Jak to dopadnout nemělo

O životě

Někdy člověk musí padnout na samotné dno, aby se mohl odrazit a jít dál. Někdy na něj padne, odráží se, co mu síly stačí a stejně dopadá stále zpět. A to je bohužel náš případ. Můj první deníček nebyl veselý, ale končil optimisticky v naději na lepší zítřky. Jak krutá je realita.

Po úspěšném IVF v září 2011 a všech problémech, které ho provázely, vlastně ne jen tento proces samotný, ale celý náš rodinný život, vše nasvědčovalo tomu, že už bude jen krásně. Já jsem plnou parou vstoupila do druhého trimestru. Miminko už nebylo anonymní, byl to Adam. A začal se pěkně začleňovat do rodiny. První pohyby následované pořádnými šťouchanci. První seznámení s tatínkem na velkém ultrazvuku. Vybírání výbavičky, studie kočárků na internetu. Ale celá ta nádhera skončila v únoru.

Pamatuji si to na den přesně, protože mám ten den svátek. 7. 2. na poradně pan Dr. neshledal nic závažného na to, aby mě důkladněji vyšetřoval, nebo udělal ultrazvuk. Na mé naléhání, že mám divné bolesti v podbřišku, mě nejspíš považoval za hysterku, napsal magnézko a rozloučil se s tím, že se uvidíme za 4 týdny. Vlastně jsem mu věřila, i to, že jsem hysterka a že někde píchá každou druhou těhotnou. Bylo úterý.

Ve čtvrtek mi už bylo jasné, že to není jen tak, bolesti se sice nezvětšovaly, ale ani nezmenšovaly a něco bylo jinak, divně. Opět jsem navštívila svého lékaře, teď už mě vyšetřil řádně. Verdikt. Otevřená na 1,5 cm a utíkejte do nemocnice, pravděpodobně to nedopadne dobře. Ale ještě mě stihl ujistit, že si nemusím nic vyčítat, že jsem nic nezanedbala, když jsem tu byla před dvěma dny. Já? Já, jsme nic nezanedbala?

A měl pravdu. Nedopadlo to dobře. V pátek 10. 7. v 7.00 jsem na svět přivedla Adámka. Ve 23. tt s porodní vahou 590 g. V pitevní zprávě stálo: plod zmírá v důsledku těžké nezralosti. Takže můj milovaný Andílek po porodu ještě žil. Ale nejspíš jen velmi krátce, protože bylo ticho, nechutné a nesnesitelné ticho. O to víc mě zabíjely křiky miminek, které v tu chvíli přicházely na svět. Fyzická bolest rázem odezněla, ale duše bolí dodnes. Adámka jsem neviděla, nechtěla jsem. Dnes toho lituji, ale v tu chvíli jsem na to neměla.

A co bylo dál? Dál už je vše špatně. V CARu nevěřícně koukali na postup, kterým se vše řešilo. Byli spíš pro tokolýzu a cerklage, než pro vyčkávání. Ač mohl být výsledek stejný. V červnu jsme chtěli podstoupit KET. Všechny tři morulky se při rozmrazování rozpadly. Slzavé údolí. Mezitím se nám rapidně zhoršil spermiogram. Ale i přesto jsme se v srpnu vrhli na přípravu 2. IVF.

A dnes? Dělala jsem si test, vlastně od včerejška několik testů a hádejte… No, nebudu vás napínat, opět padáme na dno. Zase slzavé údolí. Nevyšlo to. Zase budu poslouchat, jak se mám držet a že to vyjde jistě příště, popravdě, už jsem na tyto řeči alergická. I když mi tím všichni chtějí pomoct.

Vlastně ani nevím, co jsem tímto deníčkem chtěla říci. Snad jen to, že miluji svého manžela. Je mi neustálou oporou, i když celou tu ztrátu a neúspěchy nese stejně těžce jako já.

A v neposlední řadě: Adámku, Andílku náš, mrzí mě moc, co se stalo. Snad jsi moc netrpěl, do smrti si to budu vyčítat. Máma i táta Tě moc milují!

Hodnotilo 19 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Betynka87
Kelišová 6178 příspěvků 22.09.12 04:54
:,( :,( :,( :hug:
 
e-lili
Echt Kelišová 9309 příspěvků 22.09.12 07:14

Takove veci by se nemeli stavat.
Budte silni a Adamek vam brzo posle miminko a budete stastni.

 
alda
Kecalka 291 příspěvků 22.09.12 07:37

Kočko, taky mám nahoře někde andílka, holčičku kterou jsem milovala a pořád miluju a vžycky milovat budu…moc ti držím palce, ono si tě miminko nakonec najde. Určitě jo!
Normální reakce je si to vyčítat, obviňovat se a trápit se. Ale je to blbost, Adámek tě chce vidět jako šťastnou mamku jeho brášky nebo sestřičky. Ty nejsi ničím vinná, jsou věci který nemůžeme ovlivnit. Asi se stát musí, abychom se mohli posunout dál.
Všechno bude dobrý!!! :srdce: :srdce: :srdce:

 
Marcip
Extra třída :D 13125 příspěvků 22.09.12 07:37

:-( :-( :-( Smutný příběh. Přeji Ti spoustu trpělivosti, vytoužený miminko jednoho dne přijde :hug: :hug: :hug:

 
sweetpretty
Ukecaná baba ;) 2148 příspěvků 22.09.12 07:38
:,( :hug:
 
Suzume
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 22.09.12 08:07

:,( Posílám hodně síly :hug:

 
Miš-El
Závislačka 3067 příspěvků 22.09.12 09:28
:roll:
:hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
 
Martina84
Ukecaná baba ;) 1604 příspěvků 2 inzeráty 22.09.12 09:32

Je mi to moc líto, drž se :hug: .Ono se to zlomí, už musí.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 22.09.12 09:39

Vim, ze nechces slyset, ze to bude dobry, ale ono bude uvidis, uz brzy budes drzet ten uzlicek stesti v naruci a Adamek na vas bude davat pozor… :andel: :andel: :andel:
Jen nechapu toho doktora, neco mohl zanedbat :cert: :cert: :cert: :cert:

 
maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 22.09.12 10:20

Tak tohle trhá srdce :,( :hug: Určitě se k drobečkovi nějakou cestou dopracujete, umíte při sobě držet. Sílu, tu posílám nejvíce :hug: :kytka:

 
Clarita
Kelišová 5437 příspěvků 22.09.12 11:05

Je to strašné, takové věci by se neměly stávat :(. Tak snad už jste si to špatné všechno vybrali a bude už jen líp. Posílám hodně síly :hug: :hug: :hug:.

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 22.09.12 11:54

:,( tohle není fer…kde jaká fetačká dítě mít může a chová se jako hovado a lidem co si to zaslouží a byli by nejlepší rodiče na světe to není souzeno..I když si na to už alergická, drřím palce a všechno aby bylo miminko brzy s vámi… :hug:

 
Anonymní  22.09.12 12:16

Lajko, moc mě mrzí, že vás potkalo to samé co nás. Ale nezbývá než věřit, že se jednou dočkáte, miminko k vám určitě přijde, dříve nebo později se nakonec budete radovat stejně jako my.
Náš Adámek odešel na konci 29.tt. a také jsme ho čekali po IVF/KET, u nás bylo příčinou zaškrcení pupečníku.
A za 13 měsíců se nám narodil po dalším KETu Adámkův bráška.
Na andílka nejde zapomenout, jen ty vzpomínky už nejsou tak bolestné.
Držte se, posílám hodně sil :hug:

 
cetrina
Kecalka 181 příspěvků 22.09.12 12:45

Držím palečky aby bylo co nejdřív líp. Všechny co se vám stalo něco podobného, jste moc silné. :hug:

 
Anonymní  22.09.12 13:44

Taky nechápu, že kdejaká alkoholička, feťačka, mít dítě může pomalu i přes hormonální antikoncepci a normálním, slušným lidem se miminko vyhýbá. :zed:
Tak samo plno holek žije nezodpovědně, žádná antikoncepce atd jim nic neříká, ale pak tu vznikají diskuze s prosítkem o rady, co bude potřebovat na vyřízení potratu. Takové nezodpovědné - a to bez pardonu - blbky, bych taky nejraději přizdila. Ty ženy, co si nejméně cení vzniku miminka, tak ty by mohly být těhotné každou chvilu :zed: Hnus ta nespravedlivost a vytáčí mě to. Mám v okolí maminu, co má ani ne půl ročního syna a když jsem se ji ptala, jakou používá antikoncepci (abych si rozšířila obzory), tak se mi vysmála, že k čemu jí to bude, že si s partnerem dává pozor a nebude zbytečně vyhazovat peníze. Minulý měsíc byla na potratu a odkládala to až na 11+3 tt.. :zed:
Tobě a manželovi přeji hodně štěstí, Adámek bude andílkem strážným budoucího bratříčka nebo sestřičky.. a kdo ví, třeba to bude samotná dušička Adámka, teď třeba jen nebyl připravený :srdce: :kytka: Není to jen tak, že si za mamču a taťku vybral právě vás.. :*

 
Veru88
Kecalka 170 příspěvků 22.09.12 14:06

Chtěla bych Ti napsat nějaká slova útěchy, ale co na tohle říct? Budeme se za Vás s manželem modlit a za všechny rodiče, kteří tohle museli někdy prožít. Já přišla o miminko teprve v 9tt a bylo to peklo a co teprve toto??? Mojí známé se ted narodila holčička 700g, zatím žije a snad to bude dobré…

 
werw
Kelišová 5486 příspěvků 22.09.12 15:29
:,( :hug:
 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33042 příspěvků 22.09.12 15:39

Je mě z toho moc smutno :,( :,( :,(

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 22.09.12 17:31

Neboj se bude líp… hold takový je život… NESPRAVEDLIVÝ A ZLÝ!

 
žirafa06
Nováček 4 příspěvky 22.09.12 17:37

Je mi moc líto, co vás potkalo. My jsme přišli o naše vytoužené miminko (taky po IVF) v 19. týdnu. Taky jsem měla bolesti, v nemocnici jsem byla 14 dní, ale vše se jen zhoršovalo až nakonec přišel ten strašný den, kdy jsem musela „porodit“ naše dítě s vědomím, že to nepřežije. Takové věci by se neměly stávat, je to hrozná bolest. Bohužel jsem se ještě dozvěděla, že mám srdcovitou dělohu (uterus arcuatus), se kterou jsou právě spojené pozdní potraty (od II. trimestru) a předčasné porody. Mám strašný strach, že se nám to stane znovu a strach, zda se vůbec povede otěhotnět, protože poprvé to také nebylo snadné. Ale musíme se zvednou, věřit a doufat, že vše se v dobré obrátí. Naše miminka nám to už nevrátí, ale snad se budeme moci těšit z nového života a bolestné vzpomínky se tím trošku zastřou. Hlavně si nic nevyčítej, ty jsi za to nemohla!!! Vím, že to moc bolí, tak posílám spoustu síly.

Příspěvek upraven 24.09.12 v 10:17

 
Conulka
Závislačka 2926 příspěvků 22.09.12 18:42

Zlato, je to na prd, mám to taky za sebou 19tt :,(
Na ty řeči jsem taky alergická, hlavně od lidí, který už děti mají nebo od rodičů, který tomu nerozumí nebo od manžela, kterýmu bych někdy přála zažít nafouknuté a bolavé břicho po stimulaci a nervy na pochodu a menstruační kalendář vypálený v paměti. Prej nemysli na to, pcha

Tak doufám, že ode mě to vezmeš - drž se holka :hug:

 
Anonymní  22.09.12 19:35

Vždy, když čtu takový deníček, tak bych si nafackovala za to, že já kravka vůbec přemýšlela o potratu. Těhotenství bylo neplánované, otec byl také proti. Ale teď nevím, co bych dělala bez své berušky. Držím palce, aby se už konečně povedlo a měli jste doma malou princeznu nebo prince :hug: :hug:

 
lenin007
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 22.09.12 19:41

Neřeknu nic jiného než že Vám držím strašně moc pěsti, opravdu!! :,( :kytka:

 
kenja
Zasloužilá kecalka 967 příspěvků 22.09.12 20:29

:( :( :( :( :,( je mi to taky strašně moc líto a přeju hodně síly…

Příspěvek upraven 22.09.12 v 20:29

 
rawala
Ukecaná baba ;) 1834 příspěvků 22.09.12 21:08

Proč musí lidé trpět a proč musí trpět i ti co neměli možnost nic udělat? Adámku dívej se na rodiče tam z nebíčka a pomáhej jim v jejich cestě! :hug:

 
Andreika Ullrichova
Kecalka 124 příspěvků 22.09.12 23:28

Tak to je 1.deníček u kterýho sem brečela :( držim pěsti a hlavně se drž!! :( :( :hug:

 
Káčulaa
Generální žvanilka 22216 příspěvků 22.09.12 23:42

Vím, jak se cítíš…bolí to, trhá tě to na kusy, chce se ti brečet, nesneseš pohled na těhulky, nebo malé miminka…je to vše smutné, ale asi ještě nebyl jeho čas přijít, neboj, on přijde, zemřela mi 2 hodiny po porodu naprosto zdravá holčička, donošená, velká…zdravá…vina lékařů, ale nikdo mi jí nevrátí. Myslela jsem, že se mi zhroutil svět a nesnášela řeči typu "to bude dobrý, já vím, jka ti je…nikdo to neví, kdo to nezažil…já ji i měl av náručí 2hodiny, kojila jsme jí…odešla nám druhý den do nebe…a poslala nám sem Barušku, to je naše štěstí, na Verunku nikdy nezapomenu a není den, kdy bych si na ní nevzpomněla.
Jestli chceš, přijď k nám, je to otevřená skupina, jsou tammaminky s podobnými osudy
https://www.emimino.cz/…nkovani/185/?…
A…drž se a běž kupředu, dozadu cesta nevede… :hug: :hug: :hug: zapálím svíčku i za tvého andílka :hug:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 22.09.12 23:51

:,( :,( :,( :,( ..Co říci?? Na tohle hledat správná slova je těžké…Přeji brzké zotavení a at brzy v náručí držíte vaše krásné zdravé miminko moc Vám držím palce :hug: :hug:

 
Andrella
Kecalka 258 příspěvků 23.09.12 10:58

Neverim v boha z mnoha duvodu, ale jednim z nich je, ze necha umirat deti, at narozene nebo nenarozene, a nikdo si nezaslouzi prezit svoje deti, budte silna, nebudu psat, ze se to jednou urcite podari, mozna jo, mozna ne, ale mate jeste jine moznosti, ikdyby to mela byt adopce, rodic neni jen ten kdo dite privede na svet, ale ten kdo jej vychova, a snazi se z ditete vychovat dobreho cloveka, a verim, ze vy tohle dokazete, takze mnoho zdaru do budoucna, at uz vase cesta bude jakakoli :hug:

 
Lajka09
Závislačka 4661 příspěvků 23.09.12 13:49

8o Ani mě nenapadlo, že zvednu takovou vlnu reakcí. Za všechny moc děkuji! V mnoha názorech jsem se našla. (např. ač kdysi věřící, stala jsem se ateistou, někdo to taky psal, „To bude dobré“ nikdy neřekně ten, kdo si podobným peklem prošel…). Jen jsem chtěla dodat, že od čtvrtku (napsání deníčku) opět stojím pevně na nohou a s manželem se zase poperem s nepřízní osudu.
Doufám, že za rok napíšu deníček, který už mít veselý konec.
S díky, vaše Laja :andel:

 
Wink
Kecalka 265 příspěvků 23.09.12 15:32
:,( :,( :,( :hug:
 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 23.09.12 19:45

Nemáš si co vyčítat!!!

posílám dobrou energii :hug: je to opravdu těžké a slzím tu s vámi

 
asad
Kecalka 125 příspěvků 24.09.12 12:01
lajko

Posilam hodně sílitaky mama andílka Adélku 3ě týden je touž dva roky stale bojuji a asi budu celi život, stim že mám pro koho žít mam doma už dvě starši dcery musim nějak fungovat. Přijde čas a dočkáš se krásneho zdraveho miminka hlavu vzhuru posilam mnoho sili a trpělivosti

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama