Lynnčin deníček č.11

Ostatní

Ahoj holky, tak máme zase čtvrtek a s ním i další deníček. Téma mi opět přihrála Kasy, patří jí můj velký dík. Tentokrát si popovídáme o JMÉNECH. Nejen o našich vlastních, ale třeba i o jménech našich budoucích dětí.

Já osobně se jmenuju Petra. Pravda, není to nic světobornýho, kolem roku 1983 bylo toto jméno velice populární, každá druhá holčička tehdy narozená se tak jmenuje, ale nestěžuju si. Pamatuju si, že od základky, po celou mou školní docházku (tím myslím i střední) jsme byly ve třídě 3 Petry. Na druhou stranu, mohla jsem dopadnout i hůř. Jmenovat se kupříkladu Školastika nebo Ignácie, tak asi rodiče zažaluju za týrání dětí. Měla jsem sice být Kateřina, ale pod nátlakem babiček, které argumentovali tím, že se mi nakonec bude říkat Káčo, mamka vyměkla. Babiny si svorně jako jeden muž přály Evu (po mamince), ta to naštěstí zamítla (mělo to svou logiku, dvě stejná jména v jedné rodině jsou blázinec, potom ale nechápu proč dva roky nato bratra po tatínkovi pojmenovali:) a vymyslela Petru. Takže tak.

Ale dost už o mně. Zrovna tenhle víkend jsme se s přítelem (kterého mimochodem pořád ještě neopustila touha, že bysme za ten rok mohli být tři) dohadovali o jméně pro to miminko, co jednou budeme mít. Ani nevím jak jsme na to došli. Oj oj oj. Naivně jsem si myslela, že přítel mávne rukou, vymysli si co chceš, mě je to jedno. Kdepak. Já bych chtěla něco originálního, neotřelého, přítel něco „normálního“. Rovnou vyřadil všechna jména v prosinci. Na můj dotaz proč mi bylo odpovězeno, že naše dítě nebude mít svátek a vánoce v jeden měsíc, nedej bože, kdyby se doopravdy narodilo v prosinci. Já zase škrtla všechna jména rodinná. Nechci jméno po babičce, strýčkovi, sestřeničkách nebo bratráncích. Tím se nám výběr značně zúžil, neboť přítelova rodina je dosti rozvětvená. Pak jsme už jenom vzali kalendář a škrtalo se a škrtalo. U jména Pankrác jsem už byla mrtvá smíchy, v kombinaci s přítelovým příjmením je to ještě větší hrůza než samostatně (tímto se všem Pankrácům, kteří tento deníček čtou, omlouvám). Tadeáš mi neprošel (prý mu to připomíná, jako kdyby někdo zkombinoval tašku a deštník dohromady). Opravdu žasnu nad myšlenkovými pochody svého miláčka. Každopádně nakonec pár jmen zůstalo. Já chtěla pro chlapečka Aleš, Dan, Martin, Patrik a Šimon ( s tím, že Šimon ne, jelikož je v prosinci a Dan taky nic moc, ach moje touho po originalitě, zůstalas nepochopena) a pro holčičku Daniela, Dominika, Eliška, Gabriela, Lenka/Lena, Nela, Vendula a Veronika. To je můj výběr, následují přítelovy škrty: Daniela - ne, Dominika - to nemyslíš vážně, Gabriela - bez komentáře, Eliška - snad, Lenka - klidně (moje exotičtější Lena ani náhodou), Nela - nebudu mít doma žádný mýdlo (rozuměj: značka dětstké kosmetiky Nela Batole) a Vendula a Veronika - to jde. Sečteno a podtrženo, buď budeme mít kluka Aleše, Martina nebo Patrika a holku Elišku, Lenku, Vendulu nebo Veroniku. Ale ono se to ještě desetkrát změní, než tady nějaký to mímo bude.
No, doufám, že jste se aspoň trošku pobavily, třeba i chytly inspiraci a já se zas těším, co mi napíšete vy. Máte nějaká oblíbená nebo vysněná jména? Nebo jste o tom zatím ještě nepřemýšlely? Tak se zkuste zamyslet a určitě to napište:))

Zatím pa pa Lynnka

Váš příspěvek
sigi
Povídálka 13 příspěvků 08.12.04 23:43

U nás to dopadlo podobně. Holčičí jméno bylo jasné a kupodivu jsme se shodli hned - Adélka, ale to klučičí … z tech všech mých Davidů, Michalů, Martinů a Pavlů, jsme se shodli až na Honzovi nebo Petrovi. Jenže to je trochu střed zájmů, protože můj manžel se jmenuje Petr. Kritériem byla hlavně zkušenost s někým stejného jména. Je pravda, že nad shodou narozenin a svátků jsme až tak nezamýšleli. V tom případě by z toho vyšel vítězně Petr.A v souvis­losti s příjmením opět Petr, protože ke krátkému příjmení mi moc krátké jméno nesedí. No, jak tak koukám, máme vlastně rozhodnuto. Lynnko, díky za inspiraci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.04 07:05

Tak já se jmenuju Kristýna a kupodivu jsem se svým jménem spokojená a líbí se mi. O jménech jsme se s přítelem také bavili a holčička by měla být Adélka nebo Karolínka a chlapeček Honzík nebo Matěj, ale ještě uvidíme, přítel si strašně moc přeje dvojčátka, a tak jsme vymysleli raději dvě a dvě, já jen doufám, že se mu jeho přání nesplní.

pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 09.12.04 08:03

Ahoj Lynnko,máš pravdu, jméno Petra bylo jednu dobu opravdu hodně populární,ale možná že už od roku 1977:-)Nakonec jsem ho vyfasovala i já,ale díky bohu za to,protože moje mamina chtěla Alexandru.Ježí­ši.Ale otci se v té době líbila herečka Petra Černocká,tak mámu ukecal.Ještě,že jsem nedostala jméno po otci,Antonie,nebo po babičce-Jenovefa a děda měl taky docela originální jméno-Lev.Žádný Leoš,ale Lev.Jen upozorňuju,že nemám ruské předky:-)
Ale s jmény pro miminko to nemám tak složité,jako ty:-)Hrozně se mi líbí Adam a David.Ale David by byl po manželovi,takže to nic.U holčičky jsem chtěla Adélku nebo Lindu.Manžel nic nenamítá,asi už svou fantazii vyčerpal při výběru jmen u svých dvou dětí:-)
Když ji tady psala ten výčet nejrůznějších jmen ,tak jsem si u jména Dan vzpoměla,jak mi známý říkal,že každý druhý pes v Ostravě se jmenuje Dan.Ale mě se docela líbí.
Největší sranda je,když si pročítám naše městské noviny a rubriku „novorozeňat“ a tam stojí: Silvestr Kroščen,Esmeralda Lakatošová...­..hrůza.
Já jsem narozená v prosinci a shodou okolností mám narozky na manželův svátek:-)A řeknu ti,že jsem se vždycky cítila tak trochu ošizená o dárky.Protože většinu jsem dostala na Vánoce s tím,že na narozeniny dostanu už jen něco malého.Takže moc výhoda to není:-(
Tak vám přeju šťastný výběr,ale možná se vám to ještě rozleží v hlavě a vyberete něco úplně jiného.Pupula

Komka
Kecalka 202 příspěvků 09.12.04 08:17

Ahoj,

tak u nás měl přítel jasno, budou to dvojčata kluci a budou se jmenovat Čuk a Gek… no zabít málo…:-) Pak teda uznal že ne, že to by nešlo, ale žebychom mohli mít Pata a Mata… Patrika a Matěje :-) což už je mnohem lepší varianta. Pro holku vybral jednoznačně Julinku (o případu dvojčat holek, vůbec neuvažoval). No a já jsem se přizpůsobila, tato jména se mi líbí, i když rozhodně doufám, že miminko bude jedno, švagrová dvojčata má a je to fakt náročné.
Jinak mě se exotická jména taky líbí a taky staročeská, třeba taková Jenovéfa je podle mě krásné jméno. Pravda ale je, že dítko by mohlo mít jiný názor a rozhodně bych nechtěla aby divné jméno u něj způsobovalo problémy. Děti dokážou být kruté.
Na druhou stranu Petra a Jana nebo Honza a některé další, jsou podle mě tak časté, že bych je dát asi taky nechtěla, zas trochu odlišnosti neškodí. Navíc Honzové jsou oba budocí dědečkové a strýc, to by bylo na jednu rodinu fakt dost :-)

Mějte krásný den
Komka

Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 09.12.04 08:37

Tak koukám, že deníček se snad i líbí:)
Komka má pravdu v tom, že se člověk musí koukat i na to, jak bude dítě s tím či oným jménem žít. Uznávám, že třeba Kleopatra je sice hezké jméno ale pojmenujte svoji dceru Kleopatra. Za patnáct let bude chtít vědět, číms to tehdy trpěla, jakou záhadnou chorobou, žes jí dala tohle jméno. Znala jsem paní, jmenovala se Jiskra a přesně tohle mě napadalo. proboha na co ta matka myslela?
No ale ať koukám jak koukám, všude jinde máte docela jasno:)
Pupulo - teda vy jste fakt parádní rodina, ten Lev mě ohromil. Jak by se vlastně říkalo miminku? Lvíčku?:))) Doufám, že jsem tě nijak neurazila

pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 09.12.04 10:27

Lynnko,vůbec ne,nejsem žádná netýkavka.Komka má taky vtipného přítele,Čuk a Gek:-)
U dědy taky nevím na co mysleli,asi poslední vzpomínka na návštěvu ZOO.Dědu jsem nezažila a nevím ani jak ho oslovovali,ale asi Leoši.Už vidím,jak na něj volali Lve.No ještě,že se naši probrali:-)
Taky jsem tady v práci měla nějakou fakturu a paní fakturantka se jmenovala Jitřenka…Asi to taky neměla jednoduché:-)
Jinak v mém okolí mám všechny s „normálním“ jménem.

Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 09.12.04 11:31

To jsem ráda, že jsem tě nijak neurazila, přece jen, někdo je na jméno háklivej. Jo Komčin přítel mě opravdu rozesmál.
Takže poučení od tvého dědečka, nechodit před narozením mimi do ZOO,jo?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.04 12:48

Pupulo, tys mi to vzala z pusy, tu Jitřenku jsem chtěla napsat já. Mě se to celkem líbilo. A taky Antonie mi připadá nádherně vznešené jméno. Já měla na první mimčo vymyšlenou Alžbětu, ale ta mi neprošla z toho důvodu, že by jí prý říkali Líza =o(. Erika neprocházela dost dlouho, prožože ve vesnici, kde jsem se narodila měli Eriku - něco na způsob Viktorky od splavu. Až se za Eriku přimluvila moje teta, vášnivá zahradnice, která řekla, že erika je druh vřesu a ten krásně voní… =o)))). Na kluka jsme taky neměli jasno, ale vyhrával Michal, Jan nebo Filip. Stejně jsme to pustili z hlavy, protože jsme čekali holčičku. Když se narodila, dali jsme jí k našemu nevýslovnému překvapení jméno Lukáš, protože to byl kluk! =o)))))) Sousedka nás pak vítala slovy „tak vás vítám s tím ERIKEM“. No, napodruhé jsem si tu Alžbětku už obhájila i přes Ošklivku Betty. Antonie mi neprošla, to prý byla taky nějaká ujetá telenovela.

Komka - Pat a Mat nemají chybu, do toho bych klidně šla.
Hodně štěstí při výběru jmen a hlavně ať se pak líbí našim dětem. Já jsem byla se svým vždycky spokojená
 Radka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.04 12:53

Jo, ještě vám pošlu jeden vtipný pokus o to jak zničit dítěti život. Moje spolupracovnice se jmenovala Gazdová. Hezké příjmení, ale její manža vymyslel pro syna jméno Koloděj. Představa, že moravák jak poleno přijde někam na úřad a řekne: tož, dobrý deň, já su Koloděj Gazda… . Naštěstí mu vybrali jiné jméno.
Moje kamarádka se jmenuje René. Je ještě v našem kalendáři takové univerzální jméno pro kluka i holku?
Ještě jednou Radka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.04 13:07

AHoj Lynn a ostatni holky v tomhle denicku…

jsem od kvetnatek a tema jmen jsme resily tusim v minulem denicku .
Musela jsem reagovat ,protoze tvuj komentar me pobavil, nebo t u nas to probihalo docela podobne…:-))

ja jsem ta ktera chce originalni neotrele jmeno a muj muz ktery sice nemusi mit obycejne jmeno,ale vsechny -teda temer vsechny - me pokusy vetoval…

Juta mu pripominala strom,nevim proc kdyz to je druh latky ze :-) vsechny klucici koncici na áš,nebo š…tadeáš,maty­áš…reakce-co to jako je? jeste muzes dat jonase a melicharovou …
u nekterych jsem proste uslysela pouze..Nelibi. a Proc? proto …:-)))

no zkratim to skoncili jsme tak,ze jsem prohlasila ze koneckoncu budu tlacit ja a ja si o tom rozhodnu :-)
byla jsem vyvedena s omylu…pry ha a kdo to ponese na matriku ? :-)

takze vam preju prijemne boje a vesele usmirovani.
zdravi vas nat+muminek od kvetnatek

Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 09.12.04 13:13

Ahoj Radko,
panebože Koloděj Gazda, to je…úchylný:))) Ale pobavila si mě. Jinak Antonie je fakt hezké jméno, mě se líbí takhle jak je, ty zkráceniny jako Tonka, Tonička a tak už moc ne. Je to stejný jako u kluka Sebastian. Dlouhá forma je krásná, ale od kamošky známí říkají synovi Sebíku a to už se mi zdá divný.
S těma univerzálníma jménama nevím, asi kromě René nic takovýho není, alespoň mě nic nenapadá.
 Lynnka

kasyjopea
Kecalka 175 příspěvků 09.12.04 13:14

Nazdárek Lynnko a holky,

tak abych taky přispěla do diskuze ne?
Jmenuji se Lenka, pro mě je to trauma. Bohužel neznám nikoho, kdo by to jméno uměl vyslovit měkounce. Každý to říká tak divně tvrdě. Raději bych se jmenovala Kristýna nebo tak nějak. Ale maminka měla jednu hodně sympatickou kamarádku Lenku, takže tak. Ale je pravda, že pořád lepší než Ester (teta z Maďarska) :o)To chtěla babička s dědou. Díky bohu, že to neprošlo.
Jinak jsme se s přítelem bavili o jménech a jak to tak vidím, tak jména jako Matěj, Sebastián, Benjamin, Martin, Tomáš, Michal mi v žádným případě neprojdou. Přítel je totiž zastánce rodinné tradice. A když se jeho praděda, děda, tatínek (který mu bohužel zemřel, když byl přítel malý) a ui přítel jmenovali Standa, tak náš chlapeček bude Standa. Je to dost „zajímavé“ jméno a už teď vymýšlím jak toho malého drobečka budu jmenovat: Staňulka se mi zdá nejněžnější a zaláskovaný. V dospělosti to bude ale asi zase Standa nebo Stáňa :o) Jojo, nemám to jednoduchý.
A holčičku tu si teda pro:,–(ím. :o) Líbí se mi Sára, Karolína, Katka, Kristýna. Lindu přítel zavrhl, špatná asociace apod.

Každopádně bych chtěla aby dítě bylo se svým jménem spokojený. Jen doufám, že malý Standa mi to jednou nebude vyčítat, v tom případě budu žalovat na tatínka :o))

Hezký den holky.
Lynnko, deníček se ti povedl :o)

Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 09.12.04 13:16

No tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama.Snažila jsem se ho přesvědčit, že naše dítě bude prostě jedinečné a úžasné a jako takové si zaslouží jedinečné a úžasné jméno…No kdybych házela hrách na stěnu, asi by to mělo větší efekt.

kasyjopea
Kecalka 175 příspěvků 09.12.04 13:23

A abych nezapo, poslední dobou se mi líbí jméno Lucinka :o))
*kasyjopea

Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 09.12.04 13:24

Díky za pochvalu:) Mě by jenom zajímalo, proč to vždycky u těch chlapů „narazí“. My teda žádnýho zastánce tradice nemáme, ale je fakt, že mám kamarádku, tam se dědilo jméno Gustav a když její teta čekala miminko, tak s ní pak rodina půl roku nekomunikovala, protože chlapečka pojmenovala Pavel a ne Gustav (myslím, že měla rozum).
Jo a jen tak mimochodem, jméno Lenka můj náročný přítel odsouhlasil:))

Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 09.12.04 13:29

Ještě jsem si vzpomněla, Komka mluvila o dvojčatech,tak bych se chtěla zeptat:
Holky, máte některá v rodině náběh na dvojčata? U nás to z mojí strany nehrozí, alespoň co vím, tak nikde žádný dvojčata nebyly, ale od přítele strýc je má a mě by moc zajímalo, jak velká je šance, že se tahle „nákaza“:) projeví i u nás. Ježíši mě by asi kleplo.

kasyjopea
Kecalka 175 příspěvků 09.12.04 13:39

Já myslím, že by tě nekleplo :o) Známá má dvojčata je naprosto unešená. je pravda, že je to náročný, ale zase takový veselý a i divoký. nevím, asi bych se nebránila :o)
U nás v rodině ale žádný náběh nemáme, takže to vidím hezky postupně. Nejdřív chlapeček, pak holčička a pak zase chlapeček :o))

kasyjopea
Kecalka 175 příspěvků 09.12.04 13:46

já vím,já vím, že ho odsouhlasil :o)
Ale mě stejně už nikdo o mém jménu nepřesvědčí :o)
Jojo, Standa je přísný ve výběru jména pro jeho juniora /jak rád s oblibou říká/.

Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 09.12.04 13:50

Kasy, ty to máš tak krásně naplánovaný:) Já pořád říkám, že jedno dítě je až až, ale přítel nesouhlasí, nechce jedináčka, děti budou dvě ale s tím, že min. jedno bude kluk:)
Jo dovedu si představit jak musí být dvojčata veselý a divoký:)) Ale stejně raději budu doufat, že nás to nepostihne:)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.04 14:21

naběh na dvojčata? Přitelův otec je z dvojčat. Hledala jsem o tom informace na netu, jaká je tedy šance a názory se různí, procentuálně to vyjádřit nejde. Říká se opakování ob jednu generaci - Bože ať to není pravda, dvojčata si vážně nedovedu představit. Veselá historka k tomu: když byla má mamke se mnou těhotná, tvrdila tátovi, že to určitě budou dvojčata (myšleno z legrace), táta to ale vzal vážně a když mu jeho sestra sdělila, že volali z nemocnice (neměli jsme telefon) a že má dceru - to jest mě + váha a míra, tak byl chvíli zticha a pak jen řekl: „no a to druhý?“ Moji tetu málem kleplo, začala na něj ječet, že mu to jako nestačí a tak (nevěděla totiž, že si z něho máma dělala legraci) - no scéna jako ze špatnýcho filmu.

bondulka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.04 14:41

Ahojky, no my už jména také řešíme.
Bohužel byla jsem přehlasována celou rodinou mou i partnera a pokud se nám narodí chlapec bude se jmenovat Jaroslav.
Mě se toto jméno teda opravdu nelíbí, ale jinak to bohužel asi nejde. Ty tradice se synem mě fatk nudí a nebaví. No a u dcery si budu moci vybrat. Ale jsou jména jako Adéla - nevečeřela, Viktorie od splavu, které prostě neprojdou.
Ale snad se to také vyřeší časem.

Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 09.12.04 14:47

Mě by jen zajímalo, co na té tradici kdo má? Proč na tom prostě tak lpí? Žádnej užitek to nenese, řekla bych, že spíš naopak.

kasyjopea
Kecalka 175 příspěvků 09.12.04 14:59

no u přítele tu jeho tradici ještě chápu, když mu zemřel ten tatínek, který byl pro něj vzor, tak jeho památku chce uctít. Ale i tak z toho nejsem nadšená. Nezbývá než to respektovat a doufat, že ve výběru holčičky mi opravdu nechá volnou ruku. Jinak by doma byla Itálie :o)) I mírný Ráček si umí dupnout :o))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.04 15:18

Baby, musím říct, že máte prd co vkus.

Nejlepší jména jsou jasně Theofil, Izidor, Rampepurda a Kunhuta, to dá rozum!

VB

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.04 15:31
Komka
Kecalka 202 příspěvků 09.12.04 15:41

:-)) naprosto super, to aspon zní! moji bratranci ovšem jsou Damian a Kajetan a sestřenice Cecílie… což taky není marné :-)

Ale já přesto nedám dopustit na Jenuvéfu a Evfranázii a Chranibora a Hroznatu :-)

Jo, co se týče dvojčat, tak můj děda a teta z dvojčat jsou. Takže % je u mě určitě zvýšené.

Zatím Pa

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.04 16:13

Bacha! Budou to čtyřčata!

VB

sisa2
Kecalka 317 příspěvků 09.12.04 17:26

ahojte,

tak sa dnes tiez konecne pridavam.
lynnka - patri ti pochvala za pekny dennicek :o)

my uz mame mena tiez vymyslene. s manzelom sme si :,-(li nad knizku „meno pre vase dieta“, su tam charakteristiky k jednotlivym menam a na konci je zoznam mien. vypisali sme si kazdy, co sa nam paci a v par sme sa spolocne trafili. az som bola prekvapena, ze to islo tak hladko :o) co ma mrzi, nepreslo mi peter a tomas :-/
tak sme teda vybrali pre chlapca daniel a pre dievca anetta (co v slovenskom kalendari nie je, takze bude oslavovat meniny podla ceskeho :o) ).

nabeh na dvojicky je aj u nas, manzel je z dvojvajecnych, tak sa utesujem, ze sa to vraj dedi az obgeneraciu. v kazdom pripade v to dufam, lebo by som sa asi zblaznila. i ked mojej mame sa to celkom pozdava a uz teraz sa nevie dockat, kedy budu vnucatka :o)
aj ti vasi to tak prezivaju??? my to pocuvame z kazdej strany, brali sme sa pred rokom a pol a nikto to nevie pochopit, ze preco, ked sme sa nemuseli a ci nahodou nemame nejake zdravotne problemy atd. no ide mi to riadne na nervy. takze dufam, ze buduci rok, ked sa zacneme snazit, sa nam to aj podari :o)

prajem vsetkym pekny zvysok dna a kedze mam zajtra dovolenku (idem na „predbabetkovsku“ kontrolu ku gynekologicke), tak aj krasny vikend.
pa, silvia

Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 10.12.04 07:36

Ahoj, no u nás to teda naši nijak zatím neprožívají, ani nevím, jestli mamina už touží po tom stát se babičkou, ale ono to stejně nebude tak rychle.
Koukám, že dvojčátka jsou docela rozšířený, u nás to ale nejsou tak přímý vazby jako u vás, ani jeden nejsme z dvojčat, tak snad to bude dobrý:)
A co holky, těšíte se na víkend? Já docela jo. Nebudu nic dělat, jen se flákat, cukroví jsem pekla teď v týdnu po večerech, tak si aspoň odpočinu:))

pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 10.12.04 07:51

Ahoj holky,pěkně jste se o jménech ropsali.Jinak se na víkedn taky mooooooc těším,budeme sami/bez děcek/,tak si budu užívat.Žádné velké vaření v 10 l hrnci,žádný nepořádek,doma bude klid a ticho.Dneska jdeme na nějakou akci,moc se mi nechce a už 3 týdny flákám páteční cvičení.Tak mám docela výčitky.V sobtu bych chtěla být doma,upéct ještě 2 druhy cukroví a zbytek nazdobit,v neděli máme zase nějakou akci.To vždycky manžel něco naplánuje a já poslušně jdu:-)Ale ne,to bude parta lidí,co jedeme na silvestra na chatu.Jééé,já zapoměla,v sobotu žádné ulívání,ale jdu do práce.Takže budu makat.Teda vůůůbec se mi nechce.
A k těm dvojčátkům,já bych to docela brala.I když by to byla asi zabíračka,ale najednou:-)Jenomže u nás žádná dvojčátka nejsou a pokud vím,ani nebyly,takže smůla.
Tak hezký den.
 pupula

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.04 09:52

Ahojda. U nás byla veliká legrace vybírat jméno našemu miminku.Manžel mi zamítl Matěje (nechápu proč?), já jemu Patrika ( i když proti Karlovi či Jiřímu po jeho taťkovi - který je sice opravdu super - to bylo fajn jméno), a tak jsme pokračovali, až jsme skončili u nápadu Gambrinus, Regent, Holba (to aby měl taťka pivař radost). Nakonec jsme se dohodli na jménu Kryštof (to měla vybrané moje maminka, jenže jsme 4 holky). S holčičím jménem to bylo horší, chtěla jsem taky něco méně obvyklého. Manžel chtěl Valérii (hrdinku jeho oblíbené knížky), jenže k příjmení Horálková to nebylo nic moc. Pak se v rodině začalo uvažovat o Kristýnce po mně, jenže dvě v rodině? Pak přišla na řadu Valentýna a nakonec Justýna. A tak se nám 29.9.2003 narodila Justýnka. Teď , když na ni volám, když se s ní mazlím a říkám jí Justýnečko, Justíku, Juti, vím, že jsme jí dali jedno z nejkrásnějších jmen na světě. Někde jsem se dočetla, že je to jméno dříve užívané, znamená spravedlivá a já doufám, že taková bude i naše beruška. Když se narodila a řekli jsme známým, jak se jmenuje, řekli, že znají jednu 80-ti letou babičku Justýnu - a my chtěli být moderní. O tom, že budeme mít holčičku jsme věděli od 20.t. a taky jsme jí už jménem říkali a ona nám kopáním odpovídala, někdy až celá poskočila. Bylo to moc krásné. Pro druhé miminko nám tedy zůstal Kryštof pro chlapečka a u holčičky opět vede Kristýnka.Je to moc hezké jméno, no, tak budeme dvě. Chtěli bysme děti tři, já bych chtěla ještě jednu princezničku a taťka to pokračovatele rodu (ješita). No, uvidíme. Tak zatím ahoj a dobře vyberte

Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 10.12.04 10:09

No tak ať tu práci v sobotu zvládneš co nejrychleji a máš klid.
Ty jo, ty bys chtěla dvojčátka? Jako z jedné vody načisto a všechno naráz jo? Seš odvaha, já mám pocit, že nezvládnu ani to jedno, natož dvě.
Tak pa Lynnka

Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 10.12.04 10:11

No vidíš, Justýna, to je fakt hezký jméno, zkusím to navrhnout, i když budoucnost tomu moc nedávám. Ale je opravdu moc pěkný:))
Díky za inspiraci a přeju tobě i Justýnce hodně zdravíčka a ať vám všechno vychází

pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 10.12.04 12:05

Lynnko-nezapomeň,že mám zkušenosti s dvěma nevlastníma dětma._)Ikdyž jsem je nepoznala v kojeneckém věku,tak mám docela náskok s pubertou.A taky docela velkou pomocnici/jeho dcera/která si naše miminko hrozně přeje:-)Naštěstí.
Jinak Justýnka je taky krásné jméno i Kristýna.Taky to není špatný nápad.
 Pupula

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.04 12:20

Musím říct, že nejhorší je, když se ženské líbí nějaké jméno a manžel má nějakou špatnou asociaci. Třeba u nás. Já jsem toužila po chlapečkovi Fabianovi (s kratkym a) a on se šprajcnul, že je to jméno pro ďábla =o(((((. Naštěstí zadělal na holčičku =o)))), u té jsme se na jménu shodnuli - Kamila

Franky

vlasinka
Ukecaná baba ;) 1067 příspěvků 10.12.04 13:01

Ahoj
Já jsem měla být Hanka, ale dle usnesení rodinné rady jsem Ivana, jméno se mi líbí, ale musejí mě jiní oslovovat Ivčo aj., ale ne Ivano to mi přijde moc tvrdé. Takže i při výběru jména pro naše mimi upřednostňuje jména dle mého názoru měkčí např. Lenka. Přestože jsme již delší dobu ve fázi snažení, na jménech jsme se s manželem ještě neshodli. Já bych chtěla pro holčičku Lenku, Lucii, Barborku. Líbí se mi i Nikol (nevím v jaké podobě psané), ale Nicol už dala moje sestřenka a tak už ho nechci. Začínají se mi líbit jména, která končí na -e, např. Viktorie, Patricie, Terezie. Ale myslím, že mi neprojdou a bude to Alena po manželově mamince (zemřela, když mu bylo 14). Chápu to, ale jméno se mi moc nelíbí, tak uvidíme. Pro chlapečka jsem si moc přála Vojtíška, ale bohužel mi to sebrala druhá sestřenka, ale docela se s manželem shodujeme na Vítkovi (v RL Vítek, ne Vít ani Vítězslav) a hodí se nám to k příjmení na V. Nejlepší jméno jsme vymysleli s kolegyní v práci - Státní svátek. Je to jméno originální, moderní - má 2 jména a můžeme dítěti říkat jak Státní, tak Svátku. Štastnou ruku při výběru jmen přeje Ivča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.04 13:23

Ahoj všechny,
výběr jména je opravdu zajímavá záležitost.
My jsem vybírali už dvakrát a doufám, že jsme se trefili.

U nás v rodině je tradice, že se dcerka jmenuje po otci a syn po matce.Tomu se, ale moje mamka trochu vzepřela a pojmenovali nás s bráškou jen podle počátečních písmen (naštěstí).

To samé jsem s manželem udělali i my, ale protože jsme oba od M, tak se nám výběr dost zúžil.
Aby se děti jmenovali jako my dva, tak by to museli být dvojčata, kluk a holka. To ale nevyšlo.

Máme dvě holky, starší (5.let) se jmenuje Markéta a mladší (1,5.roku) Magdaléna.

Myslím, že každé jméno je hezké, ale některá se nám zdají hezčí. Přeji šťastný výběr a spokojené dětičky. Míša

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.04 13:27

Ahoj všechny,
výběr jména je opravdu zajímavá záležitost.
My jsem vybírali už dvakrát a doufám, že jsme se trefili.

U nás v rodině je tradice, že se dcerka jmenuje po otci a syn po matce.Tomu se, ale moje mamka trochu vzepřela a pojmenovali nás s bráškou jen podle počátečních písmen (naštěstí).

To samé jsem s manželem udělali i my, ale protože jsme oba od M, tak se nám výběr dost zúžil.
Aby se děti jmenovali jako my dva, tak by to museli být dvojčata, kluk a holka. To ale nevyšlo.

Máme dvě holky, starší (5.let) se jmenuje Markéta a mladší (1,5.roku) Magdaléna.

Myslím, že každé jméno je hezké, ale některá se nám zdají hezčí. Přeji šťastný výběr a spokojené dětičky. Míša

vlasinka
Ukecaná baba ;) 1067 příspěvků 10.12.04 16:12

Musím ještě přispět k diskusi o dvojčatech v rodině. Já je vždycky moc chtěla, ale postupem času mě to přešlo. Jenže, když je moje mamka z dvojčat, její mamka z dvojčat a otec má za sourozence 2× dvojčata :-) myslíte, že se tomu vyhnu?
 Ivča

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 10.12.04 22:28

Ahoj Lynnko,
nádhera deníček. Vybírání jmen je tedy věda.
Můj bývalý si dělal legraci, že budeme mít dvojčata a pojmenujeme je Gudrun a Heidrun a kluka Merlina. Máme Martinu podle mojí nejlepší kamarádky - spousta Martin :-(, kluka jsme chtěli Tomáše podle jeho nejlepšího kamaráda, ale nezadařilo se. Druhá holka se jmenuje Zuzana, chtěla jsem Pavlínku, ale byl odpor, tak jsem se ptala co tedy a řekl - třeba Zuzana. No a když jsem se vrátila z porodnice, ptal se kde jsem vzala tak blbý jméno :-). Martina je spokojená, Zuzka nespokojená, ale při vyslovení Pavlína se oklepala odporem a že teda radši zuzka. Zuzana se jí nesmí říkat, já si to vyhradila jako oslovení, když zlobila.
Pak s druhým mužem přišel Pepa podle tatínka, i když skoro do porodu to měl být František a toho mooooc lituju, že jsem se nechala ukecat. Bylo to moje vysněné jméno z holčičích let. Holčička se jmenuje Adélka, byla mi doporučena určitá kombinace písmenek a tak z té hrůzy vyšla jenom Adélka nebo Andělka. Na Andělku jsem, bohužel, neměla odvahu, ale znám jednu skvělou Andělku. Dneska je přeAdélkováno a když zavolám malou, otočí se nejmíň jedna další holčička :-(. Stejný problém jak s Martinou kdysi.
Znala jsem Vuka, mám skvělého kamaráda Kvída. Jmenuju se Štěpánka podle nejlepší kamarádky mé mamky. Vyjma Štěpánky Haničincové jsem se s tímhle jménem potkala až v mých 18ti u maličké holčičky. Svoje jméno jsem nenáviděla, v pubertě strašně. Až na gymplu jsem to jméno začala milovat a dneska na něj nedám dopustit. Moje třídní učitelka, která mě neměla ráda, ho musela pěkně vyslovovat, a tak jí to kroutilo hubou, že jsem měla téměř každodenní rozkoš.
A abych to zakončila perličkou, mojí kolegyně manžel se jmenu je Jan Tylk a ona si dělala srandu, že až nás ob:,–(í Číňani, bude to mít dobrý, protože si na vizitce přečtou Ing. Jan Tylk a bude jejich.
Hezkou noc přeje Stefinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.04 21:37

Ahojky,
no to jste me teda rozesmali :)
ja bych se jen dovolila pripojit komentarem o jmenu Lev… kdyz jsem chodila na gyml, privedl nas staricky profesor dejepisu za ruku maleho 2leteho krasneho chlapecka, ze je to pry vnoucek a musi ho pohlidat. Jmenoval se LEV. Rikali jsme mu „Leficku“ a bylo to moooc sladoucke :))
S dvojcaty co cekala kolegy zena, pribehl nadsene do prace a rikal, cekame dvojcatka, jsou to chlapecci a bude to Bzuk a Tuk (nakonec je to Vasek a Honzik)
A k nasim detem: o chlapecka jsme si s manzelem hazeli korunou az v porodnici. Ja chtela Mateje a manzel Karla… tak mi padl Matej, doufam, ze me nebude proklinat :)
A holcicku, to jsme si nedovolili odporovat manzelovi, je to Sabinka, protoze to byla jeho prvni laska, snad jeste z matersky skolky :)
Mejte se tu krasne Nada

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.04 18:16

Ivčo, státní svátek je opravdu geniální, nicméně nevím nevím jak by to prošlo na matrice. I když, je to v kalendáři?JE!!! Tak co?:)))
Pa Lynnka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.04 18:19

Stefinko, díky za pochvalu a souhlasím s tebou, opravdu je to věda vybrat jedno jediný jméno:)
Psala jsi, že kdysi byla spousta Martin. Vidíš, já neznám ani jednu:))) Kluků Martinů dost, ale holku ani jednu. Zuzka je přítelova sestřenka a taky jsem měla spolužačku Zuzku a Adélku znám akorát tu z pohádky S čerty nejsou žerty:) Takže kdybych to měla soudit podle sebe, moc obvyklá jména nemáte:) Ale chápu, že praxe je jiná. Ovšem Gudrun a Heidrun je fantazie:))) Super šílený
Tak pa Lynnka (nepřihlášená, jak jinak:))

Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 13.12.04 09:24

Ahojky,
tak jak je po víkendu? Opět v pracovním procesu, jak jinak že? Já jela na víkend k přítelovým rodičům. Měla jsem z toho obavy, ale vzhledem k tomu, že jsme sobotu i neděli strávili po nákupech, tak to proběhlo bez komplikací. V sobotu jsme vyrazili tady v Brně na výstaviště, jsou tady vánoční trhy, no moc mě to nevzalo, koupila jsem akorát sobě tepláky:)) a bráchovi mikinu. No a v neděli jsme byli s „tchánem“ vybírat novou televizi a domácí kino, což byl horor, já bych nakoupila v prvním obchodě, jenže u chlapů je to asi na dýl, já tomu houby rozumím a oni pořád zkoumali, jestli plazmovou nebo LCD, zjistila jsem, že mám opravdu neskutečné mezery a jediný co mi zvedalo náladu byl švagr, kterej v tom všem zmatku řešil problém, co koupit svojí slečně k vánocům:)) Jsou spolu chvíli a on není na dárky, nakonec jsem mu poradila svíčku, takovej klasickej jehlan, tmavo až světle modrej, koupil ji, sice se strašně divil a neustále se ptal „a tobě se to fakt líbí“ případně „co na tom máte?“, a nakonec tomu na:,–(il korunu dotazem „Já jen nechápu, jako to se jen tak zapálí a dost?To se jako nikam nestaví nebo to neteče?“ Pro změnu jsem nechápala já, kam by ji chtěl stavět, takže jsem ve stejně inteligentním duchu lehce odvětila, že postavit ji může třeba na zem a podle mě se svíčka většinou zapaluje, těžko s ní bude dělat něco jinýho:)
No ale to bylo jen tak na okraj.
Tak co holky, jak jste se měly vy?
pa Lynnka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.05 14:34

Nevím, jestli si to tu ještě někdo přečtě, ale psycholog Jaro Křivohlavý se prý měl jmenovat Bořek, jenže toto jméno nebylo před 80 lety v kalendáři, otec se na matrice naštval, zrak mu padl na 21.3. a u toho nápis „Jaro“, a tak tento pán do smrti ponese toto jméno…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.05 11:23

Ahoj holky,
sice sem už dávno nikdo nepíše, ale i tak přidám naše favority.
Moc moc jsme chtěla Nelu, ale jak už tu zaznělo, podle přítele je to jako to mejdlo, takže smůla. Na jméně pro kluka jsme se shodli hned, první bude Adam a další případně Jáchym a pak Vojta.
Ovšem jméno pro holčičku, to je horší. Moje Kristýnka, Simonka a Silva neprošly, Adélka se mi zdá moc frekventovaný, takže to bude nejspíš Barborka - doufám, že nebude rrráčkovat:-). Ještě se příteli moc líbí Agáta - jeho oblíbená spisovatelka Agatha Christie - ale to je zkrátka moc divný, a holčička by ho určitě nenáviděla.
Sama to znám - jsem Irena a strašně často mi to lidi pletou - takže jsem Ivana, Yvona atd. Hrůza. Taťka si to jméno tenkrát pro:,–(il - jsem po mamce.
Jsem moc ráda, že jsem našla tyhle stránky, přítel už ze mě šílí, jak o miminech pořád melu, tak se vypovídám tady:-)
Mějte se prima!
 Irča.

Vložit nový komentář