Jarňulky 2005 - můj malý výlet do Němec

Rodičovství

Nebyla to žádná exotická dovolená, ba ani jsem nebyla v horách či u moře, byla jsem v průmyslové zóně v BadenWürtenberg a přesto to byl jeden z nejpěknějších výletů posledních let, protože jsem se nemusela starat o děti, které byly 1000 km daleko s tchány.

Vyjeli jsme v pondělí dopoledne a po dlouhé a nudné cestědorazili do Plochingenu, je to malá vesnička asi 20 km od Stuttgartu, tam občas pracuje můj muž. Jen hodil věci do kanclu a šli jsme na „prohlídku" vesnice. Nic moc zajímavého, snad jen párdomků od stavitele, co dělal Tančící dům v Praze, muž mě spíše obšťastňoval svými prazážitky typu „tady jsem tenkrát s Pepou zvracel, když jsme šli z hospody…".Plocháč jsme brzy opustili a odjeli do hotelu, který stojí v nedalekém Reichenbachu.

Hotel dosti drahý (ale co, když to z většiny platí firma), ale útulný. Každý den pečlivě uklizeno. Snídaně formou bufetu, to je moje smrt. Ještě teď mě bolí břicho z přežrání.

V úterý odjel muž do práce a já se rozhodla podniknout dobrodružný výlet vlakem do Esslingenu - historického městečka nedaleko.Nejsem zrovna němčinář, takže jsem měla dost bobky, zda vše pochopím, ale výhodou západních zemí je, že je tam vše děláno pro naprosté blbce. Takže se mi povedlo koupit lístek v automatu (jinde už se lístky neprodávají, ani na velkých nádražích), vlak přijel na minutu přesně a já se u:,–(ila v čistém (!) sedadle a číhala na průvodčího. Žádný nepřišel. Velmi mě znepokojovalo, že cosi hlásili a já tomu vůbec nerozuměla, ale poslední bylo Esslingen, i usoudila jsem, že hlásí, že tam budeme stavět.

V Esslingenu jsem našla šipku TOURIST INFO , tam jsem si zakoupila průvodce s plánkem v němčině (nejsem přece žádný béčko, ty dva díly derdiedasky jsemna gymplu neprojela nadarmo).Počasí mi moc nepřálo, místy sněžilo nebo pršelo. Takže jsem si obešla základní památky (oooo, NIKDO mě neprudil, kam mám jít, kam nemám, měla jsem absolutní svobodu), když bylo nejhůř zalezla jsem do nějakého kostela a tam si v klidu přečetla, kam půjdu potom. Občas jsem vlezla i do nějakého obchodu, ale byly do samé drahé obchody. Poobědvala jsem u BurgerKinga a pak se vypravila na „hrad". To se mi líbilo rozhodně nejvíc, vůbec nikdo tam nebyl. Není to pravý hrad, jen zbytky opevnění, ale pěkný výhled na továrny a vinice v okolí tam byl, taky spousta sněženek. Dole jsem si celá zmrzlá dala kafe. Pak jsem našla 1Euro Shop, kde jsem nakoupila různé pitomosti, vedle dvě trika a tradá zpět vlakem do hotelu. Průvodčí nepřišel. Pochopila jsem, že hlásí, jaká bude příští zastávka. V hotelu jsem sledovala televizi a luštila sudoku, až do mužova příchodu a jeli jsme spolu na pizzu.

Ve středu jsem se rozhodovala mezi dnem stráveným v posteli (umíte si to představit?) a výletem, ale kvůli předpovědi počasí jsem se rozhodla pro výlet do Stuttgartu. Ten je o dost větší než Esslingen, ale množství pamětihodností je zhruba stejné, jen na větší ploše. Hodně jsem se nachodila, koupila si zase průvodce, oběd jsem zvládla na lavičce venku, protože bylo slunečno. Kromě starého královského paláce mě hodně chytla městská tržnice. Aaaa, proč něco takového není někde u nás? Tolik čerstvých salátů a bylin, sýrů, oliv,uzenin, lahůdek a ryb…bylo to drahé,ale krásné.Jinak jsem koupila jen něco výhodného v C+A pro muže, jinak obchody byly v centru samé luxusní a mimo centrum jsem nevyjela. Ve vlaku průvodčí nepřišel. Pochopila jsem, že říkají nejen, kde se bude stavět, ale i na kterou stranu se má vystupovat. Po návratu jsme večer šli s mužem do číny, hmmm, výtečná večeře, málem mi prasklo břicho.

Ve čtvrtek jsem nakonec také vyrazila, tentokrát do Zoo Wilhelma ve Stuttgartu. Měla jsem trochu strach, jestli mám správně koupený lístek,mělana nádraží přestoupit na U - bahn (něco jako metro, ale jezdí i nad zemí). Vše se zdařilo (průvodčí nepřišel) a já byla sama v ZOO. Moc jsem si to užila. Myslím, že takhle zoo je zdařilá architektonicky, jsou tam jakési arabské prvky, ale jinak pražská zoo je na mnohem větší úrovni. Tady se hodně zaměřili jasně na atraktivní zvířata. Co si budu navždy pamatovat: v jednom pavilonu najednou za sklem ležela ženská.A kolem ní hopsaly tři malé gorilky! Měli tam celé pokojíčky i s postýlkami a různými prolézačkami. Byly to gorilky, které jejich matky odvrhly nebo je ohrožovala tlupa. Bylo to táák roztomilé, připomínaly mi Tomíška…

Další zážitek byl čůrající slon. Ženy, viděli jste to někdy? Bylo to jako kdyby stříkali ze 4 coulové hadice a táááák dlouho…

No a ty skleníky…něco tak nádherného jsem už dlouho neviděla. Spousty orchidejí, skleník jen s azalkami, další s kaméliemi, do toho aranžmá z jarních cibulovin, opravdu překrásné a ta vůně!

Večer jsme si s mužem dali vínko a housky na hotelua sledovali televizi.V pátek po snídani, hurá do Prahy!

Moje postřehy z Německa: vlaky jsou hodně drahé, ale čisté a jezdí naprosto včas. Nevím, jestli někdo kontroluje jízdenky, možná něco jako u nás revizor, náhodně?
Líbí se mi ohleduplnost řidičů na silnicích k sobě vzájemně, neviděla jsem žádné strkanice a předhánění. Když jste asi tak 5 metrů před přechodem, auto zastaví. Vždycky. Říkala jsem si, co blbnou, vždyť jsem ještě strašně daleko, ale mají to tak nacvičeno.
Líbila se mi také jejich ekologická výchova. Třídění odpadů je naprostou samozřejmostí. V hotelu visela cedulka ve smyslu, že kdyžručník hodíme na zem, takto znamená, že se má vyprat a kolik milionů tun se musí zbytečně prát každý den, když jde ručník použít i víckrát…Třídí se dokonce i sklo na bílé, zelené a hnědé. Neuvěřitelné.

S Němci jsem hovořila málo, ale dorozuměla jsem se, když na nečekaně něco spustili, tak jsem jim zdvořile řekla, že jim nerozumím a když bylo nejhůř, na:,–(ila jsem čistou Cambridge. Jinak myslím, že vzhledem k tomu, že v regionu je hodně Turků, měli mě za Turkyni, co přijela navštívit příbuzné. Protože jsem hodně sledovala televizi, tak jsem už i po pár dnech rozuměla všemu, tedy základním myšlenkám. Takže jsem na sebe hrdá( je třeba se stále chválit, protože nikdo jiný to neudělá).

Na závěr: byl to pěkný výlet, ale celou dobu mi tak hrozně něco chybělo…ty malinké ručičky a svíticí zlobivá očička. Ach jo, když jsem s nimi, chci je přerazit a když je nemám, tak mi tááák chybí.

Kristýna + Zuzanka skoro 4 a Tomášek skoro 2, co přijedou v neděli za maminkou

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19499 příspěvků 01.03.09 18:42

první ale nemám ještě přečteno tak jdu na to :-)

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19499 příspěvků 01.03.09 18:53

Kristo - musel to být nááááádherný výlet! Moc se mi líbily tvé postřehy ze zoo a tvoje nadšení z květinek (to by bylo mít místo truhlíků skleník co?) ;-) no a ten závěr „když nás zlobí, chcem být od nich co nejdál a když s nima nejsme, tak nám hned chybí“ jj to snad zná každá … a někdy nejen u dětí, ale i u manželů :-D

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15145 příspěvků 01.03.09 19:05

hurááá, třeta, nemám nyní čas číst, odešla návštěva, spoušt velká :-)))

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 01.03.09 19:17

A já mám taky přečteno…  

Kristo super…
Nejlepší poznatek s bolavého břicha u rautů /byla bych stejná/ :-).
Jinak to muselo být super. A musím potvrdit, jak začne člověk trochu mluvit, brzo se chytá. Stejný poznatek jsem si dovezla s IT, kde jsem musela v němčině vše zařizovat. První rozhovor byl hrůza,  poslední naprosto v pohodě.
Užila sis to a to je fajn. Mě taky Libča chybí, když je pryč. Ale jak je doma, přetrhla bych ho.  

My měli dneska pohodový den. Vycházka, hraní, tv, válení, šlofíček…atd.  

Efco ještě 2v1? Já mám zítra UTZ, třeba se mímo otočilo a proběhne vážení. Jinak je mi hrozný teplo. Já která mám věčně ledové ruce a nohy, jsem teplá. Hnusně teplá musím dodat, až mi to vadí.  

Hezký večer…
Marťa

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15145 příspěvků 01.03.09 19:18

ha, tak druha !

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 01.03.09 20:09

čtvrtááá.  

Kristo - naaaaaaaaaaaa­adhera. Perfektne jsi zuzitkovala veskery cas a krasne si to uzila. Mas velkou pochvalu . za nebani se vejit do cizich vod - ne kazda má tu odvahu. Jsi muj clovek.
Kyticky, zoo, hrad, cestovani vlakem, vecere.......­........... no mnaaaam, dala bych si to vsechno.
A čurající slon - si piš, ze jsem videla - siiiiiiiiiiii­iiiiiiiiila - nejdriv jsem myslela, ze na nej lejou vodu nekde zezhora - bylo desne vedro, ale pak jsem na to prisla - čůral. UUUUUUAAAAAAA­AAAAAAAAAAAAA­AAAAAAAAAAAAA.
a vůbec se neupejpal. hihihi  

No a jak napsala i Sandra, ze s detma zle a bez deti jeste hur - joo, jo, ale na tech par dnu je to balada povyrazeni, co?  

No a jak deticky, jak se mely? Cestovalo se dobre?  

Jeste mimo:
koukali jsme videozaznamy z kamer v lyz. strediscich a kruci, zeny, to muselo byt polyzovani, neb v Pasekach lidi maaaaaaalicko a kolem taky dobry. Kruci, sla bych hned. Mam to jako v lete Kretu, take ted porad jukam na fotky z tech zasnezenych hor a čerpám z toho a ňahňám se.oooch.  

hezky zbytek nedele a zitra dobry start do noveho tydne.  

e      

 
Efa
Kecalka 208 příspěvků 01.03.09 21:20

Ahoj Kristo,
jsem rada, ze se ti „u nas“ libilo :o). Uz 2,5 roku ziju ve Stuttgartu. Ujistim te, ze jak v U-Bahnu, tak v S-Bahnu revizori obcas chodi. Ale tady skoro nikdo nejezdi na cerno. Nemci to proste nedelaji. Zastavovani aut pred prechodem mam taky moc rada. V Cechach musi clovek nakrocit az skoro do vozovky, aby mu zastavili, ach jo. Stacilo by jen trochu vic ohleduplnosti a bylo by hned lip. Mistni pristup k trideni odpadu je super. Ve smesnem odpadu toho pak zustava opravdu malo.
Ze Stuttu zdravi Efa

 
Krista
Závislačka 4080 příspěvků 01.03.09 21:48

Efi, tento koment mě obzvlášť potěšil! Ať se ti u sousedů daří!
Kristýna

 
Krista
Závislačka 4080 příspěvků 01.03.09 22:25

Ahoj ženy,
ale že to trvalo…  

Snažila jsem se vás přečíst, jen si to nepamatuju… hlavně mě poděsila Maka se zápalem plic, taky žiju v naivn představě, že CRP označí jakýkoliv zánět, i ten plicní…kurnik to je děs. Hlavně, a´t se malý brzy vyzdraví.  

Skrolan - nadšená lyžařka, super, jsem zvědavá, zda se také k vám nadšencům přiřadím, jedeme v sobotu…  

Iri, maska skvělá, hodně náročné téma! Na dovolenou v létě se těším, ale myslím, že hodně přiberu…  

Tak co ty těhule, furt nic?  Hele a až nám porodíte, tak já bych myslela, že Skrolan by mohla skočit na to třetí…ale z jednoho komentu jsem měla dojem, že už nic nebude????  

Sandro, vlasy ti sluší, ale mám zato, že je to taky tím tvým pěkným obličejem! Možná nebudu váhat a tvůj kontakt za pár měsíců využiju i přes tu dálku.  

Už jsem zapomněla, něco jsem chtěla Hajdule a Pisklíkovi…kruci už nevím, mám v sobě 2 panáky.  

Dnes se mi vrátili broučci, připadají mi tak roztomilí najednou. Zítra už to zas bude jinak. Jak jsem si tiše myslela, babi s dědou zapírali, nechtěli nám kazit výlet. V pondělí lehla Zuzanka s 39 horečky, no, 2 dny byla v chajdě. Tomíš stále rýma a sem tam pokašlává, jednou se jim zeblil ze sunaru (to je oblíbené pro naše děti, blití jim v určitém věku přijde normální).  Synovec se taky poblil, ale z přežrání. Takže myslím, že teď budou tcháni 3 dny spát. Nevím, zda ještě příští rok pojedou…ale klobouk dolů, jsou fakt skvělí.  

Důležitá věc, je třeba rozhodnout tu oslavu. Nemám z toho dobrý pocit, ale někdo to prostě musí nějak tnout. Navíc mám obavu, aby děti něco nechytly, vůbec nevím, co bychom dělali, máme zaplacené hory v Rakousku a stálo to dost peněz. Muž je docela proti, ale já bych chtěla mít nějakou oslavičku, takže to risknem. Je mi TAk líto, že musím zklamat Skrolanku…:  

STŘEDA 16:00 Jablíčkov  Dvouletky  24 naproti,  Praha 10
http://mocpohody.unas.cz/  

Zařídím klíče, koupím papírové nádobí a možná i nějakou menší výzdobičku. Čaj si uvaříme na místě. Kdo se hlásí s dortem?  Navrhuji, aby každý donesl něco menšího k snědku.  A co dárky, zase podle počtu dětí?  Nemůže někdo dát vědět MáTě P.?  

Zítra jedu k babi do HK, bude tam taky malá rodinná oslavička, ale doufám, že se mi podaří připojení na internet, takže budu sledovat situaci.
Kristýna a spol            

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15145 příspěvků 02.03.09 07:32

zdravím,    my měli táááák náročný víkend,  moc nespím a hlavně na dnešek. jsem plná dojmů z nedělní návštěvy ( stěhují se od léta natrvalo do Itálie :-(((( ), a hlavně z bráchy, jak čekají miminko. prostě jsem to nečekala, je to milá zprávička,ale musím se s tím prostě vyrovnat, že MŮJ BRÁCHA bude  tatínek .. :-))  

SANDRO- co nožička, už lepší ? a Anetka je šikulka na konících  

SKROLAN- tak svatba, DOUFÁM, bude. moc by se mi nelíbilo  ( s naším vyznáním), že by se dítě narodilo mimo manželství. brácha tohle dřív razil taky,ale ted říká, že to snad stihnou,ale hlavní je ZDRAVÉ miminko… budu tlačit do svatby, byt malé o 4 lidech :-)))
o solárku jsem ted taky uvažovala, mám šíleně bílý výstřih. ted nosím už trička a vypadá to děsně ! jen se k tomu dokopat, nechce se mi pak oblíkat do několika vrstev :-(  

HAJDULO- ano, jeřáb máme my a jsme s ním VŠICHNI spokojeni :-))) stojí podél zdi a nazabírá skoro žádné místo a já si s ním taky někdy vyhraju :-)))    

KRISTO- děkuji za deníček, který dosud nemám přečtený,ale už jdu na to ! :-)) pak gratuluju k výhře na MMB, copak koupíte ?. a doufám,že se uvidíme dříve, než na dovolené, babo jedna ! vidím to na jarní Prahu a Lhotku :-))
TOMÁŠKOVI VŠE NEJ A NEJ K NAROZENINÁM. posíláme všichni pusinku :-)) copak dostal za dárečky ?  

děkuji za pochvalu masku. fakt jsem musela dost improvizovat, manža na to není, takže  jsem jí celou dělala já. ale jsem na sebe pyšná, v reálu vypadal š. ještě líp. pak v masce jezdil na koloběžce ( doma :-) a pěkně ty fangle vlály, moc se mu to líbilo :-))  

jdu v klidu číst deníček, i.

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15145 příspěvků 02.03.09 07:48

Kristo- super výlet i deníček. krásně sis to užila.Danovy poznámy nezklamaly :-)))))
já bych asi ani nezvládla koupit lístek a určitě bych i bloudila :-)))  povaha Němčourů bude blízká  rakušákům. tam se kluci báli i zastavit na čurání, hned se ptají, zda něco nepotřebujeme :-). číšníci ochotní a mií i při objednávce čaje :-) já zde uplatnila nemčinoangličtinu. čistou Cambridge bych nedala tak jako ty :-))) a Turkyně- úúúplně tě vidím, chi chi  … seš dobrá , lingvistko !!!!!!!!!  

a gorilky ( hl. tedy šimpanze ) milujuuuuuuuu­uuuuuuuuuuu :-)))    jdu hrábnout do spisů.    dnes jdu štěpovi koupit trekové boty. jaro se blíží a bude s náma chodit ! jo, taky tu bude  Michal z Kouzelné školky, tak se půjdu poptat na lístky. jsem zvědava,kolik budou stát    pááá,irias

 
efča
Kelišová 5716 příspěvků 02.03.09 09:00

Ahoj holky,  

Kristo - parádní deníček,! Skvěle sis to užla, super. A tchánovci jsou fakt jedničky!!!!!!  

Skrolan - je fajn, že jste měli pohodový víkend.  

Irias - jůůů, budeš teta- super:-)))) U nás je těhotná švagrovka (manži sestra) - TP má v srpnu. Jsem ráda, že budeme mít děti věkově blízko…  

Sandři - procházka na Petřín…achchhch. Tchánovci donedávna bydleli na Újezdě, tak jsme na Petříně byli pečení vaření…A ty procházky na Hrad- krása…  

Marťo - já mám zase takový návaly horka, hlavně v noci a to netopíme v ložnici a máme mikroventilaci. Někdy se úplně zpotím… Doufám, že dnešní UTZ bude OK.  

Jinak my jsem měli klidný víkend - v sobotu jeli kluci navštívit babi a dědu na chalupu. A včera jsem byli na obědě u našich.
Já se cítím celkem fajn. Zítra jdu na kontrolu tak uvidíme. Včera jsem s manžou porovnávali moje břicho teď a před čtyřmi lety (podle fotek). Teď ho mám teda o dost větší, ale pravdou je. že Vojtíšek byl drobek(2,8 kg) a vzhledem k mojí výšce (163 cm) a konstituci si myslím, že ani druhej mimís nebude taky žádnej obr.  

Hezký den všem!!! E.

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 02.03.09 09:04

Kristo - koukám že sis to užila:o)
Já ted budu taky kulturně žít - nechala jsem se od Markova spolupracovníka ukecat a jedeme koncem března na ples do ostravy či kam - nějakej jejich významnej klient to pořádá - tak jsem zvědavá.
Dál pokud to nekrachne bychom měli minimálně já a marek popřípadě i michal odjet v dubnu do alp - ale nevím jestli to klapne - opět je to akce zaměstnavatele - či spíš jejich partnera který to celé pořádá a platí - ale když je ta krize tak nikdo neví jestli se to opravdu uskuteční - necháme se překvapit:o)
a ještě jedeme s kámoškama do wellnes centra na tri dny koncem dubna:o)
tak si dáchnu:o))))
Jinak ten zápal plic - já to taky nechápu - CRP označí zánět a co je vlastně zápal plic - myslela jsem že velký zánět… tak asi ne - protože CRP měl fakt ukázkový - sedimentaci a leukocity taky naprosto v normě …  

Jo a na dovolenou u moře jsme se vykašlali - ty ceny mi přišly přemrštěný - navíc pokud by to  bylo v jiné době, tak snad ale ted se mi to nechce dávat - takže jedeme a ted pozor - i s matýskem - to jsem zvědavá - na 5 dní na Vltavu - s kámošama a v půlce srpna jsme zablokovali chatu v Českým ráji - byl nejvyšší čas už je skoro všechno obsazené:.o(     tak to sice moře nebude ale i tak se už strašně těším:o)))
Navíc jsme se rozhodli že zateplíme barák, potřebujem postavit plot, zahraní krb a zastřešený posezení, takže peníze se u nás rozhodně neztratí - asi bychom to měli rozvrhnout do pětiletky:o)   

Jinak šílím z dětí protože matýno už je třetí týden doma a až v pondělí dobere atb:o(  a strášně se těším na jaro    

Jo a normálně v dubnu jdu zapsat Matěje do školky - to nehorázně letí co:o)  oni ho teda nevezmou ¨.....   ale třeba v průběhu roku … navíc si ani nedovedu představit že by ho vzali - vůbec potvora nechce mluvit - říká jen základní věci a vůbec nechce opakovat - prostě řekne „nevim“ a přestane komunikovat - takže bude lepší když půjde až v září 2010..
no to jeho „nemluvení“ mi začíná dělat starosti i když myslím že do 3 let se má vyčkávat - tak ještě má 9,5 měsíce na vývin čuste

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19499 příspěvků 02.03.09 09:25

Skrolan - jj taky se vždycky ráda probírám fotkama z dovolených a čerpám z nich energii, pohodu a dobrou náladu, je neskutečný, jak ty vzpomínky hned vylezou a člověku je tak nějak líp ;-)  

Těhulky zatím nerodí, jak tak koukám, no už se to blííížííííí ;-)
Efčo jestli chceš toho 3.3. tak to máš už zítra, to by chtělo nějaký pořádný sexík s manželem a umýt aspoň tři okna :-D hih no a jinak  

Irias - děkuju za optání, noha bolí už jen když se přímo dotknu toho naraženýho, zato hraje všemi barvami :-)))  

Mako - snad ty Alpy vyjdou! No a dovolená v Čechách je taky fajn (ikdyž móře je móře) :-)to s rezervací na léto jsi mi připomněla, že vlastně taky musí rychle něco vymyslet, sehnat a zamluvit, safra jsem na to úplně zapomněla a on je už březen
od už jde Matěj k zápisu? to to vážně letí nějak hrozně rychle, tak snad se podaří a Matýho vezmou,

Kristo - mapka na kadeřnici viz odkaz http://www.mapy.cz/#…

je to ul. Lipského 3, vstup je od Lamačovy (7­.patro), kadeř­nice se jmenuje Lída (příjmení nevím), tel.: 251 681 818, nebo mob.: 607 628 446, jen ještě upřesním tu cenu, posledně jsem to nenapsala přesně, melír se vším všudy stál 450+20 dýško, což je ale pořád víc než slušný oproti jiným cenám ;-)

Jo a koukala jsem na cestu do Jablíčkova a máme to od Václaváku cca 20min (metro+tram) takže pohoda, jsem se bála, že doprava bude složitější. Ještě si musím přehodit část prac doby ze středy na čtvrtek a měli bychom tak dorazit akorát na těch 16hod. Jo a vezmu s sebou foťák, ale blbě zaostřuje, takže by to určitě chtělo, aby vzal i někdo další :-) Už se na vás moc těším!  

Sandra

 
Kris
Kecalka 355 příspěvků 02.03.09 11:52

Ahoj holky,
tak se musím taky ozvat. V sobotu jsme byli s manželem ve Státní opeře (dříve Smetanovo divadlo) na Verdiho Aidě. Manžel to přežil a říkal, že to bylo lepší než si myslel, takže ok. Pro mě to byl úžasnej zážitek. Fakt jsem byla nadšená. Příběh je to ale smutný, zamilovaný, takže jsem i uronila slzičky. Hned bych šla znova, třeba na Nabucca. To by manžel asi ale nerozdejchat, takže budu muset ukecat někoho jinýho.

Jinak oslavička - nejsem si jistá, že nám to vyjde. Vojta o víkend zase teplotoval a docela kašle, takže bych vás nerada nakazila.

Tož tak od nás.

Kris

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19499 příspěvků 02.03.09 11:57

Kris - a se mnou bys na Nabucco nešla? ani ukecávat mě nemusíš :-D

 
iv-ka
Kelišová 5140 příspěvků 02.03.09 12:00

ahoj,  

Kristo, deníček ve mě vyvolal vzpomínky, když jsem byla s Radkem v Mnichově, taky jsem jezdila do zoo a na kole po Mnichově.. bylo to super. Moc hezky se to čte:)  

Jinak oslava - byla bych schopná dorazit, ale kluci po horách nejsou fit, kašel celkem hnusnej, tak abysme něco nedovezli.  

Mako - Lukin začal v podstatě mluvit až ve 2,5 letech, to máte ještě chvilku čas:) a vodu závidím, rozhodně pro nás dovolená číslo jedna, zatím si ale netroufáme.  

hory ještě napíšu, zatím ahoj  

iv-ka

 
Pisklatko
Kelišová 6322 příspěvků 02.03.09 12:07

Ahoj babči a malý bobci,

tak se hlásím v novém krásném deníčku:-) Starý ani dočítat nebudu, už v pátek mi spadnul tím množstvím komentů pičítač…

Kristo - díky za nový deníček:-))) Je parádně napsaný (jsem se nachechtala) a výlet jsi si maximálně užila, super!!! A přesně jak píšeš, s dětma někdy hrozně a bez nich ještě hůř:-)))) Nejvíc mě povavilo to Danovo povídání kde všude blil:-)))) A stejně si odvážná, takhle sama vlakem mezi cizouchama…

Mako - teda na ten zápal plic taky koukám:-( Taky jsem myslela, že alespoň nějaká hodnota něčeho by musela být zvýšená… Takhle musí být těch zápalů přechozenejch…chjo… Tak ať je Matýno brzo ok a doma vydržte, uteče to jako voda:-)

OSLAVA - takže tuhle středu 4.3. v Jablíčkově od 16, jo??? Dorazíme k té 17 hoďce, musím taky nastudovat cestu. Co dárky? Za 200 jako loni? Něco na zub vezmeme, ale dort nestihnu, tak jen nějakou ňaminu… Škoda, že ta Evča nemůže… to mi mrzí, moc!

Fotky v galerce jsem prohlídla a super:-))) Zvlášť iglů, lyžařky a specielně Sandře to moc sluší. No a já se kaju, fotku jsem nevložila:-( Jsem nemožná, jednou se mi nechtělo převlíkat z domácího, jednou jsem měla blbý vlasy… Ale ve středu mě uvidíte, takže při té příležitosti i vyfotíte:-)))
Jinak víkend u nás pohoda, sobota výlet do Bauhausu pro lino pod autodráhu,v neděli veget doma. Příští víkend jedeme na ples do Pardubic, tak jsem musela vyprat a trochu uklidit…

Tak krásné pondělí

Pískle

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 02.03.09 12:54

Ahoj zeny, mam vas prectene, ale jen rychle, opet nestihacka, kruci, jak jinak, uf.  

Narozky - Kristo neva, uvidim vas priste, hlavne si to poradne uzijte a fotteeee, at se nasmejeme i my nepritomne.
No a babi s dedou jsou super, ze to takhle zmakli, vsechna cest. No a jasne, ze kazdy dablik je po tydnu nevidení naprosté zlaticko - a tak to ma byt, ne?  

Sandri, tak noha uz lepsi, jo? Tak hlavne bacha, at na to znova neco nehodis, neb to uz by se tak lehce nerozchodilo, co?  

Irias, tak co, uz pomalu asi balis do tech Orlickych hor, co? Ti taaaaaaaaaaaaaaak zavidiiiim. Snad nam bude tuto zimu jeste doprano.  

A vic nestihnu, tak zas vecer.
e    

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15145 příspěvků 02.03.09 13:11

no s horama špatné. tento týden má  jo, došlo mi potvrzení přihlášky na operaci. mám si říct datum . se bojíííííííííí­ííííííím i.

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15145 příspěvků 02.03.09 13:13

jémine, mne se smazal komentář…patří tam  

tento týden má PRŠET,  ASI HORY PŘESUNEME. atd.....  

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 02.03.09 13:19

ahojky,

tak dnešní dopoledne jsme strávili na orl…konečně máme náušničky :-))) A nastřelení super, jsem ráda, že jsme do něj šli…Bára plakala jen trošku, krev žádná, sestřičky moc příjemný. Jen teda neměli moc velký výběr těch náušnic z chirurgický oceli, ale vybrali jsme růžovky a za 3 týdny už můžeme dát naše.
Teď čekáme, až dorazí naši. Ondra je příšernej, už se nemůže dočkat, tak dělá kraviny. Ale měli by tu být každou chvíli.

Kristo, moc pěkný deníček a super výlet. Jsi dobrá, já bych se asi sama takhle bála. Moje němčina skončila u matury na gymplu a už umím jen gutten tag :-))

Moc jsi mě potěšila s oslavou, my dorazíme v plném počtu. Jen jsem se chtěla zeptat, jestli se třeba nesejdeme ve 3, určitě by mohlo víc lidí a my zase pojedeme dřív domů, v 7 je pro Baruš pozdě :-))
Sandři, foťák beru určitě. Jo, Kristo, já bych dort klidně udělala, ale mám problém s dopravou, když jedeme mhd. Nevím, jak bych vezla kočár, dort a ještě Ondra.
Jo, jinak asi jako každý rok - každý koupí jeden dárek do 200 Kč?
Ivko, škoda, že nedorazíte, chtěla jsem ti nabídnout přespání u nás…

Mako, s Matesem na vodu, to jste odvahy! Jsem velmi zvědava na zážitky!

Irias, Ondra si s jeřábem zatím hraje, tak ho necháme, ale myslím, že za měsíc ho odstraníme k našim…je to krám velikej :-))

pa Hanka

 
Pisklatko
Kelišová 6322 příspěvků 02.03.09 14:24

Holky, ta oslava je tuhle středu???? Jestli mi někde něco neuniklo…

Hajdulo - gratulace k naušničkám a super, že to Baru nebolelo:-))) Super, že dorazíte na oslavu v plném počtu, už se těším na Barču:-)

Irčo - jó to jsem Ti chtěla k té operaci očí… Určo do toho jdi (teda teď už jsi rozhodnutá jít, tak je to ok) a nebój bude to v pohodě:-) Mám asi 4 známé, kteří byli a super, nemůžou si to vynachválit! Jen jedné holce se vrátila 1 dioptrie, ale s tím se dá:-) Já, kdyby to šlo, tak bych šla hned… Jenže mých 9 dioptrií by bylo hodně velké sousto s nejasným výsledkem a možností deformace rohovky a jánevimco… Zase jsem to probírala s optikem a mám si počkat tak 5-10 let na rovnou implantát nové čočky:-))) Tak vydržím… Tak moc držím palce, ať jsi spokojená!!!

Tak hezké odpoledne
P.

 
Kris
Kecalka 355 příspěvků 02.03.09 14:45

Ahoj, Sandři, klidně s tebou půjdu. Určitě. Musíme se jen domluvit kdy. Lepší fleky jsou vyprodaný hodně dopředu. Nejlepší by bylo asi až na podzim, další sezonu. Ale když seženeme lepší místo dřív, tak klidně půjdu.
 Kris

 
iv-ka
Kelišová 5140 příspěvků 02.03.09 14:45

Hajdulo, mě to taky mrzí. To by bylo čoromoro být u vás:)  ale s kašlacíma klukama vás fakt nepojedem nakazit. Sice říkal dr. že to nic není, dávám teda Mucosolvan, ale na poslech se mě to nelíbí a lítají jim nudle. škoda no.  

Irias, o operaci taky přemýšlím už delší dobu, ale furt něco na baráku je důležitější:) Rizika asi jsou, ale tak jak u všeho, kamarádka má oči už hodně přes 10 let operovaný a furt OK a takových znám víc.
U mě je to podobně jak píše Pískle - mám přes 10 dioptrií, takže připadá jen vložení čočky do oka, aby to bylo k něčemu - jinak může zůstat třeba 6 dioptrií, což je sice u mě polovina, ale furt naprd. Pískle 5-10 let jo? Už jsem někde četla, že to nedávno úspěšně udělali tu operaci, akorát je myslím jednou tak drahá - stojí cca 25tis. jedno oko. Budu to taky muset zase probrat s oční, už jsem tam dlouho nebyla.  

Jinak hory - holky super, sice azuro bylo jen ve středu dopoledne, ale sněhu letos opravdu nechybělo (vloni na bahně to bylo nejhorší), stavěli jsme iglů, Lukinovi jsme zaplatili 4 dny školičku, no být tam ještě tak 3 dny tak jde s náma na svah - byl moc šikovnej. Já si zalyžovala po 100 letech, nevadil mě ani sníh ani mráz, super super.
Akorát nám to zastínil jeden hororový zážitek s Ondrou - ani jsem to původně nechtěla sem psát, ale jak o tom furt mluvím, tak už se to vstřebává a je to lepší. Takže jen ve zkratce - Ondra je prostě zdrhač, chatu jsme zamykali, celej týden nešel sám ke dveřím. Až ve čtvrtek navečer, venku tma - chodila tam uklízečka vytírat, asi zrovna něco nesla ven a Ondra zjistil otevřený dveře. Ona nezamkla, Ondra vyklouzl ven. Já zrovna chystala děckám foukací fixky na malování, děcek plná chata. Za 5 min zjistím, že nevidím Ondru. Dalších 5 minut, než prolítáme chatu. Pak jsem chytla paniku, vyběhla v crocsech a tričku ven, utíkala nejdřív na hřiště, dívala se dolů ze svahu k zastávce - přes den tam furt utíkal. Ostatní běželi nahoru k lesu a na druhou stranu. Já utíkala k silnici, rozhlížím se - a asi 70 m vpravo na mě volají 2 policajti (mají tam přímo naproti služebnu) - „paní , nehledáte dítě?“  No měli tam Ondru v hospodě, Ondra těsně před hlavní silnicí do Pece pod Sněžkou zabočil doprava k hospodě, protože tam měli zapálený pochodně s ohněm, tak ho to asi zaujalo.. Já jsem chytla hysterák, Ondra v papučích, punčocháčích, ale měli ho v té hospodě, tak nebyl promrzlej. Utíkala jsem s ním zpátky, pak jsem se na chatě asi 4× zhroutila, furt mě běžel před očima film, jak jde po silnici a před ním auto.. nemohla jsem jít ani spát, v životě jsem takovej stav nezažila. On ani nebrečel, fakt nevim co s ním počít, zkoušel pak furt dveře, dostal na prdel a pořádně, za chvíli tam byl znova.. Konec s tím děckem fakt. Ještě teď mám zvedlej tep když o tom píšu.. No takže tak.  

tak se mějte, zas se mi o něco víc ulevilo, jdu chystat sváču  

iv-ka

 
Monika_M
Kecalka 133 příspěvků 02.03.09 14:53

CAuky holky,
jsem se dlouho neozvala, ale nejak jsem nestihala.  Zase jsme neco budovali v baracku. Terezka mela ve skolce karneval. Meli mit masku neceho co ma spojitost s vodou, tak sla za morskou pannu. Nahodou jsem narazila v obchode na hotovy kostym, tak jsem to mela bez prace. Terezka byla nadsena.
Nemam moc precteno, tak se omlouvam, ze ani moc nereaguju.
Kristo prima vylet! Ja byla na podobnem s manzelem bez deti minuly tyden ve Vidni. Sice jen na 2 dny, ale byla to parada,super hotel i gastronomickej  zazitek. Podobnej luxus jsem snad nikdy nezazila. Platila nam to jedna firma, pro kterou budeme neco delat. Byl to mezinarodni kongres pro asi 250 lidi. Viden jsem narozdil od tebe videla jen pri prechodu z vlaku na U-bahn. Coz byl tedy otresny zazitek. Prisli jsme na nastupiste, totalne nacpane lidmi. Furt neco hlasili,ale my z tou nemcinou nic moc. Dlouho nic nejelo, kdyz jsem se tak rozhledla kolem sebe, tak jsem z tech lidi nemela moc dobry pocit. Samy pochybny osobnosti :o) Asi po 20 min. prijelo metro totalne narvany.Vmackli jsme se tesne za dvere. Potrebovali jsme jet 2 stanice na prestup.Zastavili jsme na prvni a zacali neco hlasit, mi netusili co, kolem sebe jsem zaslechla „sajze“ a vsichni vystoupili do preplneneho nastupiste cekajicich lidi. Pozdeji jsme pochopili, ze se asi porouchala souprava.Za 10min. prijela nova uplne nacpana souprava. Odmitla jsem se cpat. Nastesti po minute prijel dalsi poloprazdnej a pak uz to bylo v pohode. Jen me proste mrzelo, ze jsme zbytecne stravili hodinu v metru a pak uz jsme pred veceri nestihli prochazku. Veceri jsme meli v nejakem palaci z 19stol. v samem centru Vidne.Odvezli nas autobusy.Nez jsme se v davu zorientovali, tak byly vsechny stoly obsazene a vzhledem k tomu, ze nase delegatna zavahala, museli jsme si prisednout k nejakym cizincum. Zbyli na nas rusaci. Jeden tlustej poloozralej rusak a k nemu 5 mladejch zenskejch a 2 mladsi chlapici. No docela jsme se s manzou bavili jak tam do nich ten tlustoch furt neco hustil chechtal se na cele kolo a oni ho tak pokorne poslouchali, zrejme to byl jejich sef. Vypili jsme spoustu dobreho vinka a vyborne 4 chody specialitek. Libilo se mi jak nas tam obskakovali, jen trochu poklesla hladinka ve sklenicce uz tam tam byl cisnik s flaskou :o) Co musim ocenit, nikdo tam na nas nevytahoval nemcinu, vsichni jeli automaticky v AJ, coz bylo super.  Dalsi den uz to tak zajimave nebylo, cely den prednasky v AJ prokladane hromadami jidla a piti. Dokonce jsem tam 2 dny pila kavu, kterou normalne nepiju.  Jinak tam byli moc prima lidi. Na to, ze to byly docela kapacity ve svem oboru, tak se s nima dobre povidalo. Z hotelu na nadrazi nas vypravili taxikem a za 8min, jsme byli tam.
Takze podobne jako Krista to musim zhodnotit jako jeden z nejpek­nejsich vyletku za posledni roky.  

Mako ten zapal plic me hodne prekvapil. TErezka taky uz od ledna pokaslava. Tak s ni snad taky nekam zajdu… My taky letos k mori ani nahodou. Chce to minimalne 30hadru a ty ted nemame. Musime jeste vybudovat celou zahradu i s plotama. Pojedeme na tyden na kola na Moravu bez deti a pak v srpnu na tyden s partou kamaradu a deti do JEseniku…Moravsky Karlov, mozna jste nekdo videl tu reklamu na MMB. Byli jsme tam vloni a je to tam super. Ale samozrejme uz od rijna 08 na leto 09 plne. CHytli jsme posledni volny tyden.  

S oslavou jeste nevim. Proberu to vecer s manzilkem, myslim, ze na tu stredu mame neco domluveneho ohledne baraku. Tak dam jeste vedet. Navic trochu rymujeme a TErezka pokaslava, tak bych taky nerada, abychom vas nakazili.
Mejte se zatim krasne
Monika+Terezka+Fi­lipek

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 02.03.09 16:39

Ivko, kristovanoho, to snad neeeee, az je mi spatne, lumpik jeden, takhle utikat, jeden by z toho dostal infarkt.
Ale klid, vse dobre dopadlo, marne se deprimovat tim  cokdyby.  Ale zazitek naprosto hororovej a me by asi odvezli rychlou. uf.  

Irias - hory - no ani bych se nebala. na horach bude snehu dost a kdyby melo prset, tam bude snezit, no ne? a alespon nebudete na svahu mrznout. jeste to zvaž.
A s tou operaci oci, jak jsem psala, urcite do toho jdi a bat se nemusis, je to prakticky bezbolestne, ne? a kdyby neco, existuje tisic prasku od bolesti. To zvladnes. tak na kdy ses rozhodla? co nejdriv, ne? abys nemela cas moc o tom premyslet, co?  

Moniko - vitej po dlouhe dobe - zazitek z metra ve Vidni - siiiiila, ale povyrazeni to vcelku bylo, vid?
At na baracku vse pokracuje jak ma a poradne se „zahnizdujete“, je to radost.  

prave se s detma nacpavam vybornou babovko-kolacovou namkou - manza to vcera nekde koupil a vylozene se to rozplyva na jazyku - mnaaaam. hamty-hamty. hihihi  

Kubik dnes ve skolce naprosto nadsen, jak jsou asi spojeni a nove uc a hracky a tak a ted je samé milacku, zlaticko, ano maminko, ne maminko, ja te mam taaak rad. no milius - na chleba natřít. hihihi  

e      

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15145 příspěvků 02.03.09 17:19

Iv-ko- děsný zážitek. úplně vidím Ondrajdu, jak si lebedí v hospě :-) a není náhodou zdrhač po tobě ? :-)  

oči- nejvíc se bojím toho samotného zákroku, rýpou v oku, pak vypalujou… je to prostě jak u řezníků a nepříjemné. bolest prý není  potom  tak strašná,ale doporučuj přítmí a bezprašnost,  může být 1 týden prac. neschopnost.  jedu do Zlína, cena 35 tis. Kč. brácha byl loni  u stejného primáře a moooc to chválí. jdu jim tedy napsat věk a termín :-)  

hory- orlické nejsou zase tak vysoko, už ted je sníh mokrý . už jednou nám v orl. pršelo, ne sněžilo. tehdy naštěstí až při odjezdu … zítra se rozhodneme, z da termín posuneme. jen do toho má pohotovost, hm hm..  chci toho hodně do jara :-)    

pááá, jdu  cvičit, I.

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 02.03.09 19:29

Ahojky,
dřív jsem se nedostala. U gyndr. jsem seděla 2 hod. v čekárně…hrůza. Tady je vidět, že chodím k primáři do poradny. Má čím dál víc klintek a čekací lhůta i přes objednání se šíleně prodlužuje.   Čekání se mi ale vyplatilo.  

Miminko je konečně hlavou dole, jupííííííí. Už jsem v to nevěřila. Váha něco kol 2916g, takže snad do 3kg doženeme.
Malá se tam vrtěla, bumbala. Foto z UTZ hodím do galerky.
Jinak nic new.  

Hajdulo gratuluji k naušničkám. My do nich taky půjdem /i když já moc nechci/, ale manža s ní na to píchnutí půjde. Já bych to ořvala. Manža je chce, tak to pak sní absolvuje.  

Tu oslavu narozek vám závidím. My to oslavíme v sobotu, snad budu ještě doma. Nakonec Libča dostane jen koloběžku. Hraček má doma moc a on je na ty sporty.  

Tak hezký večer…  

Evi pošli bábovku, honí mě mlsná :-)))  

Marťa

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 02.03.09 20:21

Iv-ko - mě by jeblo - regulérně .    Naštěstí u nás zatím nic takovýho není - a to jsou ráno dole v obýváku sami nebo jen matej sám - než se vykopu z postele a umeju tak je propřípadě toho prvního vždycky pošlu pustit si pohádku - a zatím je teda nic zdrhacího nenapadlo… to je asi o nátuře:o)))  

Moniko - no ono já to počítala a spíš 40tis a to jsem nebyla nijak náročná…   proto mi to vzalo dech - holt už jsme čtyři a platí se i za matýna - chápu že někde ne… ale to co se mi líbilo tak zrovna jo    

 
Krista
Závislačka 4080 příspěvků 02.03.09 20:44

Ahoj ženy,
zdravím vás z HK. Děti spí, strejda je uhnal.  

Dobře, takže počítám s pražskou oslavičkou 4.3. v 16:00 v Jablíčkově, potvrdím jim to. Asi bych to nesvolávala moc dřív, platíme stovku na hodinu. Čím víc nás bude, tím lépe. Abysme tam pak nebyly dvě :))), to už bychom zvládli u nás doma…  

Dort: Hajdulo, chápu, že MHD se 2 dětmi se dort vézt nedá…Nevím, zda budu schopná něco sama vyrobit, moc na tohle nejsem a ve středu nebudu mít až tolik času…nestačil by takový ten šlehačka smetana piškoty? Když mi něco poradíte, tak bych to ve středu uplácala…Mavo, nebyl to tvůj recept ten piškoťák?  

Jinak prima, že se mimi otočilo, bude to jednodušší.    Moniko, to je něco v U bahnu, asi prostě smůla, nakonec v Praze, když někdo skočí pod metro, tak je taky problém…  

Iv-ko, šílený hororový zážitek. Myslím, že Tomášek by takhle taky klidně odešel, vůbec ho nesmím pouštět z očí. Velmi náročné.  

Naše děti kašlou jen, když lítají. Doufám, že se to nebude nijak horšit. Tomáš už skoro nemá ani rýmu, neodsáváme téměř nic.  

V sobotu vyrážíme do Rakous, jestli někdo onemocní, tak mě jebne, takový prachy to stojí…Letos jsme se rozšoupli, v zimě hory, v létě Chorvatsko…a ještě nějaká ta Lhotka do toho… Jestli Dan přijde o práci, tak to asi není úplně dobře, nicméně je zaplaceno předplaceno  

Děti mi ještě stále připadají roztomilé, ale už ne tak jako v neděli. Zuzanka je zase nějaká vyhublá, vůbec nepřibírá, to je děs. Tomíš vypadá dobře, ale moc nejí…to je hrůza.  

Tak zatím pa
Kristýna a spol   

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 02.03.09 21:00

Kristo…nevím jestli myslíš můj recept, tady ti ho hodím…  

Letní dort
1 šlehačka
1 ztužovač
2 zakysané smetany
2 vanilkové cukry
piškoty
ovoce želatina  

vyšlehat šlehačku se ztužovačem, přidat smetany a cukr van., zamíchat
do formy dát piškoty, směs ze šlehačky, piškoty, směs, ovoce a na vrch želatinu  

pak ještě dělám jeden, ale to je jen taková rychlovka…  

Jablečný s pudingem  

asi 5 velkých jablek /klidně i víc/ oloupat, vyjadřincovat, nakrájet na kostky,
zaliju to vodou a nechám rozvařit, do rozvařených přimíchám jeden puding /rozmíchat ve vodě/ povařím
do formy, piškoty, směs jablek, piškoty, směs, různé ovoce, želatina.  

Oba jsou rychlé a dobré…  

M.

 
iv-ka
Kelišová 5140 příspěvků 03.03.09 00:38

no holky upřímně, taky jsem jednou nedošla do školky!! - před barákem byla toulavá kočka a tak jsem vyšla schody, mamka valila na troleják do práce a já se zas vytratila a pak byla celej den před barákem. A z družiny v první třídě jsem taky zdrhala, jednou mě soudružka našla sedět na komíně. No asi to mám za to. Teď už o tom mluvím normálně, ale ten stav ve čtvrtek, to fakt jsem ještě nezažila, no hrozný.  

Jinak jsem právě dorazila z koncertu Dana Bárty, koncert super a málem se nedostala dom - dveře jsem otevřela, ale další dveře kvůli Ondrovi zamykáme, tak ty zapomněl Radek odemknout, naštěstí měl mobil u sebe:) je to tady jak u magorů:)  

tak dobré ránko všem  

iv-ka  

 
iv-ka
Kelišová 5140 příspěvků 03.03.09 00:40

jo a Mavo, tak nějak jsem si říkala, že se prostě normálně otočí. Oni vždycky ti doktoři straší, připravují na nejhorší a mimina si to zařídí podle sebe:)  

iv-ka

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 03.03.09 06:41

Dobre rano zeny,  

Mavo - tak to je skvela zprava. Budes tak v klidu a pohode a jak rikaly i ostatni holky - „já říkala, že se otočííííííí“. hih A váha miminka je naprosto akoratni, bude se rodit jedna radost a Domca nemela ani tri kg a koukej jaká je to teď dlouhánka.  

Mako - Vltava s detma bude urcite fajn. Neni nad dovcu ve Vlasti české - ja je mam mooooc rada. Jak pise Krista, take jsme to letos prehnali - my s letni dovcou, neb jdeme na Kretu a prave jsme neodolali te klasicke ceske dovce na horach a po túrach a jedem na tyden se segrou do Orlických hor - se tesiiiiiiiiii­iiiiiiiiim.  

Iv-ko , ha, a je to na svete - prcek celá maminka. Nekdo to tu psal - je to o povaze a v genech. Hold s tim budes muset pocitat a davat bacha. Ale poznamce - je to tu jak u magoru - jsem se rechtala prenaramne. Ono se to dycky nahromadí najednou.  

Irias, operajšn bude urcite v pohode a uvidis svet zase „v nových barvách“.  

Kristo, uzijte si to v Rakousku a deti maji vybrano, takze urcite budete v plnem zdraví, si pis.  

Hajdulí, gratulace, opozdene, ale prece, Barů k nausnickááááám.No princezna jak z pohadky. Kuba se rozplýval nad její fotkou v galerce. hihihi  

Vcera jsem byla na manikure - „píšajně“, nechtiky mam krasne, leskle, jako nové, kužičkuj přiškrcenou, no a muzu opet zacit devastovat. uuuuaaaaa. hihihi.
Dnes se jdeme s Dominikou stříhat a melírovat - tedy já, no budeme za hvězdy.
Ve dve me jeste ceká zubar - opet, a opet se mi to nevidí, kruci. Je to jak nekonečný příběh.  

No nic.
Hezky den vsem
e    

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15145 příspěvků 03.03.09 06:57

dobré ráno,  

mavo- tak hurááá, mimi se otočila, super :-) a narozky si ještě užiješ doma, nebo budete mít stejné datum :-)))  

Iv-ko- takže máte zdrhače obecného a po tobě ,jsem to tušila :-)))) vážně, je to šílené, hlídat, hlídat, hlídat......      pěkný den, irias

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15145 příspěvků 03.03.09 07:06

Skrolan- kam jedete do Orlických.. ?  když je tak znám :-)))  já mám ted po zime nehty, resp. záděry, šílenééé. na jaře jdu na manikuru taky. dnes mne čeká pedikura a kosmetika.    

užijte si kadeřníka,  krasavice :-))  a zubaře taky :-( i.

 
Mava
Generální žvanilka 24709 příspěvků 03.03.09 08:38

Ahojky,  

Efco tak co, rodiš???
Mě dneska přišla na účet PPM. Takže mažu na socku. ukončit rodičák a mám to v kupě. Že jim to ale trvalo, žádost podaná 26,1,2009. No hlavně že mám penízky.  

Marťa

 
Pisklatko
Kelišová 6322 příspěvků 03.03.09 09:29

Ahoj babulky a malý bobulky,

tož hned po ranku jukám, jestli se nám to tady nerozrodilo:-)))) Tak teda ještě neee:-)))

Ovšem Mavo - no obrovskááááá gratulace k otočení se Lindíka:-))) Tak máš zase o trochu víc klidu, viď:-))) A 3kg je pohoda:-) A fotka z UTZ super a jméno jste vybrali taky pěkné:-)))

Ivko - šmarjááá panoooo, tak to je hnus zážitek:-( Já bych byla na infarkt a nevím, jestli by mě do toho i nekleplo… Já se kácela jak mi Mates narazil na bobech do lampy, ale tohle je silný kafe… Já si musela dát panáka rumu (fuj)…  Hele, tak se pokus nemordovat tím co by kdyby a hlavně si dej čas - bude to lepší a lepší… No jo Ondra vypadá na zdrhače a má být po kom:-))) Hlavně, že se mu nic nestalooooo a je šikovnej, ví kam se vrtnout:-))) Do hospy a ještě pokecat s policajtama:-)))) uuuuuf. No optik říkal, že bádají nad materiálem, který na ty implant. čočky používat, by vydržel dýl jak 10 let (to je životnost pro nás malá, že…) Pro starý babky je to ok, ale nám to musí vydržet cca 30-40 let a to ještě nevymysleli… Jinak ty operace už dělaj, ale ten matroš, no… Tak tomu prej dává max 10 let. Nějaká špička je v Hradci Králové, ale nevím jméno… A přesně jak píšeš, pro mě ten laser taky není… Je to tak do těch 6 dioptrií… Tak můžeme šetřit a za těch 10 let na to máme, ne?:-))))

Irčo - a už máš termín? Ti mí známí byli po o taky v pohodě, jen je škrábaly a řezaly oči cca 2 dny, ale to že vidí bez brýlý bylo silnější:-))) Kamarád měl takovou tu složitější operaci (odloupnou rohovku, vypálí a přiklopí) a toho to trápilo tak týden, ale taky spokojenost… Ty jdeš jen na to vybroušení, ne? No budu na Tebe myslet!!!:-) Jsem zvědavá hlavně, co budeš říkat, až se druhý den probudíš a nebudeš muset hledat brýle, nasazovat čočky a budeš vidět!!! To musí být užasný pocit:-))) Jo a mám na Tebe prosbu - kdysi jsi psala, že Štěpánek má jeřáb a má ho rád. Jaká je to prosím značka a název? Přemýšlím už o dárku pro Matěje k narozkám… A tohle by se mi líbilo:-)

Kristo - díky za potvrzení oslavy! Jak jsem psala, dorazíme kolem 17 hodiny. Dárek už mám, tak na nás prosím počkejte, ať to pak Matějovi není líto… Hrozně moc se těší a s nadšením se mnou dárek vybíral (snad si nevybere ten náš…), bohužel nebylo kdy ho koupit tajně… Koupím nějaké tyčinky a sušenky… Těším se na vás!!!!

Evi - téda krásné nehtíky:-))) A novej melírek - no Ty budeš úplně připravená na jaro:-))) A dneska teda máte taky zařizováního dost, co?…

Dnes po školce jdeme na trampolínu, Matěj se docela těší, tak snad se mu to bude líbit a mě taky.

Přeji krásný den

Pískle

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15145 příspěvků 03.03.09 09:42

Peti, ted mi potvrdili termín stř. 1/4  ve 13 hod. když budu „vhodná“, tak půjdu hned ten den na zákrok, tedy nevím, kterou metodu mi vyberou.
jen to píšu, už mám svědění v žaludku, uuuuf    děkuji za podporu :-))

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 03.03.09 09:57

ahojky,

tak včera jsme měli dva dorty, babička přinesla Míša dort, byl výbornej a už padl za vlast. Ondra si hraje s dárkama, jsem zvědavá, na jak dlouho mu to zase vydrží. Baru měla zase příšernou noc, ale můžu za to já, holt jsem si neměla do tý číny dávat pórek, slečinka prděla jak starej dědek.
Chtěla jsem vám vložit fotky z Ondrový oslavy a Baru v naušničkách, ale nějak mi stávkuje pc, podařilo se mi je stáhnout, ale nejdou otevřít, nevím, co s tím zase je.

Ivko, fakt škoda, tak přeju, ať jste brzy zdraví. Ale mohla být sranda, jednu nebo dvě noci bychom to přežili :-)) A s Ondrou zdrhačem to je teda síla, já bych padla strachy. Musela ses šíleně bát. Mám husí kůži jen si to představím. No, hlídat a zamykat…i maminku :-))

Marťo, super, že se holčička umoudřila a otočila a váhu má akorát, to se to bude rodit jedna radost :-)) A z náušniček strach opravdu neměj, pokud by jste šli na to nastřelení jako my, tak to je pohoda. Bára o nich ani neví. Večer jsem jí to mazala framykoinem a hejbala s nima a ani nemrkla.

Kristo, dort nedělej, udělá ho Lucka, mluvila jsem s ní. Udělá asi ten z piškotů a jogurtu, svíčky přinese. Foťák beru, nějaký mňamky taky. Ve 4 jsme tam jako na koni. S dárkama sámo čekáme na Pískle a Matýna.

Teď letíme na socku, končí mi mateřská, tak musím žádat o rodičák, achjo, to bude zase almužna :-(((

Hanka, Ondrášek hrající si s mašinkama a Bára výskající pod hrazdičkou :-))

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15145 příspěvků 03.03.09 10:05

ještě ten jeřáb- velký  z TESCA, značku nevím, možná no name…   i když stál po slevě 5-600 kč  kdybys na ní trvala, musela bych se doma mrknout :-)

 
Ifca1
Echt Kelišová 8718 příspěvků 03.03.09 10:24

Ahoj,

tak než jsem se prokousala komentářema, vím prd, co jsem komu chtěla…

Mavo - gratulace k otočení mrńouska, váha je akorát, to se bude rodit jedna báseń:-)
Efčo - jj hezký datum by dneska bylo, tak čekáme na zprávy z kontroly!

Ivko - týý jo, věřím že ti ten zdrhací zážitek ubral deset let života:-(
To je moje černá můra, že se otočím a dítě nikde, jednou jsem to zažila na hřišti, fakt jen pár vteřin, ale bylo to tak hrozný, že od tý doby mám voči jak ostříž, naštěstí Kuba je prdelka a nepouští se sám do žádných větších akcí, někdy nevím, jestli jsem za to ráda, ale při takovýhle případech každopádně, včera dostal céres na procházce, zaběhnul mi za roh a schoval se za auto o cca deset metrů dál, ale měla jsem za to, že číhá hned za rohem a ten šok, když tam nebyl byl hnusnej, navíc na to opravdu nejsem zvyklá, většinou způsobně ťape vedle mě a drží se kočárku.

Hajdulo - gratulace k naušničkám, musím juknout do galerky, jsetli ses pochlubila i obrazově:-)

Kristo - výlet se ti vydařil a tchánovci jsou dobrý, že se nesplašili a horečku ustáli sami.

Užijte si zítřejší oslavu, snad se vás sejde dost, zkouknete prcky naživo a zdrbnete co jste tady nestihly:-)

Ifča

 
skrolan
Extra třída :D 12180 příspěvků 03.03.09 10:54

Irias - Orlické hory - Uhlíře - Lázně Bělohrad, jedeme na chatu Uhliřku - vypadá moooc dobre, tak jsem zvedava, zda nadchne i okoli. A uz se mooooc tesimm.  

manikura - chodim jiz asi pul roku na ten pišajn - a me nechtiky jsou nadsenim bezsebe. Mam take mooc suchou kuzi kolem nechtu a celkove des-bes, a tohle mi hodne pomaha - ale jasne, ze to chce zabrat i doma a starat se o ne, v tom se musim polepsit.  

no a ocni operajšn - supeeeer, tak uz vime, kdy ti drzet prstíky. Bude to dobrýýý, uvidis.  

zatim
e  

 
Pisklatko
Kelišová 6322 příspěvků 03.03.09 11:11

Irčo - a stejně jsi dobrá, že do toho takhle hrdinně i přes strach, který máš, jdeš:-) Budeš nakonec ale moc spokojená, věřím tomu. Tak se drž a vydrž, 1.4. je tu cobydup a 3.4. už budeš vidět jak ostříž aniž bys cítila, že jsi byla na operaci:-)))) Díky za info o jeřábu, značku pátrat nemusíš, juknu někde na netu:-)

Monika - téda krásnej výlet jste si dopřáli, super!!!

Hajdulí - jé to jsem ráda, že na nás počkáte:-))) Ještě si musím vyjet mapku, abychom v těch Strašnicích někde nestrašili:-))) No Máťa je unešen z názvu Strašnice, děsně se tomu chláme:-))) Nic ve Strašnicích nemáme, takže to asi slyšel poprvý:-))) A mamko mamko, pórek jo, jéžiš to by asi tenkrát Matesovi utrhlo prdíznu:-))) No jo no, ale mysli na nenadýmací stravu pořád, viď… to prostě nejde… Tak hlavně, že jste přežili…

Jéžiš musím makat

P.

 
Krista
Závislačka 4080 příspěvků 03.03.09 11:34

Ahoj,
jdu jen na rychlo: OSLAVU S POLITOVÁNÍM RUŠÍME
Naše děti se obě zhoršily s kašlem, takže je musím udržet doma a vykurýrovat, co se dá do soboty. Borůfkovi jsou nastydlí, Iva tebe atb… prostě je to úplně na prd!!!  

Komu se dalo jsem dala vědět, tak hlavně pro Pisklíka, nemám na vás tel.  

Ach jo, je mi to moc líto.
Kristýna a spol

 

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19499 příspěvků 03.03.09 11:50

S tou oslavou mě to mrzí, ale je fakt, že Anertka od včera večer pčíká, řekla jsem si, že uvidíme jak se to vyvrbí a ono ejhle :-( no co se dá dělat, tak snad někdy příště  

Jinak čtu, ale nestíhám moc psát - včera večer jsem měla rozepsaný komentář z domova, ale pak jsem si ho omylem smazala a už se mi do toho znovu nechtělo. Teď jdu na oběd, takže toho moc nenapíšu - už mi kručí v břiše no  a jsem unavená a nemyslí mi to - včera jsem večer žehlila a šla spát o půlnoci, vstávačka 6.30, s Anetkou do školky pak na rehabilitaci a v práci budu celý den …  v tomhle počasí se mi fááákt nechce přemýšlet nebo vůbec něo dělat
tak se omlouvám za výlev :-)
 S.

 
Pisklatko
Kelišová 6322 příspěvků 03.03.09 12:34

Jééé tak s oslavou mi to moc mrzí, jsem se navnadila:-))) Kristo mejlík došel, díky za zprávu! No hlavně, aby se dítka všechna uzdravila!!!
Beru jakýkoliv náhradní termín a nakonec bude moci i Skrolanka:-)))

Makám makám nestíhám…

Jo a zpráva spadlá z nebe - nějakýmu týpkovi z Ústí se povedlo sehnat mi nějaký zbytkový dvířka na myčku k tý naší kuchyni:-))))) Akorát nákup myčky jsme posunuli na někdy (páč Chorvatsko, brejle, čočky, opravy Karla…), ale i tak koukám jako puk a mám radost:-)))

P.

 
efča
Kelišová 5716 příspěvků 03.03.09 12:41

Ahoj holky,  

dnešní kontrola dopadla dobře. Křivka na monitoru je prý úplně ukázková:-)
A co je hlavní - můžu fungovat!!!! Už se těším, až půjdu dnes vyzvednout Vojtíška ze školky, předtím
skáknu na menší nákup. Hurá!!! Můžu konečně ven:-)))  

Marťo - super, že se miminečka otočila!!!! A váhově jste, myslím, úplně ideání.  

Irias - s operací na tebe budu myslet, ale určitě se není čeho bát. Budeš pak vidět jako ostříž:-)  

Skrolan - no to budete s Domčou kočky. Ještě větší než teď…to snad ani nejde… Hoď potom fotku, ať vidíme, jak vám to sluší.  

Kristo - hlavně ať se děti do soboty vykurýrují.A co nezvládnou tady, tak vyléčí horský vzduch. Určitě si Alpy užijete.  

Hani - naušničky- paráda s tím nastřelováním. Jestli budeme mít holčičku, taky do naušniček půjdem. Je to táááák sladký.  

Sandři - co malá neteřinka, už jsi jí viděla?  

Určitě jsem ještě něco chtěla…  

Papa E. (38 tt)    

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 03.03.09 13:42

ahojky,

mám vyřízenou socku, to jsem ráda, že na to už nemusím myslet. Odpo jsem Ondrovi slíbila knihkupectví, chodí tam děsně rád.
Jooo, máme novinku, slečinka se dneska konečně poprvé sama přetočila ze zad na bříško. Evidentně se jí to líbí, páč to pořád zkouší.

Pískle, my ten jeřáb máme taky..je vysoký asi 120 cm, oranžový, značka  asi „no name“ (kupovali ho tcháni a nevím kde), ale je na něm napsáno Giant Crane.

Kristo, děkuju za sms. Škoda, už jsem se na všechny těšila. Ale zase aspoň udržíš děti doma a zdravé a příští týden si užijete hory. Co teda posunout tu oslavu za 14 dní - stejný den a hodina?

Jo, a teda nevím, jestli to smím prásknout, ale nedá mi to :-) Jak jste psaly, že až porodí Marťa a Efča, že tu nebude žádná těhule.......­..tak......si­ce sem už dávno nepíše a většina z vás si jí asi nepamatuje, ale Pražandy znají…Mája je těhotná :-))))) Ona už to není taková novina, už má asi po 20tt..... Snad mi Mája promine, občas nás čte.....třeba by se mohla zase zapojit? :-))

Ondráš po mně leze, tak se jdu věnovat.
Hanka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »