Jé, budeme mít miminko

Rodičovství

Když jsem zjistila, že jsem těhotná, moje pocity byly smíšené. Ne proto, že bych dítě nechtěla, ale proto, že jsem na to byla docela ještě mladá a můj přítel taky. A i přesto jsem ani vteřinu nepomyslela na to, že bych ten poklad, který se každým dnem ve mně vyvíjí dala pryč. Postupem času jsem toho malinkého tvorečka začala milovat. Milovala jsem, když mě kopal. A když jsem zjistila, že budem mít kluka, milovala jsem ještě víc, jelikož jsme v rodině měli samé holky. Těšila jsem se, až bude na světě a měla jsem v kalendáři napsaný každy týden mého těhotenství.

Už v těhotenství jsem přišla o mnoho přátel a další zase tvrdili, že se těší, až si ho pochovají a až budou vozit kočárek a až budou hlídat a podobně. Nedokázala jsem pochopit ty matky, jestli se jim tak dá vůbec říci, můžou porodit do záchodu nebo něco podobného, proč se to vůbec děje, když miminka jsou tak bezbranná. Po porodu jsem byla v obrovské euforii. Byla jsem tak šťastná. Když spinkal, koukala jsem na něj a třeba i plakala a nemohla uvěřit, jak jsme něco tak krásného stvořili a dali mu život.

První měsíc byl celkem těžký. Nemohli jsme se pořád sžít. Teda já byla jsem vyčerpaná z neustálého kolotoče kojení a kojení, přebalovaní, uklízení, vaření. V noci maximálně 4 hodiny spánku, přes den jsem ani snad čas na spánek neměla. Myslím, že jsem si to barvila moc růžově, uvědomila jsem si, že to není žádná panenka, která jenom spí, že to chce taky hodně zodpovědnosti, aby se mu nic nestalo. Byla jsem pořád ve střehu, pořád jsem ho pozorovala, jak spinkal, ze strachu z náhlého úmrtí novorozence jsem ho při přebalování prohlížela, jestli nemá vyrážku apod. Tak moc jsem chtěla být dobrá maminka.

Ze začátku nás navštěvovalo mnoho lidí což, ale po čase opadlo. Byla jsem někdy moc smutná, přítel byl často v práci a já jsem byla sama ze Samíkem doma, zkrátka mi chyběli ti, co slibovali, že za námi budou chodit vozit kočárek atd. Jenže, když jsem se podívala na našeho Samíka, uvědomila jsem si, že přece on je to, co mi to vše vynahradí všechny ty diskotéky, akce, slavnosti, přátele, on je moje všechno a pro něj obětuji cokoliv.

Jednou, když bylo léto a přišlo období poutí a Samíkovi bylo kolem 8 měsíců, což už spával celou noc, tak jsme ho na noc dali k přítelovým rodičům. A šii jsme se bavit. To jsem nevěděla, že mi ale náš Samík bude tak moc chybět. Pořád jsem koukala do mobilu na jeho fotku a přemýšlela jsem, jestli už spinká, jestli mu chybím. Ráno jsme si pro něj přišli a mohla jsem ho umačkat.

Samíkovi je už 8 měsíců, je to pěkný čiperka, lozí chodí kolem nábytku, ožužlává káble, okusuje rohy, vyháže mi tak 5× denně vše z kuchyňské linky, párkrát jsem ho našla, jak olizuje záchodové prkýnko, nebo odpadkový koš, jsem opět vyčerpaná, tak jak na začátku, ale vím, že bych na tom nic změnit nechtěla, protože v něm vidím už teď kousek sebe (hlavně při vztekání ) :-D. Těším se na naše první Vánoce. A potom na jeho první narozeniny, chci, ať jsme šťastná rodina a věřím, že to tak bude.

Hodnotilo 11 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Hanule81
Kecalka 260 příspěvků 28.11.12 12:02

Krásný :kytka:

 
AnitAma
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 30.11.12 00:40

Moc pěkný deníček!! :D :kytka:

 
jajinka23
Kecalka 103 příspěvků 30.11.12 09:26

Nevím jak se opravujou chybičky :nevim:, ale v předposledním odstavečku ma být 5 měsíc :-)

 
žanule
Kecalka 130 příspěvků 30.11.12 09:33
:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec:
 
Pejtsna
Zasloužilá kecalka 825 příspěvků 30.11.12 11:58

Paráda..taky se moc těšim na ten náš poklad..při čtení tvého deníčku mi došlo jak moc!! Díky! :kytka: :kytka: Přeju hodně štěstíčka :palec:

 
CarollinkaElla
Kecalka 199 příspěvků 30.11.12 12:28

Jako bych četla o sobě…akorát, že mám holčičku, stejně starou :) Taky se moc těším na první Vánoce a za chvíli narozeniny…krásně napsaný ;) Takže hodně štěstíčka a hlavně na ty štastné rodiny… :kytka: :hug:

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 30.11.12 16:40

Pěkný deníček :kytka:

 
smuclik
Stálice 53 příspěvků 30.11.12 18:06

Moc krásně napsané a hlavně je z Tvého psaní cítit upřímnost a velká pohoda. Taky jsme v očekávání a tohle mi připomnělo ještě víc, jak mooooc se těším ;) Přeji hodně štěstí :srdce:

 
niikkii
Povídálka 42 příspěvků 30.11.12 21:40

Krasa.Jako bys mi psala z duse :srdce:

 
Luc.D  30.11.12 23:45

Krásný deníček :potlesk:
Jeden dotaz: kde se dá pořídit taková parádní čepička pro malého? :palec:

 
jajinka23
Kecalka 103 příspěvků 01.12.12 10:23

Týjo myslím že ji háčkovala nějaka paní co měla stranku na facebooku 8)

 
Leknínek
Kecalka 433 příspěvků 01.12.12 15:00

:potlesk: :potlesk: :potlesk:
Krasne napsano! :)

 
DenisaW
Kecalka 158 příspěvků 10.09.13 23:08

Pěkné :D

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Volný den podle Samuela

Porod našeho Sama


Reklama