Láska zabíjí

Rodičovství

Když jsem psala svůj první deníček, docela mě zamrzelo, že jsem jich nenapsala víc, že jsem si sem nezapsala každou výjimečnou událost v životě (i prenatálním) mé dcery, a tenkrát jsem si slíbila, že sem začnu psát častěji. Jednak si srovnám myšlenky, vykecám se a svět bude veselejší, a jednak si to malá třeba jednou bude pročítat a pak přijde, poplácá mě po rameni a řekne: Jojo, mami, měla jsi to těžký. Ale samozřejmě skutek utek a já za těch pár dní, co jsem sem nepsala, zažila s tou mojí princeznou tolik věcí, že nevím, kde začít.

Vánoce
1 komentář

Takhle probíhá večerní uspávání jeden z lepších dnů

S brejličkami
1 komentář

Ve velké posteli
1 komentář

S maminkou na Vánoční besídce
1 komentář

Když jsem psala naposledy, děsně jsem se chlubila, jak malá konečně v 11 měsících usíná sama. Měla jsem si tenkrát nafackovat a nedělat si iluze. Znáte to, jak se říká, že první noc usíná půl hodiny, další 20 minut, pak 15, a takhle je to čím dál kratší? To u naší berušky neplatí. Každou noc je řev o něco delší a já si každé uspávání okoušu víc nehtů, abych ji nešla uhoupat :-D No a když princezna konečně večer nějakým zázrakem zabere, podezřívám ji z toho, že se udeří o postýlku a to ji uspí, nastávají krásné 3 hodiny ticha a klidu. Člověk se ukolébán tím klidem začne chystat do postele s tím, že když snědla k večeři opravdu plnou misku kaše, která by MNĚ zasytila na 2 noci, nemůže mít po třech hodinách přeci hlad! To je velký omyl!

Nejpozději v 11 večer se ozve pláč a já běžím s mlékem nakrmit tu naší tasemnici. Najedené krknuté miminko uložím do postýlky a jdu dělat taky hají. Těším se, jak se vyspím do 5 do rána! Chyba lávky, od dvou začíná maraton postýlka, postel, ve 4 to vzdávám a beru si dítě do postele, kde se na mě blaženě usměje a spí do 6. Poté ještě hodinové zabavení v posteli, kdy jí strkám vše, co mám po ruce, aby mě ještě nechala povalovat, v 7 to vzdávám a jdeme na snídani. Následuje kafe, zkulturnění a pes.

Pak samozřejmě nastane denní boj o přežití, kdo začne brečet dřív, prohrál! Pereme se opravdu se vším, papání, kakání… denně hádka, jestli bude sedět na zemi a hrát si, nebo viset na mně. Samozřejmě vyhrává Vaneska pověšená kolem mého krku, má holt silnější hlasivky. V 10 mlíčko a hajdy bez řečí do postýlky, další řev a pak hodinka a půl spánku, kdy dávám do kupy byt, aby nepřijeli z protiatomové jednotky, že mají na naší adrese hlášený výbuch. Odpoledne jdeme ven, pak si pohrajeme, byt vrátíme do dezolátního stavu, aby si tatínek nemyslel, že jsme uklízely, a pak už je tu koupání, papání a opakování večerního rituálu.

Abych Vanesce nekřivdila, musím říct, že dnes tu byla babička a oznámila MNĚ, nevšímavé matce, oznámila, že máme 5. zoubek, tak se tady usilovně modlím, že noční buzení bylo zoubkem, o kterém nemám ani páru, a i když jsem si dnes mohla oči vykoukat, zub jsem neobjevila :-D A že až se plně vyklube, nezačne se klubat další, ale nastane zlatá éra spánku… ale jak znám Vasnesku, ona si důvod, proč se budit, stejně najde, JUPÍ!

Jinak je ta naše slečna pěkný lenoch! Ona UMÍ chodit. Chodí, když maminka s tatínkem stojí od sebe pět kroků, běhá mezi námi jako profík nebo když ji postavím a poodejdu… dnes dokonce ťapkala za mnou asi 5 krůčků. Ale když se chytí nábytku, najednou je z ní naprosto neschopné batole, které vůbec nezná slovo krok a neví, jak a co s nohama. Když ji zavolám, ať jde za mnou, ani se nepokusí ten krok udělat, plácne sebou na zadek, zatleská si a leze za maminkou po kolínkách :-D Jen k tomu zatleskání, to jsem ji samozřejmě naučila já. Když upadne a třeba se bouchne, tak si zatleskáme, jak jsme hezky spadly, malá tleská jako zběsilá a zapomene plakat :-D

No tak to jsou jen ty nejmenší perličky z našeho života, ale abych se taky dostala k nadpisu deníčku… Teď jsem malou akorát dokrmila mlíčkem v 11 :-D a dala si ji krknout, holky, když si na mě položila hlavinku, unaveně vzdychla a stihla usnout ještě, než si krkla, nedala bych ji NIKOMU A ZA NIC! Naše děti jsou trápení, jsme kvůli nim unavené, špinavé, nenajedené, doma je všechno, jen ne pořádek, ale každý úsměv, každé pohlazení, každý pokrok, je dar, dar, kterého si musíme vážit a který milujeme, a proto láska zabíjí, aneb naše děti nás přivedou do hrobu!

Přeji krásné mateřství a víc radostí než starostí, víc úsměvů než slz, a dejte těm svým zlatíčkám pusinku! Oni si ji zaslouží, taky to s námi nemají jednoduché.

Hodnotilo 9 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 20.01.12 08:06

To tleskání je dobrý nápad - používá ho více lidí kolem mě. (já ještě mimi nemám)
Ale co se ještě hodně líbí je u mé sestřenice. Když se malá na hřišti třeba uhodí, nebo odře tak s brekotem přiběhne za maminkou a ta už na ní z dálky volá s flaškou v ruce:„No pojď to rychle zapít, honem zapít.“ jakože to se musí zapít a proto to přestane bolet :D
Malá rychle utíká naproti flašce a honem honem tahá pití… no a věřte nebo ne…je po breku :palec: :potlesk:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7889 příspěvků 20.01.12 10:28

To si dozajista psala o mé dceři.Já toto znám.U mně to teda přešlo až když jsem přestala kojit.A to bylo skoro ve dvou letech.Musela jsem .Dr nařídil.Přestaňte nebo se složíte.Oplakala jsem to.Ale zpětně vidím jak to bylo potom fajn.Holka spala jak zabitá celou noc!Ale do těch dvou let.To byli galeje.Řev a řev a jen řev.Přesto bych ji nedala za nic na světě.Nyní čekám 3 a je to kluk.Tak doufám že přeci jen se na mně štěstí usměje a já budu mít to hodné miminko. :mrgreen:

 
Weru
Hvězda diskuse 46868 příspěvků 20.01.12 12:41

To je krasny denicek. Hehe, nasmala jsem se a s poslednim odstavcem plne souhlasim :palec: :palec:

 
JanaJanicka
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 20.01.12 13:17

Už dlouho jsem nečetla tak vyperlený deníček. Holka já se směju ještě teď a říkám si PROBOHA, vždyť jám mám takovouhle čertici :cert: doma taky… Chich prostě jak píšeš jsou to naše zlatíčka…

 
Banny
Závislačka 3401 příspěvků 20.01.12 14:07

:kytka: Krásný deníček :palec:

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 20.01.12 18:36

Krásný deníček :palec: Tedy mluvíš mi z duše! Malýmu je jen 6 měsíců ale roste mu 3tí zub.. už tři měsíce noc co noc vstávání po hodině či po dvou mezi tím vždy týden klidu a pak další zub… co si budem povídat padám na hubu, ale malej je přes den takový zlatíčko (zatím je ještě škvrně, jestli bude po mě bude to pěkné éro), že to za to stojí. On za to přeci jen nemůže a od toho jsem máma abych něco vydržela :* I když počkej až bude velkej a po disko nebude chtít vylejzat z postele :D :D
Zbývá jediné, vytrvat a doufat… Jednou to se spánkem bude lepší :)

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 20.01.12 21:31

Krásný deníček :potlesk: Je vidět, že malinká je zdravé dítě a má se čile k světu, když dokáže občas pěkně zazlobit :mrgreen:
A s tím nepořádkem je to u nás snad čím dál tím horší :cert: Kdyby přišla nečekaná návštěva, tak si asi pomyslí :zed:

 
Pribik
Stálice 60 příspěvků 20.01.12 21:55

Krásný deníček, budeme mít za 14 dní 6 měsíců a máme dva zuby. Do té doby jsem v noci nevěděla že to naše mimi mám. Od malička co nepil v noci cca 3 měsíce dostal stryktní režim. Nakrmit, do postýlky, plínu do ruky a spát. Týden trvalo než si na rytuál zvykl. Vždy jsem přišla pochovala ho a dala zase zpět do postýlky. Když plakal přišla jsem za ním o něco později než poprvé, interval -5, 10, 15 minut. Po hodině zjistil že za tu chvilku chování to nestojí a po týdnu se to naučil úplně. V sedum jde do postýlky a vztává ráno v 6. Prostě důslednost se vyplatí. :). Jen teď nám vylezly dva zuby a přišla na nás horečka a průjem. TAkže 3 noci jsem se nevyspala a měla malého u sebe na břiše vedle v posteli spát nechtěl. Takže jsem ho houpala a houpala a houpala. Taky žužo :)

 
petjuska90
Zasloužilá kecalka 946 příspěvků 20.01.12 22:06

Holky mooooc dekuju kdyz sem denicek psala vubec sem necekala tak krasne reakce natoz tolik ctenarek :-D Jsem rada ze nejsem jedina koho trapi bordel a nespavost :-D Snad z toho prcci nekdy vyrostou a my prospime celou noc a pak krasne uklidime byt :-D i kdyz myslim ze driv jak za 18 let nas to neceka :-D

 
ddinna
Neúnavná pisatelka 17124 příspěvků 21.01.12 21:13

Fakt skvěle napsané :palec: :mrgreen: Moc mě pobavil a obdivuju tě za tvůj nadhled. :palec: A hlavně dobrou náladu-já po 6měsíčním řevu chtěla vraždit :jazyk: :mrgreen:

 
Fiorelita
Nováček 6 příspěvků 30.01.12 02:43
Tak tohle neznám

Teda holky, asi mě budete proklínat, ale vůbec tohle neznám. Mám 7 měsíční holčičku a kromě 1. dne v porodnici nemám noc, kdy bych vylezla víckrát jak 1 z postele a podala flašku. Dcerka chodí spát cca ve 22 hodin a v 5ráno se otočí a odfoukne, to me vzbudí, dám mlíko a v 10 ráno se vzbudim já,odfouknu, štouchnu do Natálky, jako že vstávat a pak ještě blbnem a tak okolo ve 12 dostane obed a v 12.30 už si mne oči a fnuká, tak oblíknu, dám do kočáru a než vyjedu ze dveří, tak je tuhá…spí tak do 16.00 a tak zas 2 hodky si hraje a pak zas na hodku spát a pak koupel, kaše a v těch 22 už si zas žmoulá očka, tak zabalím do spacího pytle, pomůžu otočit na bok a zas spíme. :andel: :andel:
Tak si aspon ráda počtu takovéhle deníčky, abych dle tatínka věděla co to znamená mít NORMÁlni dítě :D
Tak děkuji za příspěvek, opravdu jsem si početla. Všem hodně úspěchů a brzkých prospaných nocí :pankac:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Úspěch dnešního uspávání


Reklama