Jak Samuelek na svět přišel

Porod

Píše se rok 2011, je to můj nejšťastnější rok v životě, protože jsem s pomocí přítele a doktorů porodila mého syna Samuela.

Poslední fotečka s bříškem

První fotečka mého syna

Láska moje nejmilovanější

První fotečka otec a syn ♥

Maminka a Samuelek ♥

Doma

Bylo 28. 7. 2011, šla jsem si lehnout. Zdeněk dělal dneska déle. Tahle noc byla nic moc, bříško bylo v kuse tvrdé. Budím se při každém otočení :-/ 29. 7. Pátek v 8 hodin ráno cítím mírné bolesti, jakoby měla přijít menstruace. V 9 ráno lezu dolů z postele (máme ji vyvýšenou) a přišlo mi, že bolesti jsou pravidelné asi po 15 minutách. No nic šla jsem vyvenčit psa a bolesti začaly lehce sílit. Po 10 hodině říkám Zdenkovi, že mám bolesti, jak při menstruaci, nějak na to nereagoval, ještě chrněl :-D, jen mi řekl, jestli jsem si dala sprchu (pořád jsem mu všechno vysvětlovala ohledně poslíčků a porodu, byl zásoben informacemi :-D) Tak jsem si vlezla do spršky.

Umyla jsem si hlavu a pouštěla jsem si teplou vodu na bříško, ale bolesti stále neustupovaly. Když jsem vylezla, vzala jsem si suchý rohlík a začala si počítat dobu mezi kontrakcemi. Přítel už na mě koukal z vrchu a vtipkoval stylem: vychodíš nám kruh v koberci, protože jsem po pokoji chodila v kruhu a jedla ten suchý rohlík :-D Říkala jsem mu, že mám pravidelné kontrakce po 6 minutách, to už jsem napsala i na internet, jestli mám jet nebo ne, a holky už mi radili, že raději jo, než něco pokazit. Čekali jsme, že to nějak postoupí, ale nic. Zdeněk musel ještě do práce, vozí lidi v autě a takhle by všichni přijeli pozdě, nechtěla jsem, aby jezdil, měla jsem strach a nechtěla jsem jet sanitkou. Seděla jsem na gauči a on mi řekl: pokud to nepřejde, zavolej, hned přijedu, měla jsem slzy v očích, ale souhlasila jsem. Za 25 min telefon, volal Zdeněk: tak co, uklidnilo se to? Říkám ne, je to pravidelné po 5-4 minutách, tak mi řekl: obleč se a já přijedu, sjedeme do porodnice.

Na cestě

Přijel, vzal mi tašku, a jelikož máme pejska, který likviduje byt, tak jsme naložili Beky do auta a jeli směr porodnice, v autě kontrakce zesílily a já je začala prodýchávat. Zdeněk mi to stopoval, přicházely 4 minuty a ještě srandičky, už máš 10 vteřin zpoždění. Mě to už směšné nepřišlo :-D V Ostravě Porubě jsme neparkovali u porodnice, ale u VŠB (kdo zná Ostravu, ví) parkoviště má přemrštěné ceny (paní, která byla se mnou na pokoji, platila 200 Kč za den stání) a my jsme měli hafana v autě, takže ten kousek dojdu. Haha, příště, i kdyby stálo parkoviště 1000 Kč jedu dovnitř :-D Lidi na zastávce se na mě dívali, jak jsem musela zastavit a opřít se o Zdendu, až mi bolestí vhrkovaly slzy do očí.

V porodnici

Přišli jsme k příjmu, starší sestřička se ptala, co se děje a přítel pohotově: asi rodíme :-) Sestřička mě pozvala dovnitř na monitor, ležela jsem tam a ona se mě ptala na všechny ty nesmysly :-D, jako by je mělo zajímat, jestli má přítel maturitu nebo ne :-D V bolestech jsem si nevzpomněla ani na vlastní obvodní lékařku :-) Přišla PA a ptala se měn jestli cítím kontrakce :-D Říkám, že jo. Odpojili mě, něco jsem podepsala a šly jsme (jely výtahem) do 3. patra na porodní, kde jsem si musela vzít cukle, svléci se a dát jim potvrzení o jméně dítěte. Potom zase vyptávání kde, kdy, jak, proč a jestli má přítel maturitu, už mi to přišlo divné :-) Přišel pan doktor, aby mě prohlédnl, tak v 15 hodin jsem byla otevřená na 3 prsty, podíval se na miminko ultrazvukem a řekl jen, že se to připravuje k porodu a snad ještě dneska porodím a po třetí se mě vyptával na ty samé otázky, to už jsem se musela smát :-) Pak jsem zašla pro Zdenka a šly jsme na porodní pokoj.

Na porodním pokoji

Zase mě připojila strašně milá PA na monitor, kontrakce pořád stejně, po 4 minutách. Říkala, že potom uděláme, jestli jsem oholená, tak jsem řekla, že jsem se holila ve středu, tak to prý nemusím. A klystýr, jestli jsem byla na záchodě, tak jsem ji řekla, že doma asi 5×, tak prý taky nemusíme :-D Tak mi jen řekla, můžete do sprchy, na balon, ale hlavně se zkuste trošku hýbat, aby miminko sestupovalo, a já na vás zase přijdu podívat. Tak jsem si dala sprchu, ta mi vůbec nepomáhala, ani nějaké hopsání na baloně, tak jsem na něm jen seděla a snažila se o nádech nosem, výdech pusou a tak pořád dokola.

Zdeneček mě po každé sprše osušil, pomáhal mi zvedat se z wc, nosil mi čajík, podával vložky a ke konci otíral z čela pot a pořád mě držel za ruku. O pár hodin později zase kontrola, monitor, otevřená na 5 prstů. Maminka mi taky napsala smsku, tak jsem ji obratem napsala (rodím), nic víc nic míň, to jsem seděla na wc :-D, potom mi ještě napsala kde a ať pak hned napíši, to bylo kolo půl 11. Přítel musel jít do auta za psem vyvenčit ho. Okolo 18. hodiny donesli večeři, chleba, plátkový sýr a rajče, čaj jsem tam měla plnou konvici. Večeři si dal Zdenda, měla jsem strach něco pojíst. Potom mě PA dala zase na monitor, prý 20 minut, seděla jsem v pohodlném koženém křesle, už jsem byla mega unavená, takže mezi kontrakcemi jsem tam usínala. Přítel zase odskočil za hafíkem.

Po 2 hodinách přišla PA, že měli strašný fofr a odrodili 3 porody a konečně mě odpojila z monitoru :-D Lehla jsem si na lehátko a zase mě prohlédli, už jsem byla otevřená na 9 prstů, ale stále mi voda nepraskla, tak že mi ji prasknou, jak jsem viděla ten háček, stály mi i vlasy na hlavě. Ale vůbec to nebolelo, jen taková teplá vodička, ale co bylo potom? Bylo za 5 minut půl 12 večer, přítel byl u psa, tak jsem mu volala, že má okamžitě přijít nebral mi to, tak jsem mu to napsala (přijď hned!) a za chvilku byl u mě.

Kontrakce byly strašně silné, jenže i když jsem byla na 9 prstů otevřená, čípek ještě nebyl zcela pryč, tak jsem musela na bok a PA mi dala nohu do toho korýtka. To jsem začala hekat, dělala jsem jen hu hu hu jak mašinka, přítel mě hladil po vlasech a uklidňoval, že už to za chvilku bude a budu to mít za sebou, že ví, že to bolí a že toho mám plné zuby, že jsem šikovná a tohle mě strašně pomáhalo. Při každé kontrakci s tou nohou v korýtku jsem cítila, jak plodová voda vytéká, ale pořád jsem neměla pocit, že bych chtěla tlačit, ale bolest se nedala vydržet, tak jsem řekla Zdenkovi, ať je zavolá.

Porod

30. 7. 00:10 Měla jsem roztažené nohy, dělala jsem hu hu hu a PA a doktor říkal: velký nádech pořádně dlouze zatlačit. No to se lehce řekne, těžko udělá, v tomhle jsem úplně zklamala, vyčítám si to, že mi to prostě nešlo, chtělo se mi brečet, říkala jsem jim, že mě to strašně bolí a jen jsem slyšela nojo, maminko rodíte. Po asi 5 nezdárných pokusech vytlačit hlavičku mi dali do ruky oxytocin. Cítila jsem, že kontrakce byla větší, tak jsem zabrala ze všech sil chytla se za madla, Zdeněk mi držel hlavu a já tlačila a tlačila, PA říkala: šup, už můžu hladit vlásky, úplně jsem se celá třepala a hlavička byla venku.

A teď už si to moc nepamatuji, nesměla jsem tlačit, a pak rychle honem tlačit, a to už mi vyčerpaností nešlo, tak mi doktor pomohl přitlačením na bříško a malej byl venku… úleva, ale co to? Nejhorší pocit v mém životě. Co mi problesklo hlavou. Proč mi ho nedali na bříško? Proč nekřičí, proč sakra nekřičííí? Odstřihly šňůru a rychle ho odnesli a tam mi ve výhledu stál přítel. Z jeho vykládání byl úplně modrý, měl omotanou pupeční šňůru okolo krku, a proto ho rozdýchávaly. A najednou slyším lehký pláč úplně takové broukání, spadl mi kámen ze srdce a už se ptali, jak se bude jmenovat :-) To už obstaral přítel. Mě PA ještě vytáhla placentu, na tu jsem se chtěla podívat, fuj :-D To mi pak Zdenda řekl, že něco takového pak už vidět nemusel :-)

Ukázala nám ho na 3 vteřiny jednu fotku a ještě ho tak divně držela, ale hlavně, že byl ok. Odnesli ho na pozorování. Ptala jsem se, jestli mě nastřihly tak nenastřihly, ale že mám ve vevnitř drobné prasklinky. Hmmm, drobné, 14 vnitřních stehů. Zašili mě, to ani nebylo cítit, jen lehké škubání. Doktor mi říkal, že na příští porod mám trénovat potápění a já mu odpověděla, že žádné příště nebude :-D :-D Potom nás tam nechali. Rozeslali jsme pár smsek a přítel mě tulil. Chudák to prožíval, tak moc se mnou, že tlačil a zadržoval se mnou i dech. Po dvou hodinách mě odvezla mlaďounká sestřička na oddělení šestinedělí a já se s přítelem rozloučila a šla spát.

Šestinedělí

Spala jsem asi 2 hodiny, brzy ráno jsem se šla ještě vyčurat po vycévkování, to nebyl žádný med, ale šlo to, dala jsem si sprchu a o půl 8. přišla vizita a v 10 mi dali Samuelka na první přisání, to byla nádhera, konečně jsem měla pocit, že jsem maminka. Sestřičky byly ochotné a všechno mě tam naučili :-) Potom mi ho ještě vzali a po obědě mi ho dali a byl už jenom se mnou :-)

Samuelek se narodil 30. 7.2 011 v 00:30, měřil 51 cm a vážil 3510 g.

Děkuji mému přítelovi za každou minutu, kterou mi věnoval a děkuji všem, kteří byli u porodu mého Samuelka!

Miluji oba své chlapáky :-)

Hodnotilo 16 lidí. Score 3.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Janinka1983
Kelišová 6060 příspěvků 29.08.12 10:19

Můžu se zeptat, jak se sžívala Beky s miminkem?? Mám taky doma fenku, je to takovej můj mazel, je všude s náma, tím myslím jak gauč tak občas i postel :oops: Jde to nějak skloubit dohromady a rozmazlenýho pejska moc nešidit?? Děkuji a tobě i tvým chlapákům přeji hodně zdraví a štěstí :kytka:

 
cheekymonkey
Extra třída :D 10805 příspěvků 29.08.12 10:25

Moc hezký deníček, taky už to mám za pár a uvažovala jsem o Porubě, ale nakonec zůstanu u nás ve Frýdku. Jedna věc mi tam ale při čtení vadila, co ten chudák pes? Nicméně přeju malému hodně štěstí do života. :)

 
andreika25
Nováček 4 příspěvky 29.08.12 10:33

Tak Beky se zžila úplně perfektně už je malému rok takže po ní skáče, tahá ji za chlupy, za nohy, za ocas.. Snažíme se sice nějak ho usmiřovat, ale vždy to neuhlídáme. Naučili jsme ji že nesmí maléu vzít nic z ruky, granule v misce si malej může vzít granuly a ona nesmí udělat vůbec nic. S vodou je to trošku horší tu má na příděl, protože malej ji furt vylévá. Jinak opravdu zvykla si vzala ho do smečky museli jsme ji ukázat že je náš že on je nad ní že si s ním nemůže hrát ona mu rozkousala jednu pískací kostičku ale pak už nikdy nic. :-) Děkuji a taky přeji hodně štěstí pejsek to zvládne :-) Ale věřím že gaučák to bude stále protože naše taky zůstala gaučákem :-D :lol:

 
mona.k.79
Závislačka 4706 příspěvků 29.08.12 10:36

:hug: :hug: :hug: :kytka: :kytka: :kytka: hodně zdravíčka

 
andreika25
Nováček 4 příspěvky 29.08.12 10:39

Nemám před nikým tajnosti a píšu tak jak to bylo i pro sebe na zapamatování, kdybych to vypustila a nenapsala to že Beky prožila můj den s námi v uvozovkách tak tam nemůžu vepsat spousta věcí. Pes neměl žádnou újmu na zdraví byla venčena měla pití a slunečno nebylo. Jeden den měla pohybu méně. Už si začla zvykat doma a odnaučili jsme ji likvidovat byt. Ale když jela s náma byla za to vděčnější než kdyby zůstala doma, protože stále nechápala, že doma sama není za trest, ale protože ji nemůžeme vzít s sebou. Kdyby bylo 30 stupňů ve stínu nikdy by jsme ji v autě nenechaly ;)

 
Mishka85
Ukecaná baba ;) 1442 příspěvků 29.08.12 10:42

Gratuluju, krásné :kytka: Jen je mi líto toho pejska, že musel tak dlouho přebývat v autě, doufám, že aspoň nebylo nějaké vedro! 8o
A ještě mě překvapily ty otázky těch doktorů, jako už nevím, kdyby se mě ptali potřetí, jestli má přítel maturitu, tak bez ní by mě tam neodrodili nebo co?
Tohle nechápu.
Ale porod krásný, takový bych si představovala :)

 
Mishka85
Ukecaná baba ;) 1442 příspěvků 29.08.12 10:45

@andreika25 tak jsem to přečetla až teď, že teplo nebylo, takže vypouštím komentář o psu :) Je těžké je někdy někam umístit, navíc, když se jede neplánovaně rodit. Tak s námi ti miláčkové prožívají fakt všechno :mrgreen:

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 9024 příspěvků 29.08.12 11:05

Mě pobavilo to s tou maturitou. Nic si z toho nedělej, já rodila v Praze a taky jsem všechno od anamnézy po vzdělání (to se dává do statistik) říkala třikrát… Jen já u toho nerodila ;) Tak ať se vám s malým daří!

 
Janinka1983
Kelišová 6060 příspěvků 29.08.12 11:12

Děkuji za info, tak snad to s tím naším gaučákem taky zvládneme :mavam:

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 29.08.12 11:22

Gratuluji :kytka: Mě se taky vyptávali na prkotiny a já si nevzpoměla ani na výročí svatby :lol:
Jinak koukám, že jsi další koho po porodu cévkovali :nevim: To já mám za sebou dva porody a ani jednou mě to nedělali a měla jsme se do 12 hodin vyčůrat sama. Je to daleko lepší. Nechápu taky proč některé porodnice hned cévkují, když já jsem třeba byla čůrat těsně před tlačením :nevim:

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 29.08.12 12:13

Ty dotazy na vzdělání, datum svatby atd… zrušila bych to.. člověk se soustředí na to co bude, je vyklepanej a oni se ptají na takový prkotiny. Já osobně jsem si při příjmu ani nevzpomněla na datum svatby :mrgreen:
Ale zvládla jsi to statečně včetně porodu :-) Všechno nejlepší celé rodince :-)

 
jeudi
Stálice 90 příspěvků 29.08.12 19:17

Moc krasne napsane :) i slzicka ukapla :)

 
KeyTynka
Zasloužilá kecalka 798 příspěvků 30.08.12 07:15

JJ… :D a jak Samuelek roste do krásy… :D

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 30.08.12 21:05

Nadhera

 
čtverda  01.09.12 13:05

@jediný andílek gratuluju :*

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama