KVĚTŇÁTKA 2005 - Malé předvánoční pozastavení...

Rodičovství

Ahoj všichnísci:O) Zdravím vás v tomto předvánočním čase s novým deníčkem. Nevím, jak vy, ale já začínám mít trochu nostalgickou náladu, vzpomínám na Vánoce minulé, kdy jsem tiše promlouvala ke svému bříšku a nedokázala si představit, že za rok nás bude o jednoho víc. Mísila se v mně radost s očekáváním a také se strachem, jestli všechno dopadne tak, jak by mělo. Jak šel čas, člověk si stále více uvědomoval tu krásu a křehkost toho nového života, který se v něm vyvíjel. Často jsem přemýšlela nad tím, jak naše miminko bude vypadat, jaké bude mít oči, vlásky... často jsem si říkala, škoda, že do toho jeho života v bříšku nemohu nahlédnout....často jsem cítila, že to malé stvořeníčko už teď vlastně strašně miluju.

Bříško rostlo a rostlo a my jsme tady v Květňátkově společně řešily různé problémy, někdy menší, jindy závažnější. Zprávy ze života „uvnitř“ v podobě kopanců a žďuchanců sílily a dávaly nám najevo, že miminka vnímají, co se kolem děje, doteky, slova, hudbu…Když se v březnu narodil Monče Martínek, všechny jsme spadly zpět do reality a uvědomily si - TAK A UŽ JE TO TADY.
Měsíc duben ještě nestačil pořádně zaúřadovat a další květňátkovská miminka se začala klubat na svět. V deníčku teď bylo několik „už maminek“ a zbytek „už aby taky maminek“. Vládu převzal měsíc květen a první skupinka začala pomalu převažovat nad skupinkou čekatelskou. Uběhl ještě nějaký čas a dočkaly jsme se všechny.
Ať už přišlo miminko na svět jakoukoli cestou, pro každou z nás to bylo náročné a vyčerpávající, každá z nás si prožila své. Někdo se s následky (ať už psychickými či fyzickými) vyrovnával kratší dobu, někdo déle. Já za sebe můžu říct, že ač byl porod poměrně náročný a zdlouhavý, tak na něj dnes vzpomínám s úsměvem, protože na jeho konci na nás vykouklo to nejkrásnější sluníčko, jaké si jenom dovedeme představit.
Tehdy jsem si moc přála, aby se všechna květňátka vyklubala na svět v pořádku a aby jste to i vy - květňátkovské maminky - zvládly v pohodě. Všechno dopadlo dobře a já si moc dobře uvědomuju, že to není samozřejmost. Proto si myslím, že je čas se zastavit a říci - DÍKY. Díky, že máme to štěstí, že se nám narodily zdravé a krásné dětičky:O)))

Taky bych ještě chtěla poděkovat vám všem. Za pomoc, přátelství, trpělivost, ochotu, prima zážitky a vůbec za to, že jste.
Takže tímto vám i vašim rodinám přejeme krásný, pohodový předvánoční čas a klidné a radostné Vánoce.
Jaa a slůníčko Sára

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
 
Jyty
Kecalka 228 příspěvků 02.12.05 06:49

Jaa, díky za nový milý deníček.
Jsem z něj taková rozněžnělá:)
Je to úžasný a zázračný, že ten obrovský pocit být mámou můžeme prožívat.
 Jyty

 
vveverka
Kecalka 327 příspěvků 02.12.05 06:55

No to je moc krásně napsáno. Ano je to tak, ty pocity s bříškem byly nádherné a ikdyž se určitě každá nějakým způsobem bála porodu, tak věděla že na konci bude ten vytoužený andílek (ikdyž jsou to někdy spíš čertíci). Přála bych každé ženě, aby mohla zažít ten pocit očekávání a i pak to rození nového života. Hezký den bez shonu, pa,pa holčiny Věrka + Míšánek + Petruška

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 02.12.05 06:56

Jsem - doufám - třetí - to se mi v životě nestalo. Mažu číst…

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 02.12.05 06:59

Jaa - moc hezky jsi to napsala, vystihla jsi přesně to, na co myslím už dlouho, že i když František nespí, blablabla, tak je to moc šikovnej chlapeček a za nic bych ho nevyměnila. A je třeba si vážit každýho dne, protože to tak strašně letí…
Jdu nakouknout a dočíst ještě starý deníček a pak sem ještě mrknu.
ET s Františkem od pěti vzhůru

 
Alte
Kecalka 423 příspěvků 02.12.05 07:51

Zdravím všechny po ránu. Teda Jaa, tos mě dostala, úplně mně vrhkly slzy do očí. Taky často myslím na to, jak jsem vloni touto dobou prožívala svoje těhotenství, a to hodně rizikové. Zrovna dneska bych jela do nemocnice s předčasnými stahy, úplně vylekaná a plná strachu o Kubíka, protože to už byla čtvrtá hospitalizace. Od 20. týdne jsem musela ležet se zvednutou postelí v nohách, vstávala jsem jen v nejnutnějších případech. Vánoce šly tím pádem nějak kolem mě. Nemohla jsem nakupovat dárky, píct cukroví.......a k tomu ten strach, jak to dopadne a upřímně řečeno, říkala jsem si, bude to zázrak, když za rok nám pod stromečkem poleze 8měsíční prcek, a je to tady, jsem neskonale vděčná, že si ještě jednou můžu užívat toho velkého zázraku. I když jsem musela ležet, nedalo mně to, a alespoň na chvilku občas zabrouzdala na emiminu. Je mně tady s váma taky moc dobře.

Máme novinu, Kuba se nám zamiloval:-), včera po delší době viděl moji kolegyni z práce a mohl na ní oči nechat. To byste musely vidět, jaké na ni vrhal pohledy. Asi se máme do budoucna na co těšit. Pochovat ho nemůže ani babička, ale od kolegyně se nechal pěkně pomuchovat.

Včera nám až do večera nejel internet, tak dneska budu pročítat, co je u vás nového.

Doufám, že Hančička už je v pořádku a Zuzka a Světlana taky ty bacily úspěšně vyhání.

A samozřejmě i všem ostatním přeju hodně zdravíčka.
Alte + zamilovaný Kuba

 
Lenkaaa
Kecalka 228 příspěvků 02.12.05 08:18

Zdravím,

Jaa - díky za zpříjemnění pošmourného rána. Odložila jsem tužku, kalkulačku a v klídku s hrnečkem čaje jsem si tento deníček přečetla. Dostal mě… a teď sedím a vzpomínám, jak jsme loni pod stromeček dali jedny zabalený dupačky a bylo na nich napsáno MIMINKO:-)) a jak jsme loni u štědrovečerní večeře mluvili o tom, že příští rok už nás u stolu bude o jednoho víc..... jsem strašně ráda,že toho našeho šmudlu malýho usměvavýho máme, že je to spokojenej a usměvavej chlapík … jééé, já se fakt nějak rozněžňuju:-))

Alte - náš David je zamilovanej do lektorky na cvičení a to takovým způsobem, že až žárlím:-). Může na ní oči nechat a hlavu by si vyvrátil, jak se za ní otáčí… nu což o to, je milá, hodná, jen ten věkovej rozdíl by mě lehce děsil:-))

My jsme včera odpo byli na návštěvě u známých ,kteří mají 9měsíční holčičku, takže jsme zkoukli co nás tak za tři měsíce čeká a bude to ještě zajímavý… ale už se těším. Ty lezoucí a stoupající si děti jsou prostě k sežrání. Jsou u toho hrozně roztomilý, jak důležitě se tváří:-))

Lenka

 
Alte
Kecalka 423 příspěvků 02.12.05 08:33

Jaa, taď jsem si všimla, že Sárinka má židličku, kterou se chystáme taky koupit, je to ta, jak se dá rozložit i na stoleček? Chci ji objednat přes internet. Máte ji taky přes internet? A jste s ní spokojení? Některé maminy v diskuzi psaly, že jim prcci z ní vylézají ven, protože nemá žádné kšíry. Díky

Alte

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 02.12.05 09:01

Ahojky po ránu:O)
Koukám, koukám, že jste teda opravdu ranní ptáčata…
Jsem ráda, že se vám deníček líbí, včera jsem měla takovou vzpomínací náladu…
*Piki: To je mi líto, že se Mikínkovi cvíčo nelíbilo, ale neboj, určitě si zvykne. To víš, on je takový pohodář a vy ho nutíte se hýbat - to je přeci skandál…taky by se mi to nelíbilo:O))) Doufám, že dnešní noc proběhla lépe, než ta včerejší a že jste se alespoň trochu vyspali! Co se šátku týká, tak s tím bych si nedělala starosti:O) A je super, že už se Ti líbilo plavčo, tak to asi bylo tím, že ta první hoďka byla taková rozházená:O)))
*Sarach: To je ale pech, že musíte ještě dečkovat - ale vy jste holky šikovný a nějaký 2 měsíce už vás nerozházej, že:O)))
*Jazzi: Tak co dnešní noc??? A taky doufám, že se potom pochlubíte profi fotečkami:O)))
*Jyty: Jééé, tak to je fajn, že jdete k nám na Hůrku…bude tam moje kámoška. Myslela jsem, že na nás zapomněli a volala jsem na úřad, kdy mají vítání dubnové děti a bylo mi řečeno, že až po Vánocích:O(
*Světli: To je fajn, že už je vám lépe:O) A storka se ztracenou taštičkou je taky dobrá:O)))
*Veverko Věrko: Doufám, že už jsi zahnala depku!!!
*Marci: No já taky musím nakoupit Sáře Mikuláše, obsah bude asi podobný, jako u vás:O) A gratulujeme Matýskovi ke zdařilému pokusu o stání:O)))
*Hami: Tak co stěhování? A co Barča? Jak dlouho bude ještě v nemocnici?
*Marty: Jsem celá žhavá na dnešní zprávičky o kulihráškovi!!!
*Alte: My židličku kupovali v Bambuli, jsme s ní spokojeni, dá se trošku polohovat (ale jen trošku), ale kšíry tam nejsou, to máš pravdu. Sára z ní zatím neleze, až začne, tak tam přiděláme normální kšíry - teda alespoň tak si to představujeme:O) Jinak je to ta židlička, co se dá rozložit na židli a stoleček. Nám se líbí dřevo a obyčejné, jednoduché věci, tak jsme zvolili tuhle, ale to víš, má své výhody i nevýhody:O)
*SRAZÍK: Holky, v kolik je vlastně sraz v té Tramtárii???
*Zatím papa, odpo snad dorazíme.
Jaa a Sára

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 02.12.05 09:16

Jaa přidávám se k tobě. DÍKY, DÍKY DÍKY.
My si na ten zázrak celkem počkali, o to víc si ho vážím. Když se na toho našeho šmudlu podívám, vždycky se mi to srdíčko tetelí ohromným štěstím. Jsem štastná, že je zdravej a že ho nic netrápí.

Takže moc děkuji za deníček. :-)))))))))

 
MaRi
Kecalka 267 příspěvků 02.12.05 09:37

Kukiš!

Teda Jaa, tos mi připravila ráno. Já tu sedím, v oku slza… I když jsem tenkrát byla jenom sporadická nakukovatelka.

Tak honem musím všechno, co si pamatuju ze starého deníčku.
Sany: Ruka - začalo to před čtvrt rokem, ve spaní jsem si nějak blbě ležela na levý ruce a ráno mě to hrozně bolelo, no a bolet to už nepřestalo. Minulý týden si moje máma všimla, že když zvedám Johanku, tak křivím pusu bolestí a vyhnala mě objednat se na ortopedii. Včera jsem tam konečně došla, diagnóza zánět šlach. Obstřik bolel, ale s tím, co mi píchali do kostrče po porodu (kaudální blok se to, tuším, jmenovalo) se to opravdu nedá srovnat.
Hlavní ale je, že to zabralo a bolí to teď mnohem míň. Bejt tebou, radši tam mažu taky.

Holky, díky za podporu, no co vám budu říkat, okna umeje Petr, to je mi teda opravdu líto, ale když jsem jednou ten mrzáček …
Pan doktor mi řekl, že by se to normálně rozhýbalo, ale ať si prý spočítám, kolikrát za den zvednu miminko, to se prý sčítá. No jo tak co už.

Jyty - pomocníka myslíš jako přes den k miminku? Hahaha, no ještě se kouknu po stůl, ale fakt o žádným nevím! Ale jak říkám- je to mnohem lepší.

Holky! Už jste všechny zapsaly svoje mimina na diskusi? Koukněte na https://www.emimino.cz/modules.php?…

Gyto, pomsta za okupaci: tavený sýr, pomazánkové máslo a tvaroh. Do toho hodně, hodně nastrouhané Nivy a hodně česneku, rozmixovat nebo ušlehat. Je to smrtící pomazánka. Ale moc dobrá. Jméno vzniklo ještě před revolucí v hotelu Belveder na Letný. Podávalo se to k pivu a tenkrát tam jezdily zájezdy výhradně z Německa a Sovětského svazu.

Papa MaRi a JoHo

 
Lenkaaa
Kecalka 228 příspěvků 02.12.05 09:44

Až teprve teď jsem dočetla komentáře ve starém deníčku.

Et - všechno ovoce dávám formou přesnídávky (buď vařený nebo kupovaný). Čerstvý dáváme jen banán. Na čerstvý prý můžeme přejít v průběhu 8. měsíce, strouhat máme nejlépe na skleněném struhadle. Nevlastíme, kde ho seženeme, netuším.
Piki - já sice mám šikovnýho cvičence, ovšem plavce nikoliv, takže chobotničku usurpuje někdo jinej:-)) S Mikinem nevěš hlavu, buď vám to cvičení úplně odpářou (David kromě přetáčení taky nic jinýho nedělá a nikam nás nehoní) nebo si Miki zvykne a začne spolupracovat. My když jsme začli chodit na cvičení, tak při ležení na zádech na balonu měl David úplný hysteráky. Pomaloučku, polehoučku jsme ho trénovali a dneska se válí jako starej mazák. Je to pro něj prostě něco novýho…

Sarah - moc jsem vám držela palce, ať už se dečky zbavíte. Holt budete muset ještě vydržet… hlavně když to bude v pořádku. Moje mamča má kyčle úplně v háji, sotva leze a trpí nesnesitelnými bolestmi a ortoped jí řekl, že je to zanedbaná léčba v dětství. Pak nám příbuzná potvrdila, že jí rodiče dečku nedávali, protože se jim zdálo, že v tom trpí. Takže nasazujte, šidit se nevyplácí (ovšem trénink je nutnej, to zas jo:-)))

Marci - Mikuláše mám zakoupenýho, je to skoro stejný jako u Vás. Ovšem hoňku mi dalo shánění pravý mikulášský punčochy. Byla jsem ochotná i zainvestovat víc, vždycky po Mikuldovi jí sklidím a další rok zase použiju. Nakonec jsem sehnala tu pravou červenou botu, nahoře lemovanoch kožíškem a je na ní nějaký zvířátko v mikulášský čepičce. Ze zvířátka nadšená nejsem, chtěli jsme jen punčochu, leč odpárat nejde. No, hlavně aby se líbila Davčovi.

Lenka

 
Lenkaaa
Kecalka 228 příspěvků 02.12.05 09:48

MaRi - díky za recept. Zkusím to. Oba s manžou česnek milujeme, já do sebe ovšem musím potom kopnou panáka Bechera, jinak je mi blbě celou noc.

Lenka

 
RadkaK
Stálice 78 příspěvků 02.12.05 10:02

Ahojda květňandy a květňátka,

tak jsme jen pár dnů nebyly, neboť jsme s Miškou někde nastydly a snažily se to vyležet (teda spíš já, Mišulka by pořád někde lezla) a najednou je tu nový deníček a v tom předešlém celý román komentářů! To snad dneska ještě ani nepůjdeme ven a radši se to budeme snažit přečíst!!

Jaa - díky moc za nádherný deníček, vážně jsem si skoro pobrečela. Vzpomněla jsem si, jak jsme měli loni u štědrovečerní večeře na jedné židli pověšené body pro mimíska. Také jsem si letošní vánoce moc neuměla představit, teď už jsem si zvykla, že jsme tři a strááášně se těším. Jenom nějaké ty dárečky pořád ne a ne vymyslet a nakoupit. Tedy pro Mišulku problém samozřejmě nemám, ale pro ostatní…

Piki - taky jsme rádi, že už se vám na plavání líbilo a uvidíš, že si Mikínek dá říct i s tím cvičením a bude se mu to nakonec ještě líbit.

Všem marodům přejeme brzké uzdravení, já jsem ráda, že už to máme pro tentokrát za sebou, i když je mi jasné, že to určitě nebyla poslední rýma za tuhle zimu.

Ještě přejeme všem, kteří dneska něco slaví, dodatečně k svátku Ondráškům a dopředu samozřejmě Barborkám.

Hamina - snad proběhlo stěhování bez problémů a v pondělí nám podáš zprávu už z nového. Barunka ať je brzy v pořádku a s vámi doma.

Mějte se moc hezky, já jdu dočíst minulý deníček.

Radka a Mišulka

 
Alte
Kecalka 423 příspěvků 02.12.05 10:05

Díky Jaa za info, mně se taky líbí, protože je dřevěná a hlavně, že jde rozložit na ten stoleček. Děcka měly před lety taky rozkládací dřevěnou, ale vůbec nevím, kam se za ty roky poděla. Mně děcka nevylízaly ven, ale Kuba je takový rarach, že fakt pořídím ty kšíry (dobrej nápad, asi je koupíme hned se židličkou). Kuby krmím zatím v lehačce, ale dělá v ní taková alotria, že už v ní nemůže být - prohýbá se jak luk dozadu, naklání do boku, že se už s ní i převrátil apod. Trochu vrže, což ho děsně rozčiluje :-)

Veverko: Vidím, že si užíváš své. Toho mého během těch skoro 10 let, co jsme spolu, taky nanapadlo, že bychom se vzali a dokonce se ani k nám nenastěhoval. Ještě, když jsem byla těhotná, často přespával u rodičů. I teď má pořád část věcí u nich. Holt má ten syndrom nepřestřihnuté pupeční šňůry. Často do mě vjede vztek, že to přece takhle není normální, udělám ostudu, ale není to nic platné. Vánoce po rozvodu - taky děsná story, umím si přestavit, jak ti asi je. Já se odstěhovala od bývalého manžela s děckama k rodičům těsně před vánocema (už to jinak nešlo) a řeknu ti, že mně ho bylo líto, že by zůstal poprvé na vánoce sám, tak byl taky u našich, ale bylo to takové divné. Mám výčitky svědomí, protože jsem to byla já, kdo rozbil rodinu, děckám domov a bývalému ze života udělala peklo, protože je na děcka moc fixovaný, prostě je zbožňuje. Udělala jsem spoustu chyb, za které bych si teď nafackovala. Přítel se zdálo, že našel cestu k mému synovi, když byl malý, ale postupně se odcizovali a vidím, že přítel už nemá zájem, s dcerou si rozumí až teď, dřív byli jak pes a kočka, s holkou mlátila puberta a nedivím se jí, že ho brala jako vetřelce. Nejhorší pro mě bylo, že jsem vlastně nemohla za tím vztahem úplně zavřít dveře a bývalého už nikdy nevidět, protože máme spolu dvě děti a každou chvíli jsme spolu museli řešit hodně problémů kolem nich. Jsem jak mezi dvěma mlýnskými kameny, však to taky znáš a ty navíc ještě přijdeš do styku s dcerou přítele. Je mi moc líto, že beruška, která by ráda navázala bližší vztah s tvým přítelem, tak byla takhle odmítnuta. Přeji ti hodně sil a dobré vůle v životě.

Tak marodi už se nám dávají dohromady, depky taky odchází, tak snad si ty vánoce všechny užijeme.

Tak jsme konečně měli pidisrazík s Haminou, ještě než se nadobro odstěhovala, prokorzovali jsme kousek Rosic a bylo to moc prima. Akorát ti naši prcci celou dobu spali příznačně „jak mimina“, tak se nemohli ani okouknout. Marjánku znám z fotogalerky, tak vím, že je to moc pěkná slečna. Smůla pro Kuby, že je po včerejšku na ty starší dámy :-)

Kuba usnul, tak jdu pověsit záclony.
Mějte se Alte

 
vveverka
Kecalka 327 příspěvků 02.12.05 10:25

Tedy Alte ty mi mluvíš z duše. Přítel zpočátku přímo malé nadbíhal, chodil s ní ven , do bazénu, říkal klidně jdu sám, mám ji moc rád. No a co jsme spolu, tak mi přijde, že otočil o 180stupňů a pomalu docházím k tomu, že to byla jen totální přetvářka, jak si mě získat. V Betynce píše astroložka, že je důležitější vztah rodičů mezi sebou než děti a nový rodič . No nevím, pro mě je to dooost důležité. Tak uvidíme co čas přinese. No a taky nevím jak ty, ale jsem na mrtvici z návštěv rádoby tchýně a z toho jejich vánoč.rituálu. Léta jsem bojovala s bývalou tchýní ,aby si malá dárky rozbalila doma pod stromečkem, protože jinak přeci nemůže věřit na Ježíška. No zdařilo se. A teď jsem v tom zas. S tím rozdílem,že oni chtějí, abychom tam i večeřeli, což jsem striktně zamítla. No alespoň něco. Tak se měj Alte a pevné nervy s těma chlapama. věrka

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 02.12.05 10:51

Ahoj,

Jaa moc krásný deníček.

U nás vše vrcholí, jestli se zadaří měli bychom dnes spát v novém bytečku. Včera trochu krizovka, tak s Tomášem moc nemluvím.
Barunka vše zvládá exelentně, akorát když jí píchají tak řve jako pavián, ale už jenom 6×. Tak to snad vydrží. Přemýšlím co jí za to koupím, protože si to za tu odvahu zaslouží.
Valím s Marjánkou na 6 měsíční kontrolu, tak už i nám konečně je těch půl roku. Doufám, že se rozběhne očkovací kalendář.

Ztaím se mějte, ozvu se až v pondělí jeslti se zadaří zprovoznit internet.

Pa Hamina

P.S. Všem oslavencům minulým i budoucím ( Bára, JItka, čert a Mikuláš) přejeme vše nejlepší.

 
Alte
Kecalka 423 příspěvků 02.12.05 10:56

Veverko, já si vůbec netroufám odhadnout, jak budou letos Vánoce probíhat u nás. Mám z toho trochu strach, ráda bych je prožila bez dalších přízných, však se za nimi můžeme stavit další dny.

Před chvílí to vypadalo, že Kuba už má Vánoce. Co by správná matka, jsem vytáhla po děckách leporelo s domácími zvířátky a začala ho s nimi seznamovat, takže jsem teda kokrhala, kdákala, hýkala a mňoukala, Kuba se po chvíli na mě otočil s pobaveným úsměvem, jako by říkal: " Mamino, ty ses asi zbláznila, ne?" To mě totálně odrovnalo, že jsem prostě dál nemohla. Ještě, že ty prcky máme, dokážou perfektně zvednout náladu.
 Alte

 
MaRi
Kecalka 267 příspěvků 02.12.05 10:56

Holky, v Penny marketu prý prodávají dřevěné houpací koně za pětikilo.
Původně jsem Joho žádný extra dárek kupovat nechtěla, ale do toho koně asi půjdu :)))
Tak jestli ještě některá nevíte…
Jdu strouhat mrkev s banánem,
papa MaRi

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 02.12.05 11:14

Jeee, asi 17.?

Jaa - moc pekny denicek, taky jsem z nej cela na mekko :), myslim, ze srazik je od 13:30.

Hamina - drzime palecky a moc zdravime statecnou Barunku! A vsechno nejlepsi Marci k pulrocninam :).

Sarach & Eli

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 02.12.05 11:25

JAA, díky moc za krásný deníček, úplně jsi vystihla mé pocity:o) jsem fakt moc šťastná, že toho bobečka malého mám…:o)

jdu číst ještě starý deníček, zatím papa K.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 02.12.05 12:18

Ahoj Jaa…a vsecky dokola okololalalala…

mluvis mi z duse. taky porad ted vzpominam jake to bylo kdyz tu Rio jeste nebyl…ja mu bylo dobre v brisku a mohl vsude se mnou…kdyz ted chcem jit treba s manzelem na veceri-byli jsme vcera po druhe od porodu na dve hodky bez Ria- tak se citim jak bez ruky…i kdyz vim ze je v klidu ze ho hlida zodpovedna osoba,tak si rikam…jeje loni touhle dobou jsme tu byli taky a rio byl s nama v brisku :-)

jsem vdecna za kazdy den.za to ze je rio a muj muz a vubec vsichni…ze jsem stastna…

a to same preju vsem.pa nat+skytajici Rios

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 02.12.05 13:15

Ahoj,

tak jsem si myslelal, že se tu stavím až v pondělí, ale nechce se mi balit další krámy a tak jsem tu.

Zuzi Marjánčinymíry v 6m - 7600g, 68 cm. Fotku Ti pošlu až se zajedeme v novém.

Sarach- Eli dodatečně také gratulace.

Veverko, Alte - prožívám to s Vámi, nedovedu si úpředstavit, že by Tomáš Lindu nebral a naopak. Po velice krátké známosti jsme si ujasnili co od něj očekávám ve vztahu k Lindě, že bych chtěla aby si ji trvale osvojil. Asi jsem v tomto našla neobyčejného mužského, protože to pro něj byla naprostá samozřejmost. Celé to běhání po soudech trvalo nakonec dva roky a Linda je prostě jeho se vším všudy. Měla jsem také samozřejmě strach jak nás přijme jeho rodina, že si domu přivede ženskou s dítětem, Linda byla tenkrát osmiletá, ale byla jsem velice mile překvapená. Babička je z ní poprděná dodnes, to samé všechny tetičky a kmotry. Dokonce když se Barunka narodila, tak dostala od babičky zlatý řetízek s přívěskem a automaticky ho dostala i Linda.
Prostě si nedovedu představit, že by to takhle nebylo. A nechtěla jsem k sobě chlapa za každou cenu. Musel být dobrý pro mne, ale i pro Lindu. Vím, že tu se mnou nebude celý život, takže bych ty ohledy na ní zas až tak brát nemusela, ale takhle jsem to nechtěla. Když už jsem se bez ní rozhodla a nedal jí tu možnost vyrůstat s biologickým otcem a dlouhých osm let jsem hledala Tomáše, tak to prostě musel být dokonalý partner pro mne, ale i dokonalý táta pro Lindu. Jinak by měl těžkou smůlu. Asi je to tak dobře, dneska máme tři chcandy, a i když je to horká maďarská hlava, nevyměnila bych ho za nic na světě. Protože každý má své mouchy.
Takže holky si to srovnejte co je pro Vás důležité a jestli stojí za to mít vedle sebe chlapa, který bere jen Vás a nebere Vaše děti a nebo je pořád napůl u rodičů. Alte obdivuji Tě, že sis dokázala pořídit Kubíka i přes toto.
Neberte to hlavně jako nějaký útok, je to jen vyjádření mých pocitů. Usuzuji z toho co vím z krátkého setkání s Alte a o Veverce jsem to velice letmo četla v deníčcích.

Slibuji, že všechny dočtu, abych byla v obraze. Hlavně jsem zaregistrovala nějaké nováčky, ale moc o nich nevím.

Světlano - doufám, že příští týden někam vyrazíme. Zavoláme si a domluvíme nějakou procházku, eventuelně návštěvu.

Pražandy - nechtěly byste vymyslet na po vánocích nějaký větší srazík a vyrazit někam do okolí? Využily bychom nabídky Sarach na možnost přespání a dojeli se za Váma podívat. Teda samozřejmě podle Barunčina zdravotního stavu.

Marči se dožaduje jídla běžímmmmm

Hamina

 
vveverka
Kecalka 327 příspěvků 02.12.05 15:34

No jak už jsem psala je to těžké, já se vlastně kvůli němu rozvedla, byly jsme s Péťou doma pořád samotné, taťka věčně v luftě, buď v práci, nebo hospoda a kamarádi a když už byl doma tak spal :-(. No a nynější přítel byl tak hodný, pořád s námi něco podnikal, Petrušku si bral všude, i beze mne, na koulovačku, do bazénu, na kolo a Ta se na něj vždy tak moc těšila. No a pak když jsme tedy začali žít pospolu a do toho ještě jeho dcera (neskutečně žárlivá slečna), úplně se změnil. věrka

 
Orpet
Kecalka 203 příspěvků 02.12.05 17:50

Ahoj holky, teda málem mě ten deníček rozbrečel, tak strašně to všechno letí a najednou je tady prcek, to nejúžasnější stvoření, který je úžasný, ale zároveň mě chvilkama dovádí k šílenství :)

Jinak holky, jak tu píšete o Vašich přítelých a Vašich dětech, že je moc neberou a tak podobně. Já jsem zažila něco podobnýho, moje mamka se rozvedla a když mi bylo 5, tak si našla novýho přítele. Ten si mě se vším všudy osvojil a byl to pro mě prima táta. Nedokážu si vůbec představit, že by to bylo jinak. Nikdy mi nedal najevo, že nejsem jeho, ani jeho rodina a já na to dokonce někdy i zapomenu, že to není můj biologický otec - např. při genetice jsme tam rozebírali jeho rodinu, vůbec mi to nedošlo :) Myslím, že by děti měly mít to nejkrásnější dětství, jaký jim můžeme udělat a ty děti patří k nám a jsou naší součástí, proto by je ty chlapi měli i tak brát, to je můj pohled.

No, jinak holky začínáme lézt, malá se houpe na kolínkách, ale zatím se vždycky odrazí dozadu, takže „couvá“. Jsem zvědavá, kdy začneme regulérně dopředu :)

Tak papa, my jdeme na kašičku, malá dostala veeeliikánskej hlad :)

Petra

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 02.12.05 17:55

Ahojte všetci;o)
Denníček krásny;o) Ďakujeme;o)))
No ja akurát riešim, kde strávime vianoce… či doma, alebo pojdeme k našim… a nevieme sa rozhodnúť ;o)
Inak ja ako nováčik tu v tom mám trochu chaoz, ako vidím, vy sa všetky už poznáte a viete o sebe toho dosť, takže ja trochu tápam;o)))) ale hádam sa to zlepší a zapadneme s Luckou medzi vás;o)))
Tak pekný predvianočný čas a sláva našim krásnym miminkám;o)

Stena + Lucka

 
kuratko
Kecalka 475 příspěvků 02.12.05 20:33

Ahojky hojky

Jaa - krásný deníček. Tak nějak jsem na to všechno pozapomněla a díky Tobě si to zase připomněla. až jsem si trochu zaslzela. Opravdu jsem se hrozně bála, aby ten náš brouček byl zdravej. A všechno dopadlo dobře, porod byl taky rychlej a dá se říct i „v pohodě“. Šesti nedělí jsme taky PŘEŽILI, a i když někdo říkal: bude hůř, mám pocit, že je pořád líp. Někdy je to lepší, někdy horší, ale Honzíka prostě děsně miluju a jsem šťastná, že ho tu máme!!! Děsně se těším na Štědrej den, budem doma ve třech + psík a užijem si to. Minulej rok jsme byli taky sami a já připálila kapříka, tak jsem zvědavá, jak to bude letos:-)

Jinak přejem všem marodům rychlé uzdravení (JoHo, Barunka......­......) Já jsem si dneska dala klobásku a trohcu mě zlobí žlučník. Už dlouho se chystám, že si domů koupím fernetka pro takové případy, ale zapomínám. Asi podvědomně, připadala bych si blbě - kojící matka a kupuje ferneta. Tak budu muset vyslat tatíka:-)

A přidávám se k poděkování Jaa. Za podoru a ochotu pomoct a prostě za to, že tu všechny jste. Jste moooc fajn a člověku je hned líp, když ví, že v tom není sám.

Přejem hezký a klidný večer a dobrou noc.
Kuřátko a spící Honzík (včera 7m)

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 02.12.05 21:04

Ahoj jeste jednou..

odcetla jsem minuly denicek.

PIKI- k tomu satku…ja chodim s malym na masaze ktere vede rehabilitacni pracovnice-ona je i laktacni poradkyne a chodila jsem k ni i na tehu tanecky…je fakt dobra..jo i dula :-) hehe

no a ta nam rikala ze kdyz nosit v satku tak co nejdele kolibku. ze i kdyz se pise ze muzes kriz s kapsou ze to je napor na zada..myslim ze na tom neco bude. ja maleho nosim tak jednou za tyden.,kdyz jdeme ne moje tanecky a nebo kdyz jdem vecer se psem na prochazku.

rikala ze neurologove to podporuji ale kdyz to pak vidi rehabilitacni pracovnik tak to musi napravovat.

ale nehrotila bych to. proste kdyz to pujde bych brala kocarek a kdyz ne tak satek..me uz teda z satku bolivaji zada-prece jenom rio uz ma k 9 kilum takze ho rada na leto predam tatinkovi :-) a jinak drzim palce at uz brzo nemusite chodit na cviceni :-)

u nas nic noveho. Rios se snazao najit co nejslozitejsi zpusob lezeni..njonec to bude asi styl spadly partyzan… kleci na ctyrech m,peruje dopredu dozadu a jakoby na tech kolenach poposkakuje dopredu. nechape ze musi spoluprcovat i ruce…kdyz ho to nijak zvlast neposune tak skoci dopredu cimz si nabije pusu a zacne delat letadlo…az dnes jsem prisla na to ze to letadlo asi neni, ze to ma jak ty gymnastky kdyz se uklani po vykonu…hehe a za to muze dedecek protoze mu porad za to letadylko tleska.:-)

Zuby stale nic.takze jsme velmi silni souperi,bacha na nas!!!

dneska v plavani zacal rvat. miluje plavani porad se smeje a uz podruhe zacal v polovine vyvadet. on totiz 5 minut pred tim nez tam dojedem pravidelne usne a pak si cele plavani mne oci…teda ten mi nadaval,hlavne po potapeni..

taky nacvicujete s rukavkma vy co chodite plavat? dnes jsme zkouseli rukavky,jakoze mame dite drzet za vrsek a pomaloucku ho ucit jak se nechat nadnaset…rio rval jak tur,prohnul se do luku a malem se utopil sam i s rukavkama …je to mantak :-)

ZUZ-gratulujeme k dlouhemu Alisove spanku!

SVETLAN- je dobre ze uz vam je vsem lepe a svita na dobre csy,kdyz tatkovi neukradli penezenku!

no mjdu spinkat,zitra nach rabota…

papa nat+rrio

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 02.12.05 21:35

Ahojki :),

diky za prijemny srazik. Cestou jsem toho jeste hafo vyridila. Stavila se za manzilkem v praci a dohodli jsme se, ze si dame cestou domu klobasku a svaro na andelu - uz jsme se na to dohadovali asi 3 dni, tak dneska to konecne klaplo - a tolik k nasim dosavadnim letosnim vanocnim pripravam, ale pro stromek vyrazim 10.12. jako kazdy rok:). Koupila jsem tam Elisce figurku certika k Mikulasi - mozna ji budu kazdy rok jednoho dokupovat.

Hami - jo to by bylo prima, neco bychom meli vymyslet. Doufam, ze Barunka bude brzy vporadku, moc na ni myslime!

Ad satek - Eli deckovata se v kolibce ani nosit nestihla, takze od 4 tydnu ji nosim v krizi s kapsou. A myslim si, ze je satek lepsi nez klokanka a ze asi vseho s mirou, ze by tam nemela byt asi cely den v kuse, ale kdo by ji taky nosil 8 hodin v kuse. Ja to stridam podle toho, jak potrebuju. Nejdyl jsem ji asi nosila 4 hodky na vinobranni ve Znojme. Co mne prekvapilo, ze jsem chtela od detske slyset, ze v satku muzu brat Elu ven i do mrazu, kdyz ji budu mit pod bundou, ale pry ne … Prece neprestaneme kvuli mrazu chodit plavat, cvicit, vencit atp.

Sarach & Eli, co zitra dostane k „snidani“ (aby u toho byl i tatinek) prvni lzicku mrkve :)

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 02.12.05 22:10

Ozaj, ohľadne toho zrazu - to je len pre vyvolených? ;o))))

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 02.12.05 22:14

Zdravíme všechny. :-)

Předem se omlouvám, že to bude jen v rychlosti…

Hlásím, že Matýsek má ode dneška už zuby DVA! :-) jak už jsem psala, jeden zub týdně, a brzy Alíška doženeme a předeženeme… :-)))

Taky si píšu omluvenku na příští čtyři dny, neb zítra ráno vyrážíme na krátkou dovolenou a vracíme se v úterý večer. :-)

JAA - díky moc za nový deníček.

Mějte se všichni moc a moc fajn. :-)

Hanka a Matýsek dvojzubec

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 02.12.05 22:14

Hola hoj,
dneska selhaly všechny mé výchovné pokusy, Sára mi momentálně sedí na klíně a nevypadá to, že by se jí chtělo spát… Taťka má v práci besídku, takže tu nejni - no, naše slůníčko si umí pro ponocování vybrat ten správný den…
Jinak díky za srazík, bylo to fajn:O)))
Zatím papa, jestě vám něco napíše Sára:
hhhhhhhhhhhhh­hhhhhhhhh dx
Brou, Jaa a Sára

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 02.12.05 22:35

Ahoj holky.

Poradíte mi? Dávali jste mimčům špenát??????????

HankoLukášiMatýsku - užijte si dovču.

Dobrou noc M+M

 
marty1
Kecalka 179 příspěvků 02.12.05 22:52

Dobry vecir!!

JAA-moc moc krasny denicek,ukapla mi i slzicka,dnes uz podruhe.Po prvni to bylo na UTZ kdy jsem zase uvidela ten malicky flicek a to tepajici srdicko noveho zivota ktere nosim pod srdcem!Je to ZAAAZRAK!!Samoz­rejmne jsme byli v ordinaci vsichni3,takze Stefi taky videla-ale mezi nami je jito uplne jedno!JInak Dr.shledal vse v naprostem poradku,dal mi seznam krev testu co sou potreba a uvidime se az budou pripraveny.
Zmena oproti ocekavani Stefci-dnes mi bylo trosku na bliti,ale doufam ze ted uz jsme v tak pokrocilem stadiu,ze se nic takoveho uz opakovet nebude.

Vy a ty vase sraziky-ja chci takyyyyyyyyyyyy!Uz sem si planovala jak v kvetnu dojedu,a spacham urcite sraz s brnandama,a taky s hodonackama(by­dlim20km od HO),a mozna zvladnu i Prahu.No a ted prd-uzse vidim jak se s banderem a rocni cacorkou nekde plahocim.Toz nic,nechame to na pristi rok:-)))))

Jdu spinkat,dnes jsme mely budicek v7 a posledni dobou jsem nejaka unavenejsi-ze by uz ten kulihrasek ze me cucal energii?

Brobrou noc vsem
Marty+Stefi+6t6d

 
marty1
Kecalka 179 příspěvků 02.12.05 23:00

Ja uz sem psala,do cerstvyho spenatu nejdu,protoze pry vaze dusicnany,coz prckum MUZE skodit,a presnidavky se spenatem tady v talosce nemame-tak to neporadim,ale tam by ta hodnota dusicnanu snad mela byt kontrolovana.
Bohuzel si nevyberes,clovek spoliha na vyrobce a nakonec tady bylo kontaminovany mlicko pro kojence nejakyma sajrajtama z tisku.No ated kontrolovali i dalsi potraviny v ‚tetra pack‘a bylo toho more zamorenyho-dzusi,mlika,sle­hacky atd.
do presnidavky bych ale asi sla

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 03.12.05 06:33

Ahoj všem,
musím bohužel oznámit, že se František po dlouhém rozmýšlení rozhodl ze soutěže o krásný zubní kartáček odstoupit.
Má ho tam!!!
Sice špičička, ale hrajeme fair play, takže tímto považujte účast našeho týmu za finito skončenou.
Papa všem.
 ET

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 03.12.05 08:38

Ahojte kvetinky.

Je sobota rano, maly o 7.20 zavelil „budicek!!“, teraz sa hra v ohradke, tak som tu.

Tento tyzden som bola kazdy den v praci, vdaka tomu, ze velky kubo mal nocne sluzby a mohol byt s kubkom..buduci tyzden je to tiez tak, normalne fachcim :)))

Nas den vyzera asi tak, ze rno vstanem, urobim ranajky manzelovi, ktory prichadza z prace(mimochodom ak ste zaregistrovali tu chuderku 13rocnu babu s meningokokom tak tu viezol on…:(((…), o 9.45 vyrazame-ja do prace, chlapci na prechadzku, o jednej pridu po mna, ideme nakupit, domov navarit, potom ja s malym von, aby sa aj velky trochu vyspal, vecer tato odchadza, ja okupem maleho a dam spat.

Vzhladom k depkam z minuleho dennicku som si dala socialisticky zavezok, ze kazdy den doma nieco konkretne a hmatatelne urobim (okrem varenia) a zatial sa mi aj dari :)))
Zuby ma kubko tiez uz dva, vlastne mal ich od zaciatku.Stavia sa uplne sam, zacalo to presne v 6m 10d, ale regulerne (bez pritomnosti ochrannych ruk dospeleho) v 6m a 14d.Co je horsie, nejako mu prestava chutit zelenina.Zacala som mu varit a je to boj.Vcera som vytiahla cuketu s bramborom a nechcel ani to…tak neviem.Zo zaciatku to vyzeralo ze zje aj mna a teraz ledva 10lyziciek.

Jaa-krasne napisane naozaj. uz sa tesim, az to budem prezivat znova…

Spenat-skusala som kupovany ale kubo ho nechcel a velky povedal, ze a mu ani necuduje

Stena-zrazy su pre vsetky chtive, takze kludne sa pridaj.Prazandy sa stretavaju dost casto, velky zraz planujeme ak sa nemylim na jar v nejakej Zoo, ze??? :)))

Kacka, Fanys, Matysek-gratulujeme k zubkom

Honzik od kuratka-gratulacia k 7m

Anicke tiez gratulujeme k 7m, dufam, ze ste vsetci uz OK, kubko posiela oslavenkyni pusu

Nat-dost som sa pobavila na tvojom komentari…dufam, ze sa rio v puberte k tomu nedostane, alebo vies co?ja sa postaram, aby sa dostal, mantak :)

Piki-s tym satkom-je to co doktor, to nazor. My sme maleho nosili aj v klokanke aj v satku. A pozri aky je horolezec. Nic si nevycitaj, miki je proste flegmos a nieje to tym, ze bol casto v satku…kludne k nam pridte na par lekcii, kubko to mikina nauci :)) miki ho zas nauci papkat :)) a pozdravujeme pavlu s ondraskom.ako sa maju???

Lucka F-krasne fotky v galerke :)))

Sarach, je to skoda, ze Eli musi decku este nosit, ale ona je sikulka, zvladne to v pohode :)))

Alte, Lenkaaa-k vasim zalubenym chlapcom-nas kubko sa zalubil do primara chirurgie.Je z neho uplne mimo…takze budte radi ze vo vasich pripadoch su to baby :)))

Hami-tie injekcie su pekne neprijemna zalezitost, pozdravujem barcu, ze je fakt statocne dievcatko!!!!!!!!!!­!!!!! a nieco pekne jej vyber :)) zasluzi si.

Zuz-ak by si prehliadla v minulom dennicku-mas SZ, co atletatko-nas vzor???

Gyto, Lucko F -vsetko najnajlepsie barbulinam k zajtrajsim meninam.kubko sa pridava.

vvik-kde je vierka nasa matka pluku???

Haluma-uzite si dovcu! a posielam ti SZ, najdes si ju ked prides
y m nvvg
u jiv h
to bola kulturna vlozka :))

Jazzi-tak co fotograf? ake to bolo?ja tiez nad tym uvazujem, ale ked ja sa taaaak nerada fotim!!!!!

No, dufam, ze som nezabudla nic dolezite.ak ano, tak este napisem.majte sa.
kaktus + kubko stojaci zubaty

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 03.12.05 08:40

Jasne ze som zabudla-
Marty-zelam ti bezproblemove tehotenstvo, je to naozaj ZAZRAK!!!
Kaede-diki za tie videa!! :)) zdravime Lunicka
a to je asi naozaj vsetko.
 k.

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 03.12.05 09:56

ne, srazik byl naprosto verejny a vyhlaseny v minulem denicku, kdo chtel a mohl prisel :))

Sarach

 
SeverkaM
Povídálka 17 příspěvků 03.12.05 10:55

Ahoj KVĚTŇÁTKA.

Zdravím vás po delší době. Nějak jsem poslední dobou nestíhala napsat, ale přečteno mám. Novej deníček je super, pěkně jsem si zavzpomínala, pustila video z ultrazvuků. Ani neni možné že květňátkům je víc jak půl roku…toto letí.
Nakazili jste mě a i já se pustila do vánoční výzdoby a úklidu, tak mám namalované okno sněhem podle šablon, při té příležitosti i umytá okna. Doma zapálenou první svíčku na adventnim věnci a už se těším jak budu péct cukroví. To mě baví, jen na to teď neni tolik času jako dřív, ale Peťulka mi prej bude pomáhat…:-))
Jídlo - baští dobře, sní i 200 ml polívčičky nebo přesnídávky, ale brokolice u nás neuspěla. Né že by mu nechutnala, ale osypal se po ní na obličeji. Nevím kdo to tu psal, že se jim to stalo taky. Zřejmě ho to nesvědí, ale hezké to neni. Dneska má vařenou rýži s jablíčkem.
Zoubek ještě žádnej na obzoru tak pokračujem v soutěži. Nelezem jen se otáčíme a sedíme. A jako Rio letadýlkujem. :-))

Zuzko - míry v 6m máme 6700g 68 cm

Aničce od Světlany přejem vše nejlepší k 7měsíčninám a Peťulka posílá pusu.
Ostatním pěkný víkend.

Severka+Péťa

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 03.12.05 12:16

Ahojte mamky a děťátka:-)

Dneska píšu z velmi luxusní pozice, manža dostal v práci notebook, tak máme jeden pc dole a já v posteli nahoře noťasím:-))Není to vůbec špatný:-)

Dítě mi neplánovaně vytuhlo těsně před obědem, tak čekám a čekám.

KKATUS - focení jsme přežili výsledky budou ve čtvrtek. Já se taky příšerně nerada fotím, manža je na tom stejně, když vím, že na mě někdo míří aparátem, tak se tvářím pokaždé jako prvotřídní dement. Jednié fotky, kdy vypadám, jakž takž, jsou ty, o kterých nevím, že mě nědkdo fotil:-))
Pokud to projde cenzurou, tak to nějak naskenujem a pošlu.
Btw ten meningokok, ani nemluv, to je moje malá noční můra, chci se zeptat dr., kdy je vhodné očkovat, do toho asi půjdu.
Mě na tom děsí ta rychlost,, tyhle nemoci by se měly zakázat:-/

ad ZUBY - my jsme stále na dvou kusech, už aspoń tři týdny čekám na horní, ale ještě nic. Dásně naběhlé a prd.

JAA - deníček je krásně nostalgický:-)Taky jsem si vzpomněla, jak jsem pod stromčekem loni rozbalovala dárek se jmenovkou „?“ a zkoušela si mrňavou košilku na břiše, jestli jako bude prďolovi akorát:-)

..ha, dítě se probudilo, jdu ho poňuchňat:-)

Hezký víkend všem z noťasu posílají
Linda a Matýsek

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 03.12.05 13:44

Ahoj mamky:o)
uf tak jsem dočetla komentáře i z minulého deníčku, dáváte mi zabrat:o)U nás pořád dokola, jediná novinka je, že Vítek právě před chvílí přišel na to, jak se odrážet nožkama, aby lezl dopředu a ne dozadu…:o) ale nic moc ještě neuleze. Mám dojem, že oproti ostatním květňátkům jsme pohybově vzadu, na břicho se sice otáčí furt a vzpírá na rukou a hlavu vystrčenou a rozhlíží se, div si krk neukroutí…:)) občas zpět na záda, na břichu ale tráví většinu času, pokusy o lezení dosud dopadly tak, že se sune pořád dozadu, začal se aspoň velmi zdatně otáčet okolo své osy(jak vteřinová ručička:-)) a když vystrčí zadek a péruje na kolínkách, tak zas celé tělo neudrží na rukou, takže ryje čumáčkem v zemi :-) ale důle tabulek jsme v normálu, tak to nehrotím.

Piki- já myslím, že Mikouš je pohodář a určitě vás ze cvíča propustí, on se začne hejbat, až bude sám chtít:)

Sarach- smůla s tou dečkou, ale jak už holky psaly, ty 2 měsíce už vydržíte, když jste vydržely půl roku, jste holky šikovné:-)

Alte, Veverko-je mi to líto, jak to tak čtu, jaké problémy řešíte, určitě to není jednoduché… a obdivuji vás za svatou trpělivost, já teda bych asi takovou neměla…každopádně přeji, ať se ty vánoce vydaří co nejlépe! :-)

Všem marodům přejeme ať se brzy uzdravíte!!! (Světlano, Gyto, Barunko od Haminy, Zuz a Alešku…zapomněla jsem na někoho?:-))

struhadlo-já mám naštěstí schované od mamky ještě po mladším bráškovi…od kdy teda dávat to syrové ovoce???

my zatím máme za sebou 4 dny mrkvičky a 3 dny mrkev+brmbor, v pohodě.dnes dokonce jsem tu mrkev vařila, už mi došla první lžička, a snědl. ale kolik toho vaše děti snědí? a kolik vypijí? vítek poslední dny sní v pohodě množství té lahvičky první lžička (ale to je asi málo, ne?)a s pitím do něj dostanu max. 40ml čaje…a kojené děti-za jak dlouho jste po obědě přestaly dokojovat? vítek totiž kojo vyžaduje furt, i když mu ta mrkev už leze ušima…např. ted po obědě začal být unavený, automaticky se otočil k prsu, ale protože už přčedtím ublinkával, dala jsem mu jen čaj, vztekal se a nechtěl ho, tak šel spaát bez koja a za 40 minut už je vzhůru a dala jsem prso, chvíli dudal a je spokojený…chjo, když on je fakt závislák na prsíčku…

Piki-ještě jednou, ta blbá noc, to budou asi ty zoubky, buď v klidu, já to tak mám skoro furt…

šátek- taky bch to nehrotila.Pokus v něm dítě není furt…my už ho vůbec neužíváme, ven v něm nechodím, neb Víteček konečně začal super usínat v kočárku. Užívám hlavně vak, doma k večeru, když už je moc unavený a do koupoání času spoustu… a klokanku či vak když jdeme nakupovat-nějak mi připadá blbé se na parkovišti před Carfourem mašlit do 5metrového šátku, jednodušší je nahodit vak či klokanku…

tak a musím končit, malý se vzteká na zemi, chtěla jsem ještě reagovat…
jen se pochlubím, že jsme pohli s úklidem, mám skoro celou kuchyň hotovou, během týdne doělám drobnosti a pak už budu jen udržovat lesk:-) a pak něco také upeču, na to se těším:-)
 K+V

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 03.12.05 15:32

sany-SZ

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 03.12.05 16:16

Ahojte Kvetnandy,

Dneska jsem teda koukala, udelala jsem Jessy caj podle kucharky o prikrmech a ta se po nem mohla utlouct. Sice pije dobre, ale toto bylo nevidane. Jinak jsem ji zacala varit detske sackove caje. Vzdycky ho uvarim celou konvici, Jessy odleju do flasky a nam ho nejak dodelam, vetsinou sackem jineho caje nebo ovocem.

V utery jsme byli v porodnici v poradne pro rizikova miminka. Navsteva celkem zbytecna, ale to jsem vedela predem. Minule nam slibila, ze uz Jessy vyradi z evidence a houby…mame prijit znovu.....az bude chodit. Poprve jsem s pani doktorkou nasla spolecnou rec, tak jsme si docela pokecaly, predtim me vzdycky necim nastvala. Kdyz jsme tam byli po sestinedeli, tak jsem chtela Sab simplex a ona mi rekla, ze mi ho neda, protoze miminko se prdiky musi vyrovnat samo. Ona se vubec vsemu snazi nechat volny prubeh. Tentokrat zjistila, ze Jessy ma trosku slabsi zadove svaly a proto jeste nesedi a neleze. Jinak by to zvladla. Rikala, ale ze je to minimalni zpozeni, takze to neni ani na rehabilitace. Takze to neresim. Rekla mi, ze nejdulezitejsi je, ze je zdrave, spokojene miminko. Jinak je strasny lenoch, cemuz jsme se smaly, nebot ji ani zadne lezeni naprosto nezajima. Takze Piki, kliiiiiidek, taky mame lenocha. I kdyz dneska me trosku rozhodila Kristain s tim, ze i Vitecek uz zacina lezt. Ale porad si rikam kliiidek, Jessy taky zacne lezt a potom budes vzpominat na dobu, kdy nelezla.

V pondeli jdeme se jdeme podivat na Mikulase. Tak doufam, ze certi budou mit rozum a Jessik z nich nebude mit trauma. Ne, ted vazne…myslim, ze z toho mit moc nebude, ale je to v detskem centru a mame tam srazik, tak ji pri te prilezitosti toho Mikulase ukazu.

Tak jsem konecne tento tyden teda zacala s uklidem. Docela me to bavi, protoze je to naposledy. Na jare tu snad uz budou zednici a vsichni potrebni.....vsechno to urcite pres leto stihnout neudelaji, takze za rok budu uklizet v na tom samem miste napul nove bydleni a napul staveniste, takze ted to delam tak trosku s nostalgii. Ale uz se strasne na pristi rok tesiiiim. Minuly mesic jsme stehovali vetsinu nabytku, protoze jsme Jessikovi zarizovali detsky kout mimo nasi loznici, takze jsem pri te prilezitosti vsechny skrine vytrela, okna jsem umyte taky mela, takze ten uklid zase tolik prace neda. Pouze loznice byla potreba udelat uplne cela. Dneska mi s tim pomohl manzel, protoze jsem potrebovala odsunout postel, to by jste neverili, co se tam po roce vsechno najde. Pustili jsme se do toho vsi silou a uplne jsme odvarili vysavac. Takze jedeme vecer kupovat novy. Jsem docela rada, protoze uz asi 2 roky mel ulomenou rukojet, ale bylo me lito ho vyhodit, protoze to byl svatebni dar, takze ted mame konecne duvod koupit novy.

Lenka

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 03.12.05 17:40

Leni, ty ses ptala, kdy budem chodit na to plavčo-pátek 14:15, ale půjdem poprvé až teď.
Ty debaty na Rodině jsem četla, až tak moc mě to nepřekvapilo, na
Kenny je docela dost negativních referencí.
Jenže co naděláš, když tu nic jinýho není, máme to kousek od baráku a prostředí a zázemí vypadá velmi dobře.
Tak uvidíme, jak se to bude jevit, já hlavně chci, aby se malej trochu otrkal ve vodě a já abych věděla, co s ním.
A vy chodíte kdy??

Pa Linda a Mates

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 03.12.05 17:50

Ahoj,

Jaa - moc pěkně napsáno, děkujem:o))))

Katuš - máš SZ

Marty - odkud pocházíš „krajanko“????

Mějte se hezka a pa

sany

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 03.12.05 18:18

dalsia SZ sany

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 03.12.05 18:21

Ahoj holky,

hlásíme se po dlouuuuuhé době, nějak se mi nechtělo sedět u PC a psát - to teď dělám skoro denně, protože končí rok a já dělám účto firmě, takže mě to nějak nebaví.

Co je u nás nového: Jonáš byl na 7m prohlídce - 11kg a 74 cm, Lukáš na 3letý - 20kg a 102cm, akorát s ním musím 20.12. na endokrilonologii do Prahy.
Jinak Jonášek baští zatím všechno - už jsem mu dávala i maso (kuřecí i hovězí), rýži, krupky, kroupy, jáhly, pohanku, k tomu k večeru kaši - mimochodem, někde jsou v prodejnách akce - za jednu kaši HIIP přidají druhou zdarma. U nás to mají například v lékárně. No a se spaním také nemá problémy večer usne okolo 7-8 hod sám v postýlce, probudí se - tedy nejprve se začne vrtět okolo 3-5 hod, tak dostane flašku mlíčka a spí dál do 6-7, dokud ho ti ostatní mrňouskové nevzbudí.

Dnes jsem si nadělila pedikuru, zítra jdeme do kostela na Mikulášskou, v pondělí jdu do práce s předběžnou uzavírkou účta a musím dodělat výplaty pro zaměstnance, v úterý k zubaři na kontrolu, protože Lukášek hlásí, že ho bolí zub, ve středu jdu na manikuru (jednou to taky mohu zkusit, no ne?), v sobotu pak pro objednaný dort pro Lukina, bude mít 3narozeniny, a tak jsem mu objednala dort - náklaďák, který veze osobák, tak snad bude mít úspěch. Dokonce musím trochu uklidit, do toho mi Lubor dal dárek k vánocům dopředu - pekárnu chleba - a tak skoro ob den něco peču, Jonášek pořád stojí v postýlce, přes noc mu narostly další dva zuby, další dva už už vyrostou, protože jsou docela vidět, ale jen tak tak, Lucka do toho skoro pořád pláče - je tak nějaká přejetá - chce se chovat, moc nejí - spíš uždibuje - má o kilo více než Jonášek, takže kdyby nebyla o 10 cm vyšší, tak by to mohla být dvojčata.
Do toho se vrátil „strýček“ z Bohnic, babička je trošku na nervy před vánoci. Takže opravdu nálada „vánoční“. Když jdu někam ven, tak kam a co tam jdu dělat, co jdu kupovat atd…
A ke všemu tomu zlému mám výročí úmrtí - před 4lety mi na vánoce zemřela máma. Takže
nějak mi to už leze na mozek - tak se snažím chodit aspoň ven - už tady rozsvítili stromek a tak se chodíme koukat na světýlka, pak doma pustím děckám pohádky na DVD (omýláme tak 4-6 pohádek denně), do toho Lubor přeměnil mobila za jiný na internetové připojení a dost do blblo, no opravdu mám vánoční přípravy jak hrom.

Tímto vás nechci deptat, to jen, proč jsem se neozvala dříve, ale čtu Vás pravidelně a blbník si nedělám, tak se nezlobte, že nejsem adresná.

Takže přejeme marodům brzké uzdravení

Věra + Lukáš + Lucie + Jonáš

PS: nechodíte ještě do IKEY? Nemají tam takový madlo? na postel - aby dítko nespadlo z normální postele? Jak jsem pořídila pro ty prďolky patrovou postel - tak Lukáš nahoře je v pohodě ale Lucka dole ještě padá - zatím byla obložena polštáři i na zemi, a tak se stávalo, že spala na zemi a ne na posteli, ale přece jenom bude zima tak bych chtěla tomuto zabránit. Díky moc za kouknutí..

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 03.12.05 18:34

Věruš, posílám pytel pozitivní energie:-)
Věř, že málokterá tady by zvládala polovinu toho, co ty (no já teda určitě).
Drž se, na nějaké vánoční gruntování kašli. Podle mýho je k vánocům třeba:

  • strom
  • kapr a salát
  • větev jmelí
  • televize na zabavení dětí
  • lahvinka něčeho dobrého pro rodiče
  • zdraví a pohoda

Většina z toho se dá celkem snadno pořídit, ve zdraví doufáme všichni a pořád a pohodu si uděláme:-)
Opatruj se, pusu všem tvým dítkám a až se ráno probudíš, bude o kousek líp:-)

Pa Linda a Mates

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 03.12.05 19:23

Ahojki,

do Ikea se chystam, myslim, ze meli takovou zarazku, ale ne pres celou postel, bylo to jako doplnek k takove te jejich rozkladaci s 3dilnou matraci, zmenili stranky a nejak to nemuzu najit :( …, nevim, jak je to funkcni a jestli je to ono, kazdopadne se mohu podivat, az se tam dostaneme!

Sarach

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 03.12.05 19:33

pod to co napsala Linda se muyu jen podepsat, neyvladam ani pulku toho co Ty!

S.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »