Jak jsem k miminku přišla

Porod

Prý víceméně neplodná, s mnoha zdravotními komplikacemi. Jestli budu jednou chtít miminko, tak jedině po umělém oplodnění a není jisté, že jej donosím. Verdikt, který mi byl řečen v sedmnácti letech. Tak jsem se smířila, že nikdy mít asi vlastní nebudu a budu se věnovat kariéře, možná časem adopce. Vždyť času dost. Ale... někdo tam nahoře to chtěl jinak.


4 komentářů

profi foto :)
19 komentářů


7 komentářů


10 komentářů


4 komentářů


4 komentářů


7 komentářů

Při škole jsem nastoupila do firmy na práci, abych měla nějaké finance. Nikdy jsem se s nikým moc nebavila, byla jsem od 14 let introvert kvůli zdraví. Prošla jsem si ve škole šikanou, kvůli váze a začala blbnout. Od 14 do 17 let jsem se prala s těžkou formou anorexie, pochroumanými nervy, ztrátou sebedůvěry a ztrátou důvěry v lidi. Ve všechny - kromě mámy, táty, sestry a babičky s dědou. Držela jsem se na váze kolem 40 kilo, nejnižší byla asi 33 kg na 160 cm.

Nástupem na střední školu jsem chtěla změnit svůj život - nový kolektiv a nová identita. Podařilo se mi léčit se a přibírat - JÁ CHTĚLA. Nikdy jsem předtím neměla kluka, v prváku jsem se ale poprvé zamilovala a chodila s přítelem rok. Vztah skončil nástupem do práce a začátkem druháku. Ale on byl ten, kdo mě naučil se mít ráda a mít kladný vztah k jídlu, trochu víc důvěřovat i jiným lidem. Nikdy jsem nebyla na párty a večírky, alkohol a společnost mužů (ve 12 mě obtěžoval jeden „strejda“ a dost dlouho jsem muže nenáviděla).

Ale u nás v práci šlo hlavně o firemní večírky, noční život a pod. Začala jsem si více užívat života. I když jsem se potýkala a doteď potýkám s problémy - nemoc Crohn, odchlipování oční sítnice, problémy s autoimunitním systémem. Tak jsem popustila uzdu a přestala se bát. Poznala jsem jednoho kolegu, se kterým jsem byla 10 měsíců, z toho první 4 moc hezké vzpomínky.

Ale abych nepředbíhala - chodila jsem pravidelně cvičit a jednoho dne mi bylo divně (měsíčky jsem od 14 let neměla). Bylo to v březnu. Nevím proč, asi intuice a příznaky, které napovídaly, že něco není v pořádku. I když jsem si řekla, že jen pro uklidnění si udělám těhu test (ale je to blbost..). VYŠEL.

Šok. Ve 20 letech. A jak to říci JEMU? Není to plánované. Jestli čekám dítě, co budu dělat?! Vždyť jsem neplodná! První reakce - brečela jsem. Není nic horšího, než si dělat test nečekaně a na veřejných WC. Volala jsem máme, že ve 40 bude asi babičkou. Ta říkala, že jestli je to pravda, tak je to zázrak. Kdo nechápe, co anorexie obnáší pro mysl, tělo a rodinu, nepochopí, jaký dar to je.

Pak jsem psala JEMU, že s ním potřebuji mluvit. Sešli jsme se ten den. Jeho první reakce byla - potrat, že jsem mladá, zničím si život apod. Ani mi nedal šanci si něco rozmyslet a zeptat se, jak se cítím já a co chci já. V Podolí mi řekli, že jsem v sedmém týdnu, srdíčko… a malý život ve mně. Nedokázala jsem říci, že potrat ano. Podvědomě jsem ho vlastně nechtěla a nechtěla o něm ani slyšet. Lékař mi navíc řekl, že je možné, že o dítě přijdu a potratím vzhledem ke zdraví, nebo nedonosím. Pokud bych šla na potrat, bylo riziko, nemít nikdy děti vůbec.

JEHO jsem měla ráda, ale klesl v mých očích hodně. Žádná podpora, žádné pochopení, že pro mě je to těžší situace. Řekla jsem mu, že si dítě nechám. Že po něm kromě otcovství nechci nic. Když nemá zájem. Byla jsem až do 7. měsíce blbá a slepá, než mi začalo docházet, že mu na mě nezáleží. O dítěti jsme se nebavili vůbec, do té doby jsem také neměla břicho. Já prožívala strach, samotu a bolest. Jemu to bylo jedno. Ani jako kamarád, žádná podpora. Po tom, co jsem pro něj udělala.

Jak začaly nervy, tak i stupňování zdravotních problémů a strachu o miminko. V 9. týdnu jsem krvácela, naštěstí vše v pořádku a nasadili mi léky na udržení. Podle mě se ON modlil, ať o mimčo přijdu. To samé ve 12. týdnu, takže ordinován klid. Já vždy ubrečená a vyděšená, strach o malé. V 17. týdnu jsem omdlela v obchodním centru a vezla mě poprvé sanitka do Motola na kapačky. Opět hrozný strach a bolest, že nejen malý, ale i já jsme MU ukradený.

Padl 25.týden a já věděla, že kdyby nastal porod, je šance na přežití mimča. Chodila jsem do rizikové poradny do Podolí a péče byla super.

V den prohlídky jsem si stěžovala, že nechodím čůrat, bolí mě hlava, není mi dobře a otékám. To prý je v létě a v těhu běžné. Výsledky byly v pořádku, no a druhý den mě vezla opět sanitka do Podolí na kapačky a monitoring miminka. Renální kolika. Silná bolest ledvin, obstrukce. Bála jsem se, že opravdu porodím. Na čas se to uklidnilo a překlenul 30.týden.

O půlnoci mě vezl táta do Kladna, když jsem byla u nich na návštěvě, do nemocnice. Zvracení, mdloby z bolesti, nemohla jsem se ani narovnat. Věděla jsem, že další kolika je tu zas. Od 20. hodiny večer se bolest stupňovala až do 6 do ráno. Nejhorší bolest, co jsem zažila (a že mám vyšší práh bolesti).

Po 5 dnech mě propustili a bylo mi dobře. Problém se stupňoval i s očima, kvůli tlaku na očím pozadí. A kvůli ledvinám a nefunkčnosti pravé tak, jak by měla být, chtěli porod po 36.týdnu. Snažila jsem se vydržet - byli jsme už s malým blízko. Takže plánovali císaře na 39. týden a já se těšila na prcka.

Od 8. měsíce jsem pro NĚJ byla mrtvá. Po měsících deprese, pocitu nemilovanosti a zrady jsem se začala těšit na mimčo. Kdybych neměla rodinu, která mě psychicky podpořila, nedám to. Místo, abych si těhu užívala, měla jsem výčitky. Jestli někdo čeká happy end, nekoná se.

Termín CS jsem měla 15.12.2014. Den předem jsem nastupovala do Podolí, v den porodu byla u mě od rána mamka a čekaly jsme, kdy půjdu „na řadu“.

Mám krásné vzpomínky. Ve 14:01 byl můj syn na světě, po celém tom strachu, po všem, kdy jsem nevěděla, zda bude zdravý, zda ho donosím. Rodila jsem ve spinálu a mamka byla se mnou na sále. Brečely jsme obě. Prcek měl 46 cm a 3000 g. Viděla jsem po 9 měsících svého chlapečka. Někoho, na kom mi záleželo dřív, než jsem ho poprvé viděla…

ON se ani ze slušnosti neozval, jak se daří, nic. Asi se neozve ani do budoucna a já ho nenutím. Zklamal mě, jeho přístup mě přesvědčil o tom, že myslí sám na sebe, a veškerý kontakt jsem utnula já. Už mi za slzy nestojí. Jen otcovství řešit budu kvůli malému.

Odešla jsem z práce, utnula veškeré kontakty a teď s malým začala znova. Je to vlastně vymodlené miminko. Z nečekaného se stalo obavami milované. A sama nejsem. Mám tu rodinu - tu, která mi pomohla neumřít při anorexii a podpořili mě, když ostatní se odvraceli.

Hodnotilo 62 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
janicka23
Závislačka 2560 příspěvků 12.01.15 00:06

Gratuluji ti k narozeni chlapecka a verim, ze vsechno spatne uz mas za sebou. Tu sikanu ve skole znam. Trpela jsem ji 9 let na ZS.

 
Yeska
Ukecaná baba ;) 1215 příspěvků 12.01.15 01:14

Nevím, zda vůbec něco psát..
Snad jen, aby jste se s malým měli krásně.. aby krásně rostl a dělal ti radost… máte jeden druhého.. Pro něj jsi ta nejdůležitější osoba na světě!

 
hanak  12.01.15 03:34

Na NĚJ kašli, nezaslouží si vás. Synek je nádherný a při všech těch problémech skutečný zázrak a dar z nebes.
Máš super mamču a úžasné dítě, stala jsi se matkou. Máš někoho, na kom ti opravdu záleží a zároveň někoho, pro koho budeš vždy ta jediná. Co víc si můžeš přát.
Hodně štěstí vám oběma :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Tashet
Ukecaná baba ;) 1069 příspěvků 12.01.15 08:26

Váš chlapeček je narodil ve stejný den, jako má vymodlená dcera. Akorát o 37 minut dřív :-)))Přeji Vám oběma, aby odted byl pro Vás život procházka růžovou zahradou. A pravý tatínek se časem najde. :kytka:

 
sikoku
Ukecaná baba ;) 1861 příspěvků 12.01.15 08:57

Velmi silný deníček! Moc gratuluji k malému a přeji Vám hodně zdraví a krásné společné chvíle. Jsi nádherná maminka s krásným miminkem. Na chlapa, který o Vás nestojí se vybodni nezaslouží si Vás a neví o co přichází. Určiťě je fain že máš podporu v rodině. Mysli pozitivně a věř, že teď už bude jenom líp :hug:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 12.01.15 09:32

Přesně! Nezaslouží si Vás.. Nechala bych to být.. Nač se někomu vnucovat. Jediný, který má rád, bez ohledu na to, jestli od Vás něco potřebuje nebo ne, je váš syneček :) Gratuluji k tomu největšímu úspěchu v životě :)) :kytka:

 
Soffii
Kecalka 104 příspěvků 2 inzeráty 12.01.15 09:43

Gratuluji k nádhernému miminku :kytka: Je to maly zazrak a udelala jsi spravne rozhodnuti. Preji Vam obema hodne zdravi a verim, ze casem toho praveho, ktery bude milovat Tebe i prcka najdete :hug:

 
A.1993
Kecalka 209 příspěvků 12.01.15 10:03

Všem moc děkuji…je krásné se na prcka podívat a uvědomit si celý slet událostí, nejsem sama a mám komu lásku dávat. To je pro mě důležité. Stále jsem z toho naměkko, je spousta žen, které mít děti nemohou, nebo je někde chyba. A donosit miminko, zdravé, je pro mě velké vítězství. Stále jsem se strachovala, asi to každá zná. 4 měsíce předtím, než jsem byla těhu, mi umřel děda. Věřím, že to je malá výměna do naší rodiny. Rozptýlila smutek. Moji rodiče reagovali úžasně - moc pomohli předtím a teď také. Vážím si své rodiny. Velká opora. Jinak všem přeji zdravé děti a moc štěstí :). Zatím s malým budu sama, možná časem někdo bude…a třeba do budoucna zbořím lékařům iluze a budu mít další mimčo ( a doufám, že vše v pořádku dopadne )

 
A.1993
Kecalka 209 příspěvků 12.01.15 10:04

@Tashet také gratuluji :) - ať dělá radost a vše je v pořádku!

 
LolitkaP
Ukecaná baba ;) 2068 příspěvků 12.01.15 10:10

Moc silný deníček s krásným koncem :) Jsi úžasná, jak jsi všechno překonala a máš v náručí své štěstí. I Tvoje rodina je báječná, máš v nich velkou oporu. Přeji Ti, aby Ti už život neházel klacky pod nohy, ale naservíroval Ti velkou lásku, zasloužíš si ji :hug: Takovou krásnou maminku si jistě Pan Pravý brzy najde :srdce:

 
Jitka79
Závislačka 3533 příspěvků 12.01.15 10:22

Krásný chlapeček.. velká gratulace:)
Osobně se moc divím, že si tě otec dítěte nechal pláchnout, jsi moc hezká žena.. nebudete s maličkým sami, určitě ne :kytka:

 
AnickaSs
Závislačka 3801 příspěvků 12.01.15 10:23

Gratuluji k chlapečkovi a musím říct, že to bylo aji k slzičkám. Tak ať daří tobě i prckovi a jste hlavně šťastní a zdravý :)

 
šílenámáma  12.01.15 10:41

Krásný deníček, přeji vám hodně zdraví :kytka:
chápu tvoji situaci a je to zázrak mít dítě a doufám, že časem bude mít nějakého fajn tatínka.

Jen jsi odtajnila zbytečně moc ze svého soukromí. Moc fotek, jméno a příjmení. Stačí jedno kliknutí na Facebooku kde taky nemáš nic zabezpečené a hned o tobě ví člověk skoro vše. Na to si dej bacha :kytka: :kytka: To neber jako rýpání ale jako radu. :hug:

 
Didian
Ukecaná baba ;) 1398 příspěvků 12.01.15 11:04

@šílenámáma Taky jsem se na autorky FB koukla a zjistila jsem, že máme stejného kamaráda :D Ten svět je ale malý.

Každopádně jsme si už několikrát všimla, že lze dost uživatelek z emimi dohledat na FB či si o nich informace vygooglit..

 
šílenámáma  12.01.15 11:05

@Didian moc tohle nechápu u matek, které prezentují nejen sebe ale i dítě… kterého se nikdo neptal jestli chce být na emiminu :mrgreen:

 
biancaa
Povídálka 37 příspěvků 12.01.15 11:07

Tak tenhle deníček jsem četla jedním dechem a skoro mi vehnal slzy do očí :hug: Přeji Ti teď už jen samé lepší zítřky a hlavně aby se zdraví pokud možno pořád zlepšovalo a až přijde TEN pravý, abyste spolu mohli opět zažít ten zázrak ;) Jsi silná ženská, musela jsi toho překonat už hodně, ale máš skvělou rodinu, která Tě vždy podrží, a to je to nejdůležitější. držím palce :hug:
EDIT: jsi nádherná holka, věřím, že hledání nového tatínka nebude dlouho trvat :D

Příspěvek upraven 12.01.15 v 11:09

 
Didian
Ukecaná baba ;) 1398 příspěvků 12.01.15 11:09

@šílenámáma Přesně tak. Já třeba ani na FB moc nemusím, když tam někdo dává fotky čerstvě narozených miminek, nebo dětí nahých v bazénu a tak..

 
Bobiše
Ukecaná baba ;) 1682 příspěvků 5 inzerátů 12.01.15 11:11

Uzivej si miminka. Moc ti gratuluji. :kytka:
Fajn, ze mas podporu v rodine.
Nas chlapecek ma uz pres 2 mesice, je nadhera nepopsatelna, kdyz se rano probouzi a smeje se na me. :-)
To te teprv ceka a uvidis, ze taky budes nad necim takovym uplne plesat. Je dobre, ze ses pro miminko rozhodla. :hug:

 
AndreaU
Kecalka 291 příspěvků 12.01.15 11:16

Krásný chlapeček, krásná maminka :srdce: gratuluji k narozeni malého :kytka:

 
triada
Kelišová 5963 příspěvků 12.01.15 11:27

Každý si neseme nějaký ten životní příběh a chceme zapomenout na démony a minulost v sobě. Jsi silná holka, ale nesouhlasím s tím, že happy end se nekoná - KONÁ! Takový chlap si vás nezaslouží a je dobře, že je pryč. Máš malýho a nic důležitějšího neni. Určitě se časem nějaký tatínek najde. :)
Drž se. :hug:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 12.01.15 12:25

Gratuluji k chlapeckovi :kytka:
Je super ze mas rodinu ktera te podrzela a drzi porad :hug:
Casem se najde nekdo kdo bude tebe i maleho milovat :kytka:

Příspěvek upraven 12.01.15 v 12:25

 
januschka
Závislačka 3312 příspěvků 12.01.15 12:53

Happy end to melo-krasny zdravy chlapecek a ja ti tleskam :potlesk: ted mas toho nejlepsiho chlapa pod sluncem-sveho syna :)

 
Lada84
Ukecaná baba ;) 1776 příspěvků 12.01.15 12:57

Pekny, velmi otevreny denicek. Anorexie bude v hlave porad, ale nenech se ve srabu dostat znova tam, kde jsi byla. Mas chlapecka, ktery potrebuje maminku, ktera je fyzicky a psychicky silna zena, to neznamena, ze by te nemel videt nastvanou, smutnou nebo jakkoli vyjadrujici emoce, ale nemel by byt ten, kdo bude mit na bedrech zodpovednost za tve stesti, kdo se bude citit povinen te rozesmivat. Deti tohle rychle vyciti, ty jsi tu pro nej. Verim, ze jsi moc chytra holka a dovtipis se, co tim myslim.
Nebudu komentovat, jak vypadas, protoze mi to vzhledem k tve minulosti neprijde vhodne (stejne tak, jako se s tebou bavit o pohybu, ci strave), ale chvalim te za to, jak jsi dospela, dokazala se se zivotem poprat a mas to v hlave srovnane. Drz se, budou krasne chvile, budou i ty krusnejsi, tak at ty krusnejsi nevedou na spatnou cestu :kytka:

 
Lada84
Ukecaná baba ;) 1776 příspěvků 12.01.15 13:00

Sikana vetsinou vyplyva ze zavisti, nedostatku lasky a nizkeho sebevedomi tech, kteri ji na jinych aplikuji. Ten, kdo sikanuje, nema ani zlomek toho, co ten, kteremu se posmiva. Ti, co prozili sikanu se stavaji silnymi, ti, co sikanovali, maji dost co delat se sebou (a to nekdy cely zivot). :srdce:

 
elvia2
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 12.01.15 13:13

Nic jiného mě nenapadá - jen :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
elvia2
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 12.01.15 13:13

Nic jiného mě nenapadá - jen :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 12.01.15 13:19

Krásná máma, krásné dítě, gratuluji.

 
lucyb
Ukecaná baba ;) 2422 příspěvků 12.01.15 13:29

Jste nádherní, nechápu chlapa, který si tě nechá pláchnout. Přeji, aby teď už bylo všechno jenom krásné, miminko je úžasný dar, se kterým je každý den hezčí. :kytka:

 
vevik1
Stálice 88 příspěvků 12.01.15 14:31

Krásný deníček. musí to být těžké, ale zdravý syn je to nejhezčí, co tě mohlo potkat :kytka:

 
Baby86
Zasloužilá kecalka 939 příspěvků 12.01.15 14:35

Hodně štěstí!!! :hug: :kytka: :srdce:

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 12.01.15 15:40

Gratuluji k miminku!!! A přeji Ti, aby vše zlé bylo za Tebou!!! :srdce: A teď už jen samé krásné věci!!!

 
Tůtlinka
Ukecaná baba ;) 1799 příspěvků 12.01.15 15:51

Jsi krásná a statečná maminka, přeju mnoho štěstí a dobrých lidí kolem sebe! :kytka: Taky mám celkem dost zdravotních problémů (včetně crohna), snažíme se dlouho, tak snad se taky stane zázrak :) Chlapeček je krásný!

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1943 příspěvků 12.01.15 16:16

Musím říct, že mě strašně překvapilo, že taková krásná holčina může mít problém s neláskou u partnera. Měj se ráda, nejen malého a láska tě bude obklopovat :)
Zrovna o víkendu jsme se učili, že Crohnova nemoc se dá dobře léčit reflexní terapií. Tak ať je vám dobře a jste oba šťastní a spokojení :kytka:

 
Minnies
Kelišová 5614 příspěvků 12.01.15 16:37

Krásný denicek! Jsi úžasná jak to zvladas i bez tatínka :hug:
Přeji Vám oběma krásný život plny lásky :srdce:

 
Mirisska
Kecalka 101 příspěvků 12.01.15 16:41

Obrovská gratulace k malému! :kytka: :kytka: Snad už vám bude teď jen dobře. Ten dárce spermatu ti nestojí za jedinou slzu.
Hlavně hodně zdravíčka a také konečně aspoň trošku toho štěstíčka. :hug: Obdivuji tě, že si to zvládla

 
Andrejka22
Kecalka 134 příspěvků 12.01.15 16:55

Gratuluju ti ke chlapečkovi.. :kytka: Uplně se mi tajil dech při čtení řádků… Jsi úžasná statečná! :andel: :srdce:

 
terien
Závislačka 4979 příspěvků 12.01.15 17:26

Ač si to u mladinkých maminek nemyslím často, tak ty jsi udělala dobře, že sis miminko nechala. Gratuluju ke krásnému chlapečkovi, k úžasné rodině která tě podporuje :hug: Seš silná a statečná. A k chlapům - toho nejlepšího sis porodila sama, ostatní stojí za prd :lol:

 
verulicek  12.01.15 17:46

Hezký deníček..vítej v klubu těhotných, obšťastněných ledvinovou kolikou (jen pro info, ty bolesti byly horší, než celý porod) :P

 
Trenýrka
Stálice 76 příspěvků 12.01.15 18:53

Taky mam chlapečka ve 20 letech a není nic lepšího! Nelituju! :srdce:

 
Lucmína
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 12.01.15 19:44

Úplně mě polilo horko u věty „happy end se nekoná“…KONÁ, máš to nejcenější, co si může ženská přát! :srdce:

 
radeklehky
Stálice 51 příspěvků 12.01.15 19:54

Pěkné, posílám gratulaci

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 12.01.15 20:00

Vse v zivote ma svuj smysl a tak nejaky chlap at jde, ty mas u sebe v podstate zazrak-synka :kytka: :kytka: :kytka:
Jsi moc hezka zenska dlouho sama nezustanes, ted bud silna pro maleho :hug: :hug: :hug: :srdce:

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 12.01.15 22:08

Gratuluji k chlapeckovi :srdce:
Jste krasni, hodne stesti :kytka:

 
Kajule21
Závislačka 3224 příspěvků 12.01.15 22:53

Klobouk dolů, kolik jsi toho zvládla - hlavně jsi vyhrála nad anorexií a dostala jsi ten největší dar v životě ženy :-) Moc gratuluju k malému Adámkovi, je krásný a přeju Vám do společného života moc štěstí a hlavně zdraví :-)

 
Hanculee
Závislačka 3144 příspěvků 13.01.15 00:07

Moc gratuluji k chlapečkovi!!! :hug: Přeji vám oběma hodně štěstíčka a zdravíčka. Musela jste si prožít peklo. :-( Teď už bude dobře. Držím moc pěsti!!! :hug: :hug: :hug:

 
Viicky
Kecalka 328 příspěvků 13.01.15 11:52

Gratuluju k miminku. A taky se divim tomu chlapovi ze Vas nechal jit. Takova kocka!!! Jistojiste se novy tatinek brzo najde. :) :) :)

 
xxjaja
Kecalka 307 příspěvků 13.01.15 13:11

Bud rada, ze mas krásného a zdravého chlapecká. Na blbce se vykasli, nestojí ti za to. Ja bych ho ani neuvadela jako otce, aby si náhodou za par let nevzpomnel, ze ma dítě a nezačal dělat problémy. Mas oporu u svých rodičů a oni ti určité hodně pomůžou.

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 13.01.15 13:21

Krásný deníček, kráásná mamka- opradu moc krásná a miminko je taky krásný!! Přeju hodně zdravíčka a lásky a zbytek ať brzy přijde :palec:

 
kamapa
Nováček 5 příspěvků 13.01.15 16:49

Moc ti přeji ať už tě čeká jen a jen samá radost. Mě se sice narodil syn s downem, ale miluji ho nadevše je to prostě můj andílek a nikdy bych ho do žádného ústavu nedala. Přeji ti moc a moc stěstí!!!

 
LUCINKA58
Kecalka 333 příspěvků 13.01.15 20:08

Je to drsný příběh, ale bohužel i to je život. Na NĚJ se vyprdni - jen hlavně dořeš to otcovství, to je určitě podstatná věc. Jinak si ale užívej miminka - syn je ten, který Tě bude celý život potřebovat a mít v Tobě oporu.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama