry měly nadstandardní přístup. Vůbec mě neotravovaly zbytečně. V neděli na ten pokoj za mnou přišly jen dvakrát. Jednou, když mi přišly říct, abych si šla pro véču a vzala si ji klidně na pokoj (dva rohlíky s Gervais + jablko). Podruhé, když se střídaly směny a ony mě jakoby představovaly kolegyním, které sloužily noční. Rovnou jsem i dostala prášek na spaní, abych se v klidu před operací vyspala. Tohle bylo fajn. Jo ještě se se mnou byla seznámit moje anestezioložka, která mě na operaci bude doprovázet.

(Můj manžel tam se mnou mohl být, až do kolika chtěl. Ale nakonec jsem ho asi v půl sedmé poslala domů, byla jsem ještě hrdinka. :lol: )

Ještě na mě na pokoji čekal takový jednoduchý manuál, kde je popsaná operace, která mě čeká. Jsou tam obrázky operačního sálu a personálu. Jsou tam instrukce co a jak den před operací. Že je třeba se vykoupat, umýt si vlasy atd. A teprve jsem dostala čas operace - v pondělí v 9:15.

Co se týče kouření, najednou jsem ani tolik neměla chuť, nicméně jsem stejně asi dvakrát nebo třikrát šla. Naposledy jsem šla asi v osm hodin večer, protože později se vchodové dveře uzamykaly a já měla strach, aby mi tam nezamkly. Ale nezastírám, že třeba ještě v půl desáté večer jsem neměla chuť. Jak jsem měla otevřené to okno a cítila, jak je venku krásný letní večer, představovala jsem si, jak bych (kdybych byla doma) seděla na balkoně, povídala třeba s kámoškou po telefonu a dala si cigárko… joo, jsem závislák, no.

Lupla jsem si tedy raději tabletku na spaní a usnula, ani nevím jak. Postel mimochodem mooc pohodlná! Takže jsem spala jak mimčo a jen vím, že jsem se v noci někdy vzbudila, abych vypnula telku, kterou jsem nechala zapnutou.

V příštím deníčku popíšu, jak probíhal den operace a jaké byly další dny.

Hodnotilo 9 lidí. Score 3.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30740 příspěvků 12.06.15 01:25

Dufám, že jsi to zvládla :hug: Křížek, nejmenuje se Pavel? tenhle dr mi před týdnem trhal moudrák na poliklinice Lípa, tak je možný že pracuje i tam? mě naštěstí čekal jen 1 zub, s normální injekcí :)

 
Cuddy
Extra třída :D 13364 příspěvků 12.06.15 07:57

Byla jsem na stejnem zakroku u stejneho doktora ve stejne nemocnici. Jsem zvedava, co budes psat dal.

Za me se sestry chovaly uplne stejne, prubeh byl stejny, zakrok udelany velice dobre, za pomoci wobenzymu jsem byla druhy dne po propusteni bez nasledku v praci, byla jsem velmi spokojena.

 
svycarka
Kelišová 6885 příspěvků 12.06.15 09:21

Nedocteno…je fajn videt denik mimo porodni tema, ale na me moc dlouhe a moc o vsem a nicem zaroven. Nicmene je fajn, ze je ti fajn ;)

 
caacorka
Kecalka 141 příspěvků 12.06.15 09:32

@slavuska1 jojo, to je přesně on! :)

 
caacorka
Kecalka 141 příspěvků 12.06.15 09:35

@Cuddy bohužel byl deníček moc dlouhý, tak ho museli admini rozdělit na dvě části… jinak, tak to ti závidím, protože já mám dnes 11tý den po operaci, právě jsem se vrátila z kontroly a nic moc. Zánět tam naštěstí nemám, ale pusu mám stále mrtvou, nemohu stále pořádně jíst, takže jsem na kašičkách a pořád pod práškama na bolest… do práce se jen tak asi nepodívám, protože mě to vždy odpoledne dost rozbolí a jediné co mi pomůže je to, že si vemu prášek a jdu si lehnout…

 
caacorka
Kecalka 141 příspěvků 12.06.15 09:36

@svycarka kdyby tě čekat takový zákrok, tak by tě jistě zajímal každičký detail před a po operaci… ;) Nikoho nenutím to číst, je to čistě každého věc :nevim: ale i tak děkuji za koment :kytka:

 
Cuddy
Extra třída :D 13364 příspěvků 12.06.15 09:40

@caacorka A cos udelala pro to, aby to dopadlo v pohode? Vyplachovalas hned jiz od zakroku corsodylem? Co ten wobenzym?

 
caacorka
Kecalka 141 příspěvků 12.06.15 09:45

@Cuddy po domluvě se zubařem jsem vyplachovat nesměla! ale od začátku, tím, že jsem měla hnus v puse, tak jsem se snažila malým kartáčkem několikrát denně čistit zuby a následně tou pastou jakoby vyplachovat. Cpu do sebe wobenzym, béčko a dobrala jsem Aescin. Takže ze svý strany jsem pro to udělala maximum!

Edit. vyplachovat mohu až ode dneška…od chvíle probuzení po operaci, do dneška jsem směla na doporučení vyplachovat jen Řepíkovým čajem… ode dneška mám Meridol…

Příspěvek upraven 12.06.15 v 09:49

 
Cuddy
Extra třída :D 13364 příspěvků 12.06.15 09:52

@caacorka Jemne vyplachovat (prevalovat ze strany na stranu) jsi mohla hned, pomuze to otokum a ze se ti to nezaniti. Cistit zuby hned druhy den, samozrejmne nejjemnejsim curaproxem.

Jinak jasne, ze je je kazdy zakrok jiny a na kazdeho pusobi jinak.

Příspěvek upraven 12.06.15 v 09:53

 
Cuddy
Extra třída :D 13364 příspěvků 12.06.15 09:54

@caacorka a zkus ten corsodyl, v te silnejsi variante. Meridol je limca.

 
caacorka
Kecalka 141 příspěvků 12.06.15 09:55

@Cuddy i jsem kvůli tomu vyplachování volala zubaři.. opravdu mi to nedoporučil žádnou ústní vodou… řekl, že až po kontrole u něj… :)

 
Cuddy
Extra třída :D 13364 příspěvků 12.06.15 09:57

@caacorka Oni to nedoporucuji, abys nestrhla „ochranou zatku“ a neobnazila kost, kdybys vyplachovala moc zhurta. Ale prevalovat ze strany na stranu jde hned.

 
caacorka
Kecalka 141 příspěvků 12.06.15 10:01

@Cuddy ty mi nerozumíš - já jsem vyplachovala, ale pouze řepíkovým čajem. Nebyla mi doporučena ústní voda, aby mě to nepálilo asi…nebo nevím… až dnes mi dr. řekl, abych si koupila ten Meridol… každopádně, věřím svému zubaři a mám z těch zubů a dásní takový respekt, že nemám odvahu zkoušet cokoliv jiného, než to, co mi dr nedoporučí ;) ale i tak Ti děkuji za názor.

 
Cuddy
Extra třída :D 13364 příspěvků 12.06.15 10:01

@caacorka A ten corsodyl v silnejsi variante se nove jemnuje Parodontax Extra 300ml 0.2% a maji ho v lekarnach.

 
A666
Zasloužilá kecalka 711 příspěvků 12.06.15 10:49

Pár doplnění:

 • menstruace je problém, protože je v té dob+ (zejména v prvních 3-4 dnech) změněna srážlivost krve, což může být v případě masivnějšího krvácení problém. Obecně záleží na operatérovi a pracovišti, zda v menstruaci operují nebo ne
 • vyndání osmiček je poměrně banální stomatochirurgická operace, není tu co řešit a čeho se bát. Já byla na rozšíření čelisti, běžně se dělají i posuny čelisti
 • z hlediska stomatochirur­gických výkonů je dle mého nejlepší stomatochirurgické oddělení VFN na Karlově náměstí. Sice jsou zde čekací lhůty taky dlouhé (ale na osmičky dle mého tolik ne, neb je dělají každý den a hospitalizace je poměrně krátká), ale je to opravdu asi nejlepší pracoviště v Praze.
 • někdy je paradoxně lepší než jednolůžkový nadstandard normální pokoj, protože vás má po operaci kdo „pohlídat“ a případně vám něco podat/pomoct (dost jsem to ocenila ted po operaci žlučníku, kdy mi spolubydlící dolévala čaj). Záleží ale hodně na tom, koho máte za spolubydlící…
 
Trinetka
Závislačka 3009 příspěvků 12.06.15 11:32

Sama to čtu se zatajeným dechcem, protože mě čeká taky něco ohledně osmiček.. rostou mi křivě, mám malou pusu a nevejdou se tam.. Sem čerstvě po porodu a zubařka mi řekla, ať se koncem léta objevím a něco s tím provedem, ale já to pochopila tak, že to asi bude dělat přímo ona a jen s injekcí.. Rostou mi špatně všechny tak se docela děsím.. Sem zvědavá jakto dopadne..

 
caacorka
Kecalka 141 příspěvků 12.06.15 11:38

@Trinetka držím palce! já to mám na opak, zuby již hotové, tak bych ráda, kdyby jsme se konečně mohli věnovat založení rodiny… :)

 
Trinetka
Závislačka 3009 příspěvků 12.06.15 11:42

@caacorka no nevím co bych radši dřív :D spíš se bojím o mlíko :) ale snad malá už brzo vyroste z těch kolik.. nesnáším jak trpí

 
aspagi
Kelišová 5836 příspěvků 12.06.15 11:53

@caacorka ahoj me trhali 3 zuby u zubarky jen s nekolika opichama injekci byly to dve 8 a jedna 7 ale ja tam bezela akutne predchozi noc jsem nespala a byla jsem rada ze mi to vyrvala :mrgreen: bolelo to tak asi cca 10 dni po vytzeni a doktorka tez nedoporucovala vyplach ustni vodou ale super je salvejova tinktura kup si ji v lekarne redi se s vodou a hrozne mi to pomahalo od otoku a navic se to jeste cistilo..jinal prvni 3 dny bych to bez novalginu a algifenu taky nedala ale ja musela fungovat ditko a skola dohromady ale unava byla silena chtela sem jen spat..

 
Mrs. S
Kelišová 5033 příspěvků 12.06.15 12:52

@Trinetka neboj :hug:, mě vyřezávali osmičku jen s umrtvením částečným, sice mi to dělali ve Zlíně v Baťovce, ne můj zubař, protože jsem měla zánět, bolelo to jen prvních 14dní, s práškama to šlo vydržet pěkně, hlavně teď už to mám za sebou. Čím dřív půjdeš tím líp, držím ti palečky :kytka:

Příspěvek upraven 12.06.15 v 12:52

 
Trinetka
Závislačka 3009 příspěvků 12.06.15 13:03

@Mrs. S no já mám jen občasný lehký bolení čelisti.. prý trvalej zánět podle zubařky.. tak mi ta drastýza s nějakým vyndáváním přijde jako tank na jednu mouchu :lol: a zákrok bolel taky?

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32332 příspěvků 12.06.15 15:31

To je napinavy. Vytrhnou ji ty zuby, nebo ne? Nebudu spat :-)

 
Mrs. S
Kelišová 5033 příspěvků 12.06.15 16:00

@Trinetka kdyby jsem tam měla zánět jako vy tak by jsem chtěla co nejdřív to ven, já chytla moc šikovného doktora bolela mě jen trošku injekce, pak už jen jen jsem cítila tlak jak to tahal, ani šití nebolelo, horší bylo že jsem půl dne s půlkou obličeje nepomhla a jak to začalo přicházet k sobě lupla jsem si ibalgin takže jsem nic necitila

 
caacorka
Kecalka 141 příspěvků 12.06.15 16:20

@Pudloslava :lol: já za to nemůůůůžuuuuu, nevešlo se mi to do jednoho deníčku :) strašně se mi rozepsali prstíky, když jsem o tom psala… :nevim:

a joo, vytrhli mi je :mrgreen:

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32332 příspěvků 12.06.15 16:24

@caacorka uuuuuf :-) ale docela ctivej denik :-)

 
Run
Generální žvanilka 20201 příspěvků 12.06.15 18:29

Mě teda pobavily tři zuby moudrosti a jedna osmička :mrgreen: Nicméně mě je vyndavali na sálku na stomatochirurgii. Nebyly vůbec vyrostlé, rostly mi do tváře, bolel mě krk, ucho, hlava prostě všechno až na ten zub. Zuby, pohroma huby :P

 
Meluzinecka
Zasloužilá kecalka 675 příspěvků 12.06.15 19:15

Nezlob se, ale „operace rovnou na hlavě“ jsem fakt nemohla, to je jak kdyby ti operovali mozek :lol: Vyndávání moudráků je banální zákrok :roll: A to „sestry mě neotravovaly zbytečně“ - na tom je vidět, že jsi v životě v nemocnici na žádné operaci fakt nebyla, s personálem je to naopak v pořádku pokud tě kontrolujou
Jinak souhlasím se @svycarka, fajn že ti je dobře, ale na takovýhle sáhodlouhý litanie to fakt není.
P. S. mám vyndané všechny moudráky normálně v lokálním umrtvení v ordinaci, dvě z nich komplikovaně, takže to fakt není o tom že nemám tušení čim sis prošla.
@Run jo to mě taky dostalo :D

Příspěvek upraven 12.06.15 v 19:16

 
caacorka
Kecalka 141 příspěvků 12.06.15 19:49

@Run @Meluzinecka omlouvam se, to jsem se vubec nevsimla chyby, mela tam byt sedmicka :(

Jinak @Meluzinecka - vzdyt je to pravda, nebo zuby snad nejsou na hlave…? :lol:
A ne - nikdy jsem (diky Bohu) na zadne operaci nebyla… ale z detstvi si pamatuji, ze mi dost vadilo, kdyz jsem byla ve spitalu, ze me sestry neustale napriklad budily a nemela jsem chvilku klid. Kazdy jsme jiny. A ja jsem takova, ze kdyz mi neni dobre nebo tak, tak mi je nejlip, kdyz jsem uplne sama a nemusim s nikym mluvit a tak… ale jak jsem psala - po zakroku se o mne hezky postaraly a za to jsem jim vdecna. Spis jsem byla rada, ze me nechaly ten vecer pred zakrokem, kdy jsem opravdu chtela byt sama se svyma myslenkama… :roll:

Příspěvek upraven 12.06.15 v 19:52

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 12.06.15 20:04

Tedy to je detektivka :mrgreen: Ale mas pravdu nekomu se to muze nekdy hodit, predevsim nekomu kdo nemel nikdy zadnou operaci.Tak at se ti to brzy pekne zahoji :kytka: :kytka: :kytka:

 
Trinetka
Závislačka 3009 příspěvků 12.06.15 20:33

@Mrs. S No já si tím zánětem tak jistá nejsem, bolí to jen někdy.. Ale bojím se toho :) Nějak asi,,stárnu,, :lol: Možná to je čerstvou zkušeností s císařem.. Jaký sou doktoři sadisti :) Ale asi se tam budu muset nějako objevit no.. Nerada bych, aby se to rozjelo na něco horšího. Ona totiž původně doktorka říkala, že mi je vytrhne spíš kvůli tomu, že tam je těsno a nemám šanci ty zuby pořádně vyčistit a radši by je trhala dřív než budou skažený.. ale díky za podporu.. Holt hlavu vzhůru a jdem na to :)

 
alexanna
Stálice 62 příspěvků 21.06.15 20:53

@Meluzinecka žádný zákrok není banální. anestiziolog spatne nasadí uspání a je pruser. neznate ten případ kdy klukovi JEN trhali mandle, a on potom umřel? jako nechce strašit ale jako joo vždy se muže něco stát

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Extrakce zubů v narkóze II.


Reklama