Jak se narodil Lukášek

Porod

Celé těhotenství jsem vyhledávala na netu všechno o těhotenství, každém týdnu, jak roste miminko v bříšku a všechno až k porodu, z toho jsem měla největší strach, ale jak se ukázalo, na konci už jsem se spíš těšila.

Lukáškův termín porodu byl 24. 10. 2008, takže byl podzimní miminko. Ovšem u maminky mu bylo dobře a tak nechtěl ven :-) Co mu tam chybělo, že? Poslední poradnu ve 40+6 jsem měla odpoledne, ale doktorovi se nelíbily ozvy, a tak mě raději poslal lehnout si do nemocnice, že už mi to stejně vyvolají, že už je to dlouho. Tam se mnou sepsala sestra porodopis, udělala monitor, který byl takový půl na půl, pak mě poslala na krásný pokoj, kde strávím celou noc. Upozorňuji, že to bylo už na porodních sálech, aby mě mohla sledovat celou noc. Přítele poslala domů a já tam zůstala sama :-(, tak jsme si aspoň psali smsky.

Pokoj jsme měla přímo naproti jednomu z porodních boxů a zrovna tam jedna maminka „celou noc“ ječela, opravdu ječela, až mě to děsilo, ale měla jsem hodnou sestřičku, která mi donesla jejich sladký čaj, abych měla aspoň trochu energie, když jsem nesměla jíst nic, pouštěla mě na jejich záchod, povídala si se mnou, když neměla co na práci a několikrát za noc mi šla natočit monitor a ten jsem absolvovala přímo na porodním boxu :-), což bylo fajn a věděla jsem, jak to bude vypadat. Pak mě poslala spát, že se uvidí zítra. Spaní mi problém nedělalo, a tak jsme si zdřímla a ráno mě už vzbudily lehké bolesti, tak jsem v 6 ráno volala ségře, jestli to už bude ono :-) Ona má už 3 děti a jsme si hodně blízké. Tak jsem šla za sestřičkou a ona mi to potvrdila s tím, že už jsem otevřená na 3 prsty, že jestli to takhle půjde dál, že to bude brzy a že mi přeje rychlý porod a šla předat šichtu.

Odšourala jsem se na pokoj,kam přišla za chvilku sestra, ať jdu na přípravu a poslechla si srdíčko miminka. Ještě jsem si smskou psala s tatínkem, že už je to tady, že mu dám vědět - byl zrovna v práci na ranní. Tak jsem se prodýchavajíc došourala na klystýr, u kterého jsem sestřičce děkovala, že už jsem pár dní nebyla :-) No to bylo něco, udržet to aspoň 5 minut :-)Holit mě nemusela, zvládla jsem to doma. Pak jsem si šla dát několikrát sprchu, ta byla moc příjemná, pak už sestra přišla, zkontrolovala a honem pro věci, že jdeme na sál, ať zavolám příteli, že už jsem na 5 cm, než jsem došla na pokoj, chytla mě další kontrakce, tak jsme stačila napsat jen smsku: „ať už jsi tady“ :-) Nebyla jsem schopná mu zavolat.

Pak už jsem byla na sále - bylo 8 hodin a sestra se ptá, kde je přítel, říkám, že na cestě (to jsem ovšem netušila, že si nevzal taxi a šel pěšky :-D, máme nemocnici kousek od práce a zrovna s námi nemluvilo naše auto :-) Pak už mi jen radili, jak dýchat, zkoušela jsem různé polohy, opřít se o stůl, pak stolička - malej byl vysoko a nechtěl sestoupit. Najednou tu byl přítel, stihl to jen tak tak, aby byl s námi. Pak už jsem musela na kozu, ale jsem malá, tak jsem si nohy musela držet. Moc mi nešlo tlačit, nevěděla jsem, jak tlačit do břicha, místo toho jsem tlačila jako když jdu na velkou - což bylo špatně. Pak jsem na to konečně přišla, ale odcházely kontrakce, tak oxytocin do žíly a pak už se zase vrátily, to už malej sestoupil dolů s pomocí doktorky, která do mně šáhla a otevírala mě víc a jedna sestra trochu tlačila na bříško. Už jsem nemohla, ale pak doktorka říká, ať pořádně zatlačím, že jestli ho teď nevytlačím, vezme na něj kleště, že už se mu nedaří dobře :-(

To byl pro mě příval energie a taky přítel, kterého jsem vnímala nejvíc, a dala jsem do toho všechno :-) To byla úleva, když vyklouzl ven:-) Nastřihnutí jsem spíš slyšela, ale necítila, malýho jsem taky neviděla, protože jsem nemohla vysílením otevřít oči, dostala jsem kyslík, mám astma a poslední zatlačení trvalo dlouho a já do toho dala všechno, tak mě to dostalo. Takže první ho viděl tatínek a taky si ho první pochoval ,pak jsem jen na chvilku otevřela oči a viděla, jak si ho tatínek chová. To už jsem i porodila placentu a dr. už zašívala, to teda bolelo jako prase, i to jak to pak polila dezinfekcí - to štípalo :-) Bohužel byl tam pak frmol a rodilo víc maminek a sály byly jen 2, takže nás šoupli na lehátko a ven na chodbu před porodní boxy, což mě doteď moc mrzí, protože jsem si první pochování a přisátí Lukáška užívala za čumění ostatních sestřiček a rodiček co tam byly :-(

Nu což, Lukášek se narodil přesně 41. tt a to 30. 10. 2008 s váhou 2890 g a 49 cm, byl maličký, ale krásný a náš a narodil se rychle a to v 9 hodin a 10 minut :-), takže na prvorodičku to bylo supr rychlé, cca 3 hodiny a něco málo :-) Teď spí zrovna po obědě, má už 2,5 roku a za chvilku půjde do školky :-) Letí to jako blázen…

Hodnotilo 4 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Evick1
Kecalka 209 příspěvků 22.05.11 07:31

júúú :palec: krásně napsáno.. já na ten svůj teprve čekám ještě nějakých 7 týdnů. Přemýšlela jsem že pomalu přestanu ty deníčky číct :D taky jsem si vyhledávala všemožné info, ale po přečtení toho tvého mám hned lepší náladu.. kéž by to u nás bylo taky takové.. jinak přeju ať se vám i nadále daří :kytka: :mavam:

 
Janysek61
Stálice 51 příspěvků 22.05.11 07:56

Moc krásný,tak ať se vám daří a jestli u tebe platit,že druhý porod bude pěknej fofr,tak to ani nestihneš do porodnice :lol: :palec:
A pro Evick1:každá porod je jiný a ty si jen můžeš přád aby ten tvůj byl ten nejlepší,ale bohužel to žádná z nás neovlivní :roll: tak přeji hodně štěstí a ať ti to dobře dopadne :palec: :-)

 
chica.p.
Kelišová 5813 příspěvků 22.05.11 10:31

Krásný deníček :palec: :-) Těším se na ten svůj příběh :-D

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 22.05.11 11:13

krásně napsané,at ti Lukášek roste do krásy a je zdravý silný klučina… :hug: :mavam: :mavam:

 
Luciasek86
Kecalka 200 příspěvků 22.05.11 13:32

Moc vám děkuju,jsem vděčná,že můj porod probehl tak rychle,nedokážu si představit,že bych tam strávila v bolestech třeba 20h:-( to bych asi zešílela.Doufám,že až budu zase těhu tak druhý porod bude taky takhle rychlý.
Evick1:No uvidíš,každý porod je opravdu jiný a moje mamka taky rodila mě asi 3h,takže možná je to danný i maminkou,kdo­ví,ale přeju ti at máš porod co nejkratší a jste oba v pořádku :srdce:
Janysek61: radši nestrašit:-) nerada bych porodila po cestě ikdyž porodnici pěšky mám cca 15minut od baráku a autem ani ne 5:-) ale i tak,kdyby s náma zase nemluvilo auto,tak nevím no:-)

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 22.05.11 18:33

Pekne napsane, i moje maminka mela hodne rychly porod, tak se porad uklidnuju, ze treba i ja budu mit :-). Tak at se vam dari a jste zdravi!

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 23.05.11 10:41

To se ti povedlo nádherní deníčřek.
A Gratuluji k mooc povedenému porodu. :wink:
Je to škoda že jsi po porodu musela na chodbu a tam zkoušet první přisání že jsi si to neužila v soukromí na pokoji hlavně štěstí velké máte. :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama