JARŇULKY 9 - první srazík

Těhotenství

Milé spolutěhulky, Tak tento deníček bude o našem prvním pražském srazu. První srazík se konal 30.9. v 18:00 ve Vesmírné kavárně v Praze. Tedy byl to spíše minisrazík, původně slibně se rozvíjející seznam účastnic se nakonec smrsknul na čtyři kousky: Borůfka, Hajdula, MaKačka a Krista.

Dofuněla jsem jako třetí v pořadí, kopeček od Václaváku mi dal zabrat, věděla jsem,že jdu pozdě, tak jsem se snažila chvátat tak, abych se nezadýchala, což nejde. Hned u dveří seděla taková dámská skupinka, která si mě změřila nepřátelským pohledem, pak jsem si uvědomila, že jsou ty holky strašně mladé a hubené, tudíž to nemůžou být Jarňulky! Naštěstí o kus dál seděla úplně normální dvojka s Betynkou (poznávací znamení), takže se mi dost ulevilo.

Samozřejmě jsem hned koukala na břicha. Největší má tedy rozhodně Hajdula, ač není služebně nejstarší. Nad Borůfkou bych asi chvíli váhala, ale při bližším zkoumání tam je taky soudeček. MaKačka má zatím placku, protože stále ještě zvracívá (ale pytlíček s blitíčkem na důkaz nedonesla) a navíc je ?nejmladší?. Já jsem tak někde uprostřed, vzhledem k týdnu. Těžko se to soudí, když jsme se neznaly za netěhotna.

Konstatovaly jsme jistou úchylku v našem chování: pořád čučíme ženským na břicha. Škoda, že už začíná zima a spousta se toho schová. Připadá nám, že všude pobíhá spousta těhotných, u Kačky v práci jsou snad čtyři?, u Hajduly je taky něco, v mém okolí jsou taky, prostě nevím nevím, kde berou demografové své statistiky. Podle mě budeme na jaře rodit ve křoví před porodnicí, protože uvnitř už nebude místo.

Přišlo mi legrační, že dvě holky zjistily, že chodí ke stejnému doktorovi na UTZ a další dvě si pokecaly o jakémsi místě za Prahou, kde to obě dobře znají?no, pak že je Praha velká.

Probíraly jsme také, kdy odejdeme z práce. Vypadá to, že holky pojedou až do těch šesti týdnů před porodem. Uf, já tedy naštěstí ne, pohybuji se v podivném prostředí filmového průmyslu, takže odcházím koncem roku a do té půlky března se budu válet doma. Chudák Hajdula, s tou šéf nemluví za ?zradu? po osmi letech, no?nebudu se raději vyjadřovat.

Nemohly jsme nevzpomenout na Máťu. Hodně nás to všechny vzalo. Všechny jsme si uvědomily, jak je ten náš stav křehký. A jaké má někdo štěstí, že hulí, chlastá, žije příšerně a pak má krásný zdravý děti. Jo, prostě to je život.

Došlo samozřejmě na kočáry , postýlky a oblečení, to víte, ženský. Hodně byl vychválen Špuntík. Koukala jsem, jak to mají holky zmáklý, já zatím na takové věci nijak nemyslím. Všichni kupujeme nová auta ? kombíky. Tedy kromě Borůfkovic, ti jdou rovnou do autobusu. No, do tranzita, budou vozit hodně pasažérů.

Když jsem si odskočila, tak holky něco povídaly, kolik přibraly, ale to jsem nezachytila.

Stejně, napadlo vás někdy, že budete někomu závidět, že má velký břicho a že přibral?
Bože, jak já bych si přála mít už pořádný obrovský sud, který by se nedal přehlídnout!

Nějak jsme zatím neřešily porody a kde to kdo plánuje, jen MaKačka už má jasno ohledně Medy díky zkušenosti ségry, myslím, že už to tady jednou psala.

Teď něco k prostředí. Shodly jsme se, že už nevíme, kdo to vymyslel, že se to bude konat právě tam. Bylo to velmi netradiční, obsluhují mentálně postižení lidé, takže člověk musí být trochu tolerantní. Myslím, že je to super myšlenka, jak zapojit tyhle lidi do života. Přináší to ovšem spoustu komických situací. Tím nechci říct, že se těm lidem zle směju, ale prostě je legrační, když si objednáte jahodový a banánový koktejl a dostanete dva banánové, když obsluha pokaždé, když přijde znovu slušně pozdraví, když místo zmrzliny s horkými lesními plody dostanete zmrzlinovo ovocnou kašičku a tak. Asi to vyhrála Borůfka s ovocným salátem a Ma Kačka s palačinkou, kterou údajně i udržela. Nevím, jak ostatní, ale mě v tom prostředí zamrazilo, jaký by to bylo mít mentálně postižené dítě, jestli bych to vůbec zvládla?asi ne, nevím.

Marně vzpomínám, co ještě jsme povídaly, určitě jsem něco vynechala?.tak se nezlobte, nejsem zrovna spisovatelka.

Rozloučily jsme se v 8. Za sebe můžu říct, že to byly dvě moc příjemně strávené hodinky. Všechny holky byly úplně normální, žádný hloupý pipky, přišlo mi, jako že se už známe dávno. Prostě nás cosi spojuje. Jo, a víte, kdo je nejukecanější? Hajdula!

Příště bychom se mohly sletět o víkendu, třeba by přijely i některé mimopražské. Jen je potřeba to říct včas. Vidím to tak na konec listopadu, ještě než začne úplně nejhektičtější vánoční období.

Mějte se moc pěkně!

Kristýna + ještěrka 17+1

P.S. A když jsem přišla domů, tak jsem na oslavu sežrala kus uheráku a skleničku naloženého česneku.

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Vidi
Kecalka 177 příspěvků 07.10.04 18:05

wauuu, před chvílí ještě nic a teď koukám - nový deníček :o))). Prý suchý, to teda opravdu není, moc se Ti povedl Kristo :o))))))

 
Anonymní  07.10.04 19:41

ahojky,

nový deníček super, až jsem záviděla, že jsem se nemohla připoji.

Ráda bych věděla jestli tu má někdo stejný t.p. jako já 26,2,2002. No nejdřív jsem měla 1,3,2005, ale teď mi to šouply na dřív.

Mějte se všechny fajn a opatrujte se!
Marťa+mimi 19+4

 
Anonymní  07.10.04 19:45

Ještě jednou ahoj,
těhu demence je hrozná.

Chtěla jsem se zeptat, nevíte některá jestli vadí, když přijdete do kontaktu s někým kdo má EBvirus/je to něco jako mononukleoza/. moje neteř ji má a přijede na víkend. Radši zavolám své doktorce, ale i tady se najdou chytré hlavy.

Tak už doopravdy ahoj,
Marťa

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 07.10.04 19:49

Ahoj všechny těhulindy!!!

Kristy, to je bezvadný deníček. Spisovatelka jsi úplně úžasná a já se tady hodně nahlas chechtám, a ruším mého milého při sledování zpráv. Je fakt móóóc povedený, díky!!!

Markét, než zapomenu! Ještě v minulém deníčku ses ptala na ten močák při UTZ a nikdo ti neodpověděl, pokud jsem dobře viděla. Takže, při vaginálním UTZ prázdný, při UTZ přes bříško plný. Líp se to tam odráží…

Písklátko - vyřiď mamince, že jí strašně moc gratulujeme (a závidíme, že jsi kluk:) a už to víš) a přejeme ti ať jsi celý život zdravý a děláš rodičům takovou radost jako právě teď, když zjistili, že budeš v pořádku.

No, a my máme po odběrech na Tripple a po dalším UTZ. Dokonce jsem vyškemrala na panu doktorovi poslední nahrávku, protože říkal, že takhle pozdě se to už nenahrává. Mluvil o nějaké genetické komoře, že s tím nesouhlasí, protože to není tak dobře vidět a může docházet k nějakým nesrovnalostem. Asi se tak chrání, kdyby se něco špatného ukázalo později. Nevím, nerozumím, nezajímá, hlavně, že máme prcka na videu na pokračování. Měla jsem dobrý důvod. manžel na poslední chvíli volal, že mu přijel obchodní partner ze Slovenska, tak to nestihne.
No, ale k mimču. máme asi 16cm a všechno je v pořádku. Pan doktor pravil, že srdíčko vypadá velmi dobře, že tam má být vidět nějaký kříž, a že tam je. Mrně bylo živé a neustále se hýbalo. Nakukovala jsem mezi nožičky, ale nic jsem neviděla ani doma na videu. Pan doktor ví, že to nechci vědět, tak dělal mrtvého brouka a ani tam nezabrousil. No, ale zvědavost mi nedá. Něco tam je, ale jestli je to pindík, těžko říct:) S jistotou ale může tvrdit, že na pravé ručce máme všech pět prstíků:)
Taky jsem se ptala na plavání a mám vyřešeno. Kvasinky, mykózy a riziko nachlazení. Prý není zastáncem bazénů a to mi stačí na to, abych nikam nešla. Naopak mi posvětil cvičení, takže v úterý už jsem domluvená s kamarádku, co má termín o dva dny před námi.
Jo a taky mi vymluvil ten 3D UTZ. Prý se to dělá jen ze závažných důvodů, když se zjistí nějaká vývojová či genetická vada a navíc se může stát, že je tam něco vidět nejasně a maminy se pak zbytečně stresují. Já ho poslouchám na slovo, všechno mi vždycky krásně vysvětlí, ukáže a věnuje se mi, takže nemám důvod neudělat, co mi doporučí.
Na další kontrolu jdeme 4.11. a pak hned další týden na ten kardio UTZ do porodnice. Sice půjdem až ve 22.tt, ale to nevadí, aspoň můžeme jít i s taťkou, který už tou dobou bude zpět z další dlouhé služebky.

Takže tolik nového u nás. Přeji dobrou noc a zítra se objevím už dopoledne.

Ahoj všichni pupíci Julie

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 07.10.04 19:50

Marti, termín mám sice až v březnu, ale na ten tvůj se narodil můj brácha:)))) Takže dobré datum:)

Julie

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 08.10.04 08:00

Ahojky .o))

konečně pátek.

Tak jsme včera byli na velkém UTZ. Byla jsem překvapená, jak se nám dr. věnoval - předchozí UTZ tak do 10 min. Ted jsem byla v odrinaci 25 min - a z toho mám pocit že tak 20 UTZ. KOntroloval všechno. Obvod hlavičky, bříska, délku stehenní kosti, vývoj mozku, vnitřní orgány, srdce, cévy v pupečníku, ruce, nohy, prsty, rozštěpy, obličej… dál už nevím.o) - jo a pak taky zkontroloval pohlaví.o) No tak vám řeknu, že jsem byla docela - jak to napsat - udivená, vytočená… Už na 2 UTZ mi potvrdil holku - poslední v 18 tt. No a co myslíte - měl ho tam. Takže tímto se loučím se Zuzankou a přecházím asi na Jakuba (ještě v tom nemáme úplně jasno - holčičí jméno bylo jasný hned) Taky už jsme dostali pár oblečků - převážně červenejch (to jde aj na kluka) ale pak takový nádherný růžový elasťáky s tričkem s kanýrkama a kočičkou… no upřímně v tom si ho představit nedovedu…

No nic, pár dní mi to potrvá, než se s klukem smířím, ale lidská psychika je nevyzpytatelná. Zpočátku jsem si strašně přála kluka - kvůli manžovi, který ho chtěl taky. Když jsme se dozvěděli že to bude holka, manža se stím během 24 hodin srovnal a už jí plánoval různý hry a budoucnost. Prostě jsme si na to zvykli… Takže na kluka si zvyknem taky…))) Jen je prostě zvláštní, že i když nám vyšlo to, co jsme chtěli, tak to není žádná výhra. Prostě jsme oba přišli na to že je fakt úplně jedno co to bude, hlavně aby mimi bylo zdravý. Možná jsem ráda, že jsme žili skoro 2 měsíce s bříškem, který se jmenovalo Zuzka, jelikož dřív jsem měla o manželovi trošku pochybnosti - v tom smyslu, že kdyby i potenciální druhé dítko nebyl kluk, jestli nebude moc zklamaný..... a ted vím že ne.)))

Jinak nevím kolik měří, jelikož jsem se zapomněla zeptat, ale vzhledem k tomu, že mi posunul termín na 28.02. - tedy o 4 dny dopředu (konečně se UTZ termín shoduje s MS termínem.o)) tak myslím, že měří tolik kolik má.

Měla jsem totiž spoustu restů z minule a musela jsem se ho zeptat na ty tripple testy, o kterých mi minule stačilo jen ujištění že jsou OK.o))) Rozštěpy jsme měli 1:3500 a DS 1:50000 . Což je prý vynikající. A teď pro ty, co by jim ty tripple testy nevyšly dle jejich představ. Trošku jsem se o tom s mým dr. pobavila a říkal, že za poslední rok tam měl 3 poměry velmi vysoké 1:2, 1:3 a 1:2 - takže docela moc moc velká pravděpodobnost. DS se neprokázal ani u jedoho ze tří miminek.o)))

Tak to je moje zpravodajství

Markéta + Jakub???? - dle včerejšího UTZ 19+4

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 08.10.04 08:08

Ahoj holčiny pupíkatý :-)

Kristýno - krásný !!! můžeš být spisovatelkou, už se těším na další srazík, holky řekněte někdo termín :-)

Julie - no asi jsme na tom se stáří těhotenství hodně podobně mi měli v úterý taky 16cm :-) Taky to máme na videu :-) Deně na to koukám.

No jinak co se týče mě tak dneska jsem si koupila ráno 4čerstvý rohlíky, abych měla 2 na odpoledne holky a co myslíte já je všechny snědla se šumkou, takže moje rada do práce si nic nekupovat nebo to sním :-)))))

Mato - s tím plným močáke, já jsem slyšela že má být plný, ale můj gynekolog to vůbec neřeší dokonce před tím než jdu k němu do ordinace tak vždycky čůrám sestřičce do skleničky a jdu k němu prázdná. Ale vždy je to vidět krásně, tak se v tom vyznej …

Holky já jsem vždycky večer tak hroozně unavená že bych snad usla i ve stoje, to je hrůza není se mnou žádná sranda …

Mějte se hezky je pátek hůrá vyspíme se !!!

Petra + brouček 17+5

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 08.10.04 08:12

Jé Markét tak to bude nakonec chlapeček, no to ti gratuluju. Už se těším na velký UTZ je to krásný vědět že je všechno OK.

Ahoj Petra

Ty poměry máš opravdu skvělý !

 
Anonymní  08.10.04 08:13

Teda Kristýnko já smekám, deníček je suupeeerrrr !! :-))) Napsala jsi to úžasně, myslím že jsi přesně vypíchla ty nejdůležitější věci :-))

Jen bych u sebe poopravila ten soudeček… řekla bych že je to dobře maskovaný sud :-)) Jinak se se vším ostatním napsaným ztotožňuju :-))

Pískle mám ohromnou radost z dobrých zpráv, všechny jsme držely palce tak to snad ani jinak dopadnout nemohlo :-))

Holky je pátek, není to super? A už se jen 4× vyspím a jdu na velký UZ :-)) Jo to mi připomíná která jste to tu psala že jdete ve čtvrtek hmmm? Kde jsou nějaké novinky???

Úsměv a dobrou náladu

Borůfka + bobulka 20+4

 
Anonymní  08.10.04 08:16

Aha, já než napíšu ty svoje 4 řádky tak už jsou tu dva dlouhé příspěvky…
Takže to s tím infem z velkého UZ beru samozřejmě zpět Mako :-))

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 08.10.04 08:21

ahojky těhulinky a pupíčci,

Kristýnko, super deníček. Ale já že jsem nejukecanější? No, ukecaná jsem dost, ale s MaKačkou bych si to mohla rozdat, ne? :-))

Byla jsi včera cvičit ve Slunečnici? Jsem zvědavá, jestli ses tam dokopala a jaký to bylo.

Holky, dneska jsem zase vlezla na váhu a mám další kilo navíc, takže už 5 navrch! Borůfko, už tě doháním. Jsem těsně v závěsu :-))

Jo, s tím mým velkým břichem, zrovna jsme včera večer špekulovali, jestli tam fakt nebudou ty dvojčata! To jsem zvědavá!

Jo, Borůfko, na UTZ sice chodím k Jelínkovi, ale na gyndu jinam, takže tu nepříjemnou sestřičku mám na gyndě. Ale na ten UTZ k Jelínkovi se fakt těším, musíš hned příští týden referovat, jaký to bylo.

Se srazíkem koncem listopadu souhlasím, jen pořád ještě nevím, který víkend tu budeme.

tak pa
Hanka+piškot 18+3

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 08.10.04 08:29

No jo já zapoměla

Pískle - moc ti gratuluju, jsem ráda že jsi se ozvala !!!!

Petra + brouček 17+5

 
Krista
Závislačka 4119 příspěvků 08.10.04 09:40

Ahoj holky,
tak mám dva nové zážitky.

První: cvičení ve Slunečnici. Bezva relaxace. Bylo tam tak deset žen, cvičily jsme na míčích, na podložkách a s takovým polonafouklým míčkem. Není to nic náročnýho, prostě se furt člověk pohupuje, povaluje a něco protahuje. A přestaly mě pak bolet záda.
Bylo to dobrý, ale připadala jsem si tam trochu trapně se svým pidibříškem. Tam byly všichni o pár měsíců dál…Nejvíc to bylo vidět v leže na zádech, mně se to rozteče do stran a jsem placatá, kdežto jim to tam trčelo do vzduchu. No, záviděla jsem až běda, i oteklé kotníky, co tam jedna měla…
Ale snad se taky dočkáme. Příští čtvrtek jdu zase.

Druhý zážitek: dnes mě jedna slečna chtěla pustit sednout v metru! Úplně mě to dojalo. Ale hrdě jsem odmítla neb mi právě bylo fajn.
Možná, až to bude potřeba, nikdo mě nepustí.

Hani, mně se líbilo, žes tak pěkně vykládala, bylo to legrační.

Markéto, tak gratuluji k malému modeláři Kubíčkovi!

Ještěže už je pátek, hurá!!!!

Tak ať nám to dnes dobře uteče.

Kristýna + ještěrka 17+2

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 08.10.04 09:48

Tak asi já.o))) jelikož mi ho posunul z 3.3. na 28.2. - a dle MS i UTZ jsem 19+4 .o) Mimochodem všechny internetovský kalkulačky mi to spočítaly na 27.2. :))

Markéta + Kuba???

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 08.10.04 09:56

Peťulinka

jo opravdu je hezký vědět, že je vše OK, jelikož opravdu jen VÍM. NEVIDĚLA jsem totiž včera na monitor.o(((( všechno si vyžral můj manžel - on je tam bohužel jen jeden monitor, takže se díval dr. s manželem a když objevili něco hezkýho tak mi to ukázali (třeba pindíka.o)) Ale prý byl hezky vidět obličej - rty… prostě všechno - mě to ukázal dr. jen ke konci v rychlosti - tady má hlavičku, tady telíčko, tady… no a v obličeji byly vidět jen tečky - asi tak jako v 13 tt :( No holt lepší pohled nám už pak mimís neposkytl, jelikož se jim ten UTZ opravdu moc nelíbí a schovávaj se. Ten náš si strčil ručky před obličej… Takže já z toho měl prd. Ale tušila jsem to - jelikož když tam byl se mnou posledně manža taky, tak to bylo to samý.) Ale mě to zase tak neva. Mě spíš bavilo čučet do toho jeho vykulenýho ksichtíku a jeho poznámky, jako jak je to úžasný a jéééé tamhle má to a to… mě plně uspokojovaly.

Ale hlavně že viděl manžel.o)) já si to užiju na příštím UTZ, kam už nepůjde - chci ho vzít až na ten ve 30 tt.)

Markéta + asikluk(to je taky otázka - dr. nepochybuje, já viděla kulky i pindíka, a manžel trvdí že to nemohl rozpoznat.o) Asi ho zmátla ta velikost - on to totiž dr. roztáhl přes celou obrazovku.o)))

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 08.10.04 10:39

Maka - no to ti věřím, já když viděla hrdýho tatínka jak se krásně usmívá na monitor a občas prohodí nějakou hrdě vtipnou poznámku :-) je to to nejkrásnější co člověk může zažít :-)))

No holky hlavně jsem se chtěla zeptat jestli už začínáte něco nakupovat? Ono to pak na jednou bude dost šílený, musím se přiznat že jsme předevčírem byli s přítelem v tescu a neodolali jsme, koupili jsme 1 pleny (který jsme mimochodem asi hodinu vybírali :-)))) budoucí tatínek říkal teda já vybírám pleny :-)))))) ), šamponek, a olejíček, mokré ubrousky, 1balík látkových plen, a teploměr do vodičky no prostě takový blbůstky :-)

Tak zatím, já zase přijdu :-))))))))))

Petra + brouček 17+5

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 08.10.04 11:09

Zdravím všechny těhulindy při pátku.

Markét - gruluji k Jakubovi. Dřív jsem o tom jménu taky uvažovala. Teď už máme jiné. Po tvé zkušenosti se Zuzankou jsem si uvědmila, že je možná vážně lepší to nevědět a nechat se překvapit. takže si myslím, že jsem se rozhodla správně, když to nechci zjistit dopředu. Tajně sním o klukovi, ale zároveň se těším na princeznu a obojí nám udělá velikánskou radost, jen když bude zdravé. Zatím veřejně zůstáváme při tradičním mrňouskovi nebo prckovi. Aspoň nikomu není podezřelé, že říkám ON. Ale mí kamarádi mě znají a ví, že bych ráda fotbalistu, takže těch pár, kterým jsme prozradili jména je už vesele používá:)

Tak zatím, jdu spáchat ranní toaletu. Vím, že je to nechutné, obzvlášť pro vás pracující, ale já jsem vážně před chvilkou vstávala. A první, co dělám, letím na emimino, abych vás pozdravila:))

Takže ahóóój Julie 17+1

 
Anonymní  08.10.04 11:24

Ahojky,

Kristo super deníček, to mě štve že jsem se za vámi nevypravila, skončila jsem v práci před sedmou, a tak už jsem to skrečovala, protože někdo tu tvrdil, že to je tak na hodinu, ale mohla jsem předpokládat, že jste holky ukecaný a určitě se to protáhne. Na až bude příští srazík, tak budu chytřejší.
Tak se ještě rozepíšu o včerejší kontrole, mimís byl krásnej, srdíčko prý vypadá dobře (na velký UTZ jdu za tři týdny) v pupečníkové šňůře má tři cévy (někde jsem četla, že to je dobře) a byl vidět i žaludek a močák (teda ten žaludek já fakt neviděla, nezbývá mi než věřit :-))) Zkoumala jsem jestli nepoznám co Bóňa vlastně je (připadalo mi že kluk), ale pan doktor mi řekl, že to zjistí až příště, tak musíme počkat. Je mi to celkem jedno, všichni okolo po mně sice chtějí holku :-)), já ji dřív taky chtěla, ale teď mi je to fuk. Pak to přeci dorovnáme druhým mimčem, že jo tak co bych to teď řešila :-))))). Chci se ještě objednat na 3D UTZ, ale asi až v listopadu, ať už je mimčo pořádně velký.
Tak já jdu zase něco dělat , zatím se mějte
pozdravujte pupíky.

Jo ještě jsem si vzpomněla, já mám jeden termín 1.3. a druhej 28.2. asi se sejdeme v porodnici všechny najednou, to by bylo príma ne? Teda jestli nebudeme muset spát na postelích po dvou.

Iva 18+0

 
Krista
Závislačka 4119 příspěvků 08.10.04 13:54

Peťulinko, vy jste teda dobrý šílenci! Já bych taky nakupovala ostošest, ale zdá se mi to ještě brzy, začnu to řešit tak v lednu…

Julie, já taky nechci vědět pohlaví, chci, aby to bylo překvapení. Myslím si od začátku, že je to holka, nevím proč. Teď se na mě jedna stará zná má koukla a řekla mi, že to bude kluk. No, je to přece úplně jedno.

Ježiš, já jsem zase snědla takovou porci i s polívkou…
Za posledních 14 dní jsem přibrala 1,2 kg. A to se nepřejídám, prostě mám furt hlad. A chuť taky.

Budu jako bečka na malých nožičkách.

To je dnes ale ospalé počasí…asi zase uteču z práce a zalehnu. Muž se mi vrátí až pozdě, ach jo.
Tak přeju moc pěkný víkend.

Kristýna + ještěrka 17+2

 
Pisklatko
Kelišová 6403 příspěvků 08.10.04 15:40

Ahojky holky spolutěhulky:-))))
přeji vám všem krásný pátek předvíkenďáček:-))) a hlavně vám všem děkuju za milé uvítání a gratulace:-))) Mám takovou radost, že jsem tu zase zpátky mezi vámi - báječnými těhulkami:-)))

Deníček je Kristýno super a setkání bylo určitě fajn:-))) A jak už jsem psala v minulém deníčku, moc ráda se k vám přidám a jelikož se řadím taky mezi ty „normální“ baby a popis setkání se mi moc líbil, tak to bude určo fajn:-) Akorát pracuju do 18, tak případně dorazím později:-)

A všem taky gratuluju k velkým UTZ:-))) Už se moc těším a hlavně až tam bude i manžílek, kterej ještě na UTZ nebyl:-))) Jujky to bude něco na moje těhu city:-)))) To bude dojetí a nejspíš pár slziček:-))))

Já už od začátku těhu nabrala 4 kilečka, bříško už taky trochu mám. Zrovna včera jsem koukala na odraz ve výloze a uplně jsem koukala, protože den před tím jsem takovýho pupíčka neměla:-))))) Normální kalhoty už nehrozí, tak nosím zatím jedny takový bavlněný tepláky, který vypadají jako kalhoty a o víkendu se chystám na nějaky lacláčky:-))) Není nad pohodlí:-)))

A jméno, pověry nepověry, už dávno máme vydumaný:-))) Bude to Matěj, Matýsek, Matýskáček - takže tímto vám ho představuji:-))) A doufáme, že se mu bude líbit:-)))

Krásné odpolko:-)))

Pískle

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 08.10.04 16:00

ahoj holky,

za chvíli se už chystám z práce domů, tak vám musím ještě před víkendem napsat.

Kristýnko, nechci tě trumfovat, fakt ne, ale mě pustila předevčírem jedna pani v tramvaji sednout a včera zase jedna slečna. Měla jsem z toho velkou radost, jako, že už to je na mě tak poznat :-)) Ale stejně, pouštěj sednout jen vnímavý ženský a chlapi? Dělaj, že neviděj. Jsou to pěkný pařezové, jak je označila ta paní, co mě pouštěla sednout.

To je fajn, že se ti cvičení ve Slunečnici líbilo, trochu jsi mě nahlodala a stydím se, že nejsem schopná se k ničemu odhodlat. Jenže i když si zase dám závazek, že příště určitě půjdu, je mi už teď jasný, že pak budu líná a najdu si tisíc výmluv, proč nejít.

Petulinko, já bych taky nakupovala hned. Ale zatím se to bojím zakřiknout, takže jsem si řekla, že začnu nejdřív v prosinci. Stejně teď šetříme každou korunku na to větší auto.

Stejně pořád nedočkavě čekám na ten velký UTZ za 14 dní a doufám, že bude vše ok. Pak se mi zase trochu uleví.

Těhulinky, užijte si krásný víkend, hlavně odpočívejte :-)) Já tu budu asi zase v pondělí.

pa Hanka+piškot 18+3

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 08.10.04 16:09

Holky,

vždyť já vám úplně zapomněla napsat tu velikou novinu - že už piškot kope!!!

Začal někdy o víkendu, ale to jsem si nebyla jistá. Je to tak 1× denně, nejčastěji večer u tv. Dneska už si jistá sem, právě teď se rozkopal o 106, tak jsem si vzpomněla, že jsem vám to ještě nenahlásila!

Tak mám radost :-))

pa pa Hanka

 
RitaRita
Stálice 80 příspěvků 08.10.04 16:12

Ahoj,

Kristo moc pěkně píšeš, opravdu bys mohla být spisovatelkou! Ten uherák s česnekm mě dostal:))

Jak píšete o tom nakupování pro mimi, tak já se zatím taky ještě krotím a zatím jen koukám a těším se. Řekla jsem si, že do konce roku budu kupovat sobě a od ledna pro mimi, že to bude tak akorát.

Tak jsem si zatím koupila ve Formesu tričko a chystám se tam pro džíny.

Chtěla jsem se zeptat k tomu velkýmu UTZ - mě všechno možný měřil už když jsem byla na konci 15tt. (stehenní kost, hlavičku a pod.) a příště jdu na konci 19tt. - tak to bude teprve ten „velký“? A to se dělá na tom samém přístroji? Asi to jsou hloupý otázky, ale já v tom mám fakt zmatek.

Přeji pěkný víkend, má pršet, tak se bude pěkně lenošit:)

Rita, 16+2

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 08.10.04 18:44

Ahoj Rito,

já nevím, jak je to u vás, ale mně můj doktor taky všechno měřil teď v 17+0. Pak jsem se ptala ne „ten velký UTZ ve 20.tt“ a říkal, že mi ho udělá taky on. A já, že jsem si myslela, že se na to chodí do porodnice. Tak mě vyvedl z omylu, že do porodnice se chodí na kardio, tedy na podrobný UTz hlavně kvůli srdíčku. A ten ve dvacátém týdnu si on dělá sám. Asi záleží na citlivosti přístroje, který má v ordinaci. Takže já teď půjdu ve 21.tt k němu a hned další týden na to kardio do porodnice. To bude bájo, že uvidím mrňouska tak často:)

Kristy, nic si z toho nedělej. Můj manžel přijede tak kolem osmé. Něco zdlábne a pofičí na chatu zapíjet malou Karin, která se narodila našim kamarádům minulý týden. A to byl teď deset dní pryč a ve středu mi odlítá do Číny na 16 dní:( Ale pustit ho musím. Kluci by mu to neodpustili a pak by s ním třeba nešli zapít toho našeho:))

Tak se mějte krásně, o víkendu tady zase bude vymeteno, takže zase v pondělí.

Papa Julie

 
MaKacka
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 09.10.04 10:30

Ahoj holčiny,

tak se dostávám ke psaní až teď o víkendu. Jelikož je mi stále lépe a lépe, tak toho náležitě užívám a byla jsem i poflámovat. No, je to silně řečeno, byl to srazík lidí ze školy. Tak jsem byla ráda zase mezi lidmi a bylo mi dobře, holky trošku záviděly bříško, chválily fotky ze svatby apod.

Kristo, skvělý deníček! Ale opravuji údaje, bříško už konečně trochu vyrostlo, pro ty, co tam byly, tak odpovídám velikostí asi Kristě (velikost bříška co měla na našem srazíku).
Taky jsem koukala, že jsem přesně na den od Kristýnky týden pozadu.

Cvičení ve Slunečnici:chystám se tam, čekala jsem až mi bude dobře, takže od příštího týdne bych chtěla též vyrazit. Možná se přidám a budu chodit taky ve čtvrtek, aby se Krista necítila blbě s malým pupkem, ale to bych chodila čtvrtky tak od listopadu (to už budu doma), jinak totiž mám vždycky v práci ve ČT odpolední a končím v osm.

Nebo nechceš Kris chodit ve středu? Je to sice o půl hoďky delší, ale jestli je to cvičení spíš protahovací, tak to zvládnem, ne?
A co ta gravid joga, už jsi ji zkoušela?

No, asi máte trochu pravdu, taky jsem někdy ukecaná (ale trošku).

Tak hezký víkend

MaKačka + Cipísek 16+3

 
Anonymní  10.10.04 20:44

Ahojky,
tady je o víkendu totálně mrtvo :-(( hlásím,že mi konečně roste bříško!!! Už mi to i řekli kolegyně v práci :-)))))). Chtěla jsem se zeptat, doporučili vám někomu chodit na psychoprofylaxi? tak tomu říkají,je to klub pro těhulky,kde jsou přednášky o těhu,prohlídka porodnice, cvičení, atd…prý je to u prvorodiček velký přínos…tak jsem se jen chtěla zeptat,jestli už tam některá nechodíte a kolik to tak stojí. VZP prý přispívá 300 Kč na celý kurz.

 
Anonymní  11.10.04 06:51

AHOJ JULINKO!!!

Díky za povzbuzení! Psala jsem ti soukromou zprávu, ale nevím, jestli došla nebo se někam zatoulala. Kdyžtak mrkni.
A bramboráčky, ňam,ňam, taky bych si dala!
Jinak situace je pořád stejná, bez nových informací, tak počkám asi po pátku nebo možná do příštího týdne a když tak zavolám Sý. Uvidíme. Každopádně tě budu poctivě informovat.
Tak pa a pohlaď za mně prcka!
Lennys ze Snažilek

 
Borufka
Kelišová 5417 příspěvků 11.10.04 08:04

Ahoj pupíci,
tak se nám venku pěkně ochlazuje :-(

Hajdulo a jaký to kopání je? Super, co? :-))
Tak gratuluju :-))

Já absolvovala o víkendu autem cestu do Budapešti a zpět, měla jsem z toho trochu hrůzu (silnice jsou tam šílený, je to autodrom), ale mimískovi se to asi líbilo a celou cestu prospal :-)) Doufám že si na to moc nezvykne aby pak neusínal jenom při jízdě autem :-)) Kopal jenom když jsme stáli a večer než jsem usnula.

Už zítra jdu na velký UZ a už se hrozně těšíííím :-)

Tak holčiny dobrý začátek týdne
Borůfka + bobulka 21+0

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 11.10.04 08:46

Ahoj těhulíny,

to je zima co brrrr.

No ohledně toho nakupování, já pověrčivá nejsem i když kočárek si domu raději nepřivezu a necháme ho u babičky :-) ale je to tak že teď šetříme na splacení úvěru do ledna a já prostě po každý výplatě něco nakoupim, protože najednou to opravdu pak nepůjde.No a kdyby se nedej bože mělo něco stát, to se může i po prosinci, i v lednu atd. atd. takže prostě při další výplatě zase něco koupíme, neboť to letí jako blázen. A já nikde v prosinci v těch šílených vánočních narvanicích nebudu lítat po obchodech :-)

Hajdulo moc ti gratuluju ke kopanečkům je to krásný co :-))))

Já hlásím že už mimíse cítím denně a dokonce už ho cítil i tatínek krásně se usmíval :-)))))

Mějte se moc krásně

Ahojky Petra + brouček 18+1

 
Anonymní  11.10.04 09:26

Ahoj holky,
to je teda zima, nejradši bych zalezla na celou zimu jako medvěd.

MaKačko, to jsem ráda, že už se kulatíš, jak člověk přestane blít, tak to jde hned rychleji nahoru. Na cvičení můžu klidně i ve středu, je mi to vlastně jedno, prostě jsem si určila čtvrtek, abych měla něco jasně dáno.

Hani, gratuluji moc a moc k pohybům! Ani se nedivím, že tě lidi pouštěj sednout, na tobě je to vidět dost, tak je to v pořádku.

Borůfko, co koťátko, ještě mňouká na miminko? Třeba se to prckovi líbí, proto tam radostně kope.

Já si pořád nejsem těmi pohyby jistá. Každý den, ráno, pokud si někde sednu a večer cítím vpravo jakési šimrání, občas vyloženě ťukanec, ale je to ještě celkem slabé. Ještě je ovšem dost času.

Bože, vůbec se mi nechce pracovat, už aby byly Vánoce. Dneska zase nic neudělám, budu tady jen sedět a koukat do monitoru.

Tak se mějte a opatrujte bříška!

nepříhlášená
Kristýna + ještěrka 17+5

 
Babulka
Stálice 85 příspěvků 11.10.04 10:14

Drahé těhulky, tentokrát se ozývám se zpožděním, ale váš deníček jsem poctivě sledovala a manžílek mi ho i tiskl, když už jsem prý na něm tak závislá :o) Znovu jsem nastoupila do práce, protože se mi udělalo volno a trošku mi i stoupl tlak - je to ovšem relativní - 100/50 totiž ještě pořád není o moc lepší než spící panna za počítačem :o). Ale doma jsem stejně makala jako otrok a vařila denně!!! 3 teplá jídla (i se snídaní), aby si nemysleli, že se na nemocenské flákám…
Konečně nám vyrazilo bříško, ale zatím jsem přibrala necelé kilo, tak vypadám hrozně legračně - jako ty nafouknuté děti z Afriky.
tAk vám závidím, že už máte povětšinou všechny testy za sebou - nás čeká zítra - 15+6 tripple test, příští týden budou výsledky a následuje celý genetický screening. Už teď jsem z toho trop na nervy. Celé mi to připadá jako ta kreslená scénka z Básníků (tuším 3), kdy postavička přelézá jedno větší razítro než druhé. Je to takový běh na hodně dlouhou trať a cílová páska v nedohlednu, ach jo.. Äle co mě potěšilo, tak na minulé kontrole 14+5, jsem konečně nahlas slyšela srdeční ozvy. Paní doktorka prorokuje, že to bude holčička, protože si s tím docela pospíšila, že holčičky jsou celkově ve všem vepředu a aktivnější. TAtínek nám brečel jako želva.
Je krásné, že už jste skoro všechny „kopací“. Všem vám to hrozně přeju, cčili posílám elektronickou gratulaci, úúúúúúúúúúúplně velikou.
Kristýnko, krásně jsi ten deníček napsala - taky jsem se nasmála a těším se na další reportáže.
BAbulka a Tulínek 15+5

 
Krista
Závislačka 4119 příspěvků 11.10.04 11:01

Ahoj Babulko,
taky mám pocit, že je to celé těhotenství strááášně dlouhé a namáhavé, ale ten cíl stojí sakra zato a musíme to prostě vydržet. Už jen pár měsíců.

Holky, ani jsem vám všem nepoděkovala za pochvaly deníčku, potěšily jste mě. I když jak si to po sobě čtu, tak mi to zas tak vtipný nepřipadá, raději se budu živit jako účetní.

Kristýna + ještěrka 17+5

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 11.10.04 11:16

Ahoj holky těhulindy pupíkaté,

všechny vás zdravím v novém týdnu. Zjistila jsem, že těhotenství vážně leze na mozek. Zvlášť, když jste doma. Já totiž už vůbec nerozlišuji víkend od normálního pracovního týdne a týden pro mně začíná prostě vždycky v pátek, kdy nám začíná nový týden těhotenský. Všechno přepočítávám na miminko.
V sobotu jsme byli na návštěvě u známých se skoro dvouletým chlapečkem. Je neskutečně živý. Lítal tam s námi do půl jedenácté! Vzali jsme jim na videu ukázat našeho prcka a ta kamarádka se podívala na prvních pár záběrů a hned prohlásila, že je to jasně vidět, že je to kluk. Já nevím, prostě tomu pořád nějak nechci věřit, ať pak nejsem zbytečně zklamaná. Doktora se ale ptát nebudu, to už jsem stoprocentně rozhodnutá a dokonce už i můj manžílek Beran mi v tomhle ustoupil.

Chtěla jsem se zeptat, holky… Plánujete některá z vás nějaký výlet přes ten delší víkend po 28.10.? Samozřejmě delší v případě, že si uděláte v pátek volno:) Já jsem vlastně celé prázdiny nikde nebyla, pan doktor nám cestování nedoporučil, ale teď na poslední kontrole říkal, že je vše OK, a že už jsem úplně normální prvorodička, takže si říkám, že bychom si kratší pobyt na čerstvém vzduchu zasloužili. Tak jsem objednala takový příjemný pension na Vysočině. Teda ještě samozřejmě vyčkám, jak dopadnou Tripple testy. Jak si tak pročítám ty vaše zprávy, zdáte se mi z toho všechny nějak vyplašené. Já si vůbec nepřipouštím, že by něco mohlo být špatně. Snad to dělám dobře, ono stresovat se dopředu stejně nemá cenu. Budu to vědět v pátek.

Tak přeji příjemný den a budu nakukovat, dnes mi odpadla jedna hodina, tak budu mít víc času.

Zatím Julie

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 11.10.04 11:27

Tak to jsem zase já, musím si postěžovat.

Představte si, že jsem právě mrkla do pošty a zjistila jsem, že chtějí zálohu 800Kč. To jim přece nemůžu poslat, když nevím, jestli se náhodou něco nestane a nebudeme muset zůstat doma. Navíc manžel má přiletět z Číny jen den před odjezdem, takže se taky může stát, že mu třeba zruší let nebo něco podobného. Chápu, že chtějí mít jistotu, ale já jim to prostě nepošlu. Budu čekat a když to budou mít i ve čtvrtek pořád volné, tak tam pojedem. Když ne, tak uvidíme. Ach jo. Ale musím říct, že jsem to tak na půl čekala. I když minule po nás v Lednici žádnou zálohu nechtěli. A to bylo na Velikonoce! Asi je to jak kde.

Tak uvidíme. Vy byste to zaplatily?

Julie

 
Anonymní  11.10.04 11:52

Zdravím všechny těhulky,

Julie určitě to neplať, neobjednávala jsi to náhodou přes internet? Nedávno jsem sháněla pracovně ubytování na jeden kongres v Liberci a bohužel si už nepamatuju tu firmu, taky mi přišlo, že mám zaplatit půlku ceny dopředu, moc se mi to nezdálo, a tak jsem zavolala přímo do toho hotelu a tam z toho byli dost vyvalený a hned sháněli, co to bylo za firmu, že s nikým takovou smlouvu nemají. Asi si nějakej šikula přivydělává.
Jinak já jsem dnes doma, protože jsem včera a dnes ráno měla 37 a jsem nějak unavená. Pěkně si nadávám, protože jsem si o víkendu vymyslela asi 10 km tůru a asi jsem to přehnala, byla jsem děsně utahaná a v neděli jsem se už moc necejtila, prostě jsem pitomec, cítím se dobře a tak občas uplně zapomenu, že se musím šetřit. Ale je mi už líp, vypadá to ,že si tělo chtělo jen odpočinout. V sobotu jsem vytáhla Petra na čumendu do jednoho krámku na kočárky, no bude to těžký rozhodování…A těch dalších blbůstek co tam měli.......Už se těším na nákupy, ale nejdřív musím počkat až se nastěhujeme do nového bytu, sem se mi nic nevejde, takže musím ještě tak měsíc počkat, a to bude všude už spousta lidí na předvánočních nákupech :-(((
Jdu zase zalízt do postele, abych byla zítra fit, tak pište odpoledne to zkontroluju.

Iva +Bóňa 18+2

A pohyby pořád necítím:-(((((( Ach jo

 
Borufka
Kelišová 5417 příspěvků 11.10.04 12:16

Ahojky,

Julie určitě nic neplať, jezdíme takhle často a ještě se nestalo že by od nás někdo chtěl zálohu. Řekla bych že to bude podvod jak píše Iva.

Kristo o kočce mi ani nemluv… Po dvou dnech co jsme nebyli doma tam bylo boží dopuštění, ještě že je láska tak hodnej a uklidil to, neměla jsem na to žaludek ani odvahu (není zatím očkovaná ani odčervená a tak se trošku bojím). Sice už nemňouká ale syčí a je těžký jí chyit. Když jí pak ale mrchu malou už držíš tak vrní jak kolovrátek a je úplně k umazlení :-))

Začalo mi asi takové to tvrdnutí bříška, jak se o tom všude píše, musím hodit zítra dotaz v poradně. Je to takové zvláštní sevření a třeba to za půl minuty přestane tak nevím. Vždycky tam zapomenu na co jsem se chtěla zeptat tak si to musím dneska napsat :-))

Borůfka

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 11.10.04 12:33

Však taky nezaplatím:)
Nemyslím, že je to podvod, je tam plná adresa i telefon a píše mi to pořád jedna ženská. Ale napsala jsem jí, že jsem v pátém měsíci (ty brďo, holky, fakt už jsme v PÁTÉM!!!!!) a že jí opravdu neumím říct, jestli budu nebo nebudu v pořádku. A že buď to uděláme bez zálohy nebo se poohlídneme v jejich okolí po iném ubytování. Tak mě napadlo. Nechtěla byste některá vytáhnout manžela na výlet a přijet taky? Mohla by být sranda, ne? Tatínci by si jistě měli o čem povídat amy, to už ani nemluvím…:)
Takže kdyby něco, je to www.pension-u-lipy.cz

Tak přemýšlejte

Julie

 
Pisklatko
Kelišová 6403 příspěvků 11.10.04 13:01

Ahojky spolutěhulky:-)))

zdravím vás po víkendu:-))) To je dneska zima - brrrrr - už jsem vyrazila v zimní bundě - zatím mi malá není:-)))

Hajdulo - moc gratuluju ke kopanečkům:-) Já už s taky těšíííím až to přijde:-)))) Ještě pát týdnů…

Víkend jsme měli nakupovací:-) Zařizujeme byteček, tak jsme nakoupili nábytek:-))) Byli jsme úspěšní, tak z toho mám velkou radost:-))) Penízků teda zahučelo spoustu, ale stojí to za to:-))) Do 3 týdnů budeme mít nový nábytek v bytečku a pak už se budeme moct stěhovat:-)))) Hurááááááá:-)))

Tak krásný den a opatrujte bříška:-)))

Pískle s Matýskem 15+3

 
ZuzkaK
Stálice 86 příspěvků 11.10.04 13:13

uff, ahoj holky, tak Vás zdravím s novým týdnem!

Kristko, deník je fakticky super, člověku je hned líto, že ta nemohl být. I takhle přes net se píše líp s někým, koho znáš už osobně.
U mě změna. V pátek jsem byla ještě na jednom vyšetření kvůli té vcestné placentě a doktorka mě hned nechala doma. Udělala mi taky podrobný UTZ (a taky jsem nic neviděla, miminka si užil jen manžel, který viděl na monitor:o( a z 80% to bude chlapeček. Nechtěl se nám potom už ukázat v plné kráse, bodejť, takhle brzy ráno:o) Takže Juli, počítám, že mi ty dny začnou teď taky krapet splývat dohromady, když je budu trávit doma v posteli… Aspoň budu mít víc času odpovídat.
Jenom bych potřebovala poradit. Nemocenskou jsem si už nechala napsat do Prahy, přece jenom, mám tady manžílka, a když už nejdu do práce, můžu být tady. Jenom si teď narychlo musím najít nějakého doktora, s tím jsem zatím moc nepočítala. Některé z Vás tady mají docela hodné doktory, co všechno vysvětlí, jsou starostliví - no, však to znáte, zkrátka, aby jim člověk mohl věřit. Nemohly byste mi někoho doporučit? Kamarádka má jednoho moc dobrého, ale až na Vinohradech, to je pro mě přes celou Prahu - bydlíme na Lužinách. Nebo nevíte o někom, kdo třeba působí přímo v ambulantně porodnici? Taky jsem už byla na příští týden objednaná v Ostravě do nemocnice na ten UTZ srdíčka, tak nevím, jestli se mi podaří se takhle narychlo objednat někam tady do Prahy. Přece jenom by to vyšetření mělo proběhnout 20-22tt, což mám coby kamenem dohodil. Tak jsem na jednu stranu ráda, že jsem už tady s manžílkem, na druhou stranu se mi to strašně zkomplikovalo.....

A Juli, opravdu nic raději nezjišťuj. Já když jsem se to dozvěděla o té placentě, nažhavila jsem internet a dozvěděla se takové věci, že jsem se vystresovala neuvěřitelným způsobem. A to asi není vůbec to nejlepší. Vědět, ale s mírou.

Hajdulo gratuluji k pohybům, hlásím, že my už taky od víkendu kopeme! je to naprosto nádherný pocit! no a taky to tvrdnutí břicha začalo. Přesně tak, jak popisuješ Juli.

Zuzka a cvrček 18tt+3

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 11.10.04 13:42

ahoj holčinky,

tak vás od rána čtu, ale čekala jsem, až budu vědět výsledky triple testů, abych vám to rovnou napsala. Tak si představte, že prý jsou výborné!!!! Jsem hrozně šťastná, protože, vždyť víte, jak jsem se bála. Ale je to za mnou a je to super!

Jinak, s kopáním - kopeme každý den, ale cítím to většinou kolem 16. hodiny a pak kolem 10. hodiny večer. Zatím to není cítít přes bříško, takže taťka z toho ještě nic nemá, ale stejně to je super pocit. Aspoň vím, že to je v pořádku. Teď už se jen těším na ten velký UTZ, to bude příští týden.

Borůfko, koukej mi zítra napsat, jak to probíhalo :-))

Zuzko, kontakt na svou doktorku ti klidně napíšu, je u Smíchovského nádraží (taky metro B), je celkem příjemná, ale nemá v ordinaci UTZ, na který musím na I. P. Pavlova, takže taky trochu z ruky. Tak jestli budeš mít zájem, napiš, já ti ten kontakt pošlu.

Jo, s dalším srazíkem - já hlásím, že pokud jde o víkendy, tak mě by se to hodilo buď 6.-7.11. nebo 20.-21.11. Kdo se přidá?

Napište
zatím pa

Hanka+piškot 18+6

 
Anonymní  11.10.04 13:50

Ahojky,

no vy jste se rozpovídaly.op))) ráno mi nenastartoval v práci počítač, takže, jsem celé odpoledne strávila u časáků.o)) taky dobrý, Ale ted už pracuju a jsem ráda, že se můžu kounout co novýho.

Jinak já jsem na tom velkým UTZ už byla - taky u svýho dr. Ale on o žádném dalším kardio utz nemluvil. Tak nevím??? jdete tam každá nebo ne???

Nechtěla bych něco zameškat. Jinak podle mých info, pokud má dr. kvalitní utz, tak i ten velký dělá on a na speciální posílá v případě, že nejde něco vidět, nebo se mu něco nezdá.

Tak nevím…

Nepřihlášená Maka (mám ten novej PC-o)

  • Jakub 21 tt
 
ZuzkaK
Stálice 86 příspěvků 11.10.04 13:50

ahoj Hani,
gratuluji k výsledků! je super když jde všechno tak, jak má.

Raději bych doktora s UTZ v ordinaci, kvůli té placenty ho prý bude potřebovat na každé vyšetření a chodím teď každý týden. Třeba se ještě nějaký najde, když tak bych Ti napsala. A co na ten UTZ srdíčka, objednáváte se kamkoli do porodnice? a jak dlouho předem? nevím, jestli mě tady ještě někde objednají. Jinak budu muset jet na otočku na Moravu a to bych vzhledem k tomu, že nemůžu jezdit autem moc nevítala..

Zuzka

 
ZuzkaK
Stálice 86 příspěvků 11.10.04 13:55

No, já nevím, to vyšetření se alespoň podle žádanky jmenu fetální echokardiografie a měl by to být nějaký podrobný UTZ srdíčka. Informaci o tom, kde a v kterém týdnu se mám objednat, jsem měla nalepenou přímo v těhuknížce, když jsem ji dostala. Ale možná, když máte už nějaký ten velký UTZ. Prý je to v podstatě stejné, jenom to vyšetřuje specialista kardiolog. Tak se třeba zkus zeptat.

Zuzka a cvrček 18tt+3

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 11.10.04 14:02

Na ten velký UTZ se můžeš objednat sama třeba k Apolináři a nebo do podolí, ale musíš mít doporučení od doktora jinak se to asi platí.

Apolinář UTZ: 224 967 273
Podolí: 296 511 422

Možná se tam můžeš poptat i po nějákém doktorovi, kdo ví :-))

Hodně štěstí

Petra + brouček 18+1

 
Binisi
Kecalka 209 příspěvků 11.10.04 14:04

Ahoj těhulky,
tak vidím, že tripple testy máme už vesměs za sebou a dopadly dobře, takže všem gratujuji (čestrvě Hajdule) a těm co to teprve čeká držím palečky.
Vítám Pískle a Písklátko, je to úleva, zase vás tady vidět!
Hlásím se do klubu fotbalistů (nebo fotbalistek), od víkendu kopeme. No kopeme je trochu nadsázka, je to takový pocit jako když se vaří pudink a praskne na něm taková ta bublina. Jo a po porodu nás asi čekají pěkné chvilky, protože vždycky jeden spí a druhý kope a pak se vymění, asi aby se maminka nenudila. Teď jenom doufám, že už budou kopat každý den, protože jak přestanou tak z toho budu asi pěkně na nerv.

Tak nazdárek Binisi 18+2

 
ZuzkaK
Stálice 86 příspěvků 11.10.04 14:10

Díky Peťo, doporučení mám napsané ještě od svého doktora. Zkusím tam zavolat.

Zuzka

 
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 11.10.04 14:36

Zamálo. Dej pak vědět jak jsi dopadla.

Pa

 
Pisklatko
Kelišová 6403 příspěvků 11.10.04 16:25

Ahoj Hajdulo - gratuluju k supr výsledkům:-)))) My jdeme na odběr příští týden… Jak dlouho se čeká na výsledky? 14 dnů?

Binisi - i já jsem ráda, že Tě vidím:-))) Krásně jsi popsala „pudinkový“ kopání:-)))) To je skvělý, gratuluju:-)))

Hezké odpolko:-)

Pískle a Písklík 15+3

 
Majule
Kecalka 206 příspěvků 11.10.04 17:28

Ahojky holky,

tak se zase po delsi dobe hlasim. Koukam, ze srazik byl primovy. Moc me mrzi, ze jsem nakonec nemohla dorazit, i kdyz jsem to v podstate vyprovokovala. Tak snad priste. To uz se vazne budu snazit moc.

Julie - koukala jsem na penzionek a myslim, ze tam bude fakt krasne. Taky chceme nekam vyrazit, ale asi se nepripojime. Vzdycky jezdime s Jirkouv dcerou z prvniho manzelstvi a ted jsme si rekli, ze je to v podsate posledni mensi dovolena, kdy muzeme jet sami dva, tak si to chceme uzit. Jeste teda nevime kam vyrazime, ale snad se neco podari.

A jaky jste meli vikend? My jsme byli v sobotu na takove akci poradane jednim nasim znamym pro obchodni partnery a muj drahy tam byl za sponzora (teda ne on ale firma pro kterou pracuje) a je to takova akce pro celou rodinu, takze je tam vzdycky spousta deti a soutezi se a dospeli hrajou tenis, squash a tak. No je to takovy prijemny relax. Tak jsme si to celkem uzili. Jen jsem zjistila jednu vec, ze at se v posledni dobe bavim s kymkoli (teda pocitam hlavne zensky, ale nevyhyba se to ani chlapum) tak mi temer vsichni, kdo uz tu zkusenost maji za sebou, vypraveji jak probihal jejich porod a jak deti rostly a kdo tu zkusenost za sebou jeste nema, tak mi lici porod svych znamych:-)). Takze jsme se tomu s manzelem vecer celkem nasmali, ze si s nikym nemuzu normalne pokecat, protoze vsechny tohle tema naprosto fascinuje:-)). Nevim teda jakou s tim mate zkusenost vy, ale me to celkem pobavilo, ze kazdy ma touhu me informovat, jak to bude probihat. A to obcas i uplne cizi lide, s kterymi jsem se tam seznamila a oni se dovedeli, ze jsem tehotna. No proste je to legra. Tak si po tehle sobote opravdu pripadam, ze mam teoreticky vsechno zmaknuty, protoze znam asi patnact popisu jak muze porod probihat:-))).
No a v nedeli jsem prijemne odpocivala, jen jsme museli prestehovat Jirkovi rodice z chaty, ale jinak pohoda.

U nas jinak nic noveho, mame se stale dobre. Mimouse jsem videla minuly tyden a to mam pocit jsem uz psala. Za ctrnact dni pujdeme na odbery na tripple testy.

No tak tak vidite a tenhle prispevek pisu od 12.00, tak ho uz teda poslu, i kdyz jsem Vam chtela napsat jeste neco, ale to uz si proste nepamatuju. To je proste hruza.

Tak Vam preji krasny vecer

Maja 14+1

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 11.10.04 18:13

Majo,

to nevadí. To byl jen takový návrh. Vždyť já jsem taky nemyslela, že spolu strávíme tři dny, na to se ještě fakt moc neznáme. Spíš jsem měla na mysli nějakou společnou večeři a třeba partičku petangu (nevím, jak se to píše francouzsky). Tak dobře vyberte a pak dejte vědět, kam jste vyrazili. Nám to třeba ještě nevyjde a kždý tip bude dobrý.

Zuzi, tak jsi nám, Moravando, taky zběhla do Prahy? Chystala jsem se s Tebou do toho bazénu se slanou vodou v Imperiálu:), až pojedu zase navštívit babičku nebo jiné příbuzné. mám v Ostravě celou rodinu.

Jinak jsem dnes vyrazila ven na nějaké pochůzky po úřadech v tričku s krátkým a mikině. Venku bylo sluníčko, tak jsem si říkala, že půjdu užívat posledních teplých dní. A jsem blbka blbá, protože mi bylo celou cestu zima. Asi je mi líto, že mám ten močák chvilku zdravý. no, ale už jsem se nalila teplým čajem, tak snad se to u mě neprojeví nějakým zánětem.

Hajdulo a Binisi - gratulace ke kopanečkům. S tím pudinkem to je dost trfné, Binisi, já to cítím velmi podobně.

Julie

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »