JARŇULKY 2005 - Kréta podruhé

Rodičovství

Ahoj, tak hlavně pro Hajdulku, ať to stihne ještě před porodemJ a taky pro Skrolan, snad ti dovča ještě nevybledla, tak ať si to připomeneš při tom podzimu u nás no a samozřejmě pro všechny, co chtějí mrknout, jak jsme se měli na Krétě, v letovisku Agia Marina kousínek od města Chania..

Kluci a letadlo: středa 24.9. odlet ve 12h - posunul se jen o půl hodiny, měli jsme rezervovaná sedladla všichni u sebe (kamarádky manžel pracuje na letišti, byla jsem mooc ráda), takže můj taťka se ženou seděli přes uličku a byli jsme hned vpředu, tak se mohl i Ondra trochu protáhnout - ale byl super, sice při vzletu řval, byl už úplně hotovej, ale usnul a spal něco přes hodinku, a pak jsme to zvládli s hračkama a s knížkou. Let trval 2,5 hodiny, bylo to tak akorát, delší už by bylo o nervy moje i cestujících. Lukin úplně OK, po jídle dokonce krásně usnul a spal až do přistání.
Cesta zpět ještě lepší, měli jsme strach o místa, ale někdo ve frontě mi řekl - běžte dopředu, máte přece děti, tak jsem to tam rozpoutala, řekla: „všichni s dětma mají jít dopředu“ a nikdo nic nenamítal:) takže jsme zase seděli společně. Letěli jsme ráno 4.10. v 9:40 a sice jsme museli v 5 vstávat, ale zas Ondra usnul ještě než se letadlo stačilo vznést a spal krásně přes hodinku a zbytek jsme taky pěkně zvládli, Lukin taky ukázkově - najedl se, usnul a vzbudil se nad Brnem.

Na Krétě nás přivítalo teplíčko, i když trochu pod mrakem, měli jsme asi štěstí na počasí, delegátka říkala, že týden před náma byla docela kosa. My měli krásně až do neděle, koupačka, přes poledne pařák - děti spali cca do 15, pak sváča a zas ven. Měli jsme polopenzi, obědy jsme řešili - kluci měli většinou chleba se sýrem, nebo šunkou, nebo přesnídávku, prostě něco studenýho, dopoledne i odpoledne jsem je cpala místním ovocem (vynikající hrozny bez pecek, broskve byly taky dobrý, meloun z obchodu byl taky výbornej..)
V neděli nám přistavili auto - půjčili jsme si na 5 dnů, akorát včas, zrovna se začlo mračit, tak jsme se sbalili a na spaní po obědě vyrazili s dětma dál na západ (pro znalé: pláž Fallasarna, úplně na západním pobřeží nahoře, taky jsme našli nejstarší olivovník na světě - k tomu se ještě vrátím). To byl jedinej den, kdy i pršelo, v podstatě od odpoledne a celou noc, říkala jsem si - no potěš, máme po létě.. naštěstí hned v pondělí ráno zase sluníčko a pak dokonce poslední 3 dny úplnej pařák, tento týden to tam odhaduju na 30 stupňůJ

Naši byli spokojení, snažili jsme se je zas tak moc nepřetěžovat, i když původně jsme měli v úmyslu se s nima ob den střídat, ale kluci jezdili spíš s náma na výlet (protože to by pro ně nebyla dovolená, ale galeje, když nejsou zvyklíJ - takže v úterý jsme zase na spaní vyrazili, tentokrát směr jih, na Elafonisi, přejezd přes hory byl prostě úžasnej, Elafonisi je krásná pláž, kde je to jak někde v karibiku, nádherné modré moře, na pláži růžový písek (od rozdrcených mušliček, místí rarita, samozřejmě chráněná), přebrodili jsme se lagunou na chráněný písečný ostrůvek, fakt krásný místo, podle mě asi nejlepší výlet. Cestou zpět jsme v horách nakoupili olivový olej - opravdu vynikající, podle průvodce jeden z nejkvalitnějších, taky místí tymiánový med a ještě nějaký zavařeniny domácí a taky úplně výborný bílý víno, to jsme večer vypařili s našima a mooc nám chutnaloJ super ceny, super lidi - pohostinní, když jsme nakoupili, tak nás ještě obdarovali skleničkou navíc, je tam asi moc těžký život, ale Kréťané jsou moc milí. Snažila jsem se vždycky aspoň poděkovat - EVCHARISTÓ je děkuji a KALI MÉRA dobré ráno - Lukin se to naučil hned a pak furt všechny zdravil a děkoval a oni byli úplně hotovíJ

K tomu olivovníku - den před odjezdem jsem si v nějakým cestopise na netu přečetla, že Robert Fulghum v románu Třetí přání píše dost o Krétě a o Chani (bydleli jsme kousek od ní, krásný město s benátským přístavem) a tak jsem si tu knížku ještě rychle před odletem koupila a bylo to úplně super číst si o těchmístech, kde jsme prakticky bydleli a pak podle knížky jet hledat - například právě ten olivovník- ten jsme našli jenom podle té knížky a přitom je to tak úžasnej strom - vědci odhadují, že má snad 3000 let - vložím fotku, nepředstavitelný co už asi všechno ten strom zažil..a takových míst bylo víc a my jsme je hledali podle knížky - takže Skrolan, doporučuju přečíst si ten román a Hajdulko ty taky povinně :Dno zkrátka to mělo takový svoje kouzlo něco najít podle knížky.

Náš poslední výlet jsme jeli s Radkem sami, naši hlídali od rána do večera - hlídali vlastně takhle jen jeden den a myslím že jim to tak akorát stačiloJ(jinak jsme se střídali u večeří a snídaní a taky třeba pohlídal ta´tka přes oběd když kluci spali, nebo večer jsme si zašli na koktejl a tak, ale celý den je měli jen jednou) - no a to jsme jeli přes celou Krétu, dolů na jih na další pověstnou pláž Preveli - je to u ústí řeky do moře a rostou tam palmy a je to další krásný místo.. pak jsme přejižděli zase hory, jih Kréty nás teda vůbec nebavil a střed taky moc ne, už mi bylo docela blbě z těch toček furt. Dojeli jsme nahoru do Heraklionu a zkoukli aspoň Knossos - nejdřív jsem nechtěla, ale pak jsem byla ráda, že to vidím, přece jenom to místo se svou historií na mě zapůsobilo. Zpátky jsme to vzali ještě přes další krásné město Rhetymno - dokonce se mi zdálo hezčí než Chania, spousta uzounkých uliček a neuvěřitelných hospůdek.. ale možná to bylo tím, že už byl večer a tak to mělo takový kouzlo, v samotné Chani jsme byli asi třikrát a jen přes den. Ale jinak Chania byla taky moc krásná.

Poslední den, kdy jsme měli auto tak jeli naši na výlet, taťka je přes to jídlo (no jsem celá po něm J ) tak zas jeli do hor pro olivový olej a med a zajeli nakonec až na Elafonisi, taky se jim to moc líbilo. Odpoledne jsme ještě zajeli pro řecký jogurt do Vryses (cca 30km od Chanie - to jsem si taky někde vyčetla v cestopise, prodávali tam jogurt v keramické míse po 1,5kg a celou cestu domů jsme všichni trnuli, co ty naše jogurty v kufrech asi dělají.. no přežili to naštěstí. Ještě jsme si dovezli kolo krétského sýra (míchaný z kozího a ovčího mlíka, pěknej smraďoch, ale moooc dobrej) a taky ty medy a olej - no prostě máme doma furt něco řeckýho na jídloJ

Kluci a moře - super, Lukášek furt ochutnával, jak je moře slaný, samozřejmě byl nadšený na pláži a já taky - stavěli jsme hrady (teda hlavně maminka), zahrabávali se do písku (i maminka) a vůbec všechno jsem tak nějak asi prožívala nějak intenzivně, ani jsem nečekala, že mě to moře tak vezme za srdíčko..Nikdy mě dovolená u moře nechyběla, ale už chápu, co na tom všichni mají - byl to krásný pocit, vůně slaného moře, vlny.. asi jsem k tomu musela trochu dospět. A samozřejmě jsemRyba, takže moře jsem si prostě zamilovala (pro vysvětlení - u moře jsem byla jako malá s našima v Jugoslávii - to mě byly asi 3 a 4 roky, pak asi v roce 95 ještě s mojí maminkou, tehdy mě moře prudce nebavilo, v mých 17 letech jet k moři s matkou a jejím přítelem byl pro mě horor - no byla to moje poslední dovolená s mámou, což jsem tehdy samozřejmě nemohla tušit - zkrátka tohle Řecko bylo pro mě prostě úžasný!!!
Ondra a moře - i když voda pro mě byla teplá, pro něj asi moc ne, bál se i toho šumění a těch vln, no neznal to, takže řval jak tur, když jsem ho vzala v náručí do vody, zvykl si až ke konci, poslední 3 dny už se vyloženě bavil, jak ta voda pořád srandovně mizí a zase mu zalije nožkyJ takže se většinou jen batolil po písku, byl úplně celej pískovej, písek měl prostě všude. No ale jinak byl dobrej, v rámci možností, lezl všude jak velkej brácha (na strom, co si z něho Luki udělal popelářský auto a furt nám lezl do hradů a bořil, ale Luki to nesl statečně)

Jinak já chtěla ještě vidět soutěsku Samaria, co mi doporučila Hajdula, ale to jsme nakonec vzdali, Radek odjížděl s celkem bolavýma zádama, tak měl strach, že to neujde - mmch tu dovolenou potřeboval jak sůl, je neustále pod tlakem a přepracovanej - taky tam po práci ani nevzdechl a záda pak už nebolely..no zkrátka jsme to nelámali přes koleno, třeba zase někdy na Krétu poletímeJ

No a konečně to jídlo - neuvěřitelný zážitek pro mě a i pro mýho taťku, Radek přece jen už z práce něco zcestoval a v dobrých hotelech jedl, no já to ještě nezažila, takže to bylo fakt NĚCO - snídaně i večeře formou švédských stolů, přičemž snídaně jsem se furt snažila držet, mě ty vajíčka a slanina zas tak neberou, takže já se vyžívala v jogurtu s medem, různý sušený ovoce, nebo kompoty, Lukin ulítával na toastu s Nutelou - to jsme doma moc nevedli, tak si tam užíval Nutelu naplnoJ - ale ty večeře - každý večer výběr, různý řecký speciality, grilovaný lilky, ryby na olivách, zapečené nákypy, mořské plody - hlavně kalamáry a mušle, to jsem byla šťastná, že jsem to ochutnala konečněJmě prostě chutnalo všecko (což jak by řekl Radek, není žádnej div, ale bylo to prostě výborný). Když jsem se i v neděli večer strašně přejedla, tak pak už se mi dařilo krotit, jedla jsem jen ryby a ty grilovaný zeleniny a zapečený lilky a tak, maso už moc ne, zato jsem si každej večer naložila jako druhý chod talíř řeckýho salátu, tuny oliv a sýra Fety a kydla si tzaciky. Ke třetímu chodu už jsem se většinou nezmohla - to byly zákusky a sladký, zmrzlina - to jsem zvládla jen jednou místo salátu si dát to sladký, ale taky to měli výborný. No taťka zvládal i salát i zákuskyJJá si nedala salát a tzaciky až poslední večer, to už jsem fakt nemohla, ale svůj cíl jsem splnila - přežrat se řeckýho salátu, protože ho miluju a doma tak dobrej neníJ

Tak, kdo dočetl až sem, tak doufám, že jste se ještě trochu letně naladili, že vám tečou slinyJ

  • já si ještě chvíli budu užívat zdravých dětí, než něco Luki dotáhne ze školky (odlítali jsme vcelku mírně nachlazení, slunce a průplach mořskou vodou odvedl vynikající práciJ ), všem marodům přeju brzké uzdravení a snad se postupně začnu zapojovat, až zlikviduju ten bordel doma.

Tak ahoj

iv-ka a Luki 3 a 3/4 roku a Ondra 1 a 1/4 roku

Peletonek :
Ivous - 15.2. Eliška
Kris - 17.2 . Vojta
Gabule- 18.2. Štěpán, 11.9.2007 Emma
Maka- 18.2. Michal, 18.12.2006 Matěj
Irias- 18.2. Štěpán
Borůfka- 19.2. Erik,23­.7.2006 Adam, 6.7.2008 Teodora
Solcka- 19.2. Ondřej, 29.1.08 Martin
Skrolan- 25.2. Jakub,1­.9.1996 Domini­ka
Luja- 26.2. Jakub, 13.7.2006 Kryštof
Hajdula- 28.2. Ondra, Barborka- 10/10 2008
Iv-ka- 28.2. Lukáš,20­.7.2007 Ondrá­šek
Krista- 7.3. Zuzanka, 1.3.2007 Tomášek
Mava- 7.3. Libor, TP 16/3 2009
Liduška- 11.3. Ríša, 12.7.2007 Niki
Monika M- 17.3 Terezka, 29.8.2006 Filípek
Petulinka- 18.3. Sofie, 25.2.2008 Evžen
Julie- 19.3. Albert
MaKačka- 19.3. Bára
Lily- 24.3. Leuška
Ifča- 30.3. Jakub, 2.7.2008 Kačenka
Efča- 30.3.Vojta, TP 19/3 2009
Pískle- 3.4. Matěj
Sandrik- 3.4. Anetka
Dana 26- 14.4. Vojta,6­.2.2001 Mirda
Olda- 15.4. Vítek
Brňačka- 3.5. Nelinka
MataP- 20.6.2003 Roderick, 24.4.2006 Fre­derika, 16.1.2008 Beatrica

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
 
Dana26
Echt Kelišová 9077 příspěvků 06.10.08 21:57

Prvaa a přečteno.

Ahoj ženy,
Iv-ko,pěkny letni deniček.

Nereaguu,nemam ani pořadně dočteny deniček.Vubec nic nestiham,jsem pořad v jednom kole.A Mirda mi se školou dava zabrat.

Hajdulko,myslim na tebe.

 
Lucije
Kecalka 418 příspěvků 07.10.08 01:21

Omlouvám se za vpadnutí do vašeho deníčku, ale nadpis mě nalákal na přečtení :o).
Iv-ko nebydleli jste nááááhodou v hotelu Haris? S „Alexem“?
Já byla s rodinou v apart. Litinakis asi 100m od Harisu, kde bydlela moje máma, naše „hlídací“ babička. Usuzuju totiž podle popisu jídla. Naše máma je totiž taky „žravec“ a byla nešťastná, že si nemůže dát všechno, páč by praskla :o). Jo, byli jsme tam stejně jako vy, od 24.9. do 4.10. Asi jste letěli do Brna, že? To podle času odletu z Kréty.
Lucka z Letních miminek 2004  

 
skrolan
Extra třída :D 12182 příspěvků 07.10.08 06:21

DOBRÉ RÁNO a druha a jdu cist.
e  

 
skrolan
Extra třída :D 12182 příspěvků 07.10.08 06:38

Ivko - kraaasne napsaaano. No uuuplne to vitim, vidim, ja proste tim porad jeste ziju.
Vsichni z toho doma stale cerpame a jsme natolik nalakani , ze snad jeste pred Vanocemi udelame rezervacku. No vazne. Prave v Agia Marine se nam straaaaaasne moc libilo a lidi a ten nas penzionek a plaz a more, no proste vsechno.
Je fajn kolik jste toho stihli povyletovat. My si uzivali hlavne more, ale v te teplote co byla - 35-38 to bylo u more vynikajici a byt cely den s detma na pevnine jsme se celkem bali, ani nas to nelakalo. Ale priste urcite skouknem vic a knihu od Fulguma si urcite koupim, jsi me poradne navnadila.
No a jidlo, mi ani nemluv, ja kdyz chtela zkusit konecne neco sladkeho, tak jsem vynechala maso, neb bych si to sladke pak zase nedala, uz by se nevlezlo. Ale prezrani jsme byli totalne taky.  

No krasne se to cetlo, a ja chci jesteeeeeeeee­eeeeeeeeeeeee­eeeeeeeeeeeee­eeeeeeeeeeeee­eeeeeeeee.
e  

 
Krista
Závislačka 4083 příspěvků 07.10.08 08:15

Iv-ko, moc pěkně napsané, úplně to na mě dýchlo. Příští rok rozhodně letíme taky a to taky na Krétu!
 K.

 
iv-ka
Kelišová 5142 příspěvků 07.10.08 08:54

ahojky Lucije,
my byli v Santa Marině, ale neletěli jsme teda stejným letadlem? :) jaký jste měli kočárek? poznáme se zpětně? :)  

iv-ka

 
iv-ka
Kelišová 5142 příspěvků 07.10.08 08:58

ahoj v novém:) ještě dodám foto, chtěla jsem je do deníčku, ale asi vložím do galerky.. Luki dnes ráno obr scéna, ještě že s ním jel Radek. Ještě se během dne ozvu, Skrolan knížku si určitě kup:) je bezva a nejen tím, že je o Krétě..
Dani ahoj:)  

Kristo, doporučuju, Hajdula ti určitě poradí kam, tak jako nám se Skrolan:) mohla by si otevřít svou vlastní pobočku ne? :)  

musím valit, my dnes zaspali  

iv-ka a Ondra doma, Luki ve školce

 
Mava
Generální žvanilka 24710 příspěvků 07.10.08 09:37

Ahojky v novém deníčku vonícím po létě,  

Ivko musela to být nádhera. Taky jsem zavzpomínala na červenec, itálii, moře… Už aby bylo léto, i když nevím jak jestli si troufnu s mimísem.
Docela jste toho hodně absolvovali a to je príma. A hlavně ty bašty tam… mňam hned bych si dala.  

U nás nic nového. Ve školce opět pláč. Zas chtěl, aby šli na vycházku po vsi a dovedli ho domů. Včera to tak udělali a zas nám tím zavařili. 16. máme rodičák, bude se probírat pouštění draků. Taky nám nabídli kurz angličtiny /na rok za 300kč/ s díky jsem odmítla. Příjde mi to pro Libču ještě brzy. Tak zas jeden můj výlev na téma školka.  

Hajdulo tak co, stále 2v1? Myslím na tebe každý večer, jestli tu už ráno nebude nějaká novinka :o)
Včera jsme s manžou prohlídli kočárky. Chtěla bych nový. Teda na začátek si nechám ten po Liborkovi, ale pak chci nějaké šikovné golfky /polohovací záda, boudička, otočná kolečka/ ať se s tím starým nemusím tak taha.
Za každou ověřenou značku předem děkuji. Sice to budu řešit až za rok, ale jen tak se kochám.  

Co marodi??? Jak je???  

Dano nestíháš :o(, škoda. Ráda bych věděla jak se máte.  

Od nás asi vše. Jen rychlé shrnutí počasí: asi bude pršet, je pod mrakem.  

Hezký den…
Marťa

 
Mava
Generální žvanilka 24710 příspěvků 07.10.08 10:08

A ještě jednou já.  

Dočetla jsem starý deníček.  

Evi tak co, nešla jsi ráno do práce nahá??? Já kdybych se chystala opět mezi lidi /myslím tím do práce/, tak si musím pořídit celý šatník nový. A samo že i botky, kabelky, bundičky by k tomu patřili. Hm takhle když jsem ještě zamrzla doma, my nějak stačí to co mám.  

Jakpak Hajdula a monitor???  

M.

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 07.10.08 11:02

AHOJ…  

nádhernej novej deníček, aspoň mi to zvedlo náladu po včerejším dalším infarktovým stavu…napíšu…  

včera: mazlíme se tak všichni v naší postely, Ríša si stoupne aby po mě mohl mrsknout polštářek a zase si sedá…sedá si nikoli na postel ale do prostoru, padá pozadu dolů, naráží hlavou na rotoped…hned pod ním kaluž krve, chytla jsem ho, valila s ním do koupelny, ručník nestíhal…Ríšánek mi začal úplně odcházet (omdlívat), okamžitě s ním hystericky třesu a daří se mi ho přívézt zase k sobě…volám Richardovi ať jede okamžitě domů…Ríša bledne jako stěna, potí se, zase zavírá oči…ještě než je stihne zavřit, snažím se ho probrat…daří se, volám rychlou, pak hned babi, aby zůstala s Nikčou než dorazí Richard…rychlá je tady do 5ti minut…šikulky…va­líme na Kuřim s houkačkou, v Kuřimě nás převezou do druhé sanitky a valíme na Brno do dětské…okamžitě nás všude přijaly…na RTG už Ríša chytá zase svou barvu, začíná si hrát s brzdou od vozíku…výsledek­..... otřes mozku, tržná rána vzadu na hlavě…pustily nás naštěstí domů…už je zase živej a zlobí…uuuffffff­......  

ale večer polehával, plakal, že ho bolí hlava, měla jsem od Dr. za úkol ho v noci každý 2 hodiny budit a zkontrolovat, no spala jsem s ním v postely, jakej jsem měla strach…naštěstí už to vypadá dobře…  

Ríša už se nemůže dočkat, až nějakýmu kamarádovi řekne, že jel sanitkou s houkačkou a že se po nemocnici vozil na vozíčku, pořád mi tady o tom mele a chce ještě!!!!.....no to už snad ani ne…:o/

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15148 příspěvků 07.10.08 11:11

ahojte,  ani se mi nechtělo psát,ale je třeba pochválit deníček :-)  Iv-ko-  deníček super a v tomto počasí krásně naladí, až závidím:-))  u nás horší, jak včera. od 1 hod ráno doted nepřetržitý dávivý kašel, skoro vůb ec jsme nespali, nezabral ani 2× prothazin, shit shit shit..  ráno jsme dala kapky a nějaká homeo, co jsem¨měla doma. trošinku lepší,ale to neustále kašlání mne přivádí k šílenství, jsem to už alergická. je mi toho prdolky tááák líto.
jo, Skrolan- chápu, že nemáš co na sebe. já chtěla ted jít trochu do sportovna ( ty tak chodíš ) a nemám NIC. tak se zítra těším do Olympie. pojedu sama a v M a Spencerovi určitě něco vyberu :-)) doufám !!!  páá,Irias

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15148 příspěvků 07.10.08 11:36

ježiši, Lído, to je strašné,uuuuuuf. v nemocnici jsem se š. ležela na neurochir. a tam tedy vždy nechali otřes mozku 3 dny na pozorování. se tedy divím.. ala hlavně, že je ok ! i.

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 07.10.08 11:40

Ríša má lehkej otřes mozku…ale máš pravdu, taky jsem se divila proč ho tam nenechaly, ale su  radši, že je doma…

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15148 příspěvků 07.10.08 11:49

jasně, na jednu stranu nikdo nechce být v nemocnici,ale někdy dr. nablízku… hlavně, že nezvracel

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 07.10.08 11:58

asi proto že nezvracel, ho pustily domů…ještě toho trochu, už tak mě vyděsilo, že omdlíval…
zítra s ním jdu k dětské Dr. na kontrolu, tak se jí schválně zeptám, jestli i s lehkým otřesem mozku hospitalizují, ten Dr. ve špitále se na něj sotva podíval a hned diagnostikoval jen podle RTG a toho co jsem mu řekla já a Dr. z rychlé…ránu ošetřovala sestřička…:o/
ještě mě tak napadlo, nedávají se na třeba jen lehkej otřes mozku nějaký léky???nevíte někdo???

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15148 příspěvků 07.10.08 12:17

léky nebraly děti žádné, jen přišel vždy očař na kontrolu a pak sledování sledování.. moc se nesmělo jíst zpočátku  

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 07.10.08 12:24

ok, tak snad ho nijak nezanedbaly…sle­dování má napsaný i ve zprávě, v noci po 2 hodinách budit, to jsme taky dodržely…jo a to sledování je tam napsaný 2 dny…o jídle nikdo nic neříkal, ale on stejně nechtěl skoro ani napít…stalo se to v 1 a ze špitálu jsme odešli ve 4, jedl až večeři a to jen trochu, bolela ho ta hlava… úplně jsi mě vyděsila, jestli něco nezanedbaly…a teď si vyčítám, že jsem se měla ozvat…nebo se aspoň na pár věcí zeptat, ale v tý chvíly jsem byla ráda, že je to jakž takž v pohodě a že nás pouští domů…

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15148 příspěvků 07.10.08 12:36

vyděsit jsem nechtěla, hlavní je to sledování :-)

 
skrolan
Extra třída :D 12182 příspěvků 07.10.08 13:00

Maríííjooo, Liduuuu, normalne jsem v soku, az se mi slzy derou do oci. Ja bych asi padla. Bobek malej. Hlavne ho sleduj a davejte si pozor - at se ted v nejblizsi dobe nebouchne do hlavy. fuj.  

Irias, Stepanka je mi moooc lito. Me to dycky taky drasa srdicko, kdyz jsou deti nemocne a jeste takhle. Drobatka. Snad mate tu nejhorsi noc za sebou a bude uz jen lip. Drzte se.  

Mavo a nahata jsem nakonec nesla. hih Oblekla jsem sve oblibene a overene. A jak pise Irias, jo - te sportovni mody mam, jeste by to neco chtelo, do prace to je proste neco jineho, nez doma, ale hlavne schanim neco elegantniho. Toho mam malo, vlastne skoro nic. UUUUUUUUAAAAA­AAAAAAAAAAAA.  

tak jdu makat, je toho neskutecneeeeee, ale bavi me to.  

e  

 
Mava
Generální žvanilka 24710 příspěvků 07.10.08 13:15

Lidu fuj, mám z toho tady husí kůži.
My se takhle mazlíme v posteli každý večer. Libča skáká do peřin, asi 50cm od postele je topení. Taky se kolikrát pěkně leknu, že slítne. Ale aby přestal, neexistuje.
Tak hlavně že to byl jen lehký otřes mozku. Ale ta krev, ta by mě asi vyděsila…  

Irčo tak to je teda pech. Hele já o té laryngošce vůbec nic nevím, ale to ho bude zlobit pořád nebo to s věkem odezní???
Všem co se chystají na nákupy hodně štěstí a dobrý výběr…  

Marťa

 
iv-ka
Kelišová 5142 příspěvků 07.10.08 13:17

no Lidu, to je sila fakt.. hlavne ze to dobre dopadlo, jen pro jistotu asi hlidej, kdyby se mu treba delalo spatne. No takovy stavy jsou ve vterince, zas se mi vratilo, jak se Luki oparil horkym mlikem.. tak se drzte.  

Irias Stepuly je mi taky lito, je to des kasel v noci, chudatka se ani poradne nevyspi.. snad to uz brzo prejde.  

iv-ka

 
Borufka
Kelišová 5373 příspěvků 07.10.08 13:29

Ahoj,

Iv-ko deníček je parádní, knížku znám a přesto že je to bichle (nebo bychle??) a navíc jsou dvě tak se mi moooc líbila. Úplně cítím tu vůni moře, teplíčko a  ňamky. Asi se nechám pro příští rok inspirovat, třeba tam potkám Kristu :-))

Liduško to je síla, hlavně že je v pořádku. Vidět krev tak jdu do kolen. Tak sleduj a na to ťuknutí do hlavy teď fakt bacha. Ale to by ho člověk asi musel přivázat k noze u stolu co.

Irias co ta solná, nepomohla vloni trochu? Nezkoušela jsi na netu pohledat nějaké diskuze s „babskýma“ radama? Ať je Štěpulovi brzo líp.

Hajdulo v rychlosti vždycky jen nakouknu jestli už a ono nic. Jak jsi dopadla v Motole? Teda jestli jsi už odtamtud doma… :-))

Víc nevím, se mi vykouřilo.

U nás nic nového, Adam má rýmu, Tea zácpu, včera jsme od půl druhé do půl páté průběžně s Vaškem chovali, cvičili a kojili (to teda jen já) a nakonec jsem to odpoledne trochu pošťouchla protože to pořád nešlo a plakala fakt hodně. Erik je v pohodě.

Borůfka

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15148 příspěvků 07.10.08 13:34

tak solná byla příjemná,ale tot vše :-)  

a laryngoška je do předškolního věku. snad si ty nemoci do školy vybereme i.

 
iv-ka
Kelišová 5142 příspěvků 07.10.08 13:36

Borůfko ahoj:) dokonce jsou už tři díly, ty druhý dva teda tenší, musím si je co nejrychleji dokoupit. Co zkusit Teušce trochu heřmánkového čaje, myslím že mi ho v lékárně pro Ondru taky doporučovali, když se nemohl vykadit, že ho to protáhne..  

Kristo mohly byste si dát sraz s Borůfkou na Krétě:) to by byla sranda.  

musím rychle něco poklidit, Ondra nějak divně spí, asi to dlouho nevydrží..
 iv-ka

 
Pisklatko
Kelišová 6323 příspěvků 07.10.08 13:58

Ahoj babulky a malý bobulky,

téda Lidko, to je otřesnej zážitek! Chůdě Ríša, jéžiš, úplně mi je z toho zle:-( Hlavně, že je jakž takž v pořádku a nezvrací… Ale jsi teda hrdinka, jak jsi se postarala (probírání malého, volání záchranky…) No ale ať se to vůbec nestává, takovýhle věci… Když mi Mates na Vysočině spadl s autosedačkou na zem, tak ho dr. ze záchranky prohlédl a taky žádná hospitalizace. Už jsem měla pochystanou tašku, že nás tam povezou… Nevezli… A ještě jsme kontrolovali reakce panenek na světlo, jako jestli se stahujou - ideálně posvítit do oka baterkou a to by měla být maličká, ve tmě zase veliká… Obavy, že je něco zanedbáno jsem měla taky, ale postupně, když jsem viděla, že se chová normálně, tak mě opustily… Tak moc moc držím palce, ať je vše v pořádku!!!

Díky, že jste na mě myslely:-)))) V práci ok:-) No první dny - to je pro mě vždycky děsnej opruz, ale za pár týdnů si ani nevzpomenu… První den bomba - přišla jsem pozdě:-( No bych se picla, 1/4 hodiny jsem trčela na Pavláku a čekala na tramvaj… Pak jsem volala šéfce a promyslely jsme náhradní trasu a pak jsem teda dorazila… No ještě, že je tak chápavá:-))) Jinak smlouvu mám podepsanou, svůj stůl, pičítač, tiskárnu, telefon, mobil bude příští týden. Tak a teď se zaučovat. Dneska jsem správně spočítala svoji první kalkulaci:-) On ten kolega mě radši ještě moc samostatně pracovat nenechává:-))) Jo má 1/2 roční holčičku, takže máme společné mimopracovní téma…

A protože tenhle koment píšu už asi půl hodiny, tak ho rovnou posílám:-)

Večer písnu víc.

Pískle s Matýnem školkáčkem

 
Pisklatko
Kelišová 6323 příspěvků 07.10.08 13:59

tak ještě jednou, páč jsem se ztratila:

Ahoj babulky a malý bobulky,

téda Lidko, to je otřesnej zážitek! Chůdě Ríša, jéžiš, úplně mi je z toho zle:-( Hlavně, že je jakž takž v pořádku a nezvrací… Ale jsi teda hrdinka, jak jsi se postarala (probírání malého, volání záchranky…) No ale ať se to vůbec nestává, takovýhle věci… Když mi Mates na Vysočině spadl s autosedačkou na zem, tak ho dr. ze záchranky prohlédl a taky žádná hospitalizace. Už jsem měla pochystanou tašku, že nás tam povezou… Nevezli… A ještě jsme kontrolovali reakce panenek na světlo, jako jestli se stahujou - ideálně posvítit do oka baterkou a to by měla být maličká, ve tmě zase veliká… Obavy, že je něco zanedbáno jsem měla taky, ale postupně, když jsem viděla, že se chová normálně, tak mě opustily… Tak moc moc držím palce, ať je vše v pořádku!!!

Díky, že jste na mě myslely:-)))) V práci ok:-) No první dny - to je pro mě vždycky děsnej opruz, ale za pár týdnů si ani nevzpomenu… První den bomba - přišla jsem pozdě:-( No bych se picla, 1/4 hodiny jsem trčela na Pavláku a čekala na tramvaj… Pak jsem volala šéfce a promyslely jsme náhradní trasu a pak jsem teda dorazila… No ještě, že je tak chápavá:-))) Jinak smlouvu mám podepsanou, svůj stůl, pičítač, tiskárnu, telefon, mobil bude příští týden. Tak a teď se zaučovat. Dneska jsem správně spočítala svoji první kalkulaci:-) On ten kolega mě radši ještě moc samostatně pracovat nenechává:-))) Jo má 1/2 roční holčičku, takže máme společné mimopracovní téma…

A protože tenhle koment píšu už asi půl hodiny, tak ho rovnou posílám:-)

Večer písnu víc.

Pískle s Matýnem školkáčkem

 
efča
Kelišová 5716 příspěvků 07.10.08 15:33

Ahoj holky,  

Ivko - moc hezký deníček!!! Musela to být krásná dovča.  

Lidu - holka, úplně mě polilo horko. Ale hlavně, že jste to zvládli a Ríša je OK. Teď už bude klid, uvidíš…  

Irias - snad i u vás bude brzy klid, chudinka Štěpánek. To musí být hrůza…  

Pískle - určitě se brzy zaběhneš. Skvělý, že máte s kolegou společný téma…  

Skrolan - jsem se musela smát nad tvým komentářem, že nemáš co na sebe:-))) Tý jo, to já jsem na tom myslím hůř:-) Dopnu už pouze jedny kalhoty (džíny) a vypadám netěhotně, ale tlustě, respektive oplácaně:-)))    

Před chvílí jsme se vrátili od doktorky- výtěr negativní, vše OK. Nicméně povlak na mandlích má stále (prý ale na světlém podkladě a dle výtěru to nic není). Zítra jdeme ještě na ORL a ve čtvrtek snad školka a práce.nAspoň doufám. Vojta už neví, co by roupama dělal. Dneska kupříkladu dělal kraviny na židli (i přes moje napomenutí) a spadnul přímo na šišku. Zdravím Lidušku. No, chvíli si pořval a pak pokračoval v krasojízdě. Dokonce dnes dostal i na prdku…Manža je služebně v zahraničí, už mi lehce začíná hrabat. Ještě že bylo dopoledne pěkně, takže prochajda to zachránila:-) Za chvíli dorazí mamča, tak půjdeme do města juknout na boty a stavíme se někde na kafčo.  

Hezké odpoledne všem. E. (16+5 tt)    

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 07.10.08 16:53

ahoj,

Ivko, super deníček, úplně se mi po moři začalo stýskat. Sakryš, v létě za 2 roky musíme nejpozději vyrazit!

Tak mám za sebou poradnu v Motole, hrůůůůůza. Vyrážela jsem po 8. hodině a vrátila jsem se před 3. hod :-(((( No ale…zátka je v tahu a jsem otevřená na 2 prsty, dr. se ptal, kde bydlím, asi si myslel, že ani nedojedu domu. A že si myslí, že příští týden už ani na poradnu nedorazím…no kéž by..dneska jsem v noci skoro nespala, budím se každou chvíli.
Ondrovi atb ještě nezabraly, dneska přes den opět neusnul - hodinu kašlal a pak to babi vzdala - dle mých instrukcí.

Holky, pokud vás pojede příští rok s Alexem tolik, tak si asi řeknu šéfovi o procenta z prodeje :-)))))))))))))

Dani, ahoj, napiš víc… co v práci a tak.

Marťo, tak řekni učitelkám, ať Libču domů nevodí, že to je pak ještě horší. Kočárek budu mít po Ondrovi - Janéčko tříkolku, mám k tomu autosedačku, korbu a sporťák, ale golfáče chci taky koupit nový - hrozně se mi líbí Chicco Hawai. Ad monitor - byla jsem ráno a miminku strašně rychle tepalo srdíčko, až se splašil přístroj, takže jsem musela čekat ještě jednou po poledni a točili mi ho znovu a už to bylo dobrý. Trochu mě teda vystrašili.

Irias, ať je Štěpovi brzy líp. Hodně na vás s tou pitomou laryngoškou myslím!

Lído, ježiš to je hrozný, ten Ríšův úraz, mě by omejvali.

Pískle, na toho Matýska na Vysočině se živě pamatuju..to bylo taky něco. Tak v práci to vypadá dobře, jak šéfka tak kolegové, to je fajn.

Borůfko, neboj, myslím na tebe…pošlu sms, až to bude. Napiš častěji.

Efčo, fajn, že jsou výtěry negativní, snad už budete v pohodě.

Tak pa, jdu ještě hodit řeč s babi než odjede.
Hanka

 
Pisklatko
Kelišová 6323 příspěvků 07.10.08 20:04

Tak jsem tu, prtě ve vaně, taťka u tv:-) Snad stihnu alespoň ordinaci… Holky, s tou prací je to taková změna celýho denního režimu, že jsem z toho zatím pěkně rozhozená… Nestíhám, pořád v letu… Musím si zvyknout:-) Do toho splíny z toho, že Matese vidím hodinu ráno a ňáký 4,5 hoďky odpoledne… Přijde mi to málo… Pak taky opět ty myšlenky, jestli se mi o něj v tý školce dobře starají, jestli dost jí, když je tam celej den… Přijde mi nějakej hubenější… Ještě že v tý práci to jde… No musí se to utřepat, no:-))))  

Irčo - ať je brzo dobře!!! S tou laringoškou to máte teda na pytel:-( Fakt děs!  

Evi - tak pro změnu si každé ráno a odpoledne vzpomenu na Tebe, že si vzpomínáš na hlavně nedráždit)))))  

Hajdulo - tak že by mi fakt ta neděle ráno vyšla?:-)))))) No to by bylo super! A dobrý by taky bylo 10.10.:-)))) v 10:10:-)))) S tou poradnou je to na prd, že to tak dlouho trvá… Ale měla jsi jí naposledy nebo přednaposledy:-))) To Tě může utěšit. Tak držím palce, ať je všechno v pohodě a malá je brzo mezi námi!  

Efčo - to je fajn, že výtěry ok:-) Tak ať dobře pořídíte taky na tom orl!  

Lidko - jak je, jestli čteš?  

A co vůbec Maky Michal, jak s tím zatočil? Nevím, jestli jsem nepřehlídla…  

Holky jdu, ať stihnu tu ordinaci:-)  

Mějte se krásně a zítra písnu snad z práce (kolega mi vidí na monitor, tak až někam půjde:-))), nechci být za surfařku hned první  dny:-)))  

Pískle

 
Ifca1
Echt Kelišová 8718 příspěvků 07.10.08 20:52

Ahoj,  

ivko - zase mě přepadla bledá závist, ale příští rok si to moře už utéct nenechám, takže se už te´d rozhoduu jestli autem chorvatsko nebo ta úúúžasná kréta???? Ještě mi napiš, jakej jste měli hotel a jak bylo daleko na pláž, jinak jsem navnaděná maximálně, hlavně přes to žřádlo:-))))  

Lidu - uuuuuffffff, mrazí mě v zádech ještě teď, doufám, že je Ríša v pořádku.  

irias - celodenní kašel je děs, ani si od toho nemá kdy pořádně odpočinout:-(, školku bych nerušila, prozatím bych zkusila něco na podporu imunity, před časem jsem se o tom bavila s naší dr, existuje i nějaký očkování, myslím bronchovacsum nebo tak nějak, na plíce,  ale i říkala, že se to vybírá v podtstaě na „míru“ podle testů co to dítě potřebuje podpořit, no moc tomu nerozumím, ale za optání by to asi stálo…  

Mám pocit, že Kačence přestává stačit moje mlíko, vyžunkne obě prsa a ještě se čertí, že už není, no zatím jí nacpu dudlíka a ona na to za chvilku zapomene, ale jinak je spokojená a spí ukázkově, včera dokonce usnula před osmou a vzbudila se až v půl čtvrtý a dneska si přes den dala dvakrát tři hodinky v kočárku, až sjem jí muslea budit, aby se najedla přebalila a mohly jsme zase vyrazit, no bylo nádherně, tak jsme to museli využít, už se těším na zejtřejší krásný počasí!:-)))  

tak jo, jsem kaput a mířím do hajan, tak brou noc  

ifča

 
skrolan
Extra třída :D 12182 příspěvků 08.10.08 07:06

Dobre rano.  

Irias, myslim na vas, tak jak dnesni noc?  

Hajduline - zadna nedele, dneska to bude! Takovej peknej den - ma byt teplo - to se bude rodit jedna radost. Tak sup-sup.
Ale od osme do tri - mooooje nervy.  

Piskle - jasne, ze se to utrepe. Ja prvni dva tydny nevedela ci jsem. Porad mi prislo, ze jsem v letu. Ale utrepalo se a ted je super. Najdes si rezim, tak abys nebyla uhnana a stihala v pohode a par veci proste vynechas a nechas na nekdy priste.  Ale je fajn, ze se ti v praci libi, svuj stul je zaklad - pekne si to tam zutulni. A jeste jeden dotaz: Z Pavlaku jedes nahoru, nebo dolu? Jestli dolu - Jecnou - tak mi maaaaveeeeeeej - jedes kolem ČNZP.  

Jo a mam dotaz - kolikatku maji prtata nožku?
My mame nejak porad 26. Ted jsem vytahla zimni, a 26 mu jeste zatim bude.
Prijde mi, ze se hodne vytahl, ale nozka nam nejak od jara moc neporostla. Je to normalni?  

Hezky den vsem a bachaaaa - vcera jsem koupila prvni darek. Lego - ktere ma Kubik vyhlidnute, ze o nej poprosi Jeziska.  Kupujeme uz to od 5 let. Ma doma par auticek, tak bude mit do „sérky“.  

e

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15148 příspěvků 08.10.08 08:28

ahojte,    ted jsem volala mamce ( večer jsme tam š. vezli). noc prý hrozná, myslela, že pojedou na pohotovost. opět kašel do vysílení. shit  uvidíme dnes, jinak jdou k dr.    mám po náladě :-(((    jo, nohu má cca 27 a zdá se mi, že moc za půl roku nevyrostla. i.

 
Krista
Závislačka 4083 příspěvků 08.10.08 08:31

Ahoj ženy.
Teda Lído, to je hororový příběh, doufám, že už budete všichni v pořádku! Tyhle věci mě děsí, čekám, kdy něco potká nás, teda Tomáška.  

Včera jsem se poněkud naštvala na svou kámošku, protože k nám přijeli na návštěvu a oznámili mi, že jejich táta včera blil a dokonce nešel do práce. Kámoška se tvářila, že to bylo z jídla, ale to mi bylo jasný, že ne, z jídla se člověk poblije posere a je to dobrý, ale není mu už zle potom dál. NO, kámošce začalo bolet břicho u nás, jejich holčička nic nechtěla jíst a pak se večer zeblila , až doma. Takže čekám, co jsme chytli my. Copak já, dala jsem si panáka slivovice, ale co děti…ach jo. Pokládám to za nezodpovědnost, když je takovýhle riziko virozy, jezdit na návštěvu.  

Zuzanka zase pláč ve školce. Dan říká, to co já. Když je tam ta sympatičtější pomocná učitelka, tak je klid.Jak je tam baba, řve. Myslím, že se prostě nemají rády. Jenže co s tím?  Přece jí nebudu kvůli tomu brát ze školky. Když si pro ní přicházím, tak se chová normálně, je veselá a blbne a o učitelce nic špatného neříká (neříká ani nic dobrého, prostě se k nim nevyjadřuje..) I v životě musíme kolikrát jednat s lidmi, co se nám nelíbí, takže si prostě musí zvykat.  

Včera jsem s obavou šla se Z. cvičit, minule to bojkotovala,takže jsem byla připravená i na tajný výprask v šatně. Ovšem Zuzanka byla ¨jak vyměněná, úplný zlatíčko, krásně cvičila, všechno dělala, jak se chtělo, no úplná myšička.  Tak já to nechápu.  

Jinak.....pro znalé…v pondělí jsem byla na stepaerobiku s panem Jirkou v upnutých slípkách. No, bylo to super. Přesně tohle jsem potřebovala. Žádný taneční sestavičky, ale pěkně tvrdá zabíračka.  Nejvíc mě zničila jedna paní, bylo jí tak 60, ale strčila mě hravě do kapsy, já už jsem konečný cviky na břicho nezvládla, ale ona jela furt, děsná…
Takže v pondělí jdu zase.  Za 50 Kč, neber to.

Kristýna a spol  

 
Krista
Závislačka 4083 příspěvků 08.10.08 08:32

OOOo, jééé, Irias, to je strašný, moc držíme palce, ať se chudík malý uzdraví co nejrychleji…  

A nohu máme 26, taky už docela dlouho.
K.

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 08.10.08 09:00

ahoj,

atb pořád nic, Ondra kašle čím dál hůř. Ne víc, ale hůř. V pátek budu volat na výsledky a mám pocit, jestli by nebylo lepší dojít s ním na rtg plic. Vždyť už kašle 3 týdny! Máma říkala, že takhle jsem to vždycky měla já - 3 týdny kašel a pak zánět průdušek. Už se těším :-((( ACHJO!
Rodit bych chtěla samozřejmě co nejdřív, ale když slyším, jak děsně Ondra kašle, tak si řikám, že dobře, že je ještě mimino v břiše, protože by Ondru nepustili ani do porodnice, ale hlavně by pak mimino doma hned nakazil, to by byl děs.

Pískle,  tak ať si brzy zvykneš na pracovní tempo a Matýsek je určitě ve školce v pohodě. Užiješ si ho dost o víkendech :-))

Ifčo, týýýý jo, Kačenka je teda hvězda s tím spaním. Já chci  takýýýý takový hodný mimi!

Skrolan, Ondra má taky 26. Zimní boty jsme koupili 27, vloni měl zimní 26, ale ani jsem mu je nezkoušela…stejně jsme je půjčovali Kikinovi. Ad vánoce - jedna babička pro něj má Tomáše z Dupla a druhá nějakej  vagón a bagr na kolege a my budeme kupovat Gordona - toho si hrozně přeje. Ale ještě předtím má svátek, takže další mašinky..

Kristo, kámoška je fakt nezodpovědná, to bych jí teda vytmavila…taky by mě to dost naprdlo. Za 50 bych šla na Jirku hned :-)))

Irias, chudák Štěpík, toho to tentokrát drží nějak dlouho.

Hanka

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19503 příspěvků 08.10.08 09:05

Holky spisovatelky, den a něco tu nejsem a nestíííhááám  

Včera jsme měli půl dne zavřený kancl a naštěstí to vyšlo akorát tak, že jsem včera vůbec nemusela do práce, páč zrovna úterý dělám jen ten půl den. Takže jsem stihla dát malou do školky, pak ke kadeřnici na druhý konec Phy a mám nový melír a nový sestřih :-) pak za sestrou, kterou jsem vytáhla z práce a šup na oběd, pak vyzvednout korálky, protože se teď neprodávají a jim to nejspíš ujídá místo, nevadí, po měsíci a něco jsem se pomazlila se svými výtvory dlouho neviděnými a zas nevím, kam je v koupelně dávat, musim natlouct další hřebíčky :-) potom do korálkárny zjistit, zda jsou korálky a materiál pro kolegyně skrolan. Pak na tancování - bylo to bezva stejně jako minule, dřevo jsem pořád, ale užívám si to :-) pak pro Anetku a pěšky do Tesca, nakoupit a domů, uvařit véču, poklidit a zatímco jsme s manželem kecali v kuchyni, Anetka vytuhla u tv, takže bez koupání a čištění zubů šup do postele a měli jsme klid.  

Omlouvám se, ale nestihla jsem ani přečíst deníček, natož komentáře a mám obavu, že to jen tak nestihnu, mám toho v práci mraky.  

Tak zatím pa Sandra

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19503 příspěvků 08.10.08 09:11

koukám, že se řeší velikost bot … Anetka má 28-29 podle toho jaký typ, na zimu to vidim minimálně na tu 29, jo to nebude noha popelky až doroste, kor s tim jejím velkým nártem :-))  

Hajdulo - jak to, že ještě nerodíš? ;-) čekáš na nějaký pěkný datum co  

Sandra

 
Ifca1
Echt Kelišová 8718 příspěvků 08.10.08 09:23

Ahoj,  

Kuba má taky nějak pořád nohu 26, takže zimní snad mám, ale jsem připravená, že to zas bude skok a pak se nevejde do ničeho, no snad to přijde až na jaře, to už bude nový potřebovat tak by mi to hezky vyšlo:-)  

Minulý týden dptáhl ze školky básničku, moc hezká a docela dlouhá a docela ochotně ji opožádání recitoval všem okolo, teda tak dvakrát třikrát ochotně a pak už jen za odměnu, vyčůránek:-) ale básnička se i moc líbí: ťuká ťuká deštík
na barevný deštník ťuká ťuká prstíkem
kdo je pod tím deštníkem?
to jsem já panenka
točí se mi sukénka
já tě nehcci kapičko
já mám radši sluníčko.   …hezký, že jo? nejvíc se mi líbí jak to přednáší s tím naučeným přednesem:-)))  

Zatím čau, jedu schánět dýničku do školky, zítra budou dlabat.  

Ifča

 
Kris
Kecalka 355 příspěvků 08.10.08 09:29

Ahoj holky,
tak Vojta už je ok. Jen si jednou denně tak nějak odkašle, ale už je to dobrý. Koupila jsem mu nějaký vitamínový sirup - je to podobný Pikovitu, ale jmenuje se jinak a vypadá, že to taky trochu pomohlo.
Jinak nohu máme 24 - 25. Jj, jsme mrňousové, ale musím se pochlubit, Vojta za poslední 3 týdny vyrostl o dva centimetry, takže už konečně máme 98 cm.

Jo, Sandři, mám dotaz ohledně korálků. Dokázala bys vyrobit naušnice a náhrdelník ze stříbra a s kamínkami od Swarovskiho? Viděla jsem moc pěkné na MMB, ale jeliož jsem alergik a snesu na sobě jen čistý kov, tak nechci riskovat, že mě tam někdo podfoukne a pošle mi místo stříbra bůhví co. Jestli bys to zvládla (samozřejmě si připlatim za pracnost se scháněním materiálu, atd.), tak mi písni a já ti pošlu obrázky, jak bych si to představovala. Nechci nic složitého. Jen mi jde o to, aby to bylo čistý stříbro, ne postříbřený nějaký jiný kov. Díky.

Mějte se
Kris

 
Kris
Kecalka 355 příspěvků 08.10.08 09:32

Jéje, krásná básnička. Vojta teď má ve školce taky jednu pěknou:

Šašek tahá za šňůru,
vyskakuje nahoru.
Rozhazuje rukama,
vyhazuje nohama.
Potom jede na koni,
a pak se nám ukloní.

Kris

 
Mava
Generální žvanilka 24710 příspěvků 08.10.08 09:44

Ahojky,  

tak jsem si říkala, jestli už tu nebude zpráva od Hajdulky, že je mímo na světě a ono nic.
Hani tak ten kašel už se vážně táhne dlouho. ATB by měli tak po druhé-třetí dávce zabrat, ne? Musí to být otravný no a mímo by se mi do toho taky rodit nechtělo. Tak hodně sil.  

Irčo u vás stejný… taky pech.Já bych z toho byla na palici. Ještě že Lib. je jen občas nachlazen, i tak mám vždycky z těch nocí hrůzu.  

Kristo a co vy zvracíte. Takový návštěvy mám vždycky strašně ráda. Jo a většinou každou nemoc dotáhnem domů. Viz. to zvracení co nás trápilo skoro 14 dní na konci srpna.  

Sakra to je samej marod tady. Tak šup šup se uzdravovat, venku jsou ještě krásný dny.  

Velikost bot, máme 26 zimní asi pořídíme 27. I když jedny zimní 26 jsme dostali, moc pěkný nenošený, ale ještě jsem nezkoušela jak mu budou. Když budou malý, zkusím je hodit na MMB.  

Kristo my taky pořád bulíme ve školce. Do školky jde v poho., v šatně v poho., když odcházím řev. Včera už tolik neplakal, ale dneska byl až mooooc lítostivý. Já jsem z toho už moc smutná. A to má uč. obě dobrý, a myslím že s obou je sám spokojen. Doma o školce mluví už krásně, o dětech, hračkách, zná básničky. Ale ten odchod, vždycky špatně nese.  

Dneska už mám poklizeno, vysáto a umyté okno v ložnici. K obědu budou játra s těstovinami. A zítra nás čeká zase bruslák. Zkusím ho natočit a hodit vám odkaz na video.  

Marťa

 
efča
Kelišová 5716 příspěvků 08.10.08 11:44

Ahoj holky,  

nemocníčkům přeji co nejrychlejší uzdravení!!!!!!!!
Irias, Hani - vy si teda užíváte. Myslím na vás- ať jsou kluci v pořádku!!!!  

Kristo - teda ta návštěva byla od kámošky fakt blbost. Úplně zbytečně vás vystavila riziku nákazy. Snad to nechytnete. Kdyžtak dej dětem slivovici nas lžičku- takhle nás léčil můj děda a žádný následky to na nás nezanechalo:-))))) Vždycky, když na někoho z dětí něco lezlo, stoupli jsme si  spolu s bráchou, sestřenku a beatrancem do řady a šup, šup, šup, šup každému po malé lžičce slívky a bylo:-)))  

Ifčo - pěkná báseň, doufám, že mi jí Kubík řekne i s tím přednesem:-)  

my dneska absolvovali ORL a k mé veliké úlevě je Vojta naprosto zdráv- prý se jedná o hyperkeratosu. Naprosto neškodná věc. Tak jsem ráda.Doktorka ho moc chválila, jak byl šikovnej. Tak jsem mu za odměnu koupila v hračkářství hada- vybral si ho sám. Vypadá jako živej:-))) No za dvacku, neberte to:-)Nic jinýho nechtěl- had ho zkrátka uchvátil.  

Zatím se mějte.  

E.

 
Pisklatko
Kelišová 6323 příspěvků 08.10.08 12:34

Ahojky babulky a malý bobulky,

tak si dávám polední pauzu, dlabu obídek z domova a písnu pár řádek. Snad kolega chvíli vydrží na obědě:-)

Irčo - achjoooo:-( To je síla… Sakra, to s tím nejde nic dělat? Posílit imunitu nebo tak… Tohle je k zvláznění a chůdě Štěpík. Moc držím palce, ať je brzo ok…

Evi - jezdím nahoru, do Vršovic, tak budu mávat z Pavláku, to je kousek:-))))

Noha - botky máme 27, noha je menší, tak 26 odhadem:-) Ve 28 plave… Takže jsme průměr:-)

Kristo - u nás ve školce to mají holčičky taky tak - úča Jana jsou nespokojené, úča Jaruška jsou nadšené… Klukům je to tak nějak obecně buřt a Jana to víc umí s klukama… Tak hlavně, že ta jedna je fajn… Nedá se nic dělat, alespoň průprava na další školní léta, kde taky nebudou jen super úči… A Zuzka dobrá s tím cvíčem:-)))

Mavo - i na ten odchod si Libča zvykne, uvidíš:-) Ale vím, trhá to srdce…

Efčo - tak to je super ty výsledky!!! Gratuluju!!! Hada si určo zasloužil:-)

Básničky krásný, taky jich pár má v hlavě, ale takové klasiky - Byla jedna babka, Bublina atd. Ale Máťu moc nebaví… To písmena, čísla, to je pro něj jiný kafe:-))) Asi bude matematik:-))) Zítra mají ve školce ovocný den - mají donést jeden druh ovoce, tak si vybral hrušky, protože je má rád:-) V pátek divadlo. To bude milej konec týdne, alespoň se mu tam bude chtít:-)

Tak se mějte a snad večer písnu, máme trochu chaos v tom režimu, ale už včera to bylo lepší. a díky za podporu, musí se to prostě utřepat:-)

Pískle bez Maťuly v práci (jéžiši po 4 letech…)

 
skrolan
Extra třída :D 12182 příspěvků 08.10.08 13:05

Ahoj pri obidku.  

Piskle, na tak to uz je super - kdyz pri poledni pauze  pises, to uz si v praci zabehana. Paraada.  

Botky - diky za odpovedi, takze jsme take v normalu. Nejak jsem se divila, ze mu porad povyrostli alespon o kousek a ted nic moc. No uz to nejsou prdolky, a nebude ten narust tak markantni, ze?  

Mavo - myslim, ze mate vyhrano, kdyz si Libča ve skolce hraje - vypravi o ni pekne - to je fajn. Plac rano casem odezni, uvidis. Volny patek myslim udela sve - bude to lepsiiiii.  

Irias, drzte se, myslim na vas.
Hajdulo, to same, kasel tak dlouho, to je des.  Kdyz mel Kuba o prazdninach ten sileny kasel - tak mu atb zabrala v ten moment - druhou noc nezakaslal ani jednou. Drzte se.  

Jsem se dopoledne deeesne rozcilila. Neb mi vcera Dominika rikala, ze vedle v B-éčku je podezreni na zloutenku. Tak maji svuj zachod, svoje stoly vjidelne a tak - jen pro ne. A dneska mi rano volala, ze se potvrdili dva pripady zloutenky - v tom Béčku a ze jelikoz byli oni - Ačko - s nima na tom adaptacnim zacatkem zari, tak je davaji take do karanteny a budou pouzivat stejny zachod - coz me desne naprdlo. Protoze u nich ani podezreni neni - a maji chodit na „nakazeny“ zachod - no neni to sprosty???? Reditelka nakazala zitrejsi odbery u dr. a jak se nic nepotvrdi, tak jim karantenu zrusi.
Volala jsem hned dr.  / nejsem matka prudic, jen jsem se chtela zeptat, zda muzeme do Laborek na odbery jen tak, nebo musime k ni/, dr. rikala, ze je to ted silene, je toho pry silene mooooc - zloutenky - a ze radsi zavola na hygienu.  Tam o tom uz vedeli, udelala se opatreni a ze jo, odbery - ale podle ni to stejne nebude k nicemu, nebot to v nich stejne videt nebude. Kazdopadne se ji nelibi, ze jim prisoudili stejne zachody, kdyz u nich ve tride neni zatim zadny pripad.
No zeny, jsem z toho spatna, ja si vubec neumim predstavit " co kdyby". Siri se to jako mor. A nedelam si prdel.  

Tak se vsechny drzte a nemoce fujtajbl.  

e    

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 08.10.08 13:20

čau…  

Pískle čtu…díky za optání…už je to ok, dneska jsme byly na kontrole, Ríša je živej, zdravej a velkej hrdina, že má obvaz na hlavě a že jel sanitkou s houkačkou…:o)))  

Skrolan to je hrůůůza…Domča není očkovaná proti žloutence???, silně o tom přemýšlím, že děcka nechám očknout…taky bych se strachy klepala…to je děs…furt musí něco být…:o/  

Irčo chudáček Štěpánek…hele tak mě ještě napadlo, jestli¨to třeba nemůže vyvolávat nějaká alergie???? buďto zajít na alergologii nebo vyměnit matraci, polšář, přikrývku za protialergický???? myslím na vás…(no pokud píšu blbosti, zaraž mě, jestli už jste třeba na alergologii byly a já to nevím nebo tak)  

bobánci usnuli, tak se jdu vrhnout na úklid…   čau…  

jo a Sandro nepracuj tolik, ať tě neklepne…:o)  

a Hajdulko ty už nenapínej…zítra už tady chci vidět zprávičku z porodnice jasný.....jojo, já vím, mě se to kecá a ty by jsi byla šťastnější, kdyby tomu tak bylo co…tak se drž…  

už tady fakt nejsu…

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 08.10.08 14:22

Ach bože! Tak dneska konečně Ondra usnul, mně se to povedlo taky a musí mě vzbudit tchán telefonem! To je fakt k vzteku, jsem hotovson.
Dopoledne Ondra celkem prudil, pořád „pojď si se mnou hrát“, jenže já už fakt nestačím s dechem, udělali jsme nový okruh na koleje a byla jsem vyřízená. Jezdit s popelářema jsem fakt už nemohla. A vzpomněla jsem si na Marťu, jak neví, jestli se mi má smát nebo se děsit :-)))) Ve 4 hod přijde tchýně, tak jí nechám dítě napospas a zdrhnu ven…potřebuju vyzvednout openkarty a dojít na nákup a hlavně si trochu vyčistit hlavu.

S vyprávěním o školkách mě štvete :-)))))), Ondra už mešká třetí týden a mě to mrzí. Tak tam byl v pohodě a teď se bojím toho, jak se nám to časově semele s Ondrovým uzdravením, narozením mimina a návratem do školky, ACH JO!!!!!!

Skrolan, jak píšeš, že Kubíkovi zabraly atb hned, jak dlouho je pak ještě bral? Ondra je má od pondělí večer a připadá mi, že kašle ještě hůř. Ale zase dneska po třech dnech, kdy polední spaní jen prokašlal, usnul, tak třeba to je na lepší cestě…uvidíme. S tou žloutenku je to je fakt divný, je Domča očkovaná?
Joooo a viděla jsi už Muže na stromech? To byl zase díl!

Tak jdu aspoň umýt nádobí.
Hanka

 
Mava
Generální žvanilka 24710 příspěvků 08.10.08 17:38

Hani kašli na nádobí a běž už rodit. :-)
Já teď snědla skoro láhev okurek. No cucla jsem si i láku, bože já to mám tak ráda.  

Evi to je děs s tou žloutenkou. U nás ve Znojmě už jsou taky dva případy. Všichni si to dovezli z Phy. Je to opravdu šílené. A ty společné záchody jsou taky hrůza. Jedině řešení to vydržet.  

Irčo taky mě napadlo to co Lídu, ale jak píše ona. Pokud jsou to hlouposti, včas nás zaraž. Nezbývá než zkoušet všechno.  

My jsme došli z venku, Libča prudí.
Jdu ho bavit.
 Marťa

 
skrolan
Extra třída :D 12182 příspěvků 08.10.08 18:18

Hajduline - je streda - nezapomen rodiiiiiit.
Neboj, Ondra se  z toho rychle dostano, to, ze v poledne usnul, je opravdu dle meho znamka obratu k lepsimu. Kuba bral ty atb - nez je dobral - asi 5 dni? Poradne si nepamatuju. Byla to jeho prvni antibiotika. Zatim. Ale hned ten den spal celou noc - bez zakaslani. Ale zase je kasel a kasel. Muzete mit uplne neco jineho, jinak rozlozeneho a podobne. Ale atb. kazdopadne zaberou - nektere az tretim ctvrty den. Bud v klidu. Vse v pohode stihnes a akorat to vyjde. Jak s porodem, se skolkou, tak i se zdravim, uvidis.  

Holky, - zloutenka. Dominika zadne ockovani navic nema. Probiraly jsme to v praci s doktorama - tam jich mame nepocitane - dyt jsme zdravotni pojistovna, ze, a nemelo cenu zacit ockovat kdyz se to uz rozsirilo - bylo venku skarede, nemoci, oslabeny organizmus - velka sance, ze by neco chytily. No a ted to uz nema cenu. Spoleham jako od zacatku na to - ze jsou decka silne. Tuky-tuky.  

Zhodou okolnosti mame naplanovano, ale uz daavno - ockovani 16.10. proti hepatitide typu „B“ - to je povinne. Toto je „A“ a ta se bezne neockuje. No uvidime co bude. Kazdopadne na vse se ockovat neda, ze. A celkove za ockovani navic moc nejsem. Dost jsem o tom nastudovala a vzala si z toho to podstatne a hralo mi to proti ockovani navic. Takze tak. Ale jeden nikdy nevi.  

Standa mi zdelil, ze i u nich v praci, nekdeee - jsou veeeeelka firmy - jsou dva pripady zloutenky. U nas zatim nic. Ale treba kolegyne ma kamarada, u ktereho v praci take zloutenka. No fujtajbl fialovej.  

Kubik me dneska vital ve skolce na zahradce, krasne si deti venku hraly - bylo pekne a teplo, zitra mozna udelame prochajdu s kamaradama do botanicke - ano opet, neb je to tam naprosto uzasne barevne.  

Elmo skouknu dneska - uz se tesiiiiiiiim.  

e

 
skrolan
Extra třída :D 12182 příspěvků 08.10.08 18:18

Hajduline - je streda - nezapomen rodiiiiiit.
Neboj, Ondra se  z toho rychle dostano, to, ze v poledne usnul, je opravdu dle meho znamka obratu k lepsimu. Kuba bral ty atb - nez je dobral - asi 5 dni? Poradne si nepamatuju. Byla to jeho prvni antibiotika. Zatim. Ale hned ten den spal celou noc - bez zakaslani. Ale zase je kasel a kasel. Muzete mit uplne neco jineho, jinak rozlozeneho a podobne. Ale atb. kazdopadne zaberou - nektere az tretim ctvrty den. Bud v klidu. Vse v pohode stihnes a akorat to vyjde. Jak s porodem, se skolkou, tak i se zdravim, uvidis.  

Holky, - zloutenka. Dominika zadne ockovani navic nema. Probiraly jsme to v praci s doktorama - tam jich mame nepocitane - dyt jsme zdravotni pojistovna, ze, a nemelo cenu zacit ockovat kdyz se to uz rozsirilo - bylo venku skarede, nemoci, oslabeny organizmus - velka sance, ze by neco chytily. No a ted to uz nema cenu. Spoleham jako od zacatku na to - ze jsou decka silne. Tuky-tuky.  

Zhodou okolnosti mame naplanovano, ale uz daavno - ockovani 16.10. proti hepatitide typu „B“ - to je povinne. Toto je „A“ a ta se bezne neockuje. No uvidime co bude. Kazdopadne na vse se ockovat neda, ze. A celkove za ockovani navic moc nejsem. Dost jsem o tom nastudovala a vzala si z toho to podstatne a hralo mi to proti ockovani navic. Takze tak. Ale jeden nikdy nevi.  

Standa mi zdelil, ze i u nich v praci, nekdeee - jsou veeeeelka firmy - jsou dva pripady zloutenky. U nas zatim nic. Ale treba kolegyne ma kamarada, u ktereho v praci take zloutenka. No fujtajbl fialovej.  

Kubik me dneska vital ve skolce na zahradce, krasne si deti venku hraly - bylo pekne a teplo, zitra mozna udelame prochajdu s kamaradama do botanicke - ano opet, neb je to tam naprosto uzasne barevne.  

Elmo skouknu dneska - uz se tesiiiiiiiim.  

e

 
skrolan
Extra třída :D 12182 příspěvků 08.10.08 18:19

sorry za dabl - netusim jak jsem toho docilila. hih
e  

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama


Reklama