Květňátka 2005 - Zase lezem na ten kopec aneb Řípoklání 2006

Rodičovství

Řípoklání 2006 Rok s rokem se sešel a nastal čas oprášit automobily, natankovat nádrže, přifouknout pneumatiky, ale hlavně namasírovat si svaly na nohou. Proč? Inu, na Říp se musí!

Co je to Říp? To snad každý z nás ví. Naše to posvátná hora, kam vystoupil praotec Čech a shledal tu naši zemi zaslíbenou, zatímco jeho línější bratr Lech si to štrádoval raději do nížin budoucího Polska. Čechova družina jej musela mít opravdu velmi ráda, když se za naším praotcem poslušně hnala na vrchol jediného kopce široko daleko. Asi toho našeho praotce opravdu milovali, až to máme zakořeněno v genech a drápeme se tam dodnes. A protože jsme národ pohostinný, bereme tam s sebou zástupce i okolních národu.

Drápali jsme se tam loni i my, letos jsme se tam drápali znovu. Tím jsme položili základní kámen pro hezkou tradici. Doufejme, že nám ta tradice vydrží, a že hlavně vydržíme my.

Nebylo to totiž lehké. Nejedná se zrovna o mírný kopeček, a tak se není čemu divit, že ti chytřejší po loňské výpravě letos raději nešli. Ti, kteří šli podruhé, museli totiž tímto nápadem prokázat značnou část masochismu, že se do toho krpálu hnali po roce znova. A naštěstí ne všichni četli reportáž z loňského výšlapu, takže se našlo i dost těch, kteří šli letos poprvé. Schválně, v jaké sestavě se tam poženeme příští rok?

I letos byl sraz v obci se satirickým názvem „Rovné". Prozíravě někteří z nás dojeli až na parkoviště pod horou, kde v klidu počkali na zbytek výpravy. A hurá na kopec! Však co to? Také se vám letos zdál ten kopec nějak horší než v loni? Podivný to úkaz. Kočáry modernější a lehčí, děti zase tak moc neztěžkly, kopec se snad také nenafoukl… ale šlo to z tuha. Tlačíme ty naše kočáry, funíme s krosničkami na zádech, ale i přes to pekelným tempem vzhůru předháníme podivující-se důchodce s vycházkovými holemi.

Chvílemi si člověk říká, že Říp možná žádná posvátná hora není. Že si to jen někdo vymyslel, protože jinak by se tam nikdo nehnal. Patrně je to jen pověra rozšířená majiteli turistické chaty na vrcholku, to aby měli větší kšeft. Naštěstí se pak cesta vzhůru trošku zmírnila, takže nebyl problém tuto chmurnou myšlenku zahnat z hlavy.

A je to tu, Říp byl dobyt! Rozbalujeme vrcholový tábor, jíme svačiny, doplňujeme tekutiny, oddechujeme, a po nějakém čase se pokusíme ob:,–(it okolí rotundy na samém vrcholu, to abychom mohli vyrobit další společné foto, jeden z mála důkazů našeho snažení. A pak? Co jiného, než zase dolů? A máme pro to pádný důvod, protože dole je hospoda, kde nás čeká oběd.

V hospodě byli zjevně zaskočeni tím, že do tak velké restaurace pořád chodí nějací lidé. Obsluha nestíhala, kuchyň nestíhala, my stíhali sedět a čekat, načež nám přinesli něco trochu jiného než jsme si objednali. Ano, musíme to tu rozmáznout. Jsme hodní a nehádali jsme se, chtěli jsme to rychle sníst, protože nás čekal další bod programu - kolaudace bytu Kaktusíků.

Přesun do Roudnice proběhl bez problémů, do bytu jsme se všichni nasoukali. Děti byly odloženy v pokojíku. Pokojík s rybičkami na stěnách, s vrstvou hraček na zemi, a po té vrstvě hraček se pohybovala vrstva dětí. V tomto moři občas vykukoval ostrůvek nějakého dospělého, pokud zrovna nebyl zavalen pištícím příbojem tvořeným rovnoměrnou směsí dětí a hraček. Byt se nám všem líbil, já zvláště ocenil velkou spižírnu, to proto že rád vařím. (Nebo jsem jen měl podvědomou touhu dohnat vypocené kalorie?)
Kolaudace byla velmi příjemná, prodiskutovalo se snad vše, a s postupujícími hodinami se postupně lidé vytráceli, až jsme zbyli poslední, a nastal čas i našeho odchodu.

Musíme vyslovit velký dík Kaktuskům za příjemné odpoledne, a všichni doufáme, že za rok se zase sejdeme na Řípu.

Tak, a to byla vlastní reportáž. Naše dítka rostou, některá už obstojně žvatlají, musíme se, milí rodičové, připravit na dobu, kdy naše dítka vyrostou a budou klást zvídavé otázky. Jako cvičení se pokusíme připravit na otázky, které nám budou jednou položeny, až se naše dítka dozví o této reportáži:

„Rok se s rokem sešel." - Kde se schází rok? Když se sejdou, co tam dělají? (raději se nepustíme do bližších podrobností, nebo budeme muset vysvětlovat, že se jim pak narodí sekunda, která pak roste do minuty, hodiny, pubertálního dne, náctiletého měsíce, až je z něj nový dospělý rok.)

„Na Říp se musí!" - Proč? (najít uspokojivou odpověď, to bude přetěžký úkol.)

„Co je to Říp?" - (pravděpodobně neuspějete s vysvětlením, že jde o pozůstatek podpovrchové části magmatického komína třetihorní sopky tvořený nefelinitem, což je svým způsobem foidní druh čediče, tedy takový čedič bez křemíku. A to jsem to ještě hodně zjednodušil… maso, co?)

„Letos jsme se tam drápali znovu." - proč tam jdeme, když už jsme tam byli? (tuto otázku si asi kladli i mnozí dospělí, bylo by dobré najít rozumnou odpověď, třeba za pomocí té tradice, a tradice se musí udržovat, aby na ně nebylo zapomenuto. A hlavně se nenechat odradit reportážemi z výšlapů, protože ten člověk si hodně vymýšlí!)

Tak co, vymýšlím si?

Napsal Lu z HaLuMa, korekce provedla Ha z HaLuMa, chaotické ježdění myší obstarával Ma z HaLuMa.

a ještě kaktusíkem dodaná soupiska:
Sarach: Hanka+Robert+E­liška+Sára+Bá­ra
Gyta: Jitka+David+Bára
Therra: Terka+Přemysl+Kač­ka+Ládík
HaLuMa: Hanka+Lukáš+Matýsek
Hamina: Alica+Tomáš+Mar­jánka+Bára
RadkaK: Radka+Štefan+Michal­ka
Straka: Radka+Pavel+Ema
Stena: Silvia+Vlado+Luc­ka+žubrienka
Marci: Marcela+Petr+Matěj
Kaede: Míša+Christian+Lu­ník
Lenkaa: Lenka+Vojta+Adámek
Marta6: Marta+Michal
kkatus: Katka+Kubo+Kub­ko+rybička

takže 44kusov, minulý rok 45kusov - rekord sa nekonal…

ale co myslíte, pokusíme se příští rok na Řípoklání 2007 loňský rekord překonat?

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek
 
straka
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 09.10.06 21:25

Že by konečně nějaká vedoucí pozice!!! Není možná! Jdu číst a ozvu se.
Ráďa a Eminka brblající

 
Pomlenka
Kelišová 5349 příspěvků 09.10.06 21:25

Tak že by po upozornění první????

 
straka
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 09.10.06 21:26

Pomlenko, sorry, ale 5 sekund je 5 sekund :-)
Ráďa

 
Pomlenka
Kelišová 5349 příspěvků 09.10.06 21:26

Hmmm, tak nic, se ani nedivím, načítalo se mi to dobrou minutu.....

Načtu zítra, jsem grogy.....

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 09.10.06 21:28

Zjova, zensky! Vzdyt jsem ho pustila pred pul minutou!!!!!! :o
Vy jste musely cihat, to neni jinak mozny!!!!!
 Lesina

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 09.10.06 21:31

neviem kolka, nacitalo sa mi to 10 minut hahaha
kaktus+kubajz+ry­bicka :)

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 09.10.06 21:35

Ha, z Květňátek bramborová, to ujde!!!!  

Světlana

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 09.10.06 21:36

tretia z nasich :) tak kto dalsi?
hani my sme to kupovali z ruky do ruky od majitela, ktroy bol majitelom asi 2 mesiace, lebo predtym to bol mestsky byt.
takze este v tomto byte nikto dan neplatil…
 k.

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 09.10.06 22:23

Ahojky,  

tak zas něco po delší době napíšu. Fakt nestíhám, pořád mi do mé večerní seance s e-mimi něco leze. Minulý týden jsem vedla besedu s nositelem Thálie Richardem Novákem, takže jsem si připravovala otázky, teď mám jednomu známému dělat výcuc z nějakých listin z 19. stol., do toho blázinec v práci.....  

O víkendu jsme byli na chalupě, konala se tam příjemná akce - 1× ročně hasiči vyloví požární nádrž a ryby částečně usmaží, částečně vyudí a částečně udělají na zelenině a celou vesnici pozvou zadara na hostinu. Vždycky se na to s manžou těšíme, ty ryby jsou vynikající.  

Ad kombinéza - pořád jsem číhala na MMB na nějakou vhodnou, ovšem ta by musela být: spíš tmavší, ale ne se vzorem (myslím tím třeba medvídky - ty bych moc nemusela), nepromokavá, teplá, zachovalá, za příznivou cenu, s kapuckou atd atd. Brzy jsem pochopila, že jsem moc náročná a taky nemám čas vysedávat u PC celý den - kdykoliv jsem tam nějakou podobnou viděla, už na ni mělo zálusk hafo zájemců. Takže jsem koupila sice na MMB, ale novou za 800,–. Je to pálka, ale údájně „nepromokne, neprofoukne“ a příští rok ji můžu za 3 - 4 stovky prodat, no ne?  

NAT - ad chození s dítětem - u nás těžká krize, nostalgicky vzpomínám na dobu, kdy Anička nechodila:-(((((( V poslední době ji totiž vůbec nebaví jezdit se mnou kočárkem (zajímavé je, že když ji vozí děda, tak neprotestuje) - takže např. dneska poté, co jsme vyšli s manžou a Aničkou v kočárku ven, následoval parádní hysterák. Takže byla vyndána z kočárku a šla po svých. Ona celkem chce za ruku, ale problém je, že chce řídit směr, když ji táhnu jinam, opět řev, popř. chce zkoumat vagly, suché listí apod. Jakmile udělám něco, co se jí nelíbí (např. ji proti její vůli poponesu o kousek dál) - luk, řev. Dostat ji zpět do kočáru vyžaduje fyzickou sílu dvou dospělých lidí + špunty do uší (popř. hroší kůži vůči pohledům kolemjdoucích) - musíme ji tam doslova nalámat. Nejlepší je jít s ní na ulici bez kočárku, s mobilem a peněženkou po kapsách nebo v baťůžku, to je celkem spokojená. Ale to musím zapomenout na to, že potřebuju cokoliv zařídit.  

ET - bledá závist, v takovýchhle větách teda zatím nejedem. Jinak Anička, když o sobě mluví, říká zá:,–(ně „já“ - např. při pohledu na svou fotku.  

POMLENKO - neboj, genetici jsou machři, však oni něco pro kamarádku vymyslí!!!  

HALUMO - koukám, že Říp jste si opravdu užili, snad nám to taky někdy vyjde.  

SARACH - minulý týden jsem se nemohla dostat na labradorky, určitě zlobí ty moje háčky, dneska jsem to ještě nezkoušela:-((((((  

KATKO - takže  - jak odhalila  tvoji narážku HALUMA - to bude kapřík, ano?  

Já ostuda ostudná přeji s VELKÝM zpožděním všechno nej Faníkovi, Elišce a - aspoň tady jsem trochu in - Sárince! A taky Věrkám!  

Světlana    

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 09.10.06 22:28

5 :-)))))

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 09.10.06 22:51

6. :), snad!

HaLuMa, Kkatus - diky za denicek, prima, taky doufam ze nam tato tradice vydrzi a jsem zvedava, kdy budeme muset nase prcky premlouvat a koho nacapame za kerikem s cigarama, koho za chatkou srkat svarak a tak :)).

Kkaktusikum - jeste jednou diky za pozvani, herna u Kubika byla super, velky Kubo vari moc dobre kafe a Ty jsi nakreslila krasne rybicky. Mate to tam moc hezke a budouci ikea kuchyn jsi vybrala taky moc peknou.

Svetlano - nevim, co je s labradorkama :(, jestli by Ti to porad zlobilo, tak pisni, ale nezda se mi, ze by bylo neco spatne.

MC Kampa - snad rano vstaneme a dorazime s ELi mezi 10 a 12 …

dobrou
Sarach & Eli

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 09.10.06 23:02

Ahoj holky,
manža uspává Kačku - ano čtete správně, je 23:00 a naše dítko ještě nespí. Vypadá to, že od včerejška chce překonat flamendra Elišku :o( A ráno by za vyspávala. To netuší, že zítra vstáváme v 6:30.....Taky se někomu „rozhodil“ uspávají rituál? Dřív stačilo dát mlíko, pustit hrající sluníčko a Kačka vytuhla. Teď je to hodina přemlouvání :o(

Rychle jen k dotazu od HaLuMy - zítra tam jsem prakticky celý den. Od 10:00-12:00, pak teda musím domů dát Kačku spát a vrátíme se tak mezi 14:00 a 15:00, kdy už tam zůstaneme až do večera (konec by měl být v 18:00).

Marci - to víš, že budete za hvězdy! :o) Dneska jsem po telefonu dělala rozhovor do Reginy a pro deník Šíp. Ta Regina byla fakt krize - chytli mě zrovna v parku, když jsem lovila Kačku ze záhonků, takže to bylo „ano, je to iniciativa maminek… Kačenko, okamžitě pojď sem…které se rozhodly…nech ty kytky…“ Prostě hrozný, snad to nějak sestříhají :o))) Koukám, že medvídkujete jak o život, že vy jste na nás s tím vaším slonem (myslím Bambiho, ne Matěje :o))))) zapomněli? Už jsme museli Kačce pořídit Prasátko a jeho velký příběh, aby měla něco nového :o)

Mažu do postele, na deníček se těším zítra večer, snad budu četby schopná :o)
Dobrou
 Terka

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 10.10.06 00:46

Ahojte v noci,

tedamoooooooo­ooooooooccccccc krásně jste to napsali.
To se budou naše dítka divit až si to budou na stará kolena číst. Co ty jejich rodiče vymýšleli za divné tradice. Naše nejstarší dítko letos chybělo,stávkovalo a jsem zvědavá, které bude z květňátek další. No to si snad, ale chvilku počkáme.

Během dne se u nás nic nového neudálo, jen mi dorazily věci zakoupené na MMB. Zjištění -  byl to dobrý kup, boty pro Marjánku jsou minimálně nošené. oteplováky pro Báru super.  Ještě by měly dorazit ty kombinézy, tak jsem zvědavá. Odpoledne jsem zabrousila do místního sekáče, aby se provokovala tím jestli jsem fakt koupila dobře, tak ty boty 100%, kombinézy by se tam daly asi vybrat i ceny jsou podobné. Ještě uvidíme jak budou vypadat v reálu.

Všem přeji dobrou noc a díky, že Vás všechny mám.

Hamina

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 10.10.06 03:08

Ahojky holky,  

Super denicek - no je videt kdyz ma nekdo basnicke strevo.:)

 

Halumo - o tobe to plati taky, mela bys ty basnicky vydavat knizne.:)

Marci - s kousanim bohuzel neporadim, Erik nas obcas hryznul z legrace, ale nic vazneho, spis opatrne ohryzaval a pak stisknul. Tak ted ho nenechavame uz ani ohryzavat. Nekde jsem cetla dotaz jak odnaucit dite kousat, ale jedine co si z odpovedi pamatuju je to, ze hlavne dospeli by nemeli deti ohryzavat ani z legrace, tady se tomu rika „love bites“. Pro me je to strasne tezke dodrzet, protoze to moje mimino je proste k nakousnuti, tak mu obcas hryzu usni lalucky, ale snazim se opravdu krotit.:)

 

Terko - drzime moc a moc palecky, aby vsechno dopadlo dobre. Chci videt fotecky!!!!

Kaktus - bleda zavist - ja chci taky soukr. UZ!!! :) Asi napisu Tomovi /Cruisovi/ jestli by mi neodprodal jejich.:) Jo a to brisulo - taky se mi vyklenulo po tydnu prejidani u tchanovcu. Mam ho asi tak stejne velke.:)  

Ad spani - my mame v loznici permanentne 30 stupnu, a to netopime.:( Takze Erik spi v pyzamku bez niceho, deky, spacaku nebo periny. Kdyz se nahodou ochladi, tak pres nej hodim deku, a on se odkope. A kdyz prijde zima, na:,–(ime opet spacak, spal v nem od 6 mesicu a super, ted v nem spal u tchanovcu a bez problemu. Je fakt, ze jsme ho pres leto trosku trenovali na spacak pod stanem, takze s tim nema problemy.  

Dneska mam posledni nocni, tak snad uz to preziju. Vcera jsme sli na vecu do restaurace a ja se precpala grilovanyma zebirkama. Dneska jsme upekli k veceri krocani nohy, to je tak jedina cast z krocana co jsem schopna pozrit. A k tomu brusinky, mrkev, zelny salat, okurky, bramborovou kasi a na vrch obrovsky kus jablecneho kolace s jahodovou zmrzlinou a slehackou. No stezi se hybu.:)  po dnesni nocni jeste ctyrikrat do prace a pak frcime domu!!!!!

 

Tak se holcicky mejte a brum brum
Stana, Erik a baby 12+6tt  

 
Lenkaaa
Kecalka 228 příspěvků 10.10.06 06:22

Zdravím a honem musím písnout, ať taky urvu nějakou přední pozici:-))
Dneska budu naprosto sebestředná a neadresná..... hollky jsem naprosto zničená z toho Davidova ekzému. Fakt nevím, čím jsme si to zasloužili. Má ho na zápěstích, očních víčkách a pod koleny. Mám pocit, že celý den neděláme nic jiného než mažeme a hlídáme dítě, aby se neškrabalo. Na poslední mast měl ještě kontaktní alergii, takže mu zfialověly obří kruhy kolem očí a ty oči mu otekly. Děs běs. Teď v pátek jdeme na kontrolu a já už prostě regiznuju. Ať mu dá nějakou tu kortikoidní mast, prostě něco, co už konečně zabere (ještě minulý týden jsme se s ní kvůli tomu dohadovaly a  papírech máme napsáno "léčbu kortikosteroidy rodiče odmítají). Takhle se nedá fungovat. Manža je sice skvělej otec, ovšem v noci by synek mohl bourat byt a jeho by to prostě nevzbudilo. Takže já spím (spíš nespím) celou noc na jedno oko a hlídám ho, aby si to nedrápal a průběžně ho mažu. Ještě jsem koukala, že prodávají nějaká pyžámka, co mají takové rukavičky, tak ho možná zkusím koupit. Ovšem už vidím jak bdím opět a funguju jako podavvač dudlíku, protože  s pytlíkama na rukách si ho těžko podá........ No a  v tomhle stavu si pěkně na šestou odhopkám do práce. Jako třešinku na dortu mi manžel včera naseríroval svoji přicházející chřipku. To už mě šlehne úplně.  

Ptala jsem se doktorky na nějakou podpůrnou léčbu - třeba ty solní jeskyně. Řekla mi, že je to málo muziky za spoustu peněz, že u nikoho žádné dramatické zlepšení nezaznamenala. Že jestli chceme do něčeho investovat, tak ať jedeme k moři. To jediné že opravdu zabírá a funguje.  

Ještě tu mám od kolegyně kontakt na jednu pražskou homeopatku. Jejich dcerce odbourala chronické záněty močáku. KOlegyně je poněku pragmatik a rozhodně těmhle věcem nijak extra nefandí, takže byla sama překvapená a od té doby nedá na tuhle lékařku dopustit. Pomohla i mnoha jejich známým. takže ještě snad zkusit tohle........  

Jinak jsme asi úspěšně přišli o patnáct stováků, protože na našem plavču peníze nevracejí a já docela pochybuju, že ještě někdy budeme chodit......  

No nic, nebudu kazit náladu, jen jsem se z toho nějak potřebovala vypsat.  

Jinak Říp zní super, příští rok si musím hlídat termín. Doufám, že účast není závislá na počtu příspěvků a i jen občasní psavci (ale poctiví čtenáři) se budou moct přidat:-))  

Nevypsalá Lenka a rozdrápanej David

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 10.10.06 08:15

Leni,
vydržte. U Davči je asi největší problém, že se mu to objevilo až teď, kdy už prostě není miminko, takže na ten ekzém už reaguje a drápe si to. K mazání - taky jsem byla zoufalá, ale zlepší se to, neboj, on ten ekzém ze začátku vypadá po namazání ještě horší, ale časem se to lepší a lepší. A předepsala Vám doktorka Fenistil kapky? Ty se dávají, protože zmírňují svědění. Nevím, jestli se dají kdyžtak koupit i bez receptu, ale řekla bych, že by to mělo jít. Ale zkuste je, nám je loni předepsala kožní, dali jsme je párkrát, to byl Mates ještě maličký, takže si stejně nic nedrápal. Teď nám je před 14dny předepsala naše doktorka, když měl tu šílenou reakci na očkování, tak aby ho nesvěděly pupínky. Tím chci říct, že je to určitě lék i pro malé děti, tak ho zkuste. Stačí třeba na noc, jednak to nebude Davču svědět, navíc je na letáku napsáno, že může mít mírně spací účinky, což by v noci nevadilo, ne? :-)
Prostě vydrž! Vím, jak jsem se cítila před rokem…

hm, tak je to asi jen na předpis:
http://www.lekarna.cz/…apky-roztok/

Hanka a Matýsek

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 10.10.06 08:23

a ještě, ale to asi víš, já jsem od začátku hlídala, aby oblečení, co nosí, bylo jenom bavlněné. Nic umělého, nic chlupatého. Nevím, jak moc to Davču trápí, ale třeba když bude doma chodit v dlouhém rukávu, tak se přestane škrábat, takže ho to přestane svědět, a pak už je jen kousek k postupnému zlepšování se. :-)

H.

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 10.10.06 08:53

Nevímkolikátá v pořadí:-)  

LENI - a jak to máte s kosmetikou, vypustili jste ji nebo používáš nějakou spešl? Zkus pohledat v diskusích, několikrát se tu probíral atopický ekzém a holky tam psaly značky, se kterýma mají nejlepší zkušenosti.
Z hlavy si pamatuju jen tuším A-Derma, podívám se, jestli to nenajdu. Držím palce, aby se vám rychle ulevilo, je to svinstvo:-/ Nicméně se tam i psalo, že pokud se tyhle ekzémy vyskytujou od útlého věku, je lepší šance, že spontánně vymizí.
Já jsem taky zvědavá, co udělá ten Matýskův na nohách, teď je to dobrý (klepu).
A ještě - kortikoidům se nebraň, pokud se používají krátkodobě v akutní fázi, nijak extra neubižujou a hlavně Davídkovi se určitě uleví. A až se zmírní příznaky, můžeš je vy:,–(it a zkusit to udržovat tou lékárenskou kosmetikou.  

Pa Linda a Matýsek

 
evitka
Kecalka 409 příspěvků 10.10.06 09:35

Ahoj holky!
Tak nám skoro po měsíci konečně doma funguje počítač! Hurá! Připadala jsem si jak Robinson na pustém ostrově, bez nových informací se v dnešní době prostě nedá žít:-)
Jak tak čtu, tak expedice Říp byla úspěšná. My byli ten víkend v pracovním nasazení, rozebírali jsme starý plot a děláme nový, tedy spíš manžel dělá, já jsem chůva a provianťák:-)  Až bude hotová podezdívka a budu moct taky pomoci, třeba natírat, tak budeme muset dát Honzíka k babi s dědou, páč s ním se fakt nic neudělá.

Musím dočíst staré deníčky, jestli se bude pořádat ta říjnová květňátkovská dovča a jak se vůbec všechny máte a jestli náhodou nepřibyla nějaká nová těhulína!

U nás taky máme období, kdy už Jenda moc nechce být v kočárku, leda když spí, to jedině v kočárku, na postýlku jsem ho přes den ještě nenaučila. Ale třeba jet s ním na ovál na brusle, to už je sci-fi, to musí jedině spát, jinak mám smůlu. O dlouhých procházkách s kočárkem si taky můžu nechat jen zdát. Přesně jak psala Světlana, chce prostě chodit a obdivovat všechny kamínky, kytičky a vajgly, které cestou potká. Takže naše vrcholná procházka bez kočáru, kterou ještě psychicky zvládnu, je do nejbližší sámošky, cca 200 m a i tak je to na hodinu.
Mimino č.2 v bříšku se má čile k světu, což dává najevo drobnými i většími kopanečky. 17.října jdu na utz. tak jsem zvědavá, jestli bude vidět pohlaví, ani nevím, co bych si přála víc, ale zvědavá jsem:-) Utíká to děsně rychle, nedávno jsem tu hlásila dvě čárky a dneska už jsem v 19.týdnu! To už mám půlku odkroucenou! Když jsem čekala Jendu, tak už jsem v této době měla navrch asi 6 kilo, nyní jsou to sotva dvě. Ale pupík už je řádnej a krásně kulaťoučkej. Nějak nemám ten správný klid na tloustnutí:-) Zato prsa jsou k prasknutí už teď, z béček jsem se vypracovala už na déčka!
Na mimčo se už moc těšíme, i když jsou chvíle, třeba když Jenda příšerně zlobí a je celý den uřvaný, že si říkám, jak to zvládnu a jestli z toho nezcvoknu.  Ale vždy si řeknu, že to zvládli jiní, tak proč né já:-)

Tož tak od nás a teď jdu něco dočíst a hodit pár foteček z dovči do galérky

evitka, Jenda a pupík 19tt

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 10.10.06 10:48

Prosím, prosím, holky, co pojedete do Kovošrotu, i třeba jen na chvíli, pošlete mi co nejrychleji fotku dítka/dítek - pohled na obličej zepředu. Fotku nijak nezmenšujte, ať je v dobrém rozlišení. Snad se podaří, že dojdou fotky od všech… DÍK! :-)

Hanka

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 10.10.06 10:52

Leni - plavčo, co zkusit nějakou maminku, aby si to od Tebe koupila. U nás to tak maminky dělají.

Kortikoidům se nebraň, pokud to není na dlouho jedině to pomůže a apak to můžeš udržovta tím přírodním. Počítej s tím, že s přicházející zimou se to hodně zhorší. Chce to mazat a mazat a chránit před tím chladem. Já jsem to měla hodně jako malá holka, teď v dospělosti se mi to vyrazí vždycky v zimě. Takže mažu a chodím v rukavicích.

Na to škrábání co zkusit nějaké bavlněné rukavičky? Když ono se to fakt nedá. Jak to začne svědět a začne se drbat je to nekonečný příběh. A jak psala Haluma taky bych zkusila Fenistil kapky. Hodně mu to uleví. A smiř se s tím, že léčba ekzému je na dlohou trať. Já jsem s ním bojovala 15 let. Zkus vyloučit všechny možné příčiny - nekoupej denně, vyvaruj se některým druhům zeleniny. Pokud to má opravdu hodně stálo by za to, aby Vás poslali na alergologii a tam ty alergeny zjistili. Můj brácha třeba nesmí striktně mrkev, kakao, čokoládu, v pokojíčku nemá záclony ani koberec. Používá nějaké oleje do koupele tuším, že se to jmenuje Balneum Hermal. Je toho celá řada, něco mám pocit i hradí pojišťovna. No a moře to je opravdu to nejlepší.

Tak se držte.

HAmina

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 10.10.06 10:54

Lenko,  

my jsme taky bojovali s exemem, od Erikova druheho mesice. Byla jsem z toho zoufala, a to to mel jenom na ramenou a nijak ho to nesvedilo. Prestali jsme pri koupani pouzivat veskerou kosmetiku, mazali vsim moznym a ono prd. Az jsem po mesici rezignovala a rekla si o ty kortikoidy. Mazali jsme asi tyden a exem byl pryc a od te doby -  tuk tuk tuk -  ani N /s hackem:)/. Takze se jich neboj, kratkodobe pouzivane opravdu muzou zabrat a pomoct a pri trosce stesti exem pujde do ksa a uz se nevrati.  

Hlavu vzhuru, citim s tebou, je to depresivni, ale sance jsou opravdu dobre, ze z toho vyroste.
 Stana

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 10.10.06 10:56

jo, už mě napadl i lepší popis - prostě takovu nějakou fotku na tablo, ju? :-)
 H.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 10.10.06 12:03

Ahoj :)  

No pekny denicek jste napsali, clovek fakt smutni ze tam s vama nebyl aspon jednou.  Je to pekna tradice a jsem zvedava jak dlouho vam vydrzi .  

Leni - kamaradcina dcera taky trpela na atopicky exem a vylecila jim ho prave homeopatka. Protoze od Dr. dostali prave pouze kortikoidy a taky je nechteli. Mala ma ted 7 a uz se ji od te doby nevratil. Asi bych to zkusila do kortikoidu muzes vzdycky. Je to ale beh na dlouhou trat a zalezi jestli tomu veris nebo ne. Kazdopadne budu drzet palce at se to nekam pohne  a malemu je lip.  

Svetli - Anicka mi silne pripomina Ria. Sice ho do kocarku lamat zatim nemusime, ale jekot ma presne jak pises. V momente kdy neco dela a ja ho poposunu a prekazim tuto cinnost nastane takovy jekot, ze mi to dela az fyzicky spatne. Porad se uklidnuju ze to prejde :) ty taky??? vidim ze toho mas ted taky spoustu na praci, prijde mi ten podzim nejaky hekticky :(  

Stanio - chci malemu taky poridit spacak,protoze v pokojicku neni topeni a on spi za:,–(ne na perine. Neodepina si ho Erik? Jinak tobe asi nebyva ted spatne co ,kdyz jsi tehu a jis takove dobrutky :-D tak to je super!!!  

Evitko - no to je sila 19 tyden??? to tak silene leti. Jak to delas zes pribrala jen dve kila? :-D chci pak recept.hehehe  

Terko treba ten rozhovor cenzurovany nebude a bude o to lepsi :)takovy na zivo :)))
Dnes jsem jela koupit boty  malemu a koupila jsem prd. Bata mel prd, city sport mel prd, stival mel prd. Takze ve ctvrtek dalsi kolo.Uz se moc tesim :-( ja to fakt nesnasim,nejradsi bych to obehala sama jenze nechci riskovat ze ty botky pak pujdu vracet. Ach jo.
Jinak me je lito ze vyhodili toho martana co zpival Barryho Whitea  :(  

nic jdu se najist a torchu zrelaxovat.
cus nat+rio

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 10.10.06 12:37

Ahoooj, holky;o)
neviemkolká, ale aspon v prvej stofke;o)))
Som pre istotu ešte aj nejaká nachcípaná, takže návštevy MC kampa som odpískala…:( aby som tam maminy nenakazila a prípadne to tam nepokrstila;o))) zácvhaty kašla mi totiž dráždia žalúdok…:( ale inak mám pocit, že sa to trochu zlepšuje, už mi nie je každý deň straaaašne zle, iba zle;oDDD asi to bude aj tou domácou stravou, čo mi maminy varia;o)))))
Nového nič, Lucka je úžasná, keď má okolo seba ľudí, tak sa nemáme na čo sťažovať. Každým dňom rozširuje slovnú zásobu, tiež má zálubu v miminkách ako Naty, stále je to bábo sem, bábo tam. Dnes už nosila bábo v zavinovačke;o)))) /teda ako bábiku;o)))/   HaLuMa - díky za denníček, krásne napísané!!;o) Všetkým účastníkom ešte raz ďakujeme za super deň, Kaktusíkomza kolaudaci!;o) bytík máte váždne super;o)   STRAKA - stále komunikujem s manžom ohladne tej dovči, dnes ti už snáď tú SZ pošlem!!;o)   Leni - nám ešte Dr. poradila proti svrbeniu čierny čaj - akože zaleješ sáčok troškou horúcej vody a potom tým sáčkom ponatieraš postihnuté miesta… Lucke sme to tak zo 2× spravili, ale ona bola ešte malinká a nepripadalo mi, že by ju to svrbelo, ale pre istotu…
Inak tak ako písali holky, vynechať kozmetiku, nekúpať každý deň, nepoužívať aviváž, prádlo dať viackrát vyplákať… ale to už máš asi tiež naštudované;o)
Držíme palce, aby to vás to prestalo trápiť!!! viem sa vřiť do tvojich pocitov, tiež som bola na nervy…   Kaktus - tak Lucka teraz prišla poriadne na chuť tomu CD od vás;o) stále si pýta, aby sme to pustili, ide to u nás asi tak 3× za deň;o) keď to náhodou vypneme a pozeráme telku a v telke je nejaká pesnička /hosijaká;o)/, hneď beží a pýta si pustiť CD;o))))))) našťastie sa mi tie pesničky tiež páčia, hehe;oDD  

Ozaj, a dnes som bola na kontrole, vobec ma teda nevyšetroval, ani UTZ, fňuk;o) len klasika rozhovor;o) len ma prekvapilo, že mi merali panvu;o)) to mi v prvom tehotenstve nerobili;o)))  

Tož asi vsio;o)  

S.+L.+žubrienka

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 10.10.06 12:46

ešte:   Terko - máš SZ   Strako - máš SZ   kaktus - máš ďalšiu;o)  

S.

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 10.10.06 12:54

Leni - taky se přidávám k holkám, naše Vikča se taky dlouho potýkala s ekzémem, cca od 6m do roka, masti na čas zabraly a pak zase dokola, nakonec jsme obdrželi něco s kortikoidy a od té doby fakt nic, taky jsem se jim dlouho bránila a kdybych věděla, jak dobře zaberou, tak jsem si ten běh na dlouhou trať odpustila. Jo a já taky konečně mám dětskou dr., která je zároveň homeopat - já tomu dost věřím;o):o)) Tak dobré pořízení;o)  

sany

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 10.10.06 13:20

Jé jsem v první třicítce :-)  

Kouknu později, žijeme :-).  

Zuza

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 10.10.06 13:27

Ahoj všem,
páchat komentáře ve starém deníčku je asi blbost, že…  

Takže - dnes jsme byli na prohlídce v roce a půl. Můj užvaněnej syn mlčel a na závěr dr. vysvětlil, že vlak - mašina vozí bagr a písek. Tak z toho nebyla moudrá. Pro Zuzu: 12050 g a 87 cm. Pak mi usnul ve vlaku v kočárku a dospával to ještě na dvoře, což se už hodně dlouho nestalo. Po probuzení jsem ho lupla ještě do pelechu a zatím spíííí.  

Jinak to šílený noční spaní pokračuje, možná zuby, ale přidala se rýma. Dostali jsme recepis na poslední Hexa, tak s ní mám počkat, až bude fit. Očko na neštovice mi dr. nedoporučila, prý když chci za něco platit, ať mu nechám píchnout pneumokoka. Otázka pro Kaktusíka - o co přesně jde, plís. Děkuji.  

Letím, než se vzbudí a já to zase neodešlu.
Pac a pusu Et  

PS - Deníček super, Lukáš je psavec, nejvíc oceňuju body na závěr, zjm. ten „a proč tam musíme letos znova…“

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 10.10.06 13:44

Díky triu HaLuMa za deníček a Kaktus za doplnění informací :-)))

Halumo - tak se zadařilo. Mám vyfoceného Matese v bodýčku. Nevadí, že přitom trůní? To je jediné místo, kde je v klidu :-) Až stáhnu fotky, tak pošlu.

Kakatus - tak kuchyň z ikei jo? Taky máme :-)))

Terko - Bambi je kolouch :-) Kdyby to bylo na nás, tak už ho máš doma. Jenže to by MAtes toho našeho nesměl poničit. Snad na srazíku dodám.

Lenkooo - ještě je dobré při praní nedávat aviváž nebo jen opravdu malounko. Může ho to dráždit. Mates to měl jako mimčo. Co jsem si hlídala jídlo, abych nejedla alergeny, tak mu to úplně vymizelo.

Tak jsem to začala psát při snídani, mezitím jsme odběhli na plavčo a teď prozměnu obědvám.
Mates je v bazénu jak blázen. já aniž bych se potápěla mám hlavu mokrou. Je to cákadlo obecné. Skákat ze břehu do vody se mu náramě páčí.

Halumo - jdu vybrat nějakou fotku. nám moc fotky z blízka nevycházej, tak uvidíme co vyberem.

Pa M+M spící

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 10.10.06 13:58

Ahojky,  

Anička spí, tak jdu na skok:   LENKOOO - ty Fenistil kapky, jak radila HALUMA, se dají pořídit bez receptu - já je onehdy kupovala Aničce na rýmu. A potíráním vlažným černým čajem, jak psala STENA, taky nic nezkazíš - nevím, jestli to pomůže na svědění, ale mně to taky  dr. radila, když měla Anička nějakou vyrážku. I když na ten Davčův ekzém to bude asi slabý kalibr. A nestresuj se - s kožními problémy je to tak, jak jsem četla v jedné knize, že je jich strašně moc druhů, takže vybrat ten správný lék je umění. Dermatolog prý je rád, když se po podání léku pacientův stav nezhorší:-(((((((   NAT - ano, ano, uklidňuju se, že se to zlepší a Anička se ke kočárku ráda vrátí, ale včera mě dorazila sousedka, která má dvouletého chlapečka a potkala nás - říkala, že jak jednou opustila kočárek, už se jí do něj nebude chtít…To by mě asi šlehlo. Ovšem dneska dopo jsem zjistila, že je docela potvůrka - ona nejvíc vyvádí, když s ní jdeme s manžou, protože je zvyklá, že to ji nejčastěji vyndáváme. Dneska jsem s ní byla s golfkama (šla jsem pro pleny do Tesca - samozřejmě je neměli) a to vydržela v poho hoďku a půl. A taky jsem na nervy z toho, že když nemá náladu, v jednom kuse si v kočáru sundává boty a odhazuje je v dál, každý pokus o jejich nasazení provází řev a opětné odhození:-(((((   HAMINO - já jsem s nákupem na MMB zatím moc spokojená, i když zatím jsem si vždycky chodila pro ty věci osobně, až teď mi dojdou poštou. Jinak pokud jde o sekáče - já tam kombinézu velikosti 92 ani neviděla. Nebo ty kupuješ Marjánce 86? A měly bychom se zase sejít, musím Pavla dokopat k tomu vypálení Skoumala.  

Jo Moravandy - onehdy jsem procházela net ohledně nějakého víkendového srazíku - navrhla jsem tenkrát okolí Olomouce, že by to bylo relativně dostupné pro všechny - ale zatím jsem na nic nenarazila (všechno bylo přííííšerně drahý). Nemá někdo nějaký nápad, třeba i na jinou lokalitu?  

Světlana    

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 10.10.06 14:13

Ahoooj:)
teda nežse naděju, je nový deníček:)
HALUMO-pochval Lukáše, krásně to napsal:) škoda že je to tak daleko!:/
THERRO-no to musela být sranda s tím rozhovorem v chytací akci, aby Kačka něco neprovedla. Aspoň je to reálné:) Doufám, že vám to dobře probíhá?
ad uspávací rituál-ťuk ťuk, zatím funguje:) třeba to byl ojedinělý Kaččin ekces.  

HAMINO-gratuluji k dobré koupi, já ji mám z MMB taky za sebou a spokojenost:)  

STANIO-tak ať už práce uteče a můžete domů! Fakt si dobře debužíruješ, to je super, že ti není blbě!:)  

LENKO-je mi moc líto Davídka, to fakt musí být záhul…:// ani nevím, co bych ti poradila, zkušenost nemám…  

EVITKO-teda ty si to těhu taky krásně užíváš, 19.tt to to letí! my jsme taky zvědaví na pohlaví:) a ty si ještě troufneš na brusle? já bych to v těhu asi neriskovala…:/  

NAT- a jaké boty sháníš, podzimní nebo už zimní?
btw. 17-19.11 budu asi v Ově, jen nevím, zda bude tolik času se vidět…budu v porubě u spolužačky a chtěla bych vidět i další spolužáky a ty dva dny je docela kráká doba…no však se kdyžtak domluvíme,ju?  

STENO-super, že se o tebe doma tak starají a je ti lépe! :))  

ET-nám taky dr. neštovice nedoporučuje. Prý za její 25letou akriéru měla dva případy komplikované a u dětí do 3 let to prý probíhá v pohodě. Ledaže až pak naočkovat v těch 3 letech. Navíc těch očkování ted mají dost. *

Tak se mějte holky, my dopol byli v klubu pro děti a odpol jedu s kámoškami a dětmi do Kroměříže do Podzámecké zahrady, kde ji mini zoo koutek, Vítek zas bude honit pávy:)
papa K+V

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 10.10.06 14:58

Ahoj,

jenom kratce.

Nat - spacak mame na zip, ktery se zapina od krku dolu, takze zip konci u nohou a Erik jeste neprisel na to, jak ho rozepnout. On vubec nejak na to svlikani neni, vsechno za nej delam ja.:) Ponozku si zkusil obliknout jednou a skoncila mu na hlave.:) Takze ne, problem se svlikanim spacaku nemame.

Eterko - ockovani proti pneumokokovi je proti streptokoku pneumonie, tudiz potvore, ktera zpusobuje zapal plic a k tomu takove lahudky jako meningitidu, hluchotu nebo treba poskozeni mozku. V Kanade je v zakladnim ockovani, takze Erik uz mel vsechny davky a nikdy na ni nemel ani naznak reakce. Kaktus ti ale mozna napise podrobnejsi info.

Tak jdu chrupat, brum brum.
Stana

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 10.10.06 15:52

Ahojky,  

jsem kůže líná a už se mi dneska nějak nechce pracovat. Šéfík je v Brně na Invexu, tak si užívám aspoň trochu volnější režim :-) No aspoň jsem dočetla komentáře z minulého i tohohle deníčku, ale pochybuji, že jsem toho nějak víc udržela…  

HaLuMa - děkuju za deníček! Na Řípu jsme tentokrát nebyli, ale vyřiď Lukášovi, že to nebylo z důvodu, že bychom se báli toho krpálu!!!! :-D Prostě jen ty zdravotní důvody nám to nedovolily, ale příští rok doufám pojedeme!  

ET - děkuji za míry!! Napíšu si je a snad se konečně donutím zauktualizovat ty naše úžasný tabulky. Ty roční míry jsem nějak nezvládám, takže budete mít roční a rok a půl míry najednou. Snad neva ;-)
Musím taky pochválit Fanýska, že i mně přijde, že je minimálně o rok dopředu! Fakt sis nespletla rok narození??????? Vždyť to naše dítě ještě ani kloudně nepoužívá srozumitelná slova!! Děs běs… Jak psala Gyta - chyba bude zřejmě na našem přijímači, protože on nám něco povídá pořád ;-) Ale je fakt, že za to nespaní a 2hod buzení - asi bych to nevyměnila :-). Přeci jen to naše zvíře se vzbudí za noc max 1-2× když se mu něco blbého zdá, ale většinou spí už celou noc v kuse.. A to jsem vůbec tenkrát nevěřila, že to bude možné… Neboj, já myslím, že až se odstaví, tak se to spaní zlepší!  

LENI - je mi Davídka moc líto!!! Ale taky bych asi zkusila nějakou homeopatii nebo bych neodsuzovala ani ty kortikoidy. Hlavně, když to Davísovi pomůže!!! Držte se a dej vědět, jak je na tom!  

CHOZENÍ BEZ KOČÁRKU - my necháváme Aleška chodit jen tam, kde nehrozí žádné velké nebezpečí… A většinou navíc, když jsme na něj dva. On je děsně rychlej a mám strach, že by byl schopnej si ublížit prakticky skoro všude. Za ruku prakticky chodit odmítá, spíš ho musím pevně popadnout za paži a s řevem odvléct. Včera jsem byli venku na louce s bugynou (motorkou) a bylo to fajn. Akorát dostal děsnej hysterák, že jsem ho nechtěla pustit do krámu. Takže ležel na zemi a řval. No já ho nechala, co s ním mám taky dělat, že? Nakonec nás došla babička, vzala naštvaného vnoučka a uklidnil se při jablíčku.. Ale fakt máme vzteklouna, kterej sebou hned mrskne na zem :-( Ach jo…
Jinak je ale v kočárku hodnej. My teda všude chodíme v Zappíkovi a toho on miluje!!! Kolikrát z něj ani sám nechce ven. Takže si myslím, že to může být i v kočárku.. Ale je to můj názor… Pak taky děsně rád ten svůj kočár vozí, čímž ho taky dost zabavím nebo hází Cassince klacky nebo jablíčka. My většinou chodíme na louku i se psem a tam je to pohoda.. Akorát taky ho vůbec netankuje, že já jdu někam jinam. Je mu to úplně jedno a sám si metelí kam chce on. Vůbec nemá strach, že by mě třeba ztratil nebo tak… Což teda předváděl už v oboře v Kostelci :-)  

KRIS - Alešek se taky začal stydět! Dost mě to překvapilo, normálně mi zaleze mezi nohy nebo za mě a čeká. Ale většinou to moc dlouho netrvá a za chvíli se otrká a je s každým kamarád..  

BŘÍŠKANDY - hoďte do placu taky nejaké fotky!!!!! Chválím Evitku a Kuktusíka!! Bříška máte krásný, i když to Katčino mi přišlo spíš jak po větší věčeři :-)))))))))))))  

A teď od nás - víkend jsme měli naprosto super! Přijel bratránek se ženou, v pátek jsme zkoukli účastníky zájezdu, moc se mi to líbilo, popili jsme a pokecali. V sobotu dopo jsme odvezli Aleška k hlídací babi a dědovi a šli jsme na manželský sedmiboj. Bylo to naprosto super!!! Denní program jsme měli v tělocvičně, hrásli jsme badmington, pak jsme skákali v pytli opičí dráhu (docela dost náročný teda), házeli jsme baskeťácký trestný hody, hráli nohejbal a chodili na chůdách. Večer jsme pak měli v jedné supr hospůdce bowling, šipky a pití na čas… No některý disciplíny děs běs, ale dokonce se mi podařilo i ve dvou zvítězit (teda mezi holkama :-) - basketový koše (4 koše z 10 střel - nejlepší můj manža s bratránkem měli 5 košů) a teď ani nevím, jestli se mám chlubit, ale vyhrála jsem pití vinného střiku na čas (ostatním holkám jsem dala přes sekundu - nikdy bych to do sebe teda neřekla!!!!! ). No takže fakt podařený den i večer. Navíc tam slavil konec svobody i budoucí manžel mojeho manži sestřenky, kterým jdeme za 14 dní na svatbu. Takže bylo fakt veselo. Domů jsme dorazili někdy ve 3 hodiny! Tak pozdě jsem snad od porodu ještě nepřišla :-)… Nedělní probuzení trochu tvrdší - bolel mě pěkně zadek a pak i nohy. Ale už je to dobrý… Alešek byl u babi a dědy děsně hodnej - jak jinak, když není doma, že???  

Taky vaše dítka, tak děsně rádi jezdí na motorce nebo jiném odrážedle???? Ten náš Ďáblík z něj doma skoro nesleze! Dneska jsme ho dokonce museli vzít k babičce, i když má u našich jiné. Protože z něj prostě před odchodem odmítl slézt a když jsem ho chtěla sundat, tak ho pevně držel mezi nohama, že jsem mu ho fakt nemohla vzít.. No doufám, že to tak nebude každé ráno! Vždycky než zamknu byt, tak se děsím, aby mi nesjel ze schodů. Ale celkem se dá říct, že čeká…  

No z mluveného slova u nás nic nového. Neříká skoro nic :-)))))))))). Ale jinak kecá pořád.. Ani nevím, jestli se mám těšit na to, až takhle bude povídat věci srozumitelný :-). Ten nám pěkně poví, co si o nás asi myslí :-)  

No nic, fakt jsem si víc bohužel nezapamatovala, ale vím, jak se máte a to je hlavní!
Mějte se krásně, jdu ještě něco porobit!
Jo a ty ranní mlhy jsou příšerný!!!!!  

Pa Zuza a Alíšek

 
Bibina
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 10.10.06 18:33

Nazdar Řípmani a ostatní (neřípmani),

pěkný deníček !

Co je u nás nového - vcelku nic, ale vlastně bohudíky za to.
Byli jsme s anýčkem na kolotoči. Takovej ten točící , malej kolotoč… po:,–(ili sme anýže do autíčka a byla nadšená. Točila volantem a fakt si to užívala. Já sem si to teda moc neužívala, protože sem se bála, že začne po tom autě lozit a vypadne, takže sem byla zpocená až na prdeli, ale když sem viděla, že anýs je vklidu, tak sem se taky uklidnila a pořídili sme pár fotek. Druhý den sme vyrazili zase, ale to už tak nadšená nebyla, protože dycky když se „okolotočila“ ke stánku s cukrovou vatou, natahovala ruku a říkala „mňam mňam“, takže soustředění na kolotoč žádný a to sme tam nechali dvacku.

Jinak nevím, co bych napsala. Teď anýs spí, tak doufám, že jí to do rána vydrží.

Bibina

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 10.10.06 20:57

Zuz, Vítek taky z motorky nesleze, ani doma ani venku. Přišel už na různé vychytávky a jezdí jak starý mazák:) když řeknu, že jdeme ven, tak nejdřív letí pro motorku. Mám už naštěstí grif, jak ji poté, co ho to přestane bavit, zavěsit na rukojeť kočáru, aniž by překážela. Dnes na ní ujel v kuse skoro kilometr…:)
 K.

 
kuratko
Kecalka 475 příspěvků 10.10.06 21:15

Dobrý večer.
Tak jsem teda hodila pupík do galerky. No ale docela jsem se lekla, když jsem ten žok viděla na fotce :-)
Na ten bazen jsem se ptala, neb váhám.  Nevím, zda chodit plavčit, či ne. Voda v bazenu má 27 stupňů. Fakt nic moc. Za pět minut jsme měli modrý pusy. A taky se plave ve velkým bazenu, a v každý půlce je jiná skupina, při čemž v jedné skupině bylo asi 10 dětí a v druhé snad 15. Docela síla. Honzík byl z toho tak rozhozenej, že se nás držel jako klíště a vůbec nechtěl spolupracovat. To mě teda nepotěšilo, neb na takové dítě prostě nejsem zvyklá. No, ještě jednou to zkusíme a pak se rozhodnem, zda platit a chodit, nebo ne.

Koukám, že Říkpoklání bylo víc než vydařené :-) To je fajn, že jste se měli dobře. Snad příští rok rozšíříme řady :-)

Tak se loučím a přeju dobrou noc.
Kuře

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 10.10.06 21:45

Kuřátko a Evitko, krásné pupíky:)))) sluší vám to!  

Já jsem opět slaměná vdova. Pořád nějaké pracovní akce. Mám toho už po krk a skutečně lituju všechny, jejichž mužové jsou permanentně vytížení. Hlavně ty dlouhé večery, kdy dítko spí. Skoukla jsem nová RP. A včera poprvé Manželky-dobré.  

tak asi jdu zalehnout za Vítkem-po včerejším plavču začal náznakem soplit a pokašlávat, chjo, je to 14 dní co byl nemocný a zas to začíná:/   ááá manža je doma, hurrráááá:))))
 K.

 
Luci1
Kecalka 241 příspěvků 10.10.06 21:51

Ahoj,
Klarka uz chrupka v moji posteli, tak mam konecne cas na internet.
Ve skrini sice strasi nevyzehlena hromada a i jine prace by se nasly, ale dneska se mi (stejne jako vcera a predevcirem) fakt nechce.
Diky za podrobne informace o Ripu, muselo to byt prima.
Ja uz se moc tesim na akci SROT. Doufam, ze nam vyjde pocasi. Marci, Matyska se nebojime, urcite prekvapi a bude za vzornaka. Taky trnu, ze kdo nas vyfasuje na pokoj bude chudak. Klarka porad dost podivne spi. Nekdy jde spat po koupani, kolem osme, tak dvakrat za noc se probudi na kojo a vstava po osme rano - idilka. Jenze nekdy usne po desate, je vzhuru snad kazde dve hodiny a k ranu kazdou pulhodinu knoura :((  Holt kazde ditko je jine a budem to muset tech par dni a noci vydrzet.
HaLuMo, fotecku jsem poslala
Jak to tenhle tyden v Praze vypada se sraziky, nebo se Zoo? Patek mame zatim volno, tak jsem o Zoo premyslela. Kdyz je tak hezky je skoda se placat kolem baraku.
 Luci

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 10.10.06 23:24

Ahojki,
jen na skok! Jdu Terce pochvalit MC na Kampe :-))), bude to prima zimni utociste! A mame pro vas Vase DVD z plavani, snad ho ve ctvrtek nezapomenu. Nase DVD je asi 8mi minutove, ale dost zaberu se tam opakuje a je to trhany, ale za 150,– nekup to a je to i tak pekna pamatka :).
A ted jeste chvili pracovat, mam za sebou 2 hodky (no dobre pulhodky) plavani, nejdriv s Elou a pak hned po nas plavou kamaradi a tak jsem plavala jeste s jejich Ancovickou. Je to pekna zabka a nezvyk pro mne byl, ze rovnou delala co plavaci teta rikala, no taky je o rok starsi :)). A ja jsem utahana, ikdyz docela prijemne. Jo a jeste zkouknu pupiky!
Sarach & Eli

 
straka
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 11.10.06 00:34

Ahojky holkyny,
jsem po kulturním zážitku (do Teplic přijeli umělci z Prahy - teda vlastně umělkyně: Bydžovská s Holubovou a „Baronky“ - pěkný, obě jsou fakt dobrý), tak jen rychle nakukuju a hlavně popoháním!
Pro KOVOŠROT prosím dopnit do SZ:
HaLuMa, EVITKA, KAEDE - celé jméno a telefon
KAKTUS, KAEDE - celé jméno
Předem díky a šup sem s tím!
TERKA - tak jak? Všechno OK, líbilo se lidem, přišly davy, co novináři, děti, nervy??? Poreferuj!
Zbytek adresněji příště, ještě si vychutnávám prvenství v deníčku :-)
Ráďa a family spící včetně babičky, co hlídala Eminku, když jsme byli v divadle a pak ještě v hospůdce :-)  

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 11.10.06 00:42

ahoj holky,
Nechce se mi do antibaby prasku a ani do podzimniho ani zimniho mimca a hlavne bych rada kvetnatko :). Potrebuju poradit, at neutratim za kravinu - uz jsem na to narazila kdysi, a ted znovu, co si o tom myslite? Fakt to funguje? ;)  http://www.tehotenske-testy.net/…test-cz.html?

dik
S.

 
straka
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 11.10.06 00:45

Ještě prosím:
ZDNEAS - celé jméno
KAKTUS - jak velký Kubo x Kovošrot? Jede? Na jak dlouho?
KAEDE - co Christian, jede?
STENA - Vlado bude celý pobyt?
EVITKA - budete s Honzíkem na celý pobyt? Manžu psaného nemám, platí to, že nejede?
Díky, Ráďa

 
straka
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 11.10.06 00:47

Hani, neporadím, páč neznám :-(
R.

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 11.10.06 06:17

Ahoj Hanko

s tím zkušenosti nemám, ale četla jsem o tom různé příspěvky - někomu to vyhovuje, někomu ne… Takže asi nezbývá,  než to zkusit… Spíše se ještě zeptej na diskuzích o snažilkách? - tam toho vědí víc…

Věra

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 11.10.06 08:01

radka, on sa zacal nejako vykrucat, takze asi pojdeme sami s kubkom. nevadi to?
 k.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 11.10.06 09:24

ahoj.
tak si predstavte moje dnesni rano. v 8.30 zvonek,pred barakem otluceny cerveny favorit a  na me mluvi pochybny typek ze je z kriminalky a ze chytli pachatele,ktery tvrdi ze z prizemi naseho domu ukrad penize.
Nedozvonili si na nase,kteri zijou v prizemi, tak jsem tam letele v nocni kosili, protoze otec byva doma je uz v duchodu a nic. Nedoklepala jsem se. Tak mu volam a nic. Nebral mobil. Tak jsem volala mame,ta mi rekla ze je urcite doma. A pak jsem si vsimla ze tam ma klice takze doma byt musi. Krve by se ve mne nedorezal…uz jsem ho videla jak tam nekde lezi s kudlu v zadech …a on prosim pekne hajinkal,hluchy jak poleno a koukal na me jak vyorana mys :-D fuj fuj fuj
ted jel na krminalku podepisovat nejake papiry o tom ze nas vykradli. za bileho dne, oknem ktere vede na ulici a kde asi 5 metru od nas je dalsi dum. super co?
mam z toho vseho blby pocit.hlavne ze ho chytli.
 nat

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 11.10.06 09:52

Ahojky.

Luci - taky bych šla v pátek do Zoo.

Takže zkusíme vyhlásit páteční srazík do Zoo. Sraz v 10? v 11? Tak kdo by šel. Pražandy odpovězte i ne, ať máme jasno :-)))

Sarach - tak to bych taky ráda květňátko 2008, ale snažit se začneme asi hned po novém roce, takže už to vidím na podzim, zimu :-) Teda ještě musíme pro výsledky testů. Jestli je to Ok nebo jestli zase léčení.

TAk já se jdu vyrhnou na uklízení. Podlaha je horí než silnice. V koupelně se mi prádlo nevejde ani do koše a že to není žádnej drobeček :-(

Pa M+M koukající na včelí medvídky :-) a vykřikující bílá, bílá bílá(komu by se nelíbila, že?)

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 11.10.06 10:08

Hej hej, celý čas tam bude s nami… teda od nedele do utorka… som myslela, že asi pojdeme samé a budeme na celý čas, ale keď mi je furt šoufl, tak radšej takto;o)  

S.

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 11.10.06 10:08

My ZOO tento týždeň nie - ešte tu mám maminy, užívam si kludu;o)))  

S.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama


Reklama