Teď už bych neměnila

O životě

Asi jako každá z vás jsem si miminko někdy v budoucnu plánovala, je tam ovšem to „někdy v budoucnu“! Když jsem loni v červnu ve svých třiadvaceti letech zjistila, že jsem těhotná, první, co mě napadlo, bylo, ne ještě ne, ještě je moc brzy a nic jsem si neužila! Teď, víc jak rok poté, mám doma krásnou a zdravou půlroční holčičku a za nic na světě bych ji nevyměnila!

Můj příběh začíná víc jak před čtyřmi lety, kdy jsem poznala mého současného přítele a otce naší Laurinky. V té době jsem byla hodně velký živel. Bylo mi 20, měla jsem dobrou práci, žádné závazky, bydlení u rodičů, takže jsem si užívala, co to šlo.

Ten večer jsem ale neměla nějak chuť ani náladu jet někam pařit. Můj dobrý kamarád mě přemlouval tak dlouho, až jsem polevila a na tu diskotéku jela! Po pár drincích jsem se dostala do nálady a ten večer se celkem dobře bavila! A pak se stal ten osudový moment, téměř na konci večera ke mně přistoupil on a pozval mě na skleničku (doteď nechápu, co na mě viděl, protože jsem byla fakt hodně opilá). No a jak už to tak bývá, vyměnili jsme si čísla.

Ráno po probuzení jsem měla hlavu k prasknutí a v telefonu na mě čekala milá smska: „chtěl bych tě ještě někdy vidět!“ Začala jsem vzpomínat, no popravdě pamatovala jsem si ho jen tak lehce, kdybych ho potkala na ulici, nepoznám ho. Proto jsem na sms nereagovala. Za pár dní mi došla ale další a další a já začala odepisovat (ty smsky byly tak krásné, že jsem nemohla odolat). Po pár dnech jsme si začali i volat, a pak už to jelo, po půl roce jsme spolu začali chodit a já se šíleně zamilovala!

Byl jiný než kluci, se kterými jsem chodila do teď. Byl o pět let starší, měl svůj názor a nebyl to ten poslušný pejsek, který by mi pořád jenom přitakával. Po dvou letech vztahu, kdy jsme se viděli jen o víkendech, jsme se rozhodli pro společné bydlení a já jsem se přestěhovala do města, odkud pocházel. On sem tam něco prohodil o miminku, že by ho chtěl, ale já mu pořád tvrdila, že mám ještě spoustu času, že si chci užívat, cestovat, dokonce jsem si podala přihlášku na dálkové studium na jazykové škole. V červenci jsem měla jít na zápis a v červnu jsem zjistila, že jsem v tom! Bylo to přesně rok poté, co jsme společně bydleli.

Tři dny jsem brečela, proklínala ho a on? Byl ten nejšťastnější nastávající tatínek, jakého jsem kdy viděla! U pana doktora jsem zjistila, že už jsem v 9. týdnu. Přihlášku na školu jsem zrušila a postupně se začala smiřovat s tím, že ze mě bude mamina! Nikdo z mých známých a příbuzných tomu nemohl uvěřit. Nikdo by do mě neřekl, že bych mohla být matka. A teď, rok poté, mám doma krásnou půlroční dceru a za žádný promeškaný večírek bych ji nevyměnila, protože si teď užívám života mnohem víc, ne na večírcích, ale doma s naší Laurinkou!

Hodnotilo 10 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 27.07.12 07:47

To je krásný… mě je taky 23 a mám ročního synka víceméně taky tak nějak neplánovaného a nevyměnila bych ho za nic :-D

 
dlacatko
Ukecaná baba ;) 2135 příspěvků 27.07.12 07:57

Moc pěkný příběh. :) ale proč jsi prosímtě hodila tu školu za hlavu?

 
zackova17
Povídálka 48 příspěvků 27.07.12 08:11

Já ji pouze odložila, dodělat si ji chci pozděj až třeba malá půjde do školky. Teď si neumím představit, že bych měla ještě dojíždět někam do školy, učit se, starat se o malou a domácnost a ještě vypomáhat v práci. Domluvila jsem se totiž se šéfem už když jsem byla těhotná, že pokud to bude možné tak budu během mateřské semtam dojíždět do práce když bude potřeba. Mateřskou mám jen na dva roky - opět kvůli práci, a přítel ten je v práci až do večera, v domácnosti ani s malou mi proto moc nevypomůže, takže mám celkem záhul i tak bez školy :)

 
zackova17
Povídálka 48 příspěvků 27.07.12 08:14

A jinak děkuji za pozitivní reakce. Nikdy jsem nic podobného nepsala a nebyla jsem si jistá jestli to se mám vůbec dávat :mrgreen: slohovky mi totiž nikdy moc nešly :mrgreen:

Příspěvek upraven 27.07.12 v 08:15

 
krarka
Kecalka 446 příspěvků 27.07.12 08:32

Hezké :-) mě je třiadvacet, mám doma rok a půl starou holčičku a teď čekáme druhou princeznu :-) nechtěla jsem nikdy jedinačka a když už jsem měla jednu brzo, tak se nedá nic dělat :-) a říkám si, že až mé vrstevnice, které prcky nemají, budou ve stresu si po třicítce pořizovat děti, budou víc ohrožené nejen věkem, a že se to ani nemusí povést, tak pak já si mužu jezdit po světě, dělat kariéru a cokoliv dalšího…neříkám čím dřív tím líp, ale když je to okolo dvacítky, máš zázemí a jsi šťastná, tak si myslím že je to pro mamču i mimčo lepší…my máme víc sil a prťata krásné maminky :-) přeji hodně štěstí s malinkou a ať se daří :-)

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 27.07.12 12:01

Ahoj, krásný deníček, hezky napsané :potlesk:
No, je to trochu podobné mému „příběhu“, i když mně bylo 21,. když jsem otěhotněla, i přes HA ;) Taky na mě dost lidí koukalo „divně“ a námitky typu že jsem si nic neužila také byly.. ale co, s přítelem jsme se vzali a máme doma už 20ti měsíční princeznu a plánujeme jí pořídit sourozence :mavam:. Pokud chceš, napsala jsem o tom i deníček „Jak naše Šárinka přeprala antikoncepci“

 
dlacatko
Ukecaná baba ;) 2135 příspěvků 27.07.12 12:29

@zackova17 to mi přijde jako škoda to odložit. myslíš, že pak pro učení budeš mít lepší podmínky? holka bude sice samostatnější, ale aby ti to studium nebylo vyčítáno. chlap by se měl taky starat o domácnost, ale to je vaše věc. s tou prací to nějak nechápu. :think: to není žádná mateřská dovolená. a jestli ti vyhrožoval vyhazovem, vyhrožovala bych mu inspektorátem práce. ale neber to jako kritiku, tak svůj komentář opravdu nemyslím. jen je mi líto, že žena v dnešních podmínkách je na všechhno sama a tím pádem se nemůže nijak rozvíjet… viz miliarda dalších deníčků… přeju ti hodně pevné nervy a ať ti dcerka dělá jen samou radost. :kytka:

 
zackova17
Povídálka 48 příspěvků 27.07.12 16:07

Ne s tou práci jsi to špatně pochopila, to bylo moje dobrovolné rozhodnutí, mám svou práci ráda a s mým šéfem se dá vždycky rozumě domluvit :) bylo to částečně i kvůli penězům, protože i když můj přítel maká od sedmi ráno do sedmi do večera, jako zaměstnaný zedník si moc nevydělá, a musíme splácet úvěr, nájem, paušály, atd., plus ta škola by pak stála taky nějaké ty peníze…takže nevím jak by jsme to všechno utáhli a mohli si žít trochu líp, takže jsem se rozhodla že to odložím a pak jak už budem mít splacený úvěr a já budu chodit do práce, už to bude lepší. malá pak už bude moct i na prázdniny k babičkám a tak… takže proto :)

 
dlacatko
Ukecaná baba ;) 2135 příspěvků 27.07.12 20:48

@zackova17 tak to potom jo. :mrgreen: stejně klobouk dolů, kolik toho zvládáš.

 
katule9
Ukecaná baba ;) 2300 příspěvků 27.07.12 21:12

Ahoj teda měla jsem pocit že čtu svůj vlastní příběh:))Ale já tedy vysokou zrušila uplně jednalo se o denní studium, ale příští rok už se chystám na jiný obor. Já mám roční holčičku a musim říct že čas od času se mi zasteskne po starých časech ale neměnila bych to zase ne.

 
lenin007
Ukecaná baba ;) 1059 příspěvků 27.07.12 21:25

@krarka :palec: :palec: máš pravdu:)

 
katule9
Ukecaná baba ;) 2300 příspěvků 27.07.12 21:34

Dlacatko:omlouvám se ale překlikla jsem se to byl komentář na deníček :)

 
zackova17
Povídálka 48 příspěvků 28.07.12 07:30

Děkuji. Přečetla sem si, hezké… :potlesk: Máš krásnou dcerušku :kytka:

 
zackova17
Povídálka 48 příspěvků 28.07.12 07:38

Děkuji. A máš úplnou pravdu, teď na to máme víc sil a někdy hlavně nervů :mrgreen:

 
zackova17
Povídálka 48 příspěvků 28.07.12 07:50

Ahoj. No tak ty jsi to měla určitě těžší, protože já už 3 roky pracovala. Ta jazykovka to bylo jen takové navíc :) Tak ti přeju ať to všechno zvládáš :) Jo taky někdy vzpomínám na ty doby kdy jsem neměla vůči nikomu žádné povinnosti, ale když se pak podívám na malou tak mě to všechno zase přejde… bylo dobře ale teď s malou je taky :) :kytka:

 
katule9
Ukecaná baba ;) 2300 příspěvků 28.07.12 08:12

Ne ne já pracovala necelých 5 let :)) Přesně každý období v životě má svoje kouzlo :kytka:

 
Kérka
Povídálka 33 příspěvků 28.07.12 09:28

To je hezký deníček, také jsem měla první dítě ve 23 letech. :lol:

 
zackova17
Povídálka 48 příspěvků 28.07.12 09:52

Když to tak člověk vezme, v třiadvaceti mít miminko není zase tak brzo, oproti holkám, které ho měli třeba už 18. Jenže pokud byl člověk zvyklí na určitý styl života a nic takového zatím neplánoval tak ho to zasáhne stejně :) ikdyž je fakt že se s tím určitě vyrovná a smíří líp, než holka, která má 18 a má třeba teprve maturovat :)

 
VeronikaNel
Kecalka 440 příspěvků 28.07.12 16:38

Téměř stejně :mrgreen: Loni 6.6. mi dr. těhu potvrdil, dnes mám půlroční Nelinku, je mi 23 a děti jsem nechtěla…Dnes?Nel nadevše miluji a těším se na další miminko :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jak zastavit čas?


Reklama