Jak paní Zásadová o zásady přišla

Rodičovství

První dcera se narodila před 15 lety. Bylo mi 21 let a myslela jsem si, že jsem snědla moudrost světa a o výchově vím víc než ostatní. Malou jsem nedala z ruky, měla jsem pocit, že ostatní vůbec, ale vůbec neví, jak ji držet a manipulovat s ní, že uspat ji zvládám jen já a beze mě to nikdo nezvládne. Dnes s odstupem moc dobře vím, kolik jsem udělala chyb, ale i kolik bylo úspěchů.

Mezi selhání jsem vždy řadila to, že jsem Máju uspávala skoro do roka v ruce a až potom jsem ji přenesla do postýlky a ona spinkala. Za další nepříjemnost jsem považovala vyžadování dudlík až do 2,5 let věku – ten předkus se sice pak upravil, ale já jsem tenkrát logicky měla strach, že se neupraví :-) A co ta lahev s mlíčkem do 3 let? Po večeři kolem jedné v noci a pak ráno mezi pátou a šestou :-D Kojení jen do dvou měsíců :-(

Mezi mé úspěchy, kterými jsem se donedávna prsila bylo to, že jsem ji nikdy nenechala spát v manželské posteli, kojení jsem oproti jiným zvládla v křesle, a malá mi chodila na nočníček už v roce a půl :-) A tak plynul čas, Mája vyrostla a kupodivu moje neúspěchy na její vývoj neměly pražádný vliv :-D

Po letech a s příchodem nového partnera jsem usoudila, že je na čase pořídit Máje sourozence. Trvalo to dva roky, než se zadařilo a já jsem zdárně donosila svého vymodleného chlapečka Martínka. A už v těhotenství začaly mé zásady padat. S dcerou jsem přibrala 17,5kg, a tak jsem si říkala, že tolik přibrat nesmí, no tak jsem přibrala 22kg :-D

Na porod jsem se těšila, měla jsem sestavený porodní plán, jasně jsem věděla, co chci a co nechci, přirozenost pro mě byla vším – no tak, porod jsem měla vyvolávaný a o přirozenosti jsem si mohla nechat jen zdát :-D Doma jsem měla připravené křeslo na kojení, no myslíte, že jsem ho někdy použila? :-D Nene, naše postel by mohla vyprávět, jak na ní Martínek krásně papá :-) Opět nikdo určitě neumí malého uspat natož držet :-)

Říkala jsem si, nesmím udělat tu samou chybu a uspávat cvrčka na ruce – nooo, tak paňáček jinak neusne :-D Myslela jsem si, že už nic horšího, než co jsem naučila Máju, nebude, no to jsem se šeredně zmýlila, naučit je možné úplně cokoliv :-)

Martínek nejenže neumí ve svých 4 měsících usínat sám, potřebuje k tomu buď mou náruč, nebo mu dělám velkého chodícího dudlíka, ze kterého jako bonus teče mléko, ale přes den spinká jen na mně :-D Ano, čtete správně, není problém broučka uspat, ale problém začne, pokud bych si dovolila přenést ho do postýlky. A tak čtyřikrát denně Martínka uspím v ruce, pak si s ním sednu na gauč, na kolena si přitáhnu noťase a pak není divu, že je ze mě Generální žvanilka :-)

A pokud si říkáte, proč ho neuspím venku, tak proto, že je to rarach, co nemá rád kočárek a z procházky se nám rázem stává traumatizující zážitek :-) Ječí a řve, dokud ho totálně neuhoupu – je vám jasné, že ani houpat v kočárku jsem v úmyslu opravdu neměla :-D

A to nechci vidět, až cvrčka jednoho krásného dne budu chtít učit na nočníček :-D To jsem zvědavá, jak v tomhle budu zásadová :-)

A jaké má z tohoto deníčku plynout poučení? Nelpěte tolik na zásadách, nenuťte jiným své dobré rady (o tom bych já mohla vyprávět romány, jak jsem dokázala být přechytralá :-D ), nelámejte nic přes koleno a mateřství si užívejte plnými doušky. Moje záda sice volají o pomoc, ale já už teď vím, že obě svoje děti jsem si doslova vypiplala, že na to budu s láskou vzpomínat, protože dnes už vím, že to rychle uteče a v patnácti už se děti nechodí mazlit. Když jim člověk chce dát pusu, řeknou: mami jééé :-)

Pokud zažíváte něco podobného a vaše ratolest je na vás totálně fixovaná, chováte ji do úmoru a máte nervy na pochodu, nenechte si namluvit, že něco děláte špatně. Vy jste mámy a vy víte, že tohle jsou okamžiky, na které jednou budete s úsměvem vzpomínat.

Doufám, že tenhle deníček pomůže některé zoufalé mamince, která má pocit, že selhala a všechno je jinak, než chtěla. Ne ne, všechno je totiž tak, jak chtějí naše děti :-)

Hodnotilo 39 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 11.02.13 00:15

No já tohle moc dobře znám :lol: :lol: moje dvou a půl letá princezna pěkně zatočila tím jak jsem si to malovala a představovala kojení sme utly ve dvou letech, na nočník začala ve dvou letech ale už je bez plínek tak sláva :) :)..ale říkám si to co ty, neselhala jsem jen to prostě není tak jak jsem to viděla u jiných a jak jsem to plánovala každopádně jsem štastná a nic lepšího mě nemohlo potkat ;) ;) ;)…Vždyt jaké by to bylo probouzení bez proleženin a dcerou přitlačenou v mém náručí ;) :hug: :hug: Vašim dětem přejemhlavně at jsou zdrvé a štastnéé :mavam: :mavam: :mavam:

Příspěvek upraven 11.02.13 v 00:16

 
wwwberuskacz
Závislačka 3680 příspěvků 11.02.13 00:39

Ty jsi mě dojala, ty kozičko.. :-)
Taky jsem říkala, ještě než byl malej v bříšku a i když už byl.. Tohle nebudu dělat a u nás to bude tak a tak..
a spousta věcí tak prostě není.. Protože to říkáš naprosto správně… Vše je tak, jak chtějí naše děti..
A tak, jak jsem nechtěla nosítko, tak momentálně brouzdám po netu a hledám :mrgreen: :mrgreen:

Krásně si to napsala ;-)

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 11.02.13 05:17

Krasny a pravdivy denicek :hug:,pro ditko udelame cokoliv aby bylo spokojene a vse to co clovek rikal ze delat nebude proste dela ;)

 
Monika777
Neúnavná pisatelka 17949 příspěvků 11.02.13 05:28

Krasny :potlesk:

 
jezek1
Zasloužilá kecalka 673 příspěvků 11.02.13 06:58

Hezky - navic obdivuju tvych 22 kg navrch :mrgreen:
Vydrz :kytka:

 
beruska03
Kelišová 5462 příspěvků 11.02.13 07:03
:potlesk: :palec:
 
Bella79
Ukecaná baba ;) 1224 příspěvků 11.02.13 07:46

Krásný deníček :kytka: taky to mám tak, že nikdo líp miminko neobstará jak já :lol: a manžel už potřetí spí napláclý na zdi, protože postel s námi sdílí nejmladší klouček :D

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 11.02.13 07:59

Moc krásný až jsem dojatá. Sama mám téměř 17 letou dceru a věř, že mami jééé je ještě krásné. Dcera na pusu reaguje slovy, „mami ani se o to nepokoušej“ :mrgreen: :mrgreen: A můj téměř roční chlapeček? Tak ten má se mnou úplně jiné plány, než jsem si to naplánovala já. Uspávání máme podobné do dnes. Bez mé náruče neusne, ale když ho pak dám do postele spí. Upozorňuji, že do postele nikoliv do postýlky. A nočník? Zatím co prostřední dcera nočník milovala od chvíle co se naučila sedět, tak ten ječí jen ho vidí. Nu což do 3 let ho to snad naučím. :lol: :lol: A kojení, no tak o tom ani nemůže být řeč. Míša se rozhodl, že jako dudlík báječné, jako zásobárna jídla fůj. Takže následovala lahev. To bylo mé největší selhání. Také jsem měla spoustu zásad, teď to mělo být jiné, lepší než dřív. A i když z těch zásad sešlo, tak to je opravdu jiné a opravdu lepší. Každé dítě je originál a opravdu to táááááááááááá­áááááááák rychle uteče. Užívám si každý den i když někdy je to opravdu na palici. :mrgreen: :mrgreen:

 
Marssyy
Extra třída :D 10021 příspěvků 11.02.13 08:22

Moc pěkné :palec:

 
KaBe
Kecalka 129 příspěvků 11.02.13 08:23

Úžasný deníček… Hlavně, že jsou dětičky zdravé, protože to je důležitější než způsob uspávání nebo čas, kdy zvládnou nočník ;-)

 
martas22
Extra třída :D 10075 příspěvků 11.02.13 09:02

Vidím že je to všude stejnééééééééé :lol: ja i když mě to někdy žere že jsem na malou hrozně fixovana (ne ona na mě ta na mě kašle), tak si to uživam každe uspavaní až do umoru pak trpim bolestí zad, každe její zaknouraní, pokažde co k ni vstavm a nebo s ni ležím a nadavm že ji musim uspavat a ještě ke všemu s ni musim ležet jelikož mě kontroluje, tak i takoveto věci si hrozně uživam a jsem za to rada i když mě to někdy vyčerpava :mrgreen: ale nevadí mi to :pankac:

 
mari1912
Vesmírná mluvilka 31742 příspěvků 11.02.13 09:12

:lol:
Holky moc děkuji a ani nevíte jak jsem ráda, že v tom nejsem sama ;)
Pchá, nějaká separační úzkost ze strany dítěte na matku :mrgreen: A co separační úzkost matky na dítě??? :mrgreen: ;)

 
mončís  11.02.13 09:14

Moc hezky napsaný! až budu v koncích určitě si na tady ten deník vzpomenu :mavam:

 
Gloaming
Závislačka 3982 příspěvků 11.02.13 09:22

To je úplně jak u nás. :mrgreen: Taky jsem vždycky řikala, že moje dítě nebude spát s náma v posteli… no, tak jedinej kdo s náma nespí v posteli je přítel, kterej než aby byl okupován naší princeznou, tak radši spí ve vedlejší místnosti. :mrgreen: A uspávání? Do 2 měsíců jedině na ruce. Teď je to o něco lepší, aspoň pro moje záda, uspáváme u prsa. :mrgreen: Ale co, hlavně, že je malá v pořádku a z těhle věcí stejně jednoho krásnýho dne vyroste.
Jsem moc ráda, že v tom nejsem sama. :kytka:

 
brumdinka
Generální žvanilka 23448 příspěvků 11.02.13 09:43

Moc hezký..já už spoustu let, neříkám že to bude tak a tak, vždycky je to jinak :mrgreen: né nadarmo se říká člověk míní pán Bůh mění. tak si ten život a děti hlavně užívejte :pankac:

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32301 příspěvků 11.02.13 10:04

No me se nahodou podarilo nektere nesvary u druheho odbrourat, ale je zase fakt, ze je povahou odlisny, takze drzim pysk :-) kdo si chce ukladat decko vecer dve hodiny a v noci po hodine kojit, jak libo - hlavne aby k tomu nenutil me :-)

 
mari1912
Vesmírná mluvilka 31742 příspěvků 11.02.13 10:09

@Pudloslava
:lol: mě prdka na té ruce usne do minuty :lol: V rámci zachování mého duševního zdraví, jsem musela najít způsob uspávání, který mu bude vyhovovat :lol: Ale že to bude na mě, to jsem fakt neplánovala :lol: :mrgreen:
Každopádně o tom právě deníček byl, přesně jak jsi psala, hlavně nikomu nenutit svá moudra, protože nikdy nevíme, kdy budeme i ze svých zásad slevit :pankac:

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32301 příspěvků 11.02.13 10:15

@mari1912 souhlas
opakovane jsem se setkala s zenami, ktere tady tvrdi „nikdy bych neudelala…“ nebo „nikdy bych nedopustila, aby…“
ikdyz jde o pomerne zavazna rozhodnuti, treba tykajici se potratu, stejne si myslim, ze jedine, co muze soudny clovek o sobe tvrdit, je: „v tuto chvili jsem odhodlana nikdy v zivote neudela…“

 
mari1912
Vesmírná mluvilka 31742 příspěvků 11.02.13 10:17

@Pudloslava
jojo, nikdy neříkej nikdy :pankac:

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 11.02.13 10:27

Super deníček..:) :palec:

 
Elata
Závislačka 3886 příspěvků 11.02.13 10:44

Tak nejsem zrovna zoufalá maminka, od začátku těhotenství jsem jela podle mladého, řídila se intuicí a nechávala vše na něm a stále to tak je, ale díky bohu za šátek na nošení a pohodlný gauč, na kterém zrovna sedím s půlročním frajerem a prsem venku, aby si mohl ze spaní užužlávat mlíko. :lol:

 
mari1912
Vesmírná mluvilka 31742 příspěvků 11.02.13 11:06

@Elata
Hihi, teď jsem to prso zastrčila :lol: Jinak i já pořídila šátek :pankac:

 
mari1912
Vesmírná mluvilka 31742 příspěvků 11.02.13 11:08

A omlouvám se, že jsem smazala tu jednu fotku, ale já tatar si uvědomila, že Marťas tam má vidět úplně všechno :oops:
A to se do virtuálního světa nehodí :roll:

 
medvidek  11.02.13 11:16

Super deníček.
Jako 4násobná máma souhlasím do puntíku… ;) ;) :P :P :potlesk:.

 
Dydynky
Závislačka 3466 příspěvků 11.02.13 11:17

Nadhera psana od srdce a tak, jak to dokaze jen mamina! Diky za to, ze jsem si mohla konecne precist tak pozitivni, vtipny a laskyplny denicek! ;) :potlesk: :hug: :D

 
KattyKMcom  11.02.13 11:19

Jako těhulka Ti děkuji za tento deníček :potlesk:

 
Dydynky
Závislačka 3466 příspěvků 11.02.13 11:21

Ps: malyho uspavam naprosto stejne a asi by mi i bylo lito, kdyby usnul sam.. :mrgreen: :mrgreen: :jazyk:

 
mari1912
Vesmírná mluvilka 31742 příspěvků 11.02.13 11:28

Přiznávám se bez mučení, že je mi líto v noci po kojení ho vrátit do postýlky. Zatím tedy vracím, ale po ranním kojení už si ho tam nechávám a on mě ráno budí tím svým houkáním a broukáním a já se jen nahnu a hned ho můžu mazlit :srdce:

Jen si to užívejte holky, člověk se za pár let podívá a zjišťuje jak nám ty děti vyrostly. :andel:

 
maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 11.02.13 11:30

Jedna teorie říká, že zásady jsou tvořeny hlavně proto, aby byly systematicky porušovány a daly za vznik výjimkám :mrgreen: ať se daří :kytka: :mavam:

 
Vermilion
Kecalka 309 příspěvků 11.02.13 11:54

Hezky napsany denicek a krasne tema. Moje uspechy, za kterymi si stojim: do dvou mesicu malej spal na mamince, protoze jinak neusnul. Dneska je mu 13 mesicu a spi 11 hodin v kuse, sam ve sve postylce ve svem pokoji. Zmena byla pozvolna, do 6 mesicu jsem spala vedle jeho postylky ve stejnem pokoji, jako on (s krmenim co 3 hodiny celou noc to bylo pro me pohodlnejsi a nebudili jsme tatinka), v sesti mesicich dostal chuvicku, to uz spaval i jeden osmihodinovy usek, takze jsem vstavala treba jen ve ctyri nebo v pet rano a pak jeste na 2 hodinky usnula.

Dalsi muj uspech, na ktery jsem hrda je, ze ho nosim v naruci vzdy, kdyz si rekne, pripadam si nekdy jako nejaka celebrita, ty jsou vetsinou vyfocene s ratolestmi v naruci, bez kocarku :-) Kdyz chce byt v kocarku, je v kocarku, ale kdyz uz nemuze vydrzet, jde na ruce a nepripada mi, ze bych ho rozmazlovala, stejne jako s tim spanim, verim ze prijde den, kdy bude capkat sam.

 
Vermilion
Kecalka 309 příspěvků 11.02.13 12:05

Strasne rychle to utika, ted jak jsem to napsala jsem si vybavila, kolikrat potvurka nechtel uz v pet, v sest rano spat a vzala jsem si ho do postele a hladila mu brisko, aby se mohl vykakat… nebo nekdy i vecer pred usnutim. Vzdycky to zabralo, i kdyz jsme nekdy hladili treba pul hodiny…
Dneska kdyz nekdy nechce hned usnout, staci vzit ho na chvilku z postylky (to by se ruzni autori prirucek, jak uspat dite, rvali za vlasy!!!) a procist si par jeho oblibenych knizek, po deseti minutach ho vratit do postylky a tentokrat uz usne.
Jsou to mozna takove male ritualy a mozna, ze na to ceka… ale verim, ze mu to dodava pocit jistoty a mozna diky tomu muze klidne usnout a me ta chvilka s nim na kline, kdy je jako andilek, naprosto nevadi.

 
mari1912
Vesmírná mluvilka 31742 příspěvků 11.02.13 12:09

@Vermilion
Já si po přečtení několika těchto chytrých knížek připadala jako silně neschopná matka a tak jsem ty knihy vyhodila a kašlu na rady a jedu si po svým ;)
Někdy moje nervy běží vedle mě-pravda :lol:
Ale ono to přejde a věřím, že nám z našich dětiček vyrostou sebejistí jedinci, tak jako se takto projevuje i první dcera Mája :pankac: ;) A že jsem se jí nanosila a namazlila :srdce:

 
Vermilion
Kecalka 309 příspěvků 11.02.13 12:19

@mari1912 Ja mela to stesti, ze jsem objevila chytre knizky od opravdu chytreho pediatra, ktery je „zastancem deti“, jak sam pise, takze ruzne ty radoby vychovne teorie „nesmis ho nosit, protoze si zvykne“, „nesmis se mu podvolit, protoze s tebou bude mavat“ atd. s vtipem a velkou laskou k detem vyvraci a „uklidnuje“ rodice, ze naopak muzou deti objimat, muzou deti nosit, muzou s detmi spat v posteli… (A vi, o cem pise, protoze si vzal neplacene volno na prvnich par let zivota svych 3 deti - tady ve Spanelsku neni zadna trileta materska ani rodicak - takze to vsechno zazil). Jmenuje se Dr. Carlos González a je to Spanel, nevim, jestli jeho dila byly prelozene do cestiny, pokud ano, tak doporucuju.

 
halusenka
Kecalka 168 příspěvků 11.02.13 12:25

Uplná pravda…taky jsem tvrdila jak semnou mala nebude spat v posteli, apod. naposled to ztroskotalo na tom ze zasadne male nedovolime hrat si s ovladacema a mobilama :-D zase se tak nestalo :-D když mam aspoň 5 minut klid tak proč ji ho nepujčit:-) njn ty děti s náma pěkně cvičí :*

 
Girly
Kecalka 316 příspěvků 11.02.13 12:36

Moc hezky napsané a pravda pravdoucí..

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 11.02.13 12:38

Hezky napsaný deníček, proto jsem se vždycky zdržovala ukvapených závěrů, co nikdy nebudu dělat, vím, že by se mi to určitě vymstilo :mrgreen: Ale jsou věci, které jsem nechtěla dělat a, musím zaklepat na vše dřevěné, co kolem sebe mám, až na jednu věc se mi vše povedlo zatím dodržet bez nějakého většího úsilí. Ale nedělám si iluze, že by to bylo mou zásluhou, mám doma pohodové dítě :mrgreen: To druhé mi to vrátí i s úroky :) Jediný problém, co se nám domů opět vrátil jsou dudlíky na spaní. Eli se sama „odšpuntovala“ krátce po prvních narozeninách ze dne na den, ale jak jí teď začaly růst stoličky, pomáhá jí na usnutí jenom dudlík :zed: v 18 měsících :zed:

 
mari1912
Vesmírná mluvilka 31742 příspěvků 11.02.13 12:57

@Kajuli
Nic si z toho nedělej, dcera ho měla do 30 měsíců a fakt neměla ráda ty zkosené-musela jen obyčejnou kytičku ;) A taky se ho zbavila :pankac:
No a synátor dudlíka nechce, když mu nabízím jeden z těch cca 10 druhů co jsem nakoupila letí metr daleko :lol: Jsem netušila, že umí takhle plivat ;)
A chtěla jsem aby ho měl-ani to mě nevyšlo :lol:

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 11.02.13 13:01

@mari1912 Jojo, malá byla taky dobrý plivník, když jsme se stěhovali, našli jsme dudlíky i tam, kde bychom to opravdu nečekali :mrgreen:
Ale hlavní je, že jsou děti zdravé :pankac:

 
pavlinka77
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 11.02.13 13:12

Taky jsem měla zásady, ale naštěstí mám tak hodné mimink, že není problém je dodržet. Malá usíná ve svojí postýlce, ve svím pokoji už od narození sama, žádná manželská postel se nekoná :D
Ale ona je prostě hodná a spinká celou noc, takže by bylo všechno úplně jiný, kdyby nebyla taková :-)
Jinak v těhu jsem plánovala přibrat max. 10 kilo, přibrala jsem 3 kila :-( bohužel po porodu jsem shodila kil asi 8 a přestalo se mi dělat mlíko, já jedla, pila, masírovala a mlíko nikde :-( to je pro mě hodně velkej neúspěch, ale mám spokojený miminko a to je pro každou mamku nejdůležitější :-)

 
Prcek88
Extra třída :D 12506 příspěvků 11.02.13 13:15

Moooc krásný děníček :kytka:

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 11.02.13 14:19

@mari1912 jo separační úzkost na tu se to taky dá svést :mrgreen: :hug: :hug: Já ji v tom případě mám pořád :mrgreen:

 
obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 11.02.13 14:33

Ja jsem celkem ty nesvary u druheho ditete co se tyce spanku, chovani v naruci pri usinani, dudliku, nezavedla. ale ryze z praktickeho hlediska - protoze ten prvni lump ty nesvary jeste stale ma!!! :cert: teda vlastne jen to spani, musi spinkat s maminkou ev. vezme zavdek i tatinkem nebo prarodici. plazi se po me jako liana a desne se mazli… no je ro krasne. vsak taky jak dlouho mu to jeste vydrzi…
takze Barunka mela holt smulu a romazlovani se deje v jine sfere :mrgreen:
u nas je to dane hlavne tim, ze maji mezi sebou jen dva roky.
nicmene neni nad spolecne spani v jedne posteli, oblozena detmi a manzelem :srdce:

Příspěvek upraven 11.02.13 v 14:36

 
Silky123
Závislačka 3241 příspěvků 11.02.13 15:34

Děkuji ;)

 
Lorelai1806
Závislačka 2910 příspěvků 11.02.13 15:51

Mari, krasny denicek. Mam k nemu jen jedno: obe sve deti nadevsechno milujes, a proto cokoli pro ne delas, delas z lasky a jen pro jejich dobro. Tudiz nemuze byt rec o selhni :* :hug: Jsi dobra mama…Maja je hodna holka a Martinek bude taky

 
nakim
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 11.02.13 16:48

@mari1912 :potlesk: krásně napsané, deníček se Ti moc povedl a máma jsi skvělá :kytka:

 
Jůlinka T.
Závislačka 4961 příspěvků 11.02.13 17:36

Super deníček, mi to něco připomíná :think: :think: :think:

 
Ivanhoe007
Stálice 66 příspěvků 11.02.13 17:55

Děkuju za ten deníček. Dnes má mrňous 4 měsíce a jiné uspávání než na ruce vůbec nehrozí. Záda mám nadranc. S prsama stejný - jako cumel dobrý, jako jídlo blé. A taky mám pocit, že jsem totálně selhala :oops:

 
mari1912
Vesmírná mluvilka 31742 příspěvků 11.02.13 18:01

@Ivanhoe007

Vůbec, neselhala-naopak to že nás takhle potřebují, je pro nás do budoucna velké plus-věř mi :hug:
I když u první jsem to taky takto vnímala, dnes to mám jinak ;)

 
mari1912
Vesmírná mluvilka 31742 příspěvků 11.02.13 18:02

@Ivanhoe007
Mimochodem i ten můj má dnes 4 měsíce-takže jsme rodily ve stejný den. Gratuluji :kytka:

 
Ivanhoe007
Stálice 66 příspěvků 11.02.13 18:40

@mari1912
Jé, tak to je super, vidím, že 16:22 hod jste to měli za sebou :lol:, to já jsem ještě bojovala (resp. vařila večeři, protože jsem si myslela, že mám ňáký divný poslíčky). Ve 20:35 hod. jsme už byly s malou spolu, ale jako 2 :D. Taky moc gratuluju! :kytka: Největší pocit selhání mám z toho kojení/nekojení. Malé už to vyložené nestačí, takže už jsem půl na půl MM a UM, ale to odsávání je taková fuška, že nevím, jak dlouho to ještě vydrží moje prsa :zed: Když se pokusím přiložit ji k prsu, řve jak stádo turů :nevim:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jak jsem poslechla intuici


Reklama