Křesťanské jesličky - pamatujete na Kseniji?

Rodičovství

Někdy si myslíme, že žijeme s tím správným mužem. Miluje nás přece. Je nám s ním dobře. Rodinu s ním zatím sice neplánujeme, ale je to slušný člověk. Někdy máme pravdu. A někdy ne. Ne pro všechny natávající maminky je očekávání miminka radostným Adventem, ne každá z nás může část starostí předat někomu jinému a prostě se jen těšit.

Před necelým rokem tady na emiminu založila „mose“ diskuzi o nastávající mamince, která si o svém partnerovi myslela totéž. Milý kluk, v životě měl smůlu, před pár lety mu zemřela i poslední příbuzná, práci sice hledá, ale přesto ji moc často nenachází. Každou chvíli něco ztatí - tu mobil, tu doklady - smolař. ale snaží se.

Pak Ksenije - ano tak se jmenuje- otěhotněla. Neplánovala to, ale někdy naše záměry nevycházejí tak, jak to plánujeme. Byla chvíli zmatená. Začali o miminku mluvit spolu s Pavlem -ano to je on, budoucí tatínek. Ukázalo se, že Pavel je zmatenější než ona, doporučuje divná řešení, hlavně taková, která vynechají jeho. Absolutně.
„Odjeď domů, tady to nezvládneme. (Nebo "nezvládneš?“) Mimino bude strašně náročné, kde bude spát? Do čeho ho oblékneme? Nebudu dobrý otec. Líp by ti bylo beze mne." To už se tak dobře neposlouchá, že? Ksenije byla velmi překvapená, i když jako praktická a chytrá ženská věděla, že chlapi někdy potřebují čas. On se někdy chová i odpovědně: naplánují svatbu, jenže se pro množství dokladů, k ní potřebných neuskuteční. Pavel slíbí, že podepíší na matrice prohlášení rodičů, jen ta občanka někde vázne. Ne a ne vyřídit novou po ztrátě té staré.

Ještě jsem vám zapomněla říct jednu důležitou věc. Ksenije je totiž cizinka. Vystudovala doma vysokou školu, ale u nich není práce. Není to jen tak nějaká nezaměstnanost, není tam vůbec žádná práce. Rozhodla se, že odjede pracovat do České republiky. Její rodiče sice neumírají hlady. ale živit dospělou dceru pochopitelně nemohou.
Ksenije má platný pas, platné vízum, a má v ČR stálou práci. Manuální a nesouvisející s jejím oborem, ale nemůže si vybírat. Pracuje poměrně hodně, plat není nijak závratný. Když otěhotněla, přestěhovali se s Pavlem do levnějšího bydlení, aby ušetřili - je to praktická a přemýšlivá žena, myslí na zadní kolečka, a po svých zkušenostech neočekává, že jí snad pomoc spadne z nebe. Pavel je právě bez práce.
Ani jejich původní bydlení nebyla žádná sláva, teď je jejich pokoj „jen“ještě menší, a koupelna je společná - no, i tak se dá žít. Drahé je to ale dost, mnozí z nás by se asi cukali platit podobnou sumu i za 2+1 - cizinci si ale často nemohou vybírat. Pavel sice cizinec není, ale jiné, bud lepší nebo levnější bylddlení není rovněž schopen najít. Ubytovny jsou přeplněné nebo předražené, obvykle obojí. Můžou se jít podívat na byt z k pronájmu, ale jakousi záhadou je vždycky obsazený - někdy stačí říci jmeno, někdy promluvit s cizím přízvukem.

Když Ksenije vidí, že bude přece jen potřebovat radu - kam chodit k lékaři? Kolik to stojí? Kde bude rodit? a kolik bude stát porod? co všechno je potřeba pořídit pro miminko? Bolí porod? - jde za zaměstnavatelem, a ukazuje se, že za ni neplatí zdravotní pojištění. Svěřuje se svým kolegyním v práci a tady se o Kseniji dozvídáme my.

Její těšení a příprava na narození miminka není žádný Advent. Ksenije celé těhotenství pracuje, vstává brzy ráno a únava se již projevuje. Pavel je stále liknavý - slibuje, ale každý krok prodlužuje do nemožnosti - po několika měsících dokopávání si pořídí kopii rodného listu- hurá! - je o krok blíž k občance a také k podepsání souhlasného prohlášení rodičů na matrice. to je ale všechno. Rovnou vám prozradím, že víc už se od něj nedočkáme. Ksenije se ptá, vytváří mu podmínky, na základě její prosby a jejího snažení získává Pavel dokonce práci, (díky kontaktu získanému přes lidi z emimina) Pavel do práce pečlivě chodí a pracuje.
Ksenije zatím díky pomoci hlavně holek z emimina získává výbavičku na miminko - je vděčná a nevěří tomu, že jí lidé jsou ochotni nezištně pomoci. Stále dokolečka vám děkuje :-) Také chodí bezplatně do porodny k PA Konigsmarkové, které patří velký dík. A v neposlední řadě, dostává několik tisíc korun od holek z emimina, z kterých částečně pokryje poplatky za jednoleté vízum, nájemné (posledních několik týdnů před porodem již nepracuje) a také lístek na autobus do Kijeva - ano rozhodla se, že odjede porodit domu, a bude mít tak v začátcích pomoc své maminky a hlavně místo, kam postaví postýlku - ve zdejším podnájmu by postýlka zabrala všecheh zbývající prostor v pokoji.

Ksenije porodila v červenci čtyřkilového Danielka. Po Pavlovi se v srpnu slehla zem. Daniel nemá v rodném listě otce, protože to Pavel nezařídil. Znamená to, že nemá ani české občanství a nemá vízum do CR. Ksenije je v současné době v ČR. Sama. Pavla se jí nepodařilo vypátrat. Danielek na Ukrajině. Danielkovi je pět měsíců. Ksenije se snaží vydělat peníze na další - roční vízum, a také něco na zajištění pro Danielka, o kterého zatím pečují její rodiče. Hlavně by však chtěla být s ním.

Poslední odstavec je velmi zkratokovitý, věnuji mu další deníček. Ksenijin osud je složitý, ptejte se, jeli něco nejasného.

Hodnotilo 1 lidí. Score 1.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 30.11.09 14:19

Harpyje, díky za deníček.
Já jsem neměla čas průběžně sledovat Ksenijin osud, myslela jsem, že je „jen“ v sociální nouzi, netušila jsem, že je to až tak špatné a její partner vůbec nefunguje jako partner ani jako otec:(
Snad se to nějak obrátí k dobrému…

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 30.11.09 14:52

Harpyje, připojuji se k Christabel, taky mi popravdě nějak nedošlo, že je to až tak špatné. My si tu děláme starost z každého miminčího pčíknutí a Ksenije má dítě stovky kilometrů daleko (alespoň že u rodiny, jak sjem pochopila)… Kdyby bylo ještě něco potřeba, příp. nějaké peníze, ráda přispěju (stejně každý rok hledáma, kam poslat příspěvek potřebným…). M+3

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 30.11.09 14:54

Ahoj Harpyje,

na Kseniji jsem vzpomínala ještě před tvým deníčkem, díky za něj. Chudák holka…
Doufám jen v dobré pokračování nejen deníčku, ale celého příběhu. Snad bude, hlavně kvůli Danielkovi.

Pokud bude potřeba nějak pomoci, dej vědět.

D.

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 30.11.09 15:29

ahoj, nejdřív se omlouvám za překlepy - ale já to po sobě fakt četla - dvakrát :-) A taky za „Kijev“ - takhle se to píše ukrajinsky , nikdy mi včas nedojde, že česky je to Kyjev. češtinářky prominou.

Ksenije pomoc opravdu potřebuje, je silná, ale někdy si říkám, že už je toho na jednu holku až moc. Za nabídku pomoci by byla jistě vděčná. Maky, peníze jsou určitě dobrý nápad, už jen proto, že přiblíží dobu, kdy se Ksenije uvidí s Danielkem. Pokud máte někdo další nápad, bylo by to fajn - víc hlav , víc ví.

har.

 
vrony
Závislačka 2919 příspěvků 30.11.09 16:37

Harpyje , děkuju za adventní deníček. O Kseniji se dovídám až teď, je mi ouzko ze čtení o tom, jak čekala své děťátko v nezaviděníhodných podmínkách. A úplně se mi srdce svírá při představě, že máma je donucena starostmi o živobytí nechat své malé dítě tak daleko.
Co můžu pro K. udělat? Poslat nějaký balíček s věcmi pro Danielka? Nebo raději nějakou částku ? A jakým způsobem? Zatím K.zahrnuji do adventních modliteb… Musí to být ohromně silná ženská!

P.S. Češtinářky ví, že varianta Kijev je originál :-)

 
Judycum
Kelišová 5010 příspěvků 30.11.09 17:30

Každoročně v době Adventu vymýšlím, s kým se podělit o nějakou tu korunu, abychom mohli poslat kousek radosti a štěstí tam, kde je ho opravdu potřeba (bohužel peníze jsou se vším tak propojené, že někde chybí k té radosti a štěstí právě ony)…

Vzpoměla jsem si na Kseniji, její příběh jsem četla, pamatuju si i na její fotku s bříškem, posílala jsem tehdy něco málo do výbavičky a malou finanční podporu.
Je mi líto, jak moc se jí věci zkomplikovaly, prožívá teď něco, čeho se nejvíc bojím, nemůže být se svým dítětem v době, kdy se nejvíc navzájem potřebují.

Harpyje, velké díky za připomenutí a nové informace.

Vím, že existuje transparentní účet (založený ochotnou maminkou), který už jednou posloužil a jeho prostřednictvím se vybrala pro Kseniji částka, která jí pomohla překonat špatné období.
Pokud chcete přispět, kontaktujte přes SZ Harpyji, ona vám poskytne číslo účtu i zodpoví případné otázky.

Teď se na účtu neděje nic, ale věřím, že brzy se dít bude.Já sama svůj letošní příspěvek věnuju Kseniji, zítra jdu na poštu. :wink:

Příspěvek upraven 30.11.09 v 17:31

 
dalif
Kelišová 5814 příspěvků 30.11.09 21:29

jejda HARPYJE, to je hrozny, jsem doufala ze to dopadne lepe. je mi z toho smutno, pracovat tady a mit synka tam :cry: Budu se modlit a neco poslem.

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 30.11.09 21:44

no holky, to je super :-)

po prvních třech komentářích jsem napsala Kseniji sms, kde jsem jí oznámila, že jsem o ní napsala článek na internet, a že by se našlo pár maminek, které by jí rády nějak pomohly- kromě peněz , které prostě když nějaké budou, tak to bude senzační, jsem jí psala třeba zda by užila oblečení či nějaké hračky pro Danielka, či něco pro ní, co nás třeba nenapadá… a tady je její odpověď.

Drahá paní X,ja vam dekuju za veskeru pomoc, ale uz snad nemuzu nic po vas chtit. Jste mne pomohly tolik, ze budu vam dluzit cely zivot. Ale vite jakij je zivot - mojemu malickymu bude hodit snad vsechno a dnes este ma 5 mesicu (pozn: no vidite, to jsem uplne přehlídla, že je to přesně pět). Vod mamy jsem dostala novy fotky Danielka, uz se nedockam az vam je ukazu. Podekujte vode mne vsem gdo mne zna, jste neobycejny lidi - diki bohu ze vas mam. Doufam, ze brzy se uvidime, tesi mse na vas moc. Ksenija

Pokud jde o oblečení - z věcí, které se nasbíraly ještě před porodem, si sebou Ksenije v létě odvezla na Ukrajinu „jen“ potřeby pro novorozeně, a oblečení odhadem tak do půl roku. Oblečení na větší dítě tu tehdy nechala, takže už nějaké existuje, ale jak jsem pochopila jsou to už spíše náhodné kousky - zjistíme podrobnosti - možná mose by věděla?
V podstatě nevadí, kdyby se něco sešlo vícekrát, užití by se v pohodě našlo pro jiné děti v oblasti kde Danielek bydlí, ale kdybyste někdo chtěl věnovat oblečení přímo pro Danielka, můžeme předem zjistit, zda konkrétní věc už nemá. ( Taky to musí Ksenije pobrat do tašky- ale to už jsem hodně optimistická :-) )

A Judycum zapomněla připsat, že ona má číslo transparentního účtu také :D takže kdo si raději píše s ní než se mnou, klidně nechť tak učiní - ona je ta, která mne včera přiměla tenhle deníček napsat- já tvor od přírody líný bych se asi sama nedokopala.

jeste jsem chtela dat odkaz na fotky Ksenije, pro ty, které ji v létě ještě neznaly a nesledovaly puvodní diskuzi, ale jsem dřevo. jak na to?

jsem chtěla být stručná 8-o . no co uz se mnou :-)

 
suvik
Nadpozemská drbna 25230 příspěvků 30.11.09 21:56

Holky a nemůžete to číslo účtu napsat i sem?

Harpyje, na Kseniji už jsem zapomněla, ale vzpomínám si, že jsem tu o ní četla. Chudák, nedovedu si její situaci vůbec představit! Dík, žes to sem dala. Něco mi to pomohlo si i uvědomit (osobního), tak taky dík.

Chlapovi bych zpřerážela hnáty!

Jak to bude dál? Spíš Danielek pojede sem nebo ona se vrátí? Má kde bydlet, kde by mohl být i on s ní? Možná se to tu už psalo, nečetla jsem pozorně, tak s eomlouvám, už klížím víka…

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 30.11.09 22:34

Harpy,
pro Kseniji bych mohla poslat nějakou finanční částku, hoď mi, prosím, do SZ číslo toho účtu, jestli můžeš.
Oblečení pro miminko teď budu potřebovat sama :-D , tak tady asi moc prospěšná nebudu…

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 30.11.09 23:01

Kromě toho si myslím, že by Ks. měla využít šestiměsíční lhůtu a podat návrh na určení otcovství - jméno dotyčného a jeho trvalé bydliště zná, ne?

 
Koralka
Závislačka 3235 příspěvků 30.11.09 23:08

ty fotky jsem tenkrát vkládala já tak vložím zas ;)

 
Koralka
Závislačka 3235 příspěvků 30.11.09 23:08

a ještě

 
Koralka
Závislačka 3235 příspěvků 30.11.09 23:08

a tahle

 
Koralka
Závislačka 3235 příspěvků 30.11.09 23:09

a tahle je poslední (fakt se nedá dát víc fotek do jednoho příspěvku? :twisted: )

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 01.12.09 08:57

Tak jsem poslala SZ Judy i Harpyji, ale řekla bych, že by bylo fajn kdyby se to číslo účtu zveřejnilo, nebo je s tím nějaký problém? Příp. bych se přimlouvala za seznam potřebných věcí, abychom neposílali zbytečnosti, hlavně co se týká ročního období, mám zimňátka, tak nevím, co by se z naší výbavy hodilo. M

 
lenochodka
Kecalka 270 příspěvků 01.12.09 10:52

Harpyje,děkuju za deníček. Ráda bych také aspoň trošku přispěla. Oblečení němaje, ale ráda bych poslala alespoň nějaké peníze. Uvědomuju si, když čtu příběhy jako tento, co je v životě důležité a nad čím můžu jen mávnout rukou(trochu klišé, ale cítím to tak). Posílám SZ.

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 01.12.09 10:58
hledáme pomocné ruce

ahoj holky,
to je šílený, ale jak jsem krátce těhotná a koukám do počítače, tak je mi jeste daleko víc blivno než normálně - takže moje možnosti něco zařizovat přes internet je dost omezená.

s účtem je to takhle - tenkrát jsme ho chtěly zařídit narychlo a zaroveň aby neměl šíleně vysoké poplatky - jedna holka z BC pomohla najít levný účet (za pohyb na účtu se nic neplatí) a zároveň transparentní - ale založili jsme ho na soukromou osobu. protože nebyla nahonem k dispozici žádná neziskovka či jiné občanské sdružení, s kterými bychom mohli navázat spolupráci. Tento účet tedy nezveřejníme, ale každému kdo si napíše sdělím já, nebo Judycum všechny informace, které si bude přát - jestli se vám nechce psát SZ, stačí napsat sem pod deníček -my už si vás najdeme.

k těm oblečkům - maky, máš pravdu, bylo by asi lepší to trochu zorganizovat, vědě co už asi tak má, jaké velikosti a tak - HLEDAME TEDY ochotnou maminku, které by těch pár maminek, které by chtěli poslat oblečení, mohli napsat- a ona by to trochu zorganizovala -zjistila, kdo co nabizi, a pripadne pak napsala sem, co by se jeste Danielkovi hodilo, a zatim to neni. Nebojte, hádám, že moc složitá práce to nebude, bude to asi jen pár maminek. Totéž s případnou nějakou hrackou, ale tam to asi bude jeste jednodušší :-) Věci by se mohli poslat bud Kseniji sem do ČR, a nebo ješté lépe, když se třeba sejde větší uhlednější balíček, tak rovnou na Ukrajinu - to předdohodnu s Ksenijí já :-)

druhá „věc“, co mi pořád leží v hlavě, je ten Pavel - přestal se ozývat ze dne na den - asi opravdu se prsotě zdejchnul, řeší takhle halt složité situace- ale taky se mu molo něco stát , nikdo o něm prostě nic neví.
To, že ho nenašla Ksenije možná neznamená, že by ho nedokázal najít někdo jiný. ale jak? máte někdo zkušenost? Nějaký typ co udělat - jak hledat? v miste trvaleho pobytu se nezdrzuje, účet nemá, trvalé zamětnání sice nevíme, ale dost pravděpodobně také nemá - budou to spíš brigády- to je ale spekulace. Všechny nápady a rady by Kseniji pomohly. Je to pro ní hodně důležité. Nemůže se nějak smířit s tím, že jí pavel i s Danielkem skutečně odstřihnul.

christabel - děkuju za připomenutí - ten návrh se podat musí, at už to k něčemu bude nebo ne -hlavně at existuje - tady tedy taky HLEDAME NEKOHO kdo by s tím Ksenijí mohl pomoci - vysvětlit jí co má udělat - v českých zákonech a předpisech se pochpitelně nevyzná: Nemusíte na to být žádné odbornice - částečně by třeba mohla poradit christabel?? a nebo máme kontakt na bezplatnou právní poradnu pro cizince- šlo by tedy spíš o organizaci a komunikaci s Ksenijí - je na to poslední měsíc, než bude Danielkovi pul roku…

jeste vás něco napadá?

musim to zavřít, papa

Příspěvek upraven 09.12.09 v 11:45

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 01.12.09 11:16

účet jsem poslala maky, Demi a lenochodce.
ale určite nekomu dlužím nějaké odpovědi, na to co jste se ptaly- stydím se, snad to večer zvládnu, případně mne upomeňte :-)

har.

Příspěvek upraven 09.12.09 v 11:45

 
Judycum
Kelišová 5010 příspěvků 01.12.09 11:41

Tak i já jsem zaslala číslo účtu Maky a Lenochodce, tak to tam budete mít dvakrát. :wink:

Jinak nabízím svoji pomoc, pokud máte někdo nějaké oblečení k dispozici, nebo vás napadá něco jiného, co se vyplatí poslat malému Danielkovi, napište mi konkrétně jaké věci nabízíte, vytvořím seznam a dám ho k dispozici Harpyji (případně někomu jinému, kdo by mohl s Ksenijí prokonzultovat, co je a co není potřeba)…a dám vědět i sem, jak to vypadá…

Ještě mě napadlo, pokud třeba máte nějakou domovskou diskuzi (stejný měsíc porodu apod.), a myslíte, že by třeba i ostatní chtěly pomoct, ale o deníčku nevědí, klidně jim nabídněte odkaz.

Děkuju.

 
vrony
Závislačka 2919 příspěvků 01.12.09 12:12

Prosím, ještě mně pošlete číslo účtu…
Prohrabu krabice s oblečením a podívám se na nějaké pěkné věci.
Ještě jsem se chtěla zeptat… napadlo mě, že by se třeba mohl zapojit do pomoci můj pětiletý syn, poslat chlapečkovi nějakou svou hračku. Máme třeba několik pěkných autíček pro malé klučíky. Hodí se to, posílat i zánovní hračky?

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 01.12.09 14:30

Harpy: u nás existuje centrální evidence obyvatel, něco jsem našla, ale bude to asi chtít znát o partnerovi Ksenije nějaké bližší údaje (pochopila jsem jen, že je z ČR. Zkuste mrknout na:
 http://www.czech-storage.com/links.php

Jinak se mi to jeví jako úkol pro pošťáka Ondru… :nevim:

 
lenochodka
Kecalka 270 příspěvků 01.12.09 14:31

Holky, nevíte náhodou některá, jak poslat peníze ze zahraničí (konkrétně Velká Británie), co je k tomu potřeba? Ráda bych pomohla Ksenii a do Čech se jen tak nedostanu.
Díky L.

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 01.12.09 14:39

Hm, tak www stránky centrální evidence obyvatel nefungují… Jinak je vede Ministerstvo vnitra, ale v současné době je to nějak mimo. Při tom si myslím, že by právě tohle mohlo být nápomocné při hledání. Ještě se zkusím poptat.

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19469 příspěvků 01.12.09 15:11

Ppopravdě na Ksenii si nevzpomínám.
Když jsem článek četla teď, první co mě napadlo bylo - sakra to by chtělo sehnat toho Pavla, Danielek by pak měl v RL českého otce a určitě by pak Ksenie měla nárok i na nějaký příspěvek na něj.

Napadlo mě, jestli se podle údajů, co o něm ví, nedá něco vyzvědět na policii, případně zkusit hledat přes RČ třeba na sociálce a tak. Zkušenosti s tím žádné nemám, jen přemýšlím nahlas.

S oblečením na miminko bohužel nepomůžu, co bylo po dceři putovalo z 99% sestře, respektive kamarádce. Ale napadlo mně, že máme golfky, které už 2 roky schovávám, že je jednou konečně vyperu a prodám (ale nemůžu se k tomu dokopat), takže můžu poskytnout aspoň to. Nejsou bez chyb,ale jezdí a nám posloužily dobře. Jen nevím, jak je to s posláním, dá se to posílat poštou? (jsme bez auta, takže dovézt je můžu leda po Praze mhd)

Příspěvek upraven 01.12.09 v 15:14

 
Judycum
Kelišová 5010 příspěvků 01.12.09 15:16

Vrony, máš SZ. :wink:

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 01.12.09 17:49

lenochodko - jsem si vzpomnela, na emimino chodej nejake maminky ktere ziji v zahranci- snad ony by vedely??? ja si bohuzel nevzpomenu na zadnou - snad nekdo poradi? škoda, abys nepřispěla, když už máš chuť ;-)

vrony - jasne :-) vis co, hračky, ktere bez urazu přežily péči předchozích majitelů jsou jiste kvalitní a mají výdrž. používané ale nerozbité hračky určitě ano :-)
totéž s oblečením - kvalitní vydrží i nějaké nošení, že? známe to všechny. prostě odhadněte co se může hodit :-)

jo suviku- tys ten učet také chtěla? teď nevím…
zbytek později

Příspěvek upraven 09.12.09 v 11:46

 
IvaV
Echt Kelišová 9067 příspěvků 01.12.09 18:49

Ahoj,

tak golfový kočárek zcela jistě poslat poštou jde (ovšem po zavedení poplatku za neskladné zásilky je to docela drahá sranda :-? ).

zásilky do zahraničí případně ceníky a dotazy klíďo mi i v SZ - snad si to ještě z práce pamatuji.

Peníze leda bankovním převodem, jen nevím jak by to fungovalo na ten transparentní účet jelikož za převod platí jak odesilatel tak příjemce. :-?

čauky Iva. Oblečení pohledám, ale až budu u maminy doma to neskladuji. :wink: :mavam:

 
Tinuvien
Generální žvanilka 20810 příspěvků 01.12.09 21:31

Harpyje, napsala jsi to moc hezky.

O číslo účtu prosím taky.

Oblečení máme dokonce do roku ještě vytažené, projdu to a dejte mi vědět, kam to poslat.

 
mose
Ukecaná baba ;) 2112 příspěvků 01.12.09 21:52

Harpyje, díky za deníček.

… a nejen za to, hlavně za ten obrovský kus práce, který jsi pro Kseniji udělala!

Zkusím zjistit, jak je to s těmi věcmi v její bývalé práci, snad někoho seženu, nakonec tam tedy všechny vyhodili, ale snad teta bude mít kontakt.

Judykum, píšu ti SZ kvůli věcem.

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 01.12.09 22:16

tak dnes jsme mluvila telefonicky s Kseniji -
na půlku veci jsem se pochopitelne zapomnela zeptat, tak ted co jsem zjistila:

mose- oblečky od kolegyn už si Ksenije vyzvedla, hned nekdy v září když přijela do Prahy, a odeslala je Danielkovi - prý jsou tak nádherné, že babička říkala, že se ani nemohou oblékat, ale jen se na ně koukat :-) prý jsou to veci, které může nosit Danielek tak akorát ted.
Judycum má na Kseniji mobil a tímto starost o oblečky přehazuju na ní :-) zeptáš se prosim i na ten kočárek?

pokud jde o návrh na určení otcovství - Kseniji jsem rekla, děkuji zatím christabel za pomoc - máme bohužel jen jmeno a příjmení a víme že jeho trvalé bydliště spadá úřadama pod Jindřichův Hradec - adresu trvalého bydliště má ale Pavel v nějaké vesničce v okolí - na název si Ksenije nemůže vzpomenout - ony ty názvy jsou pro cizince dost složitý - nevěděl byste někdo jak tu přesnou adresu zjistit? já si moc nevím rady…

Sandriku s tím centrálním registrem máš pravdu, ale bohužel běžný občan do něj přístup nemá. :nevim:
Ještě se ptám - nenašla by se jedna z vás, která by mohla S TÍM navrhen na určení otcovství KSENIJI POMOCI? odborné znalosti třeba nejsou , prostě jen pomoci Kseniji to zorganizovat? Christabel slíbila trochu odborné pomoci, takže by šlo o nějaký ten telefonát na zjištění informací do poradny pro cizince, kontakt s christabel a řekla bych co všechno již víme a dala kontakt na Kseniji- kdyby se někde zadrhla, at ma na koho se obrátit? prosím.

a jeste, na žádost v SZ jsem se bavila s Kseniji o penezich - o tom kolik uz nasetrila- no ma za sebou dve vyplaty, tak zadny zazrak - nakonec jsme se dobrali k tomu, ze k tomu co ma musi sehnat jeste nejakych minimalne 8000 - to je ovšem částka opravdu minimální, já bych to minimum střízlivě viděla tak na 10 000, s tím že na dárečky by jí tedy zrovna nezbylo, ale s tím ona ani moc nepočítá, a když posleme Danielkovi nejaké hračky, tak to bude uplne v pohode.
takže pomůžeme-li jí aspon částečně, bylo by to prostě úžasný :-)

Judy, predani učtu nechám na tobe, ju?

dobrou noc všem :-)

Příspěvek upraven 01.12.09 v 22:19

 
Taminka
Extra třída :D 13469 příspěvků 02.12.09 09:11

Harpyje diky za denicek.Tenkrat kdyz se o Kseniji psalo tak jsem obcas nakoukla ale nejak jsem to prestala sledovat.
Musim rict ze toho jejiho Pavla bych s chuti nakopala do zadku za to jak se zachoval.
Budu rada kdyz mi posles v SZ cislo uctu,rada prispeji.
Kseniji moc preji aby uz brzy byla se svym synkem.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 02.12.09 11:25

Tak jsem se konečně dostala k tomu odeslat peníze. Ať jsou Kseniji k užitku :palec: . maky

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 02.12.09 11:30

A ještě jsem chtěla, že pokud má Judy na Kseniji telefon, ať se zkusí zeptat, co by potřebovala a udělá seznam, vyvěsí ho sem a my se můžem připisovat, co kdo má v jaké velikosti, řekla bych, že to bude nejvíc užitku s nejmenší ztrátou času, ne? Já mám ve sklepě v krabicích spoustu oblečků, kdybych to měla vypisovat, byla bych tu do rána. Obecně můžu říct, že můžu poskytnout cokoli na chlapečka od narození do cca 8-9měsíců, Matoušovi je teď 10m, takže později i další, ale jak říkám, je zimňátko, takže nevím, jak bychom se strefili. M

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19469 příspěvků 02.12.09 11:42

k určení otcovství jsem dohledala toto:
http://www.zbynekmlcoch.cz/…stazeni.html

http://rodina.juristic.cz/…anek/rodina2

stanovení výživného:
http://rodina.juristic.cz/…anek/rodina2
http://rodina.juristic.cz/…anek/rodina2

 
Judycum
Kelišová 5010 příspěvků 02.12.09 14:34

Tinuvien, taminko, máte SZ. :wink:

 
Judycum
Kelišová 5010 příspěvků 02.12.09 14:37

Co se týče věcí, Kseniji budu volat večer, domluvím se s ní a určitě sem napíšu, co je potřeba (ten seznam jak psala Maky je dobrý nápad)…hlavně musíme vymyslet, jak to poslat a kam, ceník pošty jsem okoukla, do zahraničí je to docela síla, aby se to vůbec vyplatilo :roll:
Určite dám večer vědět, jak to vypadá. :wink:

Příspěvek upraven 02.12.09 v 14:41

 
Judycum
Kelišová 5010 příspěvků 02.12.09 19:50

Tak jsem mluvila s Ksenijí (je taková, jak psala Harpyje, milá, skromná a v rozpacích, že jí chce někdo jen tak pomoct), domluvily jsme se takto…

Posílat věci přímo na Ukrajinu se nevyplatí, poštovné je příliš drahé.Poprvé Ksenije něco vezla sama, když jela domů porodit a něco poslala autobusem.

Momentálně má svou adresu v ČR a má kam dát věci, které případně pošlete.Vybrala by z toho to nejdůležitější, co pobere a co malý Daniel aktuálně potřebuje a vzala by to sebou, až za ním pojede (je to závislé na penězích, doufá, že po Novém roce).Zbytek by schovala a odvezla později.

Uvítá oblečení ve velikosti přibližně od půl roka do roka (menší určitě neužije, mometálně je Danielkovi pět měsíců a je poměrně velké miminko, větší případně schová na později), zkuste probrat o co se chcete podělit a přibližně podle sebe odhadnout, co by asi užil nejvíce (myslím, že takových tepláčků, body, ponožek či mikin se klidně může sejít mnoho a vůbec to vadit nebude).
Určitě potěší i hračky, vzhledem k tomu, že zase tolik toho Ksenijě nepobere se přimlouvám za skladné a zachovalé věci.
Kočárek potřeba není (ale moc děkuje za nabídku), její rodiče nějaký koupili pro Danielka přímo na Ukrajině, byl by i problém ho odsud nějak převézt…
Jsem s ní domluvená, že pokud si vzpomene na něco konkrétního, co je potřeba, dá mi vědět.

Kdo máte zájem poslat Kseniji nějaké oblečení nebo hračky, napište mi prosím SZ nebo klidně sem, pošlu vám na Kseniji adresu.
Díky… :wink:

Příspěvek upraven 02.12.09 v 19:52

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 03.12.09 15:12

Judy, poprosím o tu adresu, hned tak to nebude, protože děti mají neštovice, ale jak to půjde, prohrabu krabice a co by se mohlo hodit, pošlu.

Jinak nevíte, jak dlouho se převádí pěníze. Myslela sjem, že dneska už to jde ze dne na den :?: Vera sjem posílala přes net a jetšě tam nic není, snad jsem něco nezblbla :-?

 
Judycum
Kelišová 5010 příspěvků 03.12.09 16:34

Maki, máš SZ. :wink:
A peníze už tam vidět jsou, jsi moc hodná…mám radost, že tam opravdu přibylo, stydím se, že ten můj příspěvek pořád leží v šuplíku…ale nemám přístup na účet přes net, tak musím na poštu a nejspíš se tam dostanu až v pondělí (obě děti mám nemocné).

Děkuju za Kseniji, opravdu jí to pomůže.

Příspěvek upraven 03.12.09 v 16:35

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 03.12.09 22:19

ahoj holky, vypada to, ze jsem se propadla do zeme, ale snazim sestale zarizovat nutné věci - odpovídám na vaše SZ - a hlavně - je mi čím dál hůř - nejhorší den co pamatuju :-) tímto se omlouvám/vymlouvám, že tak málo píšu.

tech tisic korun na účtu mne moc těší :-) hned ten učet nevypadá tak osiřele - moc doufám, že se dostaneme co nejblíže k té Ksenijině potřebné částce :-)

a našla se ještě jedna pomocnice, která bude pomáhat christabel se zařizováním kolem toho určení otcovství - je toho docela dost, tak jí veřejně moc děkuju - přihlaš se sem prosím, A. a piš holkám co víš, jak jse na tom - pripadně dotazy - třeba někdo může ještě pomoci - skromná jsi i tak :-)
a vlastně ještě jedna pomocnice z BC, která jí bude pomáhat- jsme zato moc ráda- to určení otcovství hodně spěchá, a jednat se musí velmi rychle.

a já mažu do pelechu než :poblion:

har.

 
Alice19761
Neúnavná pisatelka 17745 příspěvků 04.12.09 09:15
harpyje

Jsem v šoku,ale zdravě nastartovaná přispět/jak se říká se „svou troškou do mlýna/.“Prosím,o zas­lání čísla účtu a adresu.Projedu skříně i košíky s hračkami.Ne­vím,jak je na tom Harpyje se zdravotními indispozicemi/ku­lantně řečeno 8-o /.Tak poprosím i Judycum o zaslání čísla a adresy.Lépe,když to třeba dojde 2× než vůbec.
Harpyje,drž se!

 
Prasadko
Závislačka 2583 příspěvků 04.12.09 13:58

Zdravím vás děvčata, zabloudila jsem sem náhodou, protože mě zaujalo to jméno - Ksenija. Držím palce, ať se vám podaří to určení otcovství, je mi té holky moc líto, že je tak daleko od svého synka :cry:
A na otce jsem naštvaná, je to pěkný gauner :evil: :-(
A prosím některou z vás o zaslání čísla účtu, mám účet v ČR, takže můžu taky trošku přispět, alespoň finančně.

 
petra.k
Ukecaná baba ;) 1390 příspěvků 06.12.09 15:21

Ahoj všem,
smutný příběh o gaunerovi co má to štěstí a může být táta a neváží si toho…
Napište mi prosím číslo účtu abychom mohli taky trochu přispět,aby mohl být malý Daneček s maminkou…
Díky petra.k Leden 2008

 
Lonette
Závislačka 2697 příspěvků 7 inzerátů 08.12.09 08:41
Právní pomoc

Dobrý den, našla jsme tuto diskuzi úplně náhodně, nejsem ani maminka. Ale pracovala jsme v advokátní kanceláři, kd ese můj šéf hodně věnoval určování otcovtsví a měl klienty především cizince. Myslím, že i některým klientům, co byli v nouzi poskytoval právní služby zadarmo. Je to ŘEk, ale umí česky i anglicky.Jmenuje se JUDr. Pantazopoulus, sídlí ve Slavíkově 18, je to na Jiřího z Poděbrad a telefon mám jen mobilní, ale to nevadí.Tel: 603448889. stálo by za to se s ním spojit, tomuto problému se hodně věnoval. Co se týče zjištění adresy, lze podle jména a příjmení a data narození zjistit adresu trvalého pobytu na Ministerstvu vnitra, odbor evidence obyvatel. Nevím, jak je to s žádostí jednotlivců, ale úřady si takto adresy zjišťují. Ale není to žádná záruka, že se tam ten člvoěk zdržuje.Prosím zašlete mi ještě číslo účtu, ráda bych přispěla. Děkuji. Daniela

 
babulda
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 08.12.09 08:45

ahoj,

můžu poprosit o číslo účtu, ráda bych přispěla. Díky

 
Lonette
Závislačka 2697 příspěvků 7 inzerátů 08.12.09 08:55
Právní pomoc

http://vyhledavac.cak.cz/…Advokat.aspx?…

Tady je odkaz na toho advokáta za české advokátní komory

 
Judycum
Kelišová 5010 příspěvků 08.12.09 15:15

Lonette ,díky, já to dám vědět mamince, co pomáhá Kseniji s určením otcovství.

Jinak čísla účtu rozesílám, kdyby některé z vás nedorazilo nebo se objevil nějaký jiný problém, klidně napište SZ. :wink:

Moc všem děkuju i za Kseniji, peníze přibývají a o adresu si taky napsalo plno ochotných maminek.Je to hrozně příjemné vidět, kolik nesobeckých lidí je kolem nás.

 
Aghata
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 08.12.09 15:53

omyl

Příspěvek upraven 08.12.09 v 16:02

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 09.12.09 21:56

tak jsme tu zas já:

píšu za Aghátu, která se hodně angažuje v pomoci Kseniji pokud jde o Danielkovo české občanství, respektive s tím související Ksenijin lepší pobytový status zde - prostě dělá toho hodně - stejně jako christabel…a také Peťuli z Baby- cafe,..... a ještě pár dalších holek které nabídly nějakou pomoc - třeba jedna z vás nabídla bezplatné školko/jesličky pro Danielka (to by byla naprostá bomba, až to bude aktuální- nevím zda mohu jmenovat?), jiná zas nabídla, že by se časem koukla Kseniji po nějaké lepší práci (to až bude aktuální, tak bychom určitě oživili, a zkusili zapojit i další z vás, které by měly nějaké možnosti/nápady práce pro Kseniji…)
No, nechci nikoho vynechat, ale je skvelý kolik z vás se snaží třeba i radou přispět - a taky penězi… na účtě jak samy můžete sledovat je k dnešku 7150Kč. To je úžasný.

Aghata se uvidí s Ksenijí v nejbližších dnech, pořádně si spolu vysvětlí, co se dá teď dělat, nechají přeložit Danielkuv rodný list, zároveň se také Ksenije bude rozhodovat jak dál,například co podnikne směrem k Pavlovi (soudit se o alimenty?) vzít si danielka do Čech (do jakých podmínek?) atd atd.
Aghata také předá Kseniji 7000,– Kč z účtu - dárkyně mohou vidět, že dnes z účtu odešly. Třeba ještě něco přibyde, tak zbytek bude předán zase příště.

tak jen abyste věděly jak to pokračuje- Aghata je už dnes grogy, ale až se sejdou, tak nám napíše podrobnosti :-)

dobrou
har.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama