Jak zastavit čas?

Rodičovství

Ach jo, ten čas tak šíleně letí. Ještě teď si živě vzpomínám na to zděšení, když jsem zjistila, že jsem těhotná. Za měsíc a půl bude mít ta naše rošťanda rok a já čím dál tím víc vzpomínám, jak úžasné to bylo, když jsem ji poprvé uviděla na ultrazvuku. A jak neuvěřitelné a nezapomenutelné, když mi ji přítel dal poprvé po porodu do náruče.


1 komentář

Těhotenství jsem si moc neužívala. I když jsem neměla žádné vážné potíže, tak hlavně ke konci jsem si připadala obrovská jako velryba, měla skoro 30 kg navíc a chtěla mít porod už co nejdříve za sebou. Teď, když na to vzpomínám, musím se usmívat a říci, že to zase taková hrůza nebyla. A že to koneckonců bylo nádherné období. To čekání a představy, jak vlastně to naše miminko bude vypadat.

Porodu jsem se šíleně bála. Mám bohužel problémy i s běžným vyšetřením u gynekologa, vždycky to byl boj, jak pro mě, tak pro samotného doktora :-) Takže, když to na mě přišlo, rozbrečela jsem se jim na porodním sále s tím, že rodit nechci, zatnula jsem se a nikoho „do sebe“ nechtěla pustit. No, celý porod byl boj, nakonec mi malou museli vytáhnout kleštěmi, a já jsem ještě na porodním sále prohlásila, že rodit už nikdy v životě nechci a nebudu! Samozřejmě, teď se tomu směji, můj porod sice nebyla úplná brnkačka, ale v porovnání s jinými porody to za tak strašné nebylo :-)

Pak jsme si malou dovezli domů a rozběhl se kolotoč. Kolotoč, který se točí a ne a ne se zastavit. Strašně rychle to letí. To bylo slávy, když se na nás poprvé usmála, když se poprvé otočila na bříško, když poprvé začala lézt, sedět, stoupat si. A vůbec všechno je to tak neuvěřitelné.

Musím říct, že moje mateřská dovolená je pro mě opravdu dovolená v pravém slova smyslu. Malá je už od narození strašně hodné miminko. Snad od 4. měsíce mi spí celou noc bez buzení. Ani před tím to nebyla žádná hrůza, jak mě některé maminky strašily. S krmením taky nemá žádné problémy, sní téměř všechno, co jí dám. Nastavila jsem jí v jídle určitý režim a zvykla si na něj celkem rychle. Sama se dokáže i na chvilku zahrát, takže já mám aspoň čas něco doma podělat a nestresuji se zbytečně.

S usínám to je taky na pohodu, spává v postýlce, stačí ji tam položit, dát dudlík a když se jí chce spát, tak během chvilky hlazení po vláskách usne. Akorát teď se mi potvůrka naučila otvírat skříně a všechno, co je v nich, je samozřejmě hrozně zajímavé :-) Takže teď máme doma takovou zábavu, že ona věci, na které dosáhne, vyhází a já je skládám do skříně a tak pořád dokola :-)

Prostě je zlatá a já ji miluji, jen kdyby ten čas tak rychle neletěl a ona mi tak šíleně rychle nerostla před očima :-)

Hodnotilo 8 lidí. Score 3.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
K.Black  11.12.12 13:21

Děti stárnou, ale my mládnem, to je nejdůležitější ;)
Gratuluju k princezně, a ať je pořád tak hodná :kytka:

 
cibi
Neúnavná pisatelka 17650 příspěvků 11.12.12 14:40

Tak to máš zlaté dítě :) taky si říkám jak to letí, máme asi tak stejně staré děti ;)
jen můj porod nebyl pohodička a skončil sekcí ale i tak na něj vzpomínám ráda.
a oproti tvé holčičce, mám dva draky, kteří prvních deset týdnů snad ani nespali :mrgreen:
ale čas bych zastavila ráda. hrozně to letí a kéž by to tak bylo, že mi u nich mládneme :potlesk:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 11.12.12 20:28

Tak to máš opravdu neuvěřitelně hodné dítě 8o 8o 8o to neznám :twisted:

 
Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 58601 příspěvků 11.12.12 21:57

Naší malé bude rok na Vánoce a já nechciiiiiii, chci miminko :mrgreen: ale je mi to prd platné, taky bych o rok vrátila čas.

 
Betty1981
Kecalka 275 příspěvků 11.12.12 22:15

Tak to máme stejně staré a stejně hodné holky :)
Mně tedy první čtyři měsíce přišly strááášně dlouhé a od té doby to sviští, že mám pocit, že na prázdniny navazoval advent :think:

 
Libza
Kelišová 5277 příspěvků 13.12.12 11:01

Jako bys mi tahala slova z pusy :,( Taky bych trochu zpomalila čas… Naší dcerce je skoro 15 měsíců a je den ode dne větší :hug: Strašně to letí :,(

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 13.12.12 11:20

Čas zastavit nejde a rozhodně v každém věku mají děti své kouzlo. Vždycky jsem taky měla pocit, že teď je nejkouzelnější, ale jak říkám, čas je i milosrdný v tom, že čím je člověk starší, tak má jiné priority. Mě dneska baví ty naše ukecané děti, ty jejich rozumové výplody. Dokonce jsem se přistihla, že kamáradka, která přijela s 4měs. mimčem, jak mě blesklo hlavou, chudák, no taky to vyroste. Tobě doporučuji mít více dětí.

 
palapa
Závislačka 2949 příspěvků 14.12.12 12:32

Super deníček, jako bys psala o mě. Sice rok už nám byl v červenci, ale nějak se nemůžu smířit s tím, že už je to holčička, která se sama nají, snaží se odemykat klíčem, obouvat se, mluvit atd atd.. Nějak mi nedochází, že už to není to miminko, které mi dali do ruky poprvé :)
Jinak taky gratuluji, že máš tak hodnou holčičku, ale naštěstí si také nemůžu stěžovat :potlesk: :potlesk:
:potlesk: :potlesk: hodně zdravíčka :mavam: :mavam:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Teď už bych neměnila


Reklama