Jak se narodil náš Samuel

Porod

Byl to nejkrásnější a zárověň nejtěžší den mého života. Omlouvám se, asi to bude hodně dlouhé, ale ještě nikomu jsem tohle nesvěřila a potřebuji se z toho vypsat a taky pořád hledám odpověď na to, kde se stala chyba, nebo co mělo být jinak. Je to už přes rok, co máme doma našeho malého uličníka a já na jeho porod vzpomínám s rozporuplnými pocity.

Rodila jsem ve 39. tt,3 dny před termínem,kolem třetí v noci ma praskla voda, kontrakce žádné, volala jsem manželovi, který byl zrovna jak na potvoru na noční, ať přijede, že asi rodíme. Neměla jsem vůbec žádný strach, naopak jsem se na porod těšila,v těho­tenství jsem navštěvovala moc výborné předporodní kurzy jedné skvělé osoby a duly v Brně a opravdu jsem porod brala jako přirozenou a krásnou věc, i když sem věděla, že to bude těžké. S manželem jsme to brali jako že jdeme rodit oba a že spolu to zvládneme, moc mi tam taky pomohl.

Ještě asi do šesti hodin ráno jsem byla doma, v klidu jsem se osprchovala, zabalila, umyla si vlasy a nasnídala ,manžel říkal, že jsem blázen :0) S úsměvem na rtech a mírnými kontrakcemi jsem odjížděla do porodnice. V autě už to ale začalo být horší a cestu od auta do porodnice jsem už musela docela rozdýchávat, ale byla jsem štastná a fakt jsem si každou tu kontrakci užívala. Rodila jsem v Brně v porodnici v Bohunicích (manžel v té nemocnici - továrně :0) pracuje), tak jsme se rozhodli, že půjdu rodit tam a na prohlídce se nám tam líbilo.

V posledních týdnech před porodem jsem se léčila s hodně vysokým tlakem, což prý zanedbal můj gynekolog,protože se to mělo léčit daleko dřív. Po úvodních problémech, že neměli místo na porodním boxu, nás konečně přijali, to už jsem měla kontrakce po pěti minutách, odevzdala jsem porodní plán své PA a těšila se, jak půjde všechno podle mých představ, to jsem se teda spletla. PA byla moc milá a příjemná, snažila se nám vyjít vstříc jak mohla, ale osud to chtěl asi jinak. A já se ptám sama sebe, jestli jsem zklamala já a jsem neschopná normálně porodit, když jiné maminky to dokázaly a nebo ty komplikace opravdu byly tak velké, že tenhle postup být musel. Nebudu předbíhat. První doba porodní byla víceméně v pohodě, klystýr a běžná příprava, sprcha, kontrakce zesilovaly. Byly čím dál častější a do toho dost silné křížové bolesti, ale můj manžel byl se mnou a s ním sem se ničeho nebála a věděla jsem, že to prostě zvládneme.

Jenže pak přišel zlom, nelíbili se jim ozvy malého, neustále mě monitorovali a já musela ležet jen na zádech - šílené, s křížovými bolestmi a kontrakcemi po minutě. Říkala jsem PA, že potřebuji chodit, že jen tak mě to tolik nebolí, ale ona, že musím ležet, že ozvy nejsou moc dobré a že musí mít nepřetžitě monitor. Když jsem mohla chodit, manžel mě masíroval, a to jediné mi od bolesti pomáhalo a taky se na něj jakoby vyvěsit.

Chtěla jsem něco proti bolesti, PA říkala, že mi zabere ted už jedině epidural, i když sem ho původně nechtěla, šla jsem teď do toho, nedalo se to vydržet. Byla to nádhera, bolesti úplně přestaly a já dokonce na hodinu usnula, to jsem nevěděla jaké finále mě ještě čeká.

Po 16 h bolesti znovu nastoupily a teď to byla jedna velká kontrakce, PA řekla, že si je mám zkoušet trochu protláčet, zkusila jsem to, byla jsem hrozně zaskočená, jak to bolí, žádná úleva, jen hrozná ostrá bolest, hodně mě to vyděsilo a začala jsem se poprvé bát, navíc s malým to asi nevypadalo dobře, ale nikdo nám nechtěl nic říct, pořád jen koukali na monitor a říkali, že ozvy nejsou dobré.

Do toho se mi začalo chtít šíleně tlačit,celým tělem mi projela křeč a já prostě věděla, že musím. Pak začal pořádný šrumec nohy nahoru kyslík na obličej a tlačtě tlačte,najednou byl plný pokoj lidí. Dvě PA mi skočily na břicho a pořád jen rychle tlačte není to s miminkem dobrý. Manžel byl u mně a snažil se mi ze všech sil pomoct ale moc toho bohužel udělat nemohl.Porod skončil kleštěmi,nastřižení bolelo jak blázen a já jim tam odpadla, takže jsem ani nic necítila, když mi malého položili na břicho, jen úlevu že už to mám konečně za sebou

První noc jsem probrečela, měla jsem z toho fakt trauma, proč takhle, já jsem malého chtěla porodit v klidu a sama. Naštěstí, když mi druhý den broučka donesli a mažel za mnou přijel, ta hrůza ze mně spadla, ale nezapomenu na to nikdy. Teď se ptám, jestli sem já ta neschopná nebo to zvorali oni a nebo to tak prostě muselo být.

I přes to všecko to byl nejkrásnější den mého života a za malého bych dýchala, i za manžela a chceme další miminko, jen druhého porodu se opravdu bojím, co když zase selžu a nebudu schopná mimi porodit sama.

Hodnotilo 4 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
ája 2
Závislačka 3311 příspěvků 16.05.11 08:17

Ahoj a posílám velkou gratulaci :palec: :kytka: :kytka: :mavam: :mavam:

Myslím si že si to vzládla na jedničku :palec: a nějké výčitky z tvé strany nepřichází v úvahu . Komplikace byli a měli je řešit doktoři. Věděli že máš vysoký tlak a dlouho viděli že miminku se nedaří , že má špatné ozvy . Měli udělat císaře hodně riskovali a tobě udělali akorád trauma z porodu . Chyba je na jejich straně nééé na tvojí .

Tak at rostete a jste zdraví a ty to pust z hlavy nemáš si co vyčítat.

Příspěvek upraven 16.05.11 v 08:17

 
Kačenka 30
Echt Kelišová 7511 příspěvků 16.05.11 08:39

Taky bych řekla, že doktoři dost riskovali, když nebyli ozvy miminka tak dlouho dobré a oni nic neudělali. Ty jsi chybu neudělala, byla jsi statečná. :hug: :hug: :hug:
Ať vám Samík hezky roste a je zdravý a šťastný. :kytka: A u dalšího miminka si najdi jiného gynekologa a jinou porodnici. :hug:

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 16.05.11 08:57

Kontinuální monitoring na zádech je jedna z praktik, kterou Světová zdravotnická organizace nedoporučuje, protože se právě může škodlivě odrazit na průběhu porodu (omezení pohybu, nevhodná poloha). Zjistilo se, že při použití monitoru se nesnížil počet komplikací s ozvami plodu, apíš naopak… Přesto se v mnohých porodnicích používá rutinně, xkrát za porod, místo pouze kontroly ozev dopplerem.
Zkrátka je jednodušší ženskou píchnout na monitor :nevim:
Je zajímavý, že v některých porodnicích jde monitor i v sedě či dokonce ve stoje a hlavně jsou schopni dítěti monitorovat průběžně jen ozvy a někde to prostě „nejde“. :-?

 
Cee  16.05.11 09:08

měěli udělat císaře hned jak ozvy nebyly dobré…byla too jejicch chyba ne tvoje., tys to všechno vybojovala, jsi nesmírně statečná. Užívej si mimíska a bu´dte rádi že je vše OK.

 
Mahora
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 16.05.11 09:17

Ahoj mikky, při čtení tvého deníčku jsem měla chvílemi pocit, jako bych ho psala já sama - až na dva detaily - vysoký tak a fungující epidural, jsem prožila naprosto stejný porod :-( . Také jsem se na porod těšila, nebála se, srdíčko šlo dolů, kleště, PA na břiše, nastřižení… TRAUMA z bolesti…

Je tomu už deset let a stále jsem tak nějak nepochopila co bylo špatně… Má dcera se narodila ve 3h ráno a když se mne ptali, zda jí chci na pokoj, odmítla jsem, neboť jsem nebyla schopná se o ni postarat, přendali mne na lůžko a mě trvalo 30 min. než jsem vůbec sebrala odvahu se otočit na bok, přes hrozné vysílení jsem do rána nebyla schopna usnout a říkala si, že další porod už prostě nedám. Vždy, když jsem o porodu mluvila, rozbrečela jsem se. No hrozný.

Nicméně, po dvou letech a pár měsících jsme se rozhodli pro další miminko. Měla jsem z toho velký strach, ale epidurál tentokrát fungoval na jedničku a byl to překrásný a pohodový porod! Takže se neboj, ta spravedlnost někde nahoře je určitě si to příště vynahradíš! Já čekám za měsíc třetí dítě a teď už se nebojím, neboť opět věřím, že to proběhne hladce!

Přeji hodně štěstí a odvahy k dalšímu mimísku! :kytka:

 
Ilwimia
Zasloužilá kecalka 943 příspěvků 16.05.11 10:37

Ahoj, buď v pohodě, Pokud mělo mimino špatné ozvy, tak to komplikace byla a jak už bylo psáno, monitor v leže ne zádech tomu taky neprospěl. No on ani ten epidurál, ale tady tě naprosto chápu, já zažila co se bolesti týče něco obdobného. Moje mimino mělo ozvy v pořádku, ale díky křížovým bolestem, které mi mimo jiné naprosto otupily mysl, jsem nedokázala myslet na nic jiného, než na to, kdy už to skončí. Nakonec to zkončilo mým totálním vyčerpáním a následně císařem.
Takže ty si porod zvládla, buď v klidu, těš se na další mimino(a věř, že to bude zas něco úplně jinýho) a užívej zdravého krásného chlapečka! Drž se!

 
sara1000
Kelišová 5399 příspěvků 4 inzeráty 16.05.11 12:13

Ahoj,predem ti chci pogratulovat k synkovi a preji mu jen samou lasku a stesti do dalsiho zivota.
Nicmene k tve otazce,co jsi udelala spatne.
Ja osobne si myslim,ze jsi nic neudelala spatne a,ze jsi to zvladla nadherne a na jednicku.Samuelkovi se nedarilo a musel okamzite ven z briska a ty misto toho,aby jsi odpadla bolesti a vycerpanim jsi zatala zuby,zabrala a Samuelka porodila,ikdyz klestema a kyslikem.
Vse si udelala,jako spravna maminka,ktera by pro sveho syna umrela.Muzes byt na sebe pysna… :srdce:

Příspěvek upraven 16.05.11 v 12:16

 
mikki 25
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 16.05.11 13:29

Všem moc děkuji za vaše reakce,asi sem si něco takového potřebovala přečíst nebo vyslechnout,dneska už mám to trauma víceméně za sebou a těším se až budeme čekat druhý mimi,ale potřebovala sem se ujistit že sem to nezvorala já,ani mě tak neštve že sem rodila kleštěma ale že mě tak moc zaskočila ta bolest při tlačení.Epidurál mi sice moc ulevil ale necítila sem díky němu pořádně kdy mám tlačit no a byl mi nabídnit jako jediná varianta proti bolesti.Gynekologa sem už změnila,poté co jsem tam zažila naprosto otřesné jednání při prohlídce v šestinedělí,za­řekla sem se že už mě tam nikdo neuvidí.A porodnici příště zvolím asi nějakou menší kde je klid a mají na rodičky víc čas.
Snad příště už to zvládnu líp.

 
jun
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 16.05.11 13:49

Mikki a Mahora, jsem ráda, že jste to napsaly. To samé jsem před dvěma lety zažila já. Kleště, pak víc než rok hojení,v porodnici hrozný pocit, že se nedokážu o malého postarat, protože přes ty bolesti to prostě nešlo. Do teď se sama sebe ptám, co jsem při porodu mohla udělat jinak? Tlačila jsem, co to šlo, ale......taky jsem ze začátku obviňovala doktory, že přece věděli, že mimčo bude od začátku velké, tak proč před porodem měřili pánev a nezhodnotili to s ultrazvukem? Otázek je moc. Chtěla bych ještě další mimi, ale bojím se. Vím, že žádný porod není stejný a taky se utěšuju, že to špatné jsem si už vybrala. No uvidíme. Přeju nám všem hodně síly :hug:

 
atominnka
Generální žvanilka 21414 příspěvků 16.05.11 14:07

Gratuluji k miminku, chyba určitě není na tvojí straně! Druhý porod už bude určitě lepší :kytka:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 16.05.11 14:12

Taky jsem měla u prvního porodu spoustu výčitek…taky se to ke konci „zvrhlo“,ale oproti tobě jsme skončili pod nožem. Druhý porod jsem si nalajnovala úplně jinak, měla jsem přece zkušenosti… a opět se to „zvrhlo“ a to mě předtím měřili a kontrolovali, avšechno to kolem…a malá prostě ani na podruhé do té malé pánve ne a ne vlézt. Až po druhém porodu jsme pochopila, že tohle nejde ovlivnit. Ano, už navždy budu závidět maminkám, které porodily „normálně“, protože mě to už po dvou císařích nehrozí, ale…hlavní je, že máme ta sluníčka zdravá, no ne? :hug: :kytka:

 
Stani1701
Kecalka 379 příspěvků 16.05.11 15:40
ale nezklamala jsi

Ahoj já taky rodila v Bohunicích a taky to dopadlo kleštěmi.(malý se vzpříčil-zaklonil hlavičku a nemohl dolů) Úplně chápu tvoje pocity.Když to šílené porodní martýrium zkončilo, necítila jsem nic, než radost,že je to pryč,ale nic víc…Malý měl na hlavě bouli jako hrom a odřené ucho a jak jsem vypadala já,to víš moc dobře sama.Rok nás hlídali na neurologii,cvičili jsme Vojtu…Všechno vypadá ale dobře,dneska jsou mu 4 roky a je moc šikovný. Byl to můj druhý porod. Říkala jsem,že už rodit nikdy nechci,ale za rok a půl jsem přišla do jiného stavu nečekaně potřetí a ten porod byl „krásný“trval jen 3 hodiny a měla jsem jen 2 stehy. A právě tenhle zážitek mě tak nějak zbavil strachu z porodů a mého zklamání,který ve mě ty kleště vyvolaly. Ptala jsem se jak často ty kleště dělají a říkali že tak 2-3% maminek. Neboj se přebolí to.PS:já jsem na rozdíl od tebe ale neměla štěstí na porodní asistentku,pořád jen na mě hučela,že netlačím, že mám myslet na to dítě, nakonec jí zkončila služba a přišla milá a hodná paní a po porodu mi řekli,že se malý porodit kvůli tomu zaklonění normálně nedal.

 
simasla
Kecalka 472 příspěvků 16.05.11 15:42

Ahoj vůbec nic si nevyčítej, porodila jsi zdravého chlapečka nejlépe, jak se dalo. Spís by si mohli vyčítat v nemocnici, že zase jednu maminku vyděsili a ztrpčili jí příchod miminka na svět. Já teda také musela být napojená na monitoru pořád, protože se porod nechtěl rozjet a dali mi kapačku s oxytocinem, ale po půl hodince ležení na zádech jsem si vymanila, že teda takhle ne. A světe div se, šlo to. Měla jsem tam tedy svého gynekologa, takže možná i proto, ale bez problémů zavedl Míše na hlavičku sondičku a já se mohla hýbat. Sice jsem měla z ruky hadičku s kapačkou, ze spod drátek od sondičky, ale mohla jsem stát, chodit, skákat na míči. Takže fakt to jde i jinak a pro mě byl porod nakonec krásný zážitek, kdy po těch strašných bolestech došlo nakonec na tu dosud nejkrásnější chvíli v mém životě, kdy mi Michalku položili na bříško, bez nástřihu, bez nervů po 5-ti hodinách od vyvolávání. A po dvou hodinách po porodu, co jsem tam ležela už jsem manželovi říkala, že to zas tak strašné nebylo. Takže přeji ti, aby tvůj další porod byl mnohem pohodovější a hlavně, ať překonáš ty obavy.

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 16.05.11 16:04

Ahojky nemyslím si, že ty jsi zklamala, to měli páni doktoři zasáhnout dřív, když ozvy miminka nebyly dobrý. Jen čekat se někdy nevyplácí. Určitě si nic nevyčítej. Máš zdravé miminko a chcete další, to bych přemýšlela o jiné porodnici. Mějte se rádi a přeji hodně zdraví celé tvé rodině. :kytka:

 
Kvakulka
Kecalka 322 příspěvků 16.05.11 17:17

Ty jsi neselhala ani náhodou :hug: . Já měla podobný okolnosti, ale jakmile se jim monitor nezdál, ozvy šly dolů,tak rozhodně nečekali, až to bude ještě horší, aby děcko nakonec museli narychlo tahat kleštěma :cert: Byl akutní císař. Některý porodnice jsou pověstný tím, že chtějí dostat mimino z matky zásadně a pouze otvorem pro to určeným za jakoukoli cenu, což považuju za šlendrián :cert: . Neboj se, buď příště porodíš úplně hladce, nebo si zvolíš nějakou porodnici, která má jiný postoje, a když už to zjevně přírodně nepůjde, tak tě bez stresu říznou. Jasně že pro mimčo je nejlepší přirozený, hladký porod, ale zase než řešení kleštěma, to už je zas lepší sekce- s ohledem na dítě i na maminku.
A náhodou jsi borka- určitě byl malej nějak blbě nastavenej, nebo ho táhla pupeční šňůra a tys ho stejně porodila :kytka: :kytka: :kytka: I když to teda muselo být pekelný…
Ještě dodávám, že si ani nevyčítej, že sis něco nevymohla jinak- vím, že to určitě jde, ale já byla při porodu v takovým tranzu, že jsem ani nevěděla, o co bych si tak měla říct :jazyk: . Takže si oba zasloužíte jen a jen medaili za statečnost :wink:

Příspěvek upraven 16.05.11 v 17:20

 
Klarinetka1
Závislačka 2692 příspěvků 16.05.11 18:17

tak po přečtení tvého zážitku z Bohunic váhám, kde rodit. Je mi jasný, že na žádnou porodnici nenajdu 100%pozitivní ohlasy, ale riskovat život miminka a neudělat císař mi přijde drsný. Navíc jsem netušila, že se stále ještě používají kleště. Za pár týdnů rodím, byla jsem rozhodnutá pro Bohunice, ale teď fakt nevím. O sebe ani tak strach nemám, to musím vydržet, mám ale šílený strach o našeho kloučka, aby byl v pořádku, nebyly nějaké komplikace…jen o tom píšu a už zase řvu :-(

 
mikki 25
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 16.05.11 20:08

pro klarinetka1,na sto procent si nevybereš žádnou porodnici,ale asi bych být tebou do Bohunic nešla,jasně že nemusíš mít komplikace jako já můžeš rodit naprosto hladce,ale nemají dobré oddělení šestinedělí,a tento názor mají všecky kamošky co tam rodily,to by bylo na další deníček ,ale věř že je to fakt hrůza,mohla sem sice narazit na blbý sestry ale tuto skušenost sem fakt slyšela od hodně mamin,a je tam dost špatná podpora kojení,já sem byla fakt štastná kldyž sem odtud mohla domů,pqak už bylo doma všecko jen lepší.Nechci tě nijak ovlivňovat ale je to velká nemocnice a nikdo se tam s mamkama moc nemaže,já sem se rozhodovala mezi milosrdných bratší a touto a příště půjdu k milosrdným,ikdyž taky mají svoje mouchy

 
mikki 25
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 16.05.11 20:14

no v Bohunicích jak vidět se kleštěma rodí,ono když je dítě už moc sestoupené tak to ani jinak než kleštěma nejde když ho mamina nemůže porodit,u nás prostě bylo na císař už pozdě,to by museli začít jednat dřív.Jsem zdravotní setra a když sem slyšela jak doktor říká uděláme forceps-kleště, tak sem začala řvát že to teda ne, načež mi řekl že mě se fakt ptát nebude,že malej musí okamžitě ven,nechápu že to nevěděli dřív,ale nakonec sem za ty kleště pak byla ráda protože co na mě předtím předváděli ty PA,tak to bylo strašný,a nejvíc mě doktor dostal když malýho vytáhl a řekl:no jo ted už vím proč to nešlo má na třikrát obtočenou pupeční šňůru,to sem myslela že ho fakt kopnu:0)

 
mikki 25
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 16.05.11 20:14

no v Bohunicích jak vidět se kleštěma rodí,ono když je dítě už moc sestoupené tak to ani jinak než kleštěma nejde když ho mamina nemůže porodit,u nás prostě bylo na císař už pozdě,to by museli začít jednat dřív.Jsem zdravotní setra a když sem slyšela jak doktor říká uděláme forceps-kleště, tak sem začala řvát že to teda ne, načež mi řekl že mě se fakt ptát nebude,že malej musí okamžitě ven,nechápu že to nevěděli dřív,ale nakonec sem za ty kleště pak byla ráda protože co na mě předtím předváděli ty PA,tak to bylo strašný,a nejvíc mě doktor dostal když malýho vytáhl a řekl:no jo ted už vím proč to nešlo má na třikrát obtočenou pupeční šňůru,to sem myslela že ho fakt kopnu:0)

 
Anabellka
Závislačka 4776 příspěvků 16.05.11 21:59

Teda musím říct klobouk dolů. Zvládla jsi to naprosto bravurně, já bych to asi nedala. Taky jsem rodila v Bohunicích a taky jsem zaměstnanec. Takže zdravím kolegyně :lol: Já jsem asi měla štěstí na PA, protože ke mě se chovali naprosto úžasně. Taky jsem měla s sebou manžela, který je bývalý zaměstnanec Bohunic, tak možná taky proto.
Tady z těch komentářů celkem vyplynulo, že kleště se používají převážně v Bohunicích, ale omyl. I na Obilňáku je to to samý. Moje kolegyňka z práce rodila na Obilňáku a taky měla kleště.
Každopádně přeji hodně zdraví chlapečkovi, ať vám krásně roste.

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 17.05.11 08:40

Ahoj, především gratuluji k miminku!!!!

A podotýkám, že si nemáš co vyčítat!!! Jak je psáno výše, doktoři měli zakročit už jak zjistili, že se miminku nedaří!!
Zvládla jsi to na jedničku!!! :srdce:

 
Chula
Ukecaná baba ;) 2255 příspěvků 17.05.11 11:12

Blahopřeji ke zdravému dítku. Vždyť to je úspěch, obrovský!
To že nebylo vše tak jak je v dnešní době mýtizováno jako procházka růžovým sadem a nejpřirozenější přirozenost? Božínkuuuu!!! zamyslete se. Dřív umíralo snad každé desáté porozené dítě nebo matka. Tedy žádná selanka a nádhera jak nám to teď ty „přírodní odbornice“ vykládají. Jak je to ta největší přirozenost a blabla. Děkujme medicíně že je tam kde je.
Vy děkujte za krásné dítě. Posity méněcenosti, či podobně, jsou vyvolané hysterií a modou tzv. přirozeného porodu. V ničem ste neselhala, naopak, byla jste výborná!

 
Stani1701
Kecalka 379 příspěvků 17.05.11 14:13
Bohunice

Děvčata proboha,
já rodila 2× v Bohunicích a 1 na Obilňáku a musím říct,že to že jsem rodila v Bohunicích kleštěma nebylo proto,že jsem rodila v Bohunicích,ale prostě nastaly komplikace a porod byl už tak rozběhlý,že bylo nutné rychlé radikální řešení.Díky,že to tam umí udělat. Mě to syna zachránílo! Na císaře už fakt nebyl čas. Co se této porodnice týká, já si nemůžu stěžovat (až na tu jednu PA ale ta už tam ani není) a náhodou je to na šestinedělí nádherně opravený a sestry jsou normální. To pro mě bylo daleko horší šestinedělí na Obilňáku a to jak sestry příšerný sovy tak i ty hnusný společný sprchy tak i pokoje pro 3-6 maminek.

 
silvik.sk
Echt Kelišová 9811 příspěvků 17.05.11 16:00

ahoj :mavam:
chvíľu som mala pocit, že to píšem ja :lol: moj porod tiež skončil kleštěma a kde sa stala chyba do dnes neviem :nevim: Chyba doktorov, alebo moja neschopnosť porodiť dieťa? :-( Celú dobu som ležala na zádech napichnutá na monitore. Mne porod nepostupoval, pomaly som sa otvárala, tak pi doporučili epidurál, ktorý mi však kontakcie zastavil. Tak mi píchali oxytocín, epidurál a tak dokola. Malá nemohla von, plný box doktorov, 2 PA na bruchu, nakoniec sa toho ujal doktor. Použili kleště, ani tak to nešlo, už volali ARO, ale ja som začala kričať, že nechcem a naposledy zatlačila a malá bola svete :srdce: Neskutočná bolesť, myslela som len na to, nech je to už za mnou, hrozne som sa bála. Fakt trauma a všetko mi to začalo dochádzať až 2 dni po porode, ešte v porodnici som furt nbrečela, ale všetkým som bola ukradnutá, doma to bolo hrozné. Mala mala už 6 mesiacov a pri spomienke na moj porod som mala stále slzy v očiach, ale som šťastná, že to nakoniec dobre dopadlo a malá je zdravá :srdce:

 
mikki 25
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 17.05.11 18:11

jestli z mého komentáře vyplynulo že se kleštové porody dělají jen v Bohunicích tak se omlouvám,dělají se všude,jen někde to umí a někde už míň,když to jinak nejde tak díky bohu za kleště,samozřejmě se jimy může poranit mimčo a o matce ani nemluvě,to šití pak nic moc ale zase lepší než aby mimčo třeba umřelo,jak už sem psala já sem nakonec za tykleště byla ráda aspon sem to měla za sebou.
Ale oddělení šestinedělí je v Bohunicích fakt hrozný,sestry byly nepříjemné, neochotné,připadala sem si tam že sou jim ty maminky vyloženě na obtíž,to je jediný důvod proč tam už nechci jít rodit,porodní mě nezklamalo,ikdyž sem měla těžký porod ale šestinedělí teda jo.

 
mikki 25
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 17.05.11 18:11

jestli z mého komentáře vyplynulo že se kleštové porody dělají jen v Bohunicích tak se omlouvám,dělají se všude,jen někde to umí a někde už míň,když to jinak nejde tak díky bohu za kleště,samozřejmě se jimy může poranit mimčo a o matce ani nemluvě,to šití pak nic moc ale zase lepší než aby mimčo třeba umřelo,jak už sem psala já sem nakonec za tykleště byla ráda aspon sem to měla za sebou.
Ale oddělení šestinedělí je v Bohunicích fakt hrozný,sestry byly nepříjemné, neochotné,připadala sem si tam že sou jim ty maminky vyloženě na obtíž,to je jediný důvod proč tam už nechci jít rodit,porodní mě nezklamalo,ikdyž sem měla těžký porod ale šestinedělí teda jo.

 
Peetaa
Stálice 79 příspěvků 17.05.11 21:41

ahoj mikki, nikdy k deníčkům nepíšu, ale tentokrát mi to opravdu nedá.
Snad ti dodám trošku kuráže do dalšího případného porodu. Takže: můj první porod probíhal téměř stejně jako ten tvůj, akorát nakonec skončil akutním císařem. Byla jsem z toho dost špatná, protože jsem toužila rodit přirozeně. Ale doktoři, příroda nebo snad mimčo? rozhodli jinak. Narodila se nám krásná zdravá holčička. to bylo před 3 roky.
No a před dvěma měsící do naší rodiny přibil ještě Vojtík. Celé druhé těhotenství jsem nemluvila o ničem jiném, než že chci porodit normálně, vždyť je to moje poslední šance (třetí mimčo už si opravdu pořizovat nebudeme :lol:
Doktor mě při každé schůzce ujišťoval o tom, že můžu porodit normálně, že nevidí důvod, proč by to nemělo jít.
No a můj porod byl nádherný - rychlý, že sice manžel nestačil ani dorazit k porodu, ale jestli je to vůbec možné, tak jsem si to fakt užila. V 1 hod. ráno mi začli první bolesti a za necelých 5 hodin byl malý venku.
Tak nezoufej, těž se na další miminko a těžkosti a bolest z prvního porodu hoď za hlavu. Ten druhý bude úplně jiný než ten první, uvidíš.
Užívej si mateřství plnými doušky. Neznám krásnější pocit...... :wink:

 
LucaLuca
Závislačka 4455 příspěvků 19.05.11 20:33

Mikki 25, musím ti dát zapravdu, že šestinedělí v Bohunicích bylo katastrofální. Byla jsem tam jako druhorodička a tak mě doblbli s kojením, že jsem to nezvládala, přitom u prvního pohoda. Fakt kozy - ženské sestry. Novorozenecké celkem normál. K porodu ti píšu SZ.
Klarinetka 1, ještě se dá dělat vakuumextrakce. Co jsem slyšela, tak v Bohunicích dělají spíše kleště a u Milosrdných spíše VEX při podobných indikacích. Mně dělali u Mil. u prvního porodu VEX. Malej nedorotoval a prostě přes tu pánev neprošel, ale už byl tak sestoupený, že císař být nemohl. Šestinedělí je tam super.

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 12.08.11 22:21

hezky napsané,veliké gratulace jak si to zvládla :palec: :kytka: a miminku hodně zdravíčka a štěstíčka do života :srdce: :huban: :kytka:
já měla taky oba porody dost těžké a u druhého porodu syn taky měl špatné ozvy,museli ho resuscitovat a skončil na několik dní v inkubátoru,všechno to mám ve sých deníčkách o porodech :-)ale už je všechno v pořádku,malej je pěknej rarach :-)
tak si krásně užívej zaslouženýho miminka :-)

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Porod za odměnu


Reklama