KŘESŤANSKÉ JESLIČKY - Deníček nedeníček

Rodičovství

Ahojte všechny,   moc se omlouvám, že slibovaného deníčku jste se v termínu nedočkaly a nebude ani teď, tak aspoň napíšu pár řádků proč, a můžeme zase psát chvilku pod ně ;) Dobrá (co dobrá skvělá :) zpráva na začátek: čekáme miminko.

Človíček má necelých šest týdnů, dvanáct milimetrů a když jsem na UTZ zatajila dech a dr. odborně zašťourala sondou, bylo vidět bijící srdíčko.
Samozřejmě si z nás miminko zase udělalo legraci, podobně jako Dalísek, podle poslední menstruace mělo být o čtyři týdny starší. Ale co, hlavně že je ;-)

Špatná zpráva - stejně jako u Dalíska nechce moje hormonálně popletené tělo pochopit, že tam to miminko opravdu patří, takže chodím na udržovací injekce a budu až do 13.tt (to už tady taky bylo s Dalískem, takže teď dává dr. miminku mnohem větší šanci než tehdy poprvé, s tím, že to asi tak u mě funguje).
Horší je, že mám pořád nějaké podivné křeče v podbřišku, nafasovala jsem magnézium a pokyn nic nezvedat, polehávat a šetřit se - naneštěstí nemám tak ochotnou rodinu jako Demi a Dalek je prostě ještěrka, tak to s tím šetřením moc nejde.
S Dalkem toho moc nenapíšu (dosáhne na reset ;-) a když usne, okamžitě lehám a odpočívám, takže byste se dlouhého a rozumného deníčku ode mě nedočkaly.

Takže tak u nás, doufám, že se máte všecky dobře a těším se na vás. Eva

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
stazka
Kelišová 5511 příspěvků 21.01.07 20:54

Evi,  

tak tenhle denicek jeopravdu suprovy, i kdyz ho nazyvas nedenickem!! Obrovitanska gratulace!!!! To se nam jeslicky hezky mnozi :-))
My se dneska vecer vazili, mame 4,80kg, takze 25.den po porodu mame presne o kilo vic. Doufam, ze uz trosku v pribirani zarazi, protoze se uz ted docela pronese (natozpak Dalek…). Mame zadek jako pavian, mama koupila v akci vlhcene ubrousky Huggies a vubec nam nesedly, tak ted lecime cernym cajemna radu me matky, sem zvedava, jak to pomuze… :-((
Slysim knourani z loznice, takze papapa  

St a Kubajz

 
Noggie
Ukecaná baba ;) 1660 příspěvků 21.01.07 21:00

Maxiku drž se! Kunigunda bude určitě stejně vytrvalá jako Dalísek a všechno dobře dopadne. :-)
Zdraví tě Noggie a malá Eva

 
Zazu
Kecalka 214 příspěvků 21.01.07 21:09

Ahoj Jesličkandy,
Maxiku,to je skvělé.Další jesličkové mimi na obzoru.Jsi dobrá,že jsi napsala deníček.Ten starý už byl hodně těžko hledatelný.Tak ať se tobě i mimískovi daří požehnaně.
Teď krátká zpráva o Karolince:Má se dobře.Ve čtvrtek byla na UZ a všechno je v pořádku.Díky Bohu.
Přeji vám všem krásný a požehnaný týden.Hlavně  marodům a marůdkům brzské uzdravení.
 Zazu

 
Gerberka
Závislačka 3064 příspěvků 22.01.07 08:56

Ahoj holky,
Maxíku - Evi: takže se přidáváš k nám - nastávajícím maminkám sourozenců? :-))) To je príma, moc gratuluju! Takže nejdřív já, pak Demi, pak Karolínka a teďka ty - to už jsme čtyři!!
Já jsem všechny novinky o mě psala do toho minulého deníčku. Jsem teďka tak v 15. týdnu, termín vychází na polovinu července, daří se mi díkybohu dobře, chodím do práce a začínám se cítit úplně „normálně“ - jako kdybych ani nebyla v tom :-)). V práci to ještě vůbec nikdo neví a nic na mě není vidět. Chci ještě s tím oznamováním vedoucímu počkat až po tripple-testech, uvidíme. Upřímně řečeno - já mám z těch testů šííílený strach, četla jsem, že vycházejí často falešně pozitivní a pak se musí jít na amnio, tak mám opravdu obavy. Se synem v roce 1999 jsem vůbec nic takového nevěděla. Tak budu ráda, až to budu mít za sebou, na krev a do poradny jdu 5.2.
No, a už se nám blíží první vysvědčení u synka :-)))). Paní učitelka se už uklidnila, žádné stížnosti nejsou.
Stazi: posílám pohlazení Kubíčkovi, ať jste zdraví!!
Tak pápá, Gerberka

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 22.01.07 11:37

Ahoj všem!   Maxiku: obrovskáááá gratulace! To je při pondělku úplně úžasná zpráva! Neboj se, Bůh dá, že bude všechno v pořádku s Tebou i s miminkem. Je mi líto, že ti tvá rodina nijak nepomůže, ani to nechápu. Doufám, že se ty počáteční obtíže upraví co nejdřív. S Dalíkem to máš fakt o moc těžší než já s Honzíkem, protože mám naštěstí ochotné babičky a manžela. Ale tvůj muž je určitě taky uznalý a pomůže, když to jde, ne? Ale jinak je mi jasné, že když je v práci, tak jsi sama na všechno. Drž se, holka, moc na tebe myslím. S Honzíkem posíláme pohlazení bříšku a malinkému hráškovi :-)   Gerberko: určitě víš, že na amniocentézu tě nikdo nutit nemůže, takže se na ni jít NEMUSÍ. Testy vycházející s nálezem jsou nejčastěji planý poplach. Copak máš důvod mít nějaký zbytečný strach? Nechceš to raději svěřit Bohu? Zbytečně stresuješ sebe i toho maličkého.  

Jinak já jsem byla v sobotu na pravidelné kontrole, miminko na utz viděl i manžel, z čehož jsem měla velikou radost. Půl dne pak nemluvil o ničem jiném, než jak tomu malinkému hezky tlouklo srdíčko, jak se hýbal a jaká je dnes technika na úrovni, když umožní vidět něco tak maličkého uvnitř těla i se zvukem :-)).
Jsem ve 13tt, nevolnosti trvají stále (i dr. se divil), bříško mám docela pěkné, vlastně už od začátku nosím těhotenské věci :-). Další kontrola až 10.2. a pak taky krevní odběr na tripple testy. Včera jsem o tom mluvila s manželem, shodli jsme se na tom, že kdyby se, nedej Bože, objevila nějaká chybka, tak na žádnou amnio nepůjdu, necháme všemu volný průchod. Ale věřím, že všechno bude v naprostém pořádku, jako u Honzíka. Je to v Božích rukách.
Jinak posílám jednu svou fotečku do galérky!   Stázko: no vy ale krásně rostete! Nebude nějaká fotka, třeba i s tatínkem? A vůbec - stihl to nakonec k porodu? Nějak mi to totiž ušlo.  

Tak zatím všem papa!
Demi.

 
Gerberka
Závislačka 3064 příspěvků 22.01.07 13:07

Ahoj DEMI: děkuju za řádky pro mě. Víš, ani nevím, jak to nejlíp napsat, ale já mám teď hrozný strach, jestli je mimi v pořádku. U syna jsem tak vůbec neuvažovala ani náhodou (a taky jsem měla daleko méně informací než teď). Vím, že na vyšetření amnio nikdo nenutí, je to všechno dobrovolné, ale když o tom tak uvažuju, asi bych ji v případě doporučení opravdu podstoupila. Myslím, že to není ani o stresu, jako o větší zkušenosti a obavách (moje doktorka mi to taky potvrdila). A taky pořád nemůžu uvěřit tomu ohromnému štěstí, že po 6 letech se mi podařilo otěhotnět hnedka první měsíc, kdy jsem vůbec nesledovala, jak moje tělo funguje a podobně - prostě jsme to jenom párkrát zkusili :-)) a pořád jsem manželovi tvrdila, že to určitě bude trvat minimálně půl roku, než se zadaří :-)) Už to považuju za nevysvětlitelné štěstí, ale samozřejmě - pokud Bůh dopustil, abych takhle otěhotněla - tak určitě ví, jaké má se mnou plány dál - tomu jistojistě věřím také :-)). Teď je těch testů nějak moc :-( - například ten NT-screening hnedka v I. trimestru - to jsem se dozvěděla úplně náhodou, ale na ten jsem nešla, ani mi ho doktorka nijak nedoporučila, prý k tomu není důvod. Ty o tom něco víš?
Tak ty už nosíš těhuvěci? Jé, to je srandovní :-)) To já se zatím stále „držím“ těch normálních a váhu mám pořád stejnou. Navíc nechci, aby to ještě na mě hlavně vysledovali v práci, ještě si to nechám jako překvapení a tajemství.....však co, okolí nemusí všechno vědět.
Tak zatím se měj a drž se!! Ať tě nevolnosti brzo přejdou - četla jsem to i v minulém deníčku, ale asi je to také možná tím, že jsi brala ten Utrogestan.
Jsem moc ráda, že taky KAROLÍNKA je v pořádku. Škoda, že už se neobjevila, zajímalo by mě, kdy má asi termín.
Pápá, Gerberka

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 22.01.07 13:32

Ahoj holky tak já jen v běhu hlavně gratulujem Maxíku k těhulkovství je to moc krásné.Moc Vám to holky přeju a tě plno Božích dětí.
Gerberko ty testy jsou bludy.Já na nich byla se Zuzi a vyšly nám pozitivní na Downa přišel nám dopis hroznej děsivej že budeme mít postiženné dítě bylo to týden před vánocema.Složila jsem se z toho v práci.Ještě před svátky jsme šli do genetické poradny.Tam byli moc fajn.Vše vysvětlili,že je to málo pravděpodobné,ale že bych měla jít na amnio.My se rozhodli ne .Dítě by jsme si stejně nechali, svěřili jsme to do rukou Božích a modlili se.Ten stres a obavy byly hrozné.Pokud bych ještě někdy byla těhotná už bych víckrát na triptest nešla.Ani za nic stresovat se a stejně je to nespolehlivá metoda v jiných státech od ní už dávno upustili.Zažila jsem ten stres a zkažené vánoce.Moc mě to sebralo.Hlavně ten přístup.Neboj se a dej to do rukou Božích.Moje gynekoložka to nechápala že odmítám amnio, ale je tam riziko potratu a zbytečně ohrozit život miminka kvůli tomu jestli vědět nebo né když si chci miminko dar Boží nechat.Je jedno každé miminko má nárok na život.At je zdravé nebo nemocné má právo na lásku rodičů.Neboj se
Bůh se postará. A co Jindříšek ja u Vás ve škole?  

Jinak u nás je pořád marodno,dneska jsem byla s holkama na kontrole a Anetka má náběh na zápal plic první atb nezabrala,dostali jsme nové léky.Terezka se taky rozjela s bronchitidou a má taky atb.Tak doufám že jim to už zabere .
Zuzi jediná zatím zdravá,jen ty noční pláče jsou hrozné vstává kolem jedenácti a křičí a křičí co půl hodiny kojím.Nevím co jí je,ale nekucká ani rýmu nemá tak uvidíme.Přes den je vpohodě veselá jen ty noci jsem už dost unavená.
Tatínek nám zítra jde vyřizovat ten přestup z práce tak doufám že to vyjde i když bych ho ted ještě potřebovala doma s dětma,dává mi to zabrat holky jsou už třetí týden doma a je snimi  k nevydržení.Om­louvám se za chyby píšu honem.Musím už běžet.
Stazi malej je chlapík kilo za měsíc bude z něj kluk jako buk.
Karolinko doufám že se brzo ozveš.
Zazu co nového u Vás?
Všem krásný týden přeje Barča a holky.

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 22.01.07 13:54

Ahoj Gerberko,  

já bych řekla, že tvé šííílené obavy z tripple testů jsou taky dány už přece jen (teď si to ale neber osobně) i o trošku vyšším věkem. Je fakt, že mladé dívky, nastávající maminky, moc neřeší nějaká rizika, možná se jim lehčeji věří, že bude všechno v pořádku. My si víc dokážeme připustit i tu horší variantu a víc se bojíme. Ne o sebe, ale o to maličké, že?
K těm tripple testům velice jasně píše pode mnou Barča, nemám už k tomu co dodat.
O NT screeningu slyším poprvé, já jsem doteďka na ničem takovém nebyla, ani mi o tom dr. nic neřekl. Asi taky neměl žádný důvod, tak se tím nezatěžuju. Věřím ale, že jak je pečlivý a zkušený, určitě by mi něco takového navrhnul, pokud by to bylo vhodné.  

Jinak Utrogestan už neberu 10 dní, ale na mé nevolnosti a chuťový galimatyáš to žádný vliv nemá. Tyhle problémy jsou zapříčiněny výší hcg - četla jsem, že je to pro tělo matky jakýsi druh odpadní látky, a každá je na to jinak citlivá. Podle dr. mám být ráda, že mi tím tělo vlastně hlásí, že je vše v pořádku, ale už je to opravdu dlouhé a únavné, často nejsem schopná uvařit normální jídlo, někdy na jídlo ani nemohu pomyslet. Doteď jsem přibrala jen 1,5 kg, což se mi nezdá tak moc a asi je to jen zaoblující se bříško (na poslední kontrole mi dr. dokonce měřil výšku fundu, byla 8 cm). Zvláštní, že u Honzíka jsem první 4 měsíce jen hubla :-), a to jsem zdaleka neměla žaludek tak na vodě, neměla jsem závratě, a už vůbec ne 7 týdnů v kuse.  

Tak se opatruj a hlavně klid, maminko!
Zdraví Demi.

 
Gerberka
Závislačka 3064 příspěvků 22.01.07 13:56

Ahoj LAMVÍNKU:děkuju za napsání tvé zkušenosti. Musela sis prožít své.....ach jo. Vím, že u amnia je riziko potratu a jedna naše známá po amniu v 6. měsíci potratila. Potom - ve svých 40 letech - amnio razantně odmítla a narodil se kluk jako buk :-)). Ani sama nevím, proč o tom všem teďka tak uvažuju, asi to jsou hormony…:-))), fakt nevím. U syna to bylo trochu jiné. Za prvé - hrozně moc jsem se pídila na každém utz po pohlaví (to jsem byla blázen! - vždyť je to úplně jedno), teďka - co se týká pohlaví - tak to zcela přenechávám na Jeho vůli a vůbec mě to ani v nejmenším nezajímá. A za druhé - tenkrát jsem vůbec nepřemýšlela o nějakých testech nebo netestech a podobně a teďka jo. No jo, člověk se halt mění - koneckonců už je to taky 6 let a je mi 33. Ty bys ještě chtěla jedno mimi? :-))) Pokud jo - pojď honem za náma!!! :-)))))
Tak holky jsou nemocné? Nevím, jestli jsi četla v minulém deníčku - syn byl na začátku ledna 2 týdny doma, taky jsme byli na rentgenu plic, jestli tam nemá náhodou zápal a dvoje antibiotika měl taky. Teďka toho řádí nějak moc, je to divná zima - bez sněhu a bez mrazíku - to by ty viry a bakterie určitě vypálilo. 
Synek ve škole - celkem dobrý, minulý týden byly třídní schůzky, obešlo se to bez „kázeňských pohovorů“ s učitelkou. Příští týden nás čeká první vysvědčení :-))).
Pápá, Gerberka - a zdravíčko holkám a všem marodům!!

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 22.01.07 14:03

Ahoj Barčo,  

jejda, to si teda opravdu užíváš s nemocnýma dětma. Ten náběh na zápal plic u Anetky vypadá docela hrozivě, ale věřím, že s pomocí Boží ji to mine a že se uzdraví obě holky.
Honzík v noci taky pláče, ale ne denně a ne tak často. Chápu, že jsi unavená. U Zuzanky to vypadá na nějaké noční můry.
Náš malý vlastně pláče, když tatínek před 6 odchází do práce. Postaví se v postýlce, dívá se za ním a usedavě pláče. Vždycky ho konejším, jak to jde, ale nemohu jej vytáhnout z postýlky, je už dost těžký. Alespoň jej hladím a zpívám ukolébavku. Prozatím to vždycky zabralo.  

Tak držím palečky, aby se holky brzy uzdravily a ty ses vyspala i se Zuzankou.
Pa, Demi.

 
Gerberka
Závislačka 3064 příspěvků 22.01.07 14:07

Ahoj DEMI:
já se omlouvám, že píšu další příspěvek, ale jsem ráda za to, že si můžu s vámi chvilku popovídat :-). Nene, vůbec nic jsem si nevzala osobně - neboj. Jasně, je mi 33 (tobě taky, že jo?). O NT-screeningu v I. trimestru jsem se dočetla na úplně jiném serveru (že já - blbec - taky všechno čtu :-((. Dělá se to tak okolo 12. týdne, pojišťovna to nehradí, stojí to okolo 1 500 Kč, ale nevím, kde konkrétně se to třeba v Brně dělá. Moje gynekoložka se o tom vůbec nezmínila, já jsem se jí na to zeptala sama. Jsou to testy na vývojové vady a jsou prý milionkrát přesnější než jiné testy. Fak nevím.
Ale víš, co je trochu paradox? To, že jsem se setkala s tím, že právě ty o hodně mladší holky než jsme my, se hrozně stresují, bojí se, pořád probírají nějaké testy a tvrdí, jaký je to risk na to nejít, chtějí všechno vědět dopředu samozřejmě vč. pohlaví, objed­návají se na 3D nebo 4D ultrazvuky, na genetické ultrazvuky apodobně - i když k tomu vůbec nemají důvod a mimi je úplně v pořádku!!! To k mému klidu úplně stačí, když se na utz dívá doktorka a sdělí mi, že to vypadá všechno dobře a tluče srdíčko - na poslední kontrole jsem to ani nechtěla vidět. Důležité, že to podstatné viděla doktorka.
To je zajímavé, že já nepřibrala ani deko a to jsem o trochu dál než ty! Ať tě ty nevolnosti brzo přejdou!
To já opravdu spíše věci přenechávám Jeho vedení, ale jsem asi ovlivněná tímhle. Asi si zakážu všechny „nebezpečné“ věci na serverech :-))))
Tak ahojky, Gerberka.

 
Uživatel je onlinemaxik
Kelišová 5743 příspěvků 1 inzerát 22.01.07 19:01

Ahojte,
Dalísek odpadl vyčerpáním, je teď zcela luxusní s těmi zuby, celé dny fňuká, kaká tak 6-6× denně, zadeček jak pavián…    Stázko - Kubík pěkně přibírá, ale neboj, to se zbrzdí ;-) Kdyby nezabral černý čaj, zkus odvar z řepíku, teď ho používám na Dalka permanentně, on ty kupné ubrousky nějak nesnáší, mám na něj nastříhané čtverce ze staré flanelové cíchy. A co ty, všecko zahojené?   Barčo - to je síla s těmi nemocemi u vás, snad se z toho holčičky brzy vyhrabou. Doufám, že to manželovi v práci vyjde a na tom novém místě to bude lépe fyzicky zvládat; myslím, že jsi i říkala, že tam jsou lepší směny, to by se teď hodilo, aby byl víc doma, co?   Gerberko - čím víc člověk ví, tím víc se bojí, co? Ty triple testy jsou vážně nepřesné, někde jsem četla, že i kvalita personálu v laboratoři se na tom podepíše, a hraniční hodnoty jsou nastavené kolem třicítky hodně natěsno. Taky z toho mám trochu obavu, resp. spíš z toho, že vím, že bych na amnio nešla, tak jak to budu vykládat gynekoložce (minule měla takový projev o nezodpovědných ženských, co odmítají triple testy, atd., …) Kamarádka teď už 4 měsíce leží, protože jí taky vyšlo riziko Downa, byla na amniu, něco se nepovedlo, strávila měsíc v nemocnici a teď leží doma, aby mimi vůbec donosila; starší chlapeček ještě nemá dva roky. Jak říkala, že byla na pokoji s paní, která, taky po amnio, potratila, a pak jí přišly výsledky negativní, hu, to musí být opravdu hrůza. Stejně bych na potrat nešla.
Já jsem si takhle „pokazila“ první těhotenství - strachem, že se mimi neudrží, že to nějak nevyjde, nějak se ve mně zabydlel  a držel se mě ještě v porodnici; teď to spíš celé víc vkládám Bohu do rukou a věřím že se postará - o můj strach i o miminko ;-)
Jo, to je tatáž paní učitelka, co ze začátku „viděla autisticky“?   Demi - že je to krásný pocit, vidět srdíčko?
U nás je to složité; babičky to jaksi nepochopily, že je problém; ale u nás to obecně hapruje, vycházíme s nimi dobře, ale nějaká výpomoc moc nehrozí; minulý týden jsem vlekla s sebou  Dalka na kontrolu na plicní, teď zas k zubaři, neříkám, kdybych chtěla někde trajdat po zábavách, … no, co nadělám. Je to od začátku takové trochu bolavé místečko. Manžel se snaží, ale taky si kolikrát něco domluví, když není v práci a není tu ani na koupání a takové tahací akce. Doufám, že Pán miminko podrží, jinak to moc nejde.
Co Honzík, řekli jste mu, že bude miminko? Reagoval na to nějak?   Zazu - díky za zpravodajství, doufám, že se i ty s rodinou máte dobře. Co ta manželova noha? Doléčeno?  

Mějte se tu hezky, jdu se rozplácnout. E.  

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 23.01.07 01:00

Maxiku,
moc, moc blahopřejeme a myslíme na vás, a´t jste ty i mimi v pořádku:)

Kdo se hlásí další??? :)))

Demi, mně bylo v těhu špatně docela dost se vším všudy, přes den i v noci:( a asi do 15 týdne,tak snad už tě to brzy přejde.

My jsme byly v pátek ma 18měs. prohlídce s očkováním, no, v noci už měla Barunka 39 horečku, (přišla za námi do postele -sundali jsme jí na Silvestra mříže, tak z ní má palandu) byla špatná celou sobotu, tak jsme ani do shromáždění nešly, jen taťka na kázání. V neděli už měla jen lehce nad 37, a večer už řádila zase jak drak:)

Ale ta´tka nám postupně přestal slyšet na obě uši,(už má problémy asi3 měsíce, napřed nic neřekl, až před svátkama:(, no, vzhledem k tomu, že je profesionální řidič, tak je to blbý, když řídí a nic neslyší. tak te´d doma na něj „řvu“, ale to mě nebaví,tak máme tichou domácnost:))No, zítra jsem ho objednala na ušní, tak snad pomůže pročištění, a nebude to nic horšího.

Holky, jdu spát, zítra ještě než pojedem, mám práci -roznáším te´d letáky 2× týdně, tak využiju toho, že ráno ta´tka pohlídá a já se nebudu muset táhnout i s kočárem s malou.

Požehnaný týden

Janka s Barunkou

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 23.01.07 14:56

Ahoj holky tak u nás už začíná marodit i Zuzanka nějak se to dalo čekat protože kolem holek pořád chodí a mazlí se s nimi.Tak uvisdíme jak bude dál zatím jsem s ní nikde nebyla uvidíme zítra mam jít do práce tak uvidím jak bude vypadat malá.Holky jsou už dost protivné z toho klidového režimu Anetka vymýšlí takové skopičiny že jsem jí už dneska musela naplácat.Tatínek se vrátli domů s nepořízenou ten co měl jít místo něj si vzal nemocenskou a jsme namydlení.Tak doufám že to nedělá naschvál.Dneska se musí vrátit do starého provozu a od zítřka by chtěl jít na dovolenou jestli mu ji dají.Doktor ho pustil do práce pod podmínkou že se tam nevrátí a všechno je jinak.Mám o něj velký strach aby se mu to koleno zase nezhoršilo dr. říkal že stačí větší zátěž a jsme tzam kde jsme byli.No je to v rukou Božích.Ještě musím napsat byla jsem dneska ve škole pro úkoly a paní učitelka mi ukázala vysvědčení Terezky je moc hodná bude mít dvě dvojky z češtiny a matematiky.Hodně ji dělala úlevy.To bude mít Terezka radost.  

Gerberko my bychom miminko moc chtěli,ale ne ted hned tří děti mi dávájí dost zabrat a s těmi problémy s učením s Terezkou by to bylo složité.A letos mi bude nastupovat Anetka do školy se stejnou diagnozou tak nevím.Ale ten hlavní problém je v babičce řekla že pokud budeme mít další dítě tak nás vystěhuje.Že na dnešní dobu už jsou tři děti moc já ten názor nesdílím, ale na ulici jít s nimi nemůžem.Už dost stresu mi dělala s těhotenstvím s Zuzankou byla jsem z toho moc špatná, málem jsem o ni přišla.Těma nervama.  

Janko s Barunkou to je fajn že jste se taky ozvaly.
Takže všem maminkám,těhul­kám  a dětátkum hezký den já jdu za marodíkama
Barča a marodítka

 
Gerberka
Závislačka 3064 příspěvků 24.01.07 07:56

Ahoj holky,
LAMVÍNKU: díky za objasnění tvojí situace okolo dětí. Tak vy bydlíte u babičky? Možná, že za pár let bude situace jiná a ještě jedno mimi mít budeš - čtvrté a třebas kloučka - to by byla paráda, že? Moc bych ti to ze srdce přála, seš správná mamka :-)). Manžela je mi líto - je to halt smůla.....musí se to asi nějak vydržet a hlavně, aby se mu nezhoršilo koleno. Můžu se ještě zeptat, kolik ti je let? Příští týden už je vysvědčení - u nás bude poprvé, tak uvidíme.
HOLKY,
ještě jsem se vás chtěla zeptat: vy tady na e-miminu máte nějaké album s vašimi fotkami? Já vůbec nevím, kde bych to tady mohla najít, kde to mám hledat. Já sice digitální foťák nemám, ale několik fotek mám naskenovaných a vložených v počítači, a mohla bych je taky vložit, abych odhalila svou pravou tvář :-))). Když tak mi poraďte, jak to mám udělat - děkuju moc :-)).
Přeju hezký zasněžený den všem jesličkandám a našim malým i velkým jesličkátům
Gerberka

 
Uživatel je onlinemaxik
Kelišová 5743 příspěvků 1 inzerát 24.01.07 18:43

Gerberko - nahře vlevo v hlavním menu je Fotogalerie, pak na Deníčky, pak jesličky. Když chceš vložit fotku, tak ve Fotogalerii nahoře je Upload obrázku a tam vložíš obrázek z tvého PC (max cca MB).  

E.

 
Gerberka
Závislačka 3064 příspěvků 25.01.07 09:04

Ahoj holky,
tak už jsem konečně našla naši fotogalerii a viděla všechny fotky. Jsou krásné - holky, to jsme všechny tak šikovný a dětičky - tak krásné a šikovné!! A ty tři princezny od Lamvínka - to jsem koukala, prostě všechno moc hezké.
HOLKY:
ale mám menší problém. Jakožto jsem naprostý technický antitalent, tak mně nejdou ty moje fotky vložit :-((, ach jo. Problém je asi v tom, že jsou moc veliké a potřebovaly by nějak „ořezat“, což teda neumím ani náhodou. Chtěla bych vás moc poprosit - mohla bych ty moje fotky poslat mailem některé z vás s prosbou, abyste je vložily - vy jste určitě v tomhle zručnější. Říkám - já to vkládání prostě neumím. Děkuji.  

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 25.01.07 13:45

Ahoj všem.  

Chtěla jsem napsat už včera, ale žaludek měl opět jiný názor, navíc jsem jakž takž musela zvládnout žehlení. Jak já se těším, až se mi ty stavy stabilizují a upraví se i chuť k jídlu. Takhle sním třeba kus vánočky, pak dostanu šílenou chuť na okurky a pak zase na ovocný džus… Když to sním, je mi zle, když to nesním, je mi taky zle. No nic.   Gerberko: hele, zkus mi ty fotky poslat na denmi@seznam.cz, jo? Nic neslibuju, ale možná to nějak zvládneme s manželem, on je na tyhle věci šikovný. Pokud to ale nepůjde, tak nevím.   Janko: co manžel, už se mu sluch upravil? A jinak ještě kojíš? A hele - prý, „kdo bude další těhulka“, chachá, nejsi náhodou na řadě?   Maxiku: to je krááásná fotka v galerii, řekla bych, že jedna z nejhezčích. Vypadáš jako efektní reklama na těhotenský test :-)). A jakpak to snášíš (fyzicky)? A co s Dalíkem, jak to zvládáš?
No já jsem sice Honzíkovi řekla, že budeme mít miminko, on je totiž vždycky bez sebe, když vidí miminko v televizi nebo na fotce. Ovšem má informace mu byla celkem buřt, šel se mazlit s plyšovou želvičkou…   Lamvinku: tak co malí marodi, už mají nejhorší za sebou? Zavolala bych Ti, ale nevěděla jsem, jestli vás nebudu v maro­dění rušit.

Tak papa, všechny se opatrujte!
Demi.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 25.01.07 14:31

Ahoj holky tak druhý pokus doufám vyjde psala jsem měla jsem už kus napsaný a vypli nám proud ach jo.
Tak my jsme dneska byli na kontrole u dr. holkám je už líp,do neděle máme dobrat atb.A mám zvážit jestli pošlu holky do školy a školky.No vzhledem k tomu že už jsou tři týdny doma tak bych je tam šupla hned,jen mám strach že znovu omarodí.Tak ještě uvidím co udělám.Zuzi má zatím jen nachlazení dostala kapky tak doufám že je odolnější než ty větší.
No s manželem se těšíme na sobotu chceme se vydat na ples,jen mám strach co Zuzi to její vstávání v jedenáct mě děsí,abych si to v těch jedenáct nemusela štrachat zpátky domů.Snažím se jí domlouvat,ale nic moc zase vstávala o půl dvanácté.Tak jsem zvědava.  

Demi přeju ti at ti ty nevolnosti už brzy ustanou, pohlad za nás zlatíčko Honzíčka.Klidně jsi se mohla ozvat.  

Maxíku tak co Dalísek  dává ti chvilku klidu?  

Ještě jedna novinka ve středu mi v práci oznámili že se bude vracet na výpomoc ještě jedna sestřička která je taky na mateřské.A já se mám vrátit dolů do své revmatologické ambulance na výpomoc.Moc mě to mrzí, tam jsem si zvykla a byli jsme tam sehraní.A ta sestra co je dole místo mě s tou si moc nerozumím,začala si tam s jewdním doktorem je vdaná a má dvě děti.Je mi z toho na nic hodně se to tam změnilo.Tak uvidím jestli to tam neskončím úplně.Je mi to moc líto.A chtěli by abych chodila středa čtvrtek dopoledne.Což se mi zdá dost chtěla bych si Zuzanku užít a být s ní doma.Už tak dělám i práci doma.Babička sice říká že jí bude hlídat.No uvidím ještě podle toho jak dopadne manžel s tou prací.Jestli mu vyjde ten přestup.Dneska už nastoupil na dovolenou protože ho chtěli poslat zase na těžkou práci, doktor mu to zakázal má omezení,ale jim je to jedno.Aspon že mu dali to volno.No tak jsem se vypovídala.  

Gerberko to je moc fajn že se paní učitelka změnila a je k Jindříškovi hodná.Já uvidím jak to bude s naší Anetkou ted jak ji mám doma je hrozná nechce vůbec poslouchat akdyž se na ni zlobím tak prosí že bude hodná a za chvíli to dělá znovu.Už si s ní nevím rady.Co teprve jak nastoupí do školy.  

Janko dej vědět jak dopadl manžel.A je fakt že s těhulkovstvím jsi na řadě.Co ty na to?  

Všem hezká den přeje Barča a holky.Užívejte sněhu.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 25.01.07 16:48

Maxíku koukám že ty pomalu emigruješ na baby-cafe dnes jsem tam koukla a všude Maxík.
 Barča

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 26.01.07 09:42

ahoj holky:)

tak se hláším, neb o víkendu nejspíš nebude na PC čas, kdyý nám taťka přijede domů:)
Demi, doufám že tě ty nevolnosti brzo přejdou, vím, že to není nic příjemného:(, já sama doufám, že mé případné 2. těhu bude v tomhle lepší, nebo fakt nevím, jak bych to zvládala ještě s batoletem:(

Jinak,no, kojím ještě pořád, ale větš. už jen ráno a večer.

Ad -kdo je na řadě? Nooo, snaha by byla, ale když mám chlapa doma cca 4× do měsíce?!?:))))

S manželem jsme byli v úterý v nemocnici na ORL, on ani neslyšel, kdy ho volají do ordinace:), tak mu to pročistili, když vyšel z ordinace a já se o ptala, jestli slyší, tak první slova byla: Proč na mně tak křičíš?:)))Trvalo mi asi půl dne, než jsem trochu ubrala na hlase:)

Lamvinku, ty jsi zdrav. sestřička? No, máš to složité s tou prací, jinak pokud máš dobré místo, tak bych ten odchod zvážila, nevím, ta sestra je celkově nepříjemná, nebo ti jen vadí kvůli tomu poměru s doktorem? Jen se ptám, zajímá mne to, jestli by ti to vadilo, tak nemusíš odpovídat:)

Já bych byla ráda, kdybych měla práci, kam bych se mohla vrátit, ale měla jsem v poradně smlouvu na dobu určitou:(.
No, te´d trošku vytížená jsem (na párhod. týdně), protože roznáším letáky u nás, sice to není moc placené, ale 1500 na ulici nenajdu:)Navíc se pořádně provětrám i dítě.
Tak já ještě nakouknu do galerky, co nového, mám půjčenej scaner, tak se pokusím přihodit nějaké aktuální foto:)

Jinak všem krásný a požehnaný víkend

Janka s Barunkou

 
Uživatel je onlinemaxik
Kelišová 5743 příspěvků 1 inzerát 26.01.07 13:21

Ahojte,
dařit se celkem daří, díky za optání, miminko se drží, samozřejmě nevolnosti jsou. Tady to vypadá hrozně, protože když je mi zle, tak Dalek buď stojí za mnou a dělá takové ty blicí zvuky (umí dokonale), nebo krámuje po bytě, takže třeba včera 2× vyházená knihovna, všecky šuplíky u stolu, vytahané spotřebiče ze zástrček, všecky hračky vyházené,všecky boty z botníku po celém bytě … Manžel došel pozdě, boty od sněhu, a malý hned jednu lapil a letěl s ní do pokoje na krémový koberec… tak mám slíbené, že sepostará, aby se na boty Dalek nedostal.
Nějak na něj neplatí žádné napomínání ani plesknutí po ruce nebo zadečku… nevím; pokaždé odvléct ho teď nemůžu.
Lamvínku - nám se na BC přestěhovala celá původní diskuze Podzim 2005 ;-)   Demi - už by ty nevolnosti mohly pomalu povolit, že?

 
Gerberka
Závislačka 3064 příspěvků 29.01.07 12:21

Ahoj holky,
hlásím se, jenom na skok, jsem na pár hodin v práci. Malý ve čtvrtek minulý týden přišel úplně schvácený ze školy, horečka 39 C, bolelo ho v krku. Do rána teplota sice klesla, ale do školy jít nemohl, to bylo jasné. Tak jsme v pátek valili k doktorce, má angínu a já jsem opět doma na OČR :-( - celý tento týden. Ale tento týden pondělí, úterý a středa budu na pár hodin docházet do práce, aby kolega tady nebyl na všechno sám. Takže vás všechny moc zdravím a dávám vám tímto vědět, co se mnou je :-)). Ve čtvrtek mu půjdu do školy pro vysvědčení a v pátek mají 1 den pololetní prázdniny - to už budu doma. Ale holky - v té škole ty nemoci řádí taky!! Já mám pocit, že možná víc než ve školce, protože tady se mísí ti starší s malýma atd. U něho ve třídě bylo z 18 dětí zdravých asi jenom 9!!
DEMI: takže jsi dostala ty fotky? Děkuju za mail. Uvidíš, co se ti podaří vložit - já mám pocit, že budou potřebovat nějak upravit, v čemž já teda absolutně tápu. Co tvoje špatně? Už je to lepší? S Honzíkem ti taky takhle bývalo nebo je to až teďka u druhého těhu?
MAXÍKU, LAMVÍNKU: moc zdravím.
Lamvínku: byli jste v sobotu na tom plese? Bylo to hezké a Zuzi zvládla svoje vstávání v jedenáct?
Ještě jsem se vás chtěla zeptat na váš názor ohledně oznamování těhu v práci (myslím vedoucímu - ostatní to poznají snad sami :-)))). U prvního těhu jsem to říkala snad až v 18. týdnu a bylo to akorát. Příští týden budu v 16. týdnu, bude mi brat krev na ty tripple-testy a zřejmě už bych to tomu vedoucímu měla jít říct. Já fakt nevím. Vidět to na mě ještě není, problémy (díkybohu) nemám. Vycházím z takového laického pohledu, že těch prvních 12 týdnů bych to neřekla ani náhodou (to je opravdu takové všechno nejisté) a kdy teda po uplynutí těch 3 měsíců to říct, to fakt nevím. Někdo mi radí, že jsem to měla říct už dávno, že to není fér. Ale já si myslím, že pokud bude všechno v pohodě, tak že budu odcházet 6 týdnů před porodem a maximálně si předtím ještě vezmu nějakou poměrnou část dovolené a to je na sehnání náhrady za mě dostatek času. Fakt nevím. Nevíte, jestli je to někde stanoveno, kdy se to má říct?
Tak zatím ahoj,
Gerberka

 
Uživatel je onlinemaxik
Kelišová 5743 příspěvků 1 inzerát 29.01.07 13:00

Ahoj Gerberko, s těmi nemocemi to je těžké, ale ve škole to tak je, leden únor chybí i půl třídy. Snad to bude vaše poslední stonání tuto zimu.
Na oznámení v práci není termín ze zákona, záleží na tobě; fér oznámit hodně dopředu je to v případě, že potřebuješ přeřadit na jinou práci nebo děláš na pozici, na kterou bude třeba vypsat výběrové řízení a dá se čekat, že nebude snadné sehnat náhradu. Pokud to u tebe tak není, tak je to na tobě.
Slyšela jsem super doporučení - když je šéf v dobré náladě a nehoní ho žádný termín ani jiný problém.  

Hezký den. E.

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 30.01.07 13:29

Ahoj všem,  

zdravím opět po víkendu. Chtěla jsem napsat už včera, ale byla jsem celá špatná z náhlé smrti Karla Svobody, tak jsem ani moc neměla „povídavou“. Bylo mi z toho moc smutno, vůbec si nedokážu představi, co prožívá jeho manželka - před pár lety jí odešlo dítě, teď manžel a otec malého Kubíka… Že mu ani to malé dítě nestálo za to, aby žil už kvůli němu…
Co mám Honzíka a vím, jaký je jeden každý vznik života zázrak a dar, jak si mámy nemohou přát nic jiného, než aby to malé bylo zdravé, aby mu už v bříšku nic nechybělo, po narození hlídají, aby v noci dýchalo, strachují se, když onemocní…  a na druhé straně jsou lidé, kteří to všechno s vyrovnáním hodí za hlavu… Vím, že člověk v těžké depresi musí být naprosto v jiné situaci, určitě přemýšlí úplně jinak, ale říkám si, že v životě se dá tolik věcí řešit a vyřešit. Jenže když k tomu není chuť a vůle - těžko soudit.
Jistě na to máte každá svůj názor, já jsem holt teď poněkud přecitlivělá, tak takové zprávy moc nezvládám.   Maxiku: moje nevolnosti se zdají být pomalu na ústupu, jen občas během dne přijde nějaký ten nával, ale už je to lepší.
Myslím na tebe, doufám, že i tobě už bude brzy lépe a začneš si užívat své těhulkovství.   Gerberko: tvé fotky jsou v naší galerii. Vypadla mi jen jedna - tvoje afrikány. Do těch, které jsou v galerii si když tak doplň vlastní komentářek - hlavně si tam doplň data (svatby, narozenin).   Lamvinku: co holky, už jsou zase fit? A co Zuzanka, co už umí? Psala mi kamarádka, že její stejně stará holčička jako je Honzík, už plynule mluví ve větách, rozeznává písmena a čísla, tančí, plenky už skoro nepotřebuje… Až jsem si říkala, že mám nějak opožděné dítě :-))  

A co Maky,nemá už náhodou Madlenku na světě? Nevíte někdo něco, vůbec se nehlásí…  

Tak zatím všem požehnaný týden!
Srdečně zdraví Demi + pokládek (14tt)

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 30.01.07 17:08

Ahoj holky tak Demi taky jsem špatná z toho Svobody dost mě to vzalo.Tohle nedokážu pochopit tolik už toho vytrpěli a ted ji tu nechal napospas všemu.Ještě že má Kubíčka.Je mi to moc líto.  

Jinak u nás šly dneska holky po třech týdnech do školy.Šlo se jim těžko dost si odvykly.Byli jsme taky na zápisu s Anetkou šlo jí to moc hezky.Byl se tam podívat i pan starosta.Moc se jí tam líbilo.  

Na plese bylo super s manželem jsme se vyřádili,byla s námi maminka ze školky ta co byla na potratu,dost jsme se skamarádily, škoda že jsme se neznali dřív abych jí to rozmluvila.Ale aspon ona už ví že udělala chybu.Byla s námi i paní učitelka od Anetky.Taková veselá parta.No a naše Zuzanka samozřejmě nezklamala v jedenáct začala zpívat arie do dvou pak babičce usla, my jsme přišli o půl třetí tak jsem ji nakojila a spala dál do půl šesté a to jsme už zpívaly spolu.Byl to záběr , ale na mši jsme neusli.Byli tam i naši kněží jeden bývalý který nám křtil holky a náš nynější.Bylo moc fajn.Pokud Bůh dá šli bychom ještě na jeden v únoru pokud to vyjde, uvidíme.  

Manželovi snad zítra vyjde ta práce a měl by nastoupit k 1. únoru.  

Gerberko s tím hlášením těhu jsem musela spěchat dělala jsem se zářením hlásila jsem to kolem 5. týdne,ale jinak bych asi nespěchala.Pokud bych neměla námahu.
Doufám že se ti Jindříšek brzo uzdraví, posíláme modlitbičku.  

Maxíku,Demi jak to vidíte s naším srazíkem?  

Musím končit děti volají.
Požehnaný týden přeje barča  

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 30.01.07 17:09

Ahoj holky tak Demi taky jsem špatná z toho Svobody dost mě to vzalo.Tohle nedokážu pochopit tolik už toho vytrpěli a ted ji tu nechal napospas všemu.Ještě že má Kubíčka.Je mi to moc líto.  

Jinak u nás šly dneska holky po třech týdnech do školy.Šlo se jim těžko dost si odvykly.Byli jsme taky na zápisu s Anetkou šlo jí to moc hezky.Byl se tam podívat i pan starosta.Moc se jí tam líbilo.  

Na plese bylo super s manželem jsme se vyřádili,byla s námi maminka ze školky ta co byla na potratu,dost jsme se skamarádily, škoda že jsme se neznali dřív abych jí to rozmluvila.Ale aspon ona už ví že udělala chybu.Byla s námi i paní učitelka od Anetky.Taková veselá parta.No a naše Zuzanka samozřejmě nezklamala v jedenáct začala zpívat arie do dvou pak babičce usla, my jsme přišli o půl třetí tak jsem ji nakojila a spala dál do půl šesté a to jsme už zpívaly spolu.Byl to záběr , ale na mši jsme neusli.Byli tam i naši kněží jeden bývalý který nám křtil holky a náš nynější.Bylo moc fajn.Pokud Bůh dá šli bychom ještě na jeden v únoru pokud to vyjde, uvidíme.  

Manželovi snad zítra vyjde ta práce a měl by nastoupit k 1. únoru.  

Gerberko s tím hlášením těhu jsem musela spěchat dělala jsem se zářením hlásila jsem to kolem 5. týdne,ale jinak bych asi nespěchala.Pokud bych neměla námahu.
Doufám že se ti Jindříšek brzo uzdraví, posíláme modlitbičku.  

Maxíku,Demi jak to vidíte s naším srazíkem?  

Musím končit děti volají.
Požehnaný týden přeje barča  

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 30.01.07 18:59

Zdravím všechny!
Moc se omlouvám, že jsem se tak dlouho neozvala. Po pravdě, neměla jsem moc čas a hlavně nějak chyběla nálada na psaní.
Hlavní novina je, že se nám 24.1. (dva dny před termínem, zrovna, když tak moc sněžilo) narodila krásná holčička ALŽBĚTKA (asi se divíte, jak to, že ne Madlenka, ale nějak jsme to s manželem na poslední chvíli přehodnotili :-); musím ale říct, že už se mi povedlo říct Madlenko, místo Bětuško :-) ), 3,20kg, 48cm. Je zdravá a hodňoučká (snad to nezakřiknu), proti Míšovi asi 1000krát víc spí :-). Jsem fakt šťastná a děkuju Bohu za dvě nádherné děti, které mi dal. Samozřejmě ale hormony fungují, takže jsem po příjezdu z porodnice probrečela celý den, dojímala mě malá, Míša…pak jsem zas truchlila, že jsem tlustá, dneska přemýšlím, že mám asi oslabené svaly pánevního dna. Asi mám moc volného času (haha), každopádně šestinedělí je prevít.
Všem těhulkám moc požehnání, aby vám to rychle utíkalo a za chvíli jste měly ty uzlíčky šikovné a zdravé v náručí. Lamvinkovi prosbu za zdraví pro děti (mám pocit, že v každém příspěvku u vás někdo marodí, to je už asi fakt na hlavu, že) a ostatním alespoň moc pozdravů. Asi se sem zas nějakou dobu nedostanu (hlavně tedy psát), takže dopředu omlouvám „áčka“. Zkusím do galerky hodit fotky malé a Míši. Mějte se. Markéta

 
Uživatel je onlinemaxik
Kelišová 5743 příspěvků 1 inzerát 30.01.07 19:09

Maky, gratuluju, to je super novina :-) Ať se Bětušce na světě líbí a tebe ať šestinedělní hormony brzo opustí.
Co Míša, jak si zvykl na sestřičku?
Mimochodem, dáváš mi naději, že druhé dítko by mohlo být spavější a méně uplakané.
Mějte se hezky. E.  

 
Gerberka
Závislačka 3064 příspěvků 31.01.07 12:06

Ahoj holky /> tak jsem zase na chvilku v práci, ve čtvrtek a v pátek už tady nebudu. Zítra jdeme na kontrolu, snad malý půjde už v pondělí zase do školy. A mě čeká v úterý poradna v 16. týdnu :-)), tak snad bude všechno dobré. Kromě toho jsem taky naštvaná, protože jsem opět chytla nachlazení -nosohltanovou rýmu atd., ale už si normálně občas i kápnu do nosa Sanorin, protože s ucpaným nosem :-( spát prostě neumím. Já myslím, že když člověk ty kapky nějak nepřehání, takže to ublížit přece snad nemůže.
DEMI: moc děkuji za vložení těch mých fotek. Jsi moc šikovná, tohle bych asi já antitalent nezvládla. Takže moc děkuju a jsem ráda, že nevolnosti už pomalinku ustupuji.....až potom vymizí docela určitě!
MAKY: MOC GRATULUJU KE KRÁSNÉ HOLČIČCE A PŘEJU JÍ ZDRAVÍČKO A POŽEHNÁNÍ OD NAŠEHO PÁNA PRO CELÝ ŽIVOT!! Jak píše Maxík - taky mi dáváš naději :-)), že druhé dítko bude „spavější“ - a doufám, že už člověk má u druhého dítěte taky víc zkušeností a budu se umět líp zachovat, když bude plakat a já nebudu vědět, co dělat - což byl typický obrázek všedních dnů a nocí u nás s miminkem. Tak snad teď už to líp rozeznám.
LAMVÍNKU: ano, máš pravdu. Zapoměla jsem, že jsou profese, kdy je potřeba říct o těhu celkem brzo (rentgenové záření nebo noční směny u sestřiček). Já jsem toho ušetřena, když dělám kancelářskou práci. Ale řeknu to vedoucímu už tak příští týden - tento týden nemůžu - je na horách, má dovolenou.
Moc zdravím taky JANKU.Neplánuješ taky druhé? :-)) Aby nás tady bylo víc? Pokud ano - budu držet palce a dej vědět!
Tak se mějte hezky a moc pozdravů a požehnání všem
Gerberka

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 31.01.07 12:59

Ahoj všechny!  

Předně Maky veliká gratulace k Alžbětce! To je paráda, že už máš svoji holčičku u sebe v náručí. Porod byl v pohodě? Těším se na fotky a přeji vám oběma hodně Božího požehnání a pevného zdravíčka!!!   Lamvinku: moc mě potěšilo, že sis užila hezký ples. Já se letos nikam nedostanu, ikdyž manžel plánoval jeden ples, Obecní, v Kuníně, odkud pochází. Bydlí tam jeho rodiče, pohlídali by nám Honzíka, ale mně se nikam moc nechce. Mám strach, že by do mě někdo na parketu vrazil, že bych byla unavená nebo se mi vrátily nevolnosti. Je to tam v polovině února.

Tvému muži držím palce, aby mu to v práci už konečně vyšlo a v dobré se obrátilo.   

Ale jinak s naším srazíkem zatím fakt nevím. Nejraději bych to nechala na jaro, až bude tepleji a po chřipkách.   Gerberko: není zač :-)), to ne já, ale manžel je šikovný. Měl to během 3 minut.  

Jinak já jsem dnes v šoku z další zprávy o sebevraždě spisovatelky Ivy Hercíkové - už by to mohlo pomalu stačit, lidi, co blázníte!!!  

Tak všem ahoj!
Dem.  

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 31.01.07 18:48

Ahoj holky jen musím pogaratulovat Maky k Alžbětce je to moc krásné jméno at Vám dělá jen radost a Búh at ji provází po celý život svým požehnáním.
 Barča

 
Gerberka
Závislačka 3064 příspěvků 07.02.07 16:51

Ahoj holky z Jesliček,
všechny vás moc a moc zdravím a myslím na vás. Tak včera jsem byla u doktorky, jsem v přímo ukázkovém 17. týdnu :-)), všechno roste tak, jak má podle UTZ. Vzala mi krev na ty tripple-testy, tak nevím :-(. Já tam ani nebudu volat na výsledky (mají být do týdne), sestřička mě ujišťovala, že kdyby bylo něco ve výsledcích, tak by mi určitě zavolala.
Největším překvapením pro mě je ale to, že 21.2. si mám přijít pro žádanku na genetický UTZ a budu se objednávat ve 20. týdnu na „velký“ UTZ do centra prenatální diagnostiky někde ve městě. Myslela jsem si, že mi tento UTZ bude dělat ona sama v ordinaci - jako tomu bylo i u syna. Dříve to tak dělala a jinam posílala pouze ženy s nějakým podezřením. Nyní opět praxe pokročila a posílá tam každou těhotnou. Tak to jsem sama zvědavá. Prý by mělo být vidět stoprocentně vidět pohlaví a lze to natočit na video a kdovícoještě. Od syna žádnou fotku z UTZ nemám, tak to pro mě bude opravdu zážitek :-)). Já sice ty UTZ tak neprožívám a beru to z čistě lékařského hlediska jako pokrok, ale jsem zvědavá, to jo :-))
Ale daří se nám dobře, bříško už trochu roste (no, já jsem asi ten typ, že u mě to bude vidět tak postupně - jsem taky dost vysoká), v práci si toho vůbec nikdo ještě nevšiml. Vedoucímu jsem to už ale byla říct, přece jenom už budu za pár týdnů v půlce a uvědomila jsem si, že by rozhodně nebylo fér, kdyby to třeba jenom tak náhodou zaslechl na chodbě nebo se dozvěděl od někoho jiného. Tak jsem sama na sebe hrdá, že jsem zvládla tenhle krok :-))). Ono nikdy nevíte, jak vedoucí zareaguje, že jo - ale ten náš byl úplně v pohodě a pořád se smál.
DEMI: tak co, už je ti líp? Kdy jdeš k doktorce?
LAMVÍNKU: co princezny, už jste všichni zdraví? Děkuji za modlitbičku, moc mi pomohla
STAZI: tak co Kubíček? Roste a je spokojený u maminky, že? :-))¨
Doufám, že se daří dobře i MAXÍKOVI a KAROLÍNCE
Alžbětce posílám moc a moc pohlazení a modlitbičku
Tak ahojky, Gerberka

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 08.02.07 14:14

Ahoj holky poslala jsem nový deníček tak doufám že se bude líbit.Pak napíšu víc.
Zdraví Barča

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

KŘESŤANSKÉ JESLIČKY Č. 16 - Tichý hlas


Reklama