Květňátkovské očko-vání aneb jak jsme v Kovošrotu soutěžili.

Rodičovství

Myslím, že až se vrátí i zbytek výpravy, shodneme se všichni na tom, že se výlet do Kytlice vydařil. My jsme tentokrát byli jen polovinu pobytu, ale jsem moc ráda, že nám to vyšlo alespoň takhle. A když se podívám z okna, koukám, že se jim konečně i vyčasilo počasí, takže určitě vesele výletují a můžeme se těšit na spoustu zážitků. :) Ale o akci Kovošrot tenhle deníček nebude. Popis pobytu nechám na někom, kdo se účastnil od začátku až do konce. Chci totiž napsat o soutěži, která byla pro účastníky akce Kovošrot připravena. Určitě Vám vrtalo hlavou, na co honem potřebuju ty tablofotky. :) Takže hezky od začátku:

Nedávno jsem v jiném deníčku narazila na povídaní holek o zajímavém hádání a říkala si, že by bylo fajn něco podobného uskutečnit i na jednom z našich mnohých srazíků. Jednalo se o holky z Deníčku Matýsků a autorkou celého nápadu byla Baboo, tímto ještě jednou díky. :-) Domluvila jsem se s ní, zda nebude proti, abych její nápad použila a protože bez váhání souhlasila, začala nejhorší část celé akce. Sice - získání fotek všech dětských účastníků. No, kdo si nezkusil, neuvěří… :-) Dejte do kupy během pár dnů fotky 16 dětí tak, aby byly použitelné pro účely, které pochopitelně nemůžete sdělit. Chvílemi to vypadalo beznadějně, ale nakonec HURÁ - podařilo se. Ale nutno podotknout, že mi přišla i tahle fotka -

 • no hádejte, kdopak to je? :-) Škoda, že mě nenapadlo ji nakonec přidat jako bonusovou, jak potom holky v Kovošrotu radily.

Ano, ano - prostě šlo o to, podle výřezů z fotek poznat, které z dítek to právě je. Když jsme rozdali holkám zadání, docela se zděsily a já jsem chvíli váhala, zda je to chytne a začnou hádat. Zbytečně… chytlo je to a hádaly, vlastně hádali, i tatínkové se přidali. :-) Od té chvíle bylo možné vidět podobné hloučky dospěláků, jak se snaží dítko přesvědčit, aby se tvářilo stejně, jako na fotce. **

Někteří vyplňovali průběžně, jiní si oči ukládali do paměti a vyplňovali v klidu večer. No v klidu - zkuste vyplňovat něco v klidu, když kolem Vás všichni debatují, třeba o známé módní firmě Michaela, že? :-))) Našel se i tým, který si dítka fotil a pak porovnával. Marci měla jinou fintu, která málem vedla i k vítězství. Mates totiž všem ostatním chybně radil, aby je zmátl. :-) [ https://www.emimino.cz/…denicek3.jpg ]

Jak nakonec všechno dopadlo? Těsně pod stupni vítězů zůstaly Stáňa se Zuzkou se shodným počtem bodů 11. Třetí místo ob:,–(ila Radka (straka), která uhodla 13 dětí, na druhém místě Marcela (marci), která získala 14 bodů, takže neuhodla jen dvě dítka. A první místo nakonec ukořistila Silvia (stena), která poznala a okoukala všechna dítka, takže za zisk 16 bodů získala něco sladkého na zub pro sebe a pohádkové CD pro Lucinku. A protože to byla soutěž opravdu náročná, nechyběla ani cena útěchy. Na posledním místě se nakonec umístily Zdenka s Evitkou, které mi trochu zamotaly hlavu, jak to s cenou udělat, když byly dvě. Ale po krátké poradě našeho tria, jsme se rozhodli cenu udělit Evitce, která na vyplňování měla kvůli pozdnímu příjezdu strašně málo času. A kapky pro unavené oči bude jistě potřebovat. :-)

A co jsme během soutěžení zjistili?

 • nejdůležitější je poznat si své vlastní dítko, ostatní už je tak nějak jedno. :-)
 • výrazné oči každého upoutají a jsou lehce zapamatovatelné, Lu poznali všichni a Lucku spletl jen jeden hádající. :-)
 • naopak nejtěžší bylo poznat Michálka, protože nám ho mamka v galerce stále tají. :-(
 • občas je těžké poznat i astrální dvojče :-)
 • děti přítomné se poznávají mnohem líp, než ty chybějící…
 • Matýsek byl jeden z těch obtížnějších k uhádnutí, přitom mám pocit, že Vám jeho fotky cpu pořád… :-O
 • máme málo modrookých světlovlasých dítek…
 • Kubko a Mates mají tak podobný kukuč, že to v jednu chvíli zmátlo i mamku Marci. :-)))

… ale dost, to už bychom prozrazovali příliš. Určitě si chcete taky vyzkoušet, kolik dětí poznáte podle očí. Takže nyní máte příležitost. :-) Na uvedených odkazech najdete materiál, který byl k dispozici v Kovošrotu. Hádejte, vyplňujte, za pár dní prozradíme, jak to vlastně bylo správně.

http://www.ararat.cz/…tez-oci1.jpg

http://www.ararat.cz/…tez-oci2.jpg

http://www.ararat.cz/…-tabulka.htm

Pevnou ruku, dobrý zrak přeje trio HaLuMa.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 26.10.06 21:58

Prvnííííííííí­ííííííííííííí­í!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  

Světlana

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 26.10.06 22:13

Druhá hurá!!!!
Já věděla, že mám počkat!!!  

Zuza

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 26.10.06 22:21

Ouha, já mám jen 2× tu samou „:,–(u“ očí, je chyba ne mém přijímači?????  

Světlana

 
kuratko
Kecalka 475 příspěvků 26.10.06 22:21

Ahojda. Třetí???

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 26.10.06 22:23

Třetí!!!!!!

dlouho jsem se neozvala, ale třetí místo se nenechám ujít..... škoda, že mi to nevyšlo se s vámi potkat ve šrotu…

Věra

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 26.10.06 22:27

no tak bramborová,… to je tím, že jsem nechtěla napsat pouze číslo!!!

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 26.10.06 22:39

Ahoj holky,  

Hani děkuju moc za super deníček. Jojo hádat očička, mást ostatní soutěžící, nahánět dítka, zkoumat oči jejich i matek. No fakt sranda… Bylo to skvěle vymyšlené i připravené!!!  

Musím pochválit i veřejně Radku (straku), protože výběr hotelu byl naprosto skvělej!!!! Výbornej přístup veškerého personálu a to doslova!!!! Velikánské pokoje, nebyl problém bydlet sám na pokoji - jak skvělé při uspávání nebo nočním buzení dítek, nebyl problém odjet dřív, platila se jen cena pobytu, nic navíc! Navíc jsme měli cenu zlevněnou. Jídlo výborné!
Fakt myslím, že se výběr povedl. Navíc Kytlice i okolí je děsně pěkné! Budu držet v patrnosti a je fakt, že bych se ani nebránila návratu. Je fakt, že i díky tomu, že jsme měli pobyt nuceně zkrácenej.
Měli jsme být původně od neděle do čtvrtka. ALE v sobotu jsme byli na Děčínském Sněžníku na svatbě. Obřad byl venku, pršelo, byla zima. Navíc příbuzné Filípek (3r) byl nachlazenej. Takže počítám s tím, že Aleš tam prochladl, něco chytl od Filípka a v pondělí mu začala rýma. V noci se budil, nemohl dýchat. Fakt děsný.
Díky moc tímto Marci za darování kapek - ten nás asi zahránil v tu noc! A neboj, já fakt myslím, že my už tam dorazili a měl Aleš na rýmu zaděláno.. Od Matýska to určitě nechytl…  

No a protože jsem věděla, jak to dopadlo v Kostelci, tak jsem nechtěla riskovat mutaci našich virů nebo bacilů a raději jsme to v úterý zabalili a jeli jsme Aleška kurýrovat domů. Přeci jen si nemůžu dovolit být měsíc doma a kurýrovat sebe nebo kluka. Prostě musím chodit do práce. I když jsem odjížděla s těžkým srdcem, protože v Kytlici bylo fakt krásně, s holkama i dětma legrace..  

Teď má Aleš pořád ještě rýmu a trochu kašle, ale k žádné mutaci snad dojít nestihlo, takže počítám, že příští týden by už mohl být OK. Já jsem v pohodě! Super… I když jsem na holky myslela pořád - kor když jsem zjistila, že jsme jim tam nechali pár hraček (marci, strako - díky, že jste nám je vzaly).  

Taky jsem zjistila, že Aleš si moc neumí poradit s větším počtem dětí.. Má děti rád, ale přijde mi tak 2-3. Jak jich je moc tak nějak neví. Navíc nemá rád, když ho někdo provokuje (že Máťo od marci) nebo mu bere hračky. To pak chytá hysteráky. Tímto děkuji i strejdovi Vladovi od steny, který vždy pomohl dobrým slůvkem, přinesl mu hračku a Alešek se zase uklidnil. Bylo mi to líto. Možná k tomu přispěla i začínající nachlazení, ale musím uznat, že Alešek tam byl nejubrečenější a nejvíc se asi vztekal. No ale budu doufat, že z toho vyroste.. Byl zase nejrychlejší motorkář a jeden z největších horolezců :-).  

Jsem moc ráda, že jsem holky, jejich přítele či manžele a hlavně dětičky mohla vidět!!!! Děkuju moc i těm, kteří přijeli jen na chvilku - Sarach (ty jsi vrchní hrdinka, ta cesta musela být úmorná), Kaede (dík za BE, snad budou mít úspěch), Stáňo (máš můj obdiv, že sis v narvaném programu dokázala ukrojit část i na nás - moc rádi jsme vás poznali, fakt!).  

Děkujeme taky moc za všechny dárečky a vůbec za všechno!  

A od nás? Asi nic moc nového. Akorát jsme Aleška přestěhovali z postýlky do cestovní postýlky - na ta salta se fakt moc nedalo koukat a děsně z ní zdrhal. No ale dneska v poledne jsem zjistila, že ten pacholek umí vylézt i z týhle postýlky. Takže přesun do větší postele se cvalem blíží.. Bude to asi náročné, počítám, že uspávání bude na dýl, ale zase to bude určitě mnohem bezpečnější.. Fakt mám občas strach, že si jednou zlomí vaz a ani nemůžu v pokojíku větrat, kdyby náhodou vylezl, aby mi neskočil na balkon. Je to fakt kamikadze…  

Taky jsem dneska zaktualizovala naše stránečky. ještě šoupnu tu zprávu z minulého deníčku do tohoto.
Budu moc ráda, když mi začnete posílat mejlíky s mírama a fotkou. Omlouvám se, ale nebudu mít čas je hledat v galerii nebo vycucávat z deníčku..... Takže je to JEN NA VÁS KDO BUDE MÍT V TABULCE SVOJE MÍRY A FOTKY!!!!!!!  

HAMINO - až budeš mít zpracovanou tabulku, pošli jí. Já jí tam nějak ještě šoupnu.. Klidně v jakémkoliv stavu, stejně z toho budu muset udělat html soubor…  

Uf, tolik asi vše od nás. Konečně můžu jít v klidu spát, protože jsem v deníčku druhá!!! To je snad poprvé v mé historiii. Taky jsem dnes z nostalgie pročetla první dva deníčky květňátek! Chci tímto poděkovat Esterce, RadceK, Evitce, Jazzi, Piki, Stáně, Kristain, Luci (hele proč jste vůbec nakonec neměli tu Anežku?), že jste se mnou už tak dlouho - přes dva roky!!!!!! Toto letí, co? Samozřejmě, jsem moc ráda, že vás mám všechny - starší i novější přispěvatelky, jen tohle to jsou moje staré struktury!!! :-)  

Mějte se krásně! Nemoci pryč a hurá do zimy!
Zuzka a Alíšek spící

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 26.10.06 22:44

Viz minulý deníček:
NOVINKA !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!
Uznávám, že jsem poslední půlrok za moc jako nástěnkářka nestála, ALE VŠE NAPRAVENO!!!   Jukněte na naše stránečky- najdete tam :
1. doplněnou tabulku s ročníma mírama a fotkama!
2. novou tabulku s datumy narození nás, našich květňátek, dalších děťátek a i předpokládané termíny porodu bříškand a vybraná jména!
3. novou tabulku s mírama v roce, kde se budou doplňovat údaje v 18m a fotky, pak 2 roky a pak počítám, že budou asi prohlídky až po roce, takže 3 roky a 4 roky.  

Tímto vás OPĚT PROSÍM O POSÍLÁNÍ ÚDAJŮ Z PROHLÍDEK V 18 MĚSÍCÍCH - jde mi o váhu a výšku + samozřejmě foto. Upřednostňuji to na mejlíka! Je v záhlaví!  

Taky prosím těhule i netěhule - pokud jste mi zatím nenadiktovali datum narození - učiňte tak ať vás mám v tabulce srovnané podle našeho data narození (zatím je to podle měsíců, ne podle roku narození - pokud byste to chtěly srovnat jinak, dejte mi vědět!) !!!  

Taky čekám na tabulku od Haminy s tím, co máme rády (i to byl jeden z důvodů, proč jsem na stránkách nedělala).  

No promyslete zda vám to takto vyhovuje! Prosím o důležité informace do mejlíku nebo do SZ!  

Díky moc Zuzka  

P.S. Pro ty co nevědí adresu našich stránek - je v záhlaví příspěvku ;-)
P.S.2 chci poprosit ty, co se vídají s těmi, co už sem nechodí (GYTA - Carolin, NAT - Ajjaa, a případně další) zjistěte, jestli chtějí být holky dál vedeny, potom ať mi pošlou údaje (už mi chybí roční) nebo ne a já je do nové tabulky s hodnotami od roku už dávat nebudu, jo… DÍKY!!!!  

P.S.3 MARCI - všechny ty hračky jsou naše!!!!! Ale vaše bohužel nemáme, ani Pomlenky autíčko.....
P.S.4 LUCI- zrovna míry Klárky v roce mi chybí, ale fotku mám…

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 26.10.06 22:47

Hurá čtvrtá,

jen hezky hádejte, já jsem byla testovací králík, takže to mám 50/50 za sebou. Bylo to bezva. Zajímalo by mne jaká by byla úspěšnost, kdyby tam byla všechna květňátka.

Jdu do hajan a těšíém se na Vaš hádání.

Dobrou Hamina

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 26.10.06 22:48

siesta :)

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 26.10.06 23:14

Ahojki, pata?

HaLuMa - jeste jednou diky za soutez, moc pekna! A gratulujeme Stene k vitezstvi!

Vvik- jak to ze jeste nespite? ;)))

Zuzi - tak at se Alisek rymy brzo zbavi, a jestli byl uknouranejsi? tak urcite z toho, ze na nej neco lezlo … a je to v tomhle veku normalni. Taky obcas nema clovek den a ty prtata se s tim vyrovnavaji takhle.

Ela ma postylku bez postranice skoro od te doby, co Kacka vyskocila z postylky. Po lehcich potizich s uspavanim - byla uz 3 mesice zvykla usinat sama v postylce, ji davam tedy po O do cestovni, kde behem chvili zabere. A vecer ted tuk, tuk, tuk, zacala usinat pri pohadce. Polozime do postylky, prituli si plysaka, obcas si pousti hraci berusku a usne, ze si pak jeste sama docitam, jak to dopadne :)), vcera a dnes bez pohadky … Nad ranem mne pak vzbudi, jak se hrabe z pelechu a pribehne, kdyz je ve spacim pytli tak pribatoli jako maggie simpsnova, k nasi posteli, tak ji rozespalou vytahnu a ulozim doprostred, ona zahuhla brm brm …, dostane kojo a spime az do 8 ;).

Moc diky, ze tak pekne pecujes o nastenku, v minulem denicku jsem psala pochvalu za tabulku a fotecky do 1 roka, tak ted uz to mam nastudovane cele ;). Zadne udaje nedluzime :). Diky moc, jinak kvetnatka 2005 ctu od 2. denicku, no a odtajnila jsem se nekdy pred „Kmotrou“. Mam postahovane snad vsechny denicky do wordu, tak bych mohla doplnit kdyztak archiv denicku :), tohle je tusim uz 75. denicek!

Luci - vezmu Ti zitra do ZOO ten letacek z Ikea zapad ;) a snad i fotky, mam je tu na stolku, tak snad to zvladnu pobalit.

Marci - tak zitra 10:30 u vchodu? Vynasnazime se tam byt, kdyztak pisnu a dozeneme vas v detske zoo :).

Tak dobrou,

Sarach & Eli

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 26.10.06 23:15

radsi bych teda 9., ale 7. taky dobry …

S. :)

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 27.10.06 00:07

caute vsetci :)

Hani musim ta pochvalit, je to super :)
hned ako sa opravi chyba a budu obe :,-(y sa pustim do hadania…tesim sa :) Lu a kubka uz som poznala :)
Diky diky diky :)

Zuz stranky su super…:)

My sme teraz doskladali sedacku z Ikey…mam dost a idem si lahnut.
zdravim kvetnatkov.
 kaktus

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 27.10.06 00:10

Chybka je uz pryc ;) Muzes hledat
Lesina

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 27.10.06 07:05

no neviem lesina, mne sa stale zobrazuju dve rovnake :,-(y :) skusim pozret v exploreri, mozno blbne mozilla.
 k.

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 27.10.06 07:06

tak tak a je to :) mozilla :)
uz to je ok

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 27.10.06 08:41

Hani děkuju za pochvalu! Já nakonec zjistila, že v druhém deníčku vás přibylo víc, ale to už jsem nedočetla komentáře.. Vzala jsem fakt jen ten první, já vím, že jsi s námi taky skoro od začátku :-)  

Pokud máš stažené všechny deníčky i s komentářema - sem s nima!!!!!
Buď zazipované nebo klidně i v jiném formátu, jak to máš. Ráda doplním archív!
Díky..  

Nebo ti můžu písnout heslo a můžeš to tam doplnit sama ;-)  

Zuzka

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 27.10.06 08:51

Stopadesátáosmá:-) Jinak koukám, že šrotující akce se vydařila, na očička mrknu doufám po poledni.
ZUZI - míry dodáme příští týden, pokud vše klapne, jdem na očkování. Ovšem dnes máme přesně 18 měsíců! Tímto si gratulujeme a též naší astrální soudružce Ančovičce Bibinovité (kde se touláš BIBI, chybí tu zas nějaká kalamitní historka z vaření, pečení či jiné záslužné činnosti:-))
A Zuzi, díky za tu „starou strukturu“, třicátnici to potěší:-)))) (ne vážně, fakt už jsme tu tak dlouho..?)  

Jdem užít pravděpodobně poslední pěkný den, předpověď počasí mluví jasně (do prd…ele práce, máme kácet jabloň a dělat venkovní dlažbu, kdyby místní chlapi nebyli leniví, už to všechno mohlo dávno bejt, jenže to  bych si plíce vymluvila a prd. No co, já to dělat nebudu, JÁ nee:-)))  

Pa Linda a Matýsek 1,5ročák

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 27.10.06 08:53

Uz by to melo byt OK i v Exploreru :) To vis, admin v zacviku ;)
 L.

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 27.10.06 09:34

Ahoj všichnísci:O)
*Hani: Díky moc za deníček, soutěž je super, už tu nad tím přemýšlím:O)
*Aquadoodle: Už vím, oč jde, je to prima nápad - díky za inspiraci:O)
*Zapomněla jsem poděkovat za přivítání - takže díky:O)
*Zatím papa, jdu se věnovat dítku, přejeme všem hezký den,
Jaa a Sára

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 27.10.06 09:39

ahojte po ránu:)  

Téda vy jste rychlíci, vy jste tu sna dna deníček číhali!:)  

HALUMO-díky za vtipný deníček, na očka se vrhnu po obědě:)  

JAZZI-gratulace Matesovi k 18měsíčninám a také Anýskovi-BIBI-fakt, kde se touláš????  

ZUZI-jsi vzorná nástěnkářka, máš můj obdiv, ja zvládáš práci, Aleška a ještě věci kolem deníčku. Juknu do něj taky po O.
Tak hlavně že jste  už zdraví, žes to nechytla. Já zas bojoju s Vítkem a jeho bronchitidou, navíc při hodinovém seděn v čekárně jsem taky chytla virus:/ Jinak s těma dětma jsou na tom kluci podobně-Vítek je taky nervní z velkého počtu dětí a přílišného rachotu, v Kostelci byl taky hysterický:) a Alíškovi k tomu nebylo dobře, tak se nediv. Jinak motorka u nás frčí pořád, ale zas takový kamikadze teda Víťa není. No on Alíšek je to atleťátko, tak to je jasný:)
A taky někdy mívám nostalgii a zabrousím do starých deníčků, je to fakt neuvěřitelné, ta doba…:)Tak ať nám to ještě vydrží. *

Jinak u nás rozhodnuto-myčka prozatím nebude, v budoucnu se nebráníme, uvidíme…Zato bude parádní kafíčko-mňam:))) Tímto díky NAT a KAKTUSOVI za odborné konzultace:) *

Mějte se fajn, z prosluněných Otrokovic zdraví soplící K+V

 
Lenkaaa
Kecalka 228 příspěvků 27.10.06 10:16

Zdravím,  

koukám, že zatím s akcí Kovošrot naprostá spokojenost, tak se těším na popisný deníček nějakého celotermínového účastníka.  

U nás nového nic. Davidovi se nemoci (ťuk, ťuk, doufám, že to nezakřiknu) zatím vyhýbají, snad to tak zůstane. Ekzém je teď  v pohodě, mazali jsme kortikoidy. Nebudu přemýšlet nad tím, jak velké svinstvo to je, když jsem viděla, jak se ta kůže lepší a zaceluje fakt skoro před očima. Doufám, že se mu to hned tak nevrátí a že takhle čistej nějakej čásek vydrží. Jen ten, kdo po nocích drží dítěti ruce a každý ráno převlíká zakrvácený povlečení, ví o čem mluvím… fakt to byl očistec.  

Davča si teď s tátou užívá v solný jeskyni, pak prý vyvedou maminku na oběd. Padám tu na hubu, nemocnost vrcholí nejen u dětí, ale i u dospělých. Je nás tu pět a půl a zastupujeme jeden druhýho. Na mrtvici:-(( Ještě, že už je pátek.  

Dneska nám odpadlo plavčo, kopírujou školní prázdniny, tak není. Máte to taky tak?    V neděli jdeme na to slavné divadlo, tak jsem zvědavá, jak se bude Davís tvářit. Doufám, že jim to tam nerozebere včetně kulis:-))  

Jinak jsem připravená na Mikuláše, Vánoce i svátek. Teda pro Davida. Ostatní mám vymyšlený. Nevím, kde se to ve mně bere, jiný roky sháním pomalu na štědrý den, letos mi to prostě nějak vyšlo. K Mikuláši dostane takový ten látkový adventní kalendář s kapsičkami, kam se na každý den připraví něco malého. Já to vyřeším magnetama. david je miluje a dokáže stát hodinu před ledničkou a hrát si tam s nimi. Takže prostě koupím potřebný počet magnetek a každý den tam jednu najde. Možná toho 24 tam bude nějaké malinké autíčko:-))  

A jinak mám pořízeno:

 • Aquadoodle
 • autíčko od Chicca na primitivní dálkové ovládání
 • parkoviště se silnicema od Wadera (máme od nich plastová autíčka a jsou naprosto super - nezničitelná a akorát do prckovo ruky)
 • takovou podložku, na které jsou silnice, sanitka, hasiči a tak a když se potom jezdí autíčkem, tak to vydává patřičné zvuky
 • dřevěnou ozvučenou vkládanku zvířátek
 • :,-(u plastových domácích zvířátek
 • dvě knížky
 

Zkusím se udržet na uzdě, abych už nic nepořizovala. Je mi jasný, že pro něj desítky dárků stejně nemají smysl. Jo a koupila jsem mu razítko (miluje je u mě v práci) a hit největší. Jakmile dostane papír, už se žene pro  potápěče a razítkuje:-)).  

Zuzi - o víkendu zkouknu své resty v seznámku a dodám vše potřebné. Bojím, bojím, že ročniny jsme nějak zazdili:-(( Ale dám to do pořádku.
Zatím páček
Lenka  

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 27.10.06 11:27

Leni, supedr, že se Davidovi ten AE zlepšil. Taky s kamarádkou přemýšlíme o solné jeskyni. Její malej 9m má taky náběh na astma, takže jim jí odporučili a já bych tam zase s Álou chtěla chodit kvůli rýmě a pod. Uvidíme. U nás je v Teplicích. Snad mi to aspoň jednou týdně vyjde navečer. Nevíš jak častoi se tam musí chodit, aby to mělo na děcka nějaký efekt????  

Dárečky máš mooooc pěkný! Já jich tolik teda zatím nemám a ani nevím, kolik jich budeme kupovat. Zatím asi 2-3, tak něco ještě dokoupíme..  

Add resty - jojo myslím, že ročniny od vás nemám vůbec a nejsi určo ani v tabulce s našima narozkama, kde jsou i všechny naše dětičky i ty starší i ty čekané. Konečně jsem doma udělala připojení na server přes FTP, takže ty opravy budou lítat. Pošli data i foto a ráda vás zaktualizuju!  

Pa a drž se v práci. Já mám tento týden dovolenou a je supér. Zase si pořádně užiju synečka! :-D  

Zuzka

 
Lenkaaa
Kecalka 228 příspěvků 27.10.06 11:47

Nám bylo řečeno, že první měsíc to chce alespoň třikrát týdně a potom udržovat dvakrát v měsíci. Jestli je to pravda, netuším. Přepočteno na peníze, je to zásek do rozpočtu značný. My chodíme třetí týden a chodí 2× týdně. Koupili jsme si permici, abychom tu hodinovou sazbu alespoň trochu snížili. Že by to mělo nějaký pozitivní vliv na ekzém mně nepřišlo (ale možná je to ještě příliš brzy),  na nachlazení netuším. Možná by byl bez rýmy i bez jeskyně, možná by marodil víc. Netuším. Nebo je to celé jen víra tvá tě uzdraví /> Lenka

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 27.10.06 12:34

Ahoj všem, :,-(u očíček jsem shlédla, ale stopro poznám jen Matesa z tria HaLuMa a myslím Luníka. Tímto se veřejně odhlašuji ze soutěže, neb bych zcela propadla.  

Zuzi, patřičné údaje písnu mejlíkem, taky jsem s tebou (a kolektivem samozřejmě) moc ráda. A je fakt, že nám to utíká…  

Lindo - sz dorazila, jsem ti k dispozici, když bude třeba. K těm darům - mám dřevěnou zatloukačku, dřevěný kostky, bagr no a na nářadí se chystám. Musím v reálu omrknout nástroje a stroje věhlasného Bořka Stavitele, protože je z něj Fanýs naprosto v p…, ať žije Kouzelná školka. Když skončí, tak u nás řev, video rozbitý, takže natáčet nejde a holt klukovi nevysvětlím, že opáčko nebude… Ale dvd je na cestě.  

Včera jsme měli akci „telátko“. Kámoška má statek, tak jsme tam navečer prudili. Fotky hodím do galerky.  

Dnes jsem měla na poště dvd „Doma“ mého milého pana Nohavici, čímž zdravím všechny Ostravandy!!!  

Letím Et

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 27.10.06 13:14

ET s tím BS - příbuzné Filípek (3r) ho má taky děsně rád, takže jsem v září obhlížela vše, co je možné s BS koupit. Nakonec jsem vybrala v Intersparu Lego Bořka s nějým tím strojem. Stálo asi 300 nebo tak nějak. Pak se mi ještě líbil kapsář do auta (ten měli v KIKA nábytku), pak prodávají ještě samolepky na zeď a věšáčky (koukni na www.styltex.cz), různé postavičky Bořka a pak super :,-(u nářadí. resp. ty mají dvě - jednu akumulátorovou, ta je celkem drahá a jednu s opaskem a tuším helmou, kde jsou nějaký šroubováky a tak. prostě to, co má BS u pasu. To se mi líbilo moc a asi to Filípkovi koupí manžova mamka. Stojí to od 550 na netu po 590 v krámě. Aspoň teda tak jsem to já viděla.. Přeji pěkný výběr!  

Zuzka  

P.S. Na mejlík odepsáno a dík!

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 27.10.06 14:03

Ahoj vespolek,  

moc pěkný deníček, už jsem okoukla i fotečky na labradorkách a vypadalo to tam fajnově, snad v budoucnu narazíme na podobný hotýlek v rozumném dosahu většiny květňand;o)
Večer se budu muset zakoukat do fotek v tabulce a zkusit přiřadit očička, ovšem se svým pozorovacím talentem moc bodů asi nenaberu;o):o))
Zuzi -díky za aktualizaci tabulek, je fakt správné pozorovat, jak ti naši prcci rostou a jaké jsou obrovské rozdíly:o)) Takový František od Et je na roční fotečce už jako velký kluk, ty vlasy dělají zázraky:o)) Ti naši holohlávci furt vypadají jako mimísci, že Světli?! ;o):o)) Ty si hezky užij dovču a Alešek ať je brzo úplně fit.
ad dárky -tedy holky, vy mi dáváte, naše Vikule tam toho moc mít nebude, ale utěšuju se, že z toho ještě nemá tolik rozumu a zase jí ty drobnosti hezky pobalím každé zvlášť, ať si alespoň zařádí s papírem;o):o)) Ještě budem muset přemluvit naši stařičkou kameru, aby se rozhoupala k výkonu a mohli jsme to hezky zachytit;o) Já s Petrem jsme letošní dárky pod stromečkem odpískali, vynahradíme si to někdy příště, až bude lepší konstalace;o) a tchánovcům, bábince a máti poputují kalendáře s naší drndou, co mi zbývá domyslet jsou dva synovci, neteř a jednoho klučinu už mám vyřešenou, se švagrovci jsme domluveni, že dokud jsou malí, nějakou drobnost od nás vždy dostanou;o)
Leni -je fajn, že Davídkovi mast zabrala, kartikoid, nekortikoid - když je to k dobru dítka........ sama vím, jak jsem byla šťastná, když už nebyla Vikule olezlá.
Kris -to je škoda, že jste oba na hromadě, obávám se, že poslední krásné dny se chýlí ke konci, mohly jsme pocourat po dědině a ty zavzpomínat a poreferovat;o):o)) Hlavně se dejte brzo do kupy;o)
Hamino -já ostuda budu muset projet maily a dohledat tu tvou anketu, nebo už to nemá asi smysl,že?!  

Jdu zdolat kupu žehlení a navečer ze sebe konečně zas nechám udělat člověka, známá mně slíbila ostříhat, tak jsem zvědava;o)
mějte se kočeny  

sany  

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 27.10.06 15:16

Sany, tajně doufám, že bysme mohli nakonec ze středy na čtvrtek přece jen dorazit. V pá nemůžu, mám po půl roce kosmetiku…
Ale s babi jsem to ještě nekonzultovala, uvidím příští týden, jak na tom bude hlavně Víťa, já jen rýmuju a držím se.
A s dárky na tom nejsi sama-taky to moc nehodlám řešit. Dnes jsem teda objednala ten slavný aquadoodle a nějaké maličkosti. Musím sehnat bagr a traktor-na netu je vše nekřesťansky drahé:/ a babičky dodají vodomalovánky, prstovky a další výtvarné potřeby.
Největším darem budou boby. a tím to hasne. Nářadí atd nechám až na narozky, protože zatím by to leželo laderm.
Jo a už mám od léta schované takové kostky ŽAKO, je to jak větší lego.  

Jinak my máme ted tolik výdajů, že sami sebe dost odbudem, i rodiče. A kámoškám dám do ozdobných 2decvých lahviček náš domácí bezinkový likér:) ještě nějaké maličkosti pro dětičky kámošek.    

Jo a novinka-Vítek dnes venku při hře na stojáka začal kakat-zpovzdálí jsem ho pozorovala, a až dokonal, prstem ukázal na plínku a pravil A A :) takže snad první vlaštovka, aspoň že už si to trochu spojil.  

No nic dámy, v 16 hod tady je kladení věnců-uctění obětí války, pak na kulturáku nějaký program-kámoška vystupuje s kapelou. Tak jsem se po delší době hodila do gala, mám sukni, pushupku a namalovaný ksicht, dítě je čisté a nafintěné a jdem za kulturou:)
BTW. za jediný rok jsem totálně oddělala dvoje rifle, přičemž dřív mi jedny stačily na 3 roky. Jenže dřív jsem v nich chodila jen o víkendu a do práce za slušňáka. Teď  v nich lítám furt.  

hezký víkend K+V

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1647 příspěvků 27.10.06 16:50

Ahoooj,
Zuzko - tak na miry z 18 mesicni kontroly si jeste pockas :-) Termin mame za 6 tydnu. Ja vim, ze je to za dlouho, ale Jessy je skoro nejmladsi.
Te velke postele se neboj. Jessy je naucena, ze z postele nesmi vylezt. Kdyz se ji nechce vecer spat, tak tam jenom lezi a nudi se, ale nevyleze. Nekdy se priblizi az ke kraji matrace a vola na nas. Obcas ji pri tom podjedou ruce, o ktere je oprena a spadne na zem. Je to nas kaskader :-)

 

Ja mam takovy pocit, ze Jessy je uplne jedno, kolik je okolo ni deti, protoze se vuuuubec nestydi. Nas stavebni dozor ma dceru o 14 dni mladsi a o Jessy prohlasil, ze je to certik s dabliky v ocich. Neustale pobiha mezi zedniky, dela na ne baf, ukazuje jim jak se spravne leze po zebriku, ma ulici mava na kazdeho na potkani. Fakt nevim, po kom to dite je takovy extrovert.

 

Kristain - jestli chces, tak se mrkni na rodinu do diskusi, je tam jedna specialni o zanetu prudusek. Me tam holky moc pomohly. Hlavne jsem zjistila, ze ta nemoc je sice potvora, ale nejsme na to tak spatne, protoze tam vetsinou pisou holky, ktere meli deti uz nekolikrat hospitalizovane v nemocnici s pruduskami.Dou­fam, ze tu diskusi mezitim nesmazali.

 

Vanocnimi darky jste me dostali. Ja jsem netusila, ze vanoce jsou tak blizko. Vypada, ze to zacnu resit az v prosinci, kdyz uz vsude bude dychat vanocni atmosfera, shon lidi shanejicich darky a vubec vseobecne vanocni silenstvi. Toto obdobi mam strasne rada. Nejlepsi je zastavit se, byt zrelaxovana a pozorovat jak vsichni okolo sili a rikat si, ze se zase letos vsichni zblaznili.
Vanocni uklid u nas nehrozi, letos nebudu ani umyvat okna, ani pect cukrovi, proste nic. Vanocni stromecek koupime uz nazdobeny. Cukrovi upece cukrarka (coz ostatne dela kazdy rok.) Jen ty darky koupim sama. Za 14 dni se budeme stehovat, takze budou zmatky. Cekani nekolika tydenni bydleni v 1+kk. Tak jsem na to zvedava. Ja zvykla na velke prostory budu bydlet v jednopokojaku s manzelem, ktery pracuje z domova a Jessy. Asi se navzajem „pozabijime". Doma nam mezitim budou delat diru do strechy pro schodiste, dodelavat strechu a bourat jednu venkovni zed a delat novou o kus vedle. Takze doma bude zima a neporadek. Vsechen material budou tahat vnitrkem, takze uz dopredu pocitam se znicenyma podlahama (nakonec stejne chceme davat nove, takze delam, ze mi to nevadi). Nabytek jim musime odstehovat. Takze uz snad chapete, proc kaslu na vanocni uklid a nebudu pect cukrovi.

 

Dneska jsem Jessy koupila nadhernou hackovanou cepici a s hackovanymi vlasy. Sice jsem netusila na co ji to bude, ale byla nadherna, tak ji neslo v tom obshde nechat. Navic stala jenom dvacku. Nakonec jsem vymyslela, ze se k tomu usiji jeste saty a bude to super kostym na karneval. Ty zacinaji pristi mesic a jsou snad az do prosince nebo ledna. A Jessy pujde za afro tanecnici, hehe.

 

Svetlano - diky za SMS. My nakonec tvrde nestihame, takze v pondeli jede manzel do Brna sam a v utery jedeme vsichni 3 do Vidne. Ceka nas tyden se svagrem. Jak ho tak znam, tak v tom tydnu bude chtit prolezt vsechny nocni podniky v okoli, takze nas ceka nekolik docela namahavych dni. Proto jsem se rozhodla nakonec nikam nejet. Nic proti nemu nemam, ale uz se dovela tesim az odjede. Nejak nejsme stejna krevni skupina.

 

Manzel vola, ze jedeme nakupovat, tak zbytek snad vecer. Je toho jeste tooooolik, co jsem chtela napsat. Vecer si i prectu denicek

Lenka

 
straka
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 27.10.06 17:40

Ahojky holkyny,
v přečtení deníčku nevímkolikátá… Ale v soutěži 3.!!!! HaLuMo, díky za soutěž i za deníček. Myslím, že ten, kdo si bude vyplňovat doma v klídku sice nebude u sebe mít tolik Květňátek naživo pohromadě, zato může zkoumat ve všech fotogaleriích, což je možná jednodušší. Ani jsem si nemyslela, že nás to tolik chytne. Zjm., když jsme pak ještě „dusili“ třeba Evitku nebo Lenu (jedna z těch, co neidentifikovali vlastní dítě :-; sorry Leni).
Dnes píšu jen takhle krátce a mezitím otírám nudle, který by mi asi kapaly na klávesnici. Jsem totálně na šrot, že by za to mohl Šrot? Eminka má už rýmu menší, zato slušně kašle, já jsem polomrtvá, děsně mě bolí v krku a soplím. Ještě, že Pavel mohl dnes zůstat doma a stará se o Eminku, t.č. jsou venku a já „se kurýruju“.
Mám toho více na srdci i na jazyku, ale dnes to típnu a ozvu se někdy později.
Mějte se fajn, buďte zdravé vy všechny i všechna dítka
Ráďa s Eminkou právě se s tatínkem venčící

 
Pomlenka
Kelišová 5361 příspěvků 27.10.06 17:57

Ahoj,
tak teda super deníček, Očko - vání nás fakt chytlo. Bylo to sranda, jak všichni volali na dítka snažili se, aby byli aspoň chvíli v klidu, když kolem sebe měly takový šrumec…

Zuz - míry pošlu, Alešek podle mě tak šíleně ubrečný nebyl, abys z toho musela být špatná, ale je fakt, že jsme odjížděli v pondělí. Ale opravdu jsem ten pocit neměla. A horolezčí na jedničku.

Bonusová fotka - ta by byla myslím všem jasná, kdyby byly všechny děti takhle, tak si myslím, že to bylo jednodušší ;o)))

Stena - ty jsi asi přišla na tu správnou taktiku, co?? Tak gratuluju ;o))

Mates matoucí - to teda nevím koho, protože nám Mates poradil dobře. Ukázal na sebe (teda nejdřív na Aleška, ale hned se opravil). A myslím, že i Eli ukazoval dobře, ale já pako mu nevěřila… Kdybych na něj dala, mohli jsme dopadnout líp ;o)
A dobrovolně na sebe prásknu, že jsem nepoznala naše robátko. Stydím se, stydím, ale já si u něj byla dost jistá, tak jsem to dál ani neřešila. A teda spletla jsem se pěkně, ale neprozradím, ještě bych napovídala.....

Mějte se, Květňátkove.

P+T

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 27.10.06 19:16

Říkejte mi blesku :-)

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 27.10.06 19:35

Ahoj blesku a vítejte doma. :-)

H.

 
kuratko
Kecalka 475 příspěvků 27.10.06 21:25

Ahoj holky.
Dneska jsem fakt ráda, že už je večer. Z nosu mi teče a krk mě taky mučí. Jen se mi ve středu ulevilo od očí, tak v noci zase začalo tohle. Honzík byl dneska k večeru jak z divokejch vajec. Normálně už jsem před ním prchala. Útočil mi na brejle, pak mi ukořistil nosní sprej a hodil mi ho na hlavu, když jsem mu ty brejle nedala. O provokování a naschválecha ni nemluvím :-(

Koukám, že jste si dovču hezky užili, to je fajn. I očko - vání muselo být naživo bezva. Já jsem tedy poznala jen asi tři modely a to si ještě nejsem vůbec jistá.  Už se těším na popis celého pobytu.

Zuzko - tak ať je Alíš brzo dobrej. Dovedu si představit, jak Tě musel ten odjezd mrzet. Jinak Tě musím taky pochválit za tabulku, jsi fakt dobrá. Je sranda to procházet a koumat :-)

Kris - Vítkovi přejem, ať nemoci táhnou někam do paďous. A užijte si kafíčko, teda až bude :-)    A jaká byla kultura? Pěkně ses na to ohákla, tak to jste si užili, ne?

Lenkooo - sice nemám s AE až takové zkušenosti, ale myslím, že je dobře, že víte, co Davčovi pomůže. A moc to nezkoumej, hlavně, že to zabralo. To co jsi popisovala muselo bejt vážně peklo. Já měla AE v dětsví a jen si pamatuju, že nás furt okřikovali, ať se neškrabem a na noc jsem se mazala nějakou hnusnou mastnou mastí.

Sany - my Honzíkovi taky moc dárků kupovat nebudem a ani nic moc drahýho. Spíš se těším na to, jak bude koukat na stromeček a tak. Stejně si myslím, že bude mít největší úspěch papír, jako loni :-)   Horší bude vymyslet co tchánům. S penězma nemaj problémy, takže mají všechno co potřebují i co nepotřebují, tak to se pak fakt těžko vymejšlí. Oni si nás tak trochu hejčkaj (Honzík je první vnouče), tak se zase snažíme jim to trochu vrátit, ale je to těžký. Ale kalendáře máme taky v plánu.

Lenka_ - a jak jste Jessy naučili, že ví, že z postele nesmí? My budem muset taky Honzíka brzo naučit na velkou, ale mám strach z toho usínání a tak.

Radka Straka - taky soplíš? Tebe zmohl Šrot, ale jakt nevím, co zmohlo mě. Asi jsem nějáká vyčerpaná z těhu a tak se na mě u:,–(í kde co. Ach jo.

Ve středu jsme byli na 18m prohlídce. Honzík váží 10.2kg a měří 78cm. No já myslím, že spíš 80, ale to je fuk. Holky, kontrolujou vaši pediatři třeba plosky nohou, jestli mají zacelenou fontanelu? Mě se zdálo, že ta prohlídka byla taková odfláklá. Ptala se, jestli už chodí, kolik řekne slov a jestli ještě kojím. Pak byli zmatky kolem očkování, ale prachy si vzali, tak doufám, že mu fakt ďobly infanrix.

No, jdu se naložit do vany. Nejradši bych si dala horkou koupel, brufen zapila čajem s rumem a zalezla si do postele. No, dám si vlažnou koupel, maximálně paralen, ale ta postel platí :-)

Mějte se hezky.
Papa, Kuřata

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 27.10.06 21:27

Ahojky :-)))

Nejdřív pár díků.

1. Halumě za super soutěž. Škoda jen, že mě ta mrška Stěna předběhla :-) a samozřejmě za deníček.
2. Strace za skvělou dovču. Byla to tam super. Jak ubytování, tak příroda.
2. Zuzce za tabulky. Že si i ve svém nabytém programu našla chvíli na dotvoření stránek.
3. Kačce(s Trekou), Klárce(s Luci), Eli (se Sarach), Matýskovi(s Ha­lumou) za příjemný den v zoo. To byla snad nejdelší návštěva. Byli jsme tam od 11hod do 18hod. Normálně jsem domu dorazila za tmy. Taky se stala nevídaná věc a Matys, Matýsek,Klárka a Eli usli ve stejný čas a my hodinu vklidu drbali :-)

Kaktus - musím ti říct, že Kubkovo očka mi zbyla až nakonec. Byl to pro mě oříšek.

Jazzi - tak já se k vám přidám a taky vám gratuluju :-) a Ančovičce taky.

Když už jsme u gratulací, tak ještě dodatečně Eričkovi ke včerejšímu svátku. Doufám, že se mu v čechách líbí a pořádně prohání babičku s dědou :-)

Lenkooo - jak se líbilo divadýlko?

Et - účast v soutěži se nedá odvolat :-) Když jedete v kouzelné školce, co tam dělá Jitka? Tu jsem tam dneska viděla poprvé 8-0 Matese Bořek moc nebaví. Teo se mu líbil víc.

Lenko_ - jak se dá dítko naučit, aby z postele nevylezlo? To mi Mates jednou asi nesežere a to se dá říct, že ,,jakžtakž''pos­louchá. Když jsem četla od Jessi jak laškuje se zedníkama, tak to je přesně Mates. Ve šrotu neustále opruzoval všechny strejdy. Paní výčepní si vycvičil tak že ho zvadala k vypínači a nechala ho rosvicet a zhasínat. Děti miluje, ale už ne moc oni jeho, protože je neustále poňouká postrkováním, vypinkáváním balónu z ruky, honením jich, nežádaným objímáním a Ivčo sory, ale taky kousáním a popotahováním za vlásky(Lu, Klárka)

Kaede - to mám dokonce vyfocené, jak Mates na společné fotce tahá Luníka za vlasy. Všechny děti brečí a on se na tebe s nechápajícím výrazem kouká, proč by jakom Lu neměl tahat za vlásky. Omlouvám se.

Strako - nudlová,ať tě brzo opustí. Dneska jsem četla deníček ze šrotu a myslím, že ostatní z něj budou trochu vedle. Ale úchyl pod Evitky oknama byl stejně bezva :-) Byla sranda :-) i v zoo, když jsme si vzpoměli na firmu Michaela.

Zuzi - musím teda upřímě říct, že mě Alíšek překvapil, že je takovej ,,cíťa''. Já myslela, že je drak jak Mates. Oni jsou oba draci, ale každej ve svém oboru. Alíšek v horolezectví, motorkování a jiných atletických dovednostech. Mates zase v neustálém kontaktu ke všem. Pořád má potřebu někoho oťukávat, omakávat… I cizí lidi na ulici. Já se z něj jednou picnu. Vůbec by mě nenapadlo, že si Alešek ty provokace nechá libit. Podle komentářů bych ho bejvale typla spíš na to, že to Matesovi nandá, což by on potřeboval. Ikdyž Emička se o to snažila. Zatahala ho za vlasy, ale on se na ní jenom mrknul, co že to jako je a běžel dál :-/

Pomlenko - máš SZ

Dneska jsem slaměnka. Místo, aby si mě po tak dlouhé odluce manžel užíval, tak si šel klíďo do hospody. No jo chlap :-) Tak jsem aspoň přečetla deníček a poočku koukala na 13komnatu. Ještě se pobavím Krausem a hurá do pelechu.

Tak se mějte krásně a užijte si víkend.

Pa M+M

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1647 příspěvků 27.10.06 21:37

Marci, ja ti uz nevim, jak se nam to povedlo, ale fakt v 90% z postele nevyleze. Tak nejak v postylce uz byla naucena, ze kdyz se vecer zhasne, tak se jde spat a protesty nepomuzou. Kdyz jsme ji prestehovali do postele, tak ji trvalo asi 14 nez prisla na to, ze se z ni da vylezt.(no jo neni to zrovna blesk) Potom zacala pravidelne vylezat a delat blbosti, tak jsem ji porad vracela zpatky a obcas jsem tedy musela i nevychovne zakricet. Tak nejak casem prisla na to, ze ji to nepomuze a je lepsi v te posteli zustat.

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 27.10.06 22:10

Ahoj,

zdravím Vás při večeru.
Tomáš spí neb ho dneska příšerně bolela hlava, Marči už také a velké holky čučí na Harryho Potera. Takže chvilka klidu.

Skvělé, že se Vám dovolená vydařila, ten kraj je tam moc hezký, aspoň jste všechny viděly ze kterého konce republiky jsem. Teda skoro jen 20 kiláků na západ.
Očko - vání mělo zdá se úspěch, jsem fakt zvědavá, jak to rozlouskaly ostatní doma. Někdo psla, že doma je výhoda galerky, ale nenechte se zmást. Fotky jsou menší a většinou z jiného úhlu. Takže já jsem nad tím trávila dva večery a navíc někteří v té galerce nejsou.

Vánoční dárky - závidím Vám, že máte první děti, u nás doma jsou všechny potřebné hračky již zakoupeny z dob Lindušky a Báry. Takže mám o to víc přemýšlení, ale protože moc penízek není, tak to bude letos né o darcích (samo, že nějaké budou), ale o tom, že se máme. Marjánka dostane tu tužku v kouli, mám s tím zkušenost u známých dětí a je to super, neteř ji dostane také. PAk jí koupíme ty vodomalovánky. Tomáš si na ně z dětství pamatuje, já nikoliv. Chtěla bych ještě něco, ale nevím co. KOstek máme dost, panenek, také, kočárky a odrážedla jakbysmet. Možná bych to viděla na ty prstové barvičky. Linduša si naporoučela nějaké oblečení a určitě nebude chybět nějaká kniha, u Barunky to samé knížka a dostane oblečky a tašku na „ŠuŠU“ Objevila jsem na netu paní, která to za velice pěkné ceny šije, už od ní něco máme, tak bude další. Babičky dostanou kalendář a baičky na Slovensku ještě takový krouhač od Tupperware. Viděla to a byla s tím moc spokojená.
Tak mě napadlo, zakládala jsem na toto téma diskusi, jestli to maminy používají a jak jsou s tím spokojené. Vykašlaly se na mne a reakce nebyla žádné.
Tak se teda zeptám tady. Znáte výrobky od Tupperware? POužíváte je? Neznáte a chtěly byste je poznat? Díky za reakce.

Velká postel - u nás se plánuje na příští léto. Budeme Barunce pořizovat psací stůl neb z ní bude školáček, takže holkám budeme dělat palandy. Jsem zvědavá jak to půjde. Barunak spala ve dvou letech také na velké postely a bylo to v pohodě.

Zuzi -jakmile dopíšu ten komentář, tak se na to vrhnu a pošlu Ti to. K tomu Ti přidám i míry a váhy v roce i s fotkou. I když mám pocit, že jsem to posílala. Je dobře, že je Alíškovi už líp a to, že je citlivější s tím asi nic nenaděláš. Možná je to spojené s tím, že chodíš do práce a toho času spolu trávíte méně a on pak chce být jen s Tebou. A né tam mít další děti a tety a tak. To je můj dojem. Kdyby chodil do jeslí, asi by to takové nebylo, protože tam by si na děti zvyknul. Holt je to daň. Ale  myslím si, že to nebude trvat dlouho a bude to lepší. Sralbotka asi nebude, když se pouští do lezení po hůrách a drandí na motorce.
Jen aby sis nemyslela, že v tom lezení seš sama. Naše Marči vyleze do půlky zábradlí na balkóně. Takže ji tam absolutně nemůžu nechat samotnou.
Nástěnka super.

Postřehla jsem taky marody, takže všechny nemoce huš. O mne se už nějaká den pokouší ucho, bolí mě jako čert, asi budu muset vyzkoušet tu slivovici. Jenže mám strach, abych tomu ještě nepřitížila. Neb ty zvukovody mám děsně suché, musím je promazávat a taky tam mám trochu ekzém. A tak mám strach tam tu slivovici dát, abych si to nepodráždila ještě víc. Většinou zabere framykoinová mast, tentokrát nic. Až mě z toho bolí i krk. A vůbec se cítím nějak divně. Minulý týden jsem chytla migrénu a to takovou, že se mi až zvracet chtělo. A kdybych nevěděl, že nemůžu být těhu, tak si myslím, že jsem. Všechny smrady mi vadily. Ble. Naštěstí to trvalo jen 3 dny.

Jinak holky jsou OK. Linduška finišuje ve škole, rozhodujeme co dál. A co jako náhradu. Barunka ve školce je moc spokojená, včera když jsem pro ní přišla, tak mi řekla ať jdu ještě domů a přijdu až za hodinu. Tak jsem moc ráda. O víkendu jsme byly na procházce na přehradě, nasbíraly listy a už máme doma draka na zdi. Pochlibím se v galerce. Sned už tam dám ty slibované fotky. Ale mám tam nějaká problém s velikostí a nějak nebyl čas u toho sedět a řešit to. A le dneska je konstelace, že by se dalo a nikdo nebude ošizen, když půlka spí a půlka kouká na telku.

Tak se zatím mějte

Hamina a spol

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 27.10.06 22:34

Ahojky,  

tak jsem se právě poctivě snažila přiřadit oči k dětem, ale jsem asi tupoň, v podstatě jsem si jistá jen Luníčkem, takže to předem vzdávám. Asi bych si musela vyhledat v galerkách co nejlepší fotky dětí, zvětšit je, vystřihnout detail očí a porovnávat, ale na to nemám čas:-((((((( Takže předem gratuluju vítězce a čest nám poraženým!  

Taky zdravím všechny choré (Ráďo, Kuře) - mám už týden parádní nachlazení, ani kvůli tomu nejedeme s manžou na chalupu.  

LENKO - to je škoda, že nepřijedeš, no snad to vyjde příště. A hodně sil do toho stísněného bydlení, mně při popisu toho, co jste už zvládli a co vás ještě čeká, vstávají vlasy hrůzou na hlavě.  

SANYNKO - jo, jo, já taky pořád čekám, jakou že to kšticí mně Anička jednou překvapí, a ono pořád nic:-))))) Jde to tak daleko, že můj táta (její dědeček) prohlašuje, že si ji vůbec neumí představit s vlasy jako holčičku. Vzadu už jich teda má docela dost, ale jsem zvědavá, kdy jí zaroste to vysoké inteligentní čelo:-))))) Jestli bude po manžovi, tak se toho ani nedočkám - on měl totiž „vysoké čelo“ fakt už jako dítě - k tomu se později přidalo kolečko na temeni:-)))))  

HAMINO - oni se na tebe asi vykašlali proto, že podobná diskuze tam byla krátce předtím. Já ty výrobky (nebo aspoň některé z nich - mixík, misku na kynuté těsto) znám od kolegyň.  

Včera mě Anička překvapila jasně vysloveným slovem „polštář“ a dneska jsme přišly do parku, kde stojí veliký krucifix, ona na něj ukázala a pronesla „Ježíš“. Já na to nevěřícně, kdo ji to naučil, a ona, že táta. Tak jsem se manži ptala - a fakt.  

Jinak jak tu Terka měla anketu o jménech dětí, tak já se za poslední týden setkávám se samými netypickými. Až na Vojtu, Filipa, Jakuba, Báru a Julii to jsou Bertík, Bolek, Amálie, Augustina, Sofie a Michael. Zvlášť mě dostaly Augustina a Amálie, protože byly takto (bez zdrobnění) i oslovovány.  

Tak dobrou, já se jdu léčit:-(((((  

Světlana    

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 27.10.06 22:53

ahoj o tech „kuchynskych vychytavkach“ jsem jiz slysela, neco i videla, nepouzivam a ani s tim zatim nehodlam zacinat ;-). A pro jistotu ani poznavat nove, ale pac nechci a nemuzu nic kupovat, tak nevim muzu-li byt jinak uzitecna? :-)

S.

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 27.10.06 23:13

S tou diskusí já vím, ale já jsem tam měla ještě hlasování a to nikoho netankovalo. ALe to je jedno. No a nechtěla bys s kolegyněmi něco ukázat? Teď jsou tam zajímavé akce. Můžem se domluvit osobně až se konečně uvidíme, dokud to počasí bude ještě aspoň trochu na courání venku. Nebo pak přes telefon či SZ.

S těmi jmény my jsme si dneska na písku hrály s Justynkou.

Dobrou a brzy se uzdrav ať se fakt konečně vidíme.

 
marta6
Stálice 94 příspěvků 27.10.06 23:28

Nazdárek z Polabí.
TAk jsem sice včera zaregistrovala, že se chystá nový deníček, ale fakt jsem už neměla čas na něj čekat. Takže první zprávy o něm mám od kaktusíků. Dneska jsme měli takový minisrazík. Katka se už cítí líp, dítka si aspoň trochu vyhrály, u kámošky jsme dostali ňamku… no super den.
Míša sice ještě dosoplíkovává, pořád utíráme nos, ale snad jsou už viry na pochodu pryč. Zjistila jsem taky, že za tou Míšovou protivností možná bude klubající se čtyřka vlevo nahoře - no nevím, jak si to dítě naplánovalo ozubování, ale pořád mu chybí ty dvojky a trojky, čtyřky už bude mít 3.
Očička jsem prohlídla, doufám, že jsem hned napoprvé poznala očka toho našeho špuntíka. Ostatní budou asi dost zádrhel, budu muset prohlížet galerky.
Omlouvám se všem soutěžícím, že nemají s čím srovnávat, neb v galerce jsme ostudy. No ale já jsem prostě antitalent, neumím to tam vložit. Budu muset poprosit tetu Kaktus, aby mi to tam pomohla dát. Já vím, už v roce jsem slibovala fotečky, ale skutek utek.
Tak jdu chvíli hledat. Ačkoliv jsem Kubka viděla dneska, fakt si nějak nemůžu vybavit, jaký má očička. tuším, že hnědý, ale to je asi tak všechno, čili nic moc pomoc.
Tak mi držte palce. Jo mimochodem - bude nějaké vyhlášení i internetových pisatelek? - teda až to dáme nějak do kupy?
Marta + Míša

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 28.10.06 06:19

Ahoj holky

tak já se dobrovolně soutěže vzdávám, protože to je na mě moc - vůbec nevím, koho bych měla poznávat, mám potíže i u dospělých celých, natož i kousků dětiček… tak  to nebudu ani zkoušet.

Co je u nás nového: asi nic, äkorát jsme všichni lehli nějakou virozou, tak prosím, pošlete sem nějaké to zdraví, aby to netrvalo tak dlouho - už je to celý týden! U dr jsem byla nejprve s Lukášem, potom s Luckou a nakonec i s Jonášem, já sama také navštívila dr. a neraději bych zalezla do postele a vůbec nevylezla ven..... Ale dítka mě nenechají ani spát, takže to nevidím růžově…

Ostatní zdravím a přeju hodně zdraví.--

Věra

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 28.10.06 09:56

Ahojky holky,

jenom rychle nez mi Erik zdemoluje pocitac.

Zuzko - stranky jsou super, fakt obdivuju, kde na to beres energii. Alisek vubec nebyl nejprotivnejsi, i kdyz mu nebylo dobre, tak se mi nezdal nijak horsi nez ostatni, naseho mamanka nevyjimaje. Jo a kde jsi koupila tu flasku, ze ktere pije? Je takova sikovna…

Vsem nemocnym preju rychle uzdraveni, me bolelo v krku vcera a v noci, ale kloktam hermanek a je to lepsi, tak snad jsem to zazehnala. Erik se zatim zda OK, jen ten jeho chronicky kasel…

Hamino - Tuperware jsem pouzivala docela hodne v Nemecku, mam par kousku a kdybych byla prachata, tak si s tim vybavim celou kuchyn, ale ty finance nejsou…:) Vsem bych radila aspon navstivit predvadecku, aby vedeli k cemu vsemu se to da pouzivat. Plus my jsme tam vzdycky dostali aspon maly darecek a taky ochutnavky…:)

Pajo, RadkoK - Piki psala, ze prijede snad pristi tyden, jak se vam to hodi? Piki snad muze ve stredu nebo v utery, my bohuzel v utery nemuzeme, takze pro nas by byla lepsi jen ta streda.....Dejte mi /nam/ vedet!

Sraz ZOO Dvur - v pondeli uz neco mam, ale co takhle UTERY 7.11. ??? dejte mi vedet komu se to hodi a komu ne, ono neni moc casu na dohadovani, tak at se nejak shodneme!

Tak kalamita Erik v triku od mlika se na me zase skrabe, tak musim koncit. Krasny vikend a ahoj!
Stana, Erik a baby 15+4 tt

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 28.10.06 12:47

Ahojky,  

Alešek spí, jsme s manžou po obědě, měla bych sice žehlit, ale znáte to! Emimi je lepší :-).
Odpo jedeme na Mukov (do Českého Středohoří) na chatu ke kamarádovi, kde bude manža ještě s dalším i slavit narozky. My tam teda jedeme jen na odpoledne a večer zase domů. Kluci tam budou i spát. Přijede dokonce kamarádka, co byla celé léto v Tunisku, dělala tam delegátku, takže se na ní moc těším..  

Add naše volby - hurá, pro moje duševní a fyzické zdraví jsem se nedostala! Získali jsme 2 křesla ze 30. Což si myslím, že je dost úspěch. měli jsme nejlevnější kampaň, trochu jsme to podcenili a hodně nestíhali. Takže poučení pro příště. I když to nevím, jestli tam budu i já… Včera jsme měli povolební sezení a kámoš, náš lídr, co se dostal, tak vyporávěl ty drby, jak se tvoří koalice a podobné. No děs běs. To intrikaření je děsný. Fakt myslím, že lepší jak to dopadlo. A skočila jsem nakonec ve straně 7. Což si myslím, že dost úspěch :-)  

Alešek už je lepší. Rýma ustupuje, už stříkáme jen Sterimar Cu, dokonce už i trochu zase smrká. Kašle už jen ráno, asi jak je po noci víc zahleněnej.. Hurá! Já jsem úplně v pohodě. Takže z toho mám fakt radost..
Akorát teď má nějakou větší sranděru. Dneska se dokonce posral někdy v noci, takže jsem ho ráno v 5hod museli přebalit a vykoupit. Lehla jsem si s ním v pokojíku a myslela jsem, že ještě usne, ale on se pořád tak mlel a lezl, až jsem zjistila, že je zase posranej. To už naštěstí nebylo na sprchu. No od asi 6,30 do 8hod spal. lepší než nic, i já jsem si ještě trochu odpočala. Ale stejně jsem taková rozlámaná…  

Hoilky dík za podporu ze Šrotu! Já vím, že to třeba nebylo až tak nejhorší s Álou, ale prostě mi přišlo, že byl úplně jinej než ho znám já. Je fakt, že může mít Hamina trochu pravdu, že je to daň za to, že chodím do práce. Ne ale ve směru, že chce pak být se mnou, ale spíš, že se tak nedostane do většího kolektivu dětí a je zvyklý být tak s 1-2 dětmi. Je fakt, že když byli na pokoji s Eminkou, tak byl suprovej, i Eminka samozřejmě! :-) Takže pořád víc a víc zvažuju ho zkusit dát i do jeslí. i když by to třeba bylo jen na těch 5 dní v měsíci. Nevím.. Nebo mamku zkusit ukecat, aby s ním chodila aspoň jednou týdně do Klokánka (v DDM něco jako MC). Aby si víc zvyknul být mezi dětmi.. Protože jinak má lidi děsně rád! To zase ne, že by se jich bál, to vůbec… No uvidíme, jak to zvládneme..  

LENI - to se máš, že je Jessy taková poslušná holka! Aleš už teď vyskakuje z postýlky, jak jsem psala (dřív z dřevěné a teď už i z cestovní). takže si nedělám iluze, že by z normální postele nechodil pryč. Ale zase na druhou stranu, by se tam i sám mohl vrátit a holt by usnul, když by byl unavený. Nemyslím si, že by to byl až takový problém, protože to tak vlastně dělá už teď. Včera zrovna taky vylezl z postýlky, chvíli si v tichosti hrál, pak šel zabušit na dveře a když my nic, tak si zase vlezl do postýlky, že jde teda spát. Spíš mám strach z toho, aby si při těch skocích z postýlky a do postýlky neublížil…
Přestavbu moc nezávidím, ale to zvládnete, pořád tam máš tu vidinu, že je to jen dočasné a pak budete mít super bydleníčko! Se držte!  

STÁŇO - tu naši flašku SIGG jsem koupila na www.detskydum.cz Je to někde na Praze 4. Dojela jsem si tam, a tam měli i víc vzorů (na netu jen jeden). Takže jsem si vybrala tuhle. Měli je tam o půlku levnější než všude jinde… Je děsně fajn. Pak jsem si na ní ještě koupila neoprenový obleček, aby to pití vydrželo déle teplé/studené a je to fajn, že se to dá kamkoliv pověsit (já si to třeba věším na ledvinku u Zappíka, takže mi to nezabírá tolik místa. Aleš z ní pije rád. Už jí má i Sarach - kvůli beruškám :-). A taky je tuším spokojená…  

MARCI - no Aleš není takovej průbojnej. On je živej, ďáblík, ale zase na druhou stranu má rád svůj klid a svou činnost. Myslím, že nebude ten typ, co se bude rvát a provokovat ostatní. Takže ďáblík jo, ale v jiném směru než Matýsek. No zas je to asi lepší, že se třeba bude chovat pěkně k dětem a nebude je tolik provokovat jako Ťápa :-). I když ten je fakt úřžasnej. Myslím, že by měl být prohlášený za maskota květňátek! ;-)  

HAMINO - o Tupperware jsem četla v té diskuzi. Vypadá to zajímavě. Ale v naší mini kuchyni bych to neměla kam dát. Navíc nejdřív musíme vyřešit naše bydlení než se začneme nějak lépe zařizovat. Takže až to budu považovat za aktuální, ráda se na tebe obrátím. Ale v dohledné débě to nebude… Máme holt jiné priority. Ale snad tě to bude bavit!  

No jdu zkouknou vaše mejlíky a aktualizovat tabulky a web. Díky moc za vaší ochotu mi pomoct tím, že si samy budete hlídat svoje data!!!!!!!  

Mějte se krásně! U nás celkem zima, ale jinak to vypadá pěkně… Podzim, no…
Zuzka a Alíšek

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1647 příspěvků 28.10.06 13:08

Zuzko - MC je super, Aliskovi by to urcite pomohlo skamaradit se s vice lidmi. Ja jsem si vzpomela na jednu prihodu ze vcerejska, kdy jsme byli v MC. Sla jsem tam za pani, ktera ho ma na starosti, protoze si tam chci pronajmout prostory. Byli jsme domluvene, kdy priblizne prijdu, ale pri me smule ta pani musela k zubari a tak jsem tam na ni 2 hodiny cekala. Byli jsme tam uplne sami bez ostatnich deti, protoze bylo  rano a tak jsme si hraly sami. Nakonec jsem zjistila, ze jsem si s Jessy uz hodne dlouho nehrala 2 hodiny v kuse, aniz by nas nic nerusilo. Celou dobu jsme jezdily na skluzavce, varily a davaly spat vsechny panenky nebo rozhazovaly hracky okolo nas. Normalne jsem byla rada, kdyz ta pani potom prisla, protoze jsem byla uplne znicena. Misto, abych utahala ja Jessy, tak znicila ona me. Jinak Jessy chodi do Kacky 3dny v tydnu a je to na ni videt. Naprosto pred nikym se nestydi, vcera jsme sli vyzvedavat mamu do prace. Jessy tam prisla asi po pul roce, takze si to nemohla pamatovat a okamzite ji zacala prerovnavat kancelar a bylo ji uplne jedno, ze je tam plno lidi. I kdyz nekdy me mrzi, ze to nani takovy ten mamanek.

Svetlano - ja uz jsem se hodila do pohody a jen tak neco me nerozhazi. Ze zacatku jsem to provizorni bydleni nesla tezce, ale ted kdyz vidim, jak se vsechno meni, tak me to zacina bavit. Hlavne mam pred sebou vidinu, ze budeme mit nove, nadherne bydleni, takze vsechny starosti jdou stranou.

Zbytek priste, doprala pracka a musim uklizet, dokud Jessy spi.

Lenka

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 28.10.06 13:12

Ahojki

rádi bychom se k vám přidali, ale přesně to budu vědět až v po 6.11. Takže prozatímně se hlásíme tak na 50% -  ale jelikož přijedeme vlakem, který bus tam prosím jede?

Věra

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 28.10.06 13:42

tak 7.11.my nemozme…teda mohli by sme ak by nas niekto vzal autom, lebo velky kubo sluzi a ja som srab, este nesoferujem.
 k.

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 28.10.06 14:57

Ahojki,

my se hlasime! 7.11. je pro nas OK

S&E.

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 28.10.06 15:10

ahojte,
právě jsem strávila hodinu porovnáváním očiček s fotkami va galerce-teda to je dřina!!! podle mě je lepší koukat na živé dítko, než na fotky… a 4 dětičky jsem úplně vynechala, to jsou ti, co nemají na stránkách žádné foto-Bára, Ema, Michal a Tom-holky, hned to napravte a ošlete Zuzce fotky:)))  

Tabulku jsem jinak jakžtakž vyplnila, ale za výsledek fakt neručím:))) HALUMA-napiš mi plís meila, kam ti to mám poslat, ju?  

ZUZ-jinak fakt skvěle odvedená práce, fotku a mry pošlu za měsíc, až Víťovi bud e18 měsíců…
Jinak s těmi volbami buď ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo, být v zastupitelstvu-není oč stát. Vím o čem mluvím. Pakárna na entou. Pletichaření a držení koryt funguje i v komunální politice. *

Včera jsme měli psa na operaci-nesestouplo mu varle a veterinář doporučil odstranit a poslat na rozbor, jako prevence nádoru. Protože se to protáhlo, stihli jsme až ten kulturní program k 28.10. Byly jsme tam tři amtky s mrňatama, naštěstí. Vítek před zahájením běhal po celém sále, měl zrovna jakýsi extrovertní den, takže se všema komunikoval a vůbec se nestyděl. jinak je to spíš naopak. Pak měl proslov starosta a do toho mu začal velmi hlasitě vykřikovat, že se lidi otáčeli a smáli. Takže jsme všechny matky opustily sál a vrátilyx se, až přišel ke slovu program. zvládli jsme vystoupení kámošky a jejích dětí z lidušky, tam už Vítkův projev zanikl a dál ho nešlo udržet. Chvíli hlídal manža, pak jsem ho honila zas já. Ale po čase jsem se hodila do gala, namalovala a byl to super pocit:)))
Pak jsme si jeli pro psa po operaci, v narkoze jsme 40 kg táhli do auta a u babi ven. *

ET-sudoku je dobrý relax-já začala luštit, když jsem po porodu furt kojila, takže Vítek pil a posléze spal u prsa a já vyluštila spoustu rébusů. pak mě to opustilo, ale manžel je totální závislák, k vánocům dostal 3 tlusté knihy plné sudoku a má je už hotové a není s ním k vydržení. na netu jsou adresy, kde jsou denně nové, např.:
http://www.mousebreaker.com/…oku/play.php *

LENAA-ted nevím, zda jsi to byla ty s Adámkem, nebo Lenka s Davčou, pletu si vás,promiňte:/// každopádně BEBU 3 jsem i u nás v pohodě sehnala, ale díky moc za nabídku:) *

LENKO_ teda vy děláte ale komplet přestavbu! ale pak to zato budete mít krásné, těším se na fotky:) Na tu diskusi se mrknu na rodině. Mě dr. říkala, že to není žádná sranda, že jsou děti, které jsoui s bronchitidou v nemocnici. Však pokaždé, co to dostane, ho chce denně slyšet a někdy nás i k večeru posílá pro jistotu na pohotovost, aby si ho tam poslechli…V KM je prý dobrý homeopat, říkala, že by bylo dobré se tam i objednat, jako prevence. Jinak blíženci to mají dané-každé znamení má problémy s určitým orgánem a blíženci mají slabší dýchací ústrojí.  Mmmch. plíce dle čínské medicíny úzce souvisí s tlustým střevem. Toto je nejzanedbanější párový orgán-obojí slouží k vylučování zplodin a obojí nejvíc zatěžujeme -nevhodným jídlem, kouřením, ovzduším, nesprávným dýcháním atd. Je to docela zajímavé. Každý orgán v těle má svůj párový, s nímž souvisí. Mám doma super knížku. to jen tak na okraj:)… *

Všem marodům i sobě a Vítkovi přeji brzké uzdravení:)  

papa K+V  

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 28.10.06 15:24

A já myslím, že se jménem Vás trumfnu - tuhle na plavání s námi byl Jestřich… jeho mamka na něj pořád volala jen Jestřichu tohle, Jestřichu tamto, to se snad ani nedá nijak udělat zdrobnělina. No a jednou na hřišti byl i Haštal, ale to už jsem tu, myslím, psala. :-)

H.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama


Reklama