Křesťanské jesličky - Pamatujete na Kseniji? II.

Rodičovství

A jak to bylo dál? Přijel princ na bílém koni, plakal, že ho půl roku věznil zlý černokněžník a proto ani zavolat nemohl, ani dát o sobě žádnou zprávu, objal ženu a pořád se ptal jak se má jejich miminko? Ne ne, milé děti pravda je trochu prozaičtější.

První díl příběhu zde
Diskuse s Danielkovými fotkami zde

Ksenije nechala cca čtyřměsíčního Danielka v péči svých rodičů na Ukrajině a odjela do ČR pracovat a také si prodloužit vízum na další rok. Pavel - Danielkuv otec - se stále neozýval, i po příjezdu do ČR mu volala a napsala zprávu kde pracuje a bydlí. Nic. Čas začal tlačit, tak (před vypršením půlroční lhůty od narození Danielka) podala žalobu na určení otcovství (díky za pomoc mamince advokátce tady z emimina).

Současně také jedna zdejší maminka pomohla s organizací sbírky věcí pro Danielka :-) Ksenije moc děkuje - dva balíky s oblečením a hračkami odeslala Danielkovi domů. Další maminka zase Kseniji pomáhala shánět informace k její situaci (způsoby jak získat kontakt na otce dítěte, či jak ho přimět k přijetí odpovědnosti, možnosti jak do budoucna zajistit Danielkův pobyt zde, podrobnosti kolem dokladů atd. atd.) Další maminky pomáhaly svými zkušenosti, oblečením a hračkami a také penězi - díky moc za všechno.

Ksenije vás nechává opakovaně pozdravovat a překvapuje ji, že jste na ni nezapomněly a stále se na ni ptáte :-)

Přišel leden a s ním Pavel - Danielkův otec. Prostě se jednoho dne objevil u Ksenije v práci - svou dlouhou nepřítomnost uspokojivě nevysvětlil, po Danielkovi se nijak nesnáněl. Dali si schůzku na níž Kseniji sdělil, že neměl peníze, tak odjel do svého trvalého bydliště a tam prostě několik měsíců byl - peníze na telefon údajně neměl, tak se nemohl ozvat :nevim: Jediné co ho zajímalo, jestli se k němu Ksenije vrátí, jestli spolu znovu budou bydlet, o Danielka se moc nezajímal, ba naopak říkal, že se o něm nechce bavit dříve než mu Ksenije slíbí, že s ním bude znovu žít. On sliboval že si v okolí najde práci a bydlení a všechno bude fajn. O tom, že by dobrovolně přiznal otcovství k Danielkovi nemohlo být ani řeči.

Ksenije na tento postup nepřistoupila, obávala se, že společný život by znamenal, že budou společně bydlet, ona bude bydlení financovat, Pavel bude žít na její účet a rovněž ji zklamalo to, že podmiňuje čímkoli svůj zájem o Danielka. Její návrh tedy byl, at si Pavel nejprve práci najde a vydrží v ní tak dlouho, aby přišel s první výplatou. Do té doby Pavel na Kseniji opakovaně naléhal, vyhrožoval jí, ale po tomto Ksenijině návrhu se zatím neukázal - už je to pár týdnů.

V současné době Kseniji přišla pozvánka k soudu, kde se má rozhodnout o Pavlově otcovství vůči Danielkovi.

PS: Otevřte si čtvrtou a pátou stránku diskuze, máte v ní Danielkovy fotky :-) a ptejte se ptejte se ptejte se.

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
vrony
Závislačka 2922 příspěvků 25.03.10 07:31

Harpyje,
díky za deníček, za čas, který jsi nad ním strávila!
Fotka ležící Ksenije se synkem v náručí je překrásná, dojemná…
Mám radost z K.postoje vůči Pavlovi.

 
suvik
Nadpozemská drbna 25331 příspěvků 25.03.10 14:28

Ahoj,

mě by zajímalo, jak to pak bude u soudu? Tj. jaká je šance, že se ksenije domůže na P. přiznání otcovství. Doufám, že aspoň nějaká, vůbec nevím, jak to funguje…to ho obešlou, bude muset podstoupit test otcovství nebo jak? (Děsně mě takový individua s***).

A též jsem ráda, že nepřistoupila na jeho manipulace.

Fajn, že se dalo pomoct, ale i tak to nemá asi lehký…

Snad nějakej dobrej konec bude, z P. asi princ na koni ale nikdy nebude :cert: . MMt. mi to přijde, že spíš Ksenije musí sama mávat kopím, aby ji někdo neshodil z koně.

 
maxik
Kelišová 5761 příspěvků 1 inzerát 25.03.10 15:09

Psí život. Ksenije to s ním fakt nemá jednoduché. Doufala jsem, že se to třeba posune.

Jiný způsob, jak sem Danielka dostat a uživit ho tu než přes uznání otcovství a získání čes. občanství pro malého asi není, co?

 
Uživatel je onlineharpyje
Extra třída :D 10427 příspěvků 25.03.10 20:47

vrony díky - mám nějakou „nepsavou“ - nešlo mi ten deníček uchopit za správný konec

suviku - Ksenije má kontakty na právní poradny pro cizince (zdarma) a naše doporučení at je kontaktuje - vědí o ní, mohli by byýt dokonce schopni poslat s ní doprovod - sama bych se obávala jít k podobnému soudu bez právníka ( i kdyby nebyl mým právním zástupcem)

šance určitá je - spíš kvazi podobrém, že soud pavla proste vyzve jestli otcovství uzná - teoreticky by to udělat mohl ve vlastním zájmu, bo on ví, že Danielek je jeho, a pokud se jeho otcovství bude prokazovat, půjdou veškeré výlohy na něj.
kdyby šli bez soudu jen na úřad, je tam trochu riziko, ze proste to uznání otcovství už nepřijmou (český úředník ví, že v případě uznání jde o občanství a má své příkazy jak se v takových případech chovat :-( )

maxik. jiný způsob existuje. počkat az tu ksenije bude mít odkrouceno pet let v kuse, požádat o lepší pobytový status a potažmo o vizum pro Danielka za účelem sloučení rodiny - to je ovšem beh na velmi dlouhou trat. s výsledkem zcela nejsitým uz v tom prvním kroku.

EDIT- jak se vám líbí Danielek?
Na Ukrajine je takový zvyk, že se při narození (prvního) vnuka dělá taková oslava pro sousedy a přátele - Danielkova babička se na ni prý skvěle vyfikla, ale jaksi jí nikdo neřekl, že k té oslavě patří i to, že přátelé na oslavu toho, že se stala babičkou jí mají přinést nové oblečení a to staré na ní roztrhat :-P tudíž krásné oblečení co měla na sobě jí rozervali a přinesli jí nějaké pánské bombardáky + nějaký další děs a v tom celou oslavu absolvovala (dědeček to věděl, vzal si na sebe za tím účelem starý montérky, ale babičce to neprozradil ;-)

Příspěvek upraven 25.03.10 v 20:53

 
maxik
Kelišová 5761 příspěvků 1 inzerát 25.03.10 23:05

Danielek je samo fajný :-) , snad to klapne a budou moci být spolu. Tradice mají ovšem úžasné :lol: :lol: :lol:

S těmi úředníky a uznáním otcovství je to takové dvousečné, nám říkali na přípravě pro žadatele o NRP o novém trendu, že má rostoucí počet dětí v kojeňáku dárek na rozloučenou od mámy, která za úplatu nechá zapsat nějakého cizince jako otce, tomu z toho plynou určité výhody, ale pak je nesehnatelný a děti trčí v ústavu, než ho dohledají nebo vyprší lhůty všeho druhu a je soudně zbaven rodičovských práv. Kamarádka měla takhle doma dvě děti skoro rok „na návštěvě“ bez nároku na RP a bez záruky, že jim zůstanou, než se to dořešilo.

 
suvik
Nadpozemská drbna 25331 příspěvků 26.03.10 20:19

Maxiku…to je hnus velebnosti :poblion:

 
Uživatel je onlineharpyje
Extra třída :D 10427 příspěvků 28.03.10 20:40

hmm, tohle je bohužle pravda. když se tento „jev“ před lety objevil, doufali jsme že zustane „ohraničen“ v jedné skupině a podaří se ho osvětou „znechutit“ ostatním dříve, než zdomácní. bohužel se nepodařilo. toto dodnes dělají i maminky, které si dítě hodlají ponechat ve své péči :zed: :zed: člověk má pocit, že snad dali mozek do úschovny, škoda slov.

S případem Danielka to však nemá co dělat - tady prostě úředníci naopak mají příkaz, aby nezapsali českého rodiče (tedy ikoli cizince) - protože tím by se dítěti zakládalo právo na české občanství. Taková opatrnost naruby trochu, tam kde je problém, to neřeší, nechtějí řešit (úplatky) nebo nejsou schopni řešit. Tady však mají posuzova, jestli český rodič nevypadá pod tlakem, jestli ho někdo k uznání netlačí atd atd. Celé je to nesmysl - bo pokud by český otec chtěl fingovat své otcovství, bude velmi přesvědčivý a žádný úředník ho z podvodu neusvšdčší i kdyby se stavěl na hlavu. Prostě škoda slov :znechucený smajlík:

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 29.03.10 09:08

to je fakt neskutecny ;( preji Ksenii hodne sil a brzke „slouceni rodiny“.

 
IvaV
Echt Kelišová 9086 příspěvků 29.03.10 09:42

Ach jooo. Kéžby tohle vyšlo, kéžby P. otcovství uznal a Ksenije mohla být s malým. Nedovedu si představit jaké to pro ni musí být.

Na fotky jdu kouknout (o zvyku vím, ale babička chudák musela být nešťastná). :wink:

 
maxik
Kelišová 5761 příspěvků 1 inzerát 29.03.10 14:52

Harpyje - to je fakt dobré, když si žena dovede na matriku co dva roky jiného otce a pokaždé je to cizinec, se kterým se evidentně ani sama naedomluví, tak nikdo nic neřeší, ale naopka to činnost vykazují :roll: .

Možná byt to chtěla úplně jiného českého chlapa pro Kseniji i Danielka.

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Křesťanské jesličky - pamatujete na Kseniji?


Reklama