Letní miminka 2004 - Jak jsme cestovali

Rodičovství

Ahojte holky, dneska se pokusim popsat nase cestovani do Bruselu. Ty dny tam byly moc fajn, ovsem cestovani horor. Uz v noci pred odletem si Betka vzala time od dvou do ctyr a v pul 6 jsme museli vstavat, to me asi melo varovat...

Volili jsme časy letů, aby vše proběhlo v klidu. Odletět jsme měli původně z Prahy ve 13:50. Autobus z Brna přímo nenavazoval, takže jsme byli na letišti o cca 3 hodiny dříve. Že bude let zrušen a bude to oznámeno teprve necelé 2 hodiny před odletem, s tím jsme tedy nepočítali. Na přepážce ČSA nám bez jakékoliv omluvy nebo vysvětlení vystavili letenky na další let v 17 hodin. Vzhledem k tomu, že před letištěm jsou všude kuřácké zóny, byli jsme celou dobu do odletu v budově. Dostali jsme sice poukázky na jídlo (naštěstí i za Betku, jinak bychom se z toho těžko najedli), ale například poukázky na uložení zavazadel ne, takže další hodiny jsme prožili i s batohama, protože jsme byli přesvedčeni, že nemá cenu je dávat do úschovy, když se každou chvíli už budeme checkovat..haha to byl omyl. Další let měl být v 17:05 a všechny lety „okolo“ byly odbavovány nejméně 3 hodiny před odletem, jen u toho naseho pitomyho letu začalo odbavování až po 15 hodině. U odbavovací přepážky jsme strávili půl hodiny, když nebyli schopni odbavit Betku. Při nástupu do letadla na dítě vůbec neberou ohled, v Bruselu na letišti nás pustili jako první, ale v Praze ani náhodou. Betka si pak zařvala, tak si to aspoň ostatní, co je nenapadlo nás pustit, pořádně užili :-). V letadle jsme pak 35 minut seděli s pokynem k připoutání a nikdo nám neřekl, za jak dlouho budeme startovat. Takže Betka řvala hlady, protože jsme čekali na jídlo, až odstartujeme. No samozřejmě, že připoutana nebyla, to by nám všem praskly bubínky..

Do Bruselu jsme doletěli až po 7 večer a do postele se dostali až po 10. No ovšem Betka měla pocit, že když je ta dovolená, tak si ji musí užít už od rána a ve 4 vsatala. Do 5 jsme se ji snažili nějak uondat a pak to Ríša nevydržela šel s ní na procházku, no když se kolem 6 vraceli, tak prý na něj ti osamělí běžci divně zírali, proč asi?
To vstávání si Betka asi zamilovala, protože tak činila celý týden, někdy třeba až v 5, ale později ne, tak jsme se střídali, kdo bude vstávat.
Jinak jsme si to moc užili, byli jsme všude možne a například v té „minievropě“ jak jsou tam makety známých budov se jí to mooc líbilo. Jo a čůrající chlapeček je v takovém zapomenutém rožku a sahat se na něj nedá :-(
Co mě vyloženě překvapilo, jak v Belgii vůbec neberou ohledy na malé děti, kouří se tam skoro všude a tramvaje mají uprostřed dveří pevný sloupek, takže s velkým kočárem ani náhodou a s golfkama jen když je nesou dva lidi a to ještě se občas musí různě štelovat, aby prošly, no hrůza.
Pralinek jsem si přivezli žalostně málo, tak zahučely hned druhý den po příjezdu…Chybama se člověk učí, příště jich povezeme aspon kilo :-)

Při zpátečním letu se taky vyskytly nějaké mouchy. Při příchodu na letiště jsme zjistili, že na monitoru přepážky, u které mělo probíhat odbavení, jsou pouze reklamy, takže chvíli trvalo, než jsme na ČSA potažmo na jiné přepážce zjistili, že přepážka je správná. Let byl označen pouze malým vytištěným papírkem pod monitorem, což kojící žena snadno přehlédne… Monitory zjevně fungovaly, protože reklamy běžely po celou dobu. Běháním po letišti jsme ztratili spoustu času a u přepážky se mezitím vytvořila půlhodinová fronta, takže nezbyla místa vedle sebe a my jsme přímo v letadle přesazovali nějakého japonce, který uměl jen japonsky :-). Nemilé překvapení mě čekalo, když jsem si pak vyzvedla kočárek, byla roztržená fólie i látka na středním madle. Už jsem byla tak otrávená, že jsem to neřešila, navíc s Betkou, která zrovna usínala se mi fakt nechtělo.
Pro cestu autobusem se odbavuje taky u přepážky. Na letištních informacích nám řekli přepážku 141, tam to nebylo, tak jsme šli na ČSA, kde nám chlap, který vypadal, že ho obtěžuji, řekl, že 138 nebo tam někde, že to přesně neví. To mě teda fakt dostalo a kdo by to měl vědět??. Takže jsme se nakonec doptalůi přes další dvě přepážky. Batohy a kočár s Ríšou jsem nechala na jediném nekuřáckém místě, které se nám podařilo najít a když nastal čas, šla jsem přes celé letiště vyřídit odbavení. Už jsem myslela, že mě klepne, když po mě chtěli pasy nebo občanky. Z Prahy do Brna mi to opravdu připadá absurdní. Takže zpět pro doklady.

V letadle to Betce vůbec nevadilo, lezla tam a snažila se oddělat všechno co nebylo přišroubované :-) balila tam chlapy, kterí seděli poblíž a prostě to brala jako samozřejmost. Ovšem po tomto cestování měla tak přehozený rytmus, že celý týden pořádně nemohla spát, naštěstí se to už spravilo.

Kdo dočetl až sem, tak je hrdina, je to totiž upravený dopis se stížností do ČSA, tak jsem zvědavá, jestli se mi ozvou. Byla jsem fakt vytočená do běla.

Mějte se krásně a pište, ať máme co číst

Kačica + Betynka 11 a půl

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
zagy
Stálice 95 příspěvků 11.07.05 11:20

První!!! Ještě přečíst:-))) Veronika

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 11.07.05 11:45

Ahoj holky.

Tak jsem si myslela, že když už Šimonek běhá jako drak a umí správně padat, aby si moc nenatloukl, tak, že mám na nějaký čas volněji od toho hlídání. Samo, že nemám. Naučil se totiž vylézat na postel i na sedačku v obýváku, která je ještě vyšší. A nejenže vyleze na ni, ale si i na ní stoupne a chce vylézt na opěradlo. Takže jsem opět v pohotovosti, protože by mohl spadnout po zadu dolů, že? A taky už se sám postaví v prostoru bez drža a vždycky se dívá, jestli jsem si toho všimla, jak mu to jde. Chichi.

Další novinkoa u nás se týká nočního kojení. Dřív, když se vzbudil na kojo, tak kňoural nebo brečel nebo se vztekal. Teď si v postýlce způsobně sedne nebo stoupne a do tmy vykřikuje: „papa, ham ham, papa, papa". Někdy si říká o jídlo i ve dne, ale míň, asi že má ve dne tolik práce… Když chce něco podat, tak na to ukáže prstem a něco zahuhlá např.: „bl bl bl (bublifuk), to se mi začíná líbit, že už si o něco přímo řekne. Taky ukáže, kde má zoubky, ouško a pupíka. Když řeknu, že spolu půjdeme krmit rybičky, tak si stoupne k akváriu, ukazuje na rybičky prstíkem a křičí zase to „papa" jako, že taky papají. Když vidí kohokoli jíst i postavičku v pohádce, tak důležitě oznamuje, že papají. Dokonce to „papa" říká i ze spaní…chichi.

No, a teď z méně veselého soudku. Z výletování minulý týden nic nebylo. Všechny nás postihla nějaká viroza. Nejvíc to odnesl manžel. Má vrozenou nemoc, která se mimo jiné projevuje i tím, že má časté záněty kloubů. Momentálně chodí o hůlce. Já už jsem skoro vpoho, ale Šimonek dneska u Dr. dostal další ATB, ale začne je brát až jestli budou teploty i zítra. Tím se dostávám i k dalšímu dilematu- Diazepamu. Má ho dostávat 3× denně. Když má chudák pořád teploty, tak to své ranné dětství prožije celé sjetej… ach jo.

Málem bych zapomněla na novinku novinek! Šimonek už papá maso!

Bohužel tu manželova nemoc holky většinou jen přenášejí a kluci ji mají a jedna z věcí, které manželovi pomáhají je vždycky na čas maso úplně vyřadit. Tak jsem zvědavá, vlastně se trochu obávám, jestli ji Šimonek zdědil.

Zatím se mějte krásně a všem kdo dovolenkují přeji, ať se jim to vyvede!

CIBULKA + ŠIMONEK 11,5m

 
Radina  11.07.05 13:39

Ahoj Kačico a Betynko.
Vidím, že se vaše dovolená neobešla be komplikací. Nás zasloužený odpočinek teprve čeká. A protože poletíme letadlem, mám na tebe jednu otázku: jak je to se zaléháním uší u miminek? Manžel pořád straší, že budu muset malé držet falšku u pusy a nebo jí předžvýkat žvejku, jinak jí prasknou bubínky nebo bude děsně řvát. Tak já nevím. Sama jsem taky ještě neletěla a tak nevím co mám čekat. Osobně si myslím že to není taková hrůza, ale radu zkušenšjších uvítám =o)))

 
schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 11.07.05 16:51

Radina,
my ked sme leteli (zaciatkom aprila), tak pri zvlietani este Danko chcel pit, ale pri pristavani uz nie. A zniesol to uplne v pohode (mne osobne zaliehaju usi viacej pri pristavani ako pri vzlietani). Podla mna to s tym praskanim bubienkov je povera… Ja si myslim, ze sa nemusis bat. Zelam peknu dovcu! ;o)
schamka a Danko (11,5m)

 
PavlaHa
Kecalka 102 příspěvků 11.07.05 21:07

Ahojky,

KAČICO - díky za nový deníček, mrzí mě, že to vaše cestování bylo takové neveselé. Jsem zvědavá, jak v ČSA zareagují na tu stížnost.

CIBULKO - Šimonek je šikula, posíláme mu obrovskou léčivou pusinu, ať je brzy v pořádku!
Ani jsem se nesvěřila se zážitkem z minulého týdne, který byl hoden přímo tebe!
Byly jsme doma, pootevřené střešní okno v obýváku. Najednou slyším nějaký hlomoz na střeše, ale říkala jsem si, že asi straky, občas se honí a běhají nám nad hlavou. Nicméně kouknu a on holub. A kouká dovnitř a tváří se, že by se pozval na návštěvu. Já nějak neměla náladu, tak jsem okno zavřela a nazdar. Asi za půl hodiny jsem šla Emu přebalit a umýt ji zadík a jaké bylo mé překvapení, když otevřu do koupelny a v umyvadle sedí kdo? Ano, přítel holub. Trochu popocházel a koukal. No já neváhala, zavřela rychle dveře a šla pro tchána, aby ho šel vyhodit. Naštěstí byl doma a postaral se o nezvaného návštěvníka. Já vydezinfikovala umyvadlo a okolí ä nevěřila jsem, když se ten holub chtěl dostat znovu dovnitř. Normálně seděl na hraně okna a koukal dovnitř. Byla jsem z toho dost mimo. Nakonec jsem ale ještě odpoledne dostala vysvětlení od jedné sousedky. Prý ob dům odnás si paní vzala k sobě zraněné holoubě, uzdravila ho a on teď u ní bydlí. Ráno jí letí vyprovodit na autobus, pak celý den je venku a večer ho ona pustí oknem dovnitř a milý holub spí doma. Asi mu tedy bylo přes den smutno a chtěl si pokecat. NO nevim, asi ho stejně dovnitř nepustím, kdyby to chtěl ještě zkusit :-)

Zítra mě čeká nějaké popojíždění, Emu budu nechávat na celé dopoledne mamce, tak jsem zvědavá, jak to holky zvládnou.

Pa

Pavla a Ema

 
Berenika
Kecalka 130 příspěvků 11.07.05 21:48

Ahojky všem,

tak koukám, že je tu dost mrtvo. Asi se všechny někde rekreujete. Hned bych taky jela alespoň na chatu, nebejt tohohle hnusnýho počasí. Radši být zavřená doma v Praze než s rodičema na chatě uprostřed lesa.

Doufám, že ve středu na srazík někdo dorazíte, abych tam nebyla sama. ANKO, nezapomeň mi pls vzít tu knížku o šťatných dětičkách.

Marťoch - tak už taky pomalu finišujete se svatbou? Jsi taky zaregistrovaná na beremese? Máš tam nějaké fotky? S tím marcipánovým dortem ti bohužel neporadím - zkus se zeptat na beremese nebo na svatby.cz určitě tam je spousta nevěst od vás. My budeme mít marcipánový z části a máme ho od Nedvědové z Kladna, tak doufám, že bude dobrý, protože stál příšerný peníze.

Kačico - tak to jsem opravdu zvědavá, jak bude ČSA reagovat. My by jsme chtěli koncem září letět do Řecka, tak uvidíme jak to bude snášet Luky.

Adopce miminka - četly jste některá ten deníček jak adoptovali tu holčičku tý feťačky? Chudinky děti - takovou „matku“ bych nechala hned zavřít za týrání a nařídila jí nucenou sterilizaci, aby už nemohla ubližovat dalším dětěm.

Tak já už končím, mějte se všichni krásně a všem oslavencům posíláme s Lukáškem veeelikou pusu.

Berenika a Luky

 
Berenika
Kecalka 130 příspěvků 11.07.05 22:46

Ještě jsem zapomněla:
Cibulko, Kačico - holky, jak jste spokojený s těma golfkama PG? Jdou polohovat úplně do lehu? A ta opěrka na nohy je samostatně polohovatelná? Jsou dost prostorný?
Díky Berenika

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 12.07.05 08:08

Ahoj.

Já teda spokojená jsem. Jdou dát úplně do lehu. Prostřední polohu nepoužívám. Většinou jezdíme v sedě. Opěrka na nohy je samostatně polohovatelná. Nahoru asi do cca 80 stupňů a dolu podobně. Madlo je oddělávatelné. Teď z hlavy nevím, jestli máš drobka nebo macíka, ale i mému macíkovi je prostorný dost. Koš je dost prostorný i pro mně, která s sebou pořád tahám spoustu krámů „pro jistotu“. Pro objektivitu musím dodat, že mají jen jednu jedinou maličkatou vadu. Když příliš naložíš košík, tak se někdy stává, že se třeba při najíždění na chodník kočárek sám zabrzdí vahou toho koše. Jnak jsem fakt spokojená.

CIBULKA

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 12.07.05 08:34

Ahoj,

KACICA - tak vidim, ze to cestovani bylo dost umorne… my letime v zari do Recka, tak to taky pocitam bude horor… A to nemluvim o tom, ze bych se v blizke budoucnosti chtela zase jet podivat za brachou a jeho rodinou do Australie - let 24 hodin…

BERENIKA - na Beremese jen nakukuju a sbiram napady :-) Uz se to pomalu blizi, ale kupodivu to jakoby jde mimo mne :-) Jeste nemame ani prstynky - zatim ve vyrobe. Dort snad bude, telefonicky jsme se domluvili, jeste uvidime, co mi reknou, az na ne vybalim fotky :-)

UM - holky, co davate UM, z ceho je davate? Ja zatim pouzivam flasku od Aventu, ale nevim, jestli bysme nemeli prejit na nejaky hrnicek (z nej zatim pije vodu)?

Marťoch a Lucka, 10 a pul mesicu

 
Jiti
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 12.07.05 09:48

Ahoj Cibulko, úplně jsi mně tím popisem svých golfek nadchla. V sobotu jedem na dovču, velký sporťák tahat nechceme, tak jsem vyzkoušela naše poděděné golfky - děs a hrůza. Kdybych nebyla tele a udělala to dřív, už jsme mohli mít koupené nové. Už jednou jsem je obdivovala, jak je v nich Šimonek krásně zabydlený. Můžeš mi napsat kde jste je koupili? Splňují úplně všechny moje požadavky na golfáče, hlavně polohu v úplném lehu a velký koš. Určitě se i snadno ovládají, když jsi s nima spokojená. Do soboty už je asi neseženeme, ale zkusila bych se ještě někde mrknout. Třeba se podaří. Ta kombinace s červenou by byla přesně pro nás. Mají je i na Internetu, ale to určitě do soboty nebude.

Jitka

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 12.07.05 10:14

Ahoj JITI.

Obhlíželi jsme si je v tom obchůdku s dětskýma potřebama hned vedle zdravé výživy na Lidické. Teď si nejsem jistá jak se jmenuje, neviděla jsem tam žádný extra velký nápis, ale možná jsem slepá (Chicco?). Říká se, že je to nejlevnější obchod tohoto typu v Brně. Jenže my jsme chtěli modrej a ten zrovna neměli a tak nám ho zamluvili, že až přijde zboží, tak nám zavolají, ale, že modrej už několik dodávek nedostali. Tak jsme si nakonec pro něj jeli do velkoskladu v Hodoníně a tam ho měli skladem, ale nejdřív jsme si tam volali, jestli ho mají. Vyšel asi o 180 Kč levněji než v tom obchodě, ale to zase projedeš. My teda ne, protože máme firemní auto, ale jinak to prostě vyjde podobně.

A Haničce zpětně všechno nejlepší k prvním narozeninám.
CIBULKA

 
Jiti
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 12.07.05 10:16

Ahoj Cibulko,
nepamatuješ si cenu?
Jitka

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 12.07.05 10:56

Já mám ty papíry od kočárku v pokojíčku, kde teď Šimonek spí, ale jestli ti jde o hrubou cenu, tak z hlavy v obchodě stál tuším 3 380 Kč a v tom velkoskladu 3 200Kč. Rozhodně to nebylo víc než 3 400Kč.
Dovolím si taky dotaz. Na cvičeníčku si některé maminky povídaly o nějaké paní, které volají když o rady ohledně výživy dětí. Nevíš o koho šlo, případně, jestli se dá ta osoba nakontaktovat? Nevím, jestli to probíraly zrovna ty maminky, co chodily s tebou do těhukurzu nebo jiné. Bude po prázdninách pokračovat cvičeníčko?

CIBULKA

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 12.07.05 11:13

Ahoj,
my jsme je koupili na Lidicke u Lundove, ale musim rict, ze je maji dost vyprdoane, i kdyz ted uz mozna ne. Tak tam zkus zavolat, treba je budou mit a jinak plati vsechno, co napsala Cibulka, krome toho zabrzdovani jsem moooc spokojena
 Kacica

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 12.07.05 11:27

Ahojte holky,
tak tady dneska konecne vykouklo slunicko a hned mam lepsi naladu. Odpo se chci jet podivat do prace, tak jsem zvedava, jak me tam prijmou (teda sefove, o kolegy strach nemam)

Betynka ted strasne rychle psychicky dospiva, krome kyti, taky ukazuje na kde co a snazi se to vyslovit, nejlepsi bylo kdyz ji Risa rikal, jak dela kohout a ona si chudak malem zlamala jazyk, ale znelo to docela podobne :-) Taky mame siiiilene obdobi mamismu, nevim, jestli to trosku neni i zoubkama, ale spis ne. Vcera jsme byly s holkama v hospudce, kde normalne beha a porad se me drzela, musela jsem s ni jit na koberec. No sand ji to prejde.

CIBULKA - tak snad uz vas ty choroby jednou pusti, ats e zase muze Simonek predvest na sraziku a jak mu to masicko chutna?

RADINA - myslim, ze Betce ty ouska vubec nevadily, taky do toho Bruselu to myslim nelita az tak vysoko, tak to neni tak hrozny. Ja jsem ji hctela dat hrnek, ale ona ho nechtela, spis ji vadilo, ze musela byt pripoutana, to ona nesnasi. Taky tam celou dobu smejdila, ale jinak v pohode.

PAVLA - dost jsem se nasmala s tim holubem, ja bych ho taky rozhodne nepustila dovnitr, ja nejak holuby nemusim

MARTOCH - tak uz nas nenapinej a supni do galerky to oznameni, jsem na nej moc zvedava :-)

BERENIKA - to same pres kopirak, holky vy nas pekne napinate, ja jsem takovy svatebni maniak, hned bych se znovu vdavala, tak jsem vzdycky hrozne zvedava

Mejte se krasne a taky piste
Kacica + Betynka 11 mes a kousek

 
zagy
Stálice 95 příspěvků 12.07.05 13:24

Ahojky,

musím se pochlubit, i když většina z vás už to asi dělá. Dneska jsme na plavání mrňouse poprvé pod vodou pouštěli a Anežka ani nemrkla a v pohodě to zvládla! Až jsem se divila, že si klidně i otevřela oči, to já bych nezvládla… Jen potom nechtěla lézt po desce na vodě. Seděla na ní, smála se, ale nepopolezla ani kousíček.
Už začala celkem i papat (nejlíp, pokud jí nekrmím já) a tuším i povyrostla. Aspoň se mi to zdálo vzhledem k oblečkům, změřit se nenechá ani náhodou. Ale taky to může být tím, že jsem začala dávat hadrové plínky, které jsou objemnější, nevím. K dětské jdeme až na výroční.
A taky máme první slovo! Tedy vědomé, které není citoslovce. Kdysi jsem se bavila, že první bude určitě místo máma nebo táta říkat Frída (naše siamka), protože to se u nás říká snad nejčastěji. Skoro mi to vyšlo, Anežka volá na kočičku, ale tu druhou, Kaťa… Asi je to jednodušší. Prohání jí přitom po celém domě a už si vysloužila několik škrábanců. Ale nepoučí se…

BERENIKO na srazík se zítra chystám a dortjsme měli taky od Nedvědové a byl moc dobrý.

KAČICO s tím vaším cestováním jsem teda koukala, já si nemůžu stěžovat, i když nás taky nechali vystát celou frontu a nikoho nenapadlo vzít nás dopředu, ale já už si nějak zvykla, když se to nedělá nikde a ani těhotné se nepouští… Dej vědět jak ta stížnost.

CIBULKO já mám golfky inglesina a tím košíkem drhnu taky, když je vysoký obrubník, tak je to asi vada obecná golfek, že jsou prostě nižší.

PAVLO dorazíte na srazík?

Hezký den
Veronika a Anežka (za 6dnů 11měsíců)

 
Jiti
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 12.07.05 14:03

Ahoj Cibulko,
zřejmě se jedná o Elišku. Minulý rok jsme s ní měli dvě lekce o výživě. Byla moc fajn. Telefon na ni nemám a ostatní holky jsou na dovolených, takže až se vrátí, zkusím Ti to zjistit. Kdybys spěchala, zkus to přes Jarmilu.
Mám snad poslední dotaz na golfky. Jak se skládají do auta? Vlezou se v pohodě na přední sedadlo? A co bylo v ceně - nánožník, pláštěnka? Půjdeme se na tu Lidickou podívat. Volala jsem tam a mají 500 Kč slevu, ale prý proto, že nejde úplně napnout stříška. To si radši připlatím, zmetek nechci. Snad tam budou mít i nějaký bez závady. Kdyby ne, asi bychom do toho Hodonína zajeli. Nevíš adresu, případně telefon?
Díky za přání k narozeninám, strašně to letí. Hanička sice roku neutekla, Šimonek mu snad uletí :-), ale začíná obcházet nábytek, tak vás brzo doženem.

Jitka

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 12.07.05 15:36

Ahoj JITI.

Složíš to i jednou rukou když v druhé držíš dítě. Když trochu přední sedadlo posuneš, tak se to do auta vejde, možná i bez posouvání. Nemám to ale vyzkoušené, vozíme je v kufru. V ceně byl nánožník a pláštěnka. U pláštěnky jsem se nejdřív lekla, že máme šmejda, protože tam není vpředu okénko na dýchání, ale na stranách jsou takový dírky
Adresa je- Hodonín 69501, Wilsonova 20 tel./fax: 518 344 720
Stejně je ale Hanička šikulka, protože pokud vím, měli jste trošku s tím motorickým vývojem, jak jsi někde psala, problémy. Tak snad už se vám to rozběhlo, tak jak má. Když bys na mě myslela se sehnáním toho kontaktu na tu paní Elišku, tak ti budu vděčná. Zase tak akutně to nespěchá.

Hezkou dovolenou.

CIBULKA

 
Anonymní  12.07.05 15:44

ahoj,
nestíhám…
cxhci ale poprosit kačico nebo cibulko, ty vaše kočáry se skládají jako golfky k sobě, nebo jqako kočár do lehu. v praze je snadf vůbec nemají, musela bych jet do jinýho města, tak nechci úplně zbytečně.

strašně mi tu bulí končím

na srazík se chystámew

rea

 
Martoch
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 12.07.05 17:37

Ahoj holky,

oznameni uz je v galerii :-)

Marťoch

 
Anonymní  12.07.05 17:55

Ahoj,

tak sa hlasim od rodicov ;-)
Je tu fajn, akurat ma dnes Radko cely den nejaku hnacku alebo co. Snad to do zajtra prejde.

Kacica - mas moj obdiv, ja takto cestovat, tak sa asi dusevne zrutim. Tiez by som chcela vediet, ako bude CSA reagovat na staznost.

Martoch - oznamenie mate naozaj pekne. Ja som tiez na nasom rucne viazala maslicky… ;-) Som rada, ze uz mam svadbu za sebou, rozhodne by som si to nechcela zopakovat, aj ked to bola super zabava, a aj ja som sa dobre bavila. Ale tie stresy okolo toho… Jedine, ze by som sa sla pobavit na svadbu niekoho ineho.

Dnes len tolko, majte sa pekne a pusinku mimiskom!

Gabika a Radko 1r

 
Berenika
Kecalka 130 příspěvků 12.07.05 18:06

Ahoj Jiti,
já ty golfky taky chci někde obhlídnout, bohužel podle výrobce se v Praze nikde neprodávají. Že to mám zkusit ve Slaném nebo v Berouně. Mají webovky na www.copart.cz najdeš tam všechny potahy co prodávají a kontakt na ně i ceny. Původně jsem chtěla Inglesinu Expresso, ale nejspíš koupím tyhle Ultalightky, ale nejdřív je chci omrknout v reálu. Zítra jedeme na chatu poblíž Berouna, tak se tam stavím a mrknu na ně.

Berenika a Lukáš

 
Berenika
Kecalka 130 příspěvků 12.07.05 18:14

Ahojky holky,

kdo jste zvědavé, jak u nás probíhají přípravy na svatbu - mrkněte na www.beremese.cz - album V+M 19.8./Berenika29. Jsou tam foto oznámení, šatů dortu, prstýnků.....

a já letím skouknout to oznámení Marťoch.

Berenika

 
Jiti
Zasloužilá kecalka 685 příspěvků 12.07.05 18:23

Ahoj Reo,
hlásím se jako odborník přes Pierre Cardin Ultralight, skládají se do lehu, protože mají spojenou rukojeť, jde to bezvadně. Hrdá majitelka budu až ve čtvrtek, protože červenou kostku neměli na skladě. Jsem z nich úplně unesená. Ještě včera jsem netušila, že budu golfáče kupovat a už mám vybráno, osaháno i objednáno. Cibulko díky!

Jitka

 
Anonymní  12.07.05 22:03

Ahoj!
Tak my se zase hlasime! Kacico, ten let jste opravdu nemeli jednoduchy. Ja jsem letela se Sarah taky s CSA a musim rici, ze jsem mela asi stesti. Nastesti zadne komplikace a mala byla zlata. Pri jednom vzletu mi dokonce usnula na kline a vzbudila se az jsme pristavali… Ale jak rikam. Nestane se to urcite pokazde. Kazdopadne jsem zvedava, co Ti z CSA odepisou. Taky bych poslala stiznost.
Dnes jsme byli na 13 mes. prohlidce a ockovani proti zloutence. Ockovani probehlo bez jedine slzicky,ale kdyz Sarah chtela sestricka vazit, tak spustila povyk a tlacila se ke me :-)
Jinak tady mam jeste nase, ale uz v pondeli bohuzel odletaji :-(
Byli tady mesic a tak nejak jsem si zase zvykla, takze bude smutno. Nicmene. Berou si moji holcicku na tyden na prazdniny a ja si pro ni za tyden priletim. Uz byla v cesku u babicky jednou sama 2 tydny, tak doufam, ze to bude stejne v pohode jako tenkrat. Uz ted mi to ale rve srdce, ze ji tyden neuvidim. Nejhorsi bude to louceni. Zase to par dni orvu. Uz ted je mi smutno.
A co jeste noveho? Ten kocarek, co dostala k narozeninam ( fotogalerka ), uz tlaci uplne sama i 10 minut v kuse. Udelala nejvice 3 kroky sama bez drzeni ( ale to jen vetsinou, kdyz se zapomene :-)) Stoji sama, ale kdyz to zmerci, tak se hned radeji neceho chytne :-)
No nic. Musim koncit. Prijela mi sestricka. Momentalne se stehuje, takze chaos.
Preji krasny vecer a dobrou noc!!!!!
Eva & Sarah ( za par dnu 13 mes. )

 
PavlaHa
Kecalka 102 příspěvků 12.07.05 23:39

Ahojky,

já jen v rychlíku.

Srazík - zítra dorazíme, ale později. Od půl desáté mámé plavčo, tak počítám, že bychom to stíhaly tak na jedenáctou. Aspoň na chvilku se tedy objevíme.

Pa Pavla a Ema

 
Anonymní  14.07.05 08:59

Ahojky,

tak holky napište něco, není tu nic ke čtení.

Včera jsme byli na srazíku, moc se nám líbil, sice jsem mnoc nepokecala ale zase se vyřádil Tomášek, teď u něho nejvíc vedou různý tunýlky. Kdykoliv jdeme kolem nějakýho pískoviště, tak ho tam šoupnu a nestíhám to obíhat. Tuhle mi ho hlídali na druhým konci 2 větší kluci(tak 5let).

Taky jsme koukali u oběda když jsme mu pro zábavu dali na stoleček vařený špagety, tak je pěkně sbíral, myslela jsem si, že to nic není, ale pak jsme to zkoušely a šlo mu to líp než mě.

Jinak nechápu kde bere tolik energie, v noci spí tak 9h. a přes den 2. Teď vstává v 6, což celkem jde, ale kdyby to bylo do 7, tak bych se vůbec nezlobila.

Taky jsem včera opět strávila 3/4h. v krámu u golfek, prodavačka už ze mě byla mírně hotová. Ale už jsem snad vybrala a dál to nebudu řešit, dneska to jde ještě okouknout masnžel, mám 2 tipy, ale víceméně už jsem stejně rozhodnutá.

Berenika- koukala jsem na ty vaše fotečky, a máš to teda fakt perfektně promyšlený i co se týče toho načasování, myslím, že to budete mít moc pěkný. My teda svatbu taky měli naplánovanou dost do detailů( ale spíš zásluha mojí mamky) a docela jsem se bála, jestli to nebude moc sešněrovaný a jaká bude zábava.ale všechno klaplo a bylo to super.

Martoch- vaše oznámení se mi fakt líbí, ten citát je krásnej

Tak budu končit, chci vyrazit na procházku než tam bude velký horko.

Mějte se,

Rea a Tomášek skoro 11měs.

 
Anonymní  14.07.05 09:00

Ahojky,

tak holky napište něco, není tu nic ke čtení.

Včera jsme byli na srazíku, moc se nám líbil, sice jsem mnoc nepokecala ale zase se vyřádil Tomášek, teď u něho nejvíc vedou různý tunýlky. Kdykoliv jdeme kolem nějakýho pískoviště, tak ho tam šoupnu a nestíhám to obíhat. Tuhle mi ho hlídali na druhým konci 2 větší kluci(tak 5let).

Taky jsme koukali u oběda když jsme mu pro zábavu dali na stoleček vařený špagety, tak je pěkně sbíral, myslela jsem si, že to nic není, ale pak jsme to zkoušely a šlo mu to líp než mě.

Jinak nechápu kde bere tolik energie, v noci spí tak 9h. a přes den 2. Teď vstává v 6, což celkem jde, ale kdyby to bylo do 7, tak bych se vůbec nezlobila.

Taky jsem včera opět strávila 3/4h. v krámu u golfek, prodavačka už ze mě byla mírně hotová. Ale už jsem snad vybrala a dál to nebudu řešit, dneska to jde ještě okouknout masnžel, mám 2 tipy, ale víceméně už jsem stejně rozhodnutá.

Berenika- koukala jsem na ty vaše fotečky, a máš to teda fakt perfektně promyšlený i co se týče toho načasování, myslím, že to budete mít moc pěkný. My teda svatbu taky měli naplánovanou dost do detailů( ale spíš zásluha mojí mamky) a docela jsem se bála, jestli to nebude moc sešněrovaný a jaká bude zábava.ale všechno klaplo a bylo to super.

Martoch- vaše oznámení se mi fakt líbí, ten citát je krásnej

Tak budu končit, chci vyrazit na procházku než tam bude velký horko.

Tak te|ď nevím jestli jsem to odeslala, ale ještě jsem chtěla k deníčku- to je teda dost šílený, jak na vás nebraly ohledy a vůbec to jednání, napiš pak, jaká byla reakce na ten dopis, to by mě zajímalo

Mějte se,

Rea a Tomášek skoro 11měs.

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 14.07.05 11:01

Dievcata ahojte,

mam doma vazne problemy a tak sa neozyvam, pisala som aj do diskusie a chcem radu, mozete si to najst pod nazvom dieta, rodicia a prarodicia. Budem rada, ak mi pomozete… som bezradna a naozaj je to tu zle, preto sa ani neozyvam… chcem si to vsetko usporiadat ale nedari sa mi. Budem vdacna za kazdu radu, …

posielam vam prispevok tu a ak niekto chce reagovat aj sukromne, tak mi poslite spravu sukromnu, budem naozaj vdacna.

tu je prispevok:

Ahojte holky,

Ani vo sne by ma nenapadlo, ze si budem cez emimino pytat radu na moj problem, ale som velmi bezradna a neviem ako dalej. Som zvedava na vase nazory a rady a mozno sa mi ozve niektora z vas, ktora presla podobnym problemom ako ja a budem rada, ak sa so mnou podeli o to, ako dalej.

Mam dvoch synov, jeden bude mat o 2 mesiace 5 rokov a druhy o mesiac 1 rok. Problem mam s tym starsim 5 rocnym. Je z mojho prveho manzelstva, ked mal 2 roky, tak sme si nasli noveho tatika a snim rozbiehali nasu terajsiu rodinu. Lenze spolu sme zacinali za hranicami daleko od domova, tam sa nam narodil aj druhy syn, o ktoreho sme sa dokazali postarat a predtym sme sa dobre starali aj o toho prveho kym bol s nami. Situacia sa trosku skomplikovala a maly isiel domov, kde 10 mesiacov bol u mojich rodicov. Dievcata z podzimatiek alebo z letnich miminiek vedia ako som to znasala a prezivala, ale muselo to rozhodnutie padnut.Teraz sme vsetci pokope, ja, moj manzel a aj moji dvaja synovia, ale problem je so starsim, stale sa taha k mojim rodicom, ja som doma uz vyse 9 mesiacov a stale sa to nelepsi. Teraz nam nastavaju konflikty medzi mnou a manzelom, lebo chlapec je stale dole u babky. Byvame spolu, vlastne mame svoj dom ale je spojeny s domom rodicov, takze ti su stale nablizku. Viem, ze su oni tiez velmi naviazani ale my chceme byt rodina, komplet rodina so vsetkym co k tomu patri, a treba aj trosku pokricat a naucit dieta co ma vediet a jemu sa to velmi nepaci, lebo babka s dedkom okolo neho skacu a robia co si zela on, kupuju mu vsetko co si zmysli on a v tom je velky problem. Ako 4 rocny ma pocitac, playstation, izbu plnu hraciek, co sa nam zda, ze si to nevie vazit. Ked si nieco zmysli ze to chce, tak povieme, ze budu narodeniny a ze potom to dostane a ze nemoze dostavat hracky kazdy den a len tak za nic a on odpovie, ze aj tak mu to babka a dedko kupia. Doma mame navarene a na jedlo nam povie fuj a jedava dole a to podobne je aj so spanim. Ked je cely den s nami, je to zlaty chlapec, naozaj ale ked pride od babky a dedka, tak su problemy a nasilu ho musime tahat domov, pricom ma bije, facka atd.. Ked sa ho spytam, preco tu nechce byt, tak povie, ze sa mu tu nepaci, lebo stale po nom kricime, ale to nie je pravda, len chceme, aby sa vyzliekol, ulozil hracky.

Chceme ist s tymto problemom aj ku psychologicke a chceme radu ako dalej, len nechcem aby som musela robit nejake razne kroky a zakazovat dietatu ist k dedkovi a babke, ale zasa chcem aby sme my boli spolu a boli rodina tak ako to ma byt.

S byvalym ex som sa rozisla tesne pred jeho narodenim, dlho som bola sama a trapila som sa sama, bola som statna, ze som si nasla muza, ktoreho milujem a ktory miluje nas, len ma trapi, ze mi teraz nastali taketo problemy a chcem ich riesit. Doteraz sme mali krasny vztah bez problemov, ukazkovy, ale posledne tyzdne je to strasne a vacsina hadiek je kvoli malemu a rodicom. Minule mal moj manzel incident s mamkou a ta mu vykrádala, ze do vychovy maleho sa budu oni aj tak starat a ze jeho otec je prec. Tak viem, pochopit aj Roba, lebo on sa snazi a trapi a ona mu povie nieco také. Velmi chcem mat rodinu, kde je mamka, tatik a deticky a chcem aby to klapalo ale u nas sa to nedari, neviem co robim alebo robime zle, ale nie je nam to lahostajne a chceme tento problem vyriesit.

Za vsetky reakcie uz vopred dakujemmmmm

Miska

 
Anonymní  14.07.05 11:22

Síce sem nepatrím, ale zaujal ma tvoj problém, tak sem s dovolením napíšem svoj názor.

Miška, ja to vidím tak, že v prvom rade by ste si mali :,-(núť ty a manžel s dedom a babkou a bez detí si vyjasniť situáciu. Otvorene si povedať čo vám vadí a čo vadí im. Až potom sa dá niečo robiť, niečo zmeniť. Prečo sa prarodičia takto správajú? Musí na to byť dôvod - možno nie sú spokojní s „novým“ ockom, možno si kompenzujú obdobie, keď vychovávali svoje deti a nemohli im dať všetko, čo chceli… možno je za tým ešte niečo iné. Ak tento rozhovor nepomôže, psychologičku by ste mali navštíviť všeci štyria dospelí. A ešte mi napadá - neviem, ako vychádzaš s ex, ale nemohol by terajší manžel prvého syna adoptovať? Potom by už nikto nemohol hovoriť do výchovy. Určite sa ozvi, ako to dopadlo. Lucia

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 14.07.05 14:22

ahoooj holky,
zdravi vas dovolenkari:)
takze..prezili jsme:)

Cesta tam nic moc,ac jsme vyjeli v sedm vecer,maly byl najezeny a nachystany ze by mohl i spat.no neslo mu to,v aute to neumi.takze jsme jeli s brekem a konecne kolem jedenacte zabral,kdy se po chvilich budil,ale vice mene spal az do pul ctvrte,pak uz to bylo zase s pobrekavanim,zas­tavka na kojo ho kapku zklidnila a jeste si hodinku dachnul.Kolem sedme rani uz jsme se ubytovavali,maly spokojeny,ze si muze lozit,je v cizim prostredi s cizimi lidmi.Stal se hvezdou dovolene a bavicem roku.
Jezdili jsme hodne po vyletech,protoze pocasi nebylo az tak typicke pro cervenec u more,ale ja byla rada kvuli malemu.prumerna teplota byla kol 28C a v noci se dalo v pohode spat pri 24C.
Zajeli jsme tam i na hory,takze prcek byl v necelych jedenacti mesicich i na vrcholu vetsim nez Snezka a to zhruba ve 1800m:) a moc se mu tam libilo.Mne taky,aspon jsem si sahla na mraky,ktere nas zahalovaly.Cestou zpet z hor tam poskakovali navolno kone(prej je to tam normalni),byli krotci,tak jsme si hladili a skrabkali ty krasne zviratka.
V mori se prckovi moc libilo,hned si to rozpadil do vetsi hloubky voda nevoda,proste i s hlavou.Ze je slana mu nevadilo,proste ji vyplivl a valil dal:) jen opatrna mama ho nenechala:) Meli jsme tam super terasu s prekrasnym vyhledem,na niz mel Sebastianek bazenek,takze kdyz sli ostatni pres poledne k vode,ja s nim byla ve stinu v bazenku,k mori jsme sli az kolem ctvrte.Diky tomu se me drahe dite vratilo totalne bile,coz okoli nemuze pochopit a zda se jim to divne:)
Nocovani nebylo nic moc,maly uz je zvykly spat sam,takze kdyz jsme ted byli opet vsichni dohromady,budili jsme se navzajem,rostli mu zuby,nekdy si dovolily mnoukat kocky,takze noci byly dosti narocne../teda asi jen pro me,zbytek expedice spal jak zabity/
TAky jsem si dovolila jednou vecer ho vzit do kocarku a korzovat:) jak ostatni miminka spi v chladnem veceru na morskem vzduchu,no my urcite ne,protoze pokud neni tma a ticho a je co k videni,spat se nebude,i kdyby mel padnout za vlast.
Jo,taky jsme jeli na lodi,jen takove male,motorove,a prcek i ridil!motor ho fascinoval a za neustaleho:„brm brm“ proste musel si vyskemrat to rizeni:)
Cesta zpet byla naprosto v pohode,asi se z tech moc vyletu naucil i spat v aute,takze kdyz jsme vyjeli po obede,dal si hodinku a vecer bezproblemu kolem desate usnul znova a vzbudil se az jsme dojizdeli domu,kolem jedne v noci,dostal kojo a usnul az do ctyrech do rana,takze jsme v pohode vynosili veci z auta atd.
Taky jsme tam prvne zkusili schody(zadne doma nemame)a slo mu to:) hned si jich dal na poprve padesat(schvalne jsme pocitali)Je z neho fakt sparak(asi jak vsichni tady ostatni v denicku)schody mu doma chybi,takze si vyleze v obyvaku pres kostku na nohy na kreslo,gauc,kreslo a dolu..a dalsi kolecko.dnes mu to nestacilo,obratil si kos na hracky a pres nej prelezl na konferencini stolek(to mi tak vtipne neprislo,zrovna jsem stlala postele a zdalo se mi podezrele ticho a najdu dite na konferencim stolku:)
Uzaz ani zadne jine nemoci jsme tam nastesti nemeli,i kdyz vybavena lekarnickou jsem jela radne:) /snad az na velke postipani od mravencu,ktere furt pronasledoval/Zato dnes uz to stoji za to,druhy den prujem,cela proplakana noc a na vrchu se bela leva jednicka s pravou dvojkou(v CH mu vylezla prava jednicka-ale to je lopatka!!!zadny maly zub:)

NO uz budu koncit,vykecala jsem se az dost:) kdybyste jeste chteli podrobnosti…:))) ne uz koncim,cist mate co,ja ani nevim,jestli zvladnu precist to predesle,i kdyz denicek jsem precetla a to cestovani Kacici!!des bes! jsem moc zvedava,jak dopadne ta stiznost,
papa
krasny den

Any a Sebastianek uz 11m!

 
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 14.07.05 15:37

Ahojte holky,
u nas to bohuzel vypada, ze Risa ma nejakou boreliozu nebo neco takoveho, mel asi pred mesicem kliste a ted uz ma tyden teploty a je porad strasne unaveny a boli ho hlava, takze byl dneska na odberech a zitra se uvidi. Je fakt uplne hotovej a to jeste az do dneska chodil do prace, protoze musel neco dodelat. Snad se to nepotvrdi a bude to neco jineho.

Taky jsme denska koupili prvni boticky - modre :-) Prodavacka se dost divila, ze nechceme cervene, ale ta modra byla hezci. Nakonec jsme koupili snerovaci, pry by prvni nemela mit sandalky. Jsou tam sice dirky, aby se nepotila nozicka, ale neverim tomu, ze by je nemela spocene, tak uvidime.

MISKA - souhlasim s Lucii, ze byste si to v prvni rade meli vyrikat s rodici, pokud to s nimi jde a k psycholozce byste urcite meli jit taky vsichni, oni treba taky rodice, na nejakou „cizi“ autoritu vic daji, pokud by na tebe nedali. Musim rict, ze jsem nevedela, ze byl Kiko 10 mesicu s rodici, myslela jsem, ze byl v Americe s tebou, nejak mi to uslo. Budu moc drzet palce, at se to spravi a dej vedet, jak na tom jste.

ANY - kde presne jste byli? Treba by to bylo na pristi rok pro nas dobre. Je fajn, ze jste si to tak uzili.

Mejte se krasne a piste
Kacica + Betynka 11 mes a pul

 
Anonymní  14.07.05 15:55

Ahojky!
Už týden říkám, že sem napíšu a furt nic. Nějak nestíhám - když Zuzka konečně usne (poslední týden je to až kolem desáté večer), tak už nemůžu dělat nic do práce (vzala jsem si pár firem na účtování), takže teď bojujeme, že bude chodit spávat jen jednou za den aby byla kolem osmé unavená a šla spát.
Jinak co nového u nás. Jarda má po promoci, takže jsme oslavovali, přístí týden má brácha narozky, pak Zuzka narozky, Zuzka svátek, mamka narozky, my výročí a já narozky - to vše do konce prázdnin, takže z oslav nevyjdeme!
Zítra odjíždíme na kratší dovolenou do Špindlu - byla bych tam klidně i týden, ale do pětadvacátýho musím udělat DPH…
Dnes jsme byli zase s Kačičí a Betynkou na power joze, obídku, zákusku… No prostě mňam, teď jsem u mamky v práci a hledala jsem nějaký odrážedlo, protože jsme ve fázi shánění dárečků na první výročí naší princezny.
Takže vás tímto moc a moc zdravím. Oslavencům přejeme vše nejlepší - zdravíčko, hodné maminky a tatínky, málo pádů a hodně lásky!!!!!!!
Mějte se krásně. Pusu posílá Zuzanka (11m 9d) a Milena

 
Gabika  14.07.05 16:36

Ahoj Miška,

posielala som ti SZ, ale nejako mi to blbne, tak neviem, či ti to dorazilo. Daj vedieť.

Gabika

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 14.07.05 18:48

Ahoj GAbika,

sprava dosla, len nestiham teraz citat, kupem chlapcov, boli sme trosku von… tuknemmm a dakujem

Miska

 
Anonymní  15.07.05 01:56

Jestli si dobre spomínám,o staršího chlapce se tvoji rodiče starali rok, když si byla v americe a o mladšího dva měsíce když mu bylo teprve půl roku, docela je chápu že mají pocit že mohou mluvit do jejich výchovy a při tvé dost nezodpovědné povaze nikdy nevědí, kdy se o tvoje děti zase budou muset postarat. Já bych jim spíš byla dost vděčná, Když jsem četla popis tvé svatby na pláži, tak jsem si říkala, proboha, kde zas nechala ty děti. Ale nekritizuji tě, každy má představy o rodinném životě jiní. Koala

 
Berenika
Kecalka 130 příspěvků 15.07.05 09:06

Ahojky všem,

jsme doma jen naskok, tak nestíhám číst, tak nebudu reagovat.

Pro Reu a ostatní, kdo sháníte ty golfky: Byla jsem mrknout v tom Berouně na ty Pierre gardiny Ultralighty - skládají se stejně jako Expressa, ale jsou trochu větší - prostě takovej malej velkej kočár. Nakonec jsme tam koupili od CAMu Apola. Hodně podobný Ultralightům i velikostně vepředu místo madla mají takový malinký pultík a ten je i u madla nahoře a daj se tam krásně odložit lahvičky a tak… mám to vyfocený, ale nestíhám přetáhnout foto, tak kdyžtak až někdy příště. Cena obou tam byla 3490.

Tak pa a užívejte si sluníčka.

Berenika a Lukášek

 
Anonymní  15.07.05 11:47

Neviem, čo ťa vedie k takémuto obviňovaniu Mišky, ale ani ja ani ty nepoznáme podrobnosti. Nevieme, prečo sa veci stali a čo bolo príčinou. Možno za tým boli aj vážne zdravotné dôvody, to my nemôžeme vedieť. A vôbec, ľudia sem píšu o sebe preto, aby sa mali kam posťažovať a pochváliť, aby zdieľali starosti aj radosti. Myslím, že je namieste ich podporiť a v rámci možností poradiť. Ja napríklad Mišku obdivujem, ako to všetko zvládla, nepoznám síce celý jej príbeh, ale viem, že dlho bola s deťmi sama, v Tatrách, takmer nespala, aby všetko stihla, a napriek tomu bola stále veselá a optimistická, psychicky podporovala ostatných. Držím jej palce. Lucia

 
Anonymní  15.07.05 11:53

Nevím proč mám podporovat někoho,kdo odjede do ameriky a nechá svoje děti rodičům a když se vrátí, tak se diví že chce být starší syn u babičky. To se teda podle mne příčí zdravému rozumu. Na světě je spousta maminek které jsou veselé a starají se samy o své děti. To snad není důvod ty děti opouštět.

 
Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 15.07.05 14:32

ahoj holky,ja jen takovou poznamecku-
chtela jsem vam hodit nejake fotky do galerky,prvni se povedla bez problemu,ale pak uz to neslo…takze ten sedy obrazek je muj:( :) tak se za nej omlouvam,ted uz nemam cas zkouset to znova a znova,tak to zkusim pozdeji,mam tam pro vas hezky zapad slunce i vyhled na more:)
papa
 Any

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 15.07.05 14:34

Ahoj maminky a děťátka.

Dneska jsme byli na kontrole u Dr. a výsledky z moči jsou takové, že tam zase má E. Coli a tak až v sobotu dobere tyhle antibiotika, začne brát další, které jsou cílené na infekce v močových cestách. To už budou 7 !!! antibiotika. Přiznám se, že už z toho trošku depkařím. K tomu samozřejmě napomáhá i to, že sedíme celé dny doma a já se kromě manžela s nikým nevidím. Moderátory televizních novin teda nepočítám. Chichi. Šimonek to už teď naštěstí zvládá dobře a je celkem v pohodě. Asi ho nic nebolí, protože stále vymýšlí nějaký lumpárny.

Šimonek strašně miluje záchod, což jste mohli vidět i na těch fotkách. Jeden den jsem ho na snad deset vteřin pustila z očí a najednou se ke mně řítí se vztaženou ručičkou a v očích měl takové ty nádherné dětské jiskřičky a usmíval se od ucha k uchu. Podívala jsem se, co mi to podává a on mi podával mokrý toaletní papír, který vylovil ze záchoda! Nebojte, jsme normální a splachujeme, ale asi se kousek vrátil do mísy, znáte to. Ale kdyby jste viděli ty očička a ten nadšený, pyšný výraz jako, že jakej je šikulka, že se mu to podařilo vylovit. … No, pohled na něj byl úchvatnej. Ani jsem mu nenadala, jen jsem mu vysvětlila, že se to nedělá a vydrhla mu ruce.

MIŠKA- pokusím se ti poslat SZ, ale někdy mi to nejde, tak mi prosím taky dej vědět , jestli došla.

MYLISEK- jak vypadají ty šatičky, co jste měli dostat a ty jsi měla obavy, že se vám nebudou líbit?

KAČICA- gratuluju k prvním botičkám. Kdyby to šlo, taky bych kupovala šněrovací, ale to bych mu je musela koupit minimálně o 2 čísla větší a to je jaksi blbost, že? Já už se pomalu chystám kupovat druhé a mám z toho strach, protože přemýšlím jek to zkombinovat, aby mu vydrželi i na podzim, ale zároveň nemůžu kupovat moc velký, aby sám o svoje nožičky nezakopával. A neboj Šimonek dostává takové mikromolekuly masa, že ani neví, že už není vegoš. Nemůžu to do něj přece začít tlačit pod tlakem. Takže vlastně nevím, jak mu to chutná…

ANY - při tvém komentáři jsem se krásně zasnila… Nás letos dovolená asi mine. Jednak jsme teď měli nějaké nečekané výdaje v desítkách tisíc a jednak mám toho svýho koblížka furt na hromadě. Chjo. Takže- vítej doma!

BERENIKA- přípravy svatby docela závidím. Dívala jsem se na ty stránky a jen jsem se nad tím rozplívala. Asi máš podobný vkus jako já. Máte podobný styl prstýnků. Nám se svatbou nikdo nepomáhal a většinu jsem zařizovala já. Manžel se mně tři dny před svatbou zeptal, jestli bysme neměli začít něco zařizovat… Nakonec se to moc povedlo. Měli jsme klasický obřad na úřadě a pak hostinu ve stylu „ zahradní slavnost". Ale manžel se tak trošku s kolegy připravoval tajně. Když jsme vyšli z obřadní síně, tak na nás čekal kočár tažený koňmi a ti nás odvezli do polí a tam jsme to začali oslavovat s manželovými kolegy a až pak jsme se přidali k ostatním na oběd. Vůbec jsem netušila, že se povezeme koníkama !!!

MARŤOCH- moc hezké oznámení a taky asi pracné. Holky já bych se taky vdávala… Až na to, že se mi hodinu před obřadem rozpadl účes a ještě mi udělali úplně jinou kytku, než jakou jsem chtěla… Doufám, že tobě i Berenice to vyjde suprově.

ZAGY- Dr. mi říkala, že se počítají i ty citoslovce, prostě jakékoli slovo u kterého chápe význam a tak jsem byla klidná. Až do tvého komentáře, který vyzněl jako, že se počítají jen podstatná jména. Ale už jsem v klidu. Šimonek říká kočkám „ba", ale je to úplně jiné než jiné ba. Je to takové krátké vydechnuté ba. Ale hlavně začal říkat „tade", což je táta. Táta říká jen jako spojené souhlásky, ale ve spojení s taťkem říká tohle. No a když po mně něco chce, tak volá „mama", ale to míň. Tak to už určitě jsou ta dvě slova co má v roce umět, že?

PAVLA- příhoda s holubem je super. A koukám, že já jsem holubí královna, HROMIX je kachní královna a kdo se přidá?

Krásný den přejí

CIBULKA+ ŠIMONEK 11,5m

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 15.07.05 14:36

Dakujem za reakcie, ratala som aj so zapornymi, musela som zostav v USA zo zdravotnych dovodov a tazko odsudzovat alebo kritizovat niekoho, ked nevie co vsetko je za tym, tie dievcata co ma poznaju, tak vedia co som prezivala a preco som to spravila a ze to nebolo lahke a mna ako matku poznaju, svoje deti milujem nadovsetko, velmi si vazim, to ze som matkou a to ze mam deti. Lebo viem, ako sa zije s pocitom, ze nikdy nebudem matkou, aj to som si vyskusala. To aby som mala tychto dvoch anjelikov ma stalo velmi vela sil a namahy a hlavne pri tom prvom, velmi vela som obetovala a dala pre zivot toho dietata. Tak k tomu len tolko..... ja som si dieta „neodlozila“ len preto, ze si chcem uzivat a zit zivot, to je velky omyl. Ale uz som povedala, bolo nieco za tym viac…

Na ostatne prispevky budem reagovat konkretnejsie, uz teraz dakujem… s manzelom si to vsetko prejdeme a tiez hladame cestu ako to vyriesit a vyriesit to tak, aby to bolo najlepsie pre vsetkych.

Miska

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 15.07.05 14:39

Len na upresnenie, o starsieho syna sa starali ked mal 3 roky a 3 mesiace a starali sa o neho 10 mesiacov a o mladsieho teraz ked mal 9 mesiacov a starali sa mesiac. Odcestovat som musela, bolo to nevyhnute a myslim, ze lepsie cestovat sama, ako cestovanim trapit dieta, ked tam boli horucavy a ja som mala pred sebou vela veci vybavovania a zabezpecovania, lebo sme sa definitivne stahovali na SK… tak zvazila som situaciu a pre deti toto riesenie bolo lepsie.

Miska

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 15.07.05 14:41

Dakujem, tieto slova padli dobre, najma po niektorych riadkov, ak chces, tukni mi sukromnu spravu, ja tebe nemozem, lebo si anonym.

Miska

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 15.07.05 15:09

To bolo pre Lucku, len mi spravu dalo inde

M.

 
cibulka
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 16.07.05 18:05

Ahoj maminky.

Je vidět, že jsou dovolenky a že už je venku krásné počasí a tak tu nikdo není. My jsme se Šimonkem kvůli jeho nemoci samozřejmě doma. Aspoň jsem si pro radost udělala jeden z mých neoblíbenějších salátů a tak vám posílám recept, kdyby jste měli chuť na něco lehčího v těch parnech.

ŠPENÁTOVÝ SALÁT

½ kg čerstvého listového špenátu
1- 2 kedlubny
1 svazek ředkviček
1- 2 kelímky bílého jogurtu nebo zakysané smetany
150-200g nivy
3 vejce

Špenát nakrájíme na nudličky, kedlubnu nastrouháme na hrubo, ředkvičky rozpůlíme a nakrájíme na tenké plátky. Smícháme s nastrouhanou nivou, natvrdo uvařenými nasekanými vejci a jogurtem (zdravější varianta) nebo smetanou. Podáváme mírně vychlazené samostatně nebo s oblíbeným pečivem.

Mňam. Škoda, že už nezbylo, ale špenát ještě máme…

Dobrou chuť přeje

CIBULKA

 
Anonymní  16.07.05 21:50

Ahojky

tak se jen chci ohlasit, ze jsme s Anie dorazily domu a brzy se ozveme i se svymi zazitky.

Ted bych rada alespon poprala oslavencum, a to i zpetne:
Mila Hanicko (od Jiti), Kristofku (od Rozety), Jitunko (od Anky) a Vojtisku (od Lucije, mam pocit, ze na tebe jsem minule zapomnela) - preji vam vsem krasne prvni narozeniny, doufam, ze jste si uzili oslavu, nebot si ji teprve uzijete! Budte moc moc moc zdravi, nebot to je urcite to nejdulezitejsi proto, abyste si vas zivot mohli vychutnavat plnymi dousky! A ze na vas v nem ceka urcite spousta kraaaasnych zazitku! Tak pusinku vsem od tety Hromix a Anie!!!!!

Ostatnim dobrou noc a brzy na „napsanou!!!“

Hromix a Anie, 10 a pul mesice

 
Anonymní  17.07.05 09:36

Ahojky,

tak v pátek se mi stala"výborná" věc. šla jsem na záchod na delší dobu a Toma proto umístila radši do ohrádky. Za chvíli rána- normálně to přelezl, nebo spíš se překlopil. Naštěstí nebyly vidět žádný následky, ani moc nebrečel. Takže teď už si nejsem jistá ničím.,.. Trochu jsem jí sice přifoukla,ale pokavaď na něj neuvidím, tak už tam nebude.

Včera jsme byli všichni 3 na pěkný procházce, bylo to super, váleli jsme se vtrávě, Tomík po nás šplhal, baštil třešně, no po tom se mi bude fakt v zimě stýskat.

Cibulka- moc vám přeju ať je Šimonek brzo zdravý. A ven nemůžete kvůli atb a sluníčku, nebo proč? vždyť doma taky řádí, tak už by to bylo venku jedno, ne?
a receptík na salát vypadá super, určitě ho vyzkouším

Miška- držím palečky, ale jinak nevím co se s tím dá dělat, asi bych si taky zkusila někdy v klidu sednout a probrat to všichni- jestli je to teda možný

Mějte se krásně a užívejte léta

Rea a Tomášek 11měs. a 2 dny

 
PavlaHa
Kecalka 102 příspěvků 17.07.05 16:16

Ahojky,

tak jsme se vrátily od mých rodičů a už balíme na další výlet. Tentokrát jedeme na týden na Bedřichov do Jizerek. Tam budeme se švagrovou a jejíma dětma, tak se moc těším, jak bude Ema mezi dětičkama vyvádět. Výborně se teď projevuje a rozhodně o sobě dává hodně vědět, tak je to velká legrace.
Největší zážitek (trochu nechutný) máme z dnešního rána, kdy jsem smolila trochu povídání pro Mišku a Emu dala do ohrádky si hrát. Byla tam poměrně hodná, až za asi čtvrt hodiny začala pofňukávat, tak jsem se šla podívat - a ten pohled bych vám snad ani nepřála. Trochu se až bojím to napsat, ale - no prostě, byla celá opatlaná od hovínka. Ale jak - po obličeji, obě ručičky, značná část ohrádky, hračky v ní,…Tak jsem se až začala smát, popadla Emu a i v bodíčku šup s ní do vany. Ona prostě za tu dobu, co jsem u ní nebyla zvládla rozepnout si bodíno a sundat plínku. No ty následky opravdu nebyly hezké, sice máme zdokumentované, ale do galerie si s tím fakt netroufnu :-)

Reo - tak jsem koukala na ten míč, ale bohužel, někam jsme ho zašantročili. Mrzí mě to.

Cibulko - to máte ale trápení s tou Šimonkovou chorobou. Nebudeš taky zkoušet nějakou alternativní léčbu? Těch antibiotik už máte přece jen požehnaně…
Jestli můžu, chtěla jsem se tě zeptat na Šimonkovu současnou stravu (jsi tak trochu můj vzor :-). Proč jsi zařadila masíko dřív, než jsi původně měla v plánu? A co všechno už jíte?

Hromix - vítej zpátky, doufám, že jste se měly bezvadňácky. Na srazíku jsi chyběla!

Miško - poslala jsem ti SZ.

Tak holky, já jdu balit, abych to všechno dala dohromady, znáte to.

Pa Pavla a Ema (za 9 dní 1 rok)

 
hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 17.07.05 20:48

Ahojky,

Pavlo, tak jsi me fakt pobavila, i kdyz verim, ze uklid nasledku byl nezabavny…

Jinak ja nestiham. Od vcerejska jsem vyprala 5. varku pradla, jeste mi 2 zbyvaji (ehm, ehm, to peru jen pro sebe a Anie). No a jelikoz nam od stredy do patku nepotece tepla voda, tak se postehuju asi na par dni az tyden k rodicum… Takze taky zacnu za chvili balit. Do toho zehleni, uklizeni, no pisu to jako byste to neznaly… omlouvam se, vim ze tim prochazime vsechny :-)

Pavlo - dej vedet, jak to vidis s pristim srazikem, ze bych ti koupila tu instantni jahlovovu kasi!

Jeste pisnu, zatim pa

Hromix a Anie

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama