Maminkou s eMiminem už pár let – Krkonoše

Rodičovství

Ahoj holky, tak jsem tady s deníčkem o naší krátké dovolené v Krkonoších, v Peci pod Sněžkou.

Jeli jsme s partou známých, kteří pořádají v létě tábory pro děti a podobné akce, teď to byl podzimní tábor a fakt paráda. Sice jsou vesměs všichni (kromě dětí) starší tak o 15-20 let, ale ten rozdíl není vůbec vidět, já je znám už od nějakých svých šesti let, kdy jsem na ten tábor začala jezdit.

Přijeli jsme ve středu odpoledne, cestou jsme se stavěli ve Vrchlabí na oběd a pak už hurá do Pece. Ubytovali jsme se v mini pokojíku, jen tak tak se tam vedle 2 postelí vešla postýlka pro Káju, koupelna se záchodem byli přes chodbu, takže jsme částečně bydleli i na chodbě a hned vyrazili ven.

Překvapilo mě, jaká je Pec pod Sněžkou díra, nic tam není, skoro všechno bylo zavřený, prostě podnikatelé na to všechno pečou a pak si stěžujou, že nemají kšefty. Přitom bylo nádherně a prý tam bylo skoro 15 000 lidí, ale to nikoho nezajímalo. Letní sezóna skončila na konci září a i když podzimní prázdniny se opakují každoročně už nějakých 15 let, tak o ně a o turisty podnikatelé zjevně nemají zájem, alespoň v té části Krkonoš, kde jsme byli.

Ve čtvrtek jsme se jeli podívat na Stachelberg, je to největší dělostřelecká tvrz u nás, stavěná v letech 1936-38, ale bohužel nikdy nesloužila svému účelu, protože krátce před dokončením byla podepsaná Mnichovská dohoda a z obrany nic nebylo. Fakt to byla obrovská pevnost, ani ne tak na povrchu, ale podzemí, kam nás vzali, je obrovský. Původně tam mělo sloužit přes 700 vojáků. V plánu bylo postavit celou síť bunkrů a řopíků podél hranic s Německem, nakonec v současnosti stojí jen tenhle jeden bunkr a pár řopíků plus základy dalších budov.

Stejně je to obdivuhodné, že zvládli za 11 měsíců, kdy probíhala vlastní stavba, prorazit v podzemí síť 3,5 km chodeb a různých sálů v počtu cca 1800 dělníků. Co jsme se dozvěděli, dělníci nebyli místní, ale pocházeli s různých částí Československa, ze Slovenska i z pohraničí.

V pátek jsme vyrazili na Sněžku, já tam ještě nebyla, tak jsem byla ráda, že se tam konečně dostanu. Bylo nádherné počasí, na množství turistů to bylo i vidět, hrnuly se tam davy, na lanovku jsme stáli frontu (naštěstí ne dlouhou) a jak jsme jeli nahoru, tak jsme viděli spoustu lidí, co šli nahoru pěšky. Bylo krásně, sice dost foukalo, ale na to jsme byli vybavený.

Nahoře jsme si dali čaj, pokochali se výhledem, bylo vidět fakt daleko a sjeli zase lanovkou dolů. Děti šli pěšky přes chaty a Obří důl, ušli asi 16 km, byl to mix dětí od nějakých 7 let do 15. Část cesty byla docela zledovatělá, to se jim prý líbilo nejvíc, jak klouzaly dolů a chtěly to jít ještě jednou. Kdybychom měli na Káju krosničku, tak jsme šli s nima. Zatím máme jenom nosítko a to není ono. Ale už se těším na jaro, krosnu už mít budeme, Kája bude sama běhat a to se bude chodit jinak na výlety :-)

V sobotu dopoledne jsme se byli vykoupat, v jednom hotelu mají bazén a výřivku, to se Káje moc líbilo, vodu fakt miluje, docela to zmohlo jí i nás, tak jsme odpoledne vyrazili jenom na krátkou procházku po Peci a na výborný dortík do cukrárny. Děti měli zaplacený vstup do lanového centra, tak jsme je byli okouknout, fakt se jim to líbilo, byly jak opičky.

V neděli po obědě jsme už jeli domů, cesta byla dlouhá, na začátku se jede přes samé vesnice, jedna za druhou, takže to strašně dlouho trvalo, navíc jelo dost aut, i nějakou tu zácpu jsme chytli, ale Prahu jsme naštěstí projeli v pohodě.
Byla to fajn dovča se super lidma, přivezla jsem si i korálkové hvězdičky na stromeček vlastní výroby, korálkování mě docela chytlo, tak se zajdu podívat do krámku, kde prodává jedna kamarádka a budu korálkovat i doma :-)

Počasí nám vyšlo fakt super, sluníčko svítilo, i když teploty nebyly moc vysoké, mezi 5 až 10 stupni, po ránu bylo namrzlo, naštěstí jsme stihli přezout na zimní pneumatiky. Kája tam byla děsně spokojená, miluje společnost, děti, psy, vůbec se nebojí lidí, předváděla, jak umí lézt, stoupat si.

Je to taková malá kyselina, pořád by jedla, ale jinak je to hubeňour, všechno zase spálí. Spala tam dobře, sice se budila víc jak doma, ale to je jiným prostředím. Horský vzduch jí svědčil, i v kočáře chrněla skoro 2 hodiny, to tady neznám. Navíc je tam spousta tet, které už mají vlastní děti odrostlé, tak si malé mimčo rády poňuchají a pak zase vrátí rodičům :-).

Hezký den
Katka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anjelica
Kelišová 5018 příspěvků 03.11.10 07:48

Ahoj holky,

Katko, díky za deníček, hezky se vám to vydařilo. Pec mám ráda, hlavně v zimě na lyžování. Na Sněžce jsem byla naposledy snad ještě jako školačka (šli jsme tehdy pěšky), takže už bych si to klidně taky někdy i s dětmi zopakovala.
Pohraniční opevnění je fascinující, byla jsem několikrát v pevnosti Dobrošov a taky různě v jednotlivých bunkrech, když občas takhle na něco narazíme na dovolené v příhraničních oblastech.

Anjelica

 
Anjelica
Kelišová 5018 příspěvků 03.11.10 07:57

Ahoj,

tak jsem ještě koukla do starého deníčku - Jiři, ohledně té podprdy - není to úplně stoprocentní, ale nosím ji. O ty kalhotky psát nebudu, jsou nádherné, ale strašně drahé.

Flétna se našla v batohu v jiné kapse, tam jsme se předtím nepodívali. Ládík začal říkat, že jí možná zapomněl v té škole a tím mě zmátl.

Dneska středa, půlka týdne. Odpoledne jdeme s Magdalenkou na logopedii. Pořád trénujeme R, snad už to brzy půjde.

Dano, držím palce v práci, ať to pro tebe dobře dopadne.

Anjelica

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 03.11.10 08:54

Ahoj vespolek,

Kači, moc příjemný deníček. Úplně to cítím, jak vám bylo fajn. Ty podzimní barvy, krásný počasí … hm. Fotečka by nebyla?

Díky tobě jsem si obohatila slovník, slovo „řopík“ jsem slyšela (četla) prvně. Tak možná řapík (nějaká část rotliny?) nebo řepík (rostlina?) Ježiš já mám stejně mezery. Řopík je tedy nějaký druh bunkru, když píšeš bunkry a řopíky?

Na Sněžce jsem nikdy nebyla, chystaly jsme se tam kdysi s babičkou, ale foukalo a lanovka jezdila jen na Růžovou horu. Pěšky tam babička nechtěla. Když jsme se před 2 lety s dětma pohybovali poblíž, vybrali jsme nejdřív Černou horu, ale z cesty dolů nás tak bolely nohy, že jsme Sněžku odpískali. Tak snad někdy.

Anjelico, psala jsem ti ještě do starého deníčku, četla jsi to tam?

Uzávěrka jde dobře, v podstatě je hotová.

:mavam: Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 03.11.10 09:02

Jé Anjelico tak tu naskočila odpověď ještě než jsem odeslala otázku. A v čem není stoprocentní, můžu se ptát? Já jsem se už s tou svoji natolik sžila, že jsem opravdu ráda, že ji mám. Jen by to chtělo ještě černou, tmavé věci teď kvůli tomu nenosím. Ty zdobítka se ohnuly a už mě to netlačí.

Ty kalhotky se nedivím. Za podprdu, kterou nosím denně, mi tolik peněz ještě přijde snesitelných, i když je to hodně. Ale za kalhotky (jedny) víc než stovku nedám. Vždyť na nich nic není a potřebuju aspoň desatery. Podprda mi klidně stačí jedna, nemusí se prát denně, když už ji peru, tak večer a do rána je suchá.

Už musím.
Jiřina

 
Anjelica
Kelišová 5018 příspěvků 03.11.10 09:49

Ta podprda je každopádně krásná a vypadá to dobře, když ji mám na sobě, i pod oblečením, ale je trochu těsná v obvodu, je to číslo 80. Košíčky padnou perfektně. Ona mi to paní Koňarovská říkala, že to bude pro mě nezvyk, když nosívám větší obvod. Tak jí střídám se dvěma svými starými, které mi tedy přijdou přece jen o něco pohodlnější. Každopádně jsem ráda, za její radu, že potřebuji větší košíčky, v tom měla pravdu a samotnou by mě to nenapadlo.

Anjelica

 
anecak
Echt Kelišová 7556 příspěvků 03.11.10 10:36

Ahoj holky,
jsem ráda, že se vám deníček líbí :-)
Je fakt, že nám vyšlo super počasí, kdyby pršelo a bylo ošklivo, tak by to nebylo ono.
Fotky budou, ale ještě jsme se nedostali k tomu je stahnout, momentálně řešíme kuchyň, včera jsme je byli omrknout v Ikei, už máme vybráno, tak to teď dát dohromady. Tenhle týden zaplatíme rezervační poplatek na byt, tak teď už jenom vyřídit hypotéku a manžel půjde do bytu na předpřejímku s tím kamarádem architektem, přece jenom má lepší oko na všechny možný chyby. I když bych radši, kdyby bylo všechno OK, ale nedělám si iluze.
Jiři, řopík je lidový název jednoho druhu bunkru - ze zkratky ŘOP (Ředitelství opevňovacích prací) (viz. http://cs.wikipedia.org/…%98op%C3%ADk)
My měli s tou Sněžkou kliku, byli jsme tam v pátek, ve čtvrtek si tam vyrazily holky, co tam s námi byly a lanovka taky jela jenom na Růžovku, protože foukalo. V pátek bylo už lepší počasí a lanovky jezdily obě. Na Černé hoře jsem byla asi před 4 rokama taky takhle na podzim a pamatuju si, jak to bylo všechno barevné, taky nám vyšlo hezký počasí jako teď.
 Katka

 
Hanka1
Extra třída :D 10941 příspěvků 03.11.10 21:39

ahoj holky,
Katko hezky denicek - taky jsem se obohatila o nove slovo řopík. :-)
U nas nic noveho, jen se holky barevne vyradily a pomalovaly mi sadru :palec: a zitra jsem si domluvila u Kaji pomoc pri myti hlavy :hug:
To by clovek neveril u kolika beznych cinnosti mu chybi dva prsty a znehybnena pulka ruky - psanim na klavesnici pocinaje…
dobrou Hanka

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 04.11.10 14:01

Ahoj vespolek,

Danuš, před chvílí tu byl pan B. od plejáků, přinesl tu nejobrovitější igelitku, jakou jsem kdy viděla :lol: :lol: Tak už se těším, až se odpoledne budu kochat. Přinesl mi jako dárek to DVD s tím, že vy jste ho taky dostali zadarmo, tak aby to byl spravedlivý :lol: :lol: :lol:

Tak mi ze seznamu pro děti zbývají už jen každému kniha, pro ty dojdu do Knižního klubu. A ty věcičky cos mi koupila ty. Jde to letos celkem hladce :lol:

Včera se mi podařilo urvat hodinku na trénink na klavír. Docela se musím pochválit, že je vidět pokrok, noty, které permanentně překlepávám, jsem si označila a je to lepší. No snad ty koledy do Vánoc nadřu.

Nic víc nemám, včera nic novýho.

:mavam: Jiřina

 
anecak
Echt Kelišová 7556 příspěvků 04.11.10 18:26

Ahoj holky,
tak jsme se vrátily z plavča, dneska bylo celkem hezky, ani ne jak v listopadu, tak jsme to ještě s kamarádkou protáhly o prochajdu, to počasí se musí využít a Kája se aspoň prospala v kočáře.
Hani, to máš velké pomocnice, to je paráda :-) Díky za přátelství, už jsem ti to také potvrdila, aspoň vidím, jak velké holky máš a ty míry a váhy měly při narození dost podobný, i do data se celkem trefily :-)
Jiři, koukám, že dárky se ti pěkně kupí pohromadě, já zatím ještě nic moc kromě toho dupla nemám, ale nakonec jsem se rozhodla, že Káje dáme to Duplo už k narozkám a k Vánocům jí koupíme něco jiného, asi hopsadlo a dětský stan.
Zítra jedu do práce, pak s holkama na oběd a ještě odpoledne na prochajdu s kamarádkou, bydlí kousek od práce, tak toho využiju, snad bude i zítra dobré počasí.
Hezký večer
Katka 

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 04.11.10 21:54

Ahoj holky,
Kači, deníček moc hezký. Já coby matka dvou kluků vím už dáááávno, co je Řopík. Na Stachelbergu jsme byli hned první den, co ho otevírali. Byli jsme na dovolené v Novém městě n. Metují a tak jsme tam tehdy projezdili všechny opevnění v okolí. Ještě nad Náchodem je supr pevnost a ještě jedna, kdybys mě zabila, tak si nevzpomenu, ale vím, že se nám tam rozbil golfáč a kousek za ním byly v ohradě krávy :mrgreen: Řopíků je hodně v jižních Čechách jak jezdíme, tam je i celá soustava opevnění kolem Slavonic. Před pár lety jsme tam byli na nějaké „bitvě“. Jo v tom Náchodě se to jmenuje Dobrošov. Byli jsme tam v roce 2007, Matěj měl tradičně po Angíně a tak jsme měli s sebou golfáč, abychom ho na těch tůrách moc nepřepínali. Najdu fotku a přiložím.

Jinak mám toho tolik, že ani nevím, kde začít a určitě něco zapomenu.

Jiři na zítřek jsme připraveni. Tom nepůjde do nauky a jak vyjedeme, tak napíšu sms. Ale ona je stejnak brzy tma, tak dojedeme za tmy.

Vánoce se blíží a tak jsem přemýšlela, čím by mohli být u nás nové. Koupila jsem si pěknou bílo-smetanovou látku se stříbrnýma hvězdičkama a ušiju si do kuchyně závěsy a středový ubrus. Každý rok jsme to měli červeno-zelené, tak bude letos změna. Jen na to musím najít čas. Stroj mám rozbitý, tak si to nachystám a ušiju si to u kolegyně.

Jo od včera jsem majitelkou nového zubu. Je moc hezký - jestli se to o umělém zubu dá říct - ale vypadá prostě jako originál, tak jsem moc ráda. Taky za ty prachy aby ne :cert:

Odpoledne jsem byla s těma zádama a připadám si jako blbec. Bechtěreva nemám!!! Hurá, to jsem moc ráda, ale paní doktorka mě neřekla, čím by tedy mohlo být způsobeno to, že mě ty záda tak bolely a bolí. Taky proč mám ty bílkoviny v moči :nevim: Ve středu jdu k jiné dr. domluvit si rehabilitace. Na jedné straně jsem moc ráda, že to nemám, ale na druhé straně mě to fakt dost bolí. Na rtg se ukázaly ve všech rentgenovaných kloubech degenerativní změny, tak jestli to může způsobovat toto. No nevím. Trochu jsem z toho otrávená a připadám si jako hypochondr.

Dneska v poledne jsme si z oběda zajela tři zastávky do parku a nasbírala jsem si pod jedním stromem takové dlouhé suché, pokroucené lusky. Po cestě domů jsem natrhala různé větvičky s plody a naši mně o víkendu přivezou z chaty nějaké větvičky a já si do kuchyně na okno udělám výzdobu. Jako z venku, ze dvora. Už se těším. Některý ty lusky měli kolem 30 cm, vypadá to moc hezky.

A teď v podvečer jsme zajeli na nákup do našeho tento týden otevřeného Lídla. No super. Tento obchod mám ráda. Je u našich a čas od času tam zajdeme na nějaký nákup. Venku na parkovišti byli atrakce pro děti, skákací nafukovací perníková chaloupka a takové obrovské nafukovací hasičské auto s fakt velkou skluzavkou (nafukovaci). Tak se tam Matěj vyřádil. Bylo už večer 7 hodin, tak tam skoro nikdo nebyl. K nákupu nad 300 jsme dostali pokázku na občerstvení zdarma a tak Milan dostal klobásku s chlebem a kolu a já jsem na doma k večeři klukům koupila za 18kč grilovanou krkovičku s chlebem. Koupila jsem dvě. Zabalili mně to a kluci to pak doma snědli a na mě zbylo taky :lol:

No a to je asi v kostce všechno.
V práci už je koalice hotová. Teď jenom čekáme, jakého náměstka budeme mít. Spojila se ČSSD a ODS a tak jsem ráda, že nejsem volič ani jedné strany, protože toto bych považovala za zradu. Však dnešní noviny byly plné záporných reakcí ve stylu - je jedno koho volíš, beztak se spolu domluví. Já říkám, že to je jak v Limonádovým Joovi - padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina.

Ještě vám udělám malé Martinské okénko, ale to až v příštím komentáři.
papa Dana

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 04.11.10 21:57

tak dávám fotku toho Stachelbergu.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 04.11.10 21:58

A ještě jedna zepředu. Je tam krásný výhled, ale to tam všude.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 04.11.10 22:06

Řopík vypadá takhle. Fotku z větší blízkosti nemáme. Vlevo jsem já s Meguškou, u Řopíku zbytek rodiny se známýma, co tam s náma byli na dovolené. Většinou ale nejsou takhle barevně ztvárněné, bývala to šedivá, betonová pevnůstka pro 3 - 4 vojáky a lehkou výzbroj.

Ty dráty co jsou kolem jsou protipěchotní zábrany.
Konec vojenského okénka :mrgreen:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 04.11.10 22:18

Tak a teď bude okénko svatomartinské :lol: Abychom tu měli ucelené informace. Koho nezajímá může přeskočit :lol:

Svátek Martina, který se slaví 11.11., je oslavou patrona vojáků, koní, jezdců a vinařů. Svatý Martin oděný do půlky pláště je nejčastěji zobrazen na koni v doprovodu žebráka. Interpretace vychází z legendy, která se k Martinovi z Tour (316 - 397) vztahuje.

Legenta praví, že jedné chladné noci v Amiens potkal promrzlého nahého žebráka, kterého obdaroval půlkou svého pláště. Následující noci se mu zjevil Kristus oděný do poloviny jeho pláště. Díky této události je vzýván na ochranu proti chudobě. 11. listopad je spojován s příchodem prvního sněhu, a proto se ustálilo lidové rčení, že sv. Martin přijíždí na bílém koni.

Ke svátku sv. Martina patí dobře vykrmená a upečená husa. Spojitost mezi sv. Martinem a husou můžeme nalézd ve dvou legendách.

Ta první praví, že husy svatého Martina při kázáni rušily natolik, že nyní pykají na svatomartinském pekáči.

Druhá legenda praví, že se svatý Martin před svou biskupskou volbou ze skromnosti skrýval v husníku, ale husy ho svým kejháním prozradily. :roll:

Tak chytrá nejsem. Vůbec nic jsem o tom nevěděla, ale tato informace vyšla v denním tisku, tak jsem nemohla než se s vámi oni podělit 8-)

Pro dnešek jsem se maximálně vyčerpala.
tak papa Dana :mavam:

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 04.11.10 22:20

A ještě mi to nedá. Zuzi, jak to u vás dopadlo? Co kluci? Co borelioza a její léčba? Moc na Tebe a Tvou rodinu myslím :think:

A jdu do hajan.
D.

 
Anjelica
Kelišová 5018 příspěvků 05.11.10 08:04

Ahoj holky,

Dano, gratulace k zubu!

Ohledně toho Bechtěreva jsou to podle mě dobré zprávy. Záda určitě přestanou časem bolet, uvidíš.

U nás nic nového, na víkend pojedeme na chalupu, mám tam v garáži zimní gumy, tak mi je manžel vymění.

Anjelica

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 05.11.10 08:20

Ahojky,

Danuš, díky za osvětu ohledně bunkrů. Nikdy jsem nic takového neviděla. Fotky jsou moc hezký.

S tím zubem, psala jsi mi to mailem a ani jsem ti nepogratulovala. Dnes se mi o tom zdálo, tys mi ten zub ukazovala :lol: Tímto dodatečně gratuluju a doufám teda, že mi ho dnes naživo ukážeš. Schválně jestli to poznám, který je ten nový.
S těma zádama, to mi řekni, jak člověk přijde k degenerativním změnám na kloubech, když to není způsobeno nemocí, která to způsobuje? No snad to půjde nějak léčit a uleví se ti.

Dík za to připomenutí martinské legendy. U nás je totiž vždy 11.11. lampionový průvod, který pořádají skauti, dojde se ke kostelu, který je na samém okraji obce na kopečku, a tam hrají divadlo - legendu o svatém Martinovi. V čele průvodu jde kůň, teda ne bílý, protože jediný kůň který u nás žije, je hnědý. Je to celý takový mystický, že mi jde mráz po zádech, i když to od tebe čtu. Hrají tam ty vojáky, Martin usne u opravdového ohně, přijde žebrák a rozdělí si ten plášť. Mají to moc hezky ztvárněné. Do toho mluví hlas do mikrofonu. Právě z toho, jak se Martin rozdělil o plášť, pramení zvyk, že se mají lidi o všechno dělit. Takže pak všichni vytáhnou nějaké dobroty a nabízí si to navzájem. Teď si uvědomuju, že loni měli grog, tak si musím vzít peníze. Skauti vždycky něco pečou, včera jsem pro děti přišla do klubovny a hlásili, že vykrajovali perníčky, že je nějaký pán odnesl, že je upeče. Tak nějakou malou ňamičku taky budu muset upéct. Snad nebude pršet a moc foukat, to je pak s těma lampionama pitomý. Letos je děti vyráběly v družině, nejsem si jistá, jestli a) neshoří b) neutrhnou se apod. Zrovna jsme včera řešili, že tatínek bude celý týden pracovat až do večera a půjdu s dětma sama.

Včera se nic neudálo, ze skauta rychle úkol, večeři a spát. Jíra se rozhodl rozebrat stavbu z lega (creator) že postaví něco jiného. Večer jsme to rozebrali a ráno už měl základ domečku. Stavěl to ještě večer potmě, prý si to donesl k pootevřeným dveřím (necháváme svítit na chodbě) a dvakrát rozsvítil, když nemohl něco najít. Rošťák. V 10 jsem šla spát a spořádaně spinkal :mrgreen:

Danuš tak šťastnou cestu a večer si to všechno řekneme.

:mavam: Jiřina

 
anecak
Echt Kelišová 7556 příspěvků 05.11.10 09:23

Dobré ráno,
za chvíli razíme s Kájou ven, sice tam hezky svítí sluníčko, ale dost fučí, tak přemýšlím, jestli jí mám dát fusak nebo jenom deku.
Danuš, to je docela náhoda, že jste tam byli hned po otevření, jak jsem koukala na tvé fotky, tak to tam vypadá pořád stejně :-)
Gratuluju k novému zubu, hlavně, aby dobře sloužil.
Je dobře, že to Bechtěrev není, ale čím to teda je, že tě ta záda tak bolí, snad rehabilitace pomůže.
Plány na víkend zatím moc nemáme, asi zase sjedeme do Ikei ještě okouknout pár věcí ohledně tý kuchyně a taky se chceme stavit u babičky s dědou. Možná přijde i kamarádka, ale to ještě není jisté.
Přidám ještě pár fotek, snad se mi to povede.
Jiři, Danuš, užijte si společný víkend a zítra Hurvajze :-)
Anjelico, užijte si to na chalupě, snad bude ještě dobré počasí.
 Katka

Příspěvek upraven 05.11.10 v 09:24

 
anecak
Echt Kelišová 7556 příspěvků 05.11.10 09:24

Podzemí pevnosti

 
anecak
Echt Kelišová 7556 příspěvků 05.11.10 09:25

Chodby ve Stachelbergu

 
anecak
Echt Kelišová 7556 příspěvků 05.11.10 09:25

Stachelberg - pro porovnání, že se vůbec nezměnil :-)

 
anecak
Echt Kelišová 7556 příspěvků 05.11.10 09:26

Cesta na Sněžku

 
anecak
Echt Kelišová 7556 příspěvků 05.11.10 09:26

Rodinka na Sněžce

 
anecak
Echt Kelišová 7556 příspěvků 05.11.10 09:26

Zachumlaná Kája

 
Zuziky
Neúnavná pisatelka 16431 příspěvků 06.11.10 12:21

ahojky,

dekuju, ze na nas myslite…
jsem nejaka podzimne vystavena, jakmile slysim nektereho z kluku zakaslat, chce se mi rvat vzteky…snad to brzy prejde, jinak mi hrabne :D
Maty se nelepsi, nastesti teda nema teplotu, ale kasle porad hrozne…pokud se do pondeli nezlepsi, vyfasuje dalsi silna atb…
Filda na neurologii dopadl taky mizerne- ma hypersenzitivni (jakoze fakt prehnane reakce) pri zkouseni reflexu- Dr (stary pan- ma pres 70, je to tady nejvetsi kapacita v oboru) mi rekl, ze toto jeste u zdraveho ditete nevidel, pry to vypada, ze ma tu borelku uz dost rozsirenou, ale podle krevnich vysledku to nevypada, tak nevim…no, zatim to zkusime resit leky na prirodni bazi, nechtela jsem napsat zadne „oblbovaky“ na utlumeni, nastesti se tim Dr da mluvit…

ve stredu jsme byli na otocku za Libercem (Jirka, ja, tchan a Andie :D kluky hlidala tchyne) podepsat smlouvu na domecek, co bude J stavet…je to "moje " zakazka- ja je ukecala, at si to nechaji stavet od nas…dokonce i ti investori to takhle rekli Jirkovi, ze za tu zakazku ma podekovat mne…tak jsem mela radost :)

ve ctvrtek jsem byla odpo na chvilku s babi a segrou a malou ve meste, tak jsem si povozila kocar :D vecer jsme pak byli s Andie na cvicaku, ta z toho byla chudera tak unavena, ze cely patek lezela :D jako jo, my s ni litame po venku fakt hodne, ale tohle zas bylo neco uplne jineho, tak to musela vstrebat :-)

vcera vecer jsme se s J rafli- hledal nejaky papir, co nutne potreboval- nemohl ho najit…po hodine jsem ho ja nasla ve stavebnim deniku, on vztekly jak pes, ja nrvni, tak jsme se servali navzajem :D pak odjel neco vyridit, prijel o pul 12- to uz jsem spala, vzbudila se a on se chtel udobrovat :D pche, to jiste :D
ted mel dorazit v 11.45 na obed a jeste tu neni…asi ho vystrelim na Mars a bude klid :D ma toho moc, no…

kluky jsem ted poslala , at si lehnou a ja si jdu uvarit kafeeee :-)

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 06.11.10 20:26

Ahoj holky!
tak se hlásím po krásném polovíkendu. Páteční cesta do Prahy po dálnici D1 byla tedy příšerná. Vypadalo to, že se Praha a Brno dohodli, že si vymění na víkend všechny obyvatele. Skutečně jsme se sunuli hadem a v protisměru totéž. Nicméně jsme dojeli. A hurá hurá zase jsme se viděli s Vrabčákama!!! Kluci zmizeli s děckama hrát si (včetně našeho Toma, je to fakt ještě děcko, sice mu rostou vousy pod nosem a je jak tyčka, ale je to ještě děcko)no a nás čekalo napečených X druhů buchtiček, slaných dobrůtek atd… Jiřinka hned udělala vánoční punč a na naši počest se poprvé na podzim zapálil krb. Byl to krásný večer, povídali jsme, hráli, pěli, povídali, jedli, pili, poslouchali muziku … no takový výmaz mozku a relax jsme fakt potřebovali a hezky jsme si to užili. Ráno po snídani jsme se my s Milanem a Jiřinkou šli projít po okolí. Trochu se vyvětrat před obědem. Měli jsme americké brambory a žebrácké řízečky, kluci zrovna před chvílí říkali jak se dneska dobře naobědvali.

No a po O jsme jeli na Hurvínka. Představení to bylo moc hezké. Divadlo je krásné, opravené s bufetem a prodejnou Hurvajzových suvenýrů. Akorát jak bylo kolem moc dětí, tak pro nás matky už trochu větších dětí, to bylo někdy „na silné nervy“. Když Vás hodinu a půl kope někdo zezadu do židle apod… ale jsou to děti, to se nedá nic dělat, s tím se počítá. Bylo to moc hezké. Je pěkné, jak jsou ty děti bezprostřední a zapojují se do děje. Když se Spejbl ptá, kde jsi Hurvínku, tak z hlediště se ozvaly tenké hlásky „za tebou“. Roztomilé.

No a po divadle šup do auta, protože začalo hodně pršet a kus cesty spolu a na nově otevřeném Pražském okruhu se naše cesty rozdělily. Zase to tak strašně rychle uteklo. No ono všechno hezké vždycky uteče.

Dojeli jsme domů, vyložili kluky a zajeli do obchodu pro pečivo a maso na zítra. Teď jsem trochu poklidila, protože včera jsme skutečně vypadli a nechali to tu všechno tak jak leží. Dala jsem prát pračku a jedním okem koukám na Star dance a teď si jdu prolistovat dnešní noviny.

Zuzi, nevím s tou boreliozou. To skutečně není žádná sranda. Já tě nechci strašit, ale neměli byste to ještě konzultovat někde jinde. V Brně v dětské nemocnici je boreliová poradna. Milanova sestra skončila na dva měsíce na infekčním a dostala 56 penicilinových kapaček, protože hrozilo ochrnutí. Určitě se to nemůže nechat být a alternativní léčba na takovou potvoru bacila asi moc není!

A s tím kašlem, byl Matěj na rtg? Aby to nebyl černý kašel.

No a zítra uvidíme podle počasí. Chtěli jsme jít na hřbitov, ale když bude pršet, tak nepůjdeme.
tak hezký večer.

Jo dostala jsem od Jiřinky spoustu pytlíků od čajů, teď jsem si je zařadila. No paráda!!! Ovšem nemůžu jít na internet na nějaké čajové stránky, protože to se silně depresím, kolik toho je!!!

papa D. :mavam:

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 07.11.10 07:36

Ahojky,

tak se taky hlásím po zdařilém dni intenzivní radosti. Jsem už přes hodinu vzhůru (je 7.15) tak jsem si přelezla dolů, udělala snídani a jdu si počíst, co píšete.

Zuzi na vás moc myslím. Gratuluji s tím Libercem, ale abys pak neproklínala, že je to trošku z ruky a že tam manžel pořád jezdí! Ale takhle něco zařídit, aby si vybrali vás, to je fajn. Tak ať se daří. S nemocema nedokážu poradit, páč jsem se s ničím takovým naštěstí nesetkala. Tak na vás myslím a držím palce, ať se toho brzy zbavíte.

Danuš, na tvé psaní jsem se obzvlášť těšila! Jsem ráda, že se vám to líbilo tak jako nám. Pro ostatní: stihly jsme si předat a ukázat opravdu všechno, včetně všech mých vánočních darů, Tom nám zahrál na nové piano, dokonce i ty podprdy jsme si stihly ukázat (kdy se vám poštěstí, že se sejdete s kámoškou a máte obě podprdu v ruce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , stiha jsem jim ukázat to nejzajímavější z našeho okolí - jen škoda, že tak opadalo listí, vedla jsem je na hřbitov, který ještě před týdnem byl pod obrovskými stromy hrajícími barvami, tak teď jsou stromy naprosto holé a brodili jsme se po kolena listím.

Děti si hrály krásně, jen H. v pátek večer únavou trošku prudila, poté, co jsme u nich v pokojíčku připravili pro kluky matrace na spaní, se trošku uklidnila, že už se půjde spát. Lehli asi v 11, všichni čtyři, jeden vedle druhého, a okamžitě spali. Já šla spát asi v půl jedné, přičemž v půl osmé jsem přišla dolů a Matýsek s Haničkou už koukali na pohádky.

Cesta na Hurvínka proběhla rychle (jede se až na Smíchov stejnou cestou, jako ke mně do práce, což děti poznaly. Po projetí Strahovským tunelem říkali- jé, tady je to hezký, to jsme v Praze? - burani z venkova se nezapřou), vstupenky pro nás rezervované měli (já vždycky trnu, jestli to klapne), ještě jsme se prošli po okolí, byly tam sochy koníků, vyfotili se venku na lavičce s Hurvajzem. Divadlo je obrovský kotel, kde my seděli až naprosto nahoře v předposlední, 16. řádě. No měla jsem vzít tu poslední, protože vrtící se děti z obou stran a ještě těsně za hlavou mi stojící, kopající a kašlající cizí děti, to už na mě bylo moc. První půlka byla super, v té druhé už se to všechno vrtělo. Jíra ze začátku řval nadšením, H. pak nadšení opadlo, když Hurvajz zpíval a děti tleskaly do rytmu. To jí vadilo. Ale celkové hodnocení: 1 s hvězdičkou, hned jsme museli slíbit, že tam ještě někdy půjdeme zase na jinou pohádku.

Doma jsme byli asi ve čtyři, H. cestou usnula a náležitě prudila, chtěla jsem, ať poklidí nahoře, načež jsem jí raději dovolila půl hodiny na počítači, zatímco jsem pofackovala kuchyň a Jírovi pomohla nahoře, pak se vystřídali a bylo. Jo Danuš, myla jsem tu konvičku, co jsem v ní vařila víno do punče, koukám na tu rysku, že je nějak nízko, tak jsem to přeměřila - já ten půl litr (půl kila) navážila i s konvicí, tak byl ten punč trošku falešný. Jsem si říkala, že když jsem ze sedmičkové láhve půl litru odlila, tak mi ještě zbylo tolik, že jsem asi 4× dolévala skleničky. :oops:

Po úklidu jsme šli k ségře, návštěva, co mě měla masírovat, už byla připravena, tak jsme šli na to. Dovezla si i lehátko, úžasně pohodlný, tak jsem si poležela a zrelaxovala. Pak šli oni večeřet, tak jsem chvilku pohlídala Ondru a šli jsme, doma si rozložili gauč, udělali si obložený talíř a koukali na StarDance. Jíra si celou dobu četl (vzali si v divadle nějaký Hurvajzový časopis), nejdřív jsem nadávala, že svítí, ale pak jsem byla ráda, že čte, tak jsem ho nechala číst si na křesle. Vydržel až do konce. To já usnula těsně před koncem první části, pak jsem se vzbudila po vyřazování, Hanička tu vzrušením skákala na gauči, protože kuchař Filip, kterému jsme fandili a dostal nejmíň bodů, vůbec nevypadl a vypadla Žilková. Žádná škoda. Příště to tipuju na Hemalu, Filip, i když vůbec neumí tancovat, se snad ještě chvíli udrží. Mně osobně se nejvíc líbili Aneta, Jitka Čvančarová a Saša Rašilov. Ten má nejhezčí tanečnici.

Pak děti odešly, zalezla jsem si zpátky, že kouknu na atleta roku, takže jsem viděla úvodní píseň (docela povedená) a závěrečné titulky.

Následkem brzkého spaní jsem od 6 vzhůru, ach jo. Ale to už jsem psala.

Dnes v plánu nic nemám, budeme lenošit, akorát ještě vyperu moje a tatínkovo postelové povlečení, na to už mi minulý týden nezbyly síly.

:mavam: Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 07.11.10 07:40

Holky, psali mi admini soukromou zprávu o našich komentářích. Zkopíruju vám to celé, musíme se společně dohodnout, co odpovědět.

Pěkné odpoledne,

omlouvám se za pozdní odpověď a reaguji na příspěvek zde týkající se uzamčených diskusí pod deníčky.

Poměrně hodně jsme tuto možnost diskutovali a nakonec jsme se rozhodli tuto funkci nezprovoznit. Zkusím popsat důvody.

Hlavním důvodem proč nechceme pod deníčkem umožnit zamčené diskuse je princip deníčků na eMimino.cz – jsou veřejné. Pokud je deníček veřejný a určený pro všechny uživatele měli by mít možnost v komentářích zareagovat všichni uživatelé a ne jen někteří. Pokud je deníček určený pouze pro menší okruh uživatelů není na to současná verze publikování příliš vhodná – deníček se zobrazuje na hlavní stránce webu kam si deníčky chodí pročítat většina uživatelů, na deníčky upozorňujeme v newsletteru apod.

Napadlo mě, zda by pro vyřešení tohoto problému nebyla možnost přidat možnost publikace článků ve skupině, nebo něco podobného – to by bylo nutné ještě promyslet aby to opět neduplikovalo jinou funkci.

Co myslíte?

Zdraví,

Admin

Já to chápu, nicméně nechápu co je to skupina, to jako že se přesuneme jinam, ale bude to mít vždycky článek jako tady? Co jim odpovíme?

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 07.11.10 08:03

Holky tak jsem koukala na ty skupiny.
Přijde mi, že by to docela šlo. Vypadá to hodně podobně jako ty komentáře pod deníčkem. Akorát by tam nebyl ten deníček a diskuse by byla nekonečná. Možná by nám admini vymysleli, jak tam vždycky vložit nový článek (=deníček).

Tak co vy na to, že nechám založit novou uzavřenou skupinu - nazvala bych ji tak, aby na začátku názvu bylo číslo 1 nebo A, protože se to řadí podle abecedy, tak ať jsme hned nahoře. Já bych se dobrovolně stala moderátorem a členové tedy DanaCe, LuckaH, Hanka1, mado, Zuziky, Anjelica, anecak … na koho jsem zapomněla? Akorát jediná vada, kdo občas nakukuje do deníčku nepřihlášený, tak by měl smůlu, pokud se nepřihlásíte, tak nás neuvidíte (to já občas když nakukuju z cizího počítače, ale zase tak často to nedělám).

Že bychom si to tam vyzkoušely, když to nebude vyhovovat, tak se vrátíme sem, a když jo, tak deníčky definitivně odpískáme (je fakt že mezi všemi těmi porody jsme za exoty).

Čekám aspoň na dvě kladné reakce a pak půjdu napsat adminům.

Papa Jiřina

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 07.11.10 08:26

Dobré ránko!!!

Jiři zapomněla jsem tu vychválit to piano i tu potprdu!!! Holky to piáno je super, strašně krásné a ten zvuk. Fakt si Jiřinka vybrala dobře.

S těma podprdama - přesně jak Jiřinka píše. Stáli jsme v koupelně a prohlíželi si podprdy!!!

S tou diskusí nemám s tím problém. První komentář může být jako deníček, ale půjdou tam vkládat fotky? Jinak souhlasím. Vyzkoušíme to a když to nepůjde, půjdeme zpátky.

Přesně Jiři ty nekonečné, nádherné, vzrušující porody jsou skutečně v převaze!!!

Je tu hnusně, tma, poprchává. Dýňák se už rozpadl. Jdu na dvůr udělat si tu výzdobu.

papapa. Budu na příjmu.

Jo Zuzi k tvým manažerským schopnostem taky gratuluju. Jsi šikulka. Až budeme zamčení, tak by mě zajímalo na kolik takový srub přijde atd. atd…

D. :mavam:

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 07.11.10 08:53

Tady je taky hnusně. Právě, jak jsem se v 6 vzbudila a šla na záchod, tak jak cvakal déšť do parapetu tak mi nedovolil už usnout. Hanička se přišla ukázat před chvílí, hrajou si nahoře, takže mám klídek.

Danuš, v té skupině bychom měly mít i vlastní nástěnku a fotogalerii. Hele tak já jdu adminům napsat hned, ať vidíme, jak to vypadá v reálu.

Největší tragédií bude, že o ty naše úžasné články přijdou anonymní čtenáři a nakukovatelé :mrgreen: :mrgreen:

:mavam: Jiřina

 
anecak
Echt Kelišová 7556 příspěvků 07.11.10 10:24

Ahoj holky,
dneska jsem vstávaly zase docela brzy, ale po celé prospané noci, takže paráda :-)
Teď už Kája chrní, uvidíme, jak dlouho ještě.
Zuzi, nemoci určitě brzy přejdou, držím palce! To je paráda, jakou máš zásluhu na tom domku u Liberce :-D, to by měl Jirka nějak ocenit :-)
Danuš, já myslela, že budete u Vrabčáků celý víkend, ale věřím, že i takhle to stálo za to, aspoň podle popisu určitě :-) Hurvínek je fajn, hodně dobré jsou prý i hry pro dospělé.
Jiři, k těm skupinám - nevypadá to špatně, podle mě by to šlo i udělat, že bychom měli pro sebe celou jednu uzavřenou skupinu a v té by šly psát „témata“ jako deníčky. V každé skupině jsou různá témata, takže by jedno téma bylo jako dneska jeden deníček. Můžeme to vyzkoušet a uvidíme, jestli nám to bude vyhovovat.
Pro ty nakukovatele a čtenáře to bude opravdu tragédie :-), ale myslím, že přidat se může každý, kdo bude chtít :-)

U nás taky prší, včera jsme byli celý den doma, akorát přišla kamarádka na oběd, manžel dělal sushi, tak jsme si fakt pochutnali, to byla dobrota, umí ho výborný. Dneska budeme mít kuřecí roládu s bramborem a cibulačku, kousek kuřete a brambory dostane i Kája, jsem zvědavá, co tomu bude říkat. A odpoledne možná vyrazíme za návštěvama babiček, jestli se nám bude chtít, když je tam tak ošklivo, typickej listopad.
Hezkou neděli
K. 

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 07.11.10 12:18

Ahoj před obědem rychle než se uvaří rýže,

den v poklidu, děti si hrajou nahoře, musela jsem je v deset přemlouvat, aby se dostavili na snídani. Dokonce jsem urvala hodinu tréninku na piáno. Objevila jsem, jak se nastaví jiný zvuk, takže jsem si dala „Nesem vám noviny“ jako smyčcový orchestr nebo varhany a to vám je paráda. Akorát se k tomu nedá zpívat, protože je to všechno vysoko, ale to piano má i transpozici, sice jsem to ještě nezkoumala, ale mělo by to fungovat jako kapodastr na kytaře, čili hraju v C dur a hraje to v A dur a podobně. Tak to musím ještě vyzkoušet.

Vařím kuřecí nudličky v nivové omáčce, už je to hotové, za 10 minut bude zvonit rýže.

Kači my se vlastně ve středu uvidíme !!! Napiš mi prosím, jaký máš kočárek, sice bych tě snad poznala, ale člověk nikdy neví. Ať se nehrneme k někomu jinému. Doufám, že Lucka dorazí a Hanka??? prosím, pokus se!

Ani jsem ti nepochválila fotky z Krkonoš. Mně se hrozně líbí ta jak jste v červených bundách, jak tam máš černý rukáv, tak to splývá s nohou, tak jsem se nejdřív nemohla zorientovat co to tam vlastně je :lol:

Odpoledne asi budu lenošit.
Jiřina

 
anecak
Echt Kelišová 7556 příspěvků 07.11.10 12:48

Ahoj Jiři,
na středu se těším, že vás všechny poznám :-) mám hnědý mutsy sporťák, určitě se poznáme. Ještě jsem ti poslala na maila telefon, kdyby byla nějaká změna.
Oběd se nám taky dováří, už to tu pěkně voní.
Všem přeju dobrou chuť a hezký zbytek neděle.
 Katka

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 07.11.10 14:31

Katko, mail došel a odpovězeno :mrgreen:

Oběd se povedl, dokonce i Jíra snědl bez keců, teda chutnalo mu, takže měl připomínky typu ať to dělám častěji, dělám víc omáčky a dávám tam míň cibule, ale myslím, že to bylo úplně akorát.

Pak jsem si schrupla u pohádky, nevím proč mě vždycky po obědě u pohádky po půl hodině vzbudí plný močák. Pak stejně pípala sušička. DOkonce jsem se zbavila dětí, volala nejstarší ségra, jestli nechtějí přijít k nim, před chvílí pro ně sestřenice přišly. Když jsem zapla počítač, tak volala mamka, jestli nechceme přijít k nim, že jsou sami, tak jsem říkala, že tam na chvíli skáknu - teda musím počkat na druhou sušičku, suší se mi cejchy, tak to hned povlíknu.

Je takový ospalý odpoledne.
J.

 
mado
Závislačka 3756 příspěvků 07.11.10 14:53

Ahoj holky,
tak hlásím u nás dopoledne slunečno, prádlo venku schne jedna radost, v poledne se zatáhlo a teď je venku, jako by byl večer. Snad zjistím, až začne pršet, mám na balkoně spacáky, co měli kluci na víkendovce ve skautu, ty by zmoknout nemuseli. Ondra předstírá v pokojíku přípravu do školy a tatínek před chvílí odešel s Vojtou na hokejový zápas, hraje se „přáteláček“, což znamená, že budou hrát, dokud bude volný led a ten je dle rozpisu volný do 17,15. Takže u nás se hraje klidně i sedm třetin :-D , prostě furt dopryč,dokud na děti nevyjede rolba…
Dopoledne byl manžel na zahradě, ještě sekal trávu a něco se dřevem, v týdnu mě po třech měsících poctila teta telefonátem, no všechno stejný, nic nepochopila, furt stejný kolovrátek, ona pracuje, mi jí to „kazíme“ (i když jsme se tři měsíce vůbec nepotkali)a prý jsme jí sebrali čtyři vajíčka a pokud mi ne, tak tam byli zloději :nevim: Ani slovem se nezeptala třeba na kluky nebo jak se máte…jen monolog na téma, jak ona je pracovitá a nejlepší a všichni to vidí a říkají, jen já to nechápu. Manžel naznal, že v neděli dopoledne tam nikdo nebude a proto se tam vydá on, v zájmu zachování si zdravých nervů.
Kluci měli ve skautu z pátku na sobotu přespání v klubovně, bylo to jako vždycky super, ještě jsem udala dýně ze zahrady na vydlabávání a musím příště vedoucí říct, že utahala naše nautahatelný děti. Dovezli jsme je tam v pátek navečer (takže Vojta stihl judo - za to fakt já nemůžu, to mají v rámci fotbalové zimní přípravy, že chodí do juda, chvíli jsem na ně koukala - jedna stěna té vyžíněnkované tělocvičny je prosklená a hned mě bylo jasný, že se to Vojtovi bude líbit, kotrmelce, stojky, salta, padání přes sebe, judistické chmaty, hlavně hadžicu nebo jak to bylo, tzn, volný boj - všichni kluci do sebe, vedl je judistický trenér, který měl ten nejvyšší pásek, vysvětloval jim, jak se to na tom kimonu pozná..), v skautské klubovně mají super spaní, půdu plnou matrací, dole hodně mísností a prostoru, tak měli soutěže, úkoly, velký holky byly převlečené za strašidla, pak po skupinkách vydlabávali dýně a o půlnoci šli asi kilák za klubovnu - tam je rozlehlý park blázince, jako krásný udržovaný park, secesní budovy, ale o půlnoci bych tam teda nešla, dětičky tam měli stezku odvahy, při které museli najít tu svoji dýni a zapálit jí, pak zase ti malí strašili ty velké holky. Věřím tomu, že šli do spacáků v půl třetí ráno a to se náš neduživý Vojta dožadoval už prý snídaně :-D Ráno budíček a přesun na drakiádu, šli do ekokoridoru, tak se říká tady jedné části, kde se dřív těžil písek a pak to tam znovu zarostlo, uprostřed je jezero, vyhledávané rybáři a kolem spousta prostoru, trávy, keřů, stromů a cedulí o tom, jaká havěť tam žije a kde se dá co pozorovat. Tam jsme si vyzvedli Ondru - hrál mistrák a já pouštěla a rozmotávala draky (jako vždy jsou naši skauti kouzelníci na počací, včera na draka děsně foukalo, noc předtím byla nádherně teplá). Dokonce mi drak i lítal, tedy než se mu přetrhl provázek a namířil si to doprostřed jezera. Pak Vojtík ještě s jedním skautem naznali, že jsou málo špinaví a začali stavět z bláta, co je při krajích jezera nějaké stavby prý pro myšky. Toto své zablácené dítě jsem dotáhla na zimák, kde kluci sice vyhráli asi 14:2, ale prý hokej trpěl a trenér taky :wink: , tak museli za každý gól dělat sto dřepů, trenér dělal kolegiálně s nima, akorát se náš pobyt na zimáku opět protáhl.
Holky, pokud by byla možnost uzamknutí, budu ráda, zrovna v tomhle deníčku mě to znovu napadlo, jak psala Kačka o těch řopíkách, tak to jsem znala, protože od dětství jezdíme do Orlických hor a tam je jich spousta a proč zrovna do těch hor, k tomu se váže širší rodinná historie a fakt někdo z naší hodně rozvětvené rodiny by to v tom mohl poznat a říct, že píšu o někom na veřejný stránky a mu se to třeba nelíbí a zase bez toho konkrétnějšího by to nemělo tu správnou poentu.Tak slibuju, že až se zamkneme, tak napíšu ságu o lidech a drsném Orlickém kraji.
A už si zas nevzpomíná , co jsem ještě dál chtěla.
Ještě jsem chtěla uklidnit Danču s Tomem, neboj, on někdy dospěje, jenom to asi nebude standardně plíživě, jak u jiných, ale ta puberta příjde asi skokem a stane se z něj chlap, fakt neznám nikoho, kdo by si ve osmnácti letech hrál a visel na mamince :wink:.
A už jsem zas děsně dlouhá, velký hrnek kafe mám vypitý, tak se loučím a zdravím specielně Zuzku s heslem - nemoci pryč :cert:
Ahoj Mada

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 07.11.10 18:08

HOlky tak máme skupinu

https://www.emimino.cz/…-uz-par-let/

když najedete nahoře na skupiny a záložku uzavřené skupiny, tak jsme hned ta první, první téma se jmenuje prozaicky - 1.

Nevím jak vás tam přidat, tak zkuste, jestli vám to nějak nenapoví.

Tak se těším v novém !!!

Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13083 příspěvků 07.11.10 18:14

Tak jsem šikovnější než jsem si myslela (nebo spíš je to takový blbovzdorný, jen jsem si to prve nepřečetla) takže byste všechny měly mít pozvánku. Tu stačí odkliknout a jsme tam uzamčený a tady to ukončíme.

Tak to madi zkus a můžeš se vyřádit s Orlickou historkou.

Papa J.

 
DanaCe
Echt Kelišová 8706 příspěvků 07.11.10 18:39

Jiři s tou pozvánkou tomu nerozumím. Jako že jsi „zařídila, že tam můžu vstoupit, že“?
Už jsem tam a tady tedy - veřejně po X letech asi končím!!! :cry:

Takže kdo celé roky nakukoval a nedal o sobě znát i když byl Xkrát zván, tak má smůlu (nebo jak Hanka píše - pešek :lol: )

tak ahoj ve skupině!!!

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Maminkou s eMiminem už pár let - Kája je tady


Reklama