Zobrazuji pouze komentáře k záznamu Maminky jarních miminek 2004, zpět na záznam v deníčku můžete jít ZDE.

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
7463
26.1.06 20:11

ta 300 je moje:))

  • načítám...
  • Zmínit
1460
26.1.06 20:12

Ahoj holky!

Dnaska jsem byla na kožním odstranit bradavice na chodidlech, myslela jsem, že to bude banalita, ale bolí to jako sviňa, teď večer snad ještě víc než při zákroku… No nic, Marek už je naštěstí doma, mám v záloze Brufen. Překvapila mě babička, přišla hlídat, ani jsem s tím nepočítala, ale byla jsem moc ráda. Čekárna byla v patře a děsně malá, vydýcháná, bez oken…, netuším, jak bych tam narvala kočárek a uhlídala dva zlobíky. Pozitivní je, že už tam nemusím, dostala jsem leptadlo.

Musím se pochlubit - Kuba se mi po dlouhé době vyčůral do nočníčku. Sice to bylo opět cvrknutí, ale jásala jsem, jako kdyby tam načůral celou přehradu!!! :o) Myslím, že pochopil tu radost z toho, tak uvidíme, jestli to bude inspirace pro příště!!

A další novinka - Marek nebyl včera před desátou ještě doma, tak jsem uložila obě děti do naší postele a vytáhla Dášenku od Čapka. A Kubíček usnul poprvé bez kojení!! Bumbat dostal ve tři v noci - t.j. po 12 hodinách.

Omlouvám se, dneska jsem oblbená bolestí, ale určitě zase napíšu!!

Super seznámek, díky moc!!!

Alice

  • načítám...
  • Zmínit
7463
26.1.06 20:13

Pavlo :)

predpokladam, ze u vas se spi :))

market

  • načítám...
  • Zmínit
382
26.1.06 20:15

To víš že jo:))) A já půjdu taky, jsem nějaká přimrtvá:((

Pavla

  • načítám...
  • Zmínit
382
26.1.06 20:17

Gratuluju k nočníku, Klárka se dnes vyčůrala asi půl metru od nočníku a pak se dívala děsně pyšně:) Chudinka si asi myslela že se jí to povedlo…

Pavla

  • načítám...
  • Zmínit
7463
26.1.06 20:18

dneska je divny tlak, meni se pocasi
taky se chystam zalehnout

market

  • načítám...
  • Zmínit
1128
26.1.06 20:50

Ahoj holky,

tak já ráno vyrazila s Péťou k doktorce, v noci kašlal zase víc a navíc se mu spustila rýma… no dostali jsme antibiotika, tak snad to zabere a budeme moc jet na ty hory, i když doktorka řikala, že je blbý, že nejedeme trochu později. No uvidíme, nebudeme to nijak lámat přes koleno, jdem příští týden na kontrolu. Naštěstí nemá teplotu a kromě těch nočních záchvatů kašle je relativně v pohodě, jen trochu víc unavenej.
Manžel byl dneska doma tak jsme si řekli, že se pojedeme podívat do jedné firmy na dveře…čeká nás na přelomu února, března ta akce s obývákem a ložnicí a potřebujeme vyměnit i dveře, protože ty nové budou vedle starých a to by vypadalo jak pěst na oko. No a aby jsme netahali Péťu po krámech, tak jsme ho zavezli k mamče, bydlí na Spořilově a my jeli do Kunratic tak to bylo při cestě. Dojeli jsme se pak ještě podívat do centra Chodov, já tam před vánocema koupila v CaA manželovi mikinu a když jsme jí vyprali (tak jak bylo uvedeno) tak mu pak byly krátky rukávy. Nedali mi sice peníze ale šek na nákup u nich v té hodnotě. Ale má to alespoň platnost 1 rok tak to určitě nepropadne a lepší než kdyby ležela mikina ve skříni.
Jen jsme cestou tam stáli asi 40 minut na magistrále a popojeli za tu dobu cca 400m. Praskla tam voda a tak odkláněli dopravu…no já myslela, že mě v tom autě trefí…člověk tam jede jednou za uherák a zrovna tohle. Péťa naštěstí spal, tak se to dalo.

DINY - tak držím palečky ať jde usínání stále takhle krásně…Davídek je šikula a Zuzanku ti teda někdy závidím, jak si s ním hraje.

LENTILKO - tak Péťa si v noci zatim o nočník neřiká, ale brzo ráno jo. Ale mě víc děsí to venku…pak když si to ještě rozmyslí a nic… a já ho pak zase oblíkám, abych ho mohla za 3 minuty slíkat. Naštěsí minule zabralo, když jsem mu řekla, že počůráme lísteček…no ale pak zase chtěl čůrat na další, který byl asi o 3 metry dál:)))

EVÁSKU - mě Martínek trochu připomíná Péťu, ten mi zase pil jen z Aventu a když jsem mu zkusila dát jiný lahvičky, tak se mi dávil atd. Takže taky mám doma ve skříni pomalu nepoužitý…nejlepší na tom byla vždycky ta akce, nejdřív brečel hlady, pak brečel ještě víc, že tuhle láhev (teda spíš dudlík nechce), já letěla přelít mlíko, které mezitím schladlo a tak zase brečel, že je to studený, tak honem do mikrovlnky… no fakt vždycky zážitek. Takže jsem to pak raději nezkoušela a zůstala u vyzkoušenýho.

POMYŠKO - my se teda ještě neznáme, takže zdravím… a k tomu kočáŕku…já mám golfky inglesina espresso, chtěla jsem něco hodně lehkého, kvůli MHD, takže jsem byla spokojená, ale používali jsme je asi od dubna (to bylo malýmu 13 měsíců). Teď je nám 23 měsíců a asi 2 měsíce jsme kočár neměli venku, no vlastně jednou a to jsem ho jenom vezla před sebou. Já teda spíš uvažuju, že ho už prodám a pořídím nějaké takové ty úplně obyč.golfky do auta, kdyby se jelo někam na dýl. Ale je fakt,že Péťa bojkotoval kočárek odjakživa a kamarádky holčička jezdila pomalu do 3 let.

LUKO - já takhle byla z návštěvy přešlá včera, ty rodinný vztahy fakt stojí za to.

HOLKY - prosím můžete mi poradit kdo jste už měli pro děti antibiotika jak jste je do dětiček vpravovaly? Já si nějak neumím představit když nebude doma manžel jak se mi to povede. Jestli vůbec a pak taky pochybuju,že bude mít to přesné množstí, protože dneska nám tu první dávku pěkně vyprskal ven a tak jsme dali ještě trochu…no ať žije přesnost. Já si řikala dát mu to do mlíka, ale co když to nedopije? A nebo to ve finále nebude pít vůbec, co? Ach jo, poraďte, díky.

Pa Lenka a Péťa.

  • načítám...
  • Zmínit
12600
26.1.06 21:14

Ahoj,
moc VSEM dekuji za podporu, je to super vedet, ze na vas nekdo mysli. Nikdy me nenapadlo, ze clovek si muze oblibit a zajimat se o osudy lidi, ktere vlastne ani osobne nezna ;)

Almerko, Juldo- vam dekuji za poklonu, co se tyka psani :))) skoda, ze se taky stejnou merou nevenuji sve dizertaci ;)

Lentilko-pracuji na 0,2 jako revmatolog na ambulanci (tj. 2× odpoledne Ct a Pa) a krome toho delam jeste postgradual tamtez. Eda to zatim zvlada v pohode, ale je fakt, ze on byl zvykly na hlidani od malicka. Problem je s hlidanim, nebot mame babicky na h… takze musim brat hlidacky, coz neni idealni, nebo aspon jsem jeste idealni nenasla :(

Jinak abych vysvetlila svou absenci na emiminu vcera vecer a dnes:
Tak vcera pozde vecer jsem obdrzela email od toho sveho sefa pres tu dizertaci. Predtim jsem mu cast te dizertace posilala emailem , aby to mel u sebe az se dneska sejdem, a on odpovedel naprosto nehoraznym emailem ve kterem me asi dvacekrat ponizil a urazil…Nejdriv jsem tomu ani nemohla uverit, pak jsem se vztekla, brecela a hned psala „stejnou“ odpoved…
Pak jsem se teda trochu zklidnila, uvedomila jsem si, ze to preci jenom je email a tam veci kolikrat vypadaji trosku jinak nez ve skutecnosti a poprosila manzela at se na to podiva a on mne to nastesti predelal do nehystericke verze a ja to pak pozde v noci odeslala…
A dneska jsem pochopitelne sla do prace s bojovou naladou a strasne cekala , co rekne sef na muj email…
Nastesti Edovi uz bylo rano lepe (i kdyz je teda pekne puntikatej :) a tak ani nedelal smutny oci , kdyz jsem odchazela, takze jsem aspon v klidu odesla.
V praci ,po nutnem postezovani si kolegynim, jsem hned zhavila draty a dramatickym hlasem se dozadovala schuzky se sefem.
No, zdalo se mi, ze byl nejakej klidnej jakoby se nic nestalo, ale rekla jsem si, ze to je asi takova jeho strategie…:)
No nebudu to protahovat, nakonec se vysvetlilo, ze to vlastne bylo cele mysleno trochu jinak nez jsem pochopila, a ja zacala pomalu litovat, ze jsem odeslala tu svou odpoved na ten jeho email.
A prijdu domu otevru email a tam je zprava od spravce yahoo „bohuzel se nam nepodarilo dorucit vas email , zde kopie.....“
Ja neverila svym ocim, protoze tohle se mne jeste v zivote nestalo, ze bych poslala email na spravnou adresu a on neodesel!!!!!! Normalne asi osud. tentokrat dobrotivy osud :)) Takze to od sefa nebyla strategie, ale on tu mou odpoved necetl…Tomu se snad neda ani verit.
Takze dneska to nakonec dopadlo se sefem jakztakz dobre, probrali jsme tu dizertacku, mam na tom pracovat (kdy to uz neporadil;) a vsechno melo prozatim dobry konec. Ted uz jenom na tom pracovat ;).....

Moc se omlouvamza tu strasnou litanii , ale nedalo mne to popsat jak si s nami ten osud muze taky pohravat :)

Ted jdu taky neco snist, protoze samozrejme navic dneska den v praci jako na potvoru narocny, jeste prisli nejaci pacienti navic, meli jsme seminar a ja prisla domu v 19oo-hladova, zizniva, nevycurana…a tady uz cekal Eda se svym „mamaaaaa“ a hodinu ze me neslezl, takze jsem ted zrala si tak akorat jit lehnout :))))

Jeste pak juknu zatim pa Jana

  • načítám...
  • Zmínit
12600
26.1.06 21:19

Jantarko- mne se ted osvedcila na ten Ibalgin injekcni strikacka, kdyz mu to totiz striknes do pusy, tak nema tolik sance to vyplivnout, protoze to ma hloubeji v puse a musi to spolknout. Nastesti pak Eda pochopil, ze je ten Ibalgin dobrej (coz teda atb urco nejsou :) takze to bylo bez problemu.
Jinak system strikacka mam nacviceny od psa, kteremu taky porad neco je, takze v aplikaci leku naprosto nespolupracujicimu pacientovi mam praxi :)))) J.

  • načítám...
  • Zmínit
1272
26.1.06 21:41

lenko-mě se srříkačka taky osvědčila nebo malíček do koutku úst a nacpat lžičkou a držet pusu dokud nespolkne.ale my měli atb 2×,měly dobrou chuť takže to bylo celkem v pohodě.tak se brzy uzdravte.

jano-hurá hurá hurá!!!!!a pak že se nemá věřit na osud,hahaha.ty to prostě uděláš!!!!!to je znamení shůry tak hlavu vzhůru.

musím jít uložit kačku,už se dožaduje hají.
luka

  • načítám...
  • Zmínit
2907
26.1.06 22:05

Luko ty jsi mě prokoukla :-))) háčkuji šaty a jedu do finále :-)

A dneska jsme byly s Terinkou celé odpoledne u babi. Terezka si babičku užívala a já byla ve městě v sekáči, koupila jsem Terince moc pěkný svetřík MEXX nebo jak se to píše, a bundičku na zimu, ona teď nějak poporostla a stávající bundičky mají krátké rukávy…stavila jsem se v knihovně protože mi zase přišla upomínka :-( jsem na tohle hrozná…
Prohrabala jsem u mamky staré šuplíky a našla docela slušný poklad vln a přízí, některé jsou sice v podobě svetříků které už nikdo nenosí protože jsou vytahaný ale ten materiál je fakt super tak jsem poprosila prababičku jestli by to nerozpárala :-)

No a jinak nepíšu proto že jsem zase nějká negativní a nechci to tady na vás prskat :-( ty mrazy mě už fakt neba :-(

Maky a Terinka

  • načítám...
  • Zmínit
1272
26.1.06 22:15

maky-jen ty negace ze sebe vypiš!co mám říkat já?to už bych sem nemohla chodit od začátku listopadu…

jdu popřát dobrou noc.spát sice nejdu,ale je film s nicolasem cagem a chci si taky číst a proto vypínám pc,aby mě to nesvádělo,hihi.
luka a spící kačenka

  • načítám...
  • Zmínit
1272
26.1.06 22:19

holky,nežádáte mě některá na icq o autorizaci jako leninka?já někoho takového právě odmítla tak jestli jo tak mi to napište a já to zítra přijmu.nám se takhle hlásí věčně někdo…
 luka

  • načítám...
  • Zmínit
1033
26.1.06 22:20

Ahojky při večeru,

ordinace už skončila a mě to nedá nenapsat nějaké reakce.

Janat - tak nakonec vše dnes dopadlo dobře, viď? To tak bývá když se něčeho strašně bojíš a myslíš si, že to bude hrůza. S tím mailem to byl asi opravdu osud :-))).

Luko - mě tedy připadá, že ty se pro každého rozdáš. Myslím, že by jsi se neměla nechat tolik využívat. Jen pokud ti to dělá radost, ale určitě ne, když se ti to nehodí. Je asi smutné, že sousedka nemá nikoho, kdy by jí pohlídal malého, ale ty jí přeci nemůžeš stále suplovat její rodinu, ne? Divím se, že si nechává tak často hlídat tak malé miminko a ještě k tomu když malý tolik pláče.

Leni - už jsem to tady jednou psala, že všechny léky dávám dětem stříkačkou. Nakoupila jsem si jich několik. Hezky a rychle se to odměřuje a pak chytnu dítko, strčím mu stříkačku do pusy vedle jazyka a je to :-))).Škoda, že musí mít Péťa ATB, ale aspoň bude na hory v pořádku. počůraným lístečkům se musím smát, ale taky nás to čeká :-))).

Alice - vypalování bradavic moc dobře znám, fuj to bolí. Dostala jsi Verrumal? Tomášovi na malé bradavice pomohl. Jak to vidím, tak odstavení u vás asi proběhne taky bez problémů :-))). Držím palce.

Senti - zkus si odstříkat jen tolik co potřebuješ a myslím, že to bude dobré. Určitě to zvládnete v pohodě :-))).

Makýš - tak jak Vašík dneska, taky byl hodnej? S tím Pharmatexem jsi mě docela navnadila. Já právě taky řeším co dál. Cerrazete mi nevyhovuje, protože skoro pořád krvácím, Depoprovera mi dělala v oněch místech sucho, což nebylo moc příjemné při styku, Mirena mi připadá dost drahá. A když bych brala Pharmatex, tak je fakt, že když manža není moc doma, tak bych se nemusela zbytečně dopovat hormonama a asi bych při naší nynější frekvenci neměla ani moc velkou spotřebu :-))). Možná zkusím globule.

Pavli - kolik jsi prosím platila za ty glubule Pharmatex a kolik jich bylo, pamatuješ?

Pomyško - mě se tohle oslovení líbí, já mám myšky ráda ( máme jich okolo domu stovky a mě nevadí, teda pokud nejsou v domě :-))) ). A s nočníkem pozadu teda nejste. Spíš jsou tu jenom světlé vyjímky, které chodí na nočním :-))). Však se taky jednou dočkáme.

Diny - já taky cítím rozdíl mezi mým prvním mateřstvím a teď, jsem mnohem trpělivější. I když teda občas mi nervy taky tečou, když se s.re všechno najednou a to si pak taky zakřičím. Ale hned se uklidním, protože vidím, že děti za to nemůžou. Ty už budeš zachvíli prát mimi věcičky, že?

Almerko - když chodíte plavat, tak Radimka už ekzém netrápí? Myslím, že jste hodně aktivní a sportovně založená rodina, tak se nikdy nemůžou děti s vámi nudit. Tak vy už jdete dětem na ples? No jo, taky nás to za pár let čeká (mě už za 8, brr). Nedá se nic dělat, čas nezastavíme :-(((. Tak si plesání hezky užijte.

Evásku - vás jsem ještě nepochválila, jak jste pěkně zvládli krmení dravé zvěře :-))). Škoda, že Martínek nechce pít z krásných a ještě k tomu zlevněných lahviček :-))). Už jsem několikrát chtěla napsat Jendys SMS jak se mají, myslím, že jsou asi bez připojení. Dnes už je pozdě, ale zítra jí napíšu, jestli jsou v pořádku.

Markét - už začínáš být nervózní z oslav? :-))) Tak se hezky vyspi na přípravy.

Někdo mi asi vyměnil nejmenší dítko. Už včera byl Petr dost ubrečenej a dnes zase. Pořád by si chtěl kousat ručičky, když jsem mu dala svoji na kousání, tak mě to dost bolelo. Tak mi připadá, že už ho asi trápí zoubky. Bohužel chladivá kousátka moc nechce, tak mu jen masíruju prstem dásničky. Ale v noci spal dobře, tak doufám, že bude i dnes.

Julda

  • načítám...
  • Zmínit
2907
26.1.06 22:22

Jako leninka tě o autorizaci nežádám ale minule jsem to nějak blbě odklikla a mám tě furt bez autorizace, můžeš znova poslat?
 Maky

  • načítám...
  • Zmínit
12600
26.1.06 22:46

Luko- v navalu pocitu z dnesniho dne jsem uplne zapomnela reagovat na tu tvou sousedku. Myslim, ze nastal cas na trenink jedne dovednosti asertivity „umeni rici ne“ :))))) Nesmis se nechat zneuzivat. Ja mam taky jednu kamaradku ( a je to dobra kamaradka!), ktera pod pojmem kamaradska sluzba ma pocit, ze to je spis jednostranna sluzba- ja slouzim a ona neco neustale chce. Vzdycky jsem se bala ji rict na rovinu „ne, promin, mne se to nehodi, ja to nechci delat“ a jednou jsem to (na natlak manzela) udelala a vis , co se stalo??? Nic, akorat si to uz tak casto netroufa :) nesmis se nechat zneuzivat! Nekteri lide maji neustale tendence cely okolni svet jenom vysavat…
 J.

  • načítám...
  • Zmínit
1460
26.1.06 22:55

Ahoj holky!

Hlásím, že mám uspáno!!! Verunka odpadla sama, Marek jí měl předčítat, ale usnul jako první… Kubu jsem krátce nakojila, ale usnul do 2 minut a bylo to po 5 hodinách. Akorát teď nemám přehled, kolik toho vypije. Podle plínek dehydratovaný není.

A nožky se umoudřily a přestaly bolet. Jsou teda ještě cítit, ale je to snesitelné.

Senti krásný první příspěvek!!! :o) Taky jsem svého času měla problémy s přihlášením a měla dva nicky. K odstavení - u Verunky se mi prostě ztratilo mlíko… Taky to bylo asi dva měsíce před porodem, že… Takže sjem vůbec nemusela odstříkávat, šlo to do ztracena. Radí se těsnější podprsenka, trochu odstříkat a trochu chladit. Uvidíš, jak to půjde dál, držím palce! Mě by stačilo, kdybych kojila tak 2× za den, to ještě pár měsíců vydržím.

Evásku je skvělé, že máš doma zase cvalíka!! Přes Skypa jsem mluvila se švagrovou, nevidělal to tak černě jako Tvá laktační poradkyně, jestli chceš, můžu Ti napsat mailem, co mi říkala. Nebo jestli máte dobré připojení, nainstaluji si Skypa a ona Ti to řekně nebo napíše sama. A naplánujte si někdy u nás návštěvu, připravím katastrofický a evakuační plán… :o) :o:o)

Makýš u nás jsou nejlepší antikoncepcí děti, Markova častá nepřítomnost a moje kvasinky..... HA jsem nikdy nebrala, hned od začátku jsme najeli na plodné a neplodné dny… Po prvním překouknutí (následky se jmenují Veronika… :o)) to celkem funguje. Pláštěnku taky nemusíme.

Pomyšlenko ráda Tě zase vidím!!! U nás se flaška taky nekonala. U Veru jo, u Kuby ne, pije rovnou z hrníčku nebo z jupíkovky. Nočník nic moc, o tom už jsem tu psala mockrát. S golfkama neporadím, my potřebujeme vozidla do terénu a to podle mě golfky nejsou. Zatím jezdím všude s Deltimem. Verunka měla smůlu, chodila od dvou let pěšky, v kočárku se vozil brácha… Občas jsem jí svezla na madle. Ale nějaké srovnání golfek mám kdesi ve wordu, kdybys chtěla. Dělala jsem to pro kámošku podle jejich kritérií.

Almerko u mě se právě to pozdní mateřství projevuje nerovozitou. Když všechno jde, jsem klidná, ale jak se začnou kumulovat problémy, tlačí nás čas, přidá se bolest (jako třeba dnes) okamžitě se to projeví - zvyšuju hlas a rychleji nastupují fyzické tresty… :o) Doufám, že to není příliš časté… :o) V Manželských etudách mi připadala v první půlce Zuzka odpovědnější a její chlap spíš takový samotářský, ale v druhé půlce se to podle mě projevilo. Myslím si, že nebyl ani tak sobecký, jako spíš nevyzrálý. Na rozdíl od jiných 18 měl aspoň koníčka, ve kterém byl dobrý, měl práci a postavil se dané situaci jako chlap - Zuzku si vzal. Znám jiné případy..... U Zuzky se v dospělosti ukázalo, že jí chybí smysl života, upadala podle mě příliš do sebelítosti a nereálného světa romantiky..... V té druhé půlce mi byl jasně sympatičtější on.

Ad modelína u nás je zatím zapovězená po té, co jí Kuba rozšudlal po koberci (byla černá, koberec původně světlý.....) Ale dobrý nápad je vizovické pečivo, když už to dítko narve do pusy, jsou to aspoň poživatelniny. Dobrý fór je taky vyrábět ze špaget (pokud je děti během tvoření nesní…) Dají se z toho dělat písmenka nebo konturky - stačí to pak nechat zaschnout.

Jani máš vybraný vkus - Lindt dělá snad nejlepší čokolády!! Když jsem v Rakousku nebo v Německu, nikdy neodolám, mám nejradši malinovou! Mňam, Ty mi děláš chutě!! S tím neodeslaným mailem to teda vyšlo!! Věříš na náhody? Do seznámku na deníčky Tě zařadím a už se na ně těším!!

Jantarko já jsem za svobodna chodila na všechny české premiéry, někdy jsme chodili z práce kolektivně. Teď si musím počkat, až to bude v televizi… K nočníku gratuluju, doufám, že i u nás se začne co nevidět blýskat na lepší časy.

Kostičko, Juldo jestli si chcete přidat Verunku do seznámku, tak je *13.6.2002 47 cm, 2,65 kg ve 36.tt

Juldo na bradavice cosi mám, ale ani jsem nevatáhla recept z batohu… Mám si to nechat týden v klidu, takže to vyzvednu nejspíš v pondělí. Nepřečtu, jak se to jmenuje…

Jo - ve středu jsem byly opět plavat, instruktorky si vzala Verunku a já šla do vody s Kubou. Bylo to BEZVA!!! Sice po delší době, ale všichni jsme to zvládly. Akorát maminka sklerotička zapomněla doma plavky..... :o)

Kuba se dobře rozkecal, má skoro každý den nějaká nová slova. Teď říká pujč a naučil se PADDY PADDY - ovšem v okamžiku, kdy skončil! Dneska jsem čekala na Kouzelnou školku, že na něj bude volat a už bylo něco jiného…! Dneska si pokapal body a řekl mi, že se polil.

Nic, hlávka bolí, musím do hajan…

Alice

  • načítám...
  • Zmínit
1083
26.1.06 23:10

Nadárek,

teda dneska ta naše sojka ne a ne usnout. Já ji nemůžu nechat spát do půl třetí ona je pak čilá jako rybička. A to jsme byly ve cvičení, takže z tama by měla být unavená. Ale musím se pochlubit, že dostala Val ve cvičení pochvalu :-)))) Už nesabotuje rozcvičku, ale plnila přesně do puntíku to co předcvičovala slečna co to vede. Dokonce byla lepší než starší děti :-)))))) óóóóó jak já na ni byla pyšná :-))))) A tam jsem si taky uvědomila, že jsem hrozná můra. Vždycky když někdo řekne o Val, že je šikovná, tak začnu přemýšlet jestli to neříkají jenom tak, nebo se jim fakt zdá šikovná. Když já blbka na ni pořád hledím hrozně kriticky a spíš ji vidím jako pomalejší a ne tak šikovnou :-(((((( To všechno ten zatrolený šant :-((((( A ona beruška moje je přitom táááák šikovná :-))))) Ale to je všechno tím, že se nám blíží ty kontroly v Brně a já mám už krapet nervózu.

Janat: tak to bylo fakt klika s tím mejlem :-))))) S tou dizertací tě obdivuju, já bych teď nenapsala kloudného ani ň :-))))

Lenko: Val měla atb. jen jako malé miminko a to jsem jí taky dávala stříkačkou. Nejhorší to bylo v noci ji budit, brrrr :-((((( Tak snad vám ty hory vyjdou a Péťa se uzdraví.

Pavli: u nás bylo denska to samé, že aaa. Tak se po:,–(ila a nic, vstala za minutu jsem to slyšela crrrrr, jak to padá na zem :-((((

ALice: jauva, jauva. Mně pomohl na bradavici na ruce vlaštovičník, ale ten teď teda neroste :-)))))

Market: teda předsedo, tys čekala za bukem na tu 300 :-)))) A vy už budete slavit delfínkovi narozky ??

Senti: to je super si zavzpomínat, taky budu muset pohledat můh první příspěvek :-))))

Makýš: tu má Jiřík krásnou váhu :-)))) S antikoncepcí neporadím já jsem momentálně přes nic :-))))

Luko: s těma vašima ach jo, no co naděláš. Moje mamka má teda taky sem tam nápinky učit Val na nočník, ale dneska přišla z práce, že jedna kolegyně má dvě děti a obě byly ve dvou letech ještě na plenkách. Tak ji to asi uklidnilo :-)))))

Diny: taky jsi mě nahlodala s tou modelínou. A ta v těch kelímkách je nějaká lepší nebo kde je zakopaný pes :-)))) A Davídek je moc šikovný, že tak hezky spinká. To já se zmíním, že jdu na záchod a už je křik :-((((

Almerko: myslím, že nemusíte mít strach, že budete starší rodiče. Vždyť vy máte s těch sportů co provozujete super kondičku :-))))

Evásku: jejda vy jedete na zabíjačku?? Já do dneška vzpomínám jak se zabíjalo u babiček to bývalo super. Sjela se celá famílie a my děcka lítaly po humně, no paráda :-))))

Lentilko: dej pokoj, na čekání na autobus do práce moc nerada vzpomínám. Já byla vždycky zmrzlá jak cibula.

Juldo: ty jsi šikulka s tím seznamem a hlavně rychlovka :-))))

Májo: mně formuláře na přídavky taky došly někdy v létě, ale to snad posílají každému automaticky ne?? Nemyslíš sociální příplatek??

Miroušku: tys uspávala včera hodinu a já dneska, to byl zase boj :-((((

Lenko: taky gratulujeme k nočníku. A k těm filmům, na Matrixu, jsem byla s kamarádkou (ani nevím proč jsme na to šly) a ani jedna jsme to pořádně nepochopily, pro mě to byl děsný film, stejně jako třeba Kill Bill :-(((

Šmankote to už je zase hodin jak u hodináře, tak já to jdu zabalit. Jsem nějaká pošůlaná bolí mě břicho ms se hlásí.

Dana+Valuška (velice šikovná cvičenka :-))))

  • načítám...
  • Zmínit
2901
27.1.06 00:28

Holky, já mám nervy úplně v ..... :(

Neměla bych o töm vůbec mluvit, je to tajný. Ale manžel před chvílí mluviil s kamarádem z ministerstva zahraničí, který je teď jako diplomat asi dva roky v Turecké Ankaře a má informace, který běžnej smrtelník nemá.....
holky, ta ptačí chřipka je asi strašnej průser, nemluví se o tom, ani já tu nebudu šířit poplašné zprávy. Teď jsou v Turecku mrazy, to je jediný štěstí. Nedejbože, aby ten virus zmutoval!!!!!!!!!!
Tedy - on zmutuje - ale neví se kdy. Třeba zítra a třeba za 100 let. Ale až to přijde, tak tu zřejmě vychípeme:((((

No nic, zítra kupuju kilo pomerančů … a začínám se modlit!

Baghira

  • načítám...
  • Zmínit
2096
27.1.06 07:10

Ahojky Jarňátka:)

Tak jsem tu jako tradičně po rádnu, v půl 7 nás vzbudila blond čarodějka, že zaspalaaaa, mobil jí v noci usnul (snad ne navěky) a měla tam nastavený budík. Takže během 5 minut oblíknout, naházela jsem jí sváču do aktovky, a samo vzbudili jsme Dádu, takže rychle mlíko, protože to musí mít ten náš šmudla skoro hned (když není nálada a čas na mazlení). Do dneška jsem si pochvalovala, jak se umí vypravit sama, hmmmm, tak jí ještě radši budu kontrolovat baterku na mobilu…ale stihla to:)

Makýš, velká gratulacek k Jiříkově váze:) Jinak je jasný, když jsou dvě malý děti, že nápor na nervovou soustavu je mnohem větší, však si počkáme, co tu budu psát za pár měsíců, hihi:))) To samé píšu i pro Alici:) Ono se to makeruje s věkovým rozdílem 10 let, že:)))

Senti, tak ty budeš mít za chvíli výročí 2 roky u nás:))) Taky občas listuju zpátky emimi a musím si najít čas to i vytisknout, aby to jednou nezmizelo v propadlišti dějin. Jsem moc ráda, že tu jste i kvůli tomu:)

Jani, teda to bylo ale fakt z pekla štěstí s tím emailem:) A potvrzuješ to, co se mě osvědčilo několikrát, ale protože jsem horká hlava…tak to vždycky zapomenu…nic není tak horký, jak to vypadá…a kolikrát si děláme nervy mnohem větší, než bychom měli. Bohužel já možná (nevím) nepůsobím jako nervák na pohled, ale vevnitř jsem strašná osoba. Jsem katastrofista. Strašně moc věcí vidím dopředu černě. Mám neuvěřitelné nervy i z obyčejných věcí. Zároveň jsem tak trochu pštros, takže schovávám hlavu a doufám, že mě nepostihnou všechny katastrofy světa…

A tak když čtu tu zprávu od Baghiry, bohužel si myslím, že nepřehání. Ale…nic s tím neudělám. Nemám tu moc. Co jsem? Jen jeden mraveneček ze 4 miliard. A jestli vir zmutuje, co se bude moct dělat? Navíc, když se neví, kdy to bude? Žít musíme dál, pracovat, umývat nádobí, starat se o děti…rodit je…opravdu nevím, jestli když kvůli tomu nebudu spát…mám strašný strach a nejen z ptačí chřipky. Ale momentálně mi na něj nic nepomůže a tak kromě nocí, kdy nemůžu usnout, na to radši myslet nebudu a zkusím být v pohodě, když to půjde…

Jdu si udělat kávičku, asi tu nikdo není, kdo by si dal po ránu se mnou, že?:)

Diny

  • načítám...
  • Zmínit
1128
27.1.06 07:32

Diny já tu už taky jsem, jen tu kávičku nemám:))) My už totiž museli kakat, čůrat, bumbat atd.:))) Dneska asi bude dlouhý den, navíc je tam zase docela zima a my máme ty antibiotika a kašel, takže budem zalezlí doma.
Za chvíli jdu ty atb do něj vpravovat tak držte palce, naštěstí je ještě doma manžel tak to nějak zvládnem.
Zatim pa Lenka a Péťa (dneska 23 měsíců:)))))

  • načítám...
  • Zmínit
1128
27.1.06 07:33

Baghiro - takovýhle informace na mě docela působí strašně, snad o tom raději nebudu ani přemýšlet. Tak snad vymyslí nějakej lék co nevidět, no i když zas bude něco jiného, že jo. Lenka.

  • načítám...
  • Zmínit
7463
27.1.06 09:12

ahojky:)

ze vy jste vcera vsechny cekaly, az usnu a rozepsaly jste se :))))

ovsem, sice delfinek usnul hned po vecernicku, ale v pul devate budicek, prudil do 11, chytla me migrena a Filda si uzival na oslave narozenin. V noci jsem plnila funkci podavacky dudliku a rano me cekal budicek v 6:30, sice jsem se ho snazila ukecat, ale mela jsem smulu

reagovat budu, az mi vytuhne dite, ted mi tady saha do klavesnice a ja se nemuzu soustredit:))))

market a delfinek

  • načítám...
  • Zmínit
Anonymní
27.1.06 09:29

Dobré ránko:o)))

Teda, vy toho vždycky napíšete, že než to dočtu, tak už zase musím letět. Jdu na chvíli za kámoškou a dítka nechávám doma tatínkovi:o)))

Přejeme hezký den a žádné bacily, marodům rychlé uzdravení:o)))

Do seznámku, jestli se tam teda budou psát starší děti, Maruška 20.05.2002 3530g, 50 cm, TP 14.5

Maruš a zlobílci

  • Upravit
7463
27.1.06 09:59

Marus :))

genialni napad, poradne si uzij kamaradku a tatka at se stara:)))

market

  • načítám...
  • Zmínit
2096
27.1.06 10:14

Markét,

tak to sis užila, chudinko a navrch ta hlava…ach jo…tak ať je ta další noc už v pohodě…

My jdeme pro oběd a nakoupit, venku je příjemných -7, hihi:)

Včera mláťata usnula obě po půl 8, vůbec jsem tam nemusela jít, to je takový nezvyk…Zuzanka když Davča pil sunar mu řekla pohádku, sama se o to hlásila, já jen rozdala pusy na dobrou noc a bylo…nechci teda moc vyskakovat radostí, kdo ví, co bude, až Zuzka bude na noc u táty…ale pokusím se rituály dodržet. Byla by to naprostá pohoda dát Davču spát a odejít, to je teda fakt. Je srandovní, jak u někoho je to naprosto normální už třeba od miminka…a já mám z toho pátý vánoce:)))

Pádíme, páček:)

Diny

  • načítám...
  • Zmínit
7463
27.1.06 10:16

Diny:)

tak to jse fakt super :)), budu drzet, az uz vam to vydrzi :)) a Zuzka je fakt super segra:)

market

  • načítám...
  • Zmínit
1790
27.1.06 11:16

Ahoj holky,

včera jsme byli celý den pryč, vrátili jsme se o půl 7, Pepča celý den nespal, usnul nám v autě a pak byl protivnej, jak snad ještě nikdy. Pořád jen řval a řval, pak ho to přešlo a usnul opět v 10. :-((

Teď mi loupežník sedí na klíně, píše po sobě propiskama a snaží se udělat značku i na mně.

Zatím se loučím a přeji krásný zbytek dne.

Miroušek a Pepča

  • načítám...
  • Zmínit
7463
27.1.06 11:36

vcera byl asi protivny den, u nas tez
ted se nastesti spi:)))

market

  • načítám...
  • Zmínit
12600
27.1.06 11:40

Jenom v letu. Dneska zase hektika- v praci zmatek, Edu musela dneska hlidat mama, protoze s „cizi“ osobou zustat nechtel…:( nejsem z toho nadsena, protoze uz rano mama zkousela ty svoje „vyjevy“ takze jsem jela do prace s nervama :(

Zitra kdyz vsechno dobre dopadne, tak bychom meli jet na tu operu, ale zatim se bojim se tesit , abych to nejak nezkazila :)

S ptaci chripkou bych to zase nevidela tak cerne.
Ptaci chripka (ta jak je ted v Turecku) by se v nasich podminkach sirit moc nemohla z nekolika duvodu, za prve prace s drubezi je unas hodne kontrolovana, syrove maso taky nekonzumujeme, s volnymi ptaky v prirode, snad krome majitelu kocek :) taky malokdo prichazi do styku. Obecne hygienicke podminky jsou u nas o moc vyssi nez v Turecku.
A co se tyka te mutace chripky, shodou okolnosti minuly tyden jsme to tady resili s nejakym virologem, a ten rikal, ze ted byl na nejake evropske virologicke konferenci, kde se to dost resilo a zaver byl spis otimisticky, resp. pro vyspele zeme optimisticky.
Ze za prve nikde neni psano, ze ta mutace bude nebezpecnejsi nez chripka, klidne taky muze byt mene nakazliva, s lehcimi priznaky atd.
Dalsi zaver byl neco jako ze se to neda srovnavat s pandemii Spanelske chripky po valce, protoze jsme preci jenom o dost dal. Navic ze treba ta epidemie SARS tohle hezky proverila, ze prijata opatreni krasne zafungovala, a ackoliv byly katastroficky vize, jak se to bude prenaset letadly do celeho sveta a behem kratke chvile z toho bude pandemie…no a nakonec se to zvladlo dobre.
Prijata protiepidemicka opatreni muzu hodnotit i z osobni zkusenosti, protoze v dobe vrcholici epidemie SARS jsem stravila nekolik hodin na letisti v Honkongu a Bankoku (nikoliv umyslne, ale leteli jsme na svatbu manzelovy sestrenice do Australie;), a muzu vam rict, ze v tu chvili nebylo asi bezpecnejsi misto na svete, co se tyka jakekoliv infekce, nez zrovna letiste v Honkongu. Meli to fakt zmaknuty.
No a ze v Turecku je ptaci chripka pruser , tak to mne bohuzel az tak neprekvapuje, ale spis to potvrzuje muj nazor, ze Turecko proste do EU nepatri, protoze proste neni v Evrope.

Ted uz ale bezim do ambulance, mam toho hodne.
 Jana

  • načítám...
  • Zmínit
7463
27.1.06 11:49

tak delfinek spinka, dneska sviti slunicko, tak jsem ho vystrcila na mraz :)), ale je tak zabaleny, ze z neho neni nic videt. Odpo dorazi kamaradka, tak nam to hezky utece :))

JANTARKO tak drzim palce, at ATB zvladnete a hlavne zaberou. Ty brdo, ja jsem vcera cetla o te havarii na netu, muselo byt desne zustat v te zacpe :(

JANI s tim mailem to je fakt osud :). A jak je Edikovi? vyrazite do te Vidne?

DANUS tak vidis, jaka je Valuska cvicenka :)) a jasne, ze to je holka sikovna :)) jinak vzhledem k tomu, ze narozky delfinka slavime navickrat, zaciname zitra. Uz se moc tesim, hlavne dorazi Diny a jeji klan:)), proste to bude pohoda

ALICE co noha dneska a jaka byla noc?

JULDO tak jaka byla dnesni noc? ty brdo, myslis, ze uz mu zacinaji rust zoubky? to fakt leti:)). jinak dneska jsem nakoupila salamy, rajcata a tak, zitra se dame to tvorby chlebicku :))

MAKY uz se tesim na fotecku satu :) a super, ze si si vcera na chvili vyrazila bez terinky

asi zatim vse, jdu udelat haji na postel a cist bulvar:)))

market a delfinek

  • načítám...
  • Zmínit
1272
27.1.06 12:28

ahoj holčinky,
noc zas stála za prd,kojo každou chvilku,ale budíček v deset tak jsem i vyspalá.měla bych něco uvařit a vůbec se mi nechce.kačenka odmítá jakékoliv jídlo mimo tvrdého sýra a já nejsem ten typ,co nabízí a nabízí…ale nerva z toho nejedení mám,to zas jo.chystáme se taky do města,musíme do drogerie,tam zas necháme peněz.dochází pleny,prášek na praní,jar a písek na dřez.jenže se nám tam nechce,v noci bylo -15 a pořád tam je -7.taky zvažuju,že vynecháme odpolední spaní,uvidíme.

jano,baghiro-já si o tom psala s maky na icq,vidím to podobně jako jana.a odmítám se nervit něčím,co vůbec nemůžu ovlivnit.ale červíka do hlavy to za:,–(í…

miroušku-u nás se propiskovalo včera odpoledne.máme počmárané i lino,naštěstí je starkaté a vidím to jen já.

markét-ty jo.delfínkovi budou 2…před chvilkou jsem sem začala chodit a to mu nebyl ještě ani rok!!!!!!!!

maruš-výborně!jen jdi taky sama za zábavou,on společný den dětí s taťkou prospěje vám všem.hezky si to užij.

dano-pchá a pak že je val pozadu…to naše kačenka by teda vzorově necvičila!!!ona by pozorovala…a nebuď nervní,na neuru bude vše tak jak má být,vím,že v koutku duše a mysli to víš i ty!

tak jdem asi na tu procházku.
luka

  • načítám...
  • Zmínit
2901
27.1.06 12:39

A víš o tom, co bylo na Krymu???

Baghira

  • načítám...
  • Zmínit
12600
27.1.06 13:01

Konkretniho nevim nic, co bylo na Krymu? J.

  • načítám...
  • Zmínit
Missorka
27.1.06 13:08

Jani,

měli by tě tisknout a uklidnovat tím davy… :-) Skvělý. Moc díky.

Peta

  • Upravit
12600
27.1.06 13:15

Peto, to je castecne profesionalni deformace a castecne dlouholety trenink souzitim s mou matkou=pani tragedie. Nesnasim proto zbytecne hysterie kvuli cemukoliv, zvlast kdyz to nejde zmenit, protoze to nicemu nepomuze.
Navic jsem takova zcela „neromanticky prakticka“. Uz na zakladce v 8tr., kdyz vsichni breceli, ze se loucime, jsem nebrecela ale vsem rozdala papirove kapesniky… :) J.

  • načítám...
  • Zmínit
12600
27.1.06 13:23

Baghiro- ale tim v zadnem pripade nechci zlehcovat tvoje informace, ja si samozrejme uvedomuju, ze je to vazne, jenom chci trochu zabranit te zbytecne nervozite. Doufam, ze si rozumime :)))) J.

  • načítám...
  • Zmínit
1825
27.1.06 14:40

Ahojte, opět na příjmu, a říkejte mi, jak chcete :)

DINY, nejdřív musím popřát hodně štěstí bříšku! Jestli si dobře pamatuju, máte už dvě děti, to bude velká rodina! :) A Tanina má holčičku a taky je zase v naději, že jo!? A teď čtu, že i Senti, tímto všechny těhulky zdravím! Děkuju za tip na golfky, ale zároveň jsi mě přiměla přemýšlet o tom, jestli je ještě užijeme. Bydlíme na sídláku na kopci a do města je to pořádný kus, ale zase je fakt, že Jenda protestoval už v prvním kočáru, ochotně by si nožičky ušoupal. Všem Vám děkuju za tipy, určitě je najdu na netu a omrknu!
MAGRAT, tak ve zkratce :) Na mateřskou jsem nastoupila někdy v dubnu 2004 a zatím ji neplánuju ukončit dřív jak ve třech letech Jeníka, i když finance tlačí. S přítelem spolu bydlíme a nebydlíme, protože i když je hlavně s náma v našem panelákovém 2+1, občas dojíždí na barák, kde má babičku a kam bychom se jednou měli přestěhovat všichni. Je tu ovšem jedno velké ALE, o tom zase příště… :) Jinak jsem se ještě donedávna bez malého nikam nedostala, protože jsem urputně a přesvědčivě kojila a to se na mé psychice pěkně odrazilo :) Zase ne, že bychom dřepěli doma, jezdili jsme i na hory a v tom to zase bylo pohodlnější, když byl hlad, jídlo bylo vždycky při ruce, ale spíš jsem už potřebovala vypadnout sama a trochu se odreagovat. Někdy si připadám jako ta nejšílenější matka ze všech, co své dítě jen sleduje, jestli je v pořádku, hlídá, aby se mu něco zlého nepřihodilo, buzeruje celou rodinu, když dělá něco, co by ho mohlo jen trošku ohrozit a nechápe, proč už někdy příbuzní nevěřícně kroutí hlavou :) Ale to už zase kloužu někam jinam a blbě se rozepisuju. Tak a teď mi na oplátku svěř něco Ty, MAGRAT :)
Malý teprve před chvílí usnul, velký je někde na pochůzkách po městě a já se vrhám na hromadu nádobí po obědě.

Přeju všem pěkné odpoledne!

Pomy (jenom jsem to trošku zkrátila :)

  • načítám...
  • Zmínit
2901
27.1.06 14:57

Já si uvědomuju, že jsem tady s tím vůbec neměla plašit.
Už nebudu, slibuju:))))) A omlouvám se, nechci nikoho stresovat a nervit.

Baghira

  • načítám...
  • Zmínit
2907
27.1.06 15:25

Market myslím že tahle šatičky by se ti mohly líbit :-) žádná elegance ale letní pohoda :-)))

Maky

  • načítám...
  • Zmínit
1272
27.1.06 17:11

kdepak zase všechny jste?u nás se spalo od 14-16,30.....venku začala kačenka hlásit,že chce hají tak jsme šly domů a dělat hají…dělám guláš s brknedlem.třeba to bude jíst.moje dítě přece vždycky jedlo?!
 luka

  • načítám...
  • Zmínit
7463
27.1.06 17:27

luko

ja se ozvu za chvili, mela jsem navstevu a mam vykecanou diru do hlavy

na gulas s knedlikem jedu :))))

market

  • načítám...
  • Zmínit
12600
27.1.06 17:33

Ale tak jsem to zase nemyslela :) My jasne chapeme, zes toho byla plna :))) A naopak me vsechny informace o te ptaci chripce urcite zajimaji :) J.

  • načítám...
  • Zmínit
7463
27.1.06 17:41

tak potom prosim foto :)))

  • načítám...
  • Zmínit
1272
27.1.06 17:55

markét-přijeď.kačka vyjedla maso.knedlík a om. jsou opět jedovaté…
 luka

  • načítám...
  • Zmínit
7463
27.1.06 18:32

tak super, maso ja nemusim :))

  • načítám...
  • Zmínit
1272
27.1.06 18:42

tak to se pěkně podělíte,hihi.

  • načítám...
  • Zmínit
7463
27.1.06 19:09

kluci koukaji na vecernicek, pak koupani a ja mam relax :)), dneska mam v planu vanu a nikdo me od toho neodradi :))

POMYSLENKO :))) - a co by si presne chtela vedet, ja tady na sebe prasknu cokoliv :)), tak nevim, ktera cast te nejvic zajima :)))

JANI - drzim palce, at muzete zitra v klidu odjet a poradne si to uzit:))

LUKO - delfinek ted taky moc nechce jist, jedine co funguje je bily jogurt, tak ma jogurtove dny :)), jasne ze by jedl cokoladku, ale to ma chlapecek smulu :)))

DINY - zitra uz se moc tesime :))), budete srazikovat jak divy vid :))), jed opatrne, ale myslim, ze provoz nebude moc velky

pred chvili mi volal tatka, mamka sla do hospudky s kamaradkami, tak jsme probrali situaci, rikal, ze to panu doktorovi v pondeli rekne, hlavne aby se ji zlepsilo spani. Rikal, ze ji porad trapi ta socialka a ze je jeji vina s tim duchodem. Takova kravina, pro podstatna vec a nadela paseku :((

zatim pa

market a delfinek

  • načítám...
  • Zmínit
12600
27.1.06 19:17

Holky, tak ja nevim…Eda od te doby , co jsem se vratila z prace je strasne protivnej, jenom breci a rve „mama“ a ja vubec netusim, co mu je. Nepomaha nic dokonce ani Teletubbies.
Bojim se, ze na nej neco leze, protoze si myslim, ze po tom ockovani uz to bejt nemuze, to uz mel od pondelka. Ani se mi nezda, ze by mel teplotu, proste jenom je protivnej…

Ja to tusila, ze nekonec nikam nepojedem. No uvidime zitra.
 J.

  • načítám...
  • Zmínit
7463
27.1.06 19:22

a vi to, ze zitra odjizdite? delfinek kdyz mel jit na hlidani, tak strasne prudil a hlidal si nas
uvidis jaka bude noc

market

  • načítám...
  • Zmínit