Hry s miminkem

Rodičovství

Jelikož nejednou byla diskuse na téma jak zabavit ty naše drobečky,tak přepíšu pár típků jak na to.Taky s tím bojujeme ,neboť ten můj lumpík nevydrží chvilku sám a někdy mu není naprosto nic dost dobrý.

Příklady her 0-3měsíce.

Pan rukavice:
Procvičování:schop­nost zaostřit pohled, poznávání tváří, sociální interakce
Postup:Ustřihněte z rukavice prsty. Nakreslete doprostřed dlaně obličej. Použijte jasné barvy. Posaďte si dítě na klín a ukažte mu rukavici. Pomalu pohybujte rukavicí do různých směrů a hýbejte prsty. Zpívejte písničky vyprávějte.

Střapaté hvězdičky:
Procvičování:před­vídání událostí, koordinace očí a rukou, zrakové sledování a přesnost
Postup:Položte dítě na záda na deku. Upoutejte pozornost dítěte na střapec, který držíte nad jeho bříškem. Potom zavolejte"letí hvězdička" a pusťte mu střapec na bříško. Usmívejte se na něj aby vědělo, že je to legrace.

Mluvení do bříška
Procvičování:vědomí vlastního těla, objevování smyslů a pohybů, vývoj jazyka
Postup:Vysvlékněte děťátko a položte ho na záda. Sedněte si vedle něj. Chvilku si sním povídejte a hlaďte mu bříško. Přitiskněte svůj obličej k bříšku mluvte, zpívejte. Měňte výšku a hlasitost vašeho hlasu.

3-6měsíců

Jízda lodí
Procvičování:rov­nováha, objevování, zraková stimulace
Postup:Na měkkém povrchu rozprostřete ručníky-deky. Na deky položte dítě na záda. Uchopte jeden konec a pomalu tahejte dítě po pokoji. Povídejte mu co cestou vidíte.

Jízda na koni
Procvičování:rov­nováha, kontrola hlavy, pohybu
Postup:sundejte si boty a dejte nohu přes nohu. Pohodlně se usaďte na židli. Na kotník si rozložte malý ručník. posaďte miminko na ručník tváří k sobě. Chytněte jej za ruce a jemně pohybujte nohou v koleni nahoru, dolů. Přitom mu můžete zpívat.

Světýlko na stěně
Procvičování:pří­čina a následek, vidění perspektivy, sledování zrakem, porozumění okolnímu prostředí
Postup:Najděte místnost kde můžete udělat úplnou tmu. S dítětem na klíně se posaďte na zem. Zhasněte, rozsviďte baterku. Pohybujte světlem pomalu po místnostia chvílemi spočiňte na předmětech. O předmětech hovořte.

Motorový člun
Procvičování:o­vládání pohybů, smyslové vnímání,
Postup:Napusťte pro dítě vanu teplou vodou. pokládejte miminko do vany pomalu. když si dítě zvykne, položte ho na bříško a jezděte po hladině dopředu dozadu, tak aby mělo hlavičku stále nad vodou. Vydávejte zvuky jako motorový člun.

Maňásek z ponožky, z rukavice
Chrastítka na ruce a na nohy

Tak to je malý výtah z knížky -160 her a cvičení pro první tři roky života dítěte-
Dneska byl prcek na „výlet lodí“a mělo to celkem úspěch. Kdyby jste chtěli přepíšu i hry pro starší dětičky…
 Ahoj

Hodnotilo 6 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Komka
Kecalka 202 příspěvků 18.01.06 08:59

Moc fajn rady. Já si s tím neustále lámu hlavu, jak si hrát s malým. Někdy se až stydím, že to nevím tak nějak automaticky. Takže moc díky a kdyby se ti chtělo, napiš i další. Já mám malého 5,5 měsíce starého.
 Komka

 
VeruskaK
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 18.01.06 11:31

Určitě napiš i o hrách pro starší miminka. Synkovi už táhne na 9 měsíců ale myslím, že s některými cvičeními bysme měli úspěch i teď. Třeba tahání na dece po celém obýváku je sranda i teď :)
Při čtení jsem se docela pobavila, kdybych doma nedělala podobné skopičiny pořád, asi bych si myslela že lidi co tohle dělají jsou blázni :)
 Věrka

 
Kometa
Nováček 3 příspěvky 06.02.06 18:04

Díky za super nápady, někdy si nevím vůbec rady, co s tím mojím malým 3.měsíčním štístkem dělat. Už je v období, kdy ho všechno zajímá a všechno sleduje. Jsem strašně ráda, když ho můžu rozesmát a pobavit, a každý úsměv je pro mě velkou odměnou za tu snahu.

 
janamimi
Povídálka 23 příspěvků 13.10.06 21:59

Jéééé, budu moc ráda pro darebáčka - 9měs, nadchlo mě „tahání“ po místnosti, ale myslím, že je to neposeda, ale určitě to vyzkouším, i to světílko, už se těším na zítřek a na vaše další typy :-)))))))))) Děkují :-))))))))))

 
zdenilka
Nováček 4 příspěvky 20.10.07 15:40

ahojky,
Prima rady,ten s tou baterkou jeste dnes vecer zkusim.Mam rok a pul staryho chlapecka,kterej je pekny cislo a chvili neposedi.Uz nevim co bych mela vymyslet za hry abych ho zabavila…zacala jsem mu poustet pohadky,tak chudak sedi jako pecka a sleduje ale to nejlepsi neni ale jen tak je chvili v klidu......kdyby si nahodou vedela nejaky hry jak bych ho mohla zabavit tak bych byla moc vdecna.Dekuji

 
A_nig  22.09.10 12:05

Díky za rady, vyzkoušíme, každá pomoc dobrá.
Nám jsou 4 měsíce a milujeme zrcadlo a povídání si s ním, dále pak létání po bytě(samo na ruce hlavou směr dlaň) a pak rehabilitační balon leží na něm na bříšku a vyrovnáva balanc.

 
Niky2
Kecalka 345 příspěvků 38 inzerátů 24.09.10 18:38

Urcite neco taky vyzkousim :palec: Mam doma 6,5mesicniho raubire,tak se hodi nejaka nova hra.My jsme od babicky dostali nafukovaci mic a s tim si uzijeme taky hodne legrace.Mic mam blizko steny,ktera je uplne volna.Chytnu prcka pod rucickama a hrajeme fotbal.Jeho nozickama kopeme do mice,ten se odrazi od steny a takhle dokola.U toho ho vzdycky povzbuzuju a rikam BUM,moc se tomu nasmeje. Pak ho nechavam v poloze na zadickach,aby do mice kopal nozickama.Je s podivem,ze se talovyho velikyho predmetu vubec neboji,ani kdyz se mu mic kutali pres oblicej.Dal se nam osvedcilo berany berany duc a kdyz pase hribatka,jemne do nej hlavou strkam do boku,nekolikrat opakuju a rikam mu,jaka je to naramna svanda,aby pochopil,ze jde o hru.

 
Lulu00
Nováček 2 příspěvky 01.03.14 09:57
Jéé

Jéé malá miluje výlety lodí vydrží tŕeba 2 hodiny jezdit po pokoji :lol: :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama