Lynnčin deníček č.10

O životě

Ahoj nakukovatelky, tak se nám zase překulil týden a s ním je tu další deníček. Musím vás pochválit, v minulém nám komentáře krásně přibývaly, doufám, že vám píle vydrží.

Dnešní téma nebude tak miloučký jako miminko, v úterý ho navrhla Kasyjopea, ale snad bude mít úspěch.

Takže dnes si popovídáme o tchyních a nejenom o nich, prostě o rodinách našich protějšků a jejich vztahů k nám.
Slovo tchyně = málem čarodějnice. Alespoň pro někoho. Vždycky jsem doufala, že mě se to vyhne (bůh ví proč), teda ne, že budu úplně bez tchyně, ale že ta moje bude prostě fajn asi jako moje mamča. I přes naivní představy se tak nestalo (ještě není oficiální, zatím je pouze budoucí, ale i to stačí). Prostě jsme si nesedly.
Pravda, hodně dlouho trvalo, než jsme se setkaly. Když jsem poznala svého přítele, moc se mi k nim nechtělo. Bylo mi sedmnáct a seznámení se s rodinkou mi připadalo málem na zásnuby. Jeho domov jsem poprvé navštívila asi po půl roce a to ještě nebyli rodiče doma. Seznámení jako takové se konalo o něco později a u toho byli i naši. Přivezli nás z dovolené. Potencionální tchán vstal, podal nám ruku a představil se. Naši jemu taky, ona ne. Žádný jiný oficiální představení se nekonalo, ačala jsem u nich trávit víkendy, ne celý, třeba jen z pátka na sobotu, ale stejně jsem se necítila dobře. Nemyslím si, že bych se nesnažila. Vysedávali jsme s ní u kafe a snažili se bavit, jenže to nějak nešlo. Nebo šlo, ale tak jednou za měsíc, když měla zrovna náladu. Takže se vztahy upravovaly k bodu mrazu. Strašně mi záleželo na tom, abych se nepředvedla jako úplná husa, co neumí do pěti napočítat, aby si nemysleli, že si se mnou jejich syn kazí život. Tchán je v pohodě, nijak moc se se mnou nebaví, ale aspoň se zeptá jak se mám a tak. V podstatě s mužskou částí rodiny (tchán, přítel a budoucí švagr) vycházím dobře. Jen ta „tchyně“. Nezlepšilo se to ani po skoro čtyřech letech, spíš to vygradovalo v to, že já k nim skoro nechodím a přítel tráví čas u nás. Nenutím ho k tomu, prostě tvrdí, že u nás je mu líp, prý se s ním alespoň někdo baví. A že ví, že já se u nich stejně necítím dobře. Má pravdu, bohužel. Má to i jiný stránky, který se mi nechce až tak rozebírat, není o co stát, prostě já kontra ona je na mrtvým bodě.
Nemůžu říct, že by mi nějak ubližovala, shazovala mě nebo tak něco. Prostě mě přehlíží. Když na nás mluví, tak nikdy ne vy dva, ale jen ty a to patří příteli. Jako bych tam nebyla. No nebudu si neustále stěžovat, už takhle jsem se vykecala víc než dost. Při první návštěvě jsem chtěla udělat dojem, asi se mi to nepovedlo a teď už je mi to jedno. S tím nehnu.
A co vy, dámy? Jak je to u vás? Máte štěstí a vyhrály jste super tchyni nebo jste na tom jak já a zůstalo pouze u představ? A co vaše první návštěva v rodině a vaše dojmy? Jediný co mě těší je, že si přítel rozumí alespoň s našima, být to na obě strany takový, tak nevím.

Lynnka

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 02.12.04 06:31

Ahoj Lynnko,to je mi líto,že to máš s „tchýni“ takové problémy.Vidím,že tě to opravdu dost mrzí,jenomže určité lidi nezměníš.Ale naštěstí to nejsou tchýně s kterými budeme žít:-)
Upřímně moje tchýně je taková nemastná, neslaná.Můj manžel s ní neměl zrovna nejšťastnější dětství/ráda se napila/a taky několikrát rozvedla.Při tom všem,co si s ní musel zažít,ho docela obdivuju,že je takový jaký je:-)Když jsem se poprvé seznámila s tchýni a tím i nastěhovala na barák/bydlí naštěstí jinde/,tak její první věty zněly:„Chtěla bych,aby měl David denně teplé jídlo, a aby jsi jednou týdně vytřela schody do sklepa.“Což jsem teda vyvalila oči,ale řekla jsem,že nejsem žádná služka.Konec.Pak se mi ještě několikrát omlouvala a od té doby už s ničím takovým nepřišla.Dokonce se ani nijak moc nenavštěvujeme­.Protože bydlíme s jejím otcem,tak jezdí na návštěvu za ním a na zahradu.Občas s námi pokecá a my se k ní stavíme jednou za rok na návštěvu.Manžel to nějak neřeší a říká,že mu to tak vyhovuje.Takže mám klid.
Takže Lynnko nejsi v tom sama a takových nás bude určitě více:-)
Ale skvělou tchýni jsem měla málem,když jsem /ještě před manželem/chodila a žila se svým tehdejším přítelem.Měl oba rodiče k nezaplacení,bo­hužel s ním to bylo horší.Jeho mamka byla vždycky při mě a dokonce mě sama několikrát „varovala“.Hrozně jsme si rozuměli a mě mrzí,že takovou tchýni nemám.Dokonce mi byla popřát k svatbě a hrozně plakala:-)
Ale naštěstí moje mamka a teda /tchýně mého muže/si s mým manželem rozumí.Moc často se sice nevidí,ale na přivítanou vždycky padne pusa a obejmutí/to nedělá ani mě:-)/A možná ,že si rozumí právě proto,že nejsou spolu tak často:-)
 Pupula

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.04 09:34

Ahoj,
tak já mám zatím také jen budoucí tchýni a také není úplně podle mých představ. Také se ráda napije nebo spíš pije skoro pořád a můj přítel se za to stydí. Tchám je úplně v pohodě a mám ho moc ráda a vlastně i jí, ale tohle mi vadí, ale to už se nezmění a naštěstí u nich zas tak často nejsme.
Ale popravdě chceme se příští rok vzít a to znamená seznámit rodiče a toho se moooc bojím, protože moje mamka nesnáší když někdo pije, tak nevím jak to udělat, o čem se bavit a vlastně jak to celé dopadne.

pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 02.12.04 09:58

Vůbec si s tím nelam hlavu,nějak to dopadne.Za jeho rodiče přece nemůžeš.Každopádně tě chápu:-)
Zapoměla jem vám napsat,jak je to s tchánem,kterého vlastně nemám-neznám.Manžel svého pravého otce viděl naposledy,když mu byo 6 let.Já ho neviděla nikdy a asi ani nebudu mít tu čest,přestože bydlí ve vedlejším městě:-)Manžela a jeho bratra vychovával/taky nemají stejného otce/úplně „cizí“ chlap.Ale taky odešel a už se nestýkají.Takže tchýně už asi 8 let žije s přítelem ,který je o 2 roky straší od mého manžela/32 let/ a o dvacet let mladší od tchýně.No moc krásy ani rozumu nepobral a jediné co mají společného je alkohol.Ona ho bere jako svého syna a on jako svou matku.Otřesný případ.No a můj otec,manželův tchán,je taky kapitola sama pro sebe.Další alkoholik v rodině s vysokoškolským vzděláním.Názorný příklad jak až může člověk dopadnout.
Takže jediná „babička“ s kterou můžu počítat je moje mamina.Alespoň někdo.A ani nevíte co bych dala za to mít „normálního“ otce,na kterého se můžu spolehnout.Zdra­ví Pupula

Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 02.12.04 10:35

Holky,nemáte to taky lehký, ani jedna.
Pupulo - teda to je zamotanej rodinej popletenec, ale musis si rikat,že je dobře,že aspoň ta jedna babička je a bude.

artepa
Nováček 10 příspěvků 02.12.04 10:44

Ahojte, musím říct, že moje skoro tchýně je dneska už celkem v pohodě. Horší to bylo ze začátku našeho vztahu, kdy tchýně nemohla překousnout, že syn je už dospělý a svéprávný, tak to bylo takový to ?Honzíček je můj, neměl by chodit tam a dělat tohle…?. Dneska už chápe, že se Honza o sebe dovede postarat sám. Někdy si i hezky popovídáme o domácích pracech a plánech (ve vší decentnosti), ale je to celkem fajn. To spíš, když jsou s Honzou sami, tak se ho zeptá, jestli mu žehlím, peru a vařím a jestli nehladoví a tak. Honza mi to pak doma poví jako úsměvnou historku, já si vzdechnu, ale vím, že to v podstatě myslí dobře. Horší je to s tchánem. Ten je doslova a do písmene hlavou rodiny. Co on rozhodne, tak to tak musí být, i kdyby to byla sebevětší blbost. Strašně rád nám organizuje náš čas a taky za nás zařizuje věci, aniž by o to byl požádán. My jsme přece mladý, tak ničemu nerozumíme tudíž jsme neschopný. Další nepříjemná věc je, že nepřijímá argumenty. Když mu člověk chce říct svůj pohled, tak přestane vnímat a vede si furt svou. A taky všechno ví, všechno zná. A vždycky, když si něco koupíme do bytu, tak je to špatně ale nakonec za měsíc řekne, že je to docela hezký. Ale musím říct, že vím, že to všechno dělají v dobrém úmyslu nám pomoct a většinou se ke mě chovají hezky. Jinak zábavu si užijeme taky s Honzovo babičkou. Ta musí být středem pozornosti a taky musí mít poslední slovo. Dodnes si pamatuju, jak udělala dramatickou scénu se slzičkama proto, že jsme jí nepřišli pozdravit jako první. Ten večer mi zemřela moje babička. Myslím, že na to asi nikdy nezapomenu.
Ale, hlavně, že si rozumíme s Honzou a vždycky stojíme při sobě.
Přeji Vám krásný den a pevné nervíky s tchánstvem :-)))
 Artepa

Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 02.12.04 10:55

Když už jsi tak načala tu babičku, přidám něco taky od sebe. Když jsem poprvé přivedla přítele k babičce, měla jsem pocit, že se mi babička „zamilovala“. Fakt, vlastní vnučka šla kamsi stranou, zato co řekl přítel to bylo málem svatý:) Takže následovalo zvaní na obědy, vždycky se optala, co mu chutná a taky že to bylo:))) Kupodivu jí to vydrželo dodnes. Prostě přítel je zlatíčko a se mnou určitě trpí.:) A nedej bože přijít bez něj, to je hned: A kde je?On je nemocnej? Tak jste se pohádali? Tak proč nepřišel? Že tys ho nepozvala? Ale příště ho musíš pozvat? No prostě blázinec:)))
a jinak artepo je důležitý, žě tchyňka s tchánem to s váma myslí dobře a že se tam necítíš zle.

pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 02.12.04 11:11

No Artepo,opravdu to není sranda.To musí pěkně někdy lézt na nervy:-)
Taky jsem si vzpoměla na babičku mého bývalého přítele.Ta byla dokonalá herečka,vždycyk když jsme měli přijít na návštěvu tak předstírala srdeční záchvat,žlučníkové vředy a rakovinou konče.Nebo jsem jí potkala v obchodě jak nakupuje,čile běhá po městě,ale jakmile mě zbystřila,tak se rukou opřela o nejbližší věc,chytla se za srdce a ztěžka dýchla:-)Myslím,že to dělá kvůli pozornosti dodnes.
Já babičku ani dědu nemám,ale bydlíme s manželovým dědou/83 let/.Upřímně spolu moc nevycházíme a tak nějak se mijíme.Naštestí máme byty každý zvlášť a když nechceme ,tak se nevidíme třeba i týden.Děda moc na hygienu nedbá,myje se tak jednou za měsíc a ono je to znát.Taky se nesmí nikde na zahradě,ve stodole..atd dělat žádné změny,o baráku ani nemluvě.Ale vzpomínám si na jednu historku,když nám přes naše vstupní skleněné ZAVŘENÉ dveře zastřelil brokovnicí krtka.Kulka přes dveře prošla,ale ta rána a ta díra ve dveřích.....:-)P.

Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 02.12.04 11:20

Teda Pupulo, já žasnu. Fakt, ještě nikdy jsem nepotkala nikoho s takovou rodinou, ty sis snad vybrala všechno co šlo.Akorát ten krtek mě opravdu dostal. Jinak ti přeju pevný nervy, aby jsi to všechno vydržela bez úhony, protože to je opravdu síla

artepa
Nováček 10 příspěvků 02.12.04 11:44

jo jo, myslí dobře, ale člověk by je za to někdy nejraději zakousl.
Podobně jako tvoje babička, je moje mamka „zamilovaná“ do mého partnera. Pořád ho brání, omlouvá a taky vaří co on rád. Někdy jí už říkám, „tak si ho vem“ ;)) No, skutečnost je taková, že si ho určitě vezmu já a to skoro přesně za půl roku i se všema mukšama, který občas má, (ale dají se přežít) :))))

artepa
Nováček 10 příspěvků 02.12.04 12:28

Teda Pupulo, to ti vůbec nezávidím. To já si můžu pískat. Tchánstvo a pratchánstvo vídám tak 1-2× do týdne.
S takovým člověkem žít, to se musíš bát, co kdy vyvede. Přeju ti pevné nervy a svatou trpělivost. Artepa

Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 02.12.04 12:36

Všechno má svoje pro a proti:) To jsem ráda, že i někde trpí jeden člen rodiny touhle „zamilovaností“, někdy se mi zdá, že to dosahuje obřích rozměrů:)
Jinak dopředu teda gratuluju ke svatbě.

Komka
Kecalka 202 příspěvků 03.12.04 09:01

Teda holky,

to je síla, takové rodiny a takové „případy“. Já se k vám „bohužel“ vůbec nepřidám. Příteli (mimochodem od včerejška snoubenci) maminka umřela když mu bylo 18 a bráchům 13 a 11. Měli to hodně krušné, ale tchán se o ně postaral. Sice byl na ně hodně tvrdý a řezal je i jako dospělé chlapy, ale rodinu udržel a to je důležité. Takže mě problémy s tchýní odpadly, s tchánem se vycháze dá docela bez problému, je to starší 60-ti letý pán a má svoje chyby, ale je hodný, občas nám uvaří a nevtírá se. Čehož si cením, protože když nechceme, tak se nevidíme i měsíc a to bydlí 15 min od nás. Teď nám i finančně pomohl ohledně rekostrukce bytu. S rodinou se pohádal už dávno, takže žádné další osoby z jeho strany nejsou. A naši jsou pro Toma tcháni úplně v pochodě. Mamku má Tom hrozně rád a furt říká, že snad vyrostu a budu stejná jako ona… je hrozně laskavá a starostlivá, ale vůbec ne vtíravá, je to člověk, kterého si nejvíc vážím na celém světě. Taťka, to je případ sám pro sebe, ale má Toma rád a chová se k němu líp než ke mě… a navíc nám teď pomáhá tak hrozně moc, že bych to do něj nikdy neřekla, nemít ho, tak máme byt hotový tak způli. Babička je na rozdíl od některých zde popisovaných úplně normální, rozmazluje nás buchtama a jídlem a Tom je jí za to vděčný… a ona ho má taky ráda, ale tak „normálně“

Takže to je naše „normální“ rodinka. Když jsem to tak zrekapitulovala tak vidím, že jsem šťastný člověk...... Teda zatím, uvidíme co se ještě může stát.

Přeji všem super pátek a úplně skvětou sobotu a neděli. Nás čeká kolaudace III. tak to snad dopadne ok.

Komka

Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 03.12.04 09:46

Ahojky,
no tak to máš dobrý,takový příbuzný jsou něco jako výhra v loterii. A co jinak,jak se máš? po té tvé zprávičce v minulým deníčku jsem byla celá paf:)
a z přítele už je snoubenec? No to je paráda, blahopřeju, koukám, máš nějaký šťastný období.
Tak se měj hezky
pa Lynnka

kasyjopea
Kecalka 175 příspěvků 03.12.04 10:11

Nazdárek Holky,

jsem ráda, že se téma ujalo. A taky chci poděkovat Lynnce, že to tak hezky napsala, sama bych nevěděla jak na to :o(
Přeci jen jsem tu jen chvíli, mezi váma.

Ale teď k tématu, když už jsem ho navrhla, tak ať taky něco přidám, že jo? :o))

Se svým Miláčkem jsem tak 8 měsíců, a svou (doufám budoucí tchýni) jsem viděla 2×. Poprvé před 2 měsící. Byla jsem z toho nervózní. Jak jinak…
Hodně věcí jsem o ní věděla už dopředu, neměla opravdu jednoduchý život, mažel (přítelův táta) zemřel, když bylo příteli 10 let. Od jeho smrti se musela sama starat o 2 kluky. A starala se vzorně. Vařila denně teplé večeře, chodila do 2 zaměstnání a ještě je stihla perfektně vychovat…strašně jí za to obdivuju, ale…Mám strach, že takové nároky bude chtít od své budoucí snachy…že pokud se nebudu vzorně starat o Standu (přítel), tak jí zklamu apod. Na Standovi pozoruju, že ty večeře vyžaduje tak jak byl zvyklý, že chce mít hodně věcí uspořádáno apod. Naštěstí mi v hodně věcech vychází vstříc. Ale zpět k setkání. Měla jsem z ní moc dobrý pocit. Byla milá, přátelská, ale zároveň si držela odstup (neblahá zkušenost s bývalou přítelkyní Standy). Lehce si mě oťukávala, ale vše ve slušnosti. Druhá návštěva probělha u ní doma. Pozvala nás na obídek, je to týden nazpět. A byla ještě lepší než předtím. Snad jí to vydrží. Jen z ní cítím takový ten opatrovnický a trochu majetnický vztah ke Standovi, ale snad mi uvěří, že to s ním myslím vážně..:o)) Jinak je moderní, hezká, a trochu ztřeštěná. Na té druhé návštěvě si nás fotila jak foťákem tak mobilem…tak snad…

No je to poněkud zmatené, tak se omlouvám za stylistiku…:o( Jsem nějaká nevyspalá.

Hezký den, Holky.

pa *Kasy

kasyjopea
Kecalka 175 příspěvků 03.12.04 10:15

Ahoj Komko,

gratuluji k zásnubám..:o)) Určitě jsi moc šťastná.

Přeji hezký den,
*Kasy

pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 03.12.04 11:32

Ahoj holky,tak konečně máme pátek.Ale první gratuluju Komce k zásnubám.Já to nezažila,tak ani nevím,jak se to dělá:-)Bylo to oficiální před rodinou nebo jen v soukromí vy dva???
Kasy-myslím,že je to na dobré cestě,vypadá to,že bude skvělá tchýně:-)
Jak já bych chtěla,aby mě tchýně pozvala na oběd:-)A konečně nemusela pořád vařit,hlavně o víkendech.to je pro mě utrpení,pořád něco vymýšlet:-)
Jinak vám přeju hezký víkend a užijte si ho.Já už naposledy vyrážím na nákupy a v neděli už budu péct cukroví.tak se docela těším:-)
Ještě jednou,hezký víkend.Pupula

kasyjopea
Kecalka 175 příspěvků 03.12.04 11:40

Ahoj populo,

řeknu ti, že to víkendové vaření mě taky zabíjí. Mám toho dost v týdnu a pak ještě vymýšlet víkend :o)) naštěstí mě to začíná bavit, a hodně čerpám z časopisu apetito. Ten mě fakt dostal!

Jinak přeji hezký den a víkend.
*Kasy

P.S. Zásnuby taky ještě nemám za sebou :o))

kasyjopea
Kecalka 175 příspěvků 03.12.04 11:53

Pupulo, omlouvám se, zkomolila jsem ti v předchozím odkazu nick.

*Kasy

Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 03.12.04 12:06

Ahoj Kasy,
no tak to vypadá, že tchýně bude moc fajn. Můžu ti říct, že přítelova maminka taky vaří teplý večeře, ale naštěstí pro mě je přítel až tak nevyžaduje. Ale je fakt, že rád a dobře papá, takže o nějakým odbývání ho nemůže být ani řeč. Naštěstí mě baví vařit a pro něj tím víc:)
Jinak nemusíš děkovat, já jsem taky moc nevěděla, jak ten deníček sestylizovat, ale snad se mi to povedlo. Tak si hezky užij víkend a dospi se:)))
Pa Lynnka

Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 03.12.04 12:08

Ještě k těm zásnubám, za sebou je nemám a asi ani mít nebudu, protože přítel je považuje celkem za zbytečnost:)
Jinak Komko, tak co? Jsou dvě čárky potvrzený od pana doktora?

kasyjopea
Kecalka 175 příspěvků 03.12.04 12:16

Lynnko, tak ho snad k tomu nějak nenápadně dotlačíš, ne? :o)) Třeba mu hezky vysvětlit jak je to naopak důležitý pro tebe (teda pokud je), i když je pravda, že sestřenka se nezasnubovala, a taky to přežila…jenže..
Já jsem duše romantická a tohle asi fakt vyžaduju, chudinka Standa :o)) Ale příjde mi, že to k tomu patří.
Každopádně držím pěstičky, pokud se ti zasnubování líbí, aby jsi přítele nějak nenápadně přesvědčila :o))

*Kasyjopea

Komka
Kecalka 202 příspěvků 03.12.04 12:16

Ahoj Pupulo,

děkuji za gratulaci. Probíhalo to u nás tak nějak nenápadně. Tom začal tím, že mi zavoal do práce a řekl, že by si potvrzení od doktora, že mimnko skutečně čekám, zasloužilo oslavu. A tak vymyslel že půjdeme do restaurace. Cestou z práce mi koupil kytku, že to dřív nestihl a tu mi dal doma s tím, že si mám představovat, že ji dostávám až v restauraci. Samo, že mi to bylo podezřelé, ale nechtěla sem to moc rozebírat. Řekl, že se mám krásně obléct a sám začal hledat košili a sako, byla jsem úplně hotová a abych ho nezklamala, vytáhla jsem sukni, sako a namalovala jsem se (u mě to není zvykem, moc často se nelíčím). No a tak celí vyparádění jsme vyrazili do Zámecké restaurace (později jsem se dozvěděla že byla právě tento den poprvé otevřená po dlouhé rekonstrukci). Tam jsme si dali nesnesitelně drahé jídlo a víno (neodpustil si poznámku, že bych ho neměla) a mezi hlavním jídlem a desertem mi řekl, že jsem ta nejlepší žena na světě a že chce navždy zůstat se mnou a jestli si ho chci vzít :-) Bylo to tak rychlé… já sem samozřejmně řekla ano a on mi dal krásný prstýnek.

Takže tak to bylo.

Jen ještě, vpodstatě k tématu, doplním, že ten prstýnek kupovat přes mamku (budoucí jeho tchýni), protože dělá ve velkoobchodě se šperkama, tak měl pojištěné, že nejen mamka vybere super krásný, ale i dobrou velikost. I když tu prý má vyzkoušenou :-)

No prostě skvělé, jsem úplně šťastná. Lynnka dobře vystihla, že jsem ve šťastném období. Po tom co jsem probrečela půl roku s běháním kolem shánění bytu a hypotéky, teď prožívám jeden den krásnější než druhý.

Mějte se všechy moc hezky

K.

PS.: ještě mého ubohého snoubence čeká oficiální žádání o mou ruku mé rodiče, chudák je úplně mimo jen na to pomyslí. Pak napíšu jak to probíhalo, bude to asi horší drama :-)

Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 03.12.04 12:27

Komko já asi budu brečet jak je to krásný. Řekni kde se takový přítel - romantik shání? Takhle nějak bych si představovala žádost o ruku. Takže moc moc moc gratuluju jak k miminku tak k zásnubám, ať ti ta šťastná hvězdička svítí moc a moc dlouho.
 Lynnka

Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 03.12.04 12:29

No mě by se to moc líbilo, taková ta romantická žádost o ruku jak ji popsala Komka:) Budu se snažit a přítele nenápadně ukecávat:) Doufám, že to nebude moc nápadný:))) Chlapům se to těžko vysvětluje:))

pupula
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 03.12.04 12:50

Komko,asi mi něco uteklo.Ty jsi těhotná?????Jé­žiši,to ti moc a moc gratuluju a z celého srdce přeju.Opravdu to pro tebe musí být nádherný čas.A ty zásnuby byly parádní.Taky by mě zajímalo,kde takoví chlapi „rostou“?????
Lynnko-už jsem se sice rozloučila,ale nedalo mi to neodepsat vám.Jestli mě vyhodí z práce:-)
Můj manžel na takové věci taky vůbec není,je to realista,já sice taky,ale takovou romantikou bych taky nepohrdla:-)Ale taky jsem nečekala,že by ty naše zásnuby nějak odbyl.Náhodou jsem doma našla prstýnek,schovaný mezi jeho ponožkama.A tak pro mě nadešly kruté časy.Každý den jsem čekala,když jsme si šli jen tak sednout,tak jsem byla tak nervozní,že jsem prohledala celý zákusek,jestli ho tam náhodou nenápadně nedal.A nedal.Pak jsem si pořád říkala,teď mi to řekne…A pořád nic.A pak jednou doma,když jsem byli sami,¨mě požádal o ruku,navlékl prstýnek a dal pusu.Nebylo to romantické,bylo to normální.A taky jsem zapoměla napsat,že už jsem stejně měli zajištěné datum svatby.Asi jsme my ženské někdy hodně vzdálené tomu mužskému světu.
A docela mě to mrzí,i když vím,že na tomhle svět nestojí.P.

Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 03.12.04 13:48

Mám zvláštní obavu, že u nás to proběhne stejně, možná i bez toho prstýnku. Nechci přítele nějak podceňovat, ale on je prostě realista se vším všudy a nejsem si jistá, jestli si vůbec žádost o ruku spojuje s prstýnkem. Doufám, že jo. Ale máš pravdu, naše vzdálenost od mužského světa se nepočítá na kilometry, ale minimálně na stovky kilometrů. Každopádně si užij hezký víkend a příští týden zase tady.
Pa Lynnka

kasyjopea
Kecalka 175 příspěvků 03.12.04 14:25

V tom případě je tu jen 1 rada a ta zní: přečíst a to povinně Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše. A hezky předčítat miláčkům :o))

*kasyjopea

Komka
Kecalka 202 příspěvků 03.12.04 14:27

Děvčata, hlavní je to nevzdávat, já mu taky musela říct jak zásnuby probíhají, samo že nenápadně, spíš jako popis toho jak někdo známý žádal o ruku…
A tak věděl, že k tomu prstýnek patří. Jinak to taky netušil, výhoda fakt byla, že to kolem nás známí dělali. Takže vaše miláčky musíte naučit co mají dělat a v podstatě si o to říct. Jemně a nenápadně.
Opravdu žijou v jiném světě a vše vnímají trochu jinak. Ono jim to nedojde, takže hodně trpělivosti a o vše si říct. Oni budou na jednu stranu rádi, že to nemusí řešit sami.

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 03.12.04 14:33

Ahoj Lynnko,
dobré téma.
Mám 3 zkušenosti s tchyněmi.
První od mého prvního kluka, chodili jsme spolu dlouho, tak ta byla taková, že je můj vzor. Mně se to blíží, holkám je 20 a 19.
Druhá dodnes ovládá svého syna a já nebyla v něčem dobrá. Jo vlastně, porodila jsem jako první dítě dceru, když ona si přála vnučku.
Třetí je spíš jako babička a mám ji moc ráda. Naštěstí po počátečním oboustranném strachu (byla jsem už rozvedená se dvěma dětmi a manžel svobodný bezdětný) je spokojenost oboustranná. I kdyby k nám jezdila, neřekla by půl slova. Když jedeme tam, je to jak ve svátek. Hlavně děti tam mají zelenou a když řádí, babička je v sedmém nebi.
Tak jedině moje máti je jak ta pověstná tchyně i na mě. Tak pupulo, tys myslím psala, že bys ráda měla normálního tátu. Já bych strašně ráda měla normální mámu. Táta mi už umřel. A otčím je skorotáta, jenže bydlí s mojí mámou, tak je pro mě nedostupný … Vlastní rodiče bolí, tchánovce může člověk snadno oželet, pokud s nima nebydlí pod jednou střechou.
Stefinka

Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 03.12.04 14:37

No to není špatnej nápad. Kamarádka se mi bude příští rok vdávat, tak bych mohla lehce přibarvit její zásnuby, třeba si to ten můj šmudla zapamatuje:)))
Jinak Kasy tu knížku jsem nečetla, ale četla jsem Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách, taky to leccos vysvětluje a na nás dva určitý věci sedí přímo dokonale:))

kasyjopea
Kecalka 175 příspěvků 03.12.04 14:44

Naprosto souhlasím s tvrzením: Vlastní rodiče bolí…! Stefinko, proč myslíš, že jsem utekla z Východu do Prahy :o(
Jojo, ale pryč s bolístkama a víc povídání o tchýni či tchánovi :o)))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.04 15:46

Ahojda,
ja som tu teraz nebola pekych par dni a co nevidim, co to necitam, tolko som toho zmeskala! Tak najprv Lynnke, OBROVSKE blahoprienie k mimisovi, je to parada, ze sa to takto podarilo rychlo a bez problemov ;) A este jedna rovnako OBROVSKA gratulacia k skvelemu priatelovi a nadhernym zasnubam. Je to uzasne citat aka si stastna a ako sa ti dari, take veci ja citam najradsej. A Verim ze vsetky tu sa moc tesime s tebou ;) Dufam ze budes stale takto stastna a ze dietatko a priatel budu co najviac radosti sposobovat.

Inak holky, co som tak citala vsetky vase vztahy s rodinami a tchynemi, no to teda pozerem…a je mi z toho smutno. Ja som teda nikdy problem s rodicmi mojich priatelov nemala, tak si to neviem zatial predstavit ake to je, nebyt s rodinou toho „mojho“ zadobre a v pohode. Ale, i to ma mozno este caka ;) A co sa nasich tyka, o tych sa nebojim ;) Tata sa radsej do nicoho nemiesa /takze pripadnu kritiku si necha pre seba - mimochodom vsetkym mojim priatelom striktne vyka - i tomu, s ktorym som chodila 4 roky a boli sme u nas neustale/ a mamca je fajn a mila a tak trochu „prastena“, takze s nou sa da podebatovat o radostiach i problemoch a moje vztahy berie ako moje a stylom „ze mam co som si vybrala“ takze nekritizuje a neintriguje. Je ale fakt, ze doteraz mojich priatelov i kamaratov mala rada, so vsetkymi si pokecala a posrandovala, ja vazne neviem, ako to robi…dokonca i teraz, ked som v rodnom meste neni, tak ked stretne mojich „ex“ tak si poreferuju, co a jak sa maju/mam, a tak…az k neuvereniu. Myslim, ze moja mamka bude fajn tchyne, a i babicka, aj ked na to sa teda este vobec nechysta ani netesi!
Ozaj, ako ste na tom s vasimi rodicmi(svokrov­cami) ohladom babickovania? Tesia sa na pripadne male uzliky alebo si radsej este nepripustaju, ze „do roka a do dna“ by uz mohli byt starymi rodicmi? ;) Nasa mama vzdy na to reaguje slovami „aaaale nestras, ved este maju cas (ja i segra)“ /mojej mamy sestra s muzom maju dve dcery, cca moj vek, obe vz vydate a jedna tehotna…a tito dvaja sa vzdy pytaju/ Ste na tom obdobne? Alebo sa vasi tesia, ba sa priam nemozu dockat?

Nuze, prajem Vam vsetkym pevne nerviky v rodinnych vztahoch, hodne nadhladu a hlavne usmev na tvari.
Majte sa krasne. quaille

katusa1
Povídálka 20 příspěvků 03.12.04 18:32

Ahoj „holky“ :)
Zase pěkné téma.
Já mám svou skorotchýni moc ráda. Je to príma ženská, která má příjemný pohled na svět. Asi se vám to bude zdát zvláštní, ale já s ní (sama) byla dokonce loni na dovolené :) Můj přítel neměl dovču (pracuje a studuje VŠ), ale chtěl abych si užila moře, tak slovo dalo slovo a já jela s ní. Musím říct, že to bylo úžasný a kdyby mi řekla tak jedu zas a znova.
No asi je to tak trošku taky tím, že moje mamka je úplně jiná.

Katusa

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.04 19:43

Ahoj Quaille,
jen na opravdu, ta tvoje gratulace patří Komce a ne mě:)))
pa lynnka

tynda
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 03.12.04 22:41

Ahoj Lynnko!
Tak já se musím přidat k té menšině, která svoji tchýni nemusí.Ze začátku (před 5 lety) jsem s ní docela vyšla - přehlížela jsem, co se dalo a hlavně jsem si stále říkala, že to přece míní s námi dobře.Ale dnes mě tyto růžové představy opustily.Strašně mě naštvalo, že stále hlídá děti manželova bratra (to že stále je přede mnou vychvaluje ani nepočítám) a můj syn to hrozně těžce nese, že ho si vezme jen když musí.Tak jsem jí to řekla a dozvěděla jsem se, že nejsem normální, ale duševně nemocná.Prý se o MĚ radila s více psychology!!A hne­dle to obratem telefonovala mému muži.K tomu všemu rozpoutala peklo i dál a večer mi už volala švagrová, co jsem si to dovolila a že se omluvím.Podotýkám, že jsem byla v 16 týdnu těhotenství.Pro­brečela jsem týden, a mimísovi ve mě to taky nedodalo.Dneska k nám přišla, po měsíci po hádce, tak jsem jí pozdravila, ale kávu jí už neuvařím.
Toto nebyla jediná „podpásovka“, ale teď už prostě nemůžu.Nejhorší je, že bych to i zvládla se prostě nejak přetvařovat, ale to, že volá mému manželovi a říká mu, jak jsem špatná, to ji neodpustím.Vždyť nám rozbíjí manželství!Nedovedu si představit, že by mi toto dělala moje mamka - nepohodla se s mým mužem a hned mi volala jeho chyby!Vnuka ať si vezme, kdy chce, ale já k ní jezdit nebudu. Tynda

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.04 22:48

Ahoj Tyndo, teda to co popisuješ je dost horor, opravdu ti nezávidím.Hlavně se nedej. Za to co ti udělala bych jí ani ruku nepodala. Když teda podle ní nejsi duševně v pořádku, tak proč by ses měla přemáhat, no ne? Chápu, že člověk udělá pro zachování klidu v rodině leccos, ale všechno má svoje hranice. Důležitý je, jestli manžel stojí na tvé straně. On tě přece zná nejlíp, ví jaká jsi doopravdy a přece nebude věřit někomu, kdo s vámi nežije, i když je to jeho vlastní matka. Každopádně držím pěstičky, aby se to co nejdřív nějak urovnalo a tobě přeju hodně sil a pevný nervy.
Ahoj Lynnka (opět nepřihlášená)

tynda
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 03.12.04 22:59

Ahoj Lynnko!
Jé, ty jsi mě tak potěšila, že to vidíš jako nezávislý pozorovatel taky tak.Manžel se mě zastal, ale musím říct, že má hrozný strach, aby si jednou na ty její slova nevzpomněl.Nechtěla jsem to takhle vyostřit, ale co se dá asi dělat.Stále si říkám, že pomoch psy-chaitru,–chologů, hledá ona a ne já.
Nějak tento víkend s tchýní v patách přežiju, v neděli odjede.ALe mimís ve mě (jsme 21tt)kope jak o život, úplně cítím jak jsem z ní rozhozená.Pravidlo, které jsem si odnesla - tchyně je na druhém břehu, a je li to mrcha, která Tě bere jako konkurenci, tak nemáš šanci.
PS:Já taková jednou nebudu!!!!Vždyť bych ubližovala mému Adámkovi.

Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 06.12.04 09:24

Ahoj dámy, tak jak to jde po víkendu? U mě docela fajn,víkend byl moc moc dobrej, přítel ho trávil u nás (jak jinak) ale v pátek večer vyrazil s kámošema na flám, takže já si doma v klidu upekla perníčky (včera jsme je s mamčou zdobily, no horor, lidová tvořivost nezná mezí). Celkem jsem si odpočinula, dneska mě čekají vanilkový rohlíčky a kokosový cukroví přes strojek, mňam mňam, mě totiž strašně baví péct, což moje mamina ne a ne pochopit:)))
A jak je to u vás? Už se taky vrháte na pečení nebo je ještě čas?
pa Lynnka

kasyjopea
Kecalka 175 příspěvků 06.12.04 11:01

Nazdárek Lynnko a Holky,

víkend byl odpočinkový. V sobotu oběd u mamky na Východě a v neděli válení se. Bohužel přítel je nemocný, takže jsem nenalákala ani na procházku v parku :o( . Jojo, člověk se musí obětovat :o))
Jinak jsem opět v pracovním procesu - děsběs.
Přeji všem příjemný den a úspěšné vkročení do nového týdne. :o)

*kasy

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.04 12:31

Ahojte,víkend byl super:-)V pátek jsme byli pro děcka,pak udělat velký nákup a manžel mě lákal,že si večer zajdeme někam zatančit,prý na diskotéku.Jsem nevěřila vlastním uším ani očím:-)Nakonec jsem byla tak unavená,že jsem to zavrhla, s tím že půjdeme v sobotu.Jenomže v sobotu chtěla mamka jet na nákupy,takže jsem osm hodin lítala po obchodech a večer jsem byla ráda,že jsem doma.Takže diska se nekonala:-)No příští víkend máme bez děcek,tak snad to vyjde:-)No a včera jsem pekla,začala jsem sama a nakonec jsme pekli oba:)Bylo to moc fajn a hodně mi manžel pomohl:)Pak přišla návštěva a večer jsem si zašli na vínko.
No a dneska ráno o půl páte vstávat a jet do práce.Hrůza.A je po romantice:-)
Lynnko-chystala jsem se taky na perníčky,ale když jsem zjistila,že jsem na pečení absolutně levá,tak se do toho raději ani nepouštím.Na mě je to moc složité.Dneska ještě upeču linecké a konec.Tak ať se ti při pečení daří,ještě že tě to baví:-)
 Pupula

kasyjopea
Kecalka 175 příspěvků 06.12.04 13:16

Ahoj Pupulo,

tak to je manžel dobrej, že chtěl takhle vyrazit :o)) Určitě ti to udělalo vnitřně radost (pokud teda tančíš tak ráda jako já). Jinak s pečením jsem na tom tak, že to pořád odkládám. Ale už jsem se odhodlala ke koupi formiček :o)) Letos budu mít premieru :o)

*Kasy

Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 06.12.04 13:26

No to máš teda vynikajícího manžela. Na disku tě pozve, cukroví peče, ideální stav:) Přítel by mi tak maximálně mohl vykrajovat linecký to je celkem životu bezpečný:)) Čeká mě to dneska:)
No jo, v pondělí ráno většinou romantika ustupuje:)) Ale holky, za chvilku jsou svátky, to bude pohoda:))

Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 06.12.04 13:30

No vidíš, ty formičky jsou dobrej začátek a pak, pamatuj si, co je poprvé není naposled:))

Jo ještě otázka pro všechny, holky, co tak obvykle pečete na vánoce,kolik druhů a tak?

kasyjopea
Kecalka 175 příspěvků 06.12.04 13:32

No tak to nevím nevím jak to budu mít se svátky. Asi budu mezi Vánocema a Silvestrem v práci. Je to normální pracovní týden…ach jo.
 *Kasy

Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 06.12.04 13:40

A jo, mě nenapadlo, že ne všichni mají nařízenou podnikovou dovolenou jako my. a nemůžeš si třeba vzít volno nebo tak něco?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.12.04 13:46

No jo,mažel je skvělý:-)Ale taky není pořád tak sladký:-)
Já jsem loni a předloni pekla kvůli děcek.Myslela jsem si,že to bude taková ta krásná pohoda,jako je ve filmu.Za okny bude padat sníh,já vyválím těsto,Ivča bude nadšeně vykrajovat formičkou cukroví,manžel s Tomem budou zdobit stromeček,kocour bude ležet za oknem,pes pod oknem a všichni budeme mít na tváři úsměv číslo 3./Berte to s rezervou/Místo toho seděl Tomáš naštvaně v pokojíku,Ivetu cukroví nebavilo,manžel zdobil stromek sám a já zuřila jak jsou děcka rozmazlené.Takže jsem řekla,,že letos nic.A objednala si 2 kg cukroví.Ale nakonec mi to stejně nedalo a chtěla jsem navodit takovou tu předvánoční atmosféru a zase jsem pekla sama.Vlastně s manželem:-)
Udělám tři druhy,to bude stačit.Stejně to pak nikdo nejí,ztvrdne to na talíři a ve finále se mají nejlépe slepice.
Tak hezký den.Pupula

Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 06.12.04 14:04

Tak tos měla dobrou představu:)) Já si raději nic nepředstavuju, určitě by to dopadlo tak jak u vás:)) Cukroví kvůli taťkovi a bráchovi pečeme ve velkým, minimum je 12 druhů a stejně to všechno padne:)) Mají štěstí, že mě to baví a dobrovolně to beru na sebe:) Rozhodně raději peču než uklízím:)) Ale i to mě čeká, i když času dost.

kasyjopea
Kecalka 175 příspěvků 06.12.04 14:12

To Lynnka: Bohužel to asi nevýjde. Zrovna měním zaměstnání, takže ještě nevím jak to bude v té nové firmě :o( Ale mohlo by se nějaké volno najít, že jo? :o))

To Pupula: Ne vždy se vyvede filmová romantika. Taky bych si jí kolikrát přála :o) Například zásnuby, žeru tu reklamu na kávu, jak dá kluk holce prstýnek pod šálek :o)) To je tak krásně něžný :o))

Nějak jsem se nechala unést :o)
*Kasy

Lynnka
Kecalka 162 příspěvků 06.12.04 14:30

Tak doufej, že se nějaký volníčko najde.Třeba budou mít uznání, když jsou ty vánoce.
Jo ta reklama je hezká, ale mentalita našich chlapů je trochu odlišná. Budu šťastná, pokud si přítel na prstýnek vůbec kdy vzpomene, ale chtít po něm ještě takovouhle romantiku…:))) Asi zůstanu u představ:)
Jinak ti přeju ať se ti v nové práci líbí.
Jo a nemáš náhodou tip na další deníček?Mám jakousi vygumovanou hlavu a nic mě nenapadá.

kasyjopea
Kecalka 175 příspěvků 06.12.04 14:46

Zrovna teď mě taky nic nenapadá, Lynnko. I když by se mi hodila rada, jak vybrat vhodnou kuchyň. Z toho jsem už zoufalá. Asi jsem hodně náročná. Za rok budeme zařizovat byt a kuchyň mě fakt trápí :o(

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »