Mám doma hysterku

O životě

O to hůř, že ten někdo je chlap. Vždycky jsem si myslela, že budu šťastná a spokojená. Když mi první manželství nevyšlo, začala jsem hledat muže svých snů. A v tu dobu si myslela, že jsem ho našla.Jenže...

Myslím si, že jsem snad slušně vychovaná, zdravím lidi, umím poprosit i poděkovat. Na nikoho nekřičím. Mám respekt před nadřízenými i před staršími lidmi. Tak jak je možné, že zrovna já si narazím chlapa, který tohle všechno postrádá?

Ale od začátku. Ne nadarmo se říká: „Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají“. Ze začátku jsem měla růžové brýle jako hrom. Ušli mi třeba takové věci, jako že nechce jezdit k rodičům, že nikoho nepotřebuje, od nikoho nechce pomoci, aby sám nemusel pomáhat nebo že za peníze si člověk může koupit i štěstí. Myslela jsem si, že je to jen jeho prvotní machrování, aby udělal dojem. No, jak se dalo čekat, dojem to byl velice, velice zcestný.

Dlouho jsem si lámala hlavu, co dělat s chlapem, který hned vyletí, aniž se něco zásadního děje. Jak mu vysvětlit, že když nejde o život, jde o h…no. Vůbec nechápal, že já nemám na vše hned řešení a už vůbec si nebudu hledat řešení na věci, které se nestaly, jen proto, že se někdy můžou stát. Poslouchat věci typu: tvoji rodiče tě ničemu nenaučili, nic ti do života nedali, za všechno můžeš ty!, mě po nějaké době přestali bavit a v podstatě mě nechávají klidnou.

Ze začátku jsem si opravdu myslela, že jsem ta špatná já, až se mi stala jedna věc. Můj „milý“ mi zničehonic říká (no spíš ječí): „okamžitě si dej v bance trvalý příkaz na splátku hypotéky, já nebudu platit penále, protože ty jsi neschopná něco udělat! Se budeš divit, až sem naběhne exekuce a všechno ti seberou“. Musím podotknout, že trvalý příkaz mám už zařízený několik měsíců. Došlo mi to, je to obyčejná hysterka. Chlap hysterik. Kdo to nemá doma, nemůže chápat, jak je to s ním těžké. Vyjít s chlapem, který má několikrát do týdne hysterické záchvaty kvůli ničemu, to chce hroší kůži. Já ji možná mám.

Při každém jeho záchvatu se začnu smát. Neberu si už nic osobně, což je samo o sobě velká úleva. Většinou se sbalím a odejdu z jeho doslechu. Nemá smysl se s ním hádat, on má totiž ve všem pravdu. Nejhorší je, že si hysterii nepřizná. Co s takovým člověkem? Nic, jen mi držte palce, ať to s ním ukoulím alespoň k tomu, aby se dal dohromady.

Hodnotilo 9 lidí. Score 2.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
uaa
Nováček 6 příspěvků 20.10.12 07:13

Chichi…tak teď jsem si myslela, že jsem to psala já…:-D…mám doma úplně to samé…a taky se už jen směju…jinak to asi nejde…:-D

 
cher  20.10.12 07:59

Deníček je to zmatený, nechápu řvaní o trvalém příkazu, když jsi ho měla…

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 20.10.12 09:23

Normálně bych napsala „proč s ním vlastně jsi, když ti vadí jeho chování?“ ale byla bych sama proti sobě :-D U mě je to tak trochu v rodině. Můj děda, máti.. i já jsem taky hysterka a někdy to řvaní fakt neumím zastavit, prostě mě něco naštve tak to jde ven. Trochu se divím proč se mnou manžel ještě je, ale je trpělivý, což je nejspíš důležitá vlastnost k soužití s námi hysterkami :-D Vždycky se mu omluvím a je odpuštěno. Takže hlavně pevný nervy :)

Příspěvek upraven 20.10.12 v 09:24

 
lambda  20.10.12 11:39

Nikdy se nedá dohromady a s věkem to bude horší a horší, bohužel. Drž se :mavam:

 
Katrinka
Závislačka 3011 příspěvků 20.10.12 11:52

Mě se líbí, jak si krásně nad věcí, obdivuhodné ;) Pasáž o trvalém příkazu jsem však také nepochopila :mavam: Přeji pevné nervy :kytka:

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 20.10.12 12:07

Jestli si myslíš, že ho změníš, tak jsi ještě ty růžové brýle nesundala :nevim: Abys pak jednou nepsala deníček o tom, jak sis pořídila s tímhle chlapem dítě, společný život a najednou děsný šok, on je hysterik a nezmění se to…
A je pravda, že s věkem se tyhle věci nemění, spíš se prohlubují, takže bych se na nějaké ukoulení fakt nespoléhala, buď s ním budeš žít tak, jaký je a budeš do konce života poslouchat několikrát týdně scény nebo…

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8648 příspěvků 20.10.12 13:42

Souhlasím s @lambda a @Gladys. Zní to tvrdě, ale utíkala bych pryč, dokud je čas.

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 20.10.12 14:18

Držím palce, ale aby se to zkoulelo bude muset chtít partner na sobě zapracovat, což znamená, že si musí připustit, že má problém, který je potřeba řešit. Mě pomáhá kniha Respektovat a být respektován, je to sice o výchově, ale jde to aplikovat i na běžnou komunikaci

@Gladys @MartinaIrena
podle minulého deníčku to vypadá, že má paní holčičku

 
Mišanila  20.10.12 15:40

Upřímnou soustrast. To bych nedala, hysterické a hodně cholerické lidi vedle sebe nesnesu, drásá mi to neskutečně nervy a to jsem spíš flegmatik. Asi bych někoho takového brzo zabila, pokud by takový záchvat měl v kuchyni blízko nabroušených nožů :D
Takže za mě, jestli s někým takovým vydržíš celý život, tak jsi svatá :)

 
mamaterka
Kecalka 232 příspěvků 20.10.12 16:50

@suricata :palec:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8648 příspěvků 20.10.12 20:56

@suricata Ajaj, tak to není nijak lehká situace. Tady můžem vymyslet 1000 rad a nemusí být k ničemu, protože to je fakt spíš o tom partnerovi, aby chtěl on něco změnit.

 
Milá Mila  20.10.12 23:32
Hysterický muž není pro život

Měla jsem takového muže, také jsem přemýšlela co s tím. Po 21 letech jsem rezignovala a rozvedla se. Je těžké být pořád ta špatná.

 
mamkyjáryk
Závislačka 3521 příspěvků 20.10.12 23:39

Abych pravdu řekla, tak mam doma to samí.. Ještě k tomu drží kasu a já nemám z rodičáku ani vorla.. Takže od jeho výlevů s malym odjet nemůžeme. :( :evil:

 
lucie.t
Závislačka 4992 příspěvků 21.10.12 10:15

Promin, ale proc ti nechodi rodicak na tve konto?

 
lucie.t
Závislačka 4992 příspěvků 21.10.12 10:28

Ahoj, mam doma podobne „zlaticko“. Byla to laska jako tram, zachranil me pred mym ex. ruzove bryle musely byt opravdu mega..
vzdy (nekolikrat denne) se najde neco, kvuli cemu je nutne silet, napominat me a poucovat. „bouzel“ nejsem schopna, tak jako ty, ty jeho reci ignorovat. Neumim dostatecne, slusne a vhodne ocenit, okomentovat vse co dela :roll: chyby delam ja ne on, a je nutne na ne durazne upozornit a dat mi prednasku jak mam zit a jak se chovat…
podle me neni nutne si ten zivot zneprijemnovat a vymyslet problemy.
no co… tak to holt zase nevyjde…hroutit se kvuli tomu nebudu, ale zit se takhle neda. chci mit vedle sebe partnera a ne dozorce

Příspěvek upraven 21.10.12 v 10:29

 
juchinka
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 21.10.12 21:20

Tak dozorce mám nad sebou taky :roll: Je to takový můj vychovatel, ani vlastní rodiče ke mě nebyli tak přísní a výchovu nebrali tak vážně jako můj manžel. Marně jsem mu vysvětlovala, že jsem již dospělý člověk a nemusí mě stále sekírovat a vychovávat a předělávat a poučovat a vyjíždět pokaždé když neudělám, něco podle jeho gusta. Vždyť tak je to přece nejsprávnější… To on všechno ví nejlépe a dělá všechno nejlépe a má potřebu mě to stále dokazovat. A běda když něco není podle jeho vzoru, to je teprv histerie :zed: :zed: Jak já to zvládám já?? Snažím se přihlížet k jeho dobrým vlastnostem a tím to trochu vyvažuji, naštěstí má i dobré vlastnosti :palec:. Jinak bych se taky chtěla naučit se mu smát :lol: asi na tom začnu pracovat. Já totiž jsem z něho někdy tak trochu nerv a vyjedu jak čert z krabičky :nevim: Se to někdy nedá vydržet ;)

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Já bych se na to nejradši vykašlala


Reklama